Eerste zege SV Holten BCH1 alleen aan kop Niet b~oor "öedafnZe Dieren zoeken nieuw tehuis i u Handballers weer de zaal in ZATERDAG 5 OKTOBER GRATIS SCHOKBREKER- EN REMMENTEST TIJDENS OPENDAGAANDEESSENSTRAAT BANDENCENTRUM JANSTEVERINK HOLTENS NIEUWSBLAD Rietvogels verslagen met minimale zege Dames verliezen met 2-6 van Voorwaarts T ennisuitslagen Wegen redelijk Verloting Gemengd Koor Mannen van het Woord (19) BANDENCENTRUM JANSTEVERINK Muzikaal Holten 1900-1935 (3) Burgemeesters maken Big Mac bij McDonald's Holten Uitslagen Floralia DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 SV Molten heeft haar eerste zege binnen. Na een goed begin met enkele goede kansen aan Holtense kant. Al in de eerste minuut krijgt Mark Nijland zijn eerste kans. Vrij voor de keeper komt hij echter aan het struikelen en schiet pardoes in de handen van de doelman. Een minuut later gaan de kop pen de Holtenaren naar beneden, Rietvogels maakt 1-0. Dus niet, want de scheidsrechter keurt het doelpunt af wegens buiten spel. Vooral het veldspel van SV Holten is veel beter dan de afgelopen week met Erik Broekmaat als uitblinker op het middenveld die het spel uitstekend verdeeld. De conclusie mag daarom wor den getrokken dat een veel beter SV Holten de kansen niet weet te benutten maar toch met een hele positieve uitstraling naar elkaar toe heeft. Het begin van de tweede helft is duidelijk voor Rietvogels die scherper aan de tweede helft begint. Maar na enkele minuten komt SV Holten in de vijftiende minuut na een diepte-pass op Marcel Jager toch de voor sprong. Rietvogels gaat daarna meer risi co nemen waardoor het kansen regent voor Holtcns maar een grotere voorsprong blijft door slecht uitgespeelde kansen uit. Met veel kunst en vliegwerk en na vijf minuten in blessuretijd te hebben gespeeld klinkt eindelijk het verlossende fluitsignaal. SV Holten pakt de eerste zege dit seizoen en heeft nu aansluiting met de middenmoot. In de volgende ontmoeting treedt SV Holten thuis aan tegen Oldenzaal. Na de derde ronde in de Ian- nimfen in her cremenoHHuKbr l- herenrinhhel R-sHHen Uirri^ Na de derde ronde in de lan delijke badmintoncompetitie voert het eerste team van Badmintonclub Holten on geslagen de ranglijst van de vierde klasse aan. Mede-ko ploper Diok 5 uit Enschede werd afgelopen zondag met 6-2 naar huis gestuurd. Vooraf leek het een moeilijke wedstrijd te worden, omdat bei de teams tot dan toe ongeslagen waren. Door winst in drie games Mark Röelofs, verlies in evenzoveel games door Frank Fridrichs, daarna, in een on waarschijnlijk spannende partij weer winst door Brenda Lucas- sen (11-2, 0-11, 12-11) en tot dot een gemakkelijke overwin ning van Berhnda Michels (11-3, 11-0), was de tussenstand al 3-1 n het voordeel van BCH 1 flet mannendubbcl van Mark :n Frank liep in de eerste game vat moeizaam, de tweede game :chter verliep stukken beter 15-14, 15-9). Ook het vrou- vendubbel van Brenda en Ber- inda leverde in twee games 15-8, 15-11) een punt voor lolten op. Door winst van kenda en Mark en verlies van krlinda en Frank werden de punten in het gemengddubbel- spel gedeeld en werd de eind stand bepaald op 6-2 voor BCH 1. Voor 13 oktober staat de wed strijd tegen Pluumke 1 uit Haaksbergen op het program ma; dit team staat met één over winning (in hun laatste wed strijd) op de vijfde plaats, zodat het voor BCH' 1 mogelijk moet zijn ook in Haaksbergen twee punten te pakken. Voor het derde team, dat weder om met een invaller voor de nog steeds geblesseerde Jos Dorres- teijn aan moest treden, was in Hasselt tegen Allotria 1 geen succes weggelegd. Hoe goed Eugenie Roekevisch, Ria Matti, Martin Bakarbessy en Theo Aarsen ook hun best deden, met een 5-3 nederlaag