'Dit kenmerkt professionaliteit van de Holtense organisatie' ï'ir'fcri 95 4.95 2.50 4.50 95 1.95 1 BINNENKORT BEGINT DE SCHOOL WEER!!! iS t 4^ Van de Maat Showtassen 23 rings Ringband A4 blok Schriften Interieur schrijfpapier Inktwissers Jan en Jan op jacht naar triathlon-winst Toptriathleten verblijven week in bungalowpark Twenhaarsveld Gemeente Smidsbelt 7, Holten. Tel. 36 15 38 Wij hebben dit jaar onze schoolcollectie weer uitgebreid. iAls voorbeeld hier een zestal van de i P— talrijke voordelige aanbiedingen. —Ij 10 stuks cent effen kleur 23 rings Speciale aanbieding 100 vel .j 80 bladzijden 5 stuks 23 rings cent 3 stuks r SI ice Aan alle Holternaren dakgoten Bel ons, telefoon 36 50 91. 3 GANGEN MENU elke 2e pers. helft v/d prijs L I I I xOdsteLyke uiEekbLadpers bu I DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1996 HO 5 ,Dit is echt perfect, je maakt het eigenlijk alleen mee in het buitenland. Het kenmerkt de professionaliteit van de organisatie in Holten naar de Nederlandse topatleten. Er wordt altijd steviggeïn- esteerd in het aantrekken van buitenlanders. Holten toont zich bereid om datzelfde te doen voor vaderlandse atleten, waardoor l ij ons in alle rust kunnen voorbereiden op Almere. De organisatie erdient daarom dat wij hier goed presteren. Deze wedstrijd bc- ichouwen wij ook zeker niet als zware training, maar een wedstrijd bp zichzelf waarin we zo hard mogelijk trachten te gaan." Rik van Irigt (33) kan er maar niet over uit dat hij met zijn maatje Jan van le Marei (28) door de Stichting Triathlon Holten (STH) in staat is ;eèteld de week voor de Triathlon Holten door te brengen in bun galowpark Twenhaarsveld. Uitvalsbasis voor een afgewogen trai- ïitigsprogramma dat zowel rustige dagen met gemiddeld twee uur trainingsarbeid, als piekdagen met circa zeven uur training bevat. TH-voorzitter Peter Corstanje laat desgevraagd weten dat 'zijn' üichting op deze wijze graag een steentje wil bijdragen aan de goe ie voorbereiding van de atleten. Aan de hand van de sponsors van le Triathlon Holten wordt per jaar bekeken wie daar voor in aan- nerking komen. Van Trigt: „Het kwam ooit ter sprake. We ken- ïen de omgeving hier aardig en het kan nou eenmaal geen kwaad >ni je eens in een andere omgeving dan gebruikelijk optimaal voor e bereiden. Weg van de dagelijkse beslommeringen die je thuis wel inigermate houdt." Daarmee doelt Van Trigt niet alleen op de art van Holten, zeker voor hem, maar ook voor Van de Marei ïeeft het Nederlands Kampioenschap hele triathlon in Almere pri- iriteit. Die uitdaging wacht precies een week na de Triathlon lolten. Voor beiden weegt de SPC-wedstrijd (Super Prestige "ircuit) in Holten evenwel ook zwaar. „We zijn nogmaals te pres- aticf ingesteld om hier niet goed te willen finishen. Holten biedt vat dat betreft ook een supergoed evenement. Het deelnemersveld levat zeker zes tot zeven atleten die kans maken. Veel 'super kwart- pecialisten'... De verschillen zullen ongetwijfeld gering zijn. Een joede mogelijkheid om je te meten met de concurrentie. Daarbi) ;omt dat je je dit jaar goed testen kunt voor Almere. Doe je 't hier 'oed, zit je lekker in je vel, dan maak je in theorie een redelijke kans n Almere." Rik van Trigt (staand links met dochter Babett) en Jan van de Marei zijn vol lof over hun verblijf in Holten. Afgelopen weekeinde werden ze vergezeld door hun echtgenotes Karin (zittend links) en Brigitte. Foto: wv fgelopen vrijdag arriveerden twee topatleten met echtgenote bor het weekje 'vakantie' in jlolten. De Van Trigts zelfs met Ine man sterk: sinds vier maanden ijn Rik en Karin de trotse ouders jan Babett. Rik, lachend: „Mijn bc- prestatie..." Net als Karin van rigt met dochterlief, vertrok Irigittc zondagavond richting landstad. Het werk wachtte. De 'an Trigts