min D66: 'Te passieve houding' #PvdA WD: 'Belofte maakt schuld' CDA: 'Eventjes geduld nog...' Pvda: 'Potverteren' GH: 'Handige tip voor inbrekers' HOLTENS NIEUWSBLAD kerkdiensten medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 Ned. Herv. Kerk: Zondag 3 november: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom m.m.v. Kinder koor Mozaïek, oogst- en doop- dienst. Nevendiensten. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Col lecte in dienst: Najaarszendings- week. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Oppasdienst: mevrouw Van Riel, Agnes Lichtenberg. Dijkerhoek: 10.00 uur, da. J.W. den Hertog. Woensdag 6 no vember: 19.00 uur,.ds H.P. Mulder, Dorpskerk. Diessenplas: Woensdag 6 no vember: ds. Israël, dankdag. Geref. kerk: Zondag 3 no vember: 9.30 uur, ds. J. Jurjens, Schalkhaar. 19.00 uur, ds. K. Jelsma, Bruchterveld. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collec te: Rente en aflossing. Kinder- nevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Jobien Assink; groep 6 en 7 o.l.v. Rob Meijerink. Oppas dienst: 0-3 jaar: Jannie Smit, Inge Smit, Kapn Smit; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot, Hanneke Bae- rends. Woensdag 6 november: 19.00 uur, da J.W. den Hertog, dankdag voor gewas en arbeid. RK kerk: Zondag 3 novem ber: 10.00 uur, Eucharistievie ring, pastor Hogenelst. Oppas dienst: mevrouw Van Riel, Ag nes Lichtenberg. Nieuw Heeten: Zaterdag 2 november: 19.00 uur, heilige mis Zondag 3 november: 10.00 uur, gebedsdienst. Evangelie gemeente: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 3 no vember: 10.00 uur, ds. J.F. Scheffer. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). 'Eventjes geduld nog...de nota komt zo'. Het CDA vindt dat het college te lang wacht met het uitvoeren van een aantal punten die wel zijn beloofd in de verkiezingspro paganda en in aanbiedings brieven. 'Als CDA fractie zijn wij van mening dat wij u bij les moeten houden, met de raadgeving: be loof minder en doe meer. Ook voor 1997 belooft u veel, terwijl veel plannen voor 1996 nog niet zijn waargemaakt', is het veel- zeggende commentaar van het CDA. Over de portefeuille van wet houder Van Schooten is het CDA niet te spreken. 'Strooi- goed' noemen de christen de mocraten het. Zo is de wethou der onder meer verantwoorde lijk voor de bereikbaarheid van seniorenwoningen waarover hij volgens het CDA onder meer geen concreet beleid voert, ook over de verkeersveiligheid wordt wel onderzoek verricht maar worden geen middelen be schikbaar gesteld, is Van Schoo ten de man die over de openbare verlichting gaat waar al jarenlang wordt naar gestreeft maar er gebeurt volgens het CDA niets zoals op de J. Roetbergstraat, ook ontbreekt de onderbou wing voor de 250 duizend gul den inverstering in Dijkerghoek geheel, maar wel wordt nu al van de Holtense belastingbetaler ge durende veertig jaar een bijdrage geheven. Het CDA klopt zichzelf ook nog op de borst. Door het Twingo-project is een verbete ring van de politiezorg in Holten gerealiseerd. Tevens wordt nu letterlijk buiten kantooruren de praatpaal gerealiseerd. 'Ooit een CDA idee', wordt verfijnd ge meld. Het CDA wil verder meer snelheidscontroles houden in het dorp op de stille uren. Ook in woonerven en op de buiten wegen waar het langzame ver keer wordt bedreigd zouden re gelmatige verkeerscontroles wel eens effectiever kunnen zijn dan aanpassingen van kruispunten. Het kinderdagopvangverblijf Catalpa mag op de steun van het CDA rekening. De fractie gaat niet accoord met de in de begroting op genomen vermindering van de subsidie aan Catalpa zolang er geen inhoudelijke discussie heeft plaats gevonden hoe de korting vanwege het Rijk moet worden verdeeld en wat de eventuele gevolgen zijn voor de kinderopvang. Fractievoorzitter Harry Dul (CDA) voor de praatpaal van het politiebureau. Ooit een idee van het CDA. Foto's: Wil Vogel Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: R. Jongkees, Mid denstraat 15, Goor. Tel. 0547 - 27 6021. