Holtens Nieuwsblad, Conflict rond sociaal-cultureel werk beleeft een nieuwe climax Dalhuisen waarschuwt tegen hetzevorming Radio Oost tourt ook in Holten Jan Nikkels neemt afscheid van Nido MenI Aktief programma Keunefeesten Keunefeesten Holten Jonge atleten in de prijzen Geen carnaval dan ook geen onderwijs in gemeentehuis U ontvangt een fraaie BON Laatste daad als gemeentebestuurder: BESTUUR WIL MASSAAL AFTREDEN Bejaardensoos weer van start PIT zoekt collectanten mmmm Noteer alvast in uw agenda op 12 t/m 15 september HOOGTEPUNTEN STÖPPELHAENE 96 Zwemmen Songfestival Treinreis Excursie BATO Middelberm Markeloseweg Overschot niet voor riolering Witpaard bekijkt Kalfstermansweide Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1996 Tijdens wedstrijden in Haaksbergen heeft een aantal atleten goede prestaties geleverd. Voor de pupillen was er een drie-kamp. Floortje van Rijk werd tweede bij de meisjes pup.C, Mathia Schipper vierde bij pup.B en Anita Arfman drieëntwintigste bij de pup.A. Bij de jongens behaalde Vincent Scholman een vierde plaats bij de pupillen A en Gijs Marissink een negende. Daphne Schipper eindigde bij de meisjes junioren D op een zeventiende plaats en liep tevens de duizend meter waarbij ze derde werd. Afgelopen zaterdag was er een zware waddenloop van het Friese Holwerd naar het kleine rustieke Ameland. Drieenvijtig Holtensc atleten waagden zich aan deze uitdaging. Vooral het eerste gedeelte door de zuigende klei was loodzwaar. De uiteindelijke oversteek met het water soms tot de lippen en de rugzak hoog boven het hoofd ging een stuk makkelijker. Na plusminus drie uur werd Ameland bereikt en wacht het Noordzeestrand om de benen te strekken. Hierna volgde nog een fikse duinwandeling van ongeveer twaalf kilometer. De veerboot bracht de atleten terug naar Holwerd. In het vorige Holtens Nieuwsblad is een foutje geslopen met betrekking tot de trainingen. De heren senioren trainen op woensdag van 20.00 - 21.30 uur en de dames op maandag van 20.00 - 21.30 uur. Jan Nikkels kiest voor de zelfstandigheid van de VUT-re- geling. Daarmee zet hij een punt achter zijn loopbaan bij Nido, waaraan hij 38 jaar ge leden begon. De ont wikkelingen bij Nido boden ge durende deze periode steeds weer nieuwe uitdagingen. Oorspronkelijk begon hij als teke naar/constructeur. Toen de voor de verkoop van de produkten het per soonlijke contact steeds belangrijker werd, ging hij naar de klanten toe om tekst en uidcg of een demonstratie te geven. Al gauw voerde hem dit over de landsgrenzen heen. Steeds vaker werden buitenlandse relaties naar I Holten gehaald om zelf te kunnen zien, dat daar iets moois wordt ge maakt. Vele bestellingen vanuit de Europese markt volgden en het gaat Nido nog steeds voor de wind met de zoutstrooimachines, waarvan Jan ooit het begin meemaakte bij de smid Klein Velderman. Jan's persoonlijheid heeft jarenlang mede het gezicht van Nido bepaald. Hij deed dat niet alleen, maar altijd zo als hij zelf zegt "Samen met de colle ga's". Dat laatste is kenmerkend voor zijn optreden. Hij vormde altijd de verbinding tussen de markt en Nido. Naar beide kanten dacht hij niet in ab stracties maar in mensen en zo han delde hij ook. Zo ontstond via hem ook het Partnerschap met Winter- berg.Naast zijn inzet voor het bedrijf was er immers altijd de inzet voor an dere zaken. Jan Nikkels krijgt nu meer tijd voor de activiteiten binnen de Holtense gemeenschap, bijvoor beeld bij de KNMV, waarvoor hij als gedelegeerde bij internationale mo torcrosswedstrijden optreedt. Jan Nikkels Voor de huisvesting van de bovenschoolse directie van het openbaaronderwijs stelt de raad van Holten 65.000 gulden beschikbaar. De directie wordt ondergebracht in een leegstaand lokaal in de Holterenkschool. Met uitzon deringvan het D'66 raadslid ing. D. van der Torre stemde de raad in met het voorstel van B&W. VanderTorrevindtdatdcdirectieinhet gemeentehuis een plaatsje had moeten kri jgen. Maarvc )lgcns burgemeester D«J. Verhoeven is er in het gemeentehuis geen plek meer vrij. "Zelfs de kamer 11 is niet langer beschikbaar voor de carna valsvereniging", aldus Verhoeven, die de rest van de raad gemakkelijk wist te ovcrtuigenKrioek op het te duur inko pen van materiaal voorde inrichting van de directiekamer werd