Klompmaker skeelert zich naar winst in nat Holten Bassie zorgt voor drukte op de kermis HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Kindertheater trekt veel jong publiek Onderzoek naar mogelijke aanleg van skeelerbaan in Holten Ehag-complex ontsloten via 'Abraham Berghof 'Zilverendraden in de kunst' STMU I <fe kerkdiensten medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1996 in de nacht van 22 op 23 juli werd een personenauto gestolen uit de handelsvoorraad van een garagebedrijf aan de Markelose- weg. Het betreft hier cen rode Peugeot 205 cabriolet, gekente kend XV-41-SL. In de nacht van 23 op 24 juli werd weer ingebroken in de kiosk van zwembad Twenhaars- veld. De kiosk werd met grof geweld opengebroken. Ont vreemd werden o.a. een magne tron, ijs, frisdrank en snoep goed. Op 24 juli in de avonduren, vond op het kermisterrein een vechtpartij plaats. Een jonge man uit Holten kreeg het aan de stok met een groep jongelui uit Rijssen. Hierbij werden enkele rake klappen uitgedeeld. De jon gen uit Holten deed aangifte van mishandeling. De politie heeft de zaak in onderzoek. De oor zaak van de vechtpartij is niet duidelijk. Volgens aangever werd hij zonder enige reden in elkaar geslagen. Veertien autobestuurders wer den afgelopen week bekeurd, daar men de geslotenverklaring op de Toeristenweg na 21.00 uur negeerde. De avonduren blijken bij mooi weer erg in trek te zijn een ritje te maken over de Holterberg, ondanks de aange brachte verbodsborden. Op 26 juli werd een grote licht kleurige hond aangereden op de Markeloseweg. De auto liep daarbij enige schade op. Hoe het met de hond is afgelopen, is onbekend; het dier liep het bos in. De politie wil graag weten wie de eigenaar van deze hond is. Twee bejaarde dames veroor zaakten problemen, toen een buschauffeur de vrouwen niet wilde vervoeren, daar zij niet in het bezit waren van een geldige strippenkaart. Hierbij vielen eni ge minder vleiende woorden richting buschauffeur. De poli tie moest er aan te pas komen om de zaak te sussen. Uiteinde lijk kochten de dames een geldig buskaartje. Eveneens op 26 juli zag een werknemer van Broekhuis me- chanisatiebedrijf in Dijkerhoek cen man fietsen op een skelter ongeveer 200 meter verwijderd van het bedrijf. De man vertelde dat hij een proefrit maakte. De man werd gesommeerd de skel ter terug te brengen, hetgeen werd gedaan. De man vervolgde vervolgens te voet zijn weg. Van een proefrit was geen sprake. De skelter was met een ketting afge sloten. Deze ketting was door geknipt. De dader kon niet meer worden achterhaald. Op 28 juli vond een dodelijk verkeersongeval plaats op de kruising Oude Stationsweg- -Dorperdijk. Een 64-jarige auto mobilist die over de Oude Sta tionsweg reed zag een motorrij der, rijdende over de Dorper- dijk, finaal over het hoofd, toen hi) de (voorrangsweg) wilde oversteken. De 58-janige motor rijder, een inwoner uit Rijssen, botste tegen de flank van de auto en brak daarbij zijn nek. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Op 29 juli werd een bromfiets gestolen uit de stalling achter Albert Heijn. De bromfiets was wel afgesloten. Het vermoeden bestaat dat deze bromfiets in een auto is geladen. De diefstal vond plaats tussen 14.00 uur en 18.10 uur. Blauw Wit. Zowel het eerste als het tweede elftal van Blauw Wit speelt woensdag 7 augustus een thuiswedstrijd tegen respectie velijk Lettele 1 en Lettele 2. Beide wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Zaterdag 10 augustus staan geen wedstrijden op het programma in verband met de triathlon. Over belangstelling had het Kindertheater op de eerste dag van de kermis niet te klagen. Zowel de eerste als de tweede show trok zo'n vijftigkinderen. De entertainer had eenuitgebreid