Holtens Nieuwsblad Triathlon Holten opnieuw met sterk deelnemersveld Holtenaren starten op NK Truck en Tractor PuÜing INOIT Triatleet getooid met startnummer in haar Afsluiting van wegen Brandweerkorps weer op volle sterkte 'Zwartepad en MAC-pad bij Kalfs termans wei' U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Randactiviteiten met Kinderstraat en live muziek epen gekapt wegens ziekte Kinderkoor start repetities Inrichting Lukensveld 'Broedende kip niet storen' Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 8AUGUSTUS 1996 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 „Een kermis op de huidige Kalfstermansweidc kan in derdaad niet," vindt ook Jan Stam in een reactie op het artikel dat vorige week de voorpagina van het Holtens Nieuwsblad sierde. „Maar met een simpele aanpassing kan het mijns inziens wèl. Waarom niet aan weerskan ten van de weide de heg eruit halen en aan de ene kant het Zwartepad erbij trekken, aan de andere kant het onlangs verharde MAC- -pad? Het Zwartepad is on geveer 2,5 meter breed, het MAC-pad misschien wel 10 meter. Je kunt die extra ruimte simpelweg met paal tjes met daar tussenin ket tingen van de eigenlijke wei de afscheiden en die handel verwijderen op het moment dat het volledige terrein no dig is voor een groter evene ment, zoals de kermis. Het heeft enkel tot gevolg dat je straks een paar dagen per jaar niet via het MAC-pad het parkeerterrein van Al- bert Heijn kunt verlaten, maar op de manier zoals nu gebeurt: via het parkeerter rein dus." De rijwielhande laar is ervan overtuigd dat het voor de kermis, die dit maal volgens hem veel min der bezocht is dan in voor gaande jaren, veel gunstiger is. Alles centraal op één ter rein is volgens de meeste kermisexploitanten gezelli ger en ook het beste voor de inkomsten. Grote(re) at tracties als de Calypso en de botsautobaan zouden op de tegen die tijd misschien ver harde weide kunnen staan, andere, zoals de schiettent en de oliebollenkraam op de twee paden aan weerskan ten. Volgens ons een alter natief dat zeker waard is om over na te denken... Verscheidene jaren achtereen al meldt Rudy Drenth zich daags voor de Triathlon Holten bij kapper Wander Drent: „Zodra ik mijn startnummer weet, laat ik dat door Wander in mijn haar knippen...." Fotowv Zesmaal al deed Rud\ Drenth 'mee aan de Triathlon Holten. En i vijfmaal daarvan toog hij kort tevo ren naar kapper Wander Drent om zgn startnummer in zijn haar te la ten knippen. Zo ook ditmaal. 'Gewapend met schaar en scheer- imes ging Wander Rudy afgelopen i zaterdagochtend te lijf en creëerde 'een keurige 32 in zijn haar. I .cnprachtstunt, vindt Wander, die zi)n klant voor deze bijzondere ge degenheid graag gratis helpt. De re- jden van Drenths initiatief? „Domweggekkigheid. Denk maar i niet dat ik er ooit één cent mee vcr- idiend heb! De eerste keer deed ik Jhctop de vrijdag voor de triathlon. ITocn hoorde ik menigeen zeggen j'Moet je die idioot zien..', jInmiddels is het publiek er aan ge wend en vindt het ook leuk en zou 1 het zelfs missen als ik het niet meer •zou doen..." Voor de goede orde: iRudy is geen familie van Wander. i Hoewel de familienaam dat doet vermoeden, wordt de ene Drent imet 'h'geschreven, de andere niet. 