Beurs meer professioneler D66: geen aanleg van riolering buitengebied fa De LANDBOUW Voorzitter Albert van de Maat kijkt tevreden terug als afvalverwerker. HOLTENS NIEUWSBLAD NBvP opent nieuw seizoen Verhoeven kampioene Bergruitertjes kerkdiensten Uitzondering voor zomerhuisj esterrein burgerlijke stand medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1996 De eerste afdelingsavond van !de NBvP Holten voor het sei- jzoen 1996-1997 is donderdag 26 september in zaal Vos man. Vanaf 19.30 uur is er igelegenheid koffie te drin ken, terwijl de avond om 20.00 uur begint. Op de agenda staat onder meer VXfeke Muiier uit Naarden met het soloprogramma 'zolderop ruiming'. Een boeiend toneel spel met humoristische sket ches. De handwer- en volks dansgroep zijn weer begonnen. Dinsdag 2 oktober is er een Ifietstocht naar biologische groentetuin Brinkgreven en zui- velboerderij Kloas in 't Hof te Bathmen. Vertrek bij Vosman 9.00 uur. kosten 7,50 gulden. 'Voor degene die de tocht niet ;mee kar fietsen maar wel graag de excutsie mee wil maken, kan vervoer geregeld worden. 'Woensdag 2 oktober is er een Regional: Agrarische Gespreks bijeenkomst bij 'De Koenjcr' te Mariënheem, aanvang 20.00 uur. Het thema is 'Zin of onzin van de PR. in de landbouw', de 'kosten bedragen 3,50 gulden per persoon. Verder houden de agrarische contactpersonen samen met de afdelingen Dijkerhoek en Espe- lo een excursie naar de Gezond heidsdienst voor Dieren in De venter. Inlichtingen en opgave voor deze evenementen tijdens !de afdelingsavond bij de agrari sche commissie. Negentig procent koopt in eigen woonplaats „Hopelijk draagt deze beurs bij aan de goede contacten tussen ondernemer en klant," zei burgemeester D.J. Verhoeven vorige week bij de opening van de middenstandsbeurs op de Kalfstermansweide. De burgemeester wees daarbij op het koopstromenonderzoek, waaruit bleek dat negentig procent van de Holtenaren levensmiddelen koopt in de eigen woon plaats. Heel anders is dat bij het koop gedrag in de 'non food' sector. Ongeveer de helft van de inwo ners doet dat in Holten, de rest wijkt uit naar elders. Verhoeven was van mening dat daar ver betering in moet komen en vond het derhalve een goede zaak dat de middenstanders zich op de Sveer professioneler geworden' beurs presenteerden. Hij toonde zich gelukkig met het brede winkelaanbod in Holten, het sterke bedrijsleven en het goede voorzieningenniveau en legde daarbij de link naar de ontwikkeling van woningbouw, bedrijventerrein Vletgaarsma- ten en de toeristisch-recreatieve sector, waarvoor binnenkort een beleidsplan wordt gepresen teerd. Ook de plannen voor verbete ring van de Kalfstermansweide werden door hem aangehaald. Zoals vorige week al in deze krant bericht, presenteert stede bouwkundig bureau Witpaard en Partners schetsen voor de toekomstige inrichting van het terrein. Aan de hand daarvan komen B en W met een raads voorstel. De bedoeling is dat de weide volgend jaar wordt opge knapt. Hoe en op welke wijze verhard, is nu nog onbekend. De weide zal naar verwachting een multifunctioneel karakter krijgen (evenementen/parkeer terrein). Voorzitter Albert van de Maat van de Holtense Handelsvereni ging hoopte in dat verband dat het de laatste keer is dat de beurstent (dezelfde als de tent van de Keunefeesten met een extra tent ernaast) op gras staat, maar bedankte de gemeente te gelijkertijd voor het verharden van het MAC-pad, nu een prima parkeergelegenheid: „De bodemgesteldheid van de wei de maakt het houden van zo'n eve nement echter steeds moeilijker." Hij doelde daarmee op de soppige ondergrond, daar de weide na een regenbui telkens verandert in een modderpoel. „We hopen dus dat oorzitter van de onderne- mersbeurs kan niet lovend ;enoeg zijn. 'Zijn' onderne- ersbeurs is een doorslaand ucces geworden. „Ik ben :en zeer tevreden mens," lacht Albert van de Maat. Hoewel we nog niet de :xacte cijfers binnen hebben, cijn er meer dan vijfduizend jezoekers geweest en dat is jeel mooi." De nieuwe opzet (onder meer zonder modeshow) was perfect rolgens Van de Maat. „Nu was de tent geheel gevuld. Bij de nodeshow hoopten de mensen zich daar vaak op en was er rcrderop weinig te doen." In egenstelling tot andere keren, was ook de aanvoer van goede ren naar de tent beter geregeld doordat er meerder ingangen zijn gemaakt. 