wonen in Nieuwkoop, m en Brigitte van de Marei even rderop in Ter Aar. Brigitte: [Maar vrijdag zijn wc weer in olten, hoor! We willen het hier '.jict missen..." [opevenement lik an Trigt wijst op het hoge ni- eau van de Triathlon Holten. Niet ileen qua deelnemers, ook qua or- janisatic: „Holten biedt telkens kn topevenement. Heeft absoluut p capaciteit in huis om een Nk Ivart te organiseren. Het enige manco is het gebrek aan open wa ter. Ik vind ik dat ook jammer, zwem graag in een vaart of zoals straks in het Gooimeer. Ja, als het weer tegenzit is daar wel deining en is het moeilijker zwemmen en oriënteren. Maar toch... Voor de rest klopt het hier altijd als een bus. Als atleet hoef je slechts te preste ren, de rest wordt voor je gedaan. Er wordt ook heel veel energie in gestoken óm het zo te krijgen. Veel (voor)publiciteit, goed promotie materiaal en een prima verdeel sleutel tussen het aantal topatleten en recreanten dat van start gaat. De triathlon leeft heel erg in Holten. Honderden vrijwilligers in touw - nee, ik kan niet anders zeggen dan dat het altijd prettig is om hier te starten op een perfect, veilig en bo vendien publieksvriendelijk par cours. Het is hier ook altijd hart stikke druk en gezellig." Rik van Trigt en Jan van de Marei zijn al ruim tien jaaraktiefbezigmet triathlon, beiden atleten van de lan ge afstand. Deelname aan de Olympische Spelen in 2000 in Sydney is er niet bij. Alleen dekwart (Olympic Distance) wordt dan voor het eerst opgenomen op het programma. Van Trigt kwam via voetbal en hardlopen in aanraking met deze duursport, Van de Marei begon ooit als schaatser. Deed re gelmatig mee aan onder meer kor te en lange baan wedstrijden. „Daarom deed ik al veel fiets- en looptrainingen. Toen de trainer van de schaatsvereniging een tn- athlonvereniging oprichtte, sloot ik mij aan." De Ter Aarder bindt bij tijd en wijle de gladde ijzers nog on der, zoals afgelopen winter tijdens de Wintertriathlon in Gcleen, die hij winnend afsloot. Hoewel Van Trigt en Van de Marei dicht bij elkaar wonen, volgen ze door de week een eigen trainings programma met elk een eigen be geleidingsteam. Van Trigt, die van een nieuwe trainingsmethode dit jaar de vluchten hoopt tc plukken: „Daarnaast zwemmen wc wel vaak samen en doen ook geregeld samen een duurloop." Ook deze week traint het tweetal zonder bege leiding. 's Ochtends vroeg in het zwembad, waar de medewerkers zelfs een aparte baan voor hen-uit zet in het polobad. „Daarnaast bouwen we rustdagen in met circa twee uur training en hebben ook piekdagen, vervolgt Van Trigt. „Dan zwemmen we een uur, zitten zo'n 160 km op de fiets (ongeveer 5 uur) en lopen nog 'ns 20 km." De twee toppers hebben met het oog op de trainingsweek een week vrij moeten nemen. Beiden hebben naast het intensieve trainings programma en de wedstrijden een volledige baan. Van Trigt als mili tair sportinstructeur, Van de Marei is verbonden aan een ingenieurs- buro in Amsterdam. Beiden doen eind oktober mee aan de Iron Man op Hawaii, de bakermat van de tri- athlonsport. „Het is altijd een soort droom van ons geweest om daar mee te doen. Onze hoofdsponsor Fire Stop heeft dat mogelijk ge maakt. Die steun heb je gewoon nodig, 't maakt het mogelijk om op hoog niveau sport te bedrijven." Prestaties Hard trainen heeft Van de Marei en Van Trigt in de afgelopen jaren op dat hoge niveau gebracht. De sue cessen van beiden zijn legio. Van Trigt was viermaal derde op het NK in Almere, eindigde al diverse malen hoog in het Super Prestige Circuit en kwam dit jaar als derde over de streep bi) de halve triathlon van Nieuwkoop. Drie weken ge leden nam hij deel aan de zware he le triathlon in Roth (Duitsland), nodig om zich te plaatsen voor Hawaii. Hij werd twintigste (8.49.00), maar was tevreden als