'De 31-jarige Holtenaar start zatcr- idag voor de zevende maal op de •achtste triathlon en toont zich de nuchterheid zelve. „Holtens Kampioen? Laat me niet •lachen...! Ik streef er niet eens naar fern mijn tijd te verbeteren. Sterker, ak weet niet eens wat mijn snelste tijd is! Via een groepje vrienden ben 'ik er ooit mee begonnen. F,en uit- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon. voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Hi/zi] betaalt abonnementsgeld per jaar ad 74.50 Zaterdag 10 augustus komen in Lochem voor de dertiende maal alle Nederlandse topt- ractoren aan de start tijdens het Nederlands Kampioen schap Truck en Tractor Pui ling. Een evenement, dat vo rig jaar 8000 toeschouwers op de been bracht. Behalve de trucks, komen ook de tractoren in de drie verschil lende categorieën in de specta culaire vrije klasse aan de start, evenals de mini pullers, de two wheel drives en de super stock- -tractoren in de 4,4 ton. Onder de deelnemers ook twee Holte naren: in de klassf 4,4 ton super stock is dat Henk Meilink, lid van het Roughneck-team dat in de tussenstand om het NK op de vijfde plaats staat - in de 3,4 ton standaardklasse start André Stam met een Belarus BX 100. De wedstrijden spelen zich af op een terrein langs de weg Lo- chem-Barchem. Na Lochem volgen nog drie wedstrijden. De laatste daarvan is half september in Walibi Flevo, waar de kam pioenen bekend zullen worden. Tractorpullers zijn doorgaans aardige, hard werkende lieden. Mensen, die trots als een pauw in de buurt van hun technisch wonder blijven. De meesten on der hen vinden de wedstrijden leuk. Het steeds op zoek gaan naar meer vermogen, meer snel heid en vooral ook een steeds spectaculairder uiterlijk van hun tractor is hetgeen hen echter het meeste boeit. Voor het publiek is er dan ook volop te genieten in de paddock, waar de tractoren staan opgesteld en veel teams de technische gegevens van hun grote liefde aan de buitenwacht prijsgeven. Truck en Tractor Pulling is een combinatie van techniek, kracht en show. Uitzonderlijk uitgdos- tc tractoren, voorzien van krachtbronnen die uit onderzee boten, helikopters en vliegtui gen komen, verplaatsen een sleepwagen over een 100 meter lange kleibaan. Tijdens een 'trek' Wordt een ballastbak op de sleepwagen van achter naar vo ren verplaatst, waardoor er steeds meer gewicht op de trek ker komt. Legt een trekker de volledige afstand af, dan heet dat een Full Pull. Degene die dan de grootste afstand aflegt wordt tot winnaar gekroond. Het spreekt voor zich dat een aantal trekkers de gedane aan slag niet overleeft. Vuurspu wende monsters, die in het heetst van de strijd exploderen, Aan de start in Lochem meldt zich ook Holtenaar Henk Meilink, hier actief in de super standaardklasse. Foto: Ei gen foto hetgeen gepaard gaat met veel lawaai, rook en stoom. Een spektakel, waarvoor duizenden mensen jaarlijks in Lochem uit hun bol gaan. De vuurwek-act van vuurwerk bouwer Wagenvoort uit Wapen veld als sluitstuk van deze prachtige middag/avond vormt een passend slot. In de feesttent zorgt de Bathmense band Ka baal voor de vrolijke noot. De kleintjes kunnen zich vermaken op een luchtkussen. De wed strijden beginnen om 17.00 uur, het vuurwerk omstreeks 23.