150 jaar De Poppe: van tapper naar gerenomeerd zalencentrum Lezing over Jan Steen fa fln> Applaus voor HMV in Winterberg Rechter handen gezocht ^oor klusjesdienst ouderen Herfstexpositie in het natuurmuseum Omwonenden tegen aanleg van rondweg HOLTEWS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Aanstaande zondag groot feest aan Holterweg kerkdiensten Kaarten VW medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 (In de nacht van 23 op 24 sep tember troffen surveillerende politiemensen een personenau to in de Dorpsstraat aan. De bestuurder stopte uit eigen be weging, om vervolgens achter uit te rijden. Daarbij raakte hij de politieauto. Er was echter geen schade. Naar aanleiding van dit vreemde rijgedrag, werd van de man een blaastest afgenomen. Hij bleek te veel te hebben ge dronken. Nadat de man op het poliüeburo f 1.500,- had betaald en een rijverbod kreeg opgelegd voor zeven uur, kon hij uitsla pen. iDe brandweer constateerde dat in de nieuwbouw Beuseberg alle auto's niet stonden geparkeerd in de daarvoor aanwezig par keervakken aangeduid met een P. Dit gaf problemen toen de brandweer onlangs moest uit rukken en de doorgang werd belemmerd. »e politie zal hier extra aandacht aanbesteden en auto's die niet in de akken staan geparkeerd zullen vorden voorzien van een 'Bon'. Dok in de nacht van 23 op 24 september werd door een bewo ner van de Gaardenstraat ge- :onstateerd dat enkele mannen irobeerden in een geparkeerde 'rachtauto te komen. De 'heren' verden vanuit de woning aange sproken, waarna ze met gedoof de lichten wegreden in een per sonenauto. Op 27 september vond een aan rijding plaats op de kruising La- renseweg-Stationsstraat-Dorps- 5traat tussen twee personenau to's. Er werd geen voorrang ver leend. Het bleef "bij materiele Schade. Pp 29 september werd gecon stateerd dat een onbekend ge bleven automobilist in de Oran jestraat een schrikhek en een Afrastering had vernield. De iuto was van de weg geraakt, doch is verder gereden zonder dat de identiteit van de bestuur der bekend werd gemaakt. De zesde generatie staat al klaar in de persoon van de 22- jarige Robert Aanstoot. Dit weekend wordt gevierd dat zalencentrum De Poppe al 150 jaar bestaat. En laat ook nog de eigenaars Eppie en Bennie vijftig jaar te wor den. Tijd voor een feestje. Zeg maar gerust groot feest. Want dit heuglijke feit mag niemand vergaan. Eppie en Bennie zijn sinds twaalf jaar eigenaar en al 25 jaar actief in de zaak. „En het heeft ons nooit verveelt. Voor de ho reca moet je echt voelen, de hele dag moet je het mensen naar hun zin maken", zegt Eppie. „We weten ook niet anders. Hoe drukker hoe mooier zeg ik altijd. Mensen moeten tevreden weg gaan", vult Bennie aan. Naast het zalencentrum is ook de cam ping gegroeid. Van een kam peerboerderij in 1958, zijn er nu honderden plaatsen. 150 jaar geleden was er naast de boerderij van de familie Aan stoot een klein cafeetje, een tap per genaamd in die dagen. In 1923 is het echt goed gaan lopen na de bouw van een groot café. „En in de jaren vijftig met de vrije zaterdag is het natuurlijk ook drukker geworden", zegt de vader van Bennie en Eppie, Ber- tus Aanstoot. De grote klapper kwam in de begin jaren zeventig met de ope ning van de Al. „Dat was een hele belangrijke tijd. Veel men sen die toen de afslag naar ons hebben genomen komen nog steeds terug. Maar ook na de sluiting van hotel Holterman zijn wi gaan verbouwen omdat het toen drukker werd", aldus Bennie. De naam De Poppe klinkt ieder een bekend in de oren, maar wat de eigenlijke betekenis is, is niet Eppie en Bennie aanstoot (gehurkt) met hun ouders Bertus ('Bets van de Poppe') en Hanna. Ook Dinni en Ria Aanstoot staan er trots bij. Foto: Peter Koehorst helemaal duidelijk. „De naam poppen te maken heeft", legt gemeente Markelo, al ligt Hol- komt uit de