Holtens Nieuwsblad Holten volgend jaar deel van nieuw Elite Circuit L Ten Brinke en Vasters Holtense zegevierders Velen naar Ballooning Ehag-project kost gemeente ton extra Parkeerplaatsen bij Bosschool bijna klaar Info-avond massage opleiding U ontvangt een fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Honderd triathleten starten volgend jaar in open water Polen Triathlon Zwemmen Vlag niet uit voor capitulatie Doorsteek voor beter bereik Meer plaats voor fietsen Kledingactie Yogales SVBato rijf Holtens Nieuwsblad DONDERDAG I5AUGUSTUS 1996 Om de exploitatie van het nieuw te bouwen Ehag- -complex aan de Dorps straat-west te kunnen dekken, moet de ge meente 117.000 gulden extra bijleggen, afkom stig uit het fonds Stad- en dorpsvernieuwing. Het Ehag-complex omvat de bouw van 48 seniorenwo ningen. Een gezamenlijk project van woningstichting Onze Woning, bouwbedrijf Voordes en de gemeente. In de samenwerkingsovereen komst staat dat de eventuele winst of het verlies in de grondexploitatie van het project door Onze Woning en de gemeente elk voor de helft wordt gedragen. Ook Onze Woning is daarom verplicht een zelfde bedrag op tafel te leggen. Aanvankelijk werd rekening gehouden met een tekort van circa negen ton, maar dat is gestegen tot ruim 1,1 miljoen. Gevolg van de ver traging in de bouw door de problemen rond de sane ring van de grond van het voormalige Eihag-tanksta- tion. De Stichting Uitvoe ring Bodemsanering en Amovering Tankstations, kortweg Subat, weigerde dit in eerste instantie uit te voeren, waarop de gemeen te de rechter inschakelde om Subat alsnog zo ver te krijgen. Dat betekende ex tra rentekosten (langere ter mijn) en bovendien waren er tegenvallers in de sloop- en saneringskosten. „Eien onrechtmaMge daad van Subat," constateerde CDA-fractievoorzitter vori ge week in de raadscommis sie welzijn/volkshuisves- ting en Dick van der Torre (D66) drong er op grond van de rechtsuitspraak op aan om tenminste een deel van de extra rente te verha len op Subat. Daarin werd hij gesteund door wethouder Bertus Rensen (WD), die verzekerde dat de ju ridisch adviseur van de gemeen te al bezig is de zaak te onder zoeken. De parkeerplaatsen aan de parallelweg langs de Raalterweg, tegenover de Bosschool, waren, vorige week woensdag al zo ver klaar, dat ze enkel nog moesten worden beklinkerd. Foio:WV De parkeerplaatsen die aan de overkant van de Bos school, langs de parallelweg van de Raalterweg worden aangelegd, zijn (bijna) klaar. Aan weerskanten van het voetgangerstunneltje zijn vijf parkeerplaatsen aangelegd. Tot voor kort ontstonden her haaldelijk gevaarlijke situaties wanneer ouders hun kind(ercn) bij school ophaalden. De auto's werden dan geparkeerd langs de Raalterweg, waarna op de weg moest worden gekeerd om naar huis terug te rijden. In overleg met provinciale wa terstaat is gekozen voor aanleg van parkeerhavens langs de pa rallelweg. Door ze aan te leggen bij het tunneltjes, kunnen ou ders en kinderen veilig de school of andersom de auto bereiken. De provincie legt de parkeer plaatsen aan, de gemeente heeft de daarvoor benodigde klinkers geleverd, afkomstig uit de Espe- lodijk. Zoals enkele weken terug al gemeld, was het ook opzet om de nieuwe parkeerplaatsen klaar te hebben met de start van het nieuwe schoolscizoen. De par keerplaatsen langs de Raalter weg, direct voor de Bosschool, zullen verdwijnen. De Praktijk voor Holistische Massages houdt op maandag26 augustus een informatieavond in de Boschkamp. Mevrouw Aasra Pol zal tijdens deze avond uitleg geven over haar werk. Tevens zal zij vertellen over de één jarige massage opleiding, die op 16 september aanstaande start. Deze opleiding omvat de volgende vak ken: Voctrcflcxzonctherapic, Shiatsu, klassieke- en intuiticve massage. Daarnaast zal er op M.B.O. niveau aandacht worden besteedt aan de anatomie en de fy siologie van het menselijk lichaam. Om aan deze opleiding mee te kun nen doen heeft men geen specifie ke vooropleiding nodig. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Voor diegene die wel in formatie wil hebben maar niet tij dens de avond aanwezig kan zijn is het mogelijk contact op te nemen met de Praktijk voor Holistische Massages, Aasra Pol, Leemdijk 21, 9422 TH Smildc, tel. 0592-458111 of Reilinksweg 2, 7451 CR Holten 0548-36418T A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander doorl I Adres I Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hollens Nieuwsblad Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Henri ten Brinke en Jannie Vasters zijn de nieuwe Hol tense kampioenen op de kwart Triathlon. Ten Brinke, die reeds twee jaar als tweede over de finish ging, was dan ook zeer tevreden met zijn eerste plaats. „Wel voelde ik tijdens het lopen Jan Metse- maker steeds kort bij me in de buurt, wat toch een beetje spanning geeft, je weet na melijk niet of de man achter je nog veel reserve heeft," re ageert Ten Brinke. Aan de achtste Triathlon deden maar liefst zo'n honderd Holte naren mee. De winst hier ging bij de heren opnieuw naar An- dré Wansink, die liet weten ook volgend jaar weer op deze af stand uit te willen komen. Bij de dames werd de nummer twee van vorig, Ans Meyerink, win nares. De tijden waren ook hier weer sneller dan vorig jaar. Ten Brinke liep evenals Jan Ma- nenschijn, die door zijn leeftijd niet voor het Holtens Kam pioenschap in aanmerking kwam, de snelste tijd ooit door een Holtenaar gelopen. André Wansink krijgt aan deze jonge man volgend jaar een geduchte tegenstander. De tijd die Ma- nenschijn liep was namelijk zo'n twee minuten sneller dan de zijne.Ook dit jaar was er weer veel publiek langs het parcours,zeker toen de Holtense deelnemers verschenen. Jammer was wei dat er geen Holtense jeugdkampioe nen benoemd werden, mis schien een sugestie voor vol gend jaar, zij presteerden name lijk bijzonder goed. De jeugd kreeg hun prijzen uit handen van triathleet Jan van de Marei. Maar werd verder een beetje vergeten in het gedrang. Uitslagen Hollens Kampioenschap: 1/4 1 1 <26 dames: 1 Mcitcrink. i 2 Triathlon heren: 1 lltnrt ten Brinke. Karin Cents 1.2U.22; 3. Ghnstcl Biu«\ 1.21 :4 2.14 31; 2 Jan Mctscmakcrs, 2 f5.33; 3 F.ril. Jeugd jongens: 1. Jan Mancnschijn. 1.08.1*1. 2 Jansen. 2 16 22 dames: 1 lannic Vasters. Jeffre\ van Helden. Veenendaal. 108.30. 3 2 35.52; 2-Dirnc Pasman. 2 37j08. VincentWanschcrs. I x-lvstad. 1.12 18 meisjes: 1 l/8Triathlonhcrcn. 1 AndrcWansink,I.|0jQ9; Sanne van der Spek, 1 2457; 2 Dunja Morickc 2 Marco Rensen, 1.11 33; 3 Gerald Jansen, laren. 1.25.31; 3 Rcoce Kolkman. 1.26.15. „Holten heeft het altijd perfect voor elkaar. Organisatorisch loopt het als een trein en ook de sfeer rond het evenement is uitstekend. Het enige manco is open water. Als dat er is heeft Holten zonder meer de capaciteit om een Nederlands Kam pioenschap te houden. Want hoe goed het hier nu ook zit, toch heeft de wedstrijd nog een tikje recreatief karakter. En dat is jammer", aldus Amsterdams politiewoordvoerder Klaas Wilting, tevens voorzitter van de Stichting Holland Triathlon Almcre die zaterdag het NK hele triathlon houdt. Kennelijk wist Wilting nog niet dat ook de Stichting Tri athlon Holten (STH) haar evenement kort tevoren had aangemeld voor deelname aan het Elite Circuit. Een ini tiatief van de Nederlandse Triathlon Bond, waar Holten bewust bij aanhaakt om de status van haar evenement verder op te krikken. Tijdens de ontvangst van de vips cn genodigden in gebouw Irene, vertelde voorzitter Peter Corstanje dat de nieuwe struc tuur volgend jaar van start gaat. Partcipatie is naar zijn zeggen noodzakelijk om als wedstrijd te kunnen blijven meetellen