Blauw Wit doet zich met Volle sporthal geniet van concert HMV gelijkspel tekort iSV Rietvoorn ïuldigt winnaars Speeltoestellen voor Holterenkschool HOLTENS NIEUWSBLAD WELZIJN OUDEREN ïerste competitiezege oor handbal dames Wie wordt opvolger van Prins Harry? Liberaraal Café VW: drukke en goede zomer Poppenmaken voorkinderen Postzegelclub Uitslag puzzelrit Rugklachten informatie Keeper Hans Bekkernens krijgt rode kaart na neerhalen doorgebroken spits Wethouder Eb van Schooten: 'Bergbus': onvoldoende gepromoot door VW DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 9 Elfde. De eerste bus vertrekt om 19.45 uur bij de hofbar 't Klavier richting 't Bonte Paard. Een tweede bus vertrekt om 20.15 uur. Na afloop van het feest worden de feestgangers weer keurig thuis gebracht. De nieuwe Prins zal omstreeks 23.00 uur de prijswinnaars van de actie Prinsraden bekend maken, waarvan de opbrengst dit jaar zal worden geschonken aan Toneelvereniging OCH. Ter ondersteuning van deze ac tie wordt op vrijdagavond 15 november tussen 19.00 en 21.00 uur door 'De Braadheultjes' een 'streetparade' gehouden op en rond de Smidsbelt, waarbij het winkelend publiek de mogelijk heid wordt geboden mee te ra den wie de 29e Prins van Keu- ncdarp wordt. De WD-afdeling Holten houdt op maandag 18 novem ber om 20.00 uur weer een 'Liberaal Café' voor haar le den en overige belangstellen den in café De Biester. Deze avond zal geheel in het teken staan van het 'verkeerscir culatieplan', zoals deze onlangs door het College van B&W is gepresenteerd. De WD-frac- tievoorzitter, Jan Kevclam, zal hierbij uitvoerig ingaan op het onlangs genomen besluit en tekst en uitleg geven inzake het WD-standpunt. Belangstellenden worden van harte uitgenodigd deze zeer in formatieve avond bij te wonen. De VW Holten heeft een drukke en daarmee goede zo mer achter de rug. Kantoor houdster Sigrid Fekken liet vorige week tijdens de leden vergadering weten dat er we ken bij waren met tweedui zend tot 25 duizend bezoe kers. Tot en met vorige week werden 31.360 bezoekers via de teller bij de ingang geregistreerd; vorig jaar waren dat er 30.507. De nieuwe accommodatiegids, die samen met Hellendoorn/Nij- verdal wordt uitgegeven, ver schijnt nog voor kerst. Ten slot te vertelt Sigrid het één en ander over de veranderende rol van de VW, waar men niet meer alleen terecht kan voor informatie over stad en streek, maar ook voor allerhande reserveringen, uiteenlopend van hotels tot dag tochten. Die laatste scoren naar haar zeggen steeds beter. Ook de VW behoort binnen kort tot de instellingen die met budgetsubsidie werkt. Voorzit ter Eddie Vincent liet weten dat het concept inmiddels klaar is, de bedoeling is dat de nieuwe structuur met ingang van vol gend jaar van kracht wordt. In verband met de stijgende loon kosten heeft de gemeente de subsidie voor 1997 overigens verhoogd van 75 duizend naar tachtigduizend gulden jaarlijks. Toneel, poppenkast, sprokk- jes, monsters, piraten en hek sen, spreekt dit je aan dan is er de cursus Poppen maken voor kinderen. Tijdens de cursus worden mooie pop penkast poppen van papier- -maché gemaakt. Het is niet moeilijk. Deelnemers zullen versteld staan van het resultaat, vooral wanneer je aan het einde van de cursus poppen kast speelt met de door jezelf gemaakte poppen. De cursus Poppen maken is voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar en gaat van start op dinsdag 12 novem ber van 15.45 tot 17.15 uur in dorpshuis De Boschkamp en is verder op 19 november, 26 no vember, 3 december en 10 de cember. De kosten bedragen vijftien gul den voor vijf bijeenkomsten. Er dient van tevoren opgegeven te worden, dit kan bi| het kantoor van dorpshuis De Boschkamp, telefoon 36 27 55. De maandelijkse bijeenkomst van de Holtense Postzegelclub wordt op maandag 11 novem ber gehouden in het dorpshuis De Boschkamp. Jeugdclub het pincetje begint om 19.00 uur. Een uur later is het de beurt aan de senioren. Ook