Romeinse tijd, dat is Hanna Aanstoot uit. ten wel 'gevaarlijk' dichtbij, zeker. En ook dat het niets met De Poppe ligt officieel in de „Van vroeger uit zijn we geo riënteerd op Holten vanwege vooral de varkenshandel", zegt Bennie. „Maar in Markelo ging het altijd naar de kerk." De Poppe staat in verre omge ving bekend als een van de ge zelligste en mooiste plekken om bruiloften te vieren. „Het is een zaak met een lage drempel. Ie dereen kan binnen komen. De sfeer spreekt de mensen aan wat betreft uitstraling en interieur", aldus Eppie. Over 150 jaar als waarschijnlijk een twaalfde generatie klaar staat, moet De Poppe net zo gezellig blijven als het nu is volgens de broers. „Omdat af standen geen probleem zijn, lig gen wij hier iets butenaf natuur lijk perfect. Ik denk dat mesnen altijd gezelligheid en sfeer blij ven zoeken. Ook over 150 jaar." Zondag is het grote dag. Vanaf 19.30 uur is iedereen welkom om het grote feest mee te maken. Holtens Partnerstad Winter berg heeft het afgelopen weekende het 30-jarig be staan gevierd van de jumela- ge met het Franse Le Tou- quet. De Holtense muziek vereniging HMV was door Burgermeister Braun uitge nodigd om dit jubileum luis ter bij te zetten. Afgelopen vrijdag ging het rich ting Sauerland. Op zaterdag morgen werd er door HMV een openluchtconcert gegeven in het centrum van de stad dat door de passanten hogelijk werd gewaardeerd. Samen met het Winterbcrgsc Tambourkorps St. Jacobi werd de avond begonnen met een korte muzikale rondgang naar de Stadthalle. Daar waren aan wezig de afgevaardiging van alle partnersteden van Winterberg, te weten Le Touguet, het Belgi sche Rixensart, Oberhof uit Duitsland en natuurlijk Holten dat vertegenwoordigd werd door burgemeester D.J. Ver hoeven, gemeentesecretaris Ste- geman en de chef afdeling WOP, Wissink. Door de vijf burgemeester werd gezamenlijk een oorkonde on dertekend waarna de volksliede ren ten gehore werden gebracht. Naast muziekkorpsen uit Le Touquet en het Duitse Zuschcn liet ook HMV zich horen met een klein concert. Dat de aanwe zigen dit op prijs stelden, bleek uit het ovationele applaus dat gastdirigent en oud-plaatsge noot Wim Dollekamp in ont vangst mocht nemen. vele mensen lijkt het overbodig, een klusjesdienst voor ouderen in Holten. Hoewel er niet dagelijks door iemand R-ordt gevraagd om een klusjes te willen opknappen, komen tlie aanvragen wel. Natuurlijk is er veel burenhulp in Holten. Er zijn echter situaties waar geen burenhulp mogelijk is. Patzelfde geldt voor hulp door de kinderen. Lang niet alle ouderen heb-ben doen die al door de bestaande tinderen in het dorp of in le omgeving van Holten wo- iien. Wachten tot familie jangs komt kan dan wel eens eel ongemakkelijk zijn. Burenhulp is normaal gespro ten een systeem van wederzijd- hulpverlening. Als oudere omt men echter in een positie meer terug te kunnen oen. Hoe aardig die buren ook ïjn, het wordt voor de oudere rouw/-man steeds moei jker om weer hulp te vragen, ovendien zijn de buren wel ens met vakantie of zijn er lusjes waar de buurman ook een raad mee weet. Er blijkt ch een aantal vrijwilligers no- g te zijn om verschillende usjes op te knappen. Omdat emand altijd beschikbaar is en iemand handig is in alle soor- :n klusjes is er een toch een roep mensen nodig, len zal begrijpen dat deze vrij- illigers geen activiteiten gaan vrijwilligersorganisaties worden gedaan. Zi] gaan ook geen werk doen dat in wezen door een beroepskracht gedaan zou moe ten doen. Men vindt hier geen goedkope loodgieter of tuin man. Meer inlichtingen kunt u vragen bij de SWOH, tel. 36 49 10. De SWOH zorgt in dit geheel dat er bij de vraag om een klusjes te laten opknappen een vrijwilli ger wordt gezocht. De SWOH beschikt daarvoor over een - nog heel klein - lijstje van vrij willigers. U begrijpt het al, de SWOH zou graag