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense- weg 54, tel. 36 28 35, bgg 0548 - 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel- -Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/ gezinsverzor ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548 - 61 64 65. Tijdens kantooruren be reikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Hol ten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dagvan 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, de fecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 0548 - 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-691100 tijdens kantooru ren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). W oningb ouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke eerste dinsdag van de maand 's mor gens van 10.15-12.15 uur; elke derde dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10:00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 31 oktober: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp; 20.00 uur, bijeen komst CPB Holten in De Kandelaar (over vrouw in Rusland). Receptie OKIA, 20.00 uur in de kantine van Blauw Wit. 17.00 uur, Bedrijvenborreluurtje bij Dries Willems, Keizersweg 70. Zaterdag 2 november: Speelgoedbeurs 10.00 tot 12.00 uur Boschkamp. 20.00 uur najaars concert HMV, 't Mossink. Dinsdag 5 november: PvdA le denvergadering in de Boschkamp, 20.00 uur. Maandag 11 november: Verplaatsing,hofbar Boer Biet naar 't Klavier, 20.30 uur. Vrijdag 14 november: Hervormde vrouwengroep, eigen avond. Tot 15 november: Voordrachten voor 'vrijwilliger van het jaar' moe ten bij het college binnen zijn. Zaterdag 15 november: Jubileumconcert Holtens Mannenkoor in De Kandelaar. Zondag 16 november: Elfde van elfde CV de Fienpreuvers in het Bonte Paard, 20.30 uur. Dinsdag 19 november: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 21 november: 20.00 uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar (over voetzool therapie). Vrijdag 22 en Zaterdag 23 no vember: 20.00 uur, uitvoering to neelspel Snelverkeer in de Kandelaar. Zaterdag 23 november: Intocht Sint Nicolaas. Live in de Schure Hazenbagger en Schrikdroad. Donderdag 28 november: Hervormde vrouwengroep jaar vergadering. Woensdag 11 december: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 19 december: 20.00 uur, kerstviering CPB Holten in De Kandelaar; Hervormde vrouwen groep, kerstwijding. Zondag 22 december: Live Höllenboer, Schure. Donderdag 26 december: Kerstpuzzelwandeltocht. Donderdag 9 januari: Hervormde vrouwengroep, Nieuwjaarsreceptie aanvang 9.30 uur. Woensdag 22 januari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 30 januari: 20.00 uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar (jaarvergadering). Woensdag 12 februari: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 27 februari: 20.00 uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar over Johanna van Buren. Felle kritiek van de Partij van de Arbeid op het Holtens colle geVooral over de te verwachten gevolgen van de rentetoevoe gingen aan de post incidenteel. Hierdoor zal volgens de PvdA de jaarrekening van dit jaar een minder positief eindsaldo te zien geven dan we in de voor afgaande jaren waren gewend. 'In feite zijn we twee jaar lang bezig geweest met potverteren', luidt het oordeel van de socialisten. 'Bedenken we daarbij dat we voor grote projecten geen of onvol doende gelden opzij hebben gezet (Kalstermansweide, rotonde Rijssenseweg, Zilverzandtracé) dan kunnen we deze gang van za ken niet anders zien dan het door schuiven van financiële problemen naar de toekomst.' De socialisten hebben geen goed woord over het bestuurlijke op treden van het college. We vinden het zacht uitgedrukt een rommel tje. We blijven aanhikken tegen ad hoc-achtige besluitvorming, on duidelijke presentaties van plan nen, slechte communicatie, een niet funtionerende ABV-com- missie en gebrek aan daadkracht.' Volgens de socialisten moet Holten oppassen de bestuurlijke geloofwaardigheid niet te ver hezen. 