Willem Duijn en Frühschoppen hoogtepunten van Keunefeesten Kemna wint een natte wielerronde van Holten HOITENS NIEUWSBLAD Keunerit trekt ruim veertig deelnemers Gemeente Bedrij venborreluurtje opnieuw schot in de roos DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1996 Hossen, dansen, lachen, zingen en drinken: allemaal ingre diënten die ook dit jaar kenmerkend waren voor de Keune feesten. Officieel geopend op vrijdag door burgemeester D.|. Verhoeven, officieus van start gegaan op donderdag met een middag voor de jeugd uit de groepen vijf tot en met acht van de basisscholen. Gadegeslagen door ouders en overige be langstellenden kwamen zo'n 450 leerlingen bijeen in de feesttent op de Kalfstermansweide voor de eindpresentatie van het project 'Feesten'. De avond stond in het teken van de wielersport. Allereerst de dikke bandenrace voor de jeugd, gevolgd door de terug gekeerde Ronde van Holten voor A-amateurs. Daarover elders meer. Dat de Keune- feestcommissie bij het sa menstellen van het program ma uitgegaan was voor activi teiten voor jong en oud, werd avonds bewezen met de Disco Drive In Show van Ra dio 538. Hoewel sterk in trek bij een opvallend grote groep jongere kinderen, vermaakte ook de oudere jeugd zich op perbest met het nationale en internationale 'stampwerk'. Het Bedrijvenborreluurtjc bleek opnieuw een schot in de roos. Waar menigeen misschien ver moedde dat het dit jaar minder zou zijn in verband met de vrij dagse koopavond, bleek de wer kelijkheid volstrekt anders. Moeiteloos stroomde de tent ol met directieleden en mede werkers van tal van kleine(re) en grote(re) ondernemingen in Holten. Volgens de kaartverkoop moes ten het er circa 450 zijn, maar voorzitter \X*im Dogterom van de Keunefeestcommissie con- ;tateerde later dat zich ook zon- jder aanmelding vooraf mensen meldden bij de kassa aan de ingang van de tent. Daarmee jverd nogmaals duidelijk dat het borreluurtje defintief wortel ge- choten heeft. Of zoals Dogte- :om vorig jaar opmerkte: „Een .fspiegeling in het klein van de Ceunefeesten: een gezellig reestje onder elkaar." de bomvolle tent was het gezelligheid troef en waren de jezoekers vol lof over het prima .oude buffet van Jos Kamphuis n de zijnen. Op muziek van de irima band Social Heat steeg de temming moeiteloos naar grote ioogte en betreurden velen het at Dogterom het uurtje om alf acht resoluut moest sluiten, 'ijd om voorbereidingen te tref- en voor de avond. avond met opnieuw de band Social Heat en natuurlijk het optreden van het bekende trio Linda, Roos en Jessica, be kend van de vaderlandse soap serie Goede Tijden Slechte Tij den. Een optreden dat niet al leen speciale aandacht had van de heren in de zaal, maar ook sterk in trek bleek bij een groot aantal kinderen voor wie de or ganisatie naar het voorbeeld van de Normaal-concerten in Splo wijselijk een afgeschermd vak had gecreëerd bij het podium (kalverboxen). Op die manier Een bomvolle tent genoot zondag van de muzikale combinatie Boh Foi Toch (foto) en Die Flegel. Foto: wv. Willem Duijn tijdens zijn optreden. konden de kinderen in het ge drang niet onder de voet wor den gelopen. De meningen over Linda, Roos en Jessica lopen uiteen, maar met het binnenhalen van het trio werd ongetwijfeld tegemoet ge komen aan de wens van een groot aantal GTST-fans, speci fiek fans van dit 'duur betaalde trio. Nummers als 'Ademnood' en 'Alles of niets' werden door menigeen uit volle borst meege zongen. Zelf waren we niet on der de indruk van hetgeen het GTST-trio liet zien en horen. Het drietal werd bewonderd door zo'n 1.300 bezoekers. 'Opa Duijn' Hoe anders was dat de avond erna! Na het nieuwe zaterdag middagprogramma beklom good old Willem Duijn de büh ne in de met zo'n 1.100 man gevulde feesttent. Duijn, die eer lijkheidshalve niet tot de vader landse top hoort, zag wèl kans om de zaal binnen een mum van tijd op z'n. kop te zetten. 