over meer vrijwilligers beschikken. Het is dan veel makkelijker een klusjesman/ of -vrouw bij een hulpvraag te vinden. Men hoeft geen 55-plusser te zijn om deel te gaan uitmaken van de klusjesdienst. Het hoeven eveneens niet alleen klusjesmannen te zijn die zich aanmelden. Niets is zo belangrijk als je goed kunnen blijven bewegen. Er wordt dan nog wel eens gezegd, dat men niet naar gym hoeft, omdat men nog fietst, nog in de tuin werkt nog helemaal zelf het huishouden doet enz. Dat is natuurlijk fijn en dat zou men zo lang mogelijk moeten kunnen doen. Daar is nu die gymnastiek voor.In een gezellige sfeer doet momenteel een enthousiaste groep dames en heren allerlei oefenin gen. Het zijn oefeningen om onder meer door de knieën te kunnen blijven buigen, om over de schouder te kunnen blijven kijken en om boven het hoofd te kunnen blijven reiken. Men zal begrijpen dat hier bij niet aan toestellen wordt geturnd, het zijn meer bewegingsoefeningen die op muziek worden gedaan. Iedereen kan geheel vrijblijvend komen kijken. De groep komt op vrijdagmid dag van 14.30 tot 15.15 uur in het dorpshuis bijeen. Na afloop wordt een kopje koffie of thee gedronken. Belangstelling om mee te doen? Er zijn dit jaar nog negen lessen, waar een bijdrage van ongeveer 25 gulden voor wordt gevraagd. Voor de zeventiende keer houdt natuurmuseum Bos Dierenwereld op de Holter- berg de herfstexpositie Wild en Landschap. Op deze ten toonstelling zijn dit jaar schil derijen en bronsplastieken van drie kunstenaars te zien. Kees Bos toont zijn nieuwste bronzen dierfiguren. Korhoen ders, reeën en beren inspireer den hem tot het maken van eenmalig gegoten sculpturen. Ook zijn er schilderijen van zijn hand, waarvoor hij motieven vond op de Holterbcrg en langs de IJssel. Annette Isford, woonachtig in het Duitse Ochtrup, werkt voornamelijk in aquarel. Zi) is lid van de International Art Fund in Rusland en exposeerde onder meer in de Tretjakow Ga lerie in Moskou. Haar ontwer pen zijn schijnbaar simpele mo tieven als boomgaarden, oude boerderijen, kippen en veld bloemen. Piet Eggen, bekend als illustra tor, werkt onder meer voor het natuurblad Grasduinen. Hi) nam als lid van de Artist for Nature Foundation deel aan projecten in Spanje en Polen. Naast illustratief werk exposeert Eggen ook schilderijen. De tentoonstelling duurt van 11 tot en met 27 oktober en is dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 17.00 uur, op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers BV. behorende tot Wegener NV. in sa menwerking met de stichting 'Hol tens Nieuwsblad'. Stichtings bestuur: W.H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4,7451 XC Holten, tel. 0548 36 30 22. Directie: J.V. Mun'sterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, tel. 053 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Eindredactie: Peter Koehorst, tel. 0541 - 35 12 48. tel.mobiel 06 - 52 71 30 69. Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 JokeOosterveld, tel. 0548 36 11 82. Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 2 42 86 06. 0. IJspeert, tel. privé 074 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense- weg 3. tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd, De- venterweg 34, tel.0570 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aalpols- weg 6.7451 HK Holten, tel. 0548 - 36 18 49 95/02 11. De plannen van de gemeente Holten voor de aanleg van een zuidelijke rondweg zijn omwonenden in het verkeerde keel gat geschoten. Afgelopen maandag kwam het zelfs tot de oprichting van een heuse actiegroep. Op initiatief van W. J ansen en J. Borghuis waren meer dan vijftig buurtbewoners naar het 't Stuurhuis gekomen. De tegenstanders van de rond weg vinden dat de gemeente de onwonenden met veel overlast opzadelt om de ver keersproblemen van de regio op