Wisselende belangstelling voor Geen kaf maar koren Gospelkoor Rejoice houdt een kortingskaartenactie PvdA: bezwaar tegen zuidelijke rondweg 1/ HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Floralia Dijkerhoek voor elk wat wils Collectanten gezocht INGEZONDEN m. weg, Beusebergerweg 38 om 20.00 uur 's avonds. Ook z?l hier een actiegroep worden opgezet om deze gang van zaken aan te vechten. Een begin is al ge maakt door alle raadslieden een briefte sturen met de onge noegens die erop de informa-tie- avond naar voren kwamen. Op deze avond wordt u uitgenodigd omdat u zjch wellicht ook betrokken voelt door de informatie die u tot op heden heeft ontvangen middels de pers en dit schrijven. NBvP gaat collecteren Taxatie antiek op Middenstandsbeurs Kledingbeurs in zaalVosman Winnaars Elegant Wandeling DONDI iRDAG 26 SEPTEMBER 1996 „ik heb me prima vermaakt, leuke dingen gezien. Zelfs een moment gehoopt een echte Breitner in handen te krijgen..!" Enno de Boer, deskundige op het gebied van volkskunt en sieraden, was zeer tevreden over de belangstelling voor 'Geen kaf maar koren' op de Holtense middenstandsbeurs. Te vergelijken met het televisieprogramma Tussen kunst en kitsch', waarbij bezoekers antieke spullen op waarde kunnen laten beoordelen. Een beursattractie, die op initiatief van de organisatoren dagelijks in het programma was opgenomen. „De belangstelling was wis-se- lend. Naarmate de beurs vor derde werd het eigenlijk druk ker." Enno verklaarde met een bepaald verwachtingspatroon naar Holten te zijn gekomen: „Ik verwachtte hier veel streek- sieraden onder ogen te krijgen, dat is maar ten dele uitgeko men. Wel kreeg ik diverse beu geltassen (met zilveren beu gels) te zien, maar de meeste waren jammer genoeg gemo derniseerd. In goede en oor spronkelijke staat leveren zulke tassen toch zo'n 750 tot duizend j gulden op, nu is dat hooguit de helft." De voorwerpen die Enno de Boer aangereikt kreeg, waren van zeer uiteenlopende aard. I Bijbels met dubbele zilveren slo ten, zilveren (thee)lepels, boe ken en schilderijen. Enno de Boer is bij velen wel licht bekend van TV Oost. Het Zwolse VendueHuis houdt der gelijke bijeenkomsten, waar TV Oost opnames maakt. „De be langstelling daarvoor is dusda- nig groot, dat de directeur van het VendueHuis vroeg of ik wil de assisteren bij taxaties. En zo kwam de beursorganisatie bij mij terecht," aldus De Boer, die vanwege het gebrek aan voldoende kennis van bijvoorbeeld boeken, enkele malen naar een andere des kundige verwees. „Zo kwam crook iemand met een ikoon, vermoede lijk een replica. Daar weet ik te wei nig van om iets over te kunnen zeg gen." Breitner Heel aardig vond Enno het schildpad brillendoosje uit circa 1870, afgezet met zilver. Er zat een zilveren bril in, gemaakt door een zilversmid in Deven ter. De waarde werd geschat op circa driehonderd gulden. Hoe wel er relatief weinig schilderijen werden gebracht, dat De Boer Taxateur Enno de Boer beoordeelt een Japans theeservies tijdens Geen kaf maar koren op de Middenstandsbeurs. Foto: Wil Vogel OBS Dijkerhoek houdt op vrijdag 27 september haar jaarlijkse Floralia met als on derwerp het Land Frankrijk. Kern van de Floralia zijn de bloemstukken van de school kinderen en de ouderen die worden tentoongesteld. Daarnaast is geprobeerd de school een Franse sfeer te laten ademen. Zo wordt er jeu de boule ge speeld, alternatief gewielrend (tour de France) met als hoofd prijs een door de RABObank beschikbaar gesteld tricot van hun wielerploeg. Voor de jeugd bestaat er een mogelijkheid om te crossen. 