Holtens NieiKblad., Kermis iets minder druk dan in voorgaande jaren Interkerkelijk Re ere atie werk Weinig deelname en publiek bij touwtrekken m OKIA kleurt Oranje op WK in Slagharen aEra Rondvaart dankzij Holtense middenstand Ruim zestig mille voor directieruimte U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Look Holtens kampioen Fienpreuvers-tent vooral in trek bij de Holtenaren MAC toerrit voor klassiekers Driemaal winst voor Marleen Aanmelden Vrijmarkt Resultaten Bergruitertjes Riolering op De Borkeld Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Het programma dat het In terkerkelijk Recreatiewerk op De Borkeld volgende week biedt draait 'om het thema 'Tekens en Symbo len'. Het luidt als volgt: za terdag 3 augustus om 20.00 uur gratis open avond met kampvuur. Zondag 4 au gustus staat de kampdienst in de tent in het teken van Spel(l)en. De dienst begint om 10.00 uur, voorganger is ds. Siebe Roozenboom. Maandag 5 augustus wordt vanaf 14.30 uur een speur tocht met tekens gehouden. De kosten zijn 1,50 gulden per persoon. Dinsdag 6 au gustus is er om 14.30 uur lijnbal (1 gulden per per soon) en om 19.30 uur vol leybal (1,50 gulden per per soon). Woensdag 7 augus tus kunnen vroege vogels genieten tijdens een och tendwandeling, start 6.00 uur. Opgeven voor deze tocht is mogelijk tot dinsdag 20.00 uur, de kosten voor deelname bedragen 1 gul den per persoon. In plaats van de kindermorgen wordt die ochtend vanaf 11.00 uur een picknick gehouden. Kosten eveneens 1 gulden. Vanaf 20.00 uur volgt een Franse avond (opgave voor 12.00 uur). Kosten een rijksdaalder per persoon. Donderdag 8 augustus is er vanaf 19.30 uur kindergrie- zeltocht, kosten 1,50 gulden per kind. Om 22.00 uur start de spooktocht, kósten een rijksdaalder per persoon. Vrijdag 9 augustus is er geen programma. Daarnaast biedt het Inter kerkelijk Recreatiewerk vas te onderdelen als de kinde rochtenden (op werkdagen van 10.00 tot 12.00 uur). De kosten bedragen 1 gulden per keer. Ook op werkda gen is er vanaf 19.00 uur kleuterkwartiertje. Wie meer wil weten over het Interkerkelijk Recreatie werk kan zich te allen tijde vervoegen bij de teamleden bij de tent op De Borkeld, die als vanouds naast de ingang van vakantieoord De Lindenberg staat. Dankzij de steun van de Holtense middenstand en enkele gastgezinnen konden de folkloristen uit de voor malige Sovjetlanden genieten van een rondvaart door Amsterdam. Foto: Eigen foto Ingezonden Tijdens het onlangs gehou den Folklore Festival kre gen alle deelnemende groe pen een vrije dag voor een excursie aangeboden van de festivalorganisatie. Gezien onze ervaring bij vorige fes tivals verwachtten wij dat de deelnemende groepen uit voormalige Sovjetlanden zelf weinig of geen geld zouden hebben om tijdens de excursiedag iets te onder nemen. De tijd om voor de deze groepen uit Yakoetia, Oekraïne, Georgië en Bash kortostan wat geld bijeen te krijgen, was kort. Degenen die de desbetreffende groe pen zouden begeleiden, be sloten een beroep te doen op de Holtense midden stand. De reacties waren hartverwarmend. Vrijwel iedereen was bereid een bij drage te leveren en ook een aantal gastgezinnen droeg een steentje bij. Tijdens de excursiedag hebben we met deze groepen een rondvaart door Amsterdam kunnen maken, de rest van de dag is naar eigen inzicht ingevuld. Iedereen heeft zeer geno ten, het is een bijzonder geslaagd dag geworden. Langs deze weg willen wij iedereen die ons geholpen heeft om van de excursie een succes te maken, nog maals hartelijk danken. Marina Eggink, Agma Engelvaart, Helen Hoge- slag, Ineke van Leeuwen, Frank Sariemijn, Jenny en Dick van der Knaap. De nieuwe bovenschoolse di rectie van het, openbaar basison derwijs krijgt domicilie in de Holtercnkschool. De raadcom- missics financiën en onderwijs brengen volgende week advies