moest de lan ge terugreis worden aanvaard. Ook het vierde team moest ver weg om hun wedstrijd te spelen. In Pimmeloord moest het Hol tense viertal het opnemen tegen XOP 2. Het zo langzamerhand vertrouwde beeld ontwikkelde zich ook daar: verlies van de mannen Harrie Menkhorst en John Matti en winst voor de dames Marijke Offenberg en Karin Langkamp. Ook bij het herendubbel hadden Harrie en John weinig in te brengen, ter wijl Karin en Marijke vrij simpel wisten te winnen. Na verlies van John en Marijke zag het er even naar uit dat er toch nog een gelijkspel mogelijk was, maar Karin en Harrie moesten in de derde game helaas het punt in Emmeloord laten, met als resul taat een 3-5 eindstand. Het vijfde team speelde afgelo pen week thuis tegen En Blok 3 uit Ommen. Na hun nederlaag in de eerste competitiewedstrijd waren Rinske Keulen, Jannie Karkdijk, Will Visscher, Ronald Wissink en teamleider Gerard Wijenberg erop gebrand het nu beter te doen. En dat hebben de mensen uit Ommen geweten! Alleen Jannie Karkdijk moest haar single laten lopen, maar dat kan ook uit tactische overwegingen zijn geweest. Verder werden alle partijen door Holten gewonnen, zodat een alleszins fraaie 7-1 op het wedstrijdformulier kon wor den opgetekend. Onder het toeziend oog van 'non-playing captain' Fiona Scholten trad het jeugdteam van BC Holten in sporthal 't Mos- sink aan tegen het jeugdteam uit Iet afgelopen weekeinde werden de laatste wedstrijden van iet veldseizoen gespeeld. Vooral op zondag speelde het weer lanig parten. De dames speelden een tournooi te Wijhe. In de :erste wedstrijd tegen Voorwaarts moest Holten te veel vennen aan de lastige weersomstandigheden. Voorwaarts laste zich beter aan en won verdiend met 6-2. (1-5). De C-jeugd speelde in Twello tegen Voorwaarts en Haarle. Beide teams waren net iets te sterk voor Holten. Tegen Voor waarts werd met 3-4; van Haarle met 3-6 verloren. De D-jeugd deed het op eigen terrein goed. In de verschillende wedstrijden werd er driftig op los gescoord. Tegen Boerhof/Heeten 3-1; Nw. Heeten 10-0 en Wesepe 10-1. Het recreantentcam speel de een tournooi in Lemelcrveld. Met goed spel werd zowel van Heeten (1-2) als van Voorwaarts (0-1) verloren. Tegen HHZD (3-3) en Dalfsen (2-2) werd zon der wissels een keurig gelijk spel behaald. n de wedstrijd tegen Wijhe liep iet beter bij Holten en verd een verdiende 5-2 over winning geboekt. De laatste wedstrijd werd vanwege het llechte weer afgelast. De wedstrijden van de A-jeugd erden dankzij het slechte eer teruggebracht tot lechts één ontmoeting. lolten verloor daarin van Nij- of/Broekland met 5-6, na bij ust nog met 5-2 geleid te heb- cn. De B-jeugd speelde in Hol- n een tournooi. Holten deed et naar behoren. Er was winst p Boerhof/Heeten (5-2) een lijk spel tegen KS Kwiek (2-2) n verlies van winnaar Haarle Met ingang van deze week star ten de trainingen weer in de zaal. De trainingstijden blijven gelijk aan die op het veld. Belangstel lenden- in alle leeftijdsgroepen zijn van harte welkom. Een ie der kan vrijblijvend in de maand oktober meetrainen alvorens te besluiten lid te worden. Voor aanvang van de zaalcom petitie wordt ook dit jaar weer het -naar een van de oprichters en vroegere penningmeester ge noemde- Hosperstournooi ver speeld. Vanaf 9 uur worden in verschillende poules door de jeugdteams wedstrijden ver speeld. In de avond spelen de A-jeugd en seniorenteams oe fenwedstrijden tegen teams van Boerhof/Heeten en Lettele. Het tournooi duurt van 9.00 uur 's morgens tot 21.00 uur 's avonds en wordt gesspeeld in sporthal 't Mossink. De toegang is gratis. Hardenberg. Duidelijk was na afloop, dat er nog hard getraind moet worden door Sabrine Paal man, Sandra