4 Naast de Plattelandsvrouwen, die een overzicht geven van hun cursuswerk, zijn mevrouw We gen en haar dochter aanwezig ,.die werkstukken laten zien - en ook maken - van brooddeeg. Ook het rad van avontuur ont breekt niet en er is ook weer een sfuffelbord en een kleine rom melmarkt. Een puzzel is er te lossen aan de hand van karikaturen van Dijkerhoekers. Ook Franse dranken en spijsen zijn te krijgen. De openingstijden zijn 's middags van 14.30 tot 16.30 uur en 's avonds van 19.30 tot 21-.30 uur. een moment een heuse Breitner onder ogen te krijgen: „Er kwam een mevrouw bij me met een schilderij dat ze wilde laten taxeren. Ze vertelde thuis nog een Breitner te hebben liggen, waarvan ze echter het sterke vermoeden had dat het om een plaat ging in plaats van een origineel schilderij. Ik wist haar over te halen het werk op te halen, maar helaas had ze gelijk: 't was een plaat! 't Zal je maar gebeuren dat jc constateert een waar meesterwerk in handen te hebben..!" Hélène Boode keerde tevreden huiswaarts. Zojuist had ze haar Japans porseleinen theeservies aan het deskundig oog van De Boer onderworpen, die de waar de minder hoog schatte dan zij verwacht had. „Toch ben ik op gelucht. 't Is helemaal intact en staat bij ons in huis als sier. Als het meer waard was geweest, doe je dat niet zo makkelijk en ga je gelijk denken aan verzeke ren."Via haar moeder kwam me vrouw Schuppert in bezit van een fraaie kraantjeskan. De tinnen kan wekte de buitenge wone nieuwsgierigheid van De Boer. „Een fraai, iets beschadigd exemplaar van origineel Engels tin. Aan de kraan zie je dat het een 'vroege' kan is, vermoedelijk een Groningse kraantjeskan van eind 1700 begin 1800. Deze kannen vinden hun oorsprong in de drie noordelijke provincies. Aan de let ters op de bodem is deze vermoe delijk gemaakt door een firma in Groningen. Ondanks dat de poot jes wat scheef staan en er een deuk je in zit, enkele honderden guldens waard." Omdat het knopje op de deksel van de kan niet origineel is, werd de eigenaresse doorverwezen naar een tingieteri) in het Drentse Gieten. Omdat een deel van de apparatuur van het begeleidingscom bo van gospelkoor Rejoice nodig moet worden vervangen, houdt het koor op woensdag 2 oktober een kortingskaartc- nactie in Holten. De kaarten kosten een tientje. Leden en vrijwilligers proberen ze huis aan huis aan de man te brengen. Zaal Vosman staat op 3 ok tober van 8.45 tot 11.00 uur in het teken van een kle dingbeurs voor kinder- en tienerkleding. Deze keer is de winter- en najaarskle- ding aan bod. Inleveren kan op woensdag 2 oktober. Een afspraak kan hierover vanaf vandaag wor den gemaakt met Ria Grave (tel. 36 11 99, na 17.00 uur). Twaalf stuks kleding van goe de kwaliteit mogen worden in geleverd. Daarvan krijgt men een bewaarloon van twintig cent per stuk. Van de verkoopprijs wordt twintig procent ingehouden voor de zaalhuur en de onkos ten. Er kan geen ondergoed en schoenen worden ingeleverd. Sportschoenen en laarzen zijn daarentegen wel welkom. Ophalen en afrekenen kan op donderdagmiddag tussen 13.30 en 15.30 uur. Niet opge haalde kleding gaat na 16.00 uur naar de Stichting DOR- KAS. De kortingskaart bevat een groot aantal kortingsbonnen van plaatselijke middenstan ders. Aan de ene kant zijn ze voorzien van een advertentie, aan de andere kant van een aan bieding. De bonnen zijn een half jaar geldig. De desbetreffende apparatuur is eigendom van Rejoice, dat vol gend jaar