Blauw Wit mist aanvalskracht Sport m in Holten Fraai najaarsweer lokt velen naar Erwincross 'Ze krijgen duidelijk grenzen aangereikt' Ledenvergadering Blauw Wit HOITENS NIEUWSBLAD ■WiËM De Eendracht Uitslagen Trekkersiep Holtenaar Erwin Sluiter pakt zege in oude golf SV Holten verliest wederom punten Zelfverdedigingssport voor jonge kinderen ZPC begint met wintertrainingen DONDERDAG 17 OKTOBER 1996 Het zonnige najaarsweer trok zondag veel belangstellenden naar de Erwincross, die als vanouds het nodige spektakel bood. Foto: wil Vogel Blauw Wit kon afgelopen zaterdag met een vrijwel volledig fitte selectie aantreden tegen koploper Drienerlo uit Ensche de, de voetbalvereniging van de studenten van de UT Twente. Alleen Eelco Jager ontbrak nog vanwege zijn liesblessure. Het zal nog enige tijd vergen eer hij weer binnen de witte lijnen staat. De studenten spelen al enke-le aren een voorname rol in deze dasse, maar zagen hun pogin gen om hogerop te geraken iteeds in de nacompetitie stran den. Dit jaar is de ploeg goed ran start gegaan en heeft het de toppositie stevig in handen. Hauw Wit begon de wedstrijd ëgen de studenten aanvallend, linnen een minuut konden er eeds twee hoekschoppen wor- len genoteerd. Maar in deze tpeningsfase bleek al dat Drie- ïerlo niet voor niets de koplo- >er was. Met technisch verzorgd pel namen de gasten uit En- idhede geleidelijk het initiatief >Ver. Na ruim tien minuten iwamen de eerste mogelijkhe- lén voor Drienerlo. Zowel uit :en afstandschot als uit een vrije rap werd over geschoten. »ia meer dan twintig minuten verd het verdiend 0-1 voor de asten. Alleen de manier waarop Ie voorsprong tot stand kwam tonden de Blauw Witters zich- :elf aanrekenen. Door ondoor- lacht uitverdedigen net buiten le zestien kon de bal door Drie- lerlo onderschept worden, lerhard van Dijkhuizen was iet, die dé bal panklaar legde 'oor de meegekomen Ilja de JColf. De voorzitter van de stu- lentenvereniging liet met een impel rolletje doelman Bekker- lens kansloos. )e thuisclub keek tegen een chterstand aan en moest het pel gaan maken. Blauw Wit wam wel wat meer in de wed- trijd, maar uitgespeelde kansen konden niet worden gecreëerd. Het meeste gevaar kwam nog via de schoten van afstand, maar deze misten de juiste richting. Het was opnieuw Drienerlo dat na ruim een half uur spelen de grootste kans kreeg om de voor sprong naar 0-2 te tillen. Via een prachtige steekpass dwars door de Blauw Wit defen sie kwam opnieuw llja de Wolf alleen voor Hans Bekkernens, maar gelukkig voor Blauw Wit schoot hij deze keer naast. De laatste echte kans voor de rust was voor Blauw Wit. Uit een goed opgezette aanval over rechts schoot Leo Aanstoot de bal over. De tweede helft begon Blauw Wit erg onzeker, met name ach terin werd slecht opgebouwd en de bal ging niet lekker rond. Het was dan ook meer aan de afron dingsproblemen van de studen ten te danken en door goed keeperswerk van Hans Bekker nens, dat de gasten niet binnen Blauw Wit-Drienerlo 0-1 Opstelling: Hans Bekkernens, Hans Stam, Wim Op den Dries (jan Vrugteveen), Ger ald Jansen en Dirk-Jan Beid- man, Marco Schuitcrd, Ger- win de Velde Harsenhorst en Gerben Beldman (Nick Kui pers), Johan Bolink, Johan Bosschers en Leo Aanstoot. vijf minuten een grotere voor sprong hadden genomen. De kansen op een ruimere voor sprong waren bijzonder groot. Blauw Wit hervond zich langza merhand steeds meer en door dat het nog maar 0-1 was bleef de kans op een punt natuurlijk aanwezig. Na ruim twintig mi nuten in de tweede helft kwam Niek Kuipers in het veld voor de licht geblesseerde Gerben Beldman. Blauw Wit moest wat risico's nemen om aanvallend wat meer te kunnen brengen. Daarom kwam Jan Vrugteveen in het veld voor Wim op den Dries, hij ging achterin één op één spelen omdat Hans Stam voorin ging spelen. Hierdoor kwamen