Eerst Kalfstermansweide, dan pas het dorpscentrum Socuwe start weer met Leer me Holten kennen Nieuwe expositie De Waerdenborch HOLTENS NIEUWSBLAD Winnaars kleurwedstrijd Happy Hobby Dikkers Mooi concert Holtens Mannenkoor op Schiermonninkoog Zakelijk BEKEKEN Voetendag Hans Shoes Klary Offringa wint mountainbike Stam Van der Torre (D66): waarom niet gelijk centrale deel Dorpsstraat onder de loep nemen Anita Noteboom wint eerste prijs Schuppert Meubelen DONDERDAG 17 OKTOBER 1996 13 De Leeuwenbrug Vrijdag 18 oktober kan men om 12.30 uur genieten van een lunchpauzeconcert door het Roseau Kwartet, vier jonge kla rinettisten, met werken van on der andere Gershwin, Weil en Uhl. Zaterdag 19 oktober uitvoering PTT Fanfare aanvang 20.00 uur Zondag 20 oktober opnieuw een uitvoering van de PTT Fan fare nu exhter om 14.30 uur, matinee. Donderdag 24 oktober brengt Astrid Seriese het programma Into Temptations met blues, rock, chansons en jazz. Voor kaarten en reserveringen kan men terecht bij de kassa van De Leeuwenbrug, tel. 0570 - 68 35 55. Lochemse Schouwburg Dinsdag 22 oktober Flohe Mes- se in de Grote Kerk te Lochem aanvang 20.00 uur. Donderdag 24 oktober het to neelstuk Jozef in Dothan van Joost van den Vondel, bewerkt en geregiseerd door Flans Croi- set. Aanvang 20,00 uur. Voor kaarten en reserveringen kan men terecht bij de Lochemse Schouwburg, tel. 0573-25 10 81. Het Burgerweeshuis Vrijdag 18 oktober Trance Dan ce Live with unit Moebius met DJ Jurriaan. Zaal open 23.00 uur. Entree, vijftien gulden, vvk/cjp./hbo 12,50 gulden. Verdere informatie is te verkrij gen bij Het Burgerweeshuis, tel.0570 - 61 91 98. De Reggehof Zaterdag 19 oktober Vier koren concert Goors mannenkoor. Vrijdag 1 november Tineke Schouten met haar show 'Lach Vegas'. aanvang 20.00 uur. Voor verdere informatie of reserve ring kan men terecht bij De Reggehog, tel. 0547 - 26 05 88. Vorige week woensdagmid dag werden in de winkel van Happy Hobby Dikkers de prijswinnaars bekend ge maakt van de kleurwedstrijd ter gelegenheid van Dieren- dag. Vanaf zondag 20 oktober is in Galerie De Waerdenborch een nieuwe expositie te zien. Het thema hiervan is: 'Beweging in balans'. Geëxposeerd wordt werk van Sia Braakman uit Philippine (Zeeland) en Jan van Dijk uit Olst. Het werk van Sia bestaat voornamelijk uit gedraaide vormen van Engelse steen goed klei en Franse porselein en wordt zowel geglazuurd als ongeglazuurd toegepast. Het draaiwerk heeft een- ge heel eigen stijl en identiteit. Al haar werk zijn unica's. Zij vindt haar inspiratie vooral aan de zee. Kenmerkend voor het werk van lan van Dijk is het voortdurend zoeken naar beweging en vorm. In zijn vroegere werk was dat reeds zichtbaar in zijn land schappen. De invloed van het prachtige rivierlandschap is in dat werk herkenbaar aanwezig; elementen als drijfhout langs de rivier en de beweging van het hoge zomergras. Kleine schetsen waren een prak tisch hulpmiddel om indrukken vast te leggen. Deze werkwijze volgt Jan nog steeds. De schets jes hebben zich ontwikkeld tot een eigen taal die blijft verande ren. Soms ligt het accent op het lineaire gedeelte, de lijnen met al zijn spanningen zo sterk in het vlak aanwezig. Dan weer grote expressieve kleurvakken, of transparant aquarclachtige sferi- schc elementen. De expositie zal tot en met 29 december in de galerie te be zichtigen zijn. De openingstij den van de galerie zijn: vrijdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur enop woensdag en donderdag na telefonische af spraak. Voor nadere informatie kan men bellen Marga Rensink, tel. 36 50 41. Niet alleen de verkeersproblematiek, ook de Kalfstermans weide is dezer dagen 'hot item' in onze gemeente. Werd er vorige week nog uitvoerig over gesproken üjdens de vergade ring van de Holtense Handelsvereniging, eind vorige week kreeg het college de