uit aan de gemeenteraad over het voorstel een leegstaand lo kaal in de school daarvoor aan te passen. Door middel van schei- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede De immer sterke ploeg uit Look trok zich zaterdag on der bedroevend weinig be langstelling naar het Holtens Kampioenschap touwtrek ken op het OKIA-terrein aan de Larenseweg. Traditioneel sluitstuk van het Dorpsfeest. Ook het deelnemersveld was mager bezet: slechts vijf ploe gen hadden zich ingeschre ven. Holterbroek sprong er wat dat betreft positief uit en was met liefst drie teams ver tegenwoordigd: heren I en II en een sterk damesteam. De ploegen moesten hun krach ten in een dubbele competitie meten met Beuseberg en Look. Dat de belangstelling voor deel name tegenviel, was volgens voorzitter Marietje Jansen on der meer het gevolg van een misverstand binnen de organi satie, die zich bovendien gecon fronteerd wist met de vakantie en daardoor de afwezigheid van nogal wat Holtenaren die door gaans wel meedoen. Mogelijk dat de vakantie ook oor zaak was dat het publiek groten deels wegbleef. Het merendeel van de toeschouwers bestond uit leden van de overige ploegen. Slechts een handjevol Holtenaren stond langs de zijlijn en volgde de verrichtingen van de teams, die onder leiding van NTB-scheidsrechter Jan ten Vaanholt hun krachts inspanningen toonden op de OKIA-weide. Aangemoedigd door de coach en commentator Jan Markvoort, net als Ten Vaanholt al jarenlang van de partij bij het Holtens Kampioenschap touwtrekken. Toch zou ook de lokatie van de wedstrijden verband houden met de geringe belangstelling. Tot drie jaar terug werden deze jaarlijks ge houden op de veel centraler gele gen Kalfstermansweide. Een plek die met dat soort eve nementen volgens velen meer in de loop zit. Sinds OKIA over eigen accommodatie beschikt op 't Vletgoor, is dat verleden tijd. „Het is zo veel handiger voor ons met de organisatie," aldus Henk Schorfhaar. „De mat hier is bovendien een stuk egaler en hier hebben we nu ons ei gen 'Pullhuus', materialenberging, noem maar op. Op de Kalfstermansweide moesten we de Het Holtens kampioenschap touwtrekken werd dit jaar gekenmerkt door bedroevend weinig publieke belangstelling en deelname. Slechts vijf ploegen hadden zich ingeschreven. Foto: wv zaak trouwens direct opruimen. Hier kunnen we het desgewenst uitstellen tot later in de week." Schorfhaar, tot begin dit jaar vijf jaar achtereen voorzitter van OKIA, heeft die functie bewust overgedragen aan Marietje Jansen. „Officieel zou ik er volgend jaar mee stoppen, maar omdat ik tege lijkertijd ook de penningen beheer de vond het ik beter zo. Dat jaar kan ik Marietje mooi inwerken." Uitslag: 1 Look 15 pt.; 2. Holterbroek I 10 pt.; 3. Holterbroek dames 7 pt.; 4. Beuseberg 5 pt.; 5. Holterbroek II3 pt. Het Dorpsfeest Holten 1996 is verleden tijd. Ondanks de kritische geluiden die hier en daar te beluisteren waren, een evenement dat velen vermaak bood, hoewel de drukte over het geheel genomen wat minder was dan in voorgaande jaren. Een beeld overigens dat zich volgens de organiserende Dorpsfeestcommissie landelijk manifesteert. Toch was veruit het merendeel van de kermisexploitanten redelijk tevreden. Vooral vrijdag liep het goed. Het feit dat enkelen al jaren achtereen hun opwachting maken in Holten, bewijst boven dien dat er een boterham kan worden verdiend. „We moeten het hier alleen niet uitsluitend de eigen inwoners hebben, de toeristen spreken duidelijk een woordje mee. Dat maakt het voor ons interessant," aldus één van de exploitanten. De kermismensen waren over het algemeen goed te spreken over de organisatie en sfeer van het evenement. „Holten biedt weliswaar een bescheiden, maar altijd goed verzorgde en gezellige kermis. Natuurlijk is het jammer dat het weer soms tegen zit en dat de kermis