'Opa Duijn', in onvervalst Mokums plat, liet zich op de Holtense bühne van z'n beste kant zien en hoefde daar eigenlijk niet eens veel voor te doen. Met meezin gers als 'Willem' en niet te verge ten het nummer Oercnd hard van Normaal, liet hij jong en oud uit de bol gaan. Hakkers, housers, stijldansers, 't maakte die avond geen enkel verschil: iedereen hoste en genoot mee. Duijn venting enige tijd geleden Bennie Jolink van de Achter- hoekse rockers en deed tijdens die toernee ook Splo aan. Toen hij dat laatste opmerkte, was het hek helemaal van de dam en sprong en zwierde de uitzinnige menigte extra hard mee met roc ker Duijn. Na afloop liet Willem Duijn weten zich 'perfect te hebben vermaakt op de bühne'. Voor hij naar Holten was geko men had hij een 'snabbel' gehad in Steenbergen voor tweehon derd man. De echte sfeer miste daar echter, zodat het toetje in Holten hem wat je noemt goed had gedaan. Na zijn optreden verdween de zanger ook niet gelijk, maar begaf zich tussen het feestend publiek in de tent. Het contracteren van een topar tiest lijkt dus niet echt nodig. Desgevraagd liet Wim Dogte- Dm nou te zeggen dat Holten nassaal uitliep voor de in ere lerstelde Ronde van Holten, &t kon vorige week donder- agavond niet worden ge teld. Inderdaad, het zat de fganisatoren ook niet echt ïee wat betreft de weersom- tandigheden: kil, winderig n nat. En dus verkoos Hol- :n merendeels de huiselijke ttigeving in plaats van een ogal sfeerloos dorpscentrum. jooguit 250 toeschouwers wa rn naar het dorp gekomen om i sliert wielrenners telkens in :n flits voorbij te zien komen, tnmer voor de initiatiefnemers het evenement, want op chzelf is het idee om de wieler- inde te herintroduceren zeker et slecht. oor de organisatie richtte de ijverdalse Cycle Club '75 zich de Keunefeestcommissie. cstijds organiseerde CC'75 het 'enement samen met IJsclub De oordpool, die echter over te binig medewerkers beschikte, ankracht is er wel voldoende nnen de Keuncfecstcommis- met bovendien een grote hterban in de carnavalsvcrcni- ig. Of de Ronde van Holten ilgend jaar opnieuw op het ogramma wordt gezet is nog ibekend. Het criterium werd rigens gewonnen door Gentenaar Rudi Kemna. fcede werd Rik Reinerink uit trbrinkhock en Barnevelder leo Franken werd derde, i wedstrijden, die verreden irden onder auspiciën van de •4WU, lokte in elk geval wel top van de vaderlandse wie amateurs naar onze gemeente amaterus) en zelfs enkele itenlandse coureurs meldden h aan de start. Onder hen de tlander Oskari Kargu en de Mikko F.lo. Aan allen de gave om de ruim vijftig rond- (totaal zeventig kilometer) De Ronde van Holten startte bij Albert Heijn aan de Dorpsstraat. Foto: wv. van de Ronde van Holten zo snel mogelijk af te leggen. Een voor de meeste Holtenaren in tussen wel bekende ronde: Dorpsstraat, Larenseweg, Pas toriestraat, Rietmolcnstraat, Oranjestraat, Dorpsstraat met start en finish ter hoogte van Albert Heijn. Totaal 1.300 me ter met daarin het welbekende vals plat van de Pastoriestraat. Gadegeslagen door een handje vol publiek gingen de amateurs om even na zevenen van start. In de kopgroep nestelde zich direct Rudi Kemna uit Deurnin- gen. De 28-jarige wielrenner maakt een prima seizoen door. Boekte diverse overwinningen, onder meer een tweede plek bij de Ronde van Overijssel. Al rij snel vormde zich een kopgroep- je, met daarin naast Kemna on der anderen Rik Reinerink en Bart Boom uit Enter. Vooral Reinerink had er zin in. Voor Holtenaar Theo de Rooij, ploeg leider van de Rabobank-prof- plocg, reden om Reinerink te onderscheiden met de prijs voor de meest strijdlustige rijder van de koers. Op korte afstand werd het kopgroepje gevolgd door het peloton, dat de leiders niet uit het oog verloor en op onge veer driekwart van de koers aan sloot. Kort daarna