schetsen voor de toekomstige inrichting gepresenteerd door stedebouwkundig bureau Witpaard Part- Op aangeven van de gemeen te is daarin rekening gehou den met diverse aspecten, waaronder het gebruik als evenemententerrein, toe komstige ontwikkelingsmo gelijkheden, de ontsluiting van het MAC-pad, het creë ren van een relatie (groen overgangsgebied) tussen de oude (voor 150 duizend gul den op te waarderen, red.) oude begraafplaats en hand having van de muziekkoepel. Ook in de raadscommissie alge mene bestuurlijke zaken werd bij de behandeling van de begro ting 1997 de kijker op de weide gericht. Dick van der Torre (D66) vroeg zich af waarom bij het opstellen van een plan voor de Kalfstermansweide niet ge lijk ook de Smidsbelt en het centrale deel van de Dorpsstraat onder de loep waren genomen, waardoor een beter totaalbeeld ontstaat. Burgemeester DJ. Verhoeven gaf toe dat dat inderdaad een 'ideaalbeeld' was, maar dat wat betreft het centrum eerst het definitieve besluit over de toe komstige verkeersstructuur wordt afgewacht. „Er is uit di verse hoeken aangedrongen op verbetering van de Kalfster mansweide. Niet alleen door de Keunefeestcommissie, de HHV, ook de Stichting Interna tionaal Folklore Festival en de Stichting Triathlon Holten heb ben bij ons aangeklopt. Dan zijn er rondom de weide nog enkele ondernemers die er belang bij hébben. Kortom, het leeft op brede schaal. Het colle ge ziet er echter geen bezwaar in om de weide eerder aan te pak ken, zij het dat de ifivulling er van niet strijdig mag zijn met de invulling van het verkeersstruc- tuurplan. Het moet zó worden, dat het terrein later een goede aanvulling vormt met het dorps centrum." Ruim 400 mensen geven bloed Het Rode Kruis afdeling Hol ten bedankt alle donoren, die op de bloedafname-avond van 30 september bloed heb- ben gegeven. 415 donoren kwamen zich melden en na keuring mochten er vierhon derdvijf bloed geven. Er waren deze keer donoren die- voor de vijftigste en zelfs voor de zestigste keer bloed gaven. Verheugend was ook het feit dat er achtentwintig nieuwe dono ren werden geregistreerd. Verder bedankt het Rode Kruis de vrijwilligers, van jong tot oud, die eraan meegeholpen hebben deze avond goed te laten verlo pen. Uit de vele inzendingen kwa men acht winnaars tevoorschijn, verdeeld in vier leeftijdsgroe pen. Op de foto van links naar rechts boven: Albertha Dikkers, Dirk De leden van het Holtens Mannen Koor maakten met hun echtgenotes een week end uitstapje naar Schier monnikoog. Zaterdagmor gen om half zeven vertrok men per bus naar Lauwers- oog. Begiftigd met schitte rend herstweer genoot het ge zelschap, zowel wandelend als fietsend, van de prachtige natuur. Als hoogtepunt gaf het koor 's avonds in de tot de laatste plaats bezette Dorpskerk een concert dat als voorproefje kon dienen voor het jubileumconcert, dat op 15 november ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan in de Kandelaar wordt gegeven. Het grote publiek, bestaande uit eilandbewoners en vele vakan tiegangers, liet op enthousiaste wijze blijken van hun waarde ring voor de ter gehore gebrach te zangnummers. Op uitdrukkelijk verzoek van de aanwezigen werd 'Het Slotkoor uit die Zauberflöte' aan het eind van het concert nogmaals herhaald. Op zondagmorgen werd medewer king verleend aan de kerkdienst van de Samen op Weg gemeen te. Ook nu was de kerk geheel gevuld en kreeg het koor van de aanwezige kerkgangers grote bijval. Om half vijf vertrok het koor weer, na een afsluitend diner, met de boot naar de vaste wal. Na een toüristische tocht door Noord-Friesland, waarbij tij dens een korte onderbreking de Holtenaren werden verrast met diverse typisch Friese lekkernij en, kwam het gezelschap om streeks half negen weer in Hol ten aan. Alle leden waren en thousiast over deze 'concert reis', die hun nog meer stimulans