Reguliere thuiszorg zet aanval in tegen particuliere concurrent Kerstmarkt dit jaar rond hervormde kerk Agressie op camping topsport en sfeer 'Kaart van rondweg heeft geen bestuurlijke status' Wandelaars genieten van herfstpracht op de berg U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Splose plattelandsvrouwen genieten van modeshow Directeur Ronner: 'Wij betalen verschil terug als NTN goedkoper is' 400 bloedgevers Vernieuwde openingstijden Bezuinigingen kinderopvang Winkels twee avonden open? CDA houdt j aarvergadering Collecte 21 t/m 26 OKTOBER INDOOR WIERDEN INTERNATIONAL Uit het toegezegde on derzoek naar de her komst van de kaart waar op een mogelijk tracé voor een zuidelijke rond weg is aangegeven, is ge bleken dat het de kaart betreft 'waarop op ambte lijk niveau schetsmatig een lijn is aangegeven voor een mogelijke zui delijke rondweg'. Aldus het persbericht dat het college van B en W deze week uitgaf naar aanleiding van de kaart die vorige week in het Holtens Nieuwsblad werd gepubliceerd. B en W laten weten dat de ingete kende lijn op papier is gezet om te kunnen bepalen wie de mogelijke betrokkenen zouden kunnen zijn bij een eventuele zuidelijke rond weg. Betrokkenen die zouden moeten worden uitgeno digd om, voorafgaande aan de publicatie van het colle gestandpunt, daarover geïn formeerd te worden. „De kaart is gemaakt op het mo ment dat de betrokken me dewerkers uitvoering gaven aan het besluit van ons col lege om de mogelijke be trokkenen uit te nodigen voor een informatieve bij eenkomst," aldus B en W, die benadrukken dat de kaart geen onderdeel uit maakte van de discussie in het college over het beslis model en derhalve ook geen rol speelde bij de besluitvor ming. Het college verklaart dat zij de commotie die over de kaart is ontstaan betreurt. „Helaas is de indruk gewekt dat de kaart een 'bestuurlij ke status' heeft. Dat is ech ter beslist niet het geval." B en W verzekeren dat in het vervolg nog zorgvuldi ger met de commissiestuk ken zal worden omgegaan om onduidelijkheden te voorkomen. Direct achter de Canadese begraafplaats leidde de route naar 'de kuil' die tussen het ereveld en de Oude Hellendoorn- seweg ligt. Foto: Wil Vogel Zo'n tweehonderd wande laars genoten zondag van de natuurwandeling op de Hol- terberg, die de Vrienden Van het Hoolter Pad (WHP) voor het eerst en in samen werking met de vereniging Te Voet had gehouden. en initiatief in het kader van de Landelijke Voetpadendagen die afgelopen zaterdag en zondag werden gehouden. Zondag ont popte zich als een prachtige na jaarsdag, die zich voor de lief hebber bij uitstek leende om het enorme aantal paddestoelen op de berg te bewonderen. Menig vliegenzwam die ook op de foto werd gezet... De wandelaars hadden keus uit een route van tien en vijftien kilometer. Velen arriveerden per trein, tot zelfs van uit Gronin gen wist men de weg naar Hol ten te vinden. Van de start bij camping De Holterberg ging het via de Canadese begraafplaats de berg op. Veel waardering was er na afloop voor de routes. Woordvoerder Anton van Beek kondigde aan dat de WHP ver moedelijk elk jaar een dergelijke wandeling uitzet. Telkens een andere route en van ongeveer gelijke lengte. De vereniging, die zich beijvert voor behoud en uitbreiding van de wandelmoge- lijkheiden in de cultuurhisto risch waardevolle omgeving van Holten, voert actie om twee be dreigde paden (Scheperspad en Dikkerspad) te behouden. De rechtszaak inzake openstel ling van het Scheperspad diende dinsdag in voor de Zwolse ar rondissementsrechtbank. Daar over elders meer. De route die zondag gelopen werd leidde wel over het Dikkerspad, het Schc- perspad werd enkel gepasseerd. Mede door het prachtige weer was het op zondag 13 oktober erg druk op de Hol terberg. Dit gaf problemen op de parkeerplaats van de dagcamping. De aanvoer van auto's was gro ter dan dat de parkeerplaats kon verwerken. Dit wekte was agres sie op bij sommige automobilis ten. Goedbedoelde hulp van en kele leden van een scouting groep, die in uniform waren ge kleed en die het verkeer wat probeerden te leiden in goede banen, werden soms agressief benaderd. De politie moest er aan te pas komen om de gemoederen te bedaren. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! A nonp' Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 17 OKTOBER 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Ongeveer tachtig leden en in troducés van de afdeling Espelo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen genoten maandagavond bij Schuppert Mode van een uitermate ge slaagde modeshow. Het is niet de eerste keer dat de Splose platte landsvrouwen een dergelijke bij eenkomst hielden. „Toch is de laatste keer dat we een modeshow op het programma had den staan al ettelijke jaren geleden," vertelt voorzitter Hcnny Koopman, die zeer te spreken was over de show in'de modezaak aan de Stations straat/Dorpsstraat. Enige tijd gele den benaderde het bestuur van de NBvP Espelo Johan Schuppert met de vraag of hij een modeshow wilde houden in het Trefpunt. „De show op zichzelf vond ik hart stikke leuk, maar omdat het voor ons handiger is om het in de zaak te hou den, nodigde ik de dames uit om hier te komen," liet Schuppert weten. Met medewerking van eigen leden en mannen en kinderen van hen, werd een deel van de najaarscollecoe ge showd. Aan de modeshow werd niet alleen meegewerkt door Schuppert Mode, ook Hans Steunenberg Schoenen, Steunenberg Schoenen Larcnscweg, Schuppert Meubelen, Cocon kinder kleding, schoonheidssalon Gé en kapsalon Anita uit Nieuw Heeten droegen hun steentje bij. 'Zien dragen doet kopen', bleek na afloop. Niet al leen vanwege het enthousiaste snuf felen naar (geshowde) kleding in de rekken, ook de kassabei rinkelde re- In een informele en gezellige sfeer genoten de Splose plattelandsvrouwen van een aantrekkelijke modeshow in de winkel van Schuppert Mode. Foto: Rciiink De particuliere organisatie NTN Thuiszorg is niet goedkoper dan de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Sterker nog, uiteindelijk is de klant er meer geld kwijt. Dat stelt althans directeur G. Ronner van de laatstgenoemde 'niet-commercié- le' instelling na bestudering van de tarieven. „Wij waren natuurlijk geïnte resseerd in de tarieven", stelt Ronner. „Particuliere thuis zorgsorganisaties beroepen zich er vaak op diensten te gen zo'n scherpe prijzen te kunnen leveren dat de regu liere thuiszorg het onderspit zou delven. Wat schetst onze verbazing: de door NTN ver leende kraamzorg is duurder en minder flexibel dan de door de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel verzorg de reguliere thuiszorg." Ronner geeft als voorbeeld de kraamzorg. Daarin blijkt, vol gens de directeur van de Stich ting Thuiszorg Zuidwest Over ijssel, dat NTN Thuiszorg welis waar een goedkoper baistarief heeft, maar dat in de praktijk blijkt dat de klant bij de particu liere organisatie toch duurder uit is. „Het standaardtarief voor kraamzorg bij NTN is, voor zover ons bekend, 45 gulden per uur bij minimaal vier aaneenge sloten aantal uren per dag. Als de klant pér dag minder dan vier uur kraamhulp nodig heeft, be taalt u f 62,50 per uur. Een ver zorgingstas kost bij NTN 49 gulden. Bij de reguliere kraam zorg verzorgt door de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel betaalt de klant f 46,50 per uur, of u nu twee uur of vijf uur hulp per dag wilt. Bovendien biedt de Stichting ThuiszorgZuidwest Overijssel een kraampakket aan dat te gebruiken is vóór, tijdens en na de (thuis) be valling. Dit pakket is gratis. Wanneer de verzekeraar al voor een kraam pakket zorgt geven wij ter com pensatie een cadeaubon ter waarde van vijftig gulden", zegt Ronner. De uiteindelijk prijs van de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel pakt dus lager uit, betoogt de directeur. „De prijs gegevens die ik gebruik komen uit NTN documentatiemateri aal. Mocht dit niet juist zijn en het blijkt dat een klant bij de NTN voor het totale kraampak ket goedkoper uit is, dan wordt het verschil terugbetaald." En volgens Ronner weet de klant ook dat hij goed terecht kan bij de 'reguliere' thuiszorg. „Uit het feit dat het laatste half jaar de aanmeldingen voor de Thuiszorg met vijftien procent zijn gestegen blijkt wel dat de klant de door ons geleverde zorg