ook weerlegd, voc >ral omdat gekeken werd naar de on derlinge uitwisselbaarheid met andere Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! J Adres I Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 "De wijze, waarop sommige bevolkingsgroepen omgaan met de bestuurlijke vernieuwing, stoort mij zeer. Men benadert de zaak vaak louter emotioneel. Borden langs de weg met opschriften als 'Niet samen met Deventer' duiden op een hertzevorming vanuit de bevolking. Bij de bestuurlijke ver nieuwing gaat het om duidelijke argumenten voor of tegen. Het gaat om het formuleren van consistent beleid." Deze duidelijke politieke boodschap was de laatste, die Wim Dalhuisen uitsprak als lid van de gemeenteraad van Holten. Afgelopen maandag avond nam hij afscheid. Twaalf jaar lang maakte hij deel uit van de raad, waarvan twee periodes van vier jaar als wethouder. W.J. Dalhuisen is benoemd tot bovenschools directeur van het basisonder wijs in Holten. Een functie, die zich moeilijk laat vereni gen met het raadslidmaat schap. Dalhuisen, die met ingang van de komende raadsvergadering in september wordt opgevolgd door G.H. Markvoort, werd aan het eind van zijn laatste raads vergadering toegesproken door diverse personen. Burgemeester D.J. Verhoeven noemde Dal huisen een sierraad binnen be stuurlijk Holten. "Hij was prin cipieel, maar ook pragmatisch Hij had altijd iets te vertellen en is actief zowel binnen als buiten Holten."Als nestor van de raad sprak H J. Dul. Hij noemde Dalhuisen een gemo tiveerd raadslid met een sterke zorg voor de financiële positie van de gemeente. "Hij kwam mej lang haar en een slobbertrui. Het lange Dalhuisen (rechts) en Markvoort, raadslid van Holten voor de PvdA. het komende en gaande FOTO: Johan Bolink. haar werd kort en grijs en de slob bertrui een kostuum, maar de mens Dalhuisen bleef dezelfde", aldus Dul. Namens de fractie sprak J.M.F.. Metsemakers enkele zeer loven de, maar tevens ook relativeren de woorden. Het conflict tussen de Stichting Sociaal-Cultureel Werk en de gemeente Holten beleeft een nieuwe climax. Met ingang van zaterdag dreigt het bestuur massaal af te treden. Dan ontstaat er volgens het huidige bestuur een situatie, waarin een beroep gedaan kan worden op een calamiteitenartikel in de statuten, waarin staat beschreven dat het gemeentebestuur voor een oplossing zal zorgdragen. Het college van B&W van Hol ten zijn van mening dat het stichtingsbestuur echter ten onrechte naar dit artikel (7) van de statuten verwijst. Het bestuur van de stichting treedt niet af vanwege een calamiteit, maar vanwege een verschil van inzicht over de financiering van activitei ten. In de ogen van B&W gebruikt de stichting het arti kel 7 daarom ten onrechte als drukmiddel om meer subsi die af te dwingen. Het stichtingsbestuur wil van de gemeente een subsidie van drie De eerste bijeenkomst van de bejaardensociëteit dit winter seizoen vindt plaats op dins dag 3 september. Allereerst praat men wat bij over de vakantie en de rest van de middag wordt opgevuld met een spel. Voor iemand, die de bejaarden sociëteit nog nooit bezocht heeft, is dit een goede gelegen heid om eens een kijkje te ko men nemen. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Ire ne aan de Boschkampstraat en begint half drie. In de eerste week van september collecteert het PIT ook in Hol ten voor de bekostiging van de zorg, opvang en morele onder steuning van militairen. Voor aanmelding of informatie kan men contact opnemen met G. Stam, Landuwerweg 12, tel. 361897. ton op jaarbasis. B&W willen voor volgend jaar maximaal 240.000 gulden beschikbaar stellen. Dit jaar ontvangt de stichting 215.000 gulden. Wet houder L.H. Rensen geeft te kennen onder geen beding te willen toegeven aan de felle ei sen van het bestuur. "Het houdt ergens een keer op. Meer geld hebben wij niet, beschikbaar." Overigens heeft het gemeente bestuur officieel van het bestuur van dc stichting geen beritht ontvangen over het dreigende aftreden. In een persverklaring meldt de gemeente: "Het is het gemeentebestuur niet bekend of het bestuur erin is geslaagd om een nieuw bestuur tc .benoemen. Op basis van persberichten moet aangenomen worden dat dit niet het geval is. Tot op heden is het gemeentebestuur inzake het benoemen van een nieuw