de gasten wel meer onder druk te staan, doch echte uitgespeelde kansen deden zich niet voor. De enige grote kans voor de thuisploeg was voor Leo Aanstoot. Nadat de doelman Erwiri Zoet hout van Drienerlo eerst nog het schot van Leo pareerde, maar de bal niet klemvast had, kon hij ook in tweede instantie de situatie voor de studenten Klaren. Omdat Blauw Wit voor al aanvallend niet creatief ge noeg was bleef de stand 0-1 en leverde het slotoffensief dus niet de gewenste treffer op. Scheidsrechter Venneman leid de het duel onopvallend dus perfect. Volgende week wacht Blauw Wit een moeilijke uitwedstrijd tegen S.K.V.W uit Winterswijk. Deze voor Blauw Wit nog onbe kende tegenstander heeft uit vijf wedstrijden reeds twaalf punten behaald. De gehele selectie (eer ste en tweede team), inclusief supporters vertrekken geza menlijk met de bus om half een richting Winterswijk. Hauw Wit houdt op maan- lag 21 oktober haar jaarlijkse idenvergadering op sport- ark 't Vletgoor, aanvang 0.00 uur. Voor de pauze ko tten onder meer de jaarver en van de diverse com missies aan de orde. Ook het erenigingsjaarverslag wordt lan behandeld. .por leden bestaat er de moge- [kheid om vanaf 19.30 uur de ukken vooraf in te zien. (Dok il het financieel verslag en het irslag van de kascontrolecom missie aan de orde komen. Na de pauze staat de begroting op de agenda, waarna de be stuursverkiezing aan de orde is. Twee leden uit het bestuur zijn aftredend. De periode van Aart- Jan Spijker loopt ten einde, maar hij heeft te kennen gege ven ook voor de komende pe riode beschikbaar te zijn. Jan Beldman die de materialen van de vereniging jarenlang be heerde stelt zich na diverse pe riodes niet meer herkiesbaar. Het bestuur stelt de leden una niem voor om Gerrit Aanstoot op de post van Jan Beldman te benoemen. Voor de leden be staat er de gelegenheid om ande re kandidaten aan te melden bij het secretariaat. Na het afscheid van Jan Bel dman komt de huldiging van jubilarissen aan de orde, waarna de vergadering besloten wordt met een rondvraag. De comple te agenda is afgedrukt in het eerste nummer van clubblad 'De Blauw-Witter'. Hierin is ook een toelichting op de belangrijk ste agendapunten opgenomen. V J In de onderlinge competitie van schietvereniging De Eendracht zijn de de volgende uitslagen ge schoten: Geweer, klasse A: 1 W. Paalman, 160: 2. G. Schuppert, 145; 3. E. Grooten- traast, 139 klasse B: 1. H. Paalman, 159, 2. J. Nijendijk, 135; 3. B. Kappert, 133, 4. D. Jansen, 114 klasse C:1. M Aanstoot, 151; 2. E. Tromop, 109. Vuurbuks: 1 D. Overmeen, 73; 2. H Nekkers, 70; 3. S. Kools, 53; 4. B. Veenendaal, 41. Pistool; 1. H. Nekkers, 176; 2. H. Paalman, 163; 3. F Hoes, 157; 4. A. Bieleman, 153. Opgelegd 55+: 1. W. van Gerven, 170; 2. E. Struik, 162 (3x10); 3. T. de Ruiter, 162 (2x10);4. A. Bieleman. Uitslagen: Trekkersiep: Klasse I (0-2600 kg): 1. Broer van Hofstede, Staphorst JD 510; 2. Henri Lubbersen, Splo Same Mini Tauro; 3. Jacob Vey- er. Staphorst JD 1020. Klasse II (2600-3800 kg): 1. Rene Slotboom, Neede Same Saturno; 2. Johan Lub bersen, Splo IHC 724; 3. G. Hofstede, Staphorst JD 2120. Klasse III (stan daard 4000 kg): 1 Willem Jan Beek hof, Kring van Dorth Hanomag Brilli ant 700; 2. Gerard van der Kolk, Wier den Fiat 790; 3. Gerben llbrink, Joppe Hanomag Brilliant 600. Klasse IV (2600-3800 kg): 1. Manfred Vlieger, Oldenbroek Ford 7700; 2. Team de Zwaan, Hulshorst David Brown 1412; 3. Arnold Schutte, Belarus BX 100. Superstandaardklasse 4000 kg: 1. Fer- die Roeterdink, Lochem Zetor 141 45, 2 Patric Slot, Enter Deutz 13006, 3. Hairy Zwiers, Bathmen IHC 1246 Klasse V: 1. Bert Hulst, Staphorst Ford 9600; 2. Bennie Harmelink, Bathmen IHC 1246; 3. Mark Geltink, Laren Zetor 14145. Klasse VI: 1. Wilfred Morren hof, Heeten Oliver 2255, 2. Christiaan Schutte, Marienheem Ford 8600. Er