Floralia trekt meer bezoek in middag Succesvol IPO-examen bij VDH Bergspeurders faftga Expo Mandala-tekenen in dorpshuis Boschkamp HOLTEWS NIEUWSBLAD Schaker Ben van de Griendt pakt leiding Gemeente Geslaagde avond NBvP Zakelijk BEKEKEN Blauw Wit uit naar Eibergen Interessante avond NBvP Kunstenares Liz Oosterzee verzorgt ook cursussen Wisselende prestaties Hockey DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 „Oma, kom eens kijken! Hier heb ik nou de derde prijs mee gewonnen!" Vol trots troont Eline Berends (groep 2) haar oma mee naar het bloemstukje dat ze maakte voor de Floralia. Alles uit eigen tuin, eenvoudig maar attractief. Terecht een prijs waard. hoor aan de oproep. Prachtige creaties, waarin wijn, zonne bloemen en zelfs Disneyland Parijs een rol speelden. Aan de bezoekers de taak onder die in zenders een winnaar aan te wij zen. De publieksprijs ging over tuigend naar Alex en Jacqueline Stegink (Hakkertsweg). Zij had den een bloemstuk gecreeerd op een Frans stoeltje. De Floralia kwam destijds tot stand op initiatief van school hoofd j.W. Kroon. Daar de school geen jaarlijkse ouderbij- De oma van Eline was niet de enige grootouder die haar op wachting maakte op het jaar lijkse evenement in de Dijk- erhoekse basisschool. Niet alleen trok de Floralia in de middaguren meer bezoek dan in voorgaande jaren, vol gens schoolleider Jan Victor Dorlas kwamen ook veel meer opa's en oma's de pres taties van hun kleinkinde ren) bewonderen. „Mogelijk het gevolg van een soort vlug schrift dat we twee weken tevoren door de kinderen in de buurt hebben laten verps- reiden." Ook 's avonds was het naar zijn zeggen druk en gezellig en gin gen de deuren pas ruim na de geplande sluitingstijd dicht. Centraal element op de Floralia, met als thema Frankrijk, was de bloemententoonstelling. Onder leiding van de Dijkerhockse Erna Broekhuis hadden de leer lingen zelf een stukje gemaakt. Ondanks de adviezen hier en daar, gaf menig kind blijk van eigen inventiviteit, hetgeen voor leuke variatie in de inzendingen zorgde. De stukjes werden als vanouds beoordeeld door Henk Lammers van Marjo Bloemen. Naast de prijzen voor de win naars, kregen alle leerlingen een herinnering. In het vlugschrift waren de buurtschappers die geen kinderen op school heb ben, uitgenodigd om eveneens een bloemstuk te maken. Ruim tien Dijkerhoekers gaven ge- drage kent, wordt het evene ment als een soort fancy-fair, die wat geld in het laatje moet bren gen. Uit de opbrengst worden extraatjes bekostigd als klassefo to's, het Sinterklaasfeest en soms een speeltoestel. Boven dien een prima gelegenheid om de binding van de buurtschap pers met de school te verstevi gen.In de Franse sfeer ademende school konden de bezoekers zich vermaken met verschillen de (gok)spelletjes, alle vertaald in het Frans. In één van de lokalen werd een bescheiden rommelmarkt gehouden, wer den stekjes verkocht en konden karikaturen worden geraden. Voor het 'snuffelbord' hadden de ouders royaal bijgedragen in 'Geduld is o zo'n schone zaak', moet Annemiek Sluiter (8) ongetwijfeld denken. Als één van de velen liet zij een kleurige vlecht indraaien. Foto: wn Vogel het leveren van prijzen. Publiekstrekker in de centrale hal van de school was de alternatieve Trots wijst Eline Berends (groep 2) op het door haar vervaardige bloemstukje. Ze zag haar inspanningen beloond met een derde prijs. Foio: Wil Vogel V.D.H. kringgroep Berg- speurders Holten heeft afge lopen zondag zijn laatste exa- Imen van dit jaar, een IPO-examen. Als keurmees ter was A.F. Stappers uit leus den uitgenodigd, die voor het eerst in Holten kwam keuren, H. Oosterkamp was examen leider. Er hadden zich negen deelne- mers aangemeld, vijf voor IPO I, drie voor IPO III en één j deelnemer voor speurhond, die j helemaal uit Vlissingen kwam. j Er werd 's morgens eerst ge speurd in Espelo, waar de spo ren uit werden gelopen door A. Tuitert. Het speurhondenspoor werd het eerst uitgelopen, waarna wat verderop de IPO I-sporen wer den gelegd. Op het prachtige weiland zaten echter nog wel j enige hazen. Ondanks dit en het 1 slechte weer (veel regen en har- de wind), slaagden alle IPO I deelnemers op dit onderdeel. 