bestuur vrij passief ge weest, omdat het van mening is dat het in eerste instantie een taak en verantwoordelijkheid van de stichting zelf is. N u echter lijkt dat het bestuur daar, ondanks pogingen daartoe, niet in slaagt, zal het gemeentebe stuur zijn verantwoordelijkhe den jegens de continuïteit van het sociaal-cultureel werk niet uit de weg gaan en trachten een positieve bijdrage te leveren bij het zoeken van een oplossing." Voor het open huis van de Boschkamp, waar dc activiteiten van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk plaats vinden, was afgelopen vrijdag veel belangstelling. FokkJO wel beweging in te krijgen. We moeten op waardige manier met elkaar omgaan", aldus Rensen. Volgens burgemeester D.J. Ver hoeven gaat het er niet om wie gelijk krijgt in het conflict, maar wel om de vraag hoe sociaal-cul tureel werk mogelijk is. "Jam mer dat het een welles-nietes- spelletje wordt. We zijn niet uit op liquidatie", aldus Verhoeven. Hij denkt aan de mogelijkheid om na zaterdag een ad-interim bestuur aan te stellen.Volgens dc officiële persverklaring heeft het gemeentebestuur er alle vcr- trouwen in dat een kortere of lan gere bestuurlozc periode niet ten koste zal gaan van de activiteiten van de Stichting Sociaal-Cultureel Werk. "Temeer omdat het de be reidheid heeft getoond om, on danks het ontbreken van ccn over eenkomst, het in principe voor dit jaar beschikbare maximale budget van f 215.000,betaalbaar te stellen." Weinig respect In ccn nadere toelichting vertelt wethouder Rensen dat hij men sen heeft benaderd met het ver zoek de bestuurstaken eventueel over te nemen. "Het is een han deling uit veiligheidsoverwe ging", aldus Rensen, die zegt weinig respect te hebben voor het feit dat hij door het bestuur slechts via perspublicaties wordt geïnformeerd. "Ik probeer er Keunefeesten Woensdag 28 aug. cabaretavond Donderdag 29 aug optocht praalwagens/oogstfeest Vrijdag 30 aug. boerendag Zaterdag 31 aug. blaozersfestifal Zondag 1 sept. Taptoe/koetsenshow Consumentenbeurs van 29 aug. t/m 1 sept. Vraag naar het programma: VVV/ANWB 0572-35 24 06. Ook dit jaar heeft de Keune- feestcommissie een bijzonder project voor de bovenbouw van de basisscholen in het pro gramma opgenomen (groepen vijf tot en met acht). Een aktief project getiteld 'Feesten', waar de kinderen zelf aan meewerken en dat in tegenstelling tot vorig j aar met de muzikale happening 'Razzmatazz', op school wordt voorbereid. De gezamenlijke eindpresentatie is dan in de feesttent op de Kalfstermansweide, waarbij van zelfsprekend de ouders weer wel kom zijn. Dc jongere leerlingen van de groepen een tot en met vier heb ben in juni al kunnen genieten van een culturele voorstelling. Net als vorig jaar is het project voor de basisscholen gehouden in sa menwerking met Kunst op School van dc Culturele Raad Overijssel, die ook een deel van de kosten voor haar rekening neemt. Het overige deel wordt bekostigd door de Keunefeestcommissie en de scholen.Voor dc praktische invul ling van het project wordt via Kunst op School samengewerkt met de Stichting Folklore in School, die twee jaar geleden met succes het project 'Europa Eén' verzorgde. Een uitstekend en kleurrijk project, waar de kinderen veel plezier aan beleefden. In de week van de Keunefeesten bezoeken medewerkers van de Stichting Folklore op School de vier basisscholen. I .Ike dag wordt een andere school aangedaan. Met dc betrokken leerlingen worden thema's als verjaardag, feestdagen, oogstfeesten en liefde behandeld. De groepen leren een feestzitdans, een feestelijk slingerlied en een njdans.Elke groep afzonderlijk leert nog een eigen 'feest*-dans met één van dc bovengenoemde the ma's. Ook wordt een slinger'ge maakt, waarde leerlingen zich kun nen vasthouden terwijl zij naar het centrale punt gaan. Gezamenlijk wordtde vlaggehesen en natuurlijk worden feestkostuums gemaakt, zijn er vlaggen, ballonnen en veel kleur. Kaartverkoop De kaartverkoop voor de keunefeesten is inmiddels begonnen. Bij de VVV, de plaatselijke cafe's, Novalux v/d Maat en Foto ten Velde zijn passepartouts ver krijgbaar voor 25 gulden, de ze geven toegang tot alle eve nementen met bitzondering van het bedrijven borreluur tje. Bedrijvenborrel Een bedrijvenborreluur dat staat vrijdagmiddag tijdens de