programma. Van goocheltrucs tot buikspreekact. Zelfs het al oude spelletje koekhap- pen kreeg een extra tintje toen een jongen en een meisje tegen elkaar gingen koekhappen. Een dergelij ke activiteit kan zeker worden be schouwd als een aanwinst voor het Dorpsfeest. De kinderen genoten van het spel. Volgens de entertai ner, die twee keer een show van een half uur verzorgde, is het mooiste aan dit soort voorstellingen het feit dat de kinderen verwachtingsvol kijken naar wat komen gaat en di rect reageren op de verrichtingen tijdens de show. Een polonaise door de Ficnpreuvers-tent waarin de theatervoorstellingen plaats hadden, sloot de shows af. Een ac tiviteit die zeker voor herhaling vatbaar is. Mensen die op een der gelijke manier kinderen kunnen boeien zijn dun gezaaid. Met een duidelijk afgetekende winst toonde André Klomp maker zich vorige week de sterkste van de A-rijders tijdens de zevende om de SBN-Trophy (Skeeler Bond Nederland), de zesde om de Super Prestige. De regen, die even tevoren tijdens een hevig onweer met bakken naar beneden kwam, had hem geen parten gespeeld. „Eindelijk!," glunderde de 25-jarige skeeleraar uit Oosterwolde. Het parcours was in de bochten glad en daardoor niet ongevaarlijk. Klompmaker verklaarde dan ook risico's te hebben genomen. Door zijn overwinning in Holten belandde Klompmaker in de strijd om de SBN-Trophy op de vijfde plaats. Koploper in die competi tie is Nederlands kampioen Marcel Oosten uit Gorredijk. In het Super Presdge Circuit staat Klompmaker na zijn overwin ning in Holten vierde. Ook daar staat Oosten op kop. Tweede in Holten werd Arjan Smit uit Rouveen, derde Marcel Oosten. Tijdens de skeelerwedstrijden liet organisator Kees Poel weten dat voorzichtig nagedacht wordt over de mogelijke aanleg van een skeelerbaan in Holten. Een voorziening met een tweeledige functie: enerzijds bedoeld voor wedstrijden, anderzijds voor jeugd en overige belangstellenden. Hoewel de dreigende lucht niet veel goeds beloofde, begon de wedstrijd om even over zessen met de junioren. Opvallend was het flinke aantal toeschouwers dat zich langs het parcours had geposteerd. Net als vorig jaar voerde dat van de start/ inish bij garage Baltes aan de Larense- weg, over de Koningin Wilhel- minastraat, Aaltinksweg en weer Larenseweg. Een thuiswedstrijd voor Nederlands kampioen Mark Tuitert, net terug van de Europese kampioenschappen in Italië. Ook voor eigen publiek toonde hij zich in topvorm. Al direct na de start nestelde Tui tert zich in de kopgroep, maar het duurde niet lang of microfo- nist Jan van Ommen kon mel den dat Tuitert 'met zijn turbo benen' een flink gat had gesla gen. Ogenschijnlijk moeiteloos reed de Holtenaar zijn rondjes en eindigde met enorme over macht op de eerste plaats, ge volgd door Rinse Kloek uit Kamperveen en Teunis Hoef nagel uit Urk. Teunis bekende later dat hij Mark absoluut niet had kunnen pakken: „Na vier ronden al moest ik 'm laten gaan." Triest detail was dat Je roen Dunnewind uit Ommen in één van de bochten hard onder uit ging. Per brancard werd hij naar de EHBO-caravan ge bracht, waar een (lichte) hersen schudding werd geconstateerd. In het Medisch Centrum werd Dunnewind later onderzocht door een arts. Even nadat het startschot voor de C-rijders en de dames had geklonken, barstte de hoosbui los. Bliksem en hevige regenval noopten de jury de wedstrijd tijdelijk stil te leggen. Kees Poel, voor het eerst in zijn loopbaan als organisator van skeelerwed- strijden met slecht weer gecon fronteerd: „Een besluit van de jury op het moment dat de rij ders gevaar lopen." Daar de bui vrij lang aanhield, ontstond na enige tijd zorg over het wel of niet doorgaan van de wedstrijd. Even werd overwogen om de zaak uit te stellen naar