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 20 gulden voor volwassenen, kinderen van 4 tot 12 jaar beta len 5 gulden. daging. En sindsdien denk ik eigen lijk ieder jaar: waarom pest je jezelf toch zo... Maar 't is die eeuwige prikkel die je ertoe zet om te bewij zen dat je 't nog steeds kunt vol brengen. Meer niet. F.n hoe moe of uitgeput je misschien ook bent, 't is telkens hartstikke mooi als je door die finishpoort komt. Dan heb je 't tóch weer geflikt!" Terwijl Wander Drent ijverig knipt, scheert en keurt, bekent Rudy Drenth het eerste jaar dat hij zich opwierp als triathleet, inten sief te hebben getraind. Nu liggen die kaarten anders geschud. „Ik train een stuk minder. Soms fiets ik op mijn racefiets naar mijn werk in Deventer en heel af en toe lig ik in het zwembad. Zwemmen is mijn sterkste onder deel, dus is die training niet zo drin gend nodig. En lopen zeg je? Daar moet ik nog mee beginnen...." Rudy Drenth noemt zichzelf een middenmoter. Hoopt op een rede lijke vorm van de dag. „Als je goed uit het water komt, zit je meestal ook wel lekker in je vel tijdens het fietsen en lopen," legt hij uit. Laten we hopen dat hij de vorm van de dag te pakken heeft en wel licht op zijn slofjes een keurige tijd weet te klokken. De redactie wenst hem via deze weg in elk geval veel succes! Holten staat aan de vooravond van de twaalfde Triathlon Holten. Een sportevenement, waarvan de organiserende Stichting Triathlon Holten (STH), ondanks het grote aantal randactiviteiten, nog altijd benadrukt dat het sportieve deel de boventoon blijft voeren. Reclameborden en spandoeken attenderen inwoners en vakantiegasten al enige üjd nadrukke lijk op wat in de afgelopen jaren is uitgegroeid tot het sportieve hoogtepunt van onze gemeente. Begin deze week is ook begonnen met het opbouwen van de VIP-tent achter het gemeentehuis en de atletentent op de Kalfstermansweide. De Triathlon Holten maakt opnieuw deel uit van het Golden Four Circuit. Het circuit wordt gevormd door Almere (hele triathlon), Stein (halve triathlon), Venray (duathlon) en Hol ten. De vier organisaties hopen dat hun circuit door meer publiciteit en bekendheid een bijdrage levert aan het bevorde ren van de (top)triathlonsport in Nederland. Bovendien hoopt men sterker te staan naar de commercie en buitenland se evenementen. Dit jaar is er. 13.000 gulden aan prijzengeld beschikbaar. De eerste prijs bij zowel de dames als de heren is 2500 gulden, de heer en/of dame die het parcoursrecord verbetert ontvangt 250 gulden. Het startschot voor de Triathlon Holten, met opnieuw Oostnederland Zorgverzeke raar en Walgemoed Accountants en Adviseurs als hoofd sponsors, valt zaterdag 10 augustus om 14.00 uur in zwembad Twenhaarsveld, dat de gehele dag gesloten is voor recreatief zwemmen. Bezoekers van het evenement kunnen er wel terecht. De finishpoort verrijst zoals altijd op de Smidsbelt, waar dit jaar voor het eerst aan de westzijde een tribune wordt opgebouwd. Dertig meter lang en zeven rijen hoog met een capaciteit van 350 zitplaatsen. Het loopparcours is zodanig aangepast dat de deelnemers meerdere malen de tribune passeren, zodat het publiek een beter beeld heeft van het wedstrijdverloop. Van de wedstrijd bij de heren en dames wordt morgenavond een korte voorbeschouwing gegeven op TV Oost, maandagavond 12 augustus volgt een compleet wedstrijdverslag van een kwartier met sfeerbeelden. Gedu rende de wedstrijd hangen geluidsinstallaties langs het par cours, zodat belangstellenden het verslag van de commenta toren Dinant Veneman en Dennis van de Veen kunnen volgen. Op het parcours zelf houden motorverslaggevers de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten. Bovendien verzorgt de Kabelkrant (TV Koerier) zaterdag voor actuele verslagge ving met beelden. L7US1 NEDERLAND iitseurs WHHl' De winnaars van het Holtens Kampioenschapschap 1995 op kwart en achtste triathlon zullen er ongetwijfeld alles aan doen om zaterdag opnieuw de hoogste