bij de top. Aan die deelname kleeft echter een reeks van voorwaar den, zoals de aanwezigheid van een lokatie met open water voor het zwcmonderdecl. Hoewel alles nog maar net be sloten is, kondigde de STH nu al aan om in 1997 weliswaar niet alle triathleten, maar honderd van hen te laten starten in open water. Zoals bekend wordt wat dat betreft verlangend uitgeke ken naar het moment waarop De Domclaar als recreaticplas in gebruik is, maar zo ver is het de komende jaren nog niet. Daar om wordt gefilosofeerd over vijf lokaties, waarvan het Catsmeer „Ook het kanaal zou een moge lijkheid kunnen zijn, maar dat is nogal vies. De lokatie staat trou wens nog niet vast," aldus Cor stanje, die uitlegt dat de 'groep van honderd' bestaat uit tachtig heren en twintig dames. De 'crè me de la crème' onder de triath leten... Voor hen zal het fietspa- cours gedeeltelijk moeten wor den gewijzigd. Alle overige tri athleten trekken hun verplichte baantjes gewoon in het zwem bad. Wat eveneens verandert is het prijzengeld. Een belangrijk on derdeel van de triathlon, dat volgend jaar verhoogd wordt naar 20.000 gulden. Reden waarom Corstanje zaterdag een dringend beroep deed op de sponsors: „Nu al draaien we al met een begroting van anderhal ve ton. Dat is fors voor een evenement in Holten. De STH kan zo'n bedrag ook nooit zelf ophoesten, waardoor sponsors onontbeerlijk zijn." In dat ver hand wees Corstanje er op dat de huidige hoofdsponsors Oostnederland Zorgverzeke raar en Walgemoed Accoun tants cn Adviseurs hun sponso ring in 1997 continueren. „Dat geeft een rustig gevoel..." Verkeersvrij Tot de andere voorwaarden waar de Triathlon Holten vol gend jaar aan moet voldoen, is het feit dat in elk geval meer dan vierhonderd atleten deelnemen. Voor Holten geen probleem, want sinds enkele jaren draait het evenement al met een dccl- nemertal van 660. Ook moeten er sterke atleten en tenminste vijftien van nationale selectieteams meedoen. Gezien de kwaliteit van het deelnemers veld van de laatste jaren even min een struikelblok. Ten slotte moet het parcours geheel ver keersvrij zijn. En ook dat levert geen problemen op. Het is niet voor niets dat menigeen zater dagmiddag/ -avond een straatje om moest... Aan publieke belangstelling had de twaalfde editie van de Triath lon Holten bepaald geen gebrek. Niet alleen in het dorp zelf, ook langs het fiets- en'loopparcours hadden de atleten veel bekijks en werden ze tevens enthousiast aangemoedigd of spontaan voorzien van een verfrissende natte spons. Het finishterrein op de Smidsbelt was dit jaar aange past. In die zin, dat de poort verplaatst was naar de westzijde van het plein, pal voor de dertig meter lange cn zeven rijc hoge tribune die plaats bood aan circa 350 bezoekers. Favoriet Een gouden greep van de orga nisatie, want niet alleen 's mid dags, tijdens de finish van de SPC-wedstrijd van zowel de he ren als de dames, ook tijdens de apotheose van het Holtens Kampioenschap zochten velen, vaak gewapend met videocame ra of fototoestel, een geschikt plekje om hun favoriet over de streep te zien komen. Opge zweept door speaker Dinand Veneman ging zelfs de 'wave' over de tribune. Ook het optreden van stuntfiet sers op het middenterrein hield de bezoekers aardig bezig. De Holtense deelname aan de tri athlon was dit jaar opvallend groot. Maar liefst 130 plaatsge noten gingen de uitdaging aan op de kwart of de achtste triath lon. Winnaar of niet: deelnemen cn finishen is op zichzelf al prestatie van formaat. Wellicht dat volgend jaar ook burge meester DJ. Verhoeven zich onder dc deelnemers op de acht ste bevindt. Ofschoon hij de deelname dit jaar al had overwo gen, weerhielden een spierbles sure cn een tekort aan trainings?