de vol gende avond, maar gelukkig was Pluvius Poel en de zijnen gun- stig gestemd: na een uur kon de wedstrijd -worden herstart, zij het ietwat ingekort wat betreft tijdsduur. Bovendien startten te gelijkertijd de veteranen. Pu bliekstrekker Dolle Dries van Wijhe weigerde echter van start te gaan. Daar het parcours door de regen hier en daar glad was geworden en daardoor met name in de bochten gevaar ople verde, bleef hij aan de kant. Hoe glad het parcours was, onder vond menig skeeleraar. In de bochten gingen diversen onder uit. De wedstrijd bij de C-rijders werd leverde een Belgische win naar op. Het was Jan Mues die als eerste over de streep kwam, gevolgd door Herman Boeve uit Wilsum. Ook de derde plek was voor een Belg: Wim Jeanne. Bij de veteranen won Piet Manden uit Steenwijk. Tweede werd De raadscommissie volks huisvesting buigt zich dins dag 6 augustus (aanvang 16.00 uur) over het voorstel van B en W om de toe gangsweg tot de 48 senio renwoningen aan de Dorps straat-west de naam 'Abra ham Berghof te geven. Met de bouw van het zogeheten Ehag-complex op de voor malige terreinen van de Ehag-garage, Koopman en Maats wordt binnenkort van start gegaan. Voor een nadere aanduiding van de afzonderlijke woningen is het nodig om voor het com plex een huisnummering vast te stellen. Aangezien de nummering van de wonin gen aan de Dorpsstraat tot gevolg heeft dat een deel van die straat zal moeten worden vernummerd, zijn B en W van mening dat het aanbeveling verdient de toegangsweg tot deze wo ningen van een straatnaam te voorzien. Alle woningen worden aan de achterzijde via deze weg ontsloten. De commissie straatnaamge- ving hééft geadviseerd deze ontsluitingsweg 'Abraham Berghof te noemen. Abra ham Berg was de oudste Joodse inwoner van Holten die in de oorlog gedepor teerd is en niet terugkeerde. Bovendien woonde hij van juni 1936 tot juni 1942 in een woning die tot mei 1964 stond tussen de voormalige Ehag-garage en het voor malige pand van de familie Koopman. Na overleg met de familie van wijlen Abra ham Berg is gekozen voor deze straatnaamgeving. Met ingang van vrijdag 9 augus tus is in galerie De Waerden- borch aan de Oranjestraat een nieuwe expositie ingericht. Het thema luidt 'Zilveren draden in de Kunst'. De expositie toont onder meer werken van Britta-I- nis Rubel uit Rostock. Na ver schillende kunstopleidingen is zij zelfstandig werkzaam als de signer en binnenhuisarchitecte. Britta ontwerpt en maakt onder meer schilderijen, collages, kle ding en sieraden. Britta expo seerde vanaf 1986 vele malen in Duitsland. De tentoonstelling bevat tevens geweven wandta pijten in gobelintcchnick van Lydi Ubbcls uit Amersfoort. Dc tapijten, waarmee Lydi de tradi tie van het gobelin weven in stand wil houden, hebben eigen tijdse motieven. Bij de gobelin techniek wordt als het ware me? draden 'geschilderd; naar cen ontwerp dat is overgezet op een zogeheten carton. Een gobelin weefsel wordt draadje voor draadje opgebouwd. Elk gewe ven deel rust op het voorgaande. Wanneer het werk circa 20 cen timeter gevorderd is, wordt het opgerold op de doekboom van het getouw. Er wordt in spiegel beeld geweven, zodat een totaal overzicht van het werk pas te zien is nadat het van het getouw komt. De op deze expositie ge toonde landschappelijke gobe lins zijn al wevende ontstaan, geïnspireerd op het landschap in Lydi's omgeving met het wisse lende licht van de seizoenen. Op de tentoonstelling is ook werk te zien van Jopie dc Wijs uit Pa- pcndrccht. Zij toont zijdccolla- ges en vezclplastiekcn, waarin organische vormen en lijnen zijn verwerkt. Jopie wordt vaak geïnspireerd door de natuur. Haar werk is zowel abstract als figuratief, zowel in het platte vlak als in reliëf. Het materiaal waarmee