het tweede lustrum viert. In het eerste jaar na de oprichting werd het materiaal tweedehands aangeschaft. In middels wordt de kwaliteit van de geluidboxen slechter en zijn bijvoorbeeld ook de clectrische piano en het keyboard aan ver vanging toe. „Ofschoon we alles opnieuw tweedehands willen aanschag- gen, kost het al met al veel geld. Dat is voor het koor niet op te brengen, zodat we besloten deze actie te houden. Op die manier hopen we een reserve te kweken - een soort investering voor de toekomst. We wachten af, kij ken uit naar geschikte en natuur lijk zo aantrekkelijk mogelijk ge prijsde aanbiedingen," aldus woordvoerder Geert Heusink- veld. Het idee voor de kortingskaarte nactie viel in goede aarde bij de Holtense Handelsvereniging. De meeste winkeliers toonden zich gelijk enthousiast. Zich wa gen aan een schatting van het bedrag dat met de actie kan worden opgehaald, doet Heu- sinkveld niet. „We hopen van zelfsprekend op zoveel moge lijk. De kortingskaart bevat leu ke aanbiedingen en lokt in die zin tot aanschaf. Bij besteding van slechts drie bonnen heb je je tientje er al weer uit. De bonnen kunnen bij verschillende winke liers worden ingelever, varië rend van levensmiddelen tot dierenbenodigdheden, kapsa lons en eetgelegenhedcn." Het buitengebied van Holten wordt woensdag 2 oktober niet be zocht. Bewoners die belangstel ling hebben voor de kortings kaart kunnen zich melden bij Geert Heusinkveld, tel. 36 33 99 of Harry Sjoers, tel. 36 38 40. Het volgend jaar tienjarige gos pelkoor Rejoice treedt dit jaar niet meer met een concert in de schijnwerpers. Met het oog op de tien jaar wordt ijverig gewerkt aan een jubileumconcert. Ook andere 'verjaardagsactiviteiten' staan op het programma. Begin oktober, de week waar in Dierendag valt, gaat de Dierenbescherrping collecte ren. Voor Holten is de afde ling Rijssen en omstreken op zoek naar nog enkele collec tanten. Wie dus wat tijd over heeft en zijn steentje bijdragen wil aan de inzet en het vele goede werk dat de Dierenbescherming doet, wordt gevraagd contact op te nemen met het kantoor in Rijs sen, A.M. ter Horstlaan 13, tel. 51 71 71. De bijeengebrachte gelden uit de collecte(s) zijn hard nodig. Dit jaar heeft de afdeling Rijssen veel dieren ver zorgd (het eerste half jaar ruim De actie van kapsalon Elegant die op de ondernemersbeurs is gehouden, heeft de volgende winnaars opgeleverd: Karin Leurink (juiste gewicht was 1300 gram) uit Holten, Reindcr Vruggink uit Holten en Caroline Harbers (Rijssen). Een jaar gra tis knippen kunnen deze geluk kigen toegemoet zien. „In grote lijnen hebben we bezwaar tegen aanleg van een dure zuidelijke rondweg," liet Jan Metsemakers in een eerste reactie weten. De PvdA-fractievoorzittcr was vrijdagmiddag aanwezig bij de perspresentatie van het 'beslismodel verkcersstructuur' en het op grond daarvan ingenomen standpunt van het college. Hij liet onder meer weten dat het hem bevreemdt dat wordt uitgegaan van aanpassing van het Zilverzandtracé. Niet als aparte variant, maar als onderdeel van het voorstel. Ook de constatering van wethouder Van Schootcn dat op dit moment tienduizend motorvoertuigen per etmaal door het centrum komen, is naar zijn PvdA-fractievoorzitter Jan Metsemakers heeft grote be zwaren tegen de aanleg van een zuidelijke rondweg zeggen niet correct: „Het zijn er 7.500." Wat betreft de benodigde Financiën voor een zuidelijke rondweg, fronste de sociaal democraat eveneens zijn wenkbrauwen: „Het lijkt mij een nogal onbegaanbre weg. 