- tijd hem van dc start. De drukte en gezelligheid in het dorp beperkte zich niet tot Smidsbclt en Tuinstraat bij het steeds professioneler ogende wisselpunt fietsen/lopen, ook op de Kerkstraat was het druk. De STH had dan ook opnieuw veel aandacht besteed aan het randgebeuren rond de triathlon. Vrijdagavond al trok de Triath lon Ballooning een aanzienlijk aantal toeschouwers naar 't Vletgoor (zie elders) cn ook tij dens de triathlon zelf was er vermaak voor jong cn oud. De jeugdige bezoekers konden zich naar hartelust vermaken in dc Moe maar voldaan. Zo kwamen deze twee athletes aan de finish. speciaal voor hen ingerichte 'Kinderstraat' in de Kerkstraat. Schminken, suikerspin, sprin gen op het luchtkussen van de supportersvereniging van dc SY Holten of een rondje in de draai molen: het kon allemaal. Tussen gemeentehuis en kerk hadden diverse sponsors een (verkoop- /informatic-)stand ingericht en 's avonds was er muzikaal ver maak met dc Roofgarden Party band en zangeres Marga Bult. Een uitstkendc manier van Hol ten Promotion. Warm Hoewel het er 's middags even naar uitzag dat regen cn onweer zouden toeslaan, waren dc weergoden de organisatie op nieuw gunstig gestemd en bleef het droog. Wel was het druk kend warm en menig triathleet die daar ook van te lijden had. Gelukkig waren er voldoende verzorgingsposten langs het loopparcours en was het een kwestie van elk bekertje met water of natte spons aanpakken om het hoofd koel te houden. Hulde natuurlijk voor de 450 vrijwilligers, die er opnieuw in slaagden alles op rolletjes te la ten lopen, ,,'t Lijkt wel alsof we het hier rustig hebben," ver klaarde voorzitter Gerrit van Coeverden van ZPC Twen- haarsvcld in het zwembad. „Dat komt enkel omdat je langzamer hand ervaren wordt hiermee. Precies weet van hoe en wat, terwijl je je vroeger druk liep te maken of alles wel goed ging." Folo: Johan Bal ink Moeilijkheden waren er, niet al leen in het zwembad, nauwe lijks. Wel liet ècn van de vrijwilli gers bij dc hekken voor de toe gangsweg naar het zwembad waar enkel de triathleten bin nenkwamen weten dat zich dit jaar meer individuele atleten meldden, die bekend zijn met de situatie in Holten. „Ze melden zich dan aan op de Kalfster- mansweide, maar gaan niet met de hele startgroep tegelijk op de fiets naar het zwembad. Soms komen ze wel twee uur voor de start hier en willen hun fiets op een zo geschikt mogelijke plaats stallen. Dat is echter verboden. Ze komen pas binnen op het moment dat ook de rest groep aanwezig is." van de Geruggesteund door het warme weer, had de inmiddels traditionele Triathlon Ballooning op de vooravond van de triathlon geen reden tot klagen. Het precieze aantal blijft altijd een gok, maar met ongeveer tweeduizend zat voorzitter Peter Corstanje van de Stichting Triathlon Holten zeker niet ver bezijden de waarheid. De voorbereidingen en het opstijgen van dit keer zes he- teluchtballonnen gebeurde weer op sportpark 't Vletgoor. Een kleurrijk en spectaculair schouwspel. Onder dc luchtreizigers ook vijf gelukkigen die een ballonvaart hadden gewonnen via de Rabo bank Holten: Ria Bontius, Ro bert Jan Vonkeman, Ronnie Meester, Anke Oonk cn Brenda Oortgiesen. Wie tussen 20 juni en 1 augustus een hypotheek voor een nieuwe woning hij de- bank afsloot, maakte kans op zo'n gratis trip. „Dc respons is enorm geweest. Heel veel mensen hebben ge bruik gemaakt van het aanbod," verklaarde Rabo-hypotheekad- viscur Erna Pasop, die dc win naars kort voor hun unieke luchtdoop nogmaals feliciteerde om ze vervolgens te vergezellen. Voor alle winnaars was het de eerste maal dat ze een dergelijke tocht maakten, maar allen verze kerden na terugkeer graag nog eens een dergelijke trip te ui Hen meebeleven. Slechts een enkele meldde zich bewust in de actie periode, voor anderen was het zuiver toeval. „We wisten er niets van, maar vinden het har- stikke leuk!," verzekerden Anke en Brenda. In