Holtens Nieuwsblad, BenW: zuidelijke rondweg en aanleg Zilverzandtracé HI1 10U STUNTS Veel tevreden gezichten bij opening vernieuwd fietspad li AA SUPER. >5-jaar en nog steeds ictief op voetbalveld -MAC houdt weer Nacht om Holten Kinderboekenweek boordevol activiteiten KOM NU NAAR DEZE WEEK: U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Gemeenteraad moet volgende maand (verkeers)knoop doorhakken KIJK IN DE FOLDER! Vernieuwde openingstijden Bewegen voor ouderen Avond GLTO Bloedafname Geslaagd nd nel! als Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1996 Het is Kinderboeken-week van 2 tot en met 12 oktober. Deze week staat in het teken van sprookjes, mythen, sa gen, legenden en volks verhalen. Het centrale motto, 'Heksenketel'. Woensdag 2 oktober wordt het sprookjes achtig in de bibliotheek. Deze middag is bedoeld voor kin deren tot 8 jaar. Het programma is als volgt: 13,30 tot 14.00 uur, Sprookje verteld door mevrouw Van Iperen; 14.00 tot 15.30 uur, In de bibliotheek liggen allerlei voor werpen die te maken hebben met sprookjes. De kinderen moeten raden welke voorwerpen bij wel ke sprookjes horen. Na inleve ring van het wedstrijdformulier kunnen ze zich gratis laten schminken. Tijdens de kinderboekenweek is er speciaal voor jongere kinde ren een kleurwedstrijd. Kleurplaten kunnen vanaf woensdagmiddag 2 oktober worden opgehaald. Woensdag middag 9 oktober is bedoeld voor de kinderen vanaf 6 jaar. Programma: 14.00 tot 15.00 uur, Kindertheater Kieleknots pre senteert ter gelegenheid van de Kinderboekenweek de voor stelling 'Heksenketel'. Kaartjes kosten twee gulden en zijn alleen in de voorverkoop verkrijgbaar. De verkoop begint op vrijdag 27 september. Maximaal honderd kinderen kunnen hierbij aan wezig zijn. Tijdens de voorstelling is de jeugdafdeling gesloten. Ook is er een tentoonstelling van be kroonde boeken en natuurlijk boeken, en natuurlijk boeken, die gekozen zijn door de Kinderjury. Voor de midden bouw hebben we een drakenmo- bile om zelf te maken. Voor de bovenbouw hebben is er een puzzel. In de nacht van zaterdag 5 op zondag 6 oktober houdt MAC be holterberg voor de 27e Iceer de 'Nacht om Holten'. Een nachtelijke puzzelrit, benvoudig van opzet, zodat ben ieder de rit kan rijden. £oals gebruikelijk zijn er fraaie irijzen te verdienen. De totale engte is circa tachtig kilometer en Ie gemiddelde snelheid ligt rond ile 24 kilometer per uur. Vanaf EO.00 uur wordt gestart bi) het MAC-Stuurhuus, Beüsebergerweg 37, tel. 0548 - 36 17 16. De rit wordt verreden volgens een routebeschrijving (eigen re glement) en is uitgezet door Ep Klein Teeselink, Gerrit Agter- kamp, Wilco Boode en Henk Oolbekkink. Pauze en eindpunt zjjn bij het Stuurhuus, waar de deelnemers zich tevens kunnen laten inschrijven. De inschrij ving is open vanaf 20.00 uur. Alle puzzelaars ontvangen een rallybord en een jaarschildje Voor meer inlichtingen kan men bellen met jan Vincent, tel. 36 42 00 of Henk Oolbekkink, tel. 36 34 83. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander doorI Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Om de concurrentie met an dere plaatsen niet te verliezen is het fietspad tussen Holten en Nijverdal verhard en ver breed. Toeristen - en natuur lijk Holtenaren zelf - hoeven niet meer kilometers lang 'in het mulle zand naar de kont van de voorganger te kijken en kunnen nu ook echt van de natuur genieten' zoals de voorzitter van de Stiching Sallandse Heuvelrug, E. Vin cent, het verwoordt. De totale kosten van deze tien kilome ter bedragen 760 duizend gulden. Het fietspad heeft een hele his torie achter zich. Bijna 25 jaar geleden, op 27 juni 1973, werd het toeristisch fietspad tussen Holten en Nijverdal officieel ge opend. Het sterk toegenomen gebruik van deze recreatieve fietsverbinding en de verder gaande eisen van de fietsers ten aanzien van comfort en veilig heid maakten een aanpassing noodzakelijk. Twintig jaar na de officiële opening werd daarom al een gedeelte van het pad ver breed en verhard. Twee jaar geleden en nu dus dit jaar is de rest gereconstrueerd. De kosten van 760 duizend gul den worden voor het meerden- deel (bijna 260 duizend gulden) door de provincie betaald. Sal- land doet voor een kwart mee, het Rijk en de gemeente Holten voorziet elk in iets meer dan 120 duizend gulden en de gemeente Hellendoorn draagt negen pro cent bij. „Salland heeft in totaal 170 kilo meter fietspad waarvan er 61 door Holten en Hellendoorn lo pen", maakt Vincent duidelijk. „Daarvan is 105 kilometer voor recreatief gebruik. 42 kilometer is verhard. Om de rest ook te verharden is twee miljoen gul den nodig. Via het BIP komt anderhalf miljoen. Dan blijft er nog altijd 3,5 miljoen gulden nodig." Ook gedeputeerde H. Kemper man was onder de indruk van het fietspad. „Het Rijk wil naast de stadsvernieuwingsprojecten ook het platteland aanpakken. We zijn daarop direct inge sprongen en hebben van Over ijssel de proeftuin van Neder land gemaakt. Dit fietspad is daarvan een goed voorbeeld." Kemperman stapte net zoals alle aanwezigen in Holten op de fiets om halverwege de rit de opening feestelijk te verrichten. Alle deelnemers aan de 'ope ningsfietstocht' waren zeer te spreken over de uitvoering van Ondernemersbeurs De Ondernemersbeurs op de Kalfstermansweidc is weer een succes geworden. Het vele pu bliek kon kennismaken met wat Holten te bieden heeft aan mid denstand. Ook voorzitter Albert van de Maat kijkt tevreden terug. Touwtrekken Okia verdedigde afgelopen zondag in Slagharen de eer van Nederland tijdens het wereld kampioenschap touwtrekken. De Holtenaren misten op een haartje na de weg naar de finales door met één punt te weinig uit de poules te komen. Voor een verslag zie de Sport- halte. Een trotse gedeputeerde H. Kemperman (rechts) heeft het verharde en verbrede fietspad tussen Holten en Nijverdal op een CPB avond feestelijke wijze geopend. De vis liet hij daarbij ook smakelijk sma ken. Foto: Peter Koehorst de aannemers Krekel en Tim merhuis. Vincent is nog niet helemaal tevreden over de huidige situa tie. „Wil dit gebied meespelen dan moeten in het jaar 2000 de helft van het nog niet verharde en verbrede fietspaden zijn aan gepakt. Want toeristen zijn zeer mobiel geworden en zijn zo ver trokken naar een andere plaats. Maar ook voor de eigen mensen zoals de ondernemers is het be langrijk dat er meer wordt ge daan. Met de aanleg van een zuidelijke rondweg, van een recht streekse verbinding van de Rijssenseweg naar industrieterrein De Kol via het Zilverzandtracé en het verkeersluw maken van het dorpscentrum, hopen B en W de verkeersproblematiek in Holten voor langere termijn op te lossen. In het centrum moet de verkeersintensiteit worden teruggebracht tot vijfdui zend motorvoertuigen per etmaal (winkelfunctie met een zekere verkeersfunctie). Het aantal van 2.500 (winkelerf) is daarmee van de baan. Wethouder Eb van Schooten (GB) maakte vorige week be kend dat het college op basis van het door het