ontsnapte opnieuw een aantal renners uit de groep, onder wie Raaltenaar Jos Wolfkamp, Kemna en Rei nerink. Totaal een groepje van zes man, dat gaandeweg een gat sloeg van een halve minuut. Jammer was dat het weer in deze fase van de strijd een flinke spelbreker werd. De dreiging die al enige tijd letterlijk in de lucht hing, werd werkelijkheid. Een gordijn van regen kletterde op het Holtense parkoers, wat het rijden voor de in een mum van tijd kletsnatte coureurs sterk be moeilijkte. Niet zo verwonder lijk dus dat het merendeel van de deelnemers afstapte - slechts twintig man bleef op de pedalen. Om ongelukken te voorkomen, mede in verband met de ingeval len duisternis, besloot de jury de lengte van de koers in te korten. Rudi Kemna, uitermate gebrand op de overwinning, maar onder meer door de elementen op enige achterstand gezet, zette in de laatste ronden extra aan en spurtte ijlings naar de kop. In zijn kielzog gevolgd door Reinerink, Boom, Franken, Tim Hiemstra uit Rottevalle en Hoogevener jeroen Slagter. In de sprint flitste Rudi Kemna uiteindelijk als eerste over de meet. rom echter weten dat het risico te groot is om enkel 'B-artiesten' in te huren. „We spreiden het programma wat dat betreft al tijd. Vrijdagavond een topper; dan moet de zaak nog wat op gang komen. De zaterdagavond heeft een ander karakter. Lekker uit je dak gaan op bekende mee zingers. Het orkest dat dan speelt is wel belangrijk. Kijk naar de Perfect Showband, een prima orkest, dat het ook heer lijk vindt om in Holten te spelen. We moeten anderzijds ook reke ning houden met ons budget. Topartiesten vragen veel geld. Het moet allemaal betaalbaar blijven, want ik wil niet op mijn geweten hebben dat de carna valsvereniging (die financieel garant staat, red.) valt door een verkeerd financieel beleid van de Keunefeestcommissie. Mis schien kunnen we ook eens den ken aan twee artiesten op een avond." Saillant detail is overi gens dat alle artiesten die wor den gecontracteerd, zeer te spre ken zijn over het optreden op de Keunefeesten. Klapper Het zondagse Frühschoppen werd opnieuw de grote klapper van de Keunefeesten. De op nieuw afgeladen volle tent ge noot met volle teugen van salo norkest Die Flegel uit Nijme gen, waarvan de musici zoals verwacht niet op het podium bleven, gevolgd door de im mens populaire dialectgroep Boh Foi Toch. Een prima muzi kale combinatie, waarmee de Keunefeestcommissie inmid dels voor het derde achtereen volgende jaar in de roos schoot. Dogterom: „We dachten aan vankelijk dat het gezien de kaart verkoop vooraf iets minder druk zou worden, maar velen meldden zich spontaan aan de kassa." Het werd al met al een prachtig feest, waarbij niet al leen het publiek voor in de tent, maar alle aanwezigen moeite loos inhaakten en meezwierden op de meeslepende en ook op zwepende melodieën van beide groepen. Hoewel de gekozen formule van Boh Foi Toch en Die Flegel het uitstekend doet, wordt op voor hand niet uitgesloten dat het Frühschoppen volgend jaar iets anders biedt. Te lang hetzelfde zou te voorspelbaar zijn, wel licht wat afgezaagd. Reden waarom het programma minder zou kunnen gaan scoren. Dat mogelijk naar een alternatief wordt uitgekeken, houdt mede verband met het feit dat flink in de buidel moet worden getast voor Boh Foi Toch. En zoals Dogterom al eerder aangaf, het beschikbare budget spreekt een belangrijk woordje mee... De succesvolle Keunefeesten werden aan het eind van de middagofficieel afgesloten door Dogterom. Tijd voor uitslapen, bijkomen, evalueren en vooruitkijken... „We zijn meer dan tevreden," liet Dirkjan Schooien zaterdag na afloop van de Klassiekerrit weten. De rit trok 44 deelne mers. Gezien het enorme aantal klassiekerritten waar de rijders tegenwoordig uit kunnen kiezen, een gemiddeld aantal. De tweede grote Klassiekerrit die MAC De Holterberg dit jaar hield voor motoren met een bouwjaar tot 1970 was speciaal met het oog op de Keunefeesten omgedoopt in Keunerit. Gevolg van de min of meer toevallige contacten die de Keunefeestcommissie enige tijd geleden had met de MAC. Omdat gezocht werd naar een geschikte invulling van het pro gramma op de zaterdagmiddag, besloot de MAC spontaan de tweede rit op zaterdag te hou den, met een pauze op het feest terrein. Schooien, zelf betrok ken bij het uitzetten van een deel van de route: „De motoren kon den dan daar worden bezich tigd. 