niet leden zijn vanaf 20.00 uur van harte wel kom. Ondanks het slechte weer na men zondag 24 puzzelaars deel aan de maandelijkse puzzelrit van MAC De Hol- terberg. ,,'t Was boven ver wachting druk," aldus woordvoerder Jan Vincent. De ongeveer veertig kilometer lange tocht leidde voornamelijk door Beuseberg, Borkeld en Holterbroek. Bij terugkeer in 't Stuurhuus werden de prijswin naars bekendgemaakt. A-klasse: 1. M. Maalderink, Toldijk 16 strfp; 2. H. Boode, Vorden 33 strfp 3. M. Veldhuis, Wijhe 38 strfp. B-klasse: J.D. Vincent, Holten 33, 2. G. Knob- ben, Haarle 70 strfp; 3. G. Schildkamp, Holten 70 strfp. De poedelprijs ging naar J. van der Vreede, Holten. Hij scoorde 402 strafpunten. De volgende rit wordt gehouden op zondagmiddag 17 november. De Nederlandse Vereniging van Rugpatiënten staat van tot 15 november met een info- matiestand in de centrale hal van het Deventer Ziekenhuis. De stand staat naast het Patiën tenservicebureau en geeft infor matie over aandoeningen van de wervelkolom zoals hernia, dis- copathie en lage rugpijn. Op 7, 12 en 14 november is de voor zitter van de vereniging, de heer N. Stenvers, aanwezig om vra gen van patiënten en bezoekers te beantwoorden. de uitwedstrijd tegen V en heeft dames 1 haar eerste erwinning weten te boe- n. Met goed handbal wist jlten in de twintigste mi- ut voor het eerst een voor rong te nemen. Daarna zet- Holten met veel inzet goed or en stond bij rust een 2-5 nd op het scorebord. >k na rust behield Holten het datief en werd de voorsprong fs 3-7. In de slotfase schakel- de gastvrouwen over op een der verdedigend systeem, ilten had hier even moeite :c, waardoor V en K de ach- stand alsnog wist te verklei- ii. Verder dan de 6-8 winst liet ilten het niet komen. Scores: irgot ter Schure vier; Michelle 1 Bouwmeester drie; Kristel erman cén. >k dames 2 kwam tot haar eerste winst. In een goede wed strijd bereikte Holten een mini male 4-5 voorsprong. Na rust hield Holten het hoofd koel en werd met 7-9 de eerste winst in de competitie een feit. Scores: Marieke Grave drie; Harriët Barvelink, Petty Schoemaker en Joke Brummelman twee. De A-jeugd blijft winnen. In de uitwedstrijd tegen Klarenbeek won Holten voor de derde ach tereenvolgende keer. Vooral na de rust (3-5) kreeg Klarenbeek geen kans meer. Eindstand 3-8. Meisjes B2 speelde een goede wedstrijd uit tegen Overwete- ring. Toch was de thuisploeg net iets sterker en won met 7-5. Meisjes C speelde een spannen de wedstrijd tegen Boerhof- /Heete. Na een gelijke ruststand wist Holten in de tweede helft met een minimale voorsprong (3-4) te winnen. fee weken geleden hield een diëtiste van de Hartstichting uitnodiging van de ANBO en PCOB voor een groot tclschap een boeiende inleiding over eetgewoonten en de hs op het krijgen van hart- en vaatziekten. De Hartstichting Schikt over veel foldermateriaal over dit onderwerp, dat u ject via de informatielijn 06 - 06 50, of via uw huisarts of kiste kunt aanvragen. (eronder volgt een kleine Iruk van de daarin gegeven Sgesties voor een gezonde tding, die echt lekker kan n. Het is algemeen bekend t een teveel aan cholesterol h leiden tot hart- en vaat- xten en dat vet daar mee te (ken heeft. Uit de folders jkt dat de suggestie 'min- fvet eten' te eenvoudig is. ilesterol is een stof die gro- dcels door ons lichaam zelf dt aangemaakt en die wij nodig hebben. Door te vet ten kunnen we er teveel van gen, waardoor bloedvaten n dichtslibben met de beken- jevolgen van dien. Nu zijn er c soorten vetten, de verza- le en de onverzadigde. Dat al niet verzadigd zijn heeft te icn met de chemische struc- r van die vetten en niet met i vettigheid. Heel simpel ge- d hebben de verzadige vct- een dierlijke achtergrond en onverzadigde een plantaardi ge. De onverzadigde vetten zijn vooral de plantaardige oliën en de noten. De verzadige vetten zijn duide lijk zichtbaar in het vette vlees en de boter. Zij zitten echter ook in producten die op zich heel gezond