niet centraal op één terrein gehouden wordt. Maar in Holten hebben we altijd wél te maken met vriendelijke mensen. Niet alleen van de bezoe kers, ook met de collega's die we hier ontmoeten en de organisatie kunnen we prima door één deur," aldus de familie Wijnands uit het Limburgse Landgraaf, die de kassabei van hun 'rups' geregeld hoorde rinkelen. Wijnands roemde bo vendien de Fienpreuvers-leden die de tent in de Tuinstraat runden: „Nog voor je er één voet binnen had gezet, had je al een stel munten in je. handen. Aardige lui, prettige sfeer, ik kan niet anders zeggen." Over het geheel genomen trok de kermis ditmaal wat minder publiek dan in voorgaande jaren. Toch was veruit het merendeel van de kermisexploitanten redelijk tevreden over de Omzet. Foto: wv dingswanden wordt het lokaal in drie ruimtes verdeeld: twee kan toortjes en een kleine vergader ruimte. De kantoren worden op verantwoorde en goede wijze ingericht, tevens met 'geëigende communicatiemiddelen (tele foon en fax) en computerfacili teiten'. Voor aanpassing en in richting van de directieruimtes moet de raad een krediet be schikbaar stellen van 65.000 gul den. Volgens Herman Beltman, die samen met Jos Kamphuis de Dorpsfeestcommissie vormt, is dat ook de kracht van het evene ment: „We brengen hier een kleinschalig evenement. Wie ten volle van het fenomeen kermis genieten wil, kan beter kiezen voor plaatsen als Enschede of Tilburg. Daar is echter wel spra ke van een veel onpersoonlijker sfeer. De kontakten die we hier met de exploitanten hebben zijn spontaan en vriendschappelijk. Daarmee onderscheiden we ons van andere kermissen." Zowel Beltman als Kamphuis verklaar den dat de kleinveemarkt, of schoon een aktiviteit met weinig uitstraling, in het programma opgenomen blijft. Beltman: „Het is begonnen op verzoek van een aantal mensen en wordt georganiseerd door Tonnie Brands. Wij doen er eigenlijk niets aan. Het blijkt dat een kleine categorie mensen er toch jaarlijks op af komt." Om zoveel mogelijk publiek naar het dorps centrum te lokken, worden ge durende de kermis diverse, mede door de Dorpsfeestcom missie gesubsidieerde, activitei ten gehouden, zoals de skeeler wedstrijd (zie elders in deze krant). Het skeeleren kwam drie jaar geleden in de plaats van de wielerronde, die traditiegetrouw door het dorpscentrum voerde. Beltman: „Dat wilden wij 't liefst zo houden met het skeeleren, maar qua parkoers is het in De Haar veel beter. Op de Pastorie straat bijvoorbeeld liggen nu klinkers, heb je drempels en zo zijn er nog wel een paar obsta kels te noemen." Ook het touw trekken om het Holtens Kam pioenschap, vanouds slotstuk van het Dorpsfeest dat zich tot voor drie jaar op de Kalfster mansweide voltrok, heeft het centrum verlaten. Nu OKIA een eigen en bovendien egaal terrein op 't Vletgoor heeft, wordt het evenement daar ge houden, hetgeen wel gevolgen heeft voor de publieke belang stelling. Daarover elders meer. Kalfstermansweide Dat de spreiding van de kermis over Smidsbelt en Tuinstraat toch niet echt gunstig is, zal niemand verwonderen. Wat dat betreft merkte een enkeling op dat daar wel verandering komt zodra de Kalfstermansweide aangepakt is. Een kermis van deze omvang op de weide lijkt ons echter onmogelijk. Wellicht dus dat het evenement op en rortd Smidsbelt blijft. Volgens diverse kermisexploitanten die wij spraken ook de beste lokatie: hoe centraler, hoe beter voor de inkomsten... Zo had de eigenaar van de draaimolen en de Calyp so op de Smidsbelt geen klagen. Met zijn attracties neemt hij dan ook al jaren achtereen een ui terst strategische plek in op ker mis. Dat gold eveneens voor de collega's van de botsautobaan en van het kleurenspel en touw tje trekken. Beide laatsten ston den direct voor gebouw Irene, tussen Kerk- en Tuinstraat, pri ma in de loop dus. Een geheel