'e ondernemers op de beurs nebben ook goed verkocht vol- >ens Van de Maat. „Er waren teel kopers en weinig echte kij- ters." Zestig procent van de leelnemers heeft gebruik ge naakt van een proffesionele itandbouwer die voor het eerst lanwezig was. Daardoor zagen le stands er heel verzorgd uit. Dat de beurs nog steeds groeit, I pok wat betreft het aantal deel- nemers doet Van der Maat deugt. „Dit jaar waren er tien De voorzitter van de Middenstandsbeurs Albert van de Maat kijkt of de schoenen van burgemeester Verhoeven goed zijn gepoetst. Ans Steunenberg van de gelijknamige schoenen winkel werkt de schoenen nog even bij. Foto:Wii Vogel deelnemers meer dan de vorige volgende keer er weer bij zijn aflevering. En ik denk dat ze de want ze waren heel tevreden." De clubkampioenschappen van de Bergruitertjes werden op zondag 22 september ge houden op het paardensport- terrein op de Borkeld. Het weer werkte die dag helaas niet erg mee want de regen kletterde tot 11.00 nog naar beneden. Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekbladpers BV. behorende tot Wegener NV, in sa menwerking met de stichting 'Hol tens Nieuwsblad'. Stichtings bestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten, tel. 0548 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA Enschede, tel. 053 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Eindredactie: Peter Koehorst, tel. 0541 - 35 12 48, tei.mobiel 06 - 52 71 30 69. Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01. JokeOosterveld, tel. 0548 36 11 82. Advertentie-adviseurs: H.Schottert, tel. privé 074 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G.W. Knapen, Larense- weg 3. tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen: H Voogsgeerd, De- venterweg 34, tel.0570 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aalpols- weg 6,7451 HK Holten, tel. 0548- 36 18 49 95/02 11. De AXIAS-paraplu's die ge schonken waren tijdens het he melvaartsdagconcours door de hoofdsponsor Nigel Anderson kwamen die dag goed van pas. De deelnemende combinaties moesten twee dressuurproeven afleggen en twee keer een par cours springen. Het parcours was traditiegetouw gebouwd door Erik Vincent die deze dag als parcourbouwer, ruiter cn in structeur wel een erg zware taak had. Vooral ook omdat hij de jongste amazones wel erg letter lijk begeleidde; hij sprong mee! Erik nam alle hindernissen. He laas volgden dc pony's hem niet altijd. De best presterende amazone in de klasse 'groen' (beginners zonder wedstrijdervaring) was Elsbeth Deijk. Met haar pony (Turbo)-Pucky leverde zij in haar klasse de beste dressuur- cn springprestatie. De dressuur proeven legde zij af in de snelste tijd. Elisabeth mocht uit handen van dc voorzitter Gcrrit dc Roos de Herman Vincent wisselbo kaal in ontvangst nemen. Twee de in dc klasse 'groen' werd Moniek Stam. Bij de combinaties met wedstrij dervaring was het Lia Verhoe ven die dit jaar 'overall' de beste prestaties leverde. Met pony Bi- anca (stal Rietberg) behaalde zij een tweede en een derde plaats in de dressuur. Bij het springen werd zij vijfde. Deze prestaties leverden haar in het eindklasse ment de hoogste score. Aan het Ned. Hev. Kerk. Zondag 29 september: 9.30 uur, ds. A.J. Lcer- ink. Nevendicnstcn. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollcctc: Kerkvoogdij. Oppasdienst: me vrouw Bicleman, Gerrianne Kolk man. Dijkerhoek: 9.30 uur,ds. S.M. Roozenboom. Espelo: 10.45 uur, ds S.M. Roozenboom. Diessenplas: woensdag 25 sep tember: drs. W'icgers. Geref. kerk. Zondag 29 september: 9.30 uur, da.J. Kolkman, Berkel en Roden rijs. 19.00 uur, ds. W. den Brabcr, Vriezenveen. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Oppasdienst: 0-3 jaar, Jenny Dijkink, José Klein Nagelvoort, Ingrid Stam. 4-6 jaar, Ria Aan stoot, Truus Beldman. Kinderne- vendienst: groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; 4 en 5 o.l.v. Jenny VC'iel- draaver; 8 o.l.v. Rob Meijerink. de weide over 2,5 jaar verhard is, zodat we als winkeliers ook in de toekomst eensgezind naar buiten kunnen blijven treden."De mid denstandsbeurs wordt elke 2,5 jaar gehouden: de ene keer in het voor jaar, de andere in het najaar. Dit jaar nam een record aantal standhou ders deel (vijftig totaal), onder wie diverse nieuwe en ook enkele maat schappelijke organisaties als de GLTO en Wildbeheer. De beurs bood atrracties als een snelteke naar, veiling en 'Geen kaf maar ko ren', waarbij bezoekers antieke spullen konden laten beoordelen door een deskundige. Daarover el ders meer. Gelet op de hoge kosten van riolering in het buitengebied en de aanwezigheid van goede individuele behandelingssyste men voor het lozen van afvalwater (IBA), is D66 tegen de aanleg van riolering in het buitengebied. Uitzondering daarop vormt het zomerhuisjesterrein op De Borkeld. Fractieleider Dick van der Torre is van mening dat het gemeentelijk rioleringsplan moet worden aangepast. Van der Torre: „De dreiging op waterschappen, zijn de maximaal eind van de dag werd zij gehul digd als 'clubkampioene 1996'. De overige prijswinnaars waren: tweede: Mieke Leeftink met Amingo, derde: Sabine de Roos met King Kadanz, vierde: Mar jan Noteboom met Romadour en vijfde: Els Kamphuis met Amber. Voor de beste prestaties in de disciplines dressuur en springen waren ook dit jaar twee wissel bekers beschikbaar gesteld. Dc 'Vosman-bokaal' voor de beste dressuurprestatie ging dit jaar naar Lucinda Anderson met Saskia. Lia Verhoeven met Bian- ca werd op dit onderdeel twee de. Dc 'Spakman-bokaal' voor de beste springprestatie werd toegekend aan Sabine de Roos met King Kadanz. Marieke Minnema werd tweede met Flic- ka. Naast het clubkampioenschap afgelopen zondag werd door een aantal bergruitertjes ook deelgenomen aan concoursen te Raalte en Wierden. In Raalte behaalde José Mol op 14 sep tember met Sissy een le prijs in dc dressuur klasse B, categorie C. De dressuurverrichtingcn in XX'ierden op 21 september lever den een eerste plaats op voor Karlijn Zuethoff met Kim So ciety in de klasse L, categorie E en een derde prijs voor Lucinda Anderson met Saskia in de klas se L categorie C. Bij het sprin gen mocht Mieke leeftink het podium betreden. Met haar pony Amingo werd zij derde in de klasse B categorie C. termijn van een verdubbeling van de rioolrechten voor de in woners van Holten, moet zo spoedig mogelijk van tafel. Aanleg van riolering in de grondwaterbeschermings gebieden (gwb) in Holten, leidt in 2004 tot een drastische ver hoging van het rioolrecht. De nu voorgestelde verlaging kan alleen maar omdat de riolering in het buitengebied nog niet in uitvoering is genomen." Dat B en W met geen woord rep pen over riolering buitengebied in de aanbiedingsbrief bij dc begro ting 1997, heeft het D66-raadslid onaangenaam verrast. „Er wordt veel te weinig over zo'n belangrijk onderwerp gezegd. De duidelijkheid over wat het de men sen kosten gaat, waarom men rio lering prefereert boven IBA-sys- tcmen, mist." Rioleringsplan Hoewel aanvankelijk werd uit gegaan van ongeveer duizend per celen die geriolcerd moesten wor den, stelt de het D66-raadslid op grond van het laatste concept-rio leringsplan van ingenieursbureau Witteveen en Bos dat een deel van het buitengebied wat dat betreft uit beeld is en dat nu gesproken wordt over 536 aansluitingen: 420 op het zomerhuisjesterrcin cn 116 in de gwb's. Het definitieve rioleringsplan voor Espelo, Borkeld en zomer huisjesterrein zal volgens Van der Torre niet meer lang op zich laten wachten. Aansluiting Met de aanleg van riolering op het relatief compacte zomerhuisjes- terrein kan D66 leven. Een inves tering van circa drie miljoen gul den. Volgens Van der Torre zullen de kosten zo'n zevenduizend gulden per aansluiting bedragen - dc helft van wat in een dergelijke gebied als ontheffingsgrens geldt. Hij bena drukt dat de aanleg van riolering op het terrein wel instemming be hoeft van de diverse eigenaren, aangezien de voorziening in parti culieren grond moet worden aan gelegd. Zi) zullen moeten betalen, net zo als burgers die elders in dc ge meente een kavel kopen. De riole- ringskosten zijn in dat geval in de kavelprijs verdisconteerd.Na overleg tussen onder meer provi n- cie, waterleidingmaatschappij en acceptabele kosten van riolering in de diverse typen buitengebied als volgt vastgesteld: de grens voor aansluiting in niet-kwetsbare