gaf om zich in te zet ten voor een heel bijzonder jubi leumconcert. Mannen die be langstelling hebben voor een mannenkoor en wel eens de sfeer daarvan willen proeven zijn van harte welkom op een dinsdagavond vrijblijvend te ko men kijken en luisteren in de oefenruimte boven Schupperts modezaak. Ingang Dorpsstraat. Wie geïnteresseerd is in het Holten van vroeger en in het toekomstperspectief van deze gemeente, kan net als in voorgaande jaren terecht bij de cursus 'Leer me Holten kennen'. Dat is een initiatief van de Stich ting Oudheidkamer Hoolt'n en de Stichting voor Sociaal en Cul tureel Werk dat elk jaar voor zowel voor autochtone Holte naren als mensen die sinds kort in Holten wonen wordt gehou den. De cursus start donderdag avond 24 oktober in De Bosc hkamp. Zes avonden lang wor den de cursisten meegenomen op een boeiende reis, te begin nen bij ongeveer zeshonderd miljoen jaar geleden. De eeste bijeenkomst staat in het teken van de archeologie. Aan de hand van vondstmaterialen en dia's wordt duidelijk dat tienduizend jaar geleden zeer waarschijnlijk al mensen op Holtens grondge bied verbleven. De tweede avond wördt aan dacht besteed aan de geologie. Er worden onder meer fossielen getoond die in de omgeving van Holten gevonden zijn. Op de derde cursusbijeenkomst wordt nader ingegaan op streekna men en dergelijke, terwijl de vierde avond een diawandeling wordt gemaakt door het Holten van zo'n veérdg tot tachtig jaar gele den. Tijdens de vijfde bijeenkomst wordt een link gelegd naar het Holten van de toekomst. Als af sluiting van de cursus wordt de laatste avond een bezóek ge bracht aan de Oudheidkamer, waar de cursisten geïnformeerd worden over verschillende oude gebruiken en tevens de expositie kunnen bezichtigen. Voor meer in formatie en/of opgave kan men zich wenden tot de Stichting Socuwe in het dorpshuis, tel. 36 21 Hans Shoes houdt op vrijdag 25 oktober weer een voeten dag. Zo'n dag, waarbij mensen met voetklachten worden uitgenodigd om vrijblijvend een blauwdruk te laten maken door de voetspecialist. Veel mensen zijn gebaat bij de speciale verende steunzo len van Fussgold. Door de verende werking wordt bij elke stap de totale voetvlakte gemasseerd, het bevordert de doorbloeding en de voet kan weer natuurlijk afrollen. Daarnaast verbetert de Vibrionveer op buigzame wijze de stand en de holling van de voet. De gevoelige voorvoet wordt extra door verende kupolen ondersteund. Door de jaren heen heeft de Vibrionveer veel waardering ondervonden van mensen die hun klachten kwijt waren of drastisch verminderd zagen. Vele mensen maken gebruik van de gratis controlebeurten, maar dikwijls komen men sen ook even langs om spontaan hun grote lof over de steunveren mee te delen. Overigens bijkomend voordeel van de Fussgold Vibrion veer is het handzame formaat: de Zweedse vinding past in bijna alle modeschoenen. Extra goed nieuws voor dames dus. Maak nu reeds vrijblijvend een afspraak, tel. 36 41 22. Dirk Jan Schuppert (links) overhandigt Anita Noteboom en Johan Marsman respectievelijk een kleurentelevisie en een Spiegel. Foto: WU Vogel „Wat, heb Ik 'm gewon nen?!", riep Klary Offringa verrast uit, toen rijwielhande laar Jan Stam belde met de mededeling dat zij de Moun tainbike Target had gewon nen - inzet van de prijsvraag die Tweewielerhuis Stam op de middenstandsbeurs hield. Eind vorige week kreeg de ge lukkige winnares de robuuste ATB-fiets uitgereikt door Stam en zijn echtgenote. Of Klary er zelf gebruik van gaat maken wist ze nog niet. Maar echtgenoot Chris en de jongens stonden direct te trappelen van onge duld... Maar liefst 738 bezoekers waag den een gokje op het gewicht van de fiets, die compleet uitge rust was met accessoires als bel en (met water gevulde) bidon. „Om het wat moeilijker te maken moesten de mensen het gewicht in grammen