op prijs en kwaliteit waardeert. Kwaliteit is toch wat de klant als kwaliteit ervaart." De bedoeling van de Thuiszorg Zuidwest Overijssel was om sa men te werken met Thuiszorg Midden Overijssel (TMO) om zo een compleet pakket van diensten aan te bieden zoals 'Den Haag' dat heeft voorge steld in de ge ntergreerde thuis zorg. „Maar als donderslag bij heldere hemel is TMO met NTN samen gaan werken", zegt directiesecretaris A. van Baaien. „Tijdens onze onderhandelin gen met MTO hadden ze zon der ons daarvan op de hoogte te stellen al getekend bij NTN. Er is duidelijk geen open kaart ge speeld." Een situatie die Zuidwest Over ijssel aan het denken heeft gezet. „Maar nu gaan wij ook concur reren. Al vind ik nog steeds dat het voor de klant beter was dat het tot een samenwerkingsver band was gekomen", zegt direc teur zorg, H. Gielkens. De situatie in Holten is nog ongwis. Volgens Gielkens is deze nieuwe concurrentieslag voor de inwoners van Holten een beetje een 'ver van mijn bedshow'. Toch vindt Gielkens de concurentie niet helemaal ongezond. „Je kunt ook zeggen dat die concurrentie prikkelend heeft gewerkt. „Duidelijk is dat we in tegenstelling tot vroeger nu veel meer vraaggericht zijn." Het grote voordeel voor Zuid west Overijssel is dat NTN geen eigen pand heeft in Holten maar in Zwolle en Apeldoorn. Giel kens: „Ik kan er nog niet veel over zeggen, maar wij gaan meer investeren in Holten. De hulp verlening krijgt meer dan nor male aandacht." In Holten ko men jaarlijks zo'n 120 verzoe ken om kraamzorg. Directiesecretaris A. van Baaien en de directeur zorg H. Gielkens van de Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel gaan vol in de aanval tegen de nieuwe concurrentie. Foio: Peter Koehorst Holten staat zaterdag 14 december weer in het teken van een kerstmarkt. Ditmaal niet in de voormalige Ehag-garage, die inmiddels geweken is voor de ter plekke in aanbouw zijnde seniorenwoningen, maar rond de dorpskerk. Woordvoerder Johan Steunen berg van de Holtense Handels vereniging: „We kregen het aanbod van HMV om het repe titielokaal aan de Dorpsstraat te gebruiken, maar de relatief smalle ingang vonden we niet ideaal. Ook de Dorpsschool is genoemd, maar ook die optie viel af daar we de lokatie te ver van de winkels vinden liggen." Steunenberg zei- dat de kerst markt dit jaar is samenwerking met een gespecialiseerd bureau wordt opgezet. Het bureau zorgt voor kramen, bovendien een flink stuk een meer kramen dan in voorgaande jaren. „De markt wordt daardoor groter van opzet," aldus Steunenberg, die de leden er wel op wees dat er mogelijk sprake zal zijn van concurrentie, verkoop van de zelfde artikelen dus. Hij verzekerde evenwel dat de HHV-leden bij voorrang een kraam kunnen huren. Dat dit jaar gekozen is voor uitbeste ding, houdt volgens Steunen berg verband met de respons voor deelname aan de markt die niet écht overweldigend was. Om het evenement voldoende 'body' te geven, 'werd telkens een beroep gedaan op vereni gingen. Waar de markt zich bui ten afspeelt, zullen binnen in de kerk ook wat activiteiten zijn. De precieze aard daarvan was nog met bekend. De komende feestmaand houdt de Holtense Handelsvereniging opnieuw de gebruikelijke De- cemberaktie. De Sinterklaasak- tie duurt van 21 november tot en met 5 december, de Kerstak- tie van 17 tot en met 24 decem ber. Om kans te maken op een prijs ontvangen de klanten per tien gulden aan boodschappen een waardebon van tien of vijf tig gulden. Zo vaak als gewenst kan hij een bedrag aan bonnen, zij het maximaal voor tweedui zend gulden, in de bij de bonnen ontvangen envelop stoppen, die samen met de ingevulde deelne- Het Rode Kruis afdeling Hol ten bedankt alle donoren, die op de bloedafname-avond van 30 september bloed heb ben gegeven. 