gebieden is 14.000 gulden, in kwetsbare gebieden 20.000 en in zeer kwetsbare gebieden 26.000 gulden per aansluiting. Holten telt twee gwb's: Espelo (kwetsbaar gebied) en de Borkeld (zeer kwetsbaar gebied). De aanduiding als zodanig houdt mede verband met het nitraatge halte van het grondwater in beide gebieden. In Espelo is dat laag, in de Borkeld beduidend hoger. Kostenraming Voor aanleg van riolering op 116 percelen in heidegebieden is ruim 3,1 miljoen gulden nodig. Van der Torre: „Per perceel bedragen de aansluitkosten meer dan 26.000 gulden. Op basis van de nu beken de kostenraming is het dus niet noodzakelijk en zelfs onverwant- woord om daar te rioleren. Zo'n investering staat niet in verhou ding tot het beoogde effect (mi lieurendement, red.) Er kan ontheffing voor de riole ringsplicht worden aangevraagd bij de provincie." Septictank Volgens D66 hoeven burgerwo ningen in het buitengebied zon der riolering, ook na 2005, onge acht de hoogte van de kosten, niet te worden aangesloten op de rio lering. Er kan worden volstaan met een septictank van minimaal zes ku bieke meter met infiltratiesysteem (zakput), waarvoor de richdijnen in het Lozingenbesluit voor huis houdelijk afvalwater zijn opgc- Van der Torre: „Reinigen met be hulp van een septic tank is al vrij gebruikelijk in het buitengebied en de reinigingsgraad is 85 pro cent. Het effect van lozingen op Geboren: Nadya dv. Scha per en A.J. Krol; Jeffrey zv. B.J. Markvoort en M.W.H.M. Broekkamp; Hilbert Jan Mat- theüs zv. D.A. Jansen en G. Hagen; Gerrit Hendrik zv. B.H. XX illeghagen en A.T.J. Lammcr- tink; Thelisa Elina Robysanne Asmara dv. T.R.C.B. van der Donk en S. Molema. RK kerk. Zondag 29 septem ber: 10.00 uur, pastoor A Rademaker, Eucahristieviering cn kinderwoorddienst. Oppasdienst: mevrouw mevrouw Bieleman, Gerrianne Kolkman. Nieuw-Heeten: Zaterdag 28 september: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 29 september: 9.00 uur, Woord- cn com munieviering. Evangelie gemeente. HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 29 sep tember: 10.00 uur, ds. J.F Scheffcr. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (her haling). het nitraatgehalte in het grond water is dan ook minimaal. Daarvoor is onder meer overbe mesting verantwoordelijk. Het af voeren van Huishoudelijk afval water via de riolering is derhalve niet zinvol en zelfs geldverkwis- tend, ook in de gwb's." Melkveehouderijen Schrob- en spoelwater van melk veehouderijen mag al enkele jaren niet meer vrij worden geloosd. D66 is van mingdat melkveelhou- derijen in Espelo en de Borkeld zouden moeten voorzien van een hoogwaardig IBA-systeemm bij voorbeeld een helofytenfilter. „De exploitatie daarvan is zeer voordelig. Provincie, waterschap pen, de WMO en de gemeente zouden subsidies kunnen ver strekken. Aangezien de bedrijven de instal- latiekosten op hun exploitatie kunnen laten drukken en na enige tijd zelfs gaan verdienen aan dc voorziening, kan die tegemoetko ming in de kosten beperkt blij ven," aldus Van der Torre, die er voor pleit dat onderzocht wordt of heel Overijssel zich niet kan aansluiten bij de grootschalige toepassing van helofytenfiltcrs voor melkveehouderijen in de drie noordelijke provincies en negen Overijsselse gemeenten. Experimenteel Het plan, dat onder auspiciën van de Noordelijke Ontwikkelings Maatschappij met steun van de Staten en de landbouworganisa ties tot stand kwam, werd onlangs gepresenteerd. Van de achtduizend melkveehou derijen in het gebied zijn er 4.500 waarvoor aansluiting op het riool in verband met de hoge kosten een probleem is. Gezien de succesvolle projecten met helofytenfilters elders in het land, is D66 van mening dat dit systeem uit het experimentele sta dium is gekomen en volwassen is geworden: „Riolering lijkt een (politiek) veilige route te zijn, maar er moet meer grensverleg gend gedacht gaan worden..." Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder afspraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00- 17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: F. Zeilstra, Bredero- straat 6, Rijssen. tel. 0548-514569. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencom- binatic Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 52 1629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kind zorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's .nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisen de zaken. Thuiszorg Midden-Overijssel: Th ui szorg/ gezinsverzorging en al - gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreek uren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorgnnforma- tie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Be handelingvolgens afspraak. Prak tijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oranjestraat 73 a, tel. 36 42 51Behandeling volgens afspraak (ook voor ziekenfonds patiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31tel. 36 14 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00- 14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt door geschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of de Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raalte. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Overigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storings dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte ri- oleringspompen of straatverlich - ting, gaten in het wegdek of ande re storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoon nummer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming:E.. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.\\ Regionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantoor uren. Storingen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iede re derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00- 1Z00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Overleden: J.W. Smit, oud 44 jaar, Malden; G.A. X'os-Leeste- maker, oud 99 jaar; H. Ribbmk- Volkerink, oud 93 jaar. L. Zwol le, oud 63 jaar. Ondertrouwd: S.G. Tibben en A.A.M. Bloemen. Gehuwd: E. Willems, Hellen- doorn en H.G.C. Bannink, Hel- lendoorn. Donderdag 26 september: In troductielessen theaterfiets; Hervormde vrouwengroep, me vrouw Zanovi vertelt over Antillen en Suriname; 20.00 uur, bijeen komst NBvP Holten met toneel en sketches in zaal Vosman; 20.00 uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar met da. J.W. den Hertog. Zondag 22 t/m Zondag 29 sep tember: Collecteweek Nierstichting. Zaterdag 28 september: Schure gesloten; uitwisselinescross MAC '11.30 uur. Zondag 29 september: IPO-exa men VDH Kringgroep Bergspeurders, terrein Lambooysweg; Finale jeugd- motocross MAC 12.30 uur. Maandag 30 september: 18.30 uur, bloedafname-avond Rode Kruis in de sporthal; 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Woensdag 2 en donderdag 3 ok tober: Start cursussen Theaterfiets. Woensdag 2 oktober: Huis-aan huis kortingsactie gospelkoor Rejoice. Zaterdag 5 oktober: 20.00 uur start MAC-puzzelnt Nacht om Holten; live Kump We, Schure. Donderdag 10 oktober: Hervormde vrouwengroep, de heer Petri vertelt over de Blinden- Uitleenbibliotheek. Zaterdag 12 oktober: Hervormde vrouwengroep 45-jarig bestaan. Zaterdag 19 oktober: 20.00 uur, jubileumconcert HGK in De Kandelaar. Maandag 21 oktober: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman. Donderdag 24 oktober: Hervormde vrouwengroep, sa menkomst Dijkerhoek, mevrouw Roosenboom vertelt over 'Open Door'. Vrijdag 25 oktober: 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Live Hazenbagger en Schrikdraad, Schure. Zaterdag 26 oktober: Officiële opening scouting blokhut Liczenweg; 20.00 uur, Chr. Ontsp. Club met blijspel 'Snelverkeer' in De Kandelaar. Diepe Hel Holterbergloop. Donderdag 31 oktober: 20.00 uur, Kunst en Cultuur in De Boschkamp; 20.00 uur, bijeen komst CPB Holten in De Kandelaar (over vrouw in Rusland). Zaterdag 2 november: Speelgoedbeurs 10.00 tot 12.00 uur Boschkamp. Vrijdag 14 november: Hervormde vrouwengroep, eigen avond. Dinsdag 19 november: 20.00 uur. Kunst en Cultuur in De Boschkamp. Donderdag 21 november: 2(J.(H uur, bijeenkomst CPB Holten in De Kandelaar (over voetzool therapie). Donderdag 28 november: Hervormde vrouwengroep jaar vergadering. Woensdag 11 december: 20.00 DUIIYKA MAIZKNA De stand van de landbouw werd druk bezocht tijdens de Middenstandsbeurs. Foto: Wil Vogel

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3