ze werkt is zijde, plant aardige vezels, garens, acryl- cn waterverf. Dc expositie duurt tot en met 13 oktober. Dc gale rie is geopend van vrijdag tot cn met zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Op woensdag en donder dag kan men er terecht na tele fonische afspraak (tel. 0548-365041). Bf TON IK BRUG VA De derde skeelerwedstrijd in Holten moest tijdelijk worden gestaakt wegens hevig onweer. Na de herstart bleek het parcours vooral in de bochten verraderlijk glad. Foio: wv Lammert Schoonhoven uit Ol- debroek, derde Piet de Boer uit Jellum. Moordend tempo Het publiek, dat inmiddels weer in grote getale langs het par cours stond, kon zich daarna opmaken voor het klapstuk van de avond, dc wedstrijd van de A-rijders met onder anderen co ryfeeën als smaakmaker Erik Huizebosch uit Gramsbergen, de broers Rcné en Henri Ruiten berg (Elburg), Marcel Oosten en Edward Hagen ('de beul van Haarlem'). Op het startschot van wethouder Eb van Schoo- ten vloog het gezelschap weg, op de voet gevolgd door de camera van TV Oost. Aanvan kelijk werd een kopgroep ge vormd door Roelof Compagner (Staphorst), Arjan Smit (Rou veen), Arno Winters (Ommen) en Klaas Slager (Staphorst). Het duurde echlet niet lang of Rcné Ruitenberg vond aansluiting, met daarachter het peloton on der aanvoering van Edward Ha gen. Erik Huizebosch kwam in het verhaal niet voor. Halverwe ge dc race viel hij zelfs uit. Op dat moment had zich al een andere kopgroep gevormd. Naast Roelof Compagner waren het André Klompmaker, Stap horster Albert de Boer, Marcel Oosten en Arjan Smit die zich in de voorste linie hadden gene steld en een moordend tempo ontwikkelden. Klompmaker bleek uiteindelijk de sterkste. Skeelerbaan Hoewel nog niets zeker is, liet organisator Kees Poel weten dat er met het college van gedachten is gewisseld over de mogelijke aanleg van cen skeelerbaan in Holten. „We weten nog hele maal niet of het haalbaar is en of en waar dan ruimte is." Volgens Poel gaat het om een investering van circa anderhalve ton, die mede gedragen moet worden door gemeente (grond) en be drijfsleven. Zijn gedachten gaan uit naar een 200 meter baan met schuin oplopende bochten, zo als bij wielerbanen. Een asfalt baan, met centraal een midden terrein. „Zo'n skeelerbaan wórdt gebruikt voor-het houden van wedstrijden, maar heeft te vens een sociale functie. Skeele ren wordt steeds populairder. Hoe vaak zie je de jeugd niet skeeleren op straat? Een prima zaak om die jongelui op zo'n piste te brengen, wellicht in combinatie met een skateboard- baan. Een prachtige voorzie ning voor Holten." Met de eventuele aanleg van een skeel erbaan zou Holten zelfs voorop lopen in Nederland. Poel: „Mooi dan toch voor een we genbouwbedrijf om zo'n baan te mogen neerleggen..?!" Zelf denkt hij voorzichtig aan een lokatie op De Borkeld, tegen over bungalowpark Twcnhaars- veld. Het terrein dat in het Structuurplan genoemd wordt als lokatie voor een wellicht ooit te ontwikkelen golfbaan. „Gun stig gelegen ten opzichte van dc Al en de recreatiebedrijven," filosofeert Poel, die B en \X redelijk geïnteresseerd vond. Desgevraagd liet sportwethou der Bertus Rcnsen weten dat er niets concreets is afgesproken. „Het is terloops in een stuk enthousiasme genoemd. We zijn best bereid om mee te den ken, maar dan moet er eerst een goed onderbouwd plan op tafel komen, waarin aspecten als kos ten, verwachte belangstelling cn dergelijke zijn meegenomen. Over een lokatie is niets gezegd. Zou zo'n baan er ooit komen, dan moet de plek in elk geval passen in het bestemmings plan." Reeds om 19.00 uur was' het een drukte van belang op de Holtense kermis. Veel kinde ren waren met ouders of grootouders gekomen om de populaire clown Bassie te zien. Hun geduld werd