te lossen. Woordvoerder Borghuis noemt de plannen van het college van Burgemeester en Wethouders zelfs 'pure volksverlakkerij'. „Dit gaat ten koste van vele hectares mooi natuurgebied en kost bovendien minstens tien miljoen". Hij kreeg met zijn plei dooi de handen van de omwo nenden op elkaar. De actiebe- reidheid bleek dusdanig dat er een comité is opgericht dat de komende maanden gaat probe ren om de aanleg van de zuidelij ke rondweg tegen te houden. Echte uitgewerkte plannen heeft dc actiegroep nier. Ideeën zijn er overigens genoeg. Tij dens de vergadering vlogen za ken als een referendum en een handtekeningenactie over tafel. Ook, en dat is al wel concreet, worden tegenstanders opgeroe pen een protestbrief te schrijven aan de gemeenteraad. De raad bleek overigens in meerderheid voor de plannen voor de zuidelijke rondweg. Te genstand kreeg het college van Burgemeester en Wethouders alleen van de Partij van dc Ar beid en D66. natuurmuseum. Burgemeester Verhoeven en ge meentesecretaris Stegeman kwamen ook vol goede moed uit Winterberg. „We hebben onder meer vergaderd over uitwisse lingsprogramma's tussen scho len en sportverenigingen", zegt Verhoeven. „Ook wordt de band met partnersteden geïn tensiveerd." Bij de VW in Holten zijn weer kaarten verkrijgbaar van concerten die in den lande worden gehouden. Daarnaast zijn er ook kaarten voorde musicals Miss Saigon in Scheveningen, Evita en West Side Story in Den Haag en de tentoonstelling Van Monet tot Matisse in het Haags Gemeentemuseum. 5 oktober Taptoe Ahoy (Rotterdam), 10 oktober The Dubliners (Slagharen), 11 oktober The Dubliners (Arnhem), 12 oktober Golden Earring (Hoogvliet), 17 oktober René Froger (Arnhem), 20 oktober Dag van Oranje (Rotterdam), 18 oktober tot en met 30 november Herman t an Veen (Amsterdam), 14 en 15 november Chippeldales (Den Haag), 16 november Chippeldales (Groningen), 29 en 30 november (René Froger (Groningen), 28 oktober Paolo Conté (Utrecht), 7 december Gispsy Kings (Den Bosch), 7 en 8 december Helmut Lotti (Den Haag), 10 december Backstreet Boys (Groningen) en 15 december tot en met 11 januari West Side Story (Den Haag). Een van de beelden die te zien zijn tijdens de expositie Wild en Landschap in het Ned. Hev. Kerk. Zondag 6 oktober: 9.30 uur, da. J.V den Hertog, gezinsdienst Woord en Tafel. Nevendiensten. 19.00 uur, dr. J. Woudenberg, Nijverdal, Open Deur dienst in de Kandelaar Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk en Israël. Oppasdienst: mevrouw Oldcnmenger, Marijc Oidenmenger. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.J. Leerink. Diessenplas: woensdag 2 oktober: ds. S.M. Roozenboom. Geref. kerk. Zondag 6 oktober: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. J. Woudenber, Nijverdal, Open Deur dienst. Collecte in dienst: Kerk en Israël en land. past. werk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Oppasdienst: 0-3 jaar, Ans Valster, Manta Withaar, Janneke Bolink. 4-6 jaar, Erna Kolkman, Ans Meijerink. Kindernevendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Jeannette Aanstoot; 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; 6 en 7 o.l.v. Hans Paalman. RK kerk. Zondag 6 oktober: 10.00 uur, Werkgroep Liturgie, Woord en Communiedienst. Oppasdienst: mevrouw Oldcnmenger, Marije Oldcnmenger. Nieuw-Heeten: Zaterdag 5 oktober: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 6 oktober: 9.00 uur, Woord- en communieviering. Evangelie gemeente. HMV gebouw, Dorpsstraat24.10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 6 oktober: 10.00 uur, Kand. J .G. van den Bogaard-Bongers uit Rijssen. Uitgangscollectc: Kerk en Israel. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00- 17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: N. Bakx, Reggestraat 14, Enter. tel. 0547-382774. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dicrcnartsencombinatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larcnseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00- 18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Midden-Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en algemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum, Gaardenstraat 31, uideen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: informatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vrij van 9.00- 12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oranjestraat 73 a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens afspraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31tel. 36 14 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00- 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of dc Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raalte. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Overigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storingsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 3619 72) voor klachten overo.m. defecte rioleringspompen of straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: NA'. Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Stonngen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeentehuis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15- 12.15 uur. Iedere derde dinsdag van dc maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 8". Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00- 12.00 uur. Donderdag 3 oktober: Start cursussen Theaterfiets. Zaterdag 5 oktober: 20.00 uur, start MAC-puzzelrit Nacht om Holten; live Kump We, Schurc. Zondag 6 oktober: Tussen 13.30 en 14.00 uur bij de Molen, Klootschietmiddag buurtvere niging Dijkerhoek. Maandag 7 oktober: 20.00 uur, Najaarsvergadering Hol tense Handelsvereniging in zaal Vosman. Dinsdag 8 oktober: Vergade ring oud-bestuursleden i.v.m. jubileumfeest, 20.00 uur bij het Bonte Paard. Donderdag 10 oktober: Her \ormde vrouwengroep, de heer Petri vertelt over de Blinde- n-Uitleenbibliotheek. Vrijdag 11 t/m 27 oktober: Expositie Wild en Landschap in Bos Dierenwereld. Zaterdag 12 oktober: Her vormde vrouwengroep 45-jarig bestaan. Trekkersiep MAC de Holterbcrg 10.00 uur. (Raalter- weg) Zondag 13 oktober: Tussen 9.00 en 14.00 uur vanaf camping De Holterberg, natuurwande ling over de Holterberg. 13.00 uur MAC Erwincross (Raalter- weg). Maandag 14 oktober: Bijeen komst NBvP modeshow bij Schuppert Mode Holten. Zaterdag 19 oktober: 20.00 uur, jubileumconcert HGK in De Kandelaar. Maandag 21 oktober: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman. Donderdag 24 oktober: Her vormde vrouwengroep, samen komst Dijkerhoek, mevrouw Roosenboom vertelt over 'Open Door'. Vrijdag 25 oktober: 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Live Hazenbagger en Schrik draad, Schure. Zaterdag 26 oktober: Officiële opening scouting blokhut Lic- zenweg; 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Diepe Hel Holterbergloop. Donderdag 31 oktober: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp; 20.00 uur, bijeen komst CPB Holten in De Kan delaar (over vrouw in Rusland). Zaterdag 2 november: Speel goedbeurs 10.00 tot 12.00 uur Boschkamp. De Stichting Kunst en Cul tuur Holten heeft op donder dag 31 oktober uitgenodigd drs. Marieke Pluis. Pluis zal een lezing houden over dc Jan Steen (1626-1679) ten toonstelling die tot 12 januari 199" in het Rijksmuseum te Amsterdam wordt gehouden. De avond begint om 20.00 uur in Dorpshuis 'De Boschkamp', Tuinstraat 2, "451 EX te Hol ten, telefoon 36 24 73. De en tree bedraagt tien gulden per persoon. Geboren: Daan zv. H Jalving de Jong, oud "8 jaar; G. Kalfs- en H. Fokkink. Overleden: P.J -. terman-Huzen, oud 6" jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3