't Is maar dc vraag hoe de provincie hier tegen aan kijkt en of er wordt meebetaald." Het toetsingscriterium leefbaar heid is volgens Metsemakers uit sluitend gerelateerd aan geluidhin der: „Er wordt echter voorbijge gaan aan de positionering van het dorp ten opzichte van het achter liggende gebied. Een zuidelijke rondweg snijdt Holten af van het wandel- en fietsgebied Beuseberg- Zuurberg. „In die zin zou aanleg van een noordelijke rondweg beter scoren. De spoorlijn ligt er toch al." OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - herbouwen discotheek Waagweg 1 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 berk Holterenkstraat 8; - 4 populieren Larenseweg 102, - 15 dennen Korhoenderweg 3; - 7 Amerikaanse vogelkers Boerrichterstraat 2; - 2 dennen Noordenbergstraat 24, - 1 den Fazantenweg 28; - 13 berken, 1 Amerikaanse eik, 1 tamme kastanje Vianenweg 78. - 3 grove dennen Vianenweg 59; - 14 dennen Buizerdweg 3. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 2 oktober 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.. voorstel herziening gebruiksvergoedingen dorpshuis „de Boschkamp voorstel inzake tijdelijk gebruik van de v.m. Dorpsschool door Scholengemeenschap De Waerdenborch; bespreking nota aanbestedingsbeleid gemeente Holten; voorstel tot vaststelling van een tijdpad voor de behandeling van het beslismodel verkeersstructuurplan; voorstel tot wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening wethouders. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 30 september 1996 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake tijdelijk gebruik van de v.m Dorpsschool door Scholengemeenschap De Waerdenborch; bespreking nota aanbestedingsbeleid gemeente Holten; voorstel tot vaststelling van een tijdpad voor de behandeling van het beslismodel verkeersstructuurplan. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 1 oktober 1996 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. voorstel herziening gebruiksvergoedingen dorpshuis „de Boschkamp"; voorstel tot vaststelling van de nieuwe verordening kinderopvang: voorstel tot verkoop van de woningen Boschkampsstraat 21 en 23. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. honderd verschillenden soor ten). Zelfs een koekoek werd met dc hand grootgebracht en geleerd zich zoveel mogelijk zelf te red den. Het dier kon daarna weer worden vrijgelaten. Zieke, uitgc- putten of andere hulpbehoeven de dieren werden zoveel moge lijk geholpen. Gevonden jonge katten kregen de fles en/of an dere hulp en vonden onderdak. Op braderieën en ook via de telefoon werd veel informatie gegeven. Meldingen over mis handelde of verwaarloosde die ren werden onderzocht. Sterilisatie Bij de Dierenbescherming wor den regelmatig katten binnenge bracht die niet verwilderd zijn, maar toch niet meer in een gezin kunnen worden geplaatst. Ze zijn wat schuw of willen niet worden opgepakt. De katten zijn gezond en worden gecas treerd of gesteriliseerd. Op boerderijen kunnen ze nog heel wat muizen en/of andere onge dierte vangen. Mensen die plek hebben voor zo'n kat, kunnen zich melden bij de Dierenbescherming onder bovengenoemd telefoonnum mer. In tegenstelling tot voor heen, toen jaarlijks een castra tie/ sterilisatie-actie gehouden werd, waarbij katers en poezen geholpen werden, wordt nu een beperking aangehouden. Nodig, omdat velen die zo'n operatie best konden betalen hun dier tijdens die actie lieten helpen en dat was volgens de Dierenbe scherming niet de