't Beste was om ze te parke ren naast de tent, maar de Kalfs termansweide was echter te modderig. Er werd daarom uit geweken naar de doorsteek naar de Kerkhofsweg. De belangstel ling voor de motoren viel daar door tegen. Hopelijk wordt het anders als de weide opgeknapt is. Bovendien moeten wc zor gen voor meer publiciteit voor af." De magere belangstelling zater dag stond in schril contrast tot de velen die de oude motoren in mei kwamen bewonderen, toen gepauzeerd werd in het dorps centrum. Toen overigens op zondag. Mogelijk een betere dag voor dit soort activiteiten. An derzijds trok de rit nu enkele deelnemers die doorgaans niet op zondag meerijden. De bijna honderd kilometer lan ge Keunerit voerde de deelne mers na de start bij het Stuur- huus via de Borkeld, Markelo, Laren en Lochem terug naar Holten, waar gepauzeerd werd bij het feestterrein. Na het on ontbeerlijke drankje volgde het tweede stuk via de Ligtenberg naar Nijverdal en Marie en over de Holterberg terug naar de Beuseberg, waar men zich te goed kon doen aan pannekoe ken. Eén deelnemer liep onder weg een gebroken sleutelbeen op, nadat hij tegen een aanhan ger was aangereden. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen garage/berging ter vervanging van een te slopen schuur Rijssenseweg 16; - bouwen bijkeuken en garage/berging met carport De Wheeme 7, - bouwen woning Beusebergerweg 30, - bouwen woning Beusebergerweg 38, - bouwen woning met garage/berging Buizerdweg 3; - bouwen woning Schutteweg 4; - aanpassen woning (inpandig) Oude Deventerweg 41; - uitbreiden zomerhuis Postweg 116; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 1 eik Molenbelterweg 25, - 1 kastanje, 1 prunus en 1 berk Kolweg 88; - 2 dennen en 2 sparren Schoutenstraat 47, - 1 acacia, 2 dennen, 1 vogelkers en 1 berk Forthaarsweg 2: 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - trekker-trek wedstrijd M.A.C. De Holterberg (12 oktober 1996); - autocross M.A.C. De Holterberg (13 oktober 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - bouwen ligboxenstal Helhuizerweg 6 (13-09-1996); - bouwen schuur/overkapping Beusebergerweg 5 (13-09-1996); Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken, Smidsbelt 6 te Holten. OPENBARE RAADSVERGADERINGEN De raad van de gemeente Holten vergadert dinsdag 24 september 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - beëdiging van de heer G. H. Markvoort; - benoeming leden van commissies c.q. vertegenwoordiging vanuit de gemeenteraad; - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Haar, partieel plan 1976" (t.b.v. Haarstraat 29); - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „Kom Holten" (t.b.v. Pastoriestraat 46); - voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplannen „Sportcomplex Meermanskamp" en „De Borkeld, herziening 1990" i.v.m. plaatsing sirenes, - voorstel inzake vaststelling ARBO-beleidsplan. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „HOLTEN 1968" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a, lid 4. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 23 september 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vnjstelling van het bestemmingsplan „Holten 1968". Dit verzoek heeft betrekking op het uitbreiden van een woonhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nr. 3136, plaatselijk bekend als Mr. G. Vixseboxsestraat 7 te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan „Holten 1968" voorgenoemd perceel geldende bestemming „bebouwingsklasse I. ééngezinshuizen, enkel of dubbel, met bijbehorende erven", kan een aanvraag om bouwvergunnng slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50. lid 5, Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 19 september 1996. De burgemeester, D. J. Verhoeven. VRIJSTELLING ARTIKEL 18a WRO TEN BEHOEVE VAN BOUWEN SCHUUR BIJ CHURCHILLSTRAAT 77 De burgemeester van Holten maakt bekend, dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door de heer C. L. Tromop, Churchillstraat 77 te Holten, een melding tot bouwvoornemen is gedaan voor het bouwen van een schuur op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie F, nummer 4719, plaatselijk bekend als Churchillstraat 77. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „De Haar", omdat de oppervlakte van de bij de woning behorende bijgebouwen gezamenlijk niet meer mag bedragen dan 16 m2, alsmede vanwege het feit dat de schuur gedeeltelijk zal worden gebouwd op een strook grond die de bestemming heeft van voetpad, wat betekent dat daarop niet gebouwd mag worden. De melding om bouwvoornemen kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), voor zgn. kruimelgevallen. Krachtens artikel 42, lid 5, van de Woningwet wordt een melding mede aangemerkt als een verzoek om een zodanige vrijstelling. Bij besluit van 10 september 1996 hebben burgemeester en wethouders besloten ten aanzien van dit verzoek toepassing te geven aan artikel 19a. derde tot en met elfde lid. van de WRO. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling (de melding tot bouwvoornemen) vanaf 23 september 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentsecretarie. afdeling algemene zaken, ter inzage. Gedurende genoemde termijn van tennzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 19 september 1996. De burgemeester, D. J. Verhoeven. WET MILIEUBEHEER Ter inzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 10 september 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: maatschap Tuitert, Schreursweg 6a te Holten. Het is een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge artikel 8.4. eerste lid van de Wet milieubeheer voor het in werking hebben van een melkrundvee- en varkenshouderij op het perceel Schreursweg 6a te Holten. De vergunning is niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-vergunning. De vergunning en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 20 september 1996 tot 1 november 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres: Smidsbelt 6), dagelijks van 8 30 uur tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerpvergunning zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkenwijs niet kan worden venweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhaqe (vóór 1 november 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Holten. 19 september 1996 Exploitatie-verordening gemeente Holten 1996 De raad der gemeente Holten heeft in zijn vergadering van 26 augustus 1996. onder nr. Beu/96.08.05, de „Exploitatie-verordening gemeente Holten 1996" vastgesteld. In deze verordening zijn de voorwaarden opgenomen waaronder de gemeente Holten medewerking zal verlenen aan het in exploitatie brengen van gronden. De verordening ligt voor een ieder ter inzage in de leeskamer van het gemeentehuis in Holten. Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van de betreffende verordening verkrijgbaar. Holten, 19 september 1996 De 'oudjes' werden tijdens de pauze geparkeerd naast het feestterrein, op de doorsteek naar de Kerkhofsweg. Foto: wv. Inge Furste-Krebbers exposeert nog tot en met 31 oktober in het gemeentehuis. F„„ ytoric M«,

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5