ander geluid was er echter van de woordvoerder van de 'Myste ry' van de firma Talens Amuse ment uit Maarssen. Het spook huis, voor het eerst in Holten, stond pal voor de gymzaal in de Tuinstraat. Om de attracties op dat gedeelte meer te betrekken bij de rest van de kermis, was de Fienpreuvers-tent bewust op de hoek Tuinstraat-Boschkamp straat opgebouwd in plaats van op het parkeerterrein achter het gemeentehuis. Iedere avond was er live muziek. Wetende dat de tent doorgaans veel publiek trekt, hoopten de organisatoren de betrokken kermisexploitan ten op die manier tegemoet te komen. Of men baat had gehad van het initiatief? „Absoluut niet! 't Loopt hier zelfs voor geen meter!," liet de kassamede werker in onverbloemde taal weten. „Per dag hooguit vier- tot vijfhonderd gulden, terwijl dat minimaal het dubbele moet zijn. Of we hier terugkomen? Ik betwijfel het ten zeerste..." Buurman Wijnands uit Land graaf was zoals gemeld beter gestemd. Had weinig omzet ge draaid tijdens de eerste avond toen het hevig onweerde, maar trok de overige dagen redelijk tot flink belangstelling^ Vooral donderdagavond, toen clown Bassie zijn opwachting maakte op de kermis, was het druk. Ook vrijdagavond, in Holten gebrui kelijk de laatste avond en tevens topavond van de kermis en nu bovendien een avond met mild weer, had Wijnands en ook de schiettent tegenover de Fien preuvers-tent geen reden tot klagen. In de loop van de avond kwam een enkele toerist, maar vooral Holten massaal af op het buffet in en ook buiten de tent, waar nu ook ruimte was voor het plaatsen van een aantal hoge bartafels. De tafels uit de tent waren vanwege de aangename zomeravond buiten gezet onder de bomen van de Tuinstraat. Gezellig en sfeervol. In dat op zicht alleen al is de verhuizing van de tent daarheen volgens ons een succes. Een week na het Nederland Kampioenschap, waarin touwtrekvereniging OKIA na zware wedstrijden met het 640 kg team op de vierde plaats eindigde, nam de ploeg onlangs revanche tij dens de selectiewedstrijden voor het Wereldkampioen schap. De geweldige inzet van het team had tot gevolg dat het op zondag 22 septem ber in Slagharen de nationale driekleur mag verdedigen. Een zwaar karwei, waarvoor de komende weken nog in tensief getraind wordt. Vorig jaar eindigde OKIA op de vierde plaats tijdens het Neder lands Kampioenschap. Daarom schreef de vereniging zich dit jaar in als gewest Noord, zodat op die manier toch kon worden deelgenomen aan de selectie wedstrijden. De loting was niet ongunstig, maar dat het zware wedstrijden zouden worden was vooraf al duidelijk. De eerste trekbeurt was tegen Heure - deze werd vrij gemakkelijk ge wonnen met 3-0. Het was te vens het laatste optreden van Heure, omdat de ploeg zich te rugtrok na een meningsverschil met de wedstrijdleider over het niet willen trekken op een nieu we baan. De tweede trek was tegen Vios Bisons, één van de directe concurrenten. Een ploeg waarmee OKIA nog een appel tje te schillen had. De eerste trekbeurt werd vrij snel in het voordeel vin de Holtenaren be slist, de tweede had wat meer voeten in de aarde. OKIA had echter de langste adem en won de partij. De derde trek was tegen de Nederlands Kampioen van vorig jaar, Eibergen, dat al een verliespunt moest incasse ren tegen Veluwse Boys. De wedstrijd nam- geruime tijd in beslag en de winst werd op pure druk door OKIA binnenge haald. In de vierde partij trad OKIA aan tegen "het sterke Ve luwse Boys. De stijl van de ploeg was bekend na onder meer een gezamenlijke training, OKIA wist er echter redelijk goed mee om te gaan, zodat Veluwse Boys met slechts 2-1 wist te winnen. Het enige verliespunt voor de Holtenaren.In de laatste partij ontmoette OKIA Lagerweij, een team dat goed meedraaide en hoewel de Holtense ploeg er zeer goed voorstond, moest Skeelerbaan Tijdens de