voorbereiding op Almere. „Ik ver wacht in vorm te zijn voor Almere en hoop ook hier op een goede eindrangschikking." Jan van de Marei, al verscheidene jaren één vaa Nederlands beste triathletcn, klokte in Roth een knappe derde- tijd (8.12.53). „Een uitstekende wedstrijd, waarin je je kunt meten met een sterk internationaal top- vcld." Vorig jaar werd Van de Marei in Vcnrav nog Nederlands Kampioen Run-Bike-Run, dit jaar kwam hij niet verder dan een vier de plaats. „Nee, niet direct gewel dig. Ik maakte toen een wat moei zame periode door een fikse griep. Het herstel heeft enige tijd ge duurd, maar sinds eind mei ben ik weer fit. J uni was een goede maand. De halve triathlon van Nieuwkoop heb ik gewonnen en ik nam ook deel aan een paar kwarten." Vorig jaar werd Van de Marei vijfde in Holten achter winnaar Eimert Vcndcrbosch. Da-ar hij vlot her steld is van de inspanning in Roth en momenteel 'lekker traint', ver wacht hij zaterdag uitgerust en goed voorbereid te starten. „Fietsen is mijn sterkste onderdeel, het komt vermoedelijk weer aan op de laatste 10 km lopen. Ik hoop dat ik dan nog voldoende scherpte heb. Een kwart loop je nou een maal totaal anders dan een hele..." OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten varkensschuur met een centrale gang Russendijk 4. 2. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - Diepehel-Holterbergloop (26 oktober 1996); - standplaats kentekengraveren (1997). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13. 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken. tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor - bouwen schuur Pasmansweg 3(11 juli 1996). - verbouwen woning Haarstraat 29 (11 juli 1996), - bouwen schuur/berging Beusebergerweg 21 (11 juli 1996), - bouwen vriescel Waagweg 5 (11 juli 1996); - bouwen woning Vicarie (ongen.) (12 juli 1996); - bouwen woning Beusebergerweg (ongen.) (15 juli 1996), - bouwen woning Beuseberge/weg (ongen.) (15 juli 1996); - bouwen carport Reilinksweg 57 (15 juli 1996); - herbouwen discotheek/bedrijfsrestaurant Waagweg 1 (16 juli 1996); - plaatsen portocabin Industriestraat 3 (18 juli 1996), - bouwen opslagloods Keizersweg 45 (22 juli 1996); - vergroten zomerhuis Postweg 116 (22 juli 1996); - bouwen dagverblijf Vrijheidslaan 1 (26 juli 1996); - bouwen woonhuis Buizerdweg 3 (29 juli 1996); - aanpassen woning Oude Deventerweg 41 (31 juli 1996); - uitbreiden woning Köllingserf 45 (31 juli 1996); - bouwen bijkeuken, garage, carport/berging De Wheeme 7 (31 juli 1996) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten VRIJSTELLING BESTEMMINGSPLAN „DE B0RKELD, HERZIENING 1990'' De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a. lid 4 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 12 augustus 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter secretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan „De Borkeld, herziening 1990". Dit verzoek heeft betrekking op het tijdelijk permanent bewonen van het perceel plaatselijk bekend als Vianenweg 115 te Holten. Burgemeester en wethouders zijn voornemens hiervoor vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de periode 1 oktober 1996 tot en met 30 april 1997 Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6. 