Nijmeegse in genieursbureau Haskoning sa mengestelde 'beslismodel ver- keersstructuur' unaniem koos voor deze maatregelen. Hij hoopte op brede ondersteuning in de gemeenteraad. Dat het voorstel de discussie in alle he vigheid opnieuw7 zal losmaken, ook op politiek niveau, zal nie mand verbazen. Zaken als het landschappelijk aspect, het effect en vooral het aanzienlijke prijskaartje dat aan deze variant hangt, spelen een belangrijke rol. Realisering van een zuidelijke rondweg zal in de miljoenen guldens lopen. Van Schooten erkende dat er de ko mende jaren flink gereserveerd moet worden (de reserve vcr- keersstructuurplan is enkele ma len aangesproken, onder meer voor de reconstructie van de Pastoriestraat).Omdat de ver keersproblematiek in Holten voor een belangrijk deel terug te voeren is op extern doorgaand verkeer en er volgens de wethouder daarom sprake is van een deels 'boven lokaal' probleem, treedt het colle ge (indien de raad instemt) in over leg met de provincie en de regio Twente om te zien of er te zijner tijd gerekend kan worden op een bijdrage voor de aanlegkosten. Ook wordt een haalbaarheids onderzoek gestart naar aspecten als de financiële en land schappelijke aspecten van de weg. Ondanks vermindering van de in tensiteit door reeds genomen maatregelen, is de verkeersbelas ting op de Dorpsstraat/Oranje straat nog altijd groot. Globaal ge zien bedraagt het aandeel door gaand verkeer, personen- en vrachtauto's, 35 tot veertig pro cent. Volgens Van Schooten zo'n tienduizend motorvoertuigen per etmaal. Gezien de toenaijie van het verkeer de komende jaren, waarbij ook de invoering van het Eurovignet voor vrachtverkeer in ogenschouw is genomen, za) dat volgens Van Schooten nog verder groeien. De bewoners van de wegen die in de toekomst mogelijk te maken krijgen met een zuidelijke rond weg, zijn inmiddels door de ge meente van de plannen op de hoogte gebracht (onder meer Aal- polsweg, Zweerssteeg, Flierma- tenweg, Rijssenseweg). Het voor stel komt eind deze maand voor advies in de raadscommissie, waarna de raad zich er eind vol gende maand definitief over uit spreekt. Óp 29 januari jongstleden be sloot de raad Haskoning op dracht te geven tot het invullen van een beslismodel, om op die manier tot een objectieve keus te komen. In het beslismodel moesten vijf varianten voor een mogelijke oplossing worden uit gewerkt: beperkte aanpassing van de huidige situatie - aanleg Maïsweg (achter Pastoriestraat via de enk naar ongeveer de Noordenbergstraat) - noordelij ke rondweg (van Rijssenseweg naar Deventerweg) - beperkte toegankelijkheid van het cen trum door afwikkelen verkeer via AH en MAC-pad enerzijds, anderzijds Smidsbelt en Kerk straat - afsluiten Dorpsstraat ter MAAR LIEFST 100 SUPERAANBIEDINGEN MEER DAN 150 WINKELS. SCHOENEN, KLEDING, SPORT. hoogte van Smidsbelt tot voor bij Beltman - zuidelijke rondweg (van Larenseweg naar rotonde Oranjestraat). De varianten werden getoetst aan verschillende criteria: ver keersveiligheid, maximale ver keersintensiteit op het centrale deel van de Dorpsstraat, lang zaam verkeer, winkelfunctie, ge- luidoverlast, vrachtverkeer, toe komstwaarde, landschappelijk aspect, bereikbaarheid woon wijken en industrie, kosten en leefbaarheid. „Als je die zaken in ogenschouw neemt, dan blijkt dat de zuidelij ke rondweg beter scoort dan de noordelijke," verklaarde Van Schooten. „Het biedt qua leef baarheid en bereikbaarheid van (toekomstige) woonwijken veel meer perspectief. Een zuidelijke