'Nieuw beleid dient stevig verankerd te zijn in gedegen voor werken niet gebouwd op drijfzand. Acceptatie van beleid waar min derheden het niet mee eens zijn, vindt dan gemakkelijker plaats', al dus de PvdA. De PvdA maakt zich ook grote zor gen over de Kerkhofsweg. Voetgangers moeten op bepaalde plaatsen gebruik maken van de rij weg omdat het voetpad ontbreekt of te smal is. Wanneer de plannen van de centrum-ontsluiting via het MACpad en de Kerkhofsweg ge stalte krijgen, wordt het voor voet gangers onaanvaardbaar ge vaarlijk', zo vindt de PvdA. Holtense burgers mogen van de PvdA meedenken over de toe komst van het stationsgebouw. Over de toekomst van dit gebouw is op dit moment nog niets bekend. We rekenen erop dat het college al le mogelijke moeite doet het ge bouw een bestemming te laten be houden. Hoewel het geen monu mentaal pand is, is de ligging onder aan de Holterenk wel erg karakte- restiek. Misschien bestaan er onder Holtenaren goede ideeën, bijvoor beeld op toeristisch-recreatief ge bied', vraagt de PvdA zich af. De WD is in haar algemene beschouwingen gematigd po sitief. Vooral een begroting met een ruim positief saldo zonder een verhoging van de OZB doet i de liberalen goed. Echter een afkeurend vingertje - zeg maar gerust vinger - richting college steekt de partij wel op. "Waar wij ons niet mee kunnen ver enigen is enerzijds de aankondiging van notities en beleidsvoornemens top bepaalde momenten en de con statering achteraf dat die termijnen niet worden gehaald. Belofte maakt schuld', schrijft de WD die het college verzoekt om via een in terne evaluatie daadwerkelijk ver betering te brengen. Bij de VVD moet je niet over drem pels beginnen. Zo heeft de nieuw ingerichte Espelosedijk vele drem pels. De VVD heeft zich al eerder tegen drempels in het buitengebied gekeerd. Vooral het landbouw- verkeer en bestemmings (vracht verkeer ondervindt ernstige hin der van deze obstakels. De WD wil de drempels zodanig afvlakken dat een snelheid van vijftig ki lometer per uur mogelijk blijft. De partij keurt een verdere be- drempeling van wegen in het bui tengebied op voorhand af. De WD geef het college een pluim over het beleid voor bedrijven. De partij is blij dat B en W voortvarend te werk gaat in de ontwikkeling van een nieuw industrieterrein. 'De ac tieve verwerving van een deel van de benodigde grond in 1996 is in dat verband een zeer positieve ont wikkeling', aldus de WD. De WD constateert dat er een wildgroei is onstaan in onder meer beleids- en uitvoeringsplannen die betrekking hebben op het milieu. 'Op gemeentelijk niveau hebben we te maken met vele regelingen'. De WD noemt namen op als VOGMregeling, BUGM-regeling, het GRP, het MAP-project. 'En vast nog veel meer', somt de partij op. 'Daarnaast bereiken ons regel matig voorstellen die op enigerlei wijze gemotiveerd zijn als goed voor het milieu.' Om dit in goede banen te leiden gaat de WD met het college mee om een milieu beleidsplan met uitvoerings programma op te stellen. Wim ter Schure van Gemeentenbelang Holten voor de Boschkamp die de partij een warm hart toedraagt. Veel tegenstand hoeft het college van Gemeentebelang Holten niet te verwachten. Zo gaat GH accoord met de onroerend zaakbelasting. 'We zijn blij dat de OZB niet wordt verhoogd', al dus GH. Ook de afvalverwijdering en verwerking mag op de steun van GH rekenen. Vooruitlopend op het overgaan op een andere goedkopere inzamelaar voor dit jaar het geschatte prijsverschil van 23 gulden per huisgezin uit de reserves te halen zijn wij het eens met het college', schrijft GH. Over het Twingo-project wordt wel een kleine maar niet onbelangrijke aantekening ge maakt. De Twingo opereert al leen tijdens kantooruren. 'Een handige tip voor inbrekers', concludeert GH. De onderhouds toestand van we gen is volgens GH niet optimaal. Achterstallig noemt GH het. 'Daarom moeten in de komende ja ren meer middelen beschikbaar worden gesteld anders komen we in de toekomst voor grote proble men te staan.' Zo hoopt GH dat binnenkort de plannen voor ver harding van de Vianenweg gereed zijn, zodat na het gereedkomen van de riolering van het zomer huisjesterrein kan worden be gonnen met de aanleg hiervan. Als het aan Gemeentebelang ligt, is het de overweging waard om de markt van de Smidsbëlt te ver plaatsen naar de Kalfstermansweïde als de her inrichting heeft plaatsgevonden. Veel bruidsparen die op vrijdag trouwen zullen het als prettig erva ren dat ze foto's voor het ge meentehuis kunnen maken', is het argument van GH. De recreatieve sector zou volgens GH een van de speerpunten van beleid van het Holtense college moeten zijn, met. zeker een eigen beleidsnota en een afzonderlijk budget, waarin toeristenbelasting een herkenbare rol speelt. GH vindt volgens voorjaar te laat om dat dan het beleid pas in 1998 wordt uitgevoerd. 