1 Vervolgens werd en de IPO III j sporen uitgelopen. De keur- ■I meester deed hier wat moeilijk J over de grootte van een weiland, waar ze twee sporen wilden leg- gen. Hij had dit weiland eerst goedgekeurd, maar vond het vervolgens te klein, zodat er op het laatst nog een weiland bij In de afgelopen twee weken i is er weer duchtig geschaakt f door de SV Holten. In de interne competitie won Ben van de Griendt een week ge leden van Ton van Oyen I waardoor Ben de koppositie I overnam. Ook de jeugd speelt zijn partij tjes mee tegen de senioren. Het gaat hierbij om een soort simul- taan waarbij de senioren voor 'l alle drie partijen een half uur .j bedenktijd heeft. Dat dit tot gro te problemen kan leiden bleek de afgelopen twee weken. Een week geleden verloor Hans van Oyen van zijn neefje Rob Gcrvedink Nijhuis en deze week kwam Gcrrit Stevens, na een overigens voorspoedig begin te gen twee jeugdleden in de pro blemen. Gerrit liet zich tegen Alrik Baltus pardoes mat zetten en hij liet Bas van Beek met remise ontsnappen. Afgelopen maandag speelde het eerste team de eerste externe wedstrijd tegen Hardcnberg II thuis. In het begin was het een gelijk opgaande strijd met winst voor Henk Jongman, remise van Henk van Beek en verlies voor Dick van der Knaap. On danks een remise van Ben van de Griendt kwam Hardcnberg op voorsprong door nederlagen van Cees Olij en Joep Midde- link.In het laatste kwartier wistTon van Oyen de spanning nog terug te brengen. Gerrit Luggenhorst werd de slechte ontwikkeling uiteindelijk fataal waardoor Hardenberg won met 5-3. Na de winst thuis tegen het op de onderste plaats staande B.Z.S.V., moet Blauw Wit het zaterdag opnemen tegen S.S.S.E. uit Eibergen. Deze ploeg staat met negen punten op de gedeelde eerste plaats. Afgelopen zaterdag won de ploeg in Oldenzaal van De Esch en klom door dit resultaat dus naar het mc- dekoploperschap. Of bi) Blauw Wit Eelco Jager en Dirk-Jan Bcldman weer van de partij zijn is nog onbekend. gezocht moest worden. Hier door" moest de laatste deelnemer in een weiland speuren waar de vorige dag nog koeien hadden gelopen Na het uitlopen van de IPO III sporen mocht de speurhond zijn spoor uitwerken, waarvoor hij een uitmuntende beloning kreeg met 97 punten. Hierna werden de IPO III sporen uitge werkt. Deze honden behaalden toch wat lagere punten op dit onderdeel als de andere honden, maar slaagden toch allen met de kwalificatie goed. Zo rond half één werden de afdelingen B en C op het kringgroepterrein. Over het algemeen werden in de afdc- De eerste afdelingsavond van het seizoen was voor de NBvP een avond met een vol programma. Na de opening van voorzitter Everdicn Spak- man ging dè aandacht naar de handwerkdames. Ze hadden prachtige werkstuk ken tentoongesteld, een begelei dend praatje werd gehouden door Bertha Hofhuis, een van de drie voorwerksters, zei ver telde over de verschillende tech nieken die worden geleerd maar ook over de gezelligheid van het samen iets doen. Marjan ter Borg vroeg aandacht voor de aanstaande collecte voor Verstandelijk Gehandicap ten in Oktober, zei deed een Tour de France met als inzet een door de Rabobank beschikbaar ge steld tricot van hun wielerploeg. Daarvoor moesten de deelnemers op een bakfiets vol pompoenen zo snel mogelijk een bepaalde afstand zien af te leggen. Drie van hen ein digden gelijk. Na loting ging het shirt naar Erwin Luggenhorst. Zeer in trek bleek ook het 'vlechtdraaien', ofwel 'tourner une tresse'. Een geduldig werkje, maar het kleurige resultaat mocht er wezen. Veel bewondering was er voor de brooddeegfiguren van moeder en dochter Wegen uit Splo en het door de plattelandsvrouwen Dijkerhoek getoonde borduurwerk. Ook aan de inwendige mens was gedacht. En natuurlijk in stijl: geen poffer tjes dit keer, maar crêpe suzette, stokbrood, Franse kaas enzo voorts. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Espelo heeft op maandag 23 september de eerste bijeen komst van het nieuwe sei zoen gehouden. Gast op deze interessante avond was Hans Abbink (met zijn hond Emmy) uit Eibergen. Abbink is schaapsherder van beroep en werkt in het natuurre servaat Haaksbergerveen, Buur- serzand en Witteveen. Aan de hand van dia's vertelt hij over zijn werk en over de flora en fauna. Zo heeft Abbink in de zomer drie kuddes met zo'n der tienhonderd schapen. In de win tertijd is Abbink met één kudde in de weer. Hij heeft schapen met een langharige vacht, de Moersnoeken, waarvan de dek- tijd loopt van 15 september tot 15 november. Als ze in de winter in Duitsland op stal staan, hebben ze soms wel tweehonderd baal hooi ter dag nodig. In de eerste week van mei gaat Abbink weer de heide op. Zijn hond Emmy, een En gelse collieN heeft het hoedver- mogen van een wolf. Ook gaat straks voor het eerst een hond van vijf maanden mee. Een hond loopt gemiddeld 55 tot 65 kilometer per dag. De volgende bijeekomst is op maandag 14 oktober bij de mo deshow van Schuppert Mode. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen woning Vicarie 2; - uitbreiden kantoorruimte Keizersweg 76; - uitbreiden bestaande stal en bouwen varkensstal Doorlopendedijk 8; 2. Kapvergunning Is verleend voor: - 1 iep, 1 esdoorn Holterenkstraat 26; - 4 dennen, 1 berk, 1 abies, 5 coniferen Fazantenweg 11: 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: verkoopactie kortingsbonnen Gospelgroep Rejoice (t/m 4 oktober 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13. 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen woning met garage Erve Teeselink 64 (23-09-1996): - uitbreiden scholengemeenschap Haarstraat 13 (24-09-1996): - uitbreiden varkensschuur Schreursweg 6a (25 september 1996) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9 00 tot 12 30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 9 oktober 1996 om 14.00 uur m kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel tot vaststelling artikel 30-herziening bestemmingsplan „De Borkeld. herziening 1990": voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar (bouw opslagloods door Mültrans bv); behandeling begroting 1997. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 7 oktober 1996 om 14.00 uur in kamer 1 van het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a,: voorstel inzake aankoop 7 abri's; behandeling begroting 1997 De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 8 oktober 1996 om 14.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: behandeling begroting 1997. De eerstvolgende vergadeing van de commissie Onderwijs vindt plaats op maandag 7 oktober 1996 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: behandeling begroting 1997, hoofdfunctie 4. onderwijs. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie VOORBEREIDINGSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besuit van 24 september 1996 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van: a. het bestemmingsplan „De Haar, partieel plan 1976" ten behoeve van een uitbreiding van het perceel Haarstraat 29; b. het bestemmingsplan „Kom Holten" ten behoeve van de bouw van een woning aan de Pastoriestraat (tussen nr. 44 en 46). c. het bestemmingsplan „Sportcomplex Meermanskamp" ten behoeve van de plaatsing van een sirenemast op genoemd sportcomplex; d. het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990" ten behoeve van de plaatsing van een sirenemast aan de Pannenweg; een en ander voor zover omvattende de gebieden zoals in rood op de bij bedoelde besluiten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekeningen is aangegeven. De voorbereidingsbesluiten treden in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en liggen vanaf deze datum voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) Holten, 3 oktober 1996. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, J. P. Stegeman. D. J. Verhoeven. MEDEDELING In verband met werkzaamheden door NS aan de sporen tussen globaal de spoorweg-overgang van de Beukenlaan en de grens met de gemeente Rijssen kan van 29 september tot en met 8 oktober in de nachtelijke uren, van ca. 00.30 uur tot ca. 06.00 uur geluidsoverlast ontstaan door het lossen van balastgrmd door grindtreinen. In aansluiting daarop kan, tussen dezelfde tijdstippen, van 26 oktober tot 17 december geluidsoverlast ontstaan door het verwerken van het balastgrind en het hooglichten van de sporen Bovendien zal de spoorwegovergang in de Geskesdijk gesloten zijn in de nacht van 26/27 okt. 16/17 nov. 23/24 nov. en 7/8 dec. De spoorwegovergang in de Dikkesteenweg is gesloten van zaterdag 14 december vanaf 23.00 uur tot maandag 16 december 22.00 uur of zoveel langer als noodzakelijk. Ook de overgang in de parallelweg van de Rijssenseweg zal op enig moment gesloten zijn, en wel in de nacht van 12/13 dec. en die van 16/17 dec. Voor omleidingen wordt gezorgd. Voor nadere informatie kunt u terecht bij: NS Infra Servies, Railbedrijf Noord, tel. 038-456 13 71 of 0570-69 43 21 Gemeentewerken Holten, tel.: 37 38 25 In de ontmoetingsruimte van dorpshuis 'De Boschkamp' is tot 4 november een expositie Om het examen met goed gevolg af te leggen, moesten vele opdraachten worden afgewerkt. Foto: Joke Oostcrvcltl ling B geen h'oge punten bc- "haald, maar slaagden ook hier alle deelnemers. Na een korte pauze werd afdeling C afge werkt, waarvoor G. Rcnsen en G. Tuitert optraden als pakwer- ker. Ook hiervoor slaagden alle deelnemers, zodat het ondanks het slechte weer toch een mooie dag was. Geslaagd: J. Leferink met Brando Oude Leye, IPO I, 248 G; D Oolbek- kink met Borus von Haus Alma, IPO I. 266 G; G. Tuitert met Briska v.d. Weustenhoeve, IPO I, 249 G; W. Coenen met Zandosz v.d. Schilbree, IPO I, 261 G; H. Raamsman met Elma v.d. Scharrenbeit, iPO i, 260 G. J. Speklé met Arwodann, IPO III, 266 G; J. Lammertink met Josco v.d Vaste- now, IPO III, 236 V; G Rensen met Rocco vom Posthorn, IPO III, 268 G, D. Hardenberg met Amy v. Soeb- burcht, Sph., 97 U. Het team van jongens A speelde uit tegen Lochem A. Lochem scoorde reeds na zeven minuten 1-0, maar HC Holten was in de eerste helft duidelijk de betere ploeg en speelde op de aanval. Dat resulteerde in de zeventiende minuut in de gelijkmaker. beroep op de dames om te wil len collecteren. Het voor het eerst gezameiijk bezoeken van de schouwburg gaat door, voor alle drie voorstellingen heeft men kaartjes gekregen. Daarna was het podium vrij voor de hoofdgast van deze avond mevrouw Wicke Muiier met haar soloprogramma Zol deropruiming. Met haar humo ristische sketches en gedichten kreeg zei de handen van de da mes geregeld op elkaar en werd er hartelijk gelachen, een ge slaagd optreden. Wieke Muiier treed niet alleen in het land op, zei ontvangt ook gasten thuis in haar woning 't Slothof te Steen wij kerwold. De volgende afde lingsavond is op 21 oktober. Na een voorzet van Doede Mastenbroek scoorde Peter ten Veen 1-1. Tien minuten later na Holten een 1-2 voor sprong door een doelpunt van Wouter van Wieringen. Er dienden zich nog voor rust nog twee kansen aan voor Holten om de score te vergro ten. In dc 32c minuut passeerde weer Van Wieringen de doel man van Lochem, maar zijn schot werd op wonderbaarlijke wijze door een teruggesnelde verdediger van de lijn gehaald. Even later tikte Peter ten Veen met het puntje van zijn stik de bal hoog richting het vijandelij ke doel, helaas net twinitg centi meter langs de verkeerde kant van dc paal. Ruststand 1-2. De tweede helft vertoonde voor Holten helaas een heel ander beeld. Lochem