Keune feesten op het programma. Alle Holtense bedrijven en het per soneel worden in de tent uitgeno digd om de werkweek muzikaal en gezellig af te sluiten. De muziek wordt verzorgd door de band Social Heat. Toegangs kaarten zijn te koop a f 12,50 per stuk. Een koud buffet is bij de prijs inbegrepen. Het borreluur wordt geopend door burgemeester Ver hoeven en de voorzitter van de Keunefeestcommissie Wim Dog- teron. Bedrijven die geen uitnodi ging hebben gehad, zijn altijd wel kom en kunnen zich alsnog aan melden. De organisatie verwacht zo'n vier honderd mensen te verwelkomen en hoopt dat het elk jaar zal stijgen. Het borreluur wordt gehouden tussen 16.30 en 19.30 uur. Het succesvolle programma Tour d'Overijssel van RTV Oost maakt vanavond opna mes op de Smidsbelt. Het programma begint om 20.30 uur op het gezellige pleintje in het centrum van Holten. De volgende artiesten treden op: Rowcn Hczc, Bonnie St Clair, Henk Wijngaard, Tonv Bass, Dries Roelvink, B.E.D., |o Hogendoorn, Arne Jansen, Jay Delmore en Wally M.C. ke\. De presentatie is in handen van Pe ter Schoof. Rondom het plein staan stands met drinkwaren. De avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Het programma wordt 7 september tussen 12.00 en 13.00 uur uitgezonden op Radio Oost en op 19 september om 19.00, 21.00 en 23.00 uur op TV Oost. Bij dc zwemvierdaagsc van Hol ten was ccn record aantal deel nemers betrokken. Het spon- sorzwemmen leverde ook al een recordbedrag op. Tevens trok het cstafettczwcmmcn bijna twee keer zoveel deelnemende teams dan vorig jaar. De organi satie kreeg zelfs dc politiek in het water. René Stam heeft het negende songfestival van Holten gewon nen. Dc persprijs ging naar dc Rijsscnse F.llic Geerdink. Dc publieke belangstelling viel wat tegen. De tien jarigejanjaap Mcende- ring uit Holten maakte samen met zijn vader een droomreis met de trein door vier Oosterse landen. De reis begon in Mos kou en eindigde in Peking. Jan Jaap bezocht onder meer een nomadenstam Vader Henk heeft besloten de tocht op tc ne men in het reispakket van zijn bureau Mevo. De stichting Kunst en Cultuur houdt woensdag 18 september een excursie naar het landgoed Twickcl in Dclden. Aan deze excursie kunnen maximaal 50 personen deelnemen. Mocht men interesse hebben dan kan men zich opgeven bij mevrouw M.H.J. Husslage-Laterveer, tel. 362609. Dit moet gebeuren voor 1 september. De kosten van de excursie bedragen 7,50 gulden. Diegene die dc nieuwe infoklap- per van SV BATO niet heeft ontvangen kan alsnog een exemplaar ophalen bij onder staande bestuursleden: J. Wis- sink, Keizerswcg 20, tel. 364232; H. Beltman, Dorpstraat 9, tel. 361397; A. Leppink-Olvdam, Diessenplasstraat 10, tel. 362503. De provincie zorgt voor de aan leg van een middelberm in de Markeloseweg ter hoogte van de Landuwerweg/Pannenweg. Het oversteken van voetgangers en fietsers wordt daardoor veiliger. B&W van Holten stemmen m met het voornemen van de pro vincie. Het overschot van het saldo van 661.000 gulden van de gemeenterekening van 1995 wordt niet gestort in de reser ve riolering buitengebied. Het gemeentebestuur stem de in met de argumenten van B&W dat "door afspraken op nationaal en provinciaal ni veau, niet langer rekening ge houden dient te worden met riolering van het totale bui tengebied, maar aanmerke lijk minder". Het gevolg is dat een bedrag van 96.000 gulden wordt toege voegd aan de algemene reserve. De overige gelden worden ver deeld over vijf bestemmingsre serves: correctie algemene uit kering gemeentefonds (150.000), afrekening bijzonder basisonderwijs (75.000), her structurering fondsen basison derwijs (75.000), huisvesting bovenschoolse directie (65.000) en tekorten Soweco (200.000). Het CDA stemde tegen de ont houding van extra gelden voor de riolering en D'66 tegen de financiering van het onderko men van de bovenschoolse di- Het stedebouwkundigbureau Witpaard zal uiterlijk medio ok tober een advies uitbrengen over dc inrichting van dc Kalfs termansweide. Zowel het hou den van evenementen als het parkeren van auto's moeten in dc ogen van B&W in de toe komst mogelijk zijn op deze plek. Hoe het terrein zo opti maal mogelijk kan worden ge bruikt, daarover zal Witpaard advies uitbrengen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1