wincross: Heren: 1. Erwin Sluiter; 2. Bert Baltes; 3. Gerwin Brands. Dames 1. Jenny Wevers; 2. Lotte van de Land, 3. Yvonne Vlogtman. Veteranen: 1 Gerrit Schooien; 2. Jan Ulfman; 3. HenkKlaasses. In de eerste helft had SV Hol ten al verschillende kansen, die wat te nonchalant werden gebruikt. Mede hierdoor was het Langeveen, die de score opende. In de tiende minuut kreeg men de bal op links eA trok door tot de achterlijn, zette prima voor en bediende de mee naar voren gekomen speler van Langeveen op maat en deze scoorde 1 -0. Gemakkelijk lijkende kansen werden door Holten gemist, tot dat in de 44e minuut via een counter Langeveen op 2-0 kwam. In de tweede helft zette Holten Langeveen onder druk. Door een pass van Erik Broek- maat die Mare Nijland op maat bediende kwam Holten terug in de wedstrijd 2-1. Maar de counters van Lange veen waren dusdanig scherp dat in de zestiende minuut van de tweede helft Langeveen de sco re verder opvoerde 3-1. Wat Holten ook probeerde het zette geen zoden aan de dijk, het collectief waar Holten sterk in zou moeten zijn faalde in al zijn schoonheid. De eindstand werd 4-1 in het voordeel van Lange veen. Zondag speelt Holten thuis tegen Bornebroek, een te genstander die niet onderschat moet worden. „Ze weten wat ze kunnen en wat de mogelijkheden zijn. Maar laat het is zéker niet de bedoeling is om het geleerde op willekeurige momenten, bijvoorbeeld op het school plein, te gaan uittesten. Kin deren doen dat nogal eens uit een stuk macho-gedrag. Ze zien echter al genoeg vormen van geweld op televisie. Nee, ze krijgen heel duidelijk grenzen aangereikt." Aan het woord is Joop Draaijer, al ruim twintig jaar karateleraar en verbonden aan de SV Ba,to. Draaijer is ruim gekwalificeerd (vierde Dan, hetgeen viermaal hoger is dan de zwarte band). Sinds begin september bekom mert hij zich om het trainen van jonge kinderen in de kunst van karate. Veertien jongens en meisjes vanaf zes jaar heeft hij op dit moment wekelijks onder zijn hoede. En daar kunnen er best nog enkelen bij. „Twintig kinderen is makkelijk te doen. Uiteindelijk komt het lang niet altijd voor dat je ze allemaal 'tegelijk op les hebt. Ziekte, feestje, noem maar op. Er zijn er altijd wel een paar afwezig, waardoor de groep in totaal best wat groter mag zijn," verklaart Draaijer. Het doel van Jeugd Karate? „Zie het maar als het op vroege leef tijd in aanraking brengen met een zelfverdedigingssport," ver volgt Draaijer, die voor Bato ook fitnesslessen geeft. Concentratie Het enthousiasme onder de ge dreven Holtenaartjes is groot. Opvallend is hoe geconcen treerd ze zijn. In een tijd als deze haast uniek. Draaijer: „Ik pro beer ze ook discipline bij te brengen. Een uur is daarvoor net geschikt. Als je ze langer hebt ben ik bang dat de aan dacht verloren gaat." Hij legt uit dat karate, hoewel ressorterend onder de categorie gevechtssporten, meer een zelf verdedigingssport is. Draaijer traint de kinderen op vormen van trappen, stoten en werin gen. „Karate is een volstrekt andere discipline dan judo," ver telt hij. „Bij judo gaat het om het vasthouden van de ander, trach ten hem uit balans te brengen en karate is juist gericht op het afhouden van de ander." De vraag rijst of Draaijer de jonge kinderen ook de indruk wekkende kunst van het met kracht doorslaan van allerhande voorwerpen bijbrengt. „Nee, dat doe ik zeker niet. Hoewel het inderdaad onderdeel van karate is, vormt het een druppel op de gloeiende plaat in de beoefening van deze sport, 't Is een speciali- Leraar Joop Draaijer. Foto Wil Vogel satie die door slechts enkelen wordt bedreven." Om deel te nemen aan de kara- telessen van Joop Draaijer zijn de kinderen verplicht een spe ciaal karatepak aan te schaffen. Dunner dan judopakken, die in verband met het vastgrijpen van steviger materiaal zijn gemaakt. Draaijer