rondweg kan zowel het door gaande verkeer van Rijssen en Markelo naar Deventer als dat naar het noorden verwerken." Dat die aanleg een uiterst kost bare zaak wordt, zal niemand verbazen. Een exact bedrag, evenmin bij benadering, kon de wethouder evenwel niet noe men. Haskoning heeft bij de beoordeling geen kostenschat ting gegeven. Wel is opgemerkt dat aanleg van een zuidelijke rondweg geconbineerd kan worden met de ontwikkeling van plan Liezen en mogelijk deels uit dit plan gefinancierd kan worden. Ook over het exac te tracé hulde Van Schooten zich in stilzwijgen. Duidelijk is echter dat gedacht wordt aan een weg die aftakt bij de hoek Larcnseweg-N332 en achter de toekomstige nieuwbouwwijk Liezen om via de Lokerenk naar de rotonde Oranjestraat loopt. Of daar het tracé Aalpolsweg (de enige nog zo fraaie 'holle' weg in Holten) wordt gevolgd, hetzij een andere weg wordt aangelegd, is volgens Van Schooten niet bekend en op dit moment evenmin aan de orde: „Eerst een principe-uitspraak, waarna de haalbaarheidsstudie meer verduidelijking geeft over de effecte van een dergelijke weg, de goede landschappelijke inpassing (verdiepte aanleg of op het maaiveld) en het koste naspect." Hoewel de noordelijke rondweg voor een betere bereikbaarheid zorgt van industrieterrein De Kol, zijn B en W van mening dat ontsluiting van het bedrijventer rein eveneens gerealiseerd kan worden door de hoofdstructuur aan te vullen met een rechtstreekse verbinding vanuit De Kol naar de Rijssenseweg. Het veelbesproken tracé Zilverzandweg dus. In ver band met de besluitvorming rond de verkeersstructuur, hebben B en W wat betreft de aanleg van een ro tonde in de Rijssenseweg als veilige oversteek naar het zwembad, pas op de plaats gemaakt. „Nu blijkt dat dat het beslismodel niet frustreert, liggen de kaarten an ders geschud. Als de raad instemt met dit plan, komen we spoedig daarna met een voorstel," aldus Van Schooten, die ten aanzien van een eventuele noordelijke rondweg (parallel aan de spoorlijn) op nog een ander, naar zijn zeggen niet te onderschatten aspect, wees: „Dat betreft de ontwikkelingen rond het spoor (noordtak Betuwelijn, red.). Al het verkeer dat straks naar die weg moet, zal dan door tunneltjes moeten worden geperst. Om maar te zwijgen van het veiligheids aspect!" Dat het college niet gekozen heeft voor een beperkte aanpassing van de huidige situatie en de centrum ontsluiting, houdt verband met het feit dat bij deze varianten de ver keersintensiteit op het centrale deel van de Dorpsstraat volgens het rapport meer dan vijfduizend mo torvoertuigen per etmaal blijft. Volgens Van Schooten schiet de variant Maïsweg te kort, waar het gaan om een maatregel met een toekomstwaarde van meer dan tien jaar. Geen oplossing voor de lange termijn dus. Voor de Maïsweg zelf wordt het aantal motorvoertuigen per etmaal in 2005 al berekend op zevenduizend. Omdat het verkeer bij die variant nog steeds binnen de bebouwde kom rijdt, acht men een nadelig ef fect voor de leefbaarheid. maandag 09.00 uur tot 18.00 uur dinsdag 09.00 uur tot 18.00 uur woensdag 09.00 uur tot 21.00 uur donderdag 09.00 uur tot 21.00 uur vrijdag 09.00 uur tot 21.00 uur zaterdag 09.00 uur tot 17.00 uur koopavond koopavond koopavond graag tot ziens in onze gezellige winkel Haarstraat 35, Rijssen. De Christelijke Plattelands vrouwen Bond afdeling Hol ten is het seizoen weer be gonnen met een fietstocht en een bezoek aan galerie Waer- denborch. Vanavond komen de dames bij een