opzet. Nu kunnen eigenaren van boer derijen, bedrijven of mensen met meer dan vier katten die hun dieren onvruchtbaar willen laten maken bellen met boven genoemd telefoonnummer. Zij krijgen dan aanzienlijke korting op de operatiekosten. Zoals u mllicht uit de pers heeft vernomen, heft het college van B en W van de gemeente Holten, aan de hand van het rapport van het bureau Haskoning een voorstel gedaan rich ting de gemeenteraad om tot een be sluitvorming te ko men intake de ver- keersprobelmatiek te Holten. Een aantal inwoners I van de gemeente Holten, door de ge meente als direct of indirect betrok kenen omschreven in de aan hem ge- bankje' als lelijk gouden om schrijven. En het dus helemaal niet erg sptden vinden als daar ergens een rondweg %ou komen. Ook het ontstaan van de Aal- polsweg 'Tita', de%e zpu destijds genodigd om op te hoogte te worden ge bracht van de ophanden pijnde plannen van B en W. Op de%e avond kwam een aantal punten naar voren die grote vraagte kens teweeg brachten bij de toehoor ders, enkele gullen we hier uiteenzet ten. Wethouder Van Schooien be weerde bij hoog en laag niet te weten waar het tracee van de zuidelijke rondweg zpu komen te liggen. Wel wist de gemeente zeer nauwkeu rig de adressen van de betrokkenen aan te wijzen (mensen die zelfs min der dan vijftig meter van elkaar ver wijderde woningen wonen worden be handeld als wel of niet betrokkenen). I Wethouder Van Schooien gaf aan dat de conclusie van het rapport Has koning wees op een keuze voor een Zuidelijke rondweg op basis van een klein verschil met de noordelijke va riant. Op een vraag uit de zpal hoe het in hemelsnaam verantwoord kan wor den dat er op basis van een klein ver schil tussen twee varianten nu reeds een eenrichtingsweg wordt ingeslagen en er alleen nog naar een zuidelijke rondweg wordt gekeken. Dit terwijl het al bijna vast staat dat er een Zil- verzandwegtracee wordt aangelegd, namelijk volgend voorjaar aldus de heer De Jong (directeur ge meentewerken). Deze komt aan de noordelijke zjjde van Holten te liggen er wordt dus ook een deel van een 'Noordelijke rondweg' aangelegd (Holten heeft blijk baar te veelgeld!). Op de vraag waar de rotonde voor een weilige oversteek naar het zp'embad komt te liggen werd geantwoord met ergens tussen de Kolweg en de spoorweg-overgang in de Rijssenseweg terwijl zeer nauwekeurige mensen waren uit- Het is een publiek geheim dat bij de wegenbouwer reeds een teke ning ligt met daarop de door te voeren plannen. De wethouder en de directeur, gemeentewerken hoe ven dus niet te doen alsof ze met een stel wereldvreemden te maken hebben die dit allemaal z? 'te men Wij zjjtr allemaal Holtena ren en er hoeft dus geen informatie te worden achtergehouden, hele maal niet als vervolgens de ge meente zelf ook nog eens direct of indirect betrokken zijn. De heer De Jong sp. toehoorders terloops voor dat hij bet niet ondenkbaar achtte dat er mensen waren die het panorama dat te zjen valt vanaf 'het stenen Zijn gegraven. Dus hoeft het nu ook niet z°'n probleem te zfjn als deze Zpu worden opgeslokt door een rondweg. Het feit dat iemand met een functie zpals hij uitoefendbin nen en gemeente dergelijke voor beelden aanhaald is toch te gek voor woorden, los van het feit of het op waarheid berust of niet. Nadat we het beslismodel van het bureau Haskoning nog eens goed hebben gelezen blijkt dat er een door ons in getallen omgezette vergelijking, die door de heer Van Schoot en als 'plusjes en minnetjes methode' wordt ge