enig zins op de proef gesteld. Een half uur later dan aangekon digd verscheen Bassie op het kermisterrein. Toen de menigte hem in de- gaten kreeg werd hij vrijwel on middellijk ingesloten. Dc drie bodyguards die hem vdrgezel- den bleken derhalve geen over bodige luxe. Bij de Calypso liep het zelfs een moment zodanig uit de hand dat dc clown over de- attractie een veiliger heenkomen moest zoeken. Toch zijn deze taferelen volgens hem niet on gewoon. Onder her motto 'Wat er ook gebeurd, altijd blijven lachen' vervolgde hij dan ook zijn weg. Tijdens het uitdelen van vlaggetjes en vrijkaartjes voor de diverse attracties klonk er uit menig volwassen mond toch enige wrevel. Bij het uitde len van de vlaggetjes kregen zi) namelijk menig keer 'nee' te ho ren. Kennelijk realiseerden dc betrokkenen niet dat ze door hun gedrag menig kind dat Bas sie wilde ontmoeten of aanra ken, die kans ontnamen. Ook aan de grotere jeugd had Bassie gedacht. Regelmatig werden handen vol vrijkaartjes voor dc botsautootjes, Calypso cn Rups rond gestrooid. Als kleine kin deren die pepernoten rapen, dook de menigte dan naar de Ned. Hev. Kerk. Zondag 4 augustus: 9.30 uur, ds. J.H. Israel. Ncvendiensten. 19.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Col lecte in dienst: Diaconie. Uit gangscollecte: NBG. Dijker- hoek: 9.00 uur, ds. S.M. Roo zenboom. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: NBG. Oppasdienst: mevrouw Veneklaas-Slots, Mariska Noordam. Diessenplas: woensdag 7 au gustus, ds. Israël, Geref. kerk. Zondag 4 augus tus: 9.30 ur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Col lecte in dienst: Diaconie. Twee de collecte: Rente cn aflossing. Kindernevendienst groep 2,3,4 o.l.v. Trijnet Overkempe; groep 5,6,7 o.l.v. Rob Meijerink; Op pasdienst: 0-3 jaar, Anncmiekc Meijerink, Henriëtte Beldman, Karin Tromop. 4-6 jaar, Janita Tromop, Jetty Tromop. RK kerk. Zondag 4 augustus: 10.00 uur, pastoor A. Radema ker, Eucharistieviering. Oppas dienst: mevrouw Veneklaas-S lots, Mariska Noordam. Nieuw-Heeten: Zaterdag 3 augustus: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag augustus: 10.00 uur, Wpord- en communievie- rl Eg- Tent Interkerkelijk Recrea- tiewerk op De Borkeld: 10.00 uur, ds. S.M. Roozenboom. Evangelie gemeente. HMV-gëbouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 4 au gustus: 9.30 uur, ds. L. Flier, Nijvcrdal. Uitgangscollecte: NBG. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Kcizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1 1 11. Geopend op werkda gen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00-17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W.J. Zwijnen, Roelf Bosmastraat 39a, Rijssen. Tel. 0548 512260. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartscncom- binatic Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- cn kindzorg, persoonlijke verzor ging cn verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma t/m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Midden-Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaar- den'straat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Thuiszorg-hulpmiddclen- centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oran jestraat 73 a, tel. 36 42 51. Be handeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of de Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politicburo Raai te. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Ove rigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: Dc sto ringsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen of straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: I West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iedere -derde dinsdag van dc maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel 36 24 8". Maandag cn vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zater dagvan 13.30-16.00 uur. De komst van clown Bassie naar de kermis, zorgde donder dagavond voor een enorme drukte. De populaire clown had soms moeite om al te opdringerige fans te ontwijken. Fotojo De traditionele kleinvee- en rommelmarkt mag eigenlijk geen naam meer hebben. Slechts een handjevol handelaren in kleinvee en tweedehands spullen liet zich vorige week zien op Kalfstermansweide. Menig toerist was dan ook teleurgesteld over de kleinschaligheid van de markt cn droop teleurgesteld af. Misschien reden om toch eens na te denken over de zin van deze activiteit in het programma van het Dorpsfeest. FototJO grond. Hierop kon de clown zijn aandacht weer op de jongere kinderen richten. Na zijn be zoek aan dc kermis vertelde Bas sie dat het hier over het geheel genomen en nog wel meeviel. Tijdens zijn bezoeken aan ker missen door het hele land maak te hij wel ergere taferelen mee. „Toch blijft het jammer dat de volwassenen hun kinderen, voor wie ik uiteindelijk kom, niet vrijlaten zodat ze zelf naar mc toe kunnen komen' zegt Bassie, onder het genot van eert kopje koffie bijkomend van dc drukte. Het weigeren van vlag getjes aan ouders of andere vol wassen familieleden blijkt een bewuste keus „Het kind wil namelijk cen vlaggetje van mij, van Bassie, en niet van z'n vader of moeder zegt hij. „Toch moe ten wc er eens aan denken cen optreden te regelen in deze- buurt gedurende het vakantie seizoen." Dc kermisexploitan ten die Bassie hadden ingehuurd schoten net als dc avond ervoor tijdens de verloting in dc roos wat betreft het bezoekerstal tij dens deze activiteiten. Toen Bassie later op de avond nog maals over dc kermis ging, was het een stuk minder druk en kon een enkel kind nog genieten van de volle aandacht. Donderdag 1 augustus: Dagje de Boer op (route bij WV) Zaterdag 3 augustus: 19.00 uur, start MAC-klassiekertocht bij 't Stuurhuus, Beusebcrger- weg 37. Maandag 5 augustus: 16.30 uur, raadscommissie gemeente werken Dinsdag 6 augustus: 16.00 uur, raadscommissie welzijn- volkshuisvesting Woensdag 7 augustus: 16.30 uur, raadscommissie algemene zaken/financiën Vrijdag 9 augustus: Triathlon Ballooning op sportpark 't Vlet goor (vertrek omstreeks 20.00 uur) Zaterdag 10 augustus: 14.00 uur, Triathlon Holten. Maandag 19 augustus: zwem vierdaagse Dinsdag 20 augustus: zwem vierdaagse; Hollens songfestival (Zum Hooltcr Bock). Woensdag 21 augustus: zwem vierdaagse Donderdag 22 augustus: zwem vierdaagse Vrijdag 23 augustus: slot zwemvierdaagse met estafette vour bedrijven cn verenigingen Zaterdag 24 augustus: Fok vecdag en eindkeuring Kalvcr Opfokclub in Espelo Dinsdag 10 september: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten met toneel en sketches in zaal Vosman Donderdag 12 september: Keunefccstcn: 16.00 uur, pro gramma basisscholen; 18.00 uur, Wielerronde dorpscen trum; 20.00 uur, Drive In Show Radio 538 Vrijdag 13 september: Keunc feesten: 16.30 uur, Bedrijven borreluurtje; 20.00 uur, feesta vond met 'Linda, Roos en Jcssi ca' en showorkest Social Heat Zaterdag 14 september: Keu nefccstcn: 9.00 uur. Vrijmarkt Smidsbelt; 14.30 uur, Spcllencir cuit cn podiumacts in feesttent; 20.00 uur, feestavond met Per fect Showband en Willem Duijn; Overijsselse Molendag Zondag 15 september: Kcune fccsten: 10.30 uur, Frühschop- pen met Boh Foi Toch en salo- norkest Die Flcgel in feesttent Donderdag 19 september: middenstandsbeurs Kalfster mansweide Vrijdag 20 september: mid denstandsbeurs Kalfstermans weide Zaterdag 21 september: mid denstandsbeurs Kalfstcrmans weide; I lolterberghcrfsttoer WVH (80,110,150 km)

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 4