415 donoren kwamen zich melden en na keuring mochten er vierhon derdvijf bloed geven. Scheperspad De gemeente Holten is niet van plan in te gaan op de eis om het Scheperspad open te stellen. Dat is de uitkomst van een rechtszitting. Zie pagina 3 Bos Dierenwereld De komende jaren wordt Bos Dierenwereld onder handen ge nomen. Dit is duidelijk gewor den tijdens de opening van de herfstexositic. Lees meer op pagina 5 Trekkersiep Het talrijk opgekomen publick genoot van de spcktaculairc Trckkerslep.. Zie de sporthalte Erwincross Holtcnaar Erwin SI uiter wi nt de Erwincross. Een reportage op pagina 11 maandag 09.00 uur tot 18.00 uur dinsdag 09.00 uur tot 18.00 uur woensdag 09.00 uur tot 21.00 uur donderdag 09.00 uur tot 21.00 uur vrijdag 09.00 uur tot 21.00 uur zaterdag 09.00 uur tot 17.00 uur graag tot ziens in onze gezellige winkel Haarstraat 35, Rijssen. koopavond koopavond koopavond merskaart in één van de rode HHV-bussen moet worden ge stopt. Die verschijnen op de vertrouwde plekken in het dorp. Er zijn totaal zeven trekkingen. Uit de enveloppen wordt tel kens tot een bedrag van twee duizend gulden getrokken. De ingesloten deelnemerskaarten worden dan waardecoupons tot de helft van het daarop vermel de bonnenbedrag. Per trekking wordt dus voor duizend gulden aan prijzengeld uitgekeerd. De extra koopavonden worden met het oog op Sinterklaas op 2, 3 en 4 december gehouden, voor Kerst wordt alleen maan dag 23 december als extra koop avond ingelast. Donderdag 5 december sluiten de winkels om 17.00 uur; dinsdag 24 en 31 december om 16.00 uur. De feestverlichting in het dorps centrum brandt vanaf ongeveer 20 november en terug van wegge weest is muziek (geluidsinstallatie). De intocht van Sint en Piet staat ge pland op zaterdag 24 november. Over het programma, dat in grote lijnen gelijk is aan dat van vorig jaar, binnen-kort meer. In het streven naar extra sfeer in het dorp tijdens de feestmaand, onderzoekt de Holtense Han delsvereniging de mogelijkheid tot het aanbrengen van een gro te kersktrans op de Smidsbelt (aan de centrale mast). Om één en ander te kunnen realiseren wordt onder meer overleg ge voerd met de scouts van de Waardenborchgroep. B en W zijn van plan de be zuiniging van twintigdui zend gulden op de rijksbij drage voor kinderopvang, net als vorig jaar geheel door te berekenen aan de Stichting Catalpa. De Stichting Catalpa exploiteert op commerciële basis het kin derdagverblijf Kakelbont op de Kol. Wethouder Rensen (VVD) liet vorige week in de raadscom missie welzijn weten dat nog niet duidelijk is of Catalpa, in dien men instemt, ook volgend jaar in staat is voldoende gesub sidieerd kindplaatsen aan te bie den. Bij monde van fractieleider Har ry Dul liet het CDA in elk geval weten niet in te stemmen met het voornemen van het college en noemde als motief het feit dat de korting ook vorig jaar aan Catalpa werd doorberekend. De Holtense Handelsvereni ging is van plan om de me ningen te peilen onder de winkeliers ten aanzien van de vrijdagse koopavond. Tij dens de vorige week gehou den ledenvergadering wees voorzitter Albert van de Maat op de evaluatie. Van de Maat: „Nu de super markten langer open zijn, lijkt er sprake te zijn van een verschui ving naar andere avonden waar door het gevoelsmatig rustiger lijkt op de vrijdagavond." Terug verzetten van de koop avond naar donderdag is vol gens Van de Maat uit den boze, wel wordt overwogen om op donderdag en vrijdag de winkel deuren te openen tussen 18.00 en 20.00 uur. Volgend voorjaar komt het bestuur met een voor stel. Het CDA Holten houdt op maandag 21 oktober de jaar lijkse ledenvergadering. De christen-democraten komen bijeen in De Boschkamp. De agenda vermeldt voor de pauze het huishoudelijk gedeel te, daarna komen plaatselijke ac tuele zaken aan bod. Tot de onderwerpen van gesprek horen het beslismodel over de toe komstige verkeersstructuur en de gemeentebegroting 1997. Daarnaast is er voor de leden gelegenheid ook over andere za ken met elkaar van gedachten te wisselen. De vergadering begint om 20.00 uur. De collecte van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft 11.614,85 gulden opgebracht. Dit was bijna tweeduizend gulden meer dan vorig jaar. Alle collectan ten worden bij deze bedankt voor hun grote inzet, Mensen die de col lectant gemist hebben kunnen als nog hun gift overmaken op bank nummer 34 73 83 041 •Binnenkort is het weer zover. Dan vindt de kerstmarkt plaats. Dit jaar is dat rond de hervormde kerk.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1