Lahuis, Herbert Pieffers en Wouter Overmars om in de return wat beter voor de dag te komen, want alleen Wouter wist een game te win nen. Verder gingen alle games in alle partijen naar Hardenberg, zodat een toch wel enigszins teleurstellende 0-8 eindstand werd bereikt. De finale-partijen van de Clubkampi oenschappen TC Holten 1996: HD-D2: 1. Jan Hauptmeier/Herman Kleinherenbrink, 2. Frans Kuster/Anton Beuwer (opgave Beuweri.v.m. blessure). HD-D1: 1. Remco Faasse/Pim Beukenkamp (6-1/6-1), 2. Gerrit vd Noort/Paul Aarnink. HD-C 1. Erik Hovingh/Rutger Westerik (4-6/6-2/6-3) Clubkampioenen 1996, 2 Doeko Berghuis/Hans Tutert. DD-E 1. Ans Egberink/Stini Oldemenger (7-5/7-5), 2 Wil de Groot/Wil Verheul. DD-D2: 1 Zwanette Tutert/Gerrie Oolbekkink (6- 2/6-2), 2. Riet Zwijnenberg/lneke v Wingerden. DD-C 1 Renée Klijnsma/Annemieke Klijnsma (4-6/7 5/6-3) Clubkampioenen 1996,2. Corine v Iperen/Jeanet Nijland. GD-D2: 1. Anke Vennegoor/Gerard Vennegoor, 2. Betty Balk/Anton Beuwer (opgave Anton i.v.m. blessure). GD-D1: 1. Linda Terpstra/Erwin Heeregrave (6-4/6-4), 2. Ineke Berghuis/Jan Hut. GD-C1. Corine v Iperen/Erik Hovingh (6-2/6-0) Clubkampioenen 1996, 2. Wil Speelman/Wim Tuller. DE-E 1. Ans Egberink (6-3/6-2), 2. Rita Müller. DE-D2: 1Betty Balk (6-1/6-0), 2. Mimi Smit. DE-C 1. Corine v Iperen (2-6/6-4/6-3) Clubkampioene 1996, 2. Annemieke Klijnsma. HE-D2:1. Hans Bekkernens (6- 4/6-4), 2. Jan Ysseldijk. HE-D1: 1. John Nijkamp (6-2/6-2), 2. Remco Faasse. HE-C 1. Erik Hovingh (6-0/6-2) Clubkampioen 1996,2. Rob Jaap Martens. De wegen in de gemeente Holten zijn matig tot re delijk. Dat blijkt uit een onderzoek. De gemeente trekt voor het onderhoud van de wegen in Holten zelf een ton uit. 325 duizend gulden gaat naar dc wegen buiten de kom. „Wc moeten het budget verdub belen om tot dc kwalificatie goed te komen", aldus bur gemeester Verhoeven. Afgelopen woensdag 26 sep tember vond, onder toezicht van de Rijkspolitie, de trek king plaats van de jaarlijkse verloting van het Holtens Ge mengd Koor. De 1 e prijs, een herenfiets, werd ge wonnen door Wander Drcnth sr. met lotnummer 0443. De 2e prijs, een koffiezetapparaat, viel op lot nummer 0871. Deze was gekocht door mevr. J. Kieboom. De verdere uitslag was als volgt: 3e prijs kruimelveger; 4e prijs 0253 ventilator, 5e prijs 0247 tas, 6e prijs 1816 herenparapluie, 7e prijs (I437 vleesbon, 8e prijs 1907 vleesbon, 9e prijs 0161 hand/theedoek (geel), 10e prijs 1612 dames- parapluie, 1 lc prijs 0833 bloemen bon, 12e prijs 0174 bloemenbon, 13e prijs 1325 fles port, 14c prijs 1872 doos chocolade, 15e prijs 1886 hand/theedoek (blauw), 16c prijs 0641 plant in pot, 17e prijs 1945 zaklantaarn, 18e prijs 1538 hand/theedoek (rose), 19e prijs 0183 fles wijri, 20e prijs 0746 pak koffie, 21e prijs 1870 nagelset borstel, 22e prijs 0039 doos choco lade (merci), 23e prijs 1076 body lotion, 24e prijs 0373 flacon Fa douchcschuim, 25e prijs 0012 fla con Badedas douchcschuim, 26e prijs 1064 doos bonbons. De ge wonnen prijzen zijn inmiddels bij de winnaars thuis bezorgd. De volgende activiteit van het jubi lerende Holtense koor (ze bestaan dit jaar 65 jaar) is een groot jubileum-concert op zaterdag 19 oktober a.s. Jacob van den Ber gen (1850-1929) Hij was geboortig in Zeeland. 