7451 BL Holten. Holten, 8 augustus 1996 Jc zal maar Jan heten en door een simpel toeval in kontakt komen met één van Nederlands beste triathleten, tevens naam genoot: Jan van de Marei! Dat overkwam Jan Manenschijn (15), die vorig jaar in 1.17.52 minuten als derde over de streep kwam tijdens de eerste jeugdtri- athlon. „Een kwestie van toe val," vertelt Van de Marei. „Zo wel mijn moeder als Jans moe der stond langs de kant aan te moedigen en schreeuwde de zelfde naam. Dat wekte ener zijds verwarring, maar zorgde er anderzijds voor dat ze met el kaar aan de praat raakten. Mijn moeder beloofde toen dat ze zou kijken of er nog wat spullen over waren van mij in Jans maat." Het duurde niet lang of er ontstond een briefwisseling tussen de naamgenoten, die za terdag allebei op jacht gaan naar de overwinning. De ervaren en succesvolle Van de Marei, tri - athleet van de lange afstand, die succesvol beginner Jan Manen schijn voorzag van allerhande praktische tips met het oog op wedstrijden. Jan junior gaat sindsdien ook getooid in een heus triathlonpak van Van de Marei en is tevens in bezit van één van zijn eerste wetsuits. „De liefde voor triathlon is ontstaan doordat mijn vader er al jaren actief mee bezig was. Als hij ging trainen, zwom ik mee en fietste ook mee. Dat ging zó goed, dat ik vorig jaar besloot met de jeugdtriathlon mee te doen." De prille triathleet heeft inmiddels succes geboekt. Nam deel in Roermond, Rijkevoort, Gronin gen en ook aan de zestiende triathlon in Rijssen, die hij in juni afsloot met een tweede plaats. In zijn leeftijdcategoric (1980/81) werd hij zelfs eerste. Een aankomend talent, waar menig triathleet in de toekomst zeker rekening mee moet hou den. Manenschijn junior is dus danig gemotiveerd, dat hij ge stopt is met de voetballerij, ('t Viel niet meer te combineren met dëtriathlontrainingen....' "i T&H ClooninoStrvIce 7451 MH Holton Tal: 054B-365.091 Portobit Tol 0852-639.482 Privé: 0548-364.164 T&H Cleaning Service start binnenkort met het schoonmaken van de heeft u interesse of wilt u vrijblijvende informatie. mVMMMMQVrSia ^eolï/ie,^ IN DE MAAND AUGUSTUS Groentesoep Gegrilde entrecöte kruidenboter IJs met verse aardbeien m en slagroom 4 O Ma. en di. gesloten. Openingstijden; wo. t/m za. 17.00-22.30 uur, zo. 15.00-22.30 uur (Ruime parkeergelegenheid). Dorpsstraat 15, Bathmen. Tel./Fax 0570-54 12 85 TE KOOP AANGEBODEN In-verkoop van inboedels, gas-gevel-houtkachels. Baan, 0548-51 46 16. MEUBELEN. KLEDING EN HUISRAAD Goede gebruikte meubelen, kachels enz. Baan, Rijssen. 0548- 51 46 16.Tevens inkoop. VRAAG EN AANBOD. DIVERSEN Houtworm en boktorbestr. in boerderijen, woningen, kerken, schuren, etc. Vrijbl. inspektie/offerte. Levering vloeistof dhz. Ovon Tel. 0523-23 27 64. Om een rubrieksadvertentie op te geven voor Holtens Nieuwsblad/De Zakengids Plaatsingsdatum(s) Plaats hier uw advertentietekst Per vakje een leesteken of spatie gebruiken. (Denk aan adres en/of telefoonnumer en vergeet niet om belangrijke details te vermelden). REGEL De kosten van uw advertentie: Prijzen zijn incl. 17,5% BTW t/m 3 regels f 17.30 per regel meer f 5.75 Hoe opsturen De volledig ingevulde bon, voorzien van uw eigen banknummer en handtekening of met bijgevoegde giro-betaalkaart of bankcheque, dient 2 dagen voor plaatsing in ons bezit te zijn. Opdrachten die te laat zijn worden doorgeschoven naar de volgende week. In gesloten envelop toezenden aan Oostelijke Weekbladpers b.v. afd. Telefonische Verkoop Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede (een postzegel is niet nodig) Hoe betalen Vul op de bon uw eigen bankrekeningnummer in en plaats uw handtekening Daarmee stelt u ons (éénmalig) in de gelegenheid om het bedrag te incasseren Ook kunt u een ingevulde en ondertekende girobetaalkaart of bankcheque bij de bon opzenden. Ondergetekende. Adres: Woonplaats Postcode: Telefoon: verleent hierbij een éénmalige machtiging aan Media Collect om het verschuldigde bedrag af te schrijven ten laste van zijn/haar rekening Postbanknr.: datum handtekening rekeninghouder: Administratiekosten bij niet-kontante betaling f 6 50 Advertentie onder nummer/brieven buro v/'d blad f 6.50 extra Bewijsexemplaar op aanvraag per post f 6.50 Telefonische opgave advertenties. 053-84 24 50

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5