zijn, zoals melk, kaas en vleeswaren. Nog verder verstopt zitten deze vetten in o.a. koekjes, chips, chocola en soep uit blik. Veel van de hier genoemde producten zijn te vervangen door magere of min der vette producten. Voor de overige moet iets anders worden gezocht. Om te weten hoeveel vet er in een product zit, moet u kijken op de voedingsinforma- tic. Deze vindt u op alle produc ten. De hoeveelheden koolhy draten, vet en eiwitten zijn daar op duidelijk aangegeven. Dat zal in het begin even goed opletten zijn met het boodschappen doch. Het is echter nodig om meer te vervangen dan het vette vlees. In café De Preuter werden de viskampioenen op passende wijze in het zonnetje gezet. Foto: Wil Vogel Met het geld dat de reünie commissie van de voormali ge Dorpsschool had overge houden, is het schoolplein van de Holterenkschool ver fraaid met een aantal speel toestellen: een klimtoestel en een soort speelboot. Het geld werd al enige tijd gele den beschikbaar gesteld aan de school, de speelboot werd er al eerder van aangeschaft. Beide toestellen werden onder leiding van docent Chris van Unen gemaakt door leerlingen van MLK-school De Wetering uit Deventer. Afgelopen vrijdag werd het klimrek als laatste offi cieel overhandigd, waarbij voor zitter Egbert Klouwen van de commissie een woordje sprak. De toestellen zijn voorzien van een bronzen plaatje ter herinne ring aan het gebaar van de in middels opgeheven reüniecom missie. De aanwezige kinderen werden verrast met een kleine attentie. Na een roerige periode fuseerden Dorpsschool en toenmalige Kolschool tot wat nu de Holterenkschool is. Half juni 1994 werd een druk be zochte en geanimeerde reünie gehouden in het gebouw, dat te zijner tijd plaats moet maken voor woningbouw. Daar scholen gemeenschap De Waerdenborch te kampen krijgt met ruimtegebrek in verband met de verbouw/nieuwbouw, wordt het schoolgebouw binnenkort aange past voor tijdelijk gebruik door het voortgezet onderwijs in Holten. Met geld van de reüniecommissie van de voormalige Dorps school werd een tweetal speeltoestellen voor het plein van de Holterenkschool aangeschaft. Vrijdag werd als laatste het klimtoestel overhandigd. Foto: joke Oostcrveit Aansluitend op de overplaatsing van de hofbar van café Jansen (Boer Biet) naar 't Klavier op maandag 11 november barst op zaterdag 16 november het carnavalsseizoen in alle hevigheid los. Vanaf 20.30 uur wordt dan in 't Bonte Paard te Dijkerhoek de Elfde van de Elfde gehouden met als grootste vraag: AX'ie wordt de nieuwe Prins van Keunedarp?' Alle ingrediënten voor een geslaagde avond zijn aanwe zig, niet in de laatste plaats vanwege het feit dat het de Ficnprcuvcrs is gelukt de be kende artiesten De Deurzak kers te strikken, die vanaf 23.30 uur voor het voetlicht zullen treden. Alvorens het echter zover is, zal eerst op een waardige manier afscheid worden genomen van Prins Harry van Schöppert en zijn Adjudant Erik en zal op een spectaculaire, doch verrassende wijze de nieuwe Prins der Fien- preuvers worden gepresenteerd. Het programma wordt verder omlijst door de bekendmaking van 'de Keunedarpcr van het Jaar 1996' en gastoptredens van de BATO-dansgarde en het duo Hannes en Mannes. De muzikale begeleiding is deze avond in handen van het dames orkest 'Sweet Voices' en het Fienpreuver huisorkest 'De Braadheultjes'. Veilig uit-veilig thuis Onder het motto 'Veilig uit- veilig thuis' loopt er ook dit jaar een bus naar de Elfde van de café De Preuter werden maandagavond de kampioenen n Hengelsportvereniging De Rietvoorn in het zonnetje zet. Kampioen IJsselmeer/Ganzendiep bij de senioren rd G. Rouwenhorst, bij de jeugd eindigde Bart Markvoort de eerste plaats, ans Mensink won de zo- freompetitie en de grootste I bij de senioren werd afge- pen seizoen bij de senioren (mengehaald door G. van jfst jr: een brasem van 53 litimeter. Het totale ge- jcht aan gevangen vis tij- jns de zomercompetitie be- beg 442.040 gram. Met een prn van 