1 'lissingen was tfljn bakermat. Op 19 maart 1850 aanschouwde hij daar het levenslicht. Zij vrouw was Jacoba Berendina van Klooster, op 10 juni 1846 in Middelburg ter wereld geko men. Van den Bergen werd in 1875 kandidaat bij het provinciaal kerk bestuur van Utrecht. Met een kleine variant op /L I. de Genestet mag men wel peggen dat %ijn leven een staag ver reiken en vertrokken was. In acht ge meenten is hij werkzaam geweest. Oostkapelle was zfln eerste stand plaats, waar hij op 21 mei 1876 werd geïnstalleerd. Ds. I 'an den Bergen is voorts verbonden geweest aan de ge meenten van Kethel (classis Schiedam 13 juli 1879 - Strijen (classis Dordrecht (22 januari 1882 - Kortgene (classis Goes) 7 oktober 1883 - Gelselaar (classis Zutphen) 8 mei 1887. Daar is zfln opvolger I Benmer uit Kortgene later ook predi kant geworden. In Gelselaar pijnde, nam Van den Bergen een beroep aan naar Holten en bedankte toen voor ne gen beroepen, te weten Angerlo, Bie^elinge, Finter, Lienden, Nieuwvliet, Schaarsbergen, Schoonhoven, Schoonrewoerden Veere. In Holten werd hij op 1 december 1889 bevestigd. Op 11 september 1892nam hij hier afscheid in verband met het aan nemen van een beroep naar Varsseveld met de woorden van 1 Petrus 1 vers 24 en 2 5:Want alle vleesch is als gras, en alle heerlijkheid des menschen is als ee- ne bloem van bet gras. Het gras is ver dord, en zi/ne bloem is afgevallen; Maar het Woord des Heeren blijft in der eeuwigheid - en dit is het Woord dat onder L verkondigd is'. Via I arsseveld (18 september 1892) werd hij predikant van Bie^e/inge in de clas sis Goes (25 april 1897). .Met ingang van 15 augustus 1916 werd Van den Bergen emeritaat verleend. In de Zeeuwse hoofdstad is hij op 12 janua ri 1929 heengegaan. W. Otten Hilversum In het dierenasiel Deventer en omstreken verblijven mo menteel ongeveer vijftig katten en vijtien honden. De katten varriëren in leeftijd van zeven weken tot tien jaar. Katten kosten zestiggulden, honden 75 gulden. Het dierenasiel houdt 6 oktober van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Het asiel is te vinden aan de Wechelerweg 19 in Schalkhaar, tel.0570 - 67 67 82. Veilgheid en service staan voorop bij Bandencentrum Jan Steverink. Kom daarom op 5 oktober van 10.00 tot 17.00 uur tijdens ons open huis gratis de schokbrekers testen en de remmen controleren op de remmentestbank Uiteraard lopen er des kundige monteurs rond om op vragen antwoord te kunnen geven. Maar ook als uw auto pico bello in orde is bent u van harte welkom. Maak kennis met het in Frankrijk zeer populaire Michelin mannetje. De sportievelingen onder ons kunnen hun hart ophalen aan de race auto, rally auto, ijsspeedway-motorfiets of de speciaal ontworpen offroad-rally-auto. Uw gratis kopje koffie of frisdrank staan al klaar. Kortom het is zaterdag 5 oktober een leerzame en gezellige open huis bij Banden centrum Jan Steverink aan de Essenstraat. f* Ongeveer vijftig katten zoeken een nieuw baai ESSENSTRAAT 8 DEVENTER "S 0570 - 620820 Fax: 0570 - 620120 McDonald's wereldwijd viert op 4 oktober Founder's Day. Op deze dag herdenkt McDonald's de geboortedag en de filosofie van oprichter Ray Kroc. Ook het McDonald's restaurant Holten heeft voor deze speciale dag relaties uitgenodigd. Dit zijn onder andere de burgemeesters van Holten en Markelo. Deze relaties nemen op vrijdag 4 oktober een kijkje in de keu ken. Zo worden ze bekend ge maakt met de werkzaamheden van McDonald's en gaan ze daadwerkelijk zélf aan de slag in het restaurant. Zij zullen Ha- murgers gaan grillen, Franse Frietjes scheppen en gasten hel pen aan dc kassa. Founder's Day is en jaarlijks terugkerende feestdag bij McDonald's. Toen oprichter Ray Kroc in 1984 overleed, werd het idee geboren om in alle restaurants over de hele wereld een soort herdenkingsdag te or ganiseren om Ray Kroc en zijn filosofie te eren. Ray Kroc, verkoper van milks hakemachines, ontdekte rond het begin van de jaren vijftig een buitengewoon populair ham burgerrestaurant dat beheert werd door de gebroeder McDo nald. hij sloot in 1954 een fran- chiesecontract met de beide broers af waarmee hij het recht kreeg om hun restaurantsfor- mulc