trede van het podium te mogelijk beklimmen. Foto: Archief Triathlon is een combinatie van drie sportdisciplines: zwemmen, fietsen, hardlopen. In Holten gaat het om een Olympic Dis tance (kwart triathlon), zowel in wedstrijd (Super Prestige Cir cuit)- als recreatieve vorm en een Sprint (achtste triathlon) re creatief. Deelnemers aan de kwart moeten 1 kilometer zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlopen. Geen officiële afstanden, daar deze respectievelijk 1500 meter, 40 kilometer en 10 kilometer zijn. In Holten is echter geen open water, maar wordt ge zwommen in het plaatselijk zwembad. Daarom heeft de Stichting Triathlon Holten van de Nederlandse Triathlon Bond dispensatie gekregen voor de eerder genoemde afstanden. De achtste triathlon gaat over 500 meter zwemmen, 22 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlo pen, Hoogtepunt in de strijd is de SPC-wedstrijd, die uitslui tend openstaat voor wedstrijdli centiehouders. Voor de tweede maal wordt een jeugdtriathlon (12 t/m 15 jaar) geïntegreerd in het evenement. De afstanden zijn gelijk aan de achtste. En natuurlijk zullen ook dit jaar vele Holtenaren in de been komen om de verrichtingen van familie, vrienden of kennissen tijdens het Holtens kampioenschap te volgen. De deelnemers aan dit onderdeel starten aan het eind van de middag. Er wordt gestre den om de hoogste eer in de kwart en de achtste. Aan het evenement wordt deelgenomen door zo'n 650 atleten. Omwille van de kwaliteit van het evene ment en de veiligheid laat de organisatie niet meer adeten toe. Door afmelding van een aatïtal voorinschrijvers is dit jaar de reservelijst weer aangesproken. Daarvan werden 50 deelnemers toegelaten. De laatste groep start om 18.30 uur. De winnaar van de wedstrijd bij de heren finisht tussen 15.45 en 16.00 uur, bij de dames rond 17.10 uur. De de binnenkomst van de laatste triathleet wordt verwacht rond 20.30 uur. Van 13.30 tot 14.30 uur wordt voor kinderen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen een mini Run-Bi ke-Run gehouden. Zij moeten 1500 meter lopen, 5000 meter fietsen en opnieuw 1500 meter lopen. De mini Run-Bikc-Run start op de Smidsbelt, terwijl het wisselpunt bij de voormalige Dorpsschool aan de Tuinstraat is ingericht. Toppers Aan de kwart triathlon neemt opnieuw een aanzienlijk aantal topatleten deel Vanouds festen zij zich graag in Holten vanwege de pittige concurrentie, het aan trekkelijke parcours, de uitste kende organisatie en sfeer rond het sportfeest. Afgelopen zater dag al namen twee kanshebbers bij de heren hun intrek in een vakantiewoning op bungalow park Twenhaarsveld: Jan van de Marei en Rik van Trigt. Het Holtens Nieuwsblad zocht hen op, daarover elders meer in deze krant. Bij de heren starten even eens Eimert Venderbosch, reeds viermaal winnaar in Hol ten, Guido Gosselink, Guido Savelkoul, Martin Breedijk en John Aalbers. Bij de dames ver schijnt de winnares 1995 Wieke Hoogzaad voor het eerst na een blcssureperiode aan de start. Zij ondervindt ongetwijfeld ge duchte concurrentie van een flink aantal andere gerenom meerde triathletes, onder wie Jacqueline van Vliet, Bianca van Dijk, Christine de Wit (eerste wedstrijd na blessure), Ada van Zwieten en Lucienne Groenen dijk. Het buitenland is niet ver tegenwoordigd. Vrijwilligers De Triathlon Holten heeft in de loop der jaren landelijk een uit stekende naam verworven. In Holten heeft het evenement een opvallend breed draagvlak ge kregen onder de inwoners. Veel