23,5 centimeter brk Denekamp de grootste bij de junioren binnen. De aal gevangen lengte van l bij de jeugd was 3.456 ntimeter. .verband met het 50-jarig be- in kreeg De Rietvoorn enige geleden van de visvereniging ter een fraaie visserstrofee igeboden. Daar de club geen en onderkomen beschikt, rd besloten de trofee aan te den aan de beste visser van (laatste vijf jaar. De computer cht uitkomst in dezen - voor ver Bennie Groot Obbink ek de gelukkige. Hij nam de fee evenwel niet mee huis- irts, deze krijgt een definitie- dek in café De Preuter. id september vierde De Riet- >rn het gouden jubileum met viswedstrijd voor leden en tners en gezellige middag, 's onds werd gezamenlijk gege- in restaurant Vosman. HSV Rietvoorn telt circa 450 le- i en behoort daarmee nog :ds tot de grootste verenigin- i van Holten. Nieuw is dat gel tot en met 14 jaar met ang van 1997 het hele jaar >r vrij vissen mag in 't Vlet- >r (visvijver). Uitzondering rnt wel het binnenhalen fvis: geen snoeken dus. visvijver, kweekvijver voor ge vissen, bevat echter veel er soorten vis, zoals voorn, sem en karper. Jongeren die nend jaar in 't Vletgoor wil- gaan vissen, moeten wel een gunning halen bij de vereni- j (verkrijgbaar bij Dicrenspe- "filzaak Dick Zanting, red.). Ilen ze elders gaan vissen, dan len ze tevens lid moeten wor- i van De Rietvoorn. Het gdlidmaatschap kost een tientje per jaar. Voor meer infor matie en opgave kan contact worden opgenomen met Frans Mensink, Keizersweg 10, tel. 36 29 31. Overigens is De Rietvoorn al weer begonnen met de winter competitie. De volledige uitslagen: Senioren IJs selmeer/Ganzendiep: 1. G. Rouwen horst 91 pt./7800 gr.; 2. G. Scholten (Lettele) 90 pt./7150 gr.; 3. J.A. Ave- zaath 89 pt./9400 gr. Jeugd: 1. Bart Markvoort 913 cm; 2. Mark Achter kamp 749 cm; 3. Jeroen Overbeek 694 cm. Eindstand zomercompetitie (sei zoen 1 maart - 10 oktober): 1. Frans Mensink 278 pt./43970 gr.; 2. W. Tuller 276 pt./29100 gr.; 3. B. Groot Obbink 269 pt./22760gr. In de thuiswedstrijd tegen D.Z.S.V. uit Dinxperlo heeft Blauw Wit niet drie winst punten op eigen rekening kunnen bijschrijven. Na een goede eerste helft stond het 2-0. In de daaropvolgende 45 minuten bleek dat de ploeg op sommige momenten nog moet groeien. Of het de con centratie was, of een samen spel van factoren is niet dui delijk. In de tweede helft moest de thuisclub alsnog de gasten een gelijkspel toe staan. Blauw Wit liet in de openingsfa se opnieuw zien dat het goed aan de wedstrijd begon. Er werd fel gestoord in de opbouw bij D.Z.S.V. Dirk-Jan Beldman veroverde de bal en speelde op rechts Jacco Schuppert aan. Schuppert kon alleen doorgaan en opende al heel vroeg de scote 1-0. Een mooie opsteker voor de ploeg van Frits Stappcnbelt. Blauw Wit kon hierna de wed strijd controleren en liet het ini tiatief even aan de gasten uit Dinxperlo. Veel gevaar kon D.Z.S.V. echter niet stichten. De thuisclub pakte daarom zelf weer het initiatief en drong de gasten terug. Telkens werd de opbouw van D.Z.S.V. vroeg on derbroken, waardoor er gevaar lijke situaties ontstonden. In de 21e minuut had dit opnieuw succes. Op het middenveld werd de bal veroverd, waarna op rechts Johan Bolink in balbezit kwam. Bolink wist de verdedi ging van D.Z.S.V. met een Er viel geen wanklank te horen in sporthal 't Mossink bij het herfstconcert van de Holtense Muziekvereniging. Niet alleen de muziek klonk iedereen prachtig in de oren, ook het decor - compleet in herfstsfeer - was om van te smullen. Als dank kreeg het orkest van de supportersvereniging van HMV een bariton van 6.700 gulden. De Oad-bus die deze zomer voor het eerst over de Toeristenweg pendelde tussen het NS-station en hotel-restau rant Dalzicht, is onvoldoende gepromoot door de VW's. Aldus wethouder Eb van Schooten (GB) vorige week tij dens de ledenvergadering van de VW in partycentrum Barbarossa. Het proefproject (uitsluitende ge durende de zomermaanden) krijgt komend seizoen een vervolg