invullen," aldus Stam. „Op die manier voorkwamen we dat er teveel dezelfde antwoorden werden ingeleverd, zodat we hadden moeten loten. Je loopt dan het risico nogal wat mensen teleur te stellen." Het juiste gewicht was 17.105 gram. Met 17.100 gram zat Kla ry er heel dicht bij. Er lang over nadenken had ze niet gedaan: „Welnee, 'k heb eerst een ge wicht in kilo's bedacht en dat Winnares Klary Offringa (midden) kreeg de mountainbike vorige week aangeboden door het echtpaar Stam. Foto: Wil Vogel omgerekend naar grammen." De tweede prijs ging naar de Rijssense A. Lohuis-Jansen. Zij ontving een waardebon van honderd gulden. De derde prijs, een waardebon van vijftig gul den, was voor Gé Slotman. Het hoogste gewicht dat werd inge vuld was 85 kilo (85- duizend gram), het laagste een kilo (dui zend gram). Een kleurentelevisie, een dekbed en een spiegel. Dat waren de respectievelijk eer ste, tweede en derde prijs die Dirk Jan Schuppert vorige week uitreikte aan twee van de drie winnaars van de prijs vraag die Schuppert Meube len onlangs hield op de mid denstandsbeurs. Aan de bezoekers de opdracht het volume (in liters) te schatten van het waterbed dat op de stand prijk te. Ongeveer 650 mensen leverden een formuliertje in. Anita Noteboom gokte wel heel geluk kig: met 775 liter zat zij vrijwel goed, want het juiste aantal liters was 775,9. De eerste prijs was daar mee voor haar bestemd. „Ik ben er hartstikke blij mee, want voor ons nieuwe huis hadden we nog geen televisie." Anita bekende toch even serieus te hebben nage dacht over de opgave: „ik ben bij het bed gaan staan om de afmeting te bekijken, waarna ik de formule lengte maal breedte maal hoogte heb toegepast. Ik kwam toen uit op ongeveer achthonderd liter en daar heb ik uiteindelijk 775 van ge maakt." Heel anders ging dat bij Johan Marsman, die met 778 liter de derde prijs (spiegel) in de wacht sleepte. „Dat waterbed heb ik niet eens gezien! We zaten even verderop aan de tap bij Jos, toen ik dat briefje uit een geintje in handen kreeg. Ik heb er geen moment over nagedacht en zo maar wat opgeschreven..." Jan Tromop, met 777 liter winnaar van het dekbed, was verhinderd om de prijsuitreiking zelf bij te wonen. Dat het raden van een inhouds maat sommigen voor een nogal moeilijk probleem stelde, bleek uit de inzendingen. Dirk Jan: „We hebben ze gehad van vijf tienduizend en 22 duizend liter en eentje vulde zelfs tweehon derdduizend liter in! Daarente gen troffen we ook veel lagere schattingen aan van slechts en kele tientallen liters. Degene die het laagste aantal invulde gokte op 7,5 liter." Of de prijswinnaars overwegen ooit zelf een waterbed aan te schaffen? „O, ik zou het best eens willen proberen," ant woordt Anita spontaan. Johan Marsman daarentegen moet er niets van hebben. Het schrik beeld van lekkage draagt daar nadrukkelijk aan bij. Verkoper Dirk Jan wijst dat misverstand echter onmiddellijk van de hand: ,,'t Kan absoluut niet fout gaan. Lekken, zoals veel mensen denken, is er niet bij. Om het waterbed zit een plastic bak, zodat het water, als er al lekkage ontstaat, daar in terecht komt. En onder die veiligheidsvoering bevindt zich de verwarming." Volgens Schuppert wordt gere geld een waterbed verkocht. Vooral onder jongeren een po pulair artikel. Vervolg van pagina 12 Sen derde bewoner, Ter Harm sel wil de openbaarheid van het )ad wel behouden. Op 17 juli 1972 verzoekt hij de gemeente iet nodige onderhoud aan het pad te verrichten en het pad veer in begaanbare en herken- I )are toestant te brengen. Kr wa- en namenlijk door de buren c. )bstakels aangebracht en et verd geen onderhoud aan het ft >ad gepleegd. n een brief van 4 augustus 1972 fóericht de gemeente dat de IOienst Gemeentewerken op- .Jracht heeft gekregen het pad te lerstellen. Dit werd wel door de "Jemeentc Holten toegezegd, naar vervolgens