noemd, een verschil van drie pro cent bestaat tussen de keuze zj*i- delijke of noordelijke rondweg. Tot onze verbazing lezen in de pers dat er uit het rapport over duidelijk valt af te leiden dat er een zuidelijke rondweg dient te Wij vragen ons ernstig af waarom de heer Van Schooten de lezers van de kranten wil beduve len omdat het rapport wel dege lijk andere conclussies trekt en aanbevelingen geeft dan dat in de krant wordt weergegeven. Of tracht de heer T 'an Schooten hiermee een politiek besluit te forceren en de opinie van de mensen al vast te bewerken? Wij kunnen niet anders conclu deren dat er, op basis van een dergelijk klein verschil nooit en te nimmer nu al mag worden geko zen voor een haalbaarheidsonder- Zoek enkele en alleen voor één rondweg. Vooralsnog hoeven we ons geen Zorgen te maken aldus de heer Van Schooten 'het betreft slechts een haalbaarheidsonderzoek Dat klopt ja, maar alleen betref- jende het zuidelijke tracee met als gevolg dat de aandacht voor de ander varianten uit beeld ver dwijnen en dus de zP'^elijke rondweg alleen overblijft! In het rapport zfno8 van andere interessante details te vin den deze willen wij graag aan u voor leggen op maandagavond 30 septem ber in de kantine van de Motorclub 'De M.A. C.aan de Beurseberger- De pers zal deze avond ook aanwezig zjjn om re at ies die naar voren komen en stand punten die zullen worden ingenomen in de publiciteit te brengen. Je vraagtje af ofde gemeente holten wel zp trots mag zjjn op haar natuur en land schapswaarden als ze er op deze wijze mee om dreigen te gaan springen. Tot zjens op maandag 30 september om 20.00 uur aan de Beusebergerweg 37. Met vriendelijke groeten, Enkele van de betrokkenen. heeft u vragen of opmerkingen, te lefoon 36 49 76). Tijdens de landelijke voetpa-den- dag op zondag 13 oktober houden de Vrienden Van het Hoolter Pad in samenwerking met de vereni ging Te Voet een bijzondere wan deling over de Holterberg. Tijdens de jaarlijkse Voetpadendagen houden 38 plaatselijke wandel- en na tuurorganisaties 66 wandelingen over (onbekende) onverharde paden. De bedoeling is om meer aandacht te vragen voor het behoud en de toegan kelijkheid van voetpaden. De Vrienden Van het Hoolter Pad en Te Voet voelen zich zeer betrokken bij het behoud van voetpaden. Daarbij vragen zij aandacht voor de plaatselij ke voetpaden problematiek. Tijdens de landelijke voetpadendag zijn er een tweetal wandelingen uitge zet (tien en vijftien kilometer). De bosrijke en heuvelachtige route voert ondermeer langs twee betwiste paden in de omgeving van Holten. De wandelingen starten vanaf Cam ping 'De Holterberg', Reebokkenweg 8, te Holten. Starten is mogelijk van 9.00 uur tot 14.00 uur. Voor openbaar vervoer rei zigers is de start 10 min. wandelen van het station. Bovendien wordt er vanaf het N.S. station een gratis pendel dienst verzorgd. Voor de routebeschrijving wordt een vergoeding van f 2,50 gevraagd. 'Samen leven, samen delen, samenwerken'. Onder dit motto wordt de collecte voor mensen met een verstandelij ke handicap gehouden van 7 tot 12 oktober. Leden van de NBvP gaan in de gehele gemeente Holten op stap om een bijdrage te vragen. De opbrengst van de collecte wordt wordt gebruikt om de organisa ties en belangenverenigingen fi nancieel te ondersteunen bij hun activiteiten. Dit zijn onder meer oudervere nigingen Philadelphia, VOGG en Dit Koningskind, de vereni ging Somma en de Sociaal Peda gogische Diensten.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5