dicteerde het spel volkomen en drukte HC Holten terug op eigen helft en in de verdediging. Het fraaie aan vallende spel van Holten was verdwenen en het moest diep buigen voor de tegenstander: Lochem scoorde maar liefst ne gen keer zodat de eindstand 10-2 voor Lochem werd. Veertien jongens van het C team van HC Holten stonden te trap pelen van ongeduld om revan che te halen op Hardenberg voor de nederlaag van 3-2 in de uitwedstrijd van drie weken ge leden (Bij een ruststand van 0-2!). Omdat er maar elf spelers tegelijkertijd in en veld mochten speelden zes jongens een halve wedstrijd. De jongens van Holten hadden de smaak goed te pakken. Voor rust was de stand al 3-0, maar na rust liet HC Holten zich hele maal gaan. Er werd nog zes keer gescoord zodat de eindstand 9-0 voor Holten werd. Van de vier gespeelde wedstrijden werden er twee gewonnen, maar er gin gen er ook twee verloren. Voor zaterdag 5 oktober staat de uit wedstrijd tegen HCHN in Nij- verdal op het programma, aan vang 10.00 uur. Ook dit wordt een revanche voor de nederlaag van 14 september. Ouders en belangstellenden worden lands lijn verwacht om hun jongens van harte aan te moedigen. Het vertrek is om 9.00 uur bij het clubhuis van HC Holten. Na de succesvolle overwinning van het afgelopen weekend trad het veteranen team van HC Holten onder slechte weersom standigheden aan tegen Haac- key uit Haaksbergen. De uit komst van deze ontmoeting was echter een 1-3 verlies. Een ver velende nederlaag die geen eer doet aan de kwaliteit die in dit team aanwezig is. te zien van een aantal manda la-tekeningen van Liz Oos terzee. Mandala is het Sanskriet woord voor cirkel, bij velen welbekend als magische plek, als ronde kunst of als helend ritueel dat we ook terugvinden in de roosven sters in kerken, de sand pain tings van Indianen of de drea- mings van de Aboriginals. Liz van Oosterzee kwam op 18-jarige leeftijd naar Nederland en legde zich toe op het intuïtief tekenen. Al jaren verzorgt zij curcussen en workshops en zal ook in Holten een cursus Man dala tekenen gaan geven. Deze cursus start op dinsdagochtend 1 oktober bij de Stichting Soci aal en Cultureel Werk in Holten cn er zijn nog enkele plaatsen vrij.Tijdens de lessen leren de deel nemers op een kunstzinnige ma nier, door middel van tekenen, op zoek te gaan naar hun eigen innerlijke kracht. Ervaring met tekenen is niet van belang, dc cursus is er voor iedereen die zijn of haar creatieviteit wil ont plooien en de symboliek van de mandala beter wil leren begrij pen. De expositie van Liz van Oos terzee is op werkdagen (behalve maandagmiddag) te bezichtigen in dorpshuis 'De Boschkamp' in Holten, Tuinstraat 2, tel. 36 2~ De Atag Blauwe Engel II is met zijn hoge rendement (een besparing van twintig tot dertig procent op het vo rige toestel is geen uitzon dering) koploper in de markt. Uniek is verder dat het toestel zich aanpast aan elke installatie en aan de specifieke wensen van de klant. Dit komt onder meer door de intelligente besturings- kast in combinatie met de bijzondere Atag Brain ther mostaat. Het toestel is bo vendien milieuvriendelijk in gebruik, door besparing op grondstoffen en een mi nimale uitstoot van vervuil de gassen. Hoogwaardige materialen zoals onder meer de roest vrijstalen waarmtewisse- laar, reduceren de onder houdskosten tot een mini mum. De zekerheid en be trouwbaarheid waarmee de Blauw Engel II zijn plichten nakomt is kenmerkend voor Atag. Hoe intelligent de producten ook zijn, ze die nen vakkundig geïnstal leerd te worden. Atag verwarming heeft daarom Atag Select Dealers geselecteerd, vakbekwame installateurs die uitgebreid getraind worden om Atag produkten te installeren en die een perfecte sendee kun nen en willen bieden. Voor een deskundig advies of informatie kan men in de ze omgeving terecht bij: Firma Broekhuis, Deventerweg 79, Dijker- hoek.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5