in de Kandelaar. Gastspre ker is da. J.W. den Hertog- -Scheurwater, die de avond zal verzorgen met het onderwerp 'van hoed tot rand'. Belangstel-lenden en nieuwe leden zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. Voor de oudere dames en he ren verzorgt de SV BATO be- wegingslessen, waarin de oe feningen lopend, staand in spelvorm worden gegeven. Muziek heeft daarbij een on dersteunende funktie. Er wordt niet gewerkt met toe stellen. Het lestempo wordt in overleg met de deelnemers aan gepast. De lessen worden gege ven op de dinsdag in de gymzaal aan de Vrijheidslaan (gelegen naast de Sporthal) van 15.00 tot 16.00 uur. Men kan rustig een kijkje komen nemen er is nu nog plaats. De kosten bedragen 75 gulden voor het hele seizoen, dat loopt van september '96 tot en met mei '97. De GLTO afdeling Holten nodigt iedereen op donder dag 3 oktober om 20.00 uur in De Biester aan de Station straat 10. Weinig vrouwen zijn betrokken bij het werk van de GLTO. Dit wil men graag veranderen en de afde ling Holten wil zich daar voor inzetten. Op het bedrijf helpt de vrouw in de meeste gevallen wel mee, maar op een bijeenkomst zie je vaak alleen maar de man. Voor deze bijeenkomst wordt worden behalve het bestuur alleen maar vrouwen uitgenodigd. Te weten: de vrouwelijke leden, de vrouwen van de leden, de leden van de Plattelandsvrou wen Organisades uit Holten, de leden van de JAVK uit Holten en de vrouwen van de leden van de AJK uit Holten. En alle ande re belangstellenden. De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis houdt op maandag 30 september de halfjaarlijkse bloedafname-a- vond in sporthal 't Mossink aan de Keizersweg 22. Vele vrijwilligers van de EHBO zullen hierbij de helpende hand bieden. Donoren die geregistreerd staan zijn inmiddels opgeroepen, maar de vraag naar donorbloed blijft toenemen en nieuwe do noren zijn dus welkom. Iedere gezonde man of vrouw van 18 tot 70 jaar kan op maandag avond tussen 18.30 en 21.00 uur een halve liter bloed afstaan. Vooraf ondergaat iedere donor ter bescherming van hemzelf een kleine medische keuring. Voor meer informatie kan men bellen met 36 26 20. Plaatsgenoot Arjan Krijgsman is eind augustus afgestudeerd als technisch bedrijfskundig inge nieur. Hij studeerde aan de Rijks Hogeschool IJsselland. ml ien dag na zijn verjaardag stond Rikus Kremer afgelo pen zaterdag alweer op het voetbalveld. Niet veel voet ballers kunnen zeggen dat zij pp hun 65e nog in competitie verband tegen een bal trap- Rikus Kremer is echter een uit- jgus! pondering. Al jaren stapt hij op bterdag de wei in voor een f|l|ll\ckelijks potje voetbal. De laat- =l=lte jaren kiest hij wel wat vaker üüÜHïoor een reserve-rol, maar één nelft speelt hij toch zeker mee. I Daarnaast speelt hij ook nog regelmatig een wedstrijdje in de zaal mee en in de zomerperiode blijkt hij een actief zwemmer. Voordat de jubilaris zaterdag aan zijn wedstrijd kon beginnen kwam zijn elftal met een verras sing op de proppen. Ook het bestuur was dit opmer kelijke feit niet ontgaan en mid dels de jongst spelende pupil, Nick Dijkink werden bloemen en een 'kampioenspet' aangebo den. Op de foto wordt de jubila ris geflankeerd door Nick Dijk ink en voorzitter Gerhard Kolk- j# Rikus Kramer krijgt bloemen aangeboden. Met zijn 65 jaar staat hij nog steeds op het voetbalveld. Op het kaartje is globaal het tracé van de ongetwijfeld miljoenen kostende zuidelijke rondweg ingetekend.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1