tot verdere ontwikkeling te brengen. Deze restaurantfor mule is inmiddels een succes in meer dan 18.700 restaurants in honderd landen. Een nieuwe dirigent (Circa 1924). Ben nieuwe dirigent kwam er. Het werd de heer Brink uit l Jjchem. Zelf een verdienstelijk muzi kant bij de Harmonie 4 eolusLóchem, die uitkwam in de ere-afdeling Harmonie s van de Koninklijke Nederlandse Federatie. Brink was al enige tijd dirigent van 1 Apollo' I-aren, waarmee hij om streeks 1924 een dikke eerste prijs be haalde in de tweede Afdeling Fanfare. Hij pakte de zaken bij HM I j zpalstoen het nieuwe vaandel aangaf, goed aan. Op een symphatieke wijze wist hij het mu ziekkorps op wat hoger peil te krijgen, zo dat om treeks 1926127werd besloten op nieuw naar een muziekconcours te gaan, en wel in Diepenheim. In februari werd begonnen met het instuderen van de stuk ken. Op zomeravonden werd gerepeteerd op het plein van de OL Dorpsschool Dat kon toen nog.Ifen toe gestoord dooreen klepperend paard met rammelende wa gen, soms door een meefluitende fietser. Auto'sWelnee... Het verplichte muziekstuk was een een voudige, maar melodieuze Ouverture, met daarin verwerkteen solovoor cornet. Toen bespeeld door Gert-jan van Spier (G.J. l aftink) - die solo werd daarna herhaald in een 'Grandiose Majestosovoor het ge hele koips. De dorpsjeugd gong die solo en herhaling al snel mee, het was een para frase van een schoolliedje: 'I-age huizen, diepe vaarten, lage huizen, snelle vliet - wie het zoeken in de vreemde, ach die armen vinden 't nietenzovoorts. Op dus naar Diepenheim, op een zon dagmiddag eigens in augustus 1926 of 1927. Juichend keerde men aan het eind van de middag terug in Holten. Resultaat: HM\ 'had de eerste prijs ge wonnen met 52 punten. Naar de Holtense begrippen van die tijd was HM] ineens 'Wereld-super-muziek- verenigtng 'geworden. Br volgde die zon dag namiddag nog een muzikale tri omf mars door Holten. Na afloop vroeg een belangstellende Ho/tenaar aan Ge- tjan van Spier ofbij geen moeite had gehad met die moeilijke solo voor cornet: „Ocb joa, detgung wal good,zj'g Ge-tjan be scheiden. „Doargung niks krange - allin- ne ha 'k bij de leste nootn die 'k mos blo- azen de bokse wal wat nat...Voor de kritische krantenlezer van die tijd kwam er enige ontnuchtering ten aanzien van HM I "sprestaties daarin Diepenheim. In de eerstvolgende uitgave van het 'Twents Zondagsblad' (met woensdag uitgave), toen wel eens de Almelose Kraan tegenoemd, stond een totaal verslag van het gehele concours in Diepenheim. In wat bleek daaruitHM I 'hadgemu siceerd in de allerlaagste afdeling. De vier de afdeling Fan fare. Br bleken vervolgens nog een derde, een tweede, een eerste een klasse uitmuntend en een ere-cfdeling te bestaan - en op elke Tweede Pinksterdag ten wisselbekerwedsrtrijd op het hoogste niveau. iettemm had het HM V van toen zfln eerste prijs en wilde ook wel meer. Want in de twintiger jaren kwam erin Holten een muziekvereniging bij: Excelsior. I oor HMI een concurrent of een stimu lans? Waarom een tweede muziekver eniging voor het Holten van die tijd? Tin nog we! om religieuze redenen... Daarover volgende week meer. K. De uitslagen van de Floralia 1996 die afgelopen weekend in Dijkerhoek zijn gehouden, zijn als volgt: Mooiste bloemstuk inzending volwassenen door Alex en Ja- queline Stegink (Hakkertsweg). Zwaarste Pompoen: Mark Be rends (15,5 kilo). Bakfietsrijden: eerste plaats Elwin Luggcn- horst, tweede en derde plaats H.J. Paalman en A. Markvoort. Kankaturcnraden: Meijer- man. Knuffeldier raden: Margot Brink-». Buksschieten: Herbert KI Tceselink. Crossfietsen: Harmen Zandvoort en gerard van der Brink.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9