'Nog meer ontevreden zijn wij over het feit dat nog niets is gedaan aan de wijziging van het be stemmingsplan ten aanzien van kamperen bij de boer. De huidige bepaling van maximaal vijf tenten of vouwcaravans is volstrekt uit de tijd en blokkeert elke ontwikkeling. Wijzingen van bestemmings plannen kosten meestal veel tijd!', aldus GH. Wat betreft het betalen van de af voer van afvoer per gewicht vreest GH voor ongewenst ontwijk- gedrag en een mogelijke verhoging van de inzamelkosten. GH vindt het een overweging waard om Holtenaren zich te laten indentifi- ceren bij de gemeentewerf om af- valtoerisme van omliggende ge meenten te weren. Gemeentebelang heeft een warm hart voor dorpshuis De Boschkamp. Noodzakelijke inver- steringen kunnen op steun rekenen van deze partij. Jan Kevelam, fractievoorzitter van de WD, rijdend op de Espelosewijk over de bij de liberalen niet geliefde drempels. klaargemaakt door derden, voortgezet te krijgen.' D66 neemt het ook op voor de beginnende ondernemers. 'Star tende ondernemers hebben in Holten uiterst geringe mogelijk heden een bedrijf op te zetten. Door het successievelijk ver plaatsen van de huidige middel zware industrie naar Vletgaars- maten, zouden de bestaande ge bouwen dienst kunnen gaan doen als een faciliteit voor onder meer de beginnende onderne mers.' Als het aan de democraten in Holten ligt wordt er in het cen trum eenrichtsverkeer ingesteld. 'Honderden grote en kleine ge meenten zijn ons voorgegaan en steeds weer met aanvankelijke scepsis van de plaatselijke mid denstand, die uiteindelijk altijd omslaat in een grote tevreden heid als het winkelgebied meer verkeersluw is geworden. In Holten is het mogelijk op gerin ge loopafstand van de winkels te blijven parkeren en gelijk meer ruimte te geven voor voetganger en fietser. Dat zal dan ten koste moeten gaan van de ruimte voor de rij straat aangezien een rij baanbreedte bij instellen van eenrichtingsverkeer ter beschik king kankomen.' Volgens D66 snijdt het mes dan aan twee kanten omdat door deze situatie ook het doorgaand nog meer kan worden teruggedrongen.' D66 heeft scherpe kritiek op de handelswijze van het Holtense college. De partij van fractievoorzitter Dick van der Torre vindt dat het college bij belangrijke zaken 'een te passieve houding wordt aangenomen en op ad-hoc basis wordt beslist. Suggesties en oplossingen wor den verwacht van de re sultaten van uit te voeren on derzoek door bureaus of aan bevelingen van externe stuur groepen.' Dat kan volgens de democraten wijzen op het hebben van een te beperkte visie of het niet kunnen ne men van een beslissing. dient te worden aangelegd. 'In het buitengebied is het toepas sen van een septic tank vrij ge bruikelijk. En dat is een systeem dat in combinatie met een zak- put al een reinigingsgraad van ongeveer 85 procent heeft. Het afvoeren van huishoudelijk af valwater via de riolering in de buitengebieden is daarom ook niet zinvol en zelfs geldverkwis- tend, ook in de grondwater ge bieden.' Een ander kritiekpunt is het feit dat negen maanden na indiening van het kant en klaar aangereikte voorstel over het instellen van een referendum er aan de kant van het college nog steeds geen schot in schot. 'We zouden wil len dat ideeën meer uit eigen gelederen tot stand komen en dat daar ruim van te voren over gediscussieerd kan worden in plaats van hapklare brokken, Jan Metsemakers (PvdA) op de Kerkhofsweg waar het volgens de socialisten te gevaarlijk is. 'Gemeenten, hoe klein ook, moeten zelf plannen kunnen ontwikkelen, zeker als een struc tuurplan aanwezig is.' Een van de punten waarvoor D66 zich de afgelopen tijd voor heeft ingezet is de riolering in het buitengebied. Of beter ge zegd, tegen de riolering in het buitengebied. Voor de handels wijze van het college heeft D66 geen goed woord over. 'Het on- breken van enig tekst over de riolering in het buitengebied wijst op het bewust of onbewust ontlopen van een discussie hier over', aldus D66. Ook het ont- I breken van enige plannen van B en W over recreatie en toerisme is volgens D66 pijnlijk. D66 vindt dat behalve het ge bied van de Borkeld, in het bui tengebied verder geen riolering Dick van der Torre (D66) bij de 'geleidelijke overgang' van de Kalfstermansweide naar de Smidsbelt.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3