tegenstelling tot vorig jaar, toen tien ballonnen het lucht ruim kozen, waren er nu maar zes. Dc 'special shape'-ballon van Eoto Ten Velde in dc vorm van een fotorolletje ging op het laatste moment niet door. In korte tijd stegen de ballonnen om even na achten op cn koer sten direct richting Heetcn- -Raalte. De meeste ballonnen hingen op zo'n tachtig tot hon derd meter. Regelmatig was er kontakt met bewonderaars be neden op Moeder Aarde. De ballonvaart nam ongeveer een uur in beslag. Het Poolse gezin Lukowiak is vol lof over het verblijf in Holten. Hij was hier in het kader van een uitwisselings- bezoek. Het doel van dit bezoek is om de onderlinge contacten te bevorderen, dc wederzijdse verbreding van technische cn economische kennis en steun met nadruk op het agrarische aspect. Het was me 't dagje wel in Holten, zaterdag! Een per fect georganiseerde triath lon, enkele duizenden be zoekers van wie een groot aantal dc 'wave' in Holten introduceerde. In de week van 19 tot en met 23 augustus wordt in zwembad Twcnhaarsveld voor de 21ste maal de Na tionale Zwemvicrdaagse ge houden. Een evenement voor aUc leeftijden. Kort voor het vertrek werden de winnaars van de Rabo-hy- potheckactie door Erna Pasop (rechts) in de bloemetjesgezet. Foto: WV Het college keurt het verzoek af van een man in Epse om op 14 (half stok) en 15 augustus (in top) te vlaggen om de capitulatie van Japan te her denken en te vieren. De aanvrager heeft in de oorlog een Jappenkamp overleeft en wil meer erkenning voor de be vrijding van Oost-Aziè. „We maken geen onderscheid tussen mensen," maakt burgemeester Verhoeven de keuze duidelijk. Er is al een herdenking op 4 mei en een viering op 5 mei. We geven hier geen uitbreiding aan." B en W hebben besloten om een doorsteek aan te laten leggen naar de parallelweg van de pro vinciale weg N-332. Aan de Holtense kant van de Al heeft de provincie een de pot, maar door het vrachtver keer van en naar het depot ontstaat op dit moment een verkeersonveilige situatie. Door gebruik te gaan maken van de doorsteek zal men van de opslagplaats direct de Oude Larenseweg oprijden. Tot op heden hebben zich hier nog geen ongelukken voorge daan. Maar zoals dat zo mooi heet vindt het college voorko men beter dan genezen. De kos ten komen geheel voor rekening van de provincie. Het college heeft voorgesteld om voor het pand van Broek huis Automatisering aan de Dorpsstraat 24c, vijf fietsen - standaards te plaatsen. De stan daards zijn voor iedereen be doeld en dus niet alleen voor klanten van de aanliggende zaak. In Holten wordt op maandag 19 augustus door de VPGO (Vereniging Paardrijden Ge handicapten Oost) gebruikte kleding ingezameld, ten be hoeven van het paardrijden voor gehandicapten. De Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten en omge ving heeft er geweldig veel be lang bij dat er veel gebruikte kleding, huishoudelijk textiel en gebruikte schoenen wordt inge zameld. Door de opbrengst van deze kledinginzameling is men in staat het financieel mogelijk te maken dat dertig ruiters en ama zones bij de Stichting kunnen paardrijden. Dc VPGO verdeelt de op brengst onder dc aangesloten Stichtingen, waaronder ook Holten. Komende weck wordt de inzamelingszak huis aan huis verspreid. Op de zak staat de ophaaldatum vermeld, wanneer men hem op deze dag aan dc straat zet zal dc inzamelaar van dc VPGO hem ophalen. Alle ingezamelde goederen krijgen een herbestemming. Dc eerste Yoga lessen van,de SY Bato vinden plaats op maandag 9 september in de Haarschool cn woensdag 11 september in dc Boschkamp. annccr men geen informatie boekje van dc SY Bato heeft ontvangen kan men terecht hij de bestuursleden. Alle Holtense prijswinnaars staan er na een zware inspan ning blij bij. Foto: Johan Bolllnl

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1