en wordt daarna geëvalueerd. Mocht het resultaat (passagiersaantallen) opnieuw tegenvallen, dan is het einde verhaal met de 'bergbus'. Van Schooten pleitte er in dit ver band voor om de verbinding uit re breiden tot het NS-station Nijvcrdal. „Dan ontstaat een bij zonder goede aansluiting met de spoorwegen." Eigenaar Willy Veneklaas van cam ping De Holterberg constateerde eveneens dat de promotie van de bus uitermate summier is geweest. Op de camping verblijven geregeld mensen die of het hele Pieterpad lopen danwel enkele etappes. In dat laatste geval zouden ze met de bus terug kunnen, maar meer dan 'we weten dar er een bus loopt', kon hen niet worden verteld. VVV-voorzitter Eddie Vincent verzekerde dat volgend jaar vroeg contact zal worden opge nomen met de Oad, opdat er tijdig en ruim aandacht aan de busverbinding over de berg zal Worden besteed. Koersballers tweede Het team koersballer van De Boschkamp is op een fraaie twee de plaats geëindigd bij de provin ciale kampioenschappen in De Scheg. „Een bewijs dat we bij de top horen," constateerde team leider Ben IJspeerd trots. Vorig jaar koerste de ploeg zich naar het kampioenschap. In de spannende strijd moesten de Holtenaren ditmaal De IJssel uit Deventer voor laten gaan. De Deventenaren scoorden het maximum aantal van twaalf punten, de Holtenaren tien. voor Blauw Wit telde alleen de visie van scheidsrechter Eshuis uit Nijmegen. Hij beoordeelde dat Bekkernens de doorgebro ken spits onregelmentair had ge stuit en gaf een strafschop en rood voor de doelman. Keeper Hans Bekkernens werd met een rode kaart het veld uitgestuurd. Foto: jan Houwers prachtige pass naar de linker kant open te breken. Schuppert stond hier vrij en kon voor de tweede maal de doelman de gang naar het net laten maken 2-0. D.Z.S.V. moest hierna wel wat doen, waardoor er voor de snel le spitsen van Blauw Wit veel ruimte kwam. In deze fase van de wedstrijd had de thuisploeg de wedstrijd definitief moeten beslissen. Van de geboden ruim te en van de mogelijkheden werd echter geen gebruik ge maakt. Aan de andere kant kon den ook de Dinxpeloërs het Hans Bekkernens niet moeilijk maken zodat Blauw Wit met een toch leuke voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft bleef Blauw Wit het spel vooralsnog dicte ren. Ook nu kreeg de ploeg voorin veel ruimte, maar ont brak het afmaken opnieuw. Ver dedigend had Blauw Wit geen enkele moeite met de gasten. Dit veranderde echter, naarmate de wedstrijd vorderde. Na twin tig minuten in de tweede helft werd het spelbeeld volledig an ders. De spits van D.Z.S.V. wist zich behendig van de Blauw Wit verdedigers te ontdoen en ging alleen op Bekkernens af. De visie van de scheidsrechter en die van het publiek over de situatie die hierna ontstond ken de velerlei varianten. Helaas Vooral de rode kaart hield de gemoederen langs de lijn bezig. Trainer Stappenbclt bracht Ed win Aaftink binnen de lijnen voor Bolink. De eerste klus voor Edwin was de strafschop die hij bijna wist te keren 2-1. D.Z.S.V. wist hierna te profiteren van de overtal situatie en de gewijzigde organisatie bij Blauw Wit. De gasten drukten Blauw Wit in de verdediging en al snel stond ook de 2-2 op het bord. Na een misverstand bij de Biauw-Wit- ters achterin was Aaftink op nieuw kansloos 2-2. Hierna kreeg de thuisploeg iets meer ruimte en kon af en toe ook weer de aanval gezocht worden. Schuppert zocht een keer de verkeerd vrij staande medespe ler waardoor een goede aanval niet goed beëindigd werd en ook een vrije trap van Gerald Jansen leverde geen doelpunt, maar wel problemen op voor de doelman van de Dinxperloërs. Een wedstrijd die ogenschijnlijk op een makkelijke winstpartij zou uitlopen liep dus totaal an ders af. De ploeg ervoer het gelijke spel dan ook als een ne derlaag. Zeker met het oog op de rode kaart van doelman Bek kernens. Deze kaart heeft zeker gevolgen voor de komende wedstrijden.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9