gebeurde er licts. In een brief van B&W van september 1976, al vier jaar ater, kondigt B&W "alsnog aan 'er over te gaan tot het herstel en van het Scheperspad. Maar lier komt niets van terecht. De turen die tegenstander zijn van herstel, IJsebrand/hlamers Jongman gaan namelijk in eroep tegen deze beslissing. )it wordt de eerste van drie ingdurige beroepsprocedures an de buren. „In de periode tussen 1972 en oktober 1976 heeft de gemeente vier keer aan Ter Harmsel laten weten het pad te willen herstellen. Dat dit niet gebeurd is, is te wijten aan nala tigheid van de gemeente", stelt Nemo. In de drie procedures die volgen krijgen IJ sebrand/Hamers en Jongman uiteindelijk ongelijk. In 1987 doet dc Raad van State de uitspraak. „'Het Scheperpad is openbaar en staat terecht in de (nieuwe) wegenlegger'. Er wordt terugverwezen naar de uitspraak van de Raad van State op 30 december 1977. Hoewel deze uitspraak aan dui delijkheid niets te wensen over laat, laat de gemeente voor de derde keer de uitvoering van besluiten achterwege door nala tigheid", stelt de Nemp voor de rechter in Zwolle. „De illegale en zelfs strafbare afsluiting van het openbare Scheperspad krijgt zo een schijnbare legitimiteit in het be lang van de buren. Door voort durend niet te reageren op de gerechtvaardige verzoeken van Ter Harmsel, Vrienden van het Hoolter Pad en Nemo, houdt de gemeente deze situatie tot van daag in stand." Volgens de toenmalige Wegen- wet moet de provincie het be sluit van dc gemeente toetsen. Op 14 februari 1989 keurt, de provincie het besluit van de Ge meenteraad af: 'Het pad kan alleen geschrapt worden als daarvoor gewichtige redenen bestaan en het algemeen belang zich er niet tegen verzet. Noch uit verslag van de com missie gemeentewerken, noch uit uw raadsbesluit zijn naar onze meningen gewichtige rede nen aangevoerd waarop een onttrekking aan het openbaar vervoer kan steunen. Ook is uit het ons toegezonden raadsbe sluit niet te constateren, dat de vereiste afweging van de rele vante belangen heeft plaatsge vonden. Wij achten uw besluit ook niet door een behoorlijke motivering gedragen, hetgeen strijdig is met een in het alge meen rechtsbewustzijn leven beginsel van behoorlijk be stuur.' Het zou te verwachten zijn dat de gemeente op basis van deze uitspraak en alle vorige, toch de bereidheid zou tonen aan de rechtmatige eis van Ter Harmsel gehoor te geven: namcnlijk her- kenbaarmaking van het pad. Maar de gemeente ziet de uit spraak van de provincie slechts als aanmoediging haar besluit tot onttrekking nog beter te mo tiveren, ook al komt dit neer op het legaliseren van een illegale situatie. Op 16 december 1991 neemt de Raad de Notitie Openbare Paden aan: dat wil zeggen de Raad verenigt zich met de uitgangspunten die in deze notitie gesteld izjn. Dit zijn met name de toetsingscriteria voor het wel of niet handhaven van openbare paden. Het blijft volslagen onduidelijk wat her juridische kader van deze criteria is en welke instru menten de gemeente kan en wil gebruiken. De Notitie en ook latere brieven van de gemeente hierover, hebben nauwelijks wettelijke en planologische ka ders. Flet is immers de Wegen- weg, die de criteria vaststelt voor het handhaven van openbare paden. Gebruik en bestemming van voetpaden worden geregeld in bestemmingsplannen en streekplannen. Daarnaast wordt, in het kader van gebieds gericht beleid in de provincie Overijssel, de totstandkoming van recreatieve routestructuren voor fietsers en wandelaars be vorderd. De Notitie beweegt zich buiten deze beleidskaders en is er geen sprake van een beleidsvisie gericht op recreatie ve voorzieningen. Als de Notitie moet dienen om een besluit tot onttrekking te motiveren, dan ontbreekt de noodzakelijke be langenafweging. Er wordt met geen woord ge rept over de schade als gevolg van de onttrekking: met name de schade voor aanwonenden en wandelaars. In de Notitie wordt erkend dat de kwestie Scheperspad de aan leiding was om de notitie te schrijven. De Gemeente stelt dat zij door de bezwaren of gebrek aan medewerking van grondeigenaren de openbaar heid van het pad niet kon effec tueren. Alsof bezwaren en ge brek aan medewerking een re den moet zijn voor de gemeente zich niet aan de wet houden. Blijkbaar wogen de bezwaren van de buren sterker dan de plicht van de gemeente zich aan dc wet te houden. Hoewel de Notitie ten aanzien van het Scheperspad besluit met. het voornemen van de Gemeen te een voorstel tot onttrekking voor te leggen aan de gemeente raad, blijft dit feitelijke voorstel achterwege. Er is door de ge meente dan ook geen voor be roep vatbare beslissing geno men het pad aan de openbaar heid te onttrekken. Derhalve is het Scheperspad, ook nu og, openbaar in de zin van de We- genwet. De vereniging van vrije wande laars Nemo en de Vrienden van 't Hoolterpad hebben op grond van deze openbaarheid, op 16 september 1994 de gemeente verzocht desnoods via bestuurs dwang het pad open te stellen. In het antwoord van'de gemeen te van 17 januari 1995 wordt gesteld dat het pad openbaar is. Er wordt aangekondigd dat de gemeente 'te zijner tijd' een pro cedure tot onttrekking ingevol ge de Wegenwet zal volgen. De argumenten zijn dezelfde als van de Notitie: het pad zou geen recreatieve of toeristische waar de hebben, het pad zou geen logische en aantrekkelijke ver bindingsroute zijn en het pad tot de plek waar het nu bouwland is, zou nu het karakter hebben van een particulier toegangspad in plaats van een openbaar voet pad. Dat deze laatste situatie het gevolg is van jarenlange nalatig heid van de gemeente, wordt niet vermeld. Dat het pad wel degelijk een aantrekkelijke en logische wandelroute is, zal de heer A. van Beek straks toelich ten. Hij zal spreken over de betekenis en waarde van het Scheperspad. De gemeente meent ook dat de Notitie verplichtingen heeft ge schapen naar de eigenaar van Enkweg 10, omdat deze op grond van de Notitie er vanuit mocht gaan dat het pad aan de openbaarheid zou worden ont trokken. Afgezien van het feit dat de gemeente gebonden is zich aan de Wegenwet te houden, - daar aan kan geen enkele notitie af breuk doen -, is het bijzonder schrijnend dat de gemeente hier niet rept van de verplichtingen die zij heeft geschapen jegens de familie Ter Harmsel door vele keren de verzekering te geven dat het pad hersteld zou wor den. Dit op grond van meerdere gemeentelijke besluiten, be krachtigd door twee uitspraken van de Raad van State en meer dere uitspraken van Gedepu teerde Staten. De term onbe hoorlijk bestuur is nauwelijks meer van toepassing op deze voor Ter Harmsel zeer cynische argumentatie, waarbij de ge meente aan een Notitie zonder rechtskracht meer verplichtin gen toekent, dan aan ettelijke bestuurlijke besluiten. De vereniging Nemo gaat in beroep tegen de beslissing van de gemeente. Twee keer reagert de gemeente niet binnen de wet telijke termijn, voorgeschreven in de Algemene Wet Bestuurs recht. Nemo gaat op 5 juli 1995 in beroep bij de Rechtbank we gens fictieve weigering. Dan organiseert de gemeente op 7 augustus 1995 toch een hoor zitting, waarvoor de uitnodiging te laat verstuurd wordt. Ook het verslag van de gemeente is on volledig. De wijze waarop de gemeente omgaat met de be roepsprocedure, ervaart Nemo als zeer onzorgvuldig. Op 10 oktober 1995 verklaard de gemeente het bezwaar van Nemo ongegrond. De gemeente herhaalt de argumenten uit de Notitie en stelt ook, in tegen spraak met de Wegenleggers, de kadastrale kaarten en getuigen verklaringen, dat het verloop van ht pad niet te achterhalen is. De trotse winnaars werden natuurlijk op de foto gezet.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 13