legt uit dat de aanschaf van een pak tevens verband houdt met het streven te komen tot uniformiteit binnen de groep. „En bovendien geeft het het kind het gevoel er meer bij te horen." Vanzelfsprekend kunnen de ka- ratelessen van Draaijer vrijblij vend worden bezocht. Jongens en meisjes die eens kennis willen maken met deze sport, zijn van harte welkom om een kijkje te komen nemen in de gymzaal aan de Tuinstraat, iedere dinsdag tussen 18.00 en 19.00 uur. Desgewenst mogen ze ook vrijblij vend meedoen. Voor meer informatie kan men zich ook wenden tot BATO-secre- taresse Marietje Eggink, tel. 36 60 30 (na 18.00 uur). Foto: Wil Vogel__ Het fraaie najaarsweer lokte zondag flink wat publiek naar de Erwincross, die als vanouds het nodige spektakel bood. De cross is destijds vernoemd naar een zoon van een vereni gingslid. Circa 35 deelnemers (heren, dames en veteranen) traden tegen elkaar in het strijdpers met vaak opvallend ogende sloopauto's. De nieuwe regel in het crossregle ment, die voorschrijft dat de deel nemer zijn auto op verzoek van de organisatie voor zeshonderd gul den (honderd gulden daarvan gaat naar de MAC) te koop moet aanbieden, had tot gevolg dat de duurdere auto's ditmaal wegble ven. De bezitters daarvan ontzien hun wagen zoveel mogelijk om hem te sparen voor andere races. middag waren alle ogen gericht op de afvalrace. Negen auto's die nog net konden rijden, verschenen in de ring met de bedoeling om net zo lang door te rijden totdat de coureur door motorpech of blikschade gedwon gen werd uit te vallen. Jan Willem Kevelam hield het 't langst vol en eindigde in de wal rond het parcours. De organisatie was daarbij van mening dat hij voor het meeste spektakel had gezorgd, con stant 'bleef drukken', dus achtte zijn overwinning meer dan verdiend. Begin oktober is Z.P.C. Twenhaarsveld weer begonnen met de wintertrainingen. De jeugdleden van de zwemclub worden, vanaf de voormalige Dorpsschool, per autobus ver voerd naar het overdekte bad in Markelo. Vertrek en trainingstijden (elke za terdag) vertrek bus 10.10 uur, jeug- polo 10.30 -11.15 uur; vertrek bus 10.55 uur, vanaf 12 jaar, 11.15 - 12.00 uur; vertrek bus 11.40 uur 9/10/11 jaar 12.00 -12.45 uur; ver trek bus 12.25 uur, 5/6/7/8 jaar 12.45 - 13.30 uur. Polo-teams: Dames 1 en heren 1, woensdag 19.20 -20.20 uur; Heren 2 (le, 2e 3e), vrijdag 20.30 -21.30 uur. Ook dit jaar doet de club weer mee aan veel zwem- en polo-wed strijden. Bovendien bestaat ervoor de clubleden ook deze winter weer de mogelijkheid een zwemdiploma te halen. Belangstellenden worden uitgenodigd om drie keer gratis mee te komen trainen en kennis te maken met de leden en trainers. Informatie en of aanmelding via het secretariaat: A. van Beek, tel. 36 37 99. In volle concentratie en met veel inzet zijn de kinderen actief tijdens het karate. De meesten van hen kwamen zon dag in touw bij een officiële autocross in Markelo. Bij de heren kwam Erwin Sluiter in dat verband voor de laatste keer in de ring. Hij verwisselt het ge zelligheidscrossen voor het echte werk. Sluiter deed zondag mee met een oude Golf, straks raast hij elders over de baan in de 1.600 cc Kever klasse. De Holtenaar besloot zijn op treden op de Erwincross met een stijlvolle overwinning bij de heren. De MAC-coureurs zorgden voor een prachtig kijkspel, evenals Anton Müller die net als zaterdag in dé pau ze met zijn racetruck over de baan denderde. Tot driemaal toe werden de toe schouwers tijdens de series getrak teerd op een koprol en ook andere hoogstandjes tekenden voor boei end spektakel. Persoonlij k letsel deed zich daarbij nietvoor,ookal vanwege deveiügheidseisenwaardeauto'saan A moetenvoldoen. Aanheteind vande Met 2 n allen te8ellIk we8 en maar hoPen dat eerste de bocht ingaat. Foto: Wil Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 11