Holtenaren staan de organisatie telkens belangeloos bij om alles in goede banen te leiden. De werkzaamheden van deze circa 450 vrijwilligers variëren van het zorgen voor de dranghekken, linten, lunchpakketten, posten bij oversteekplaatsen, nummers uitreiken en weer innemen, con troles en vele andere hand- en spandiensten. Onmisbare scha kels in het uitgebreide organisa- tienet. Zonder hun inzet zou het evenement nooit uitgegroeid zijn tot het huidige hoogwaardi ge sportevenement, dat zo'n goede uitstraling heeft gekregen. Randactiviteiten Zoals gebruikelijk wordt de Holtense triathlon omgeven door een groot aantal randacti viteiten. Naast promotiestands van diverse sponsors, wordt in de Kerkstraat, vlak bij het par koers, voor de jeugd een 'Kin derstraat' ingericht. Daar kun nen kinderen zich uitleven op springkussens, in de draaimolen of op crazy bikes. Ook kunnen ze zich laten schminken of ge nieten van straattheater en zich tegoed doen aan een suikerspin of popcorn. De twaalfde Triath lon Holten wordt besloten met een muzikale avond. Tussen 20.00 en 23.30 uur speelt de Roofgarden Partyband op de Smidsbelt, een vijfmans forma- de met zangeres. De band bege leidt ook zangeres Marga Bult, die er van 22.00 tot 22.30 uur een ongetwijfeld sfeerverho- gend optreden verzorgt. In verband met de triathlon worden zaterdag vanaf 13.00 uur diverse wegen af gesloten. De Oranjestraat en Dorpsstraat gaan dicht vanaf garage Rouwenhorst tot aan de kruising met de Stationsstraat (Albert Heijn en C1000 blijven bereik baar). De bereikbaarheid van de overige winkels in het dorp is gegarandeerd door gebruik te maken van de bemande oversteekplaat sen. De Larenscwcg wordt afgesloten tot aan de roton de bij de Koningin Wilhel- minastraat en ook de Oad- -busroutes worden omge leid. De halte Larenseweg wordt tijdelijk verplaatst naar het NS-station. De hal tes Kon. Wilhclminalaan, Diessenplas en Scholenge meenschap vervallen - in stappen bij de Oad/Deven- terweg. Ten slotte vervalt de halte aan de parallelweg Rijssenseweg bij garage Rouwenhorst instappen Kolweg/hock Pannenbak kersstraat. Het Holtense brandweerkorps is weer op organieke sterkte. Met de komst van Bennie Zwe- verink en Tonnie Haan telt het korps weer 32 leden. De motiva tie van beide heren om tot het korps toe te treden is 'het in dienst staan van de gemeen schap': „Hulp kunnen bieden bij eventuele ongevallen is waar je het om doet, de kicl< zoals die vroeger nogal eens voorkwam met het oog op een eventuele brand is er niet meer," aldus Haan. Van zijn werkgever, Smurfit-Lona Verpakkingen uit Neede, kreeg Zweverink een positieve rcaktie op zijn aanmel ding bij de vrijwillige brandweer. „Wel jammer is dat ik gezien de afstand niet tijdens het werk uit kan rukken," zegt hij. Binnen dit bedrijf is Zweverink ook akticf voor de bedrijfsbrandweer en ook zijn aktieve staat van dienst bij de EHBO zullen hem zeker van pas komen. Wel zal hij nog een flink aantal jaren moeten leren in tegenstelling tot Haan die het al tot hoofdbrandwacht heeft geschopt bij zijn werkge ver (Defensie). Net aangeno men bij het Holtense korps heeft hij zijn eerste inzet, een autobrandje, al achter de rug. „Toch is het niet zo dat ik gezien mijn ervaring niets meer hoef te doen. Ook voor de vrijwillige brandweer geldt een strenge keuring en zul je dus naast je inzet op een verantwoorde ma nier met je lichaam, je konditic, om moeten gaan." Fietsverhuur Twecwiclcrhuis Stam heeft en kele geleden een kontrakt afge sloten met de zes AC-hotels in Nederland. Een succesvol initi atief, waar veel gasten gebruik van maken. De afdeling fietsver huur van de Holtense rijwiel handelaar bloeit als nooit tevo ren en zit nog steeds in de lift. Triathleten Op initiatief van de Stichting Triathlon Holten verblijven twee toptnathleten deze week in een vakantiewoning op bunga lowpark Twenhaarsveld. Jan van de Marei en Rik van Trigt zijn vol lof over het gebaar, dat ze zelfs uniek noemen voor Ne derland. In alle rust kunnen ze zich voorbereiden op het NK hele triathlon in Almere, dat de week na Holten wacht. Ook zaterdag is het tweetal van plan hoge ogen te gooien. Groot was de schrik toen ont dekt werd dat een aantal iepen in onze gemeente besmet zijn met de gevreesde iepziekte. Een bac teriologische ziekte, die de boom onherstelbaar aantast. Wethouder Eb van Schooten (gemeentewerken) laat weten dat het vorige week al leidde tot het onmiddellijk kappen van een iep op de Holterberg, begin deze week werd de ziekte eveneens geconstateerd bij een iep aan de Vrijheidslaan. Een kapvergun- ning is in dat geval niet nodig. Volgens Van Schooten is de gemeente zelfs verplicht om aangetaste bomen onmiddellijk met de grond gelijk te maken. Dinsdag 13 augustus begint In terkerkelijk Kinderkoor Mo zaïek weer met de wekelijkse repetities. Er wordt iedere dins dag vsn 16.30-17.30 uur gerepe teerd in De Kandelaar. Kinde ren van 7 jaar kunnen lid wor den. Hou je van zingen? Kom dan eens vrijblijvend naar de repetitie of bel eerst voor infor matie met Eline Paalman, tel. 361540. De commissies financiën en ge meentewerken schaarden zich maandag achter het voorstel van B en W tot definiueve innchting van de eerste fase van plan Lu kensveld (tussen Zandvoort- spad, Pastoriestraat en Beuse- bergerweg). Er staan circa hon derd woningen. Daarvoor moet de gemeenteraad een krediet van 892.000 gulden beschikbaar stellen. Het gaat onder meer om het herstraten van de huidige klinkerverharding en het aan brengen van gele trottoirtegels. Voor het woonrijp maken van fase I wordt gebruik gemaakt van het groenplan van ambte naar Jan Vincent van gemeente werken, die in het kader van een managementopleiding een groenplan voor een woonwijk moest maken. Nog vóór de ge meenteraadsvergadering (26 au gustus) worden de bewoners in gelicht over de inrichting. Mo gelijk dat het plan dan nog op details wordt aangepast. „Waarom niet nog deze drukke zomerperiode proef nemen met een achteruitgang op het MAC- -pad?," vroeg Dick van der Tor re (D66) zich maandag in de raadscommissie gemeentewer ken af. „Aan de hand daarvan kun je besluiten om ermee door te gaan of niet." De democraat doelde daarmee op het plan het MAC-pad, dat naast de oude begraafplaats ligt en toegangs weg vormt tot schietvereniging De Eendracht, te ontsluiten zo dat automobilisten van het par keerterrein via het pad, Kcrk- hofsweg en Stationsstraat het dorpscentrum kunnen verlaten. „Dat voorkomt de regelmatig voorkomende congestie bij de ingang van het parkeerterrein van Albert Heijn aan de Dorps straat," aldus Van der Torre. Genoemde maatregel is al eer der ter sprake geweest in het kader van het verkeersluw maken van de dorpskom. Wethouder Eb van Schooten (GB) wilde er echter niet over kwijt. Verklaarde dat intern nog steeds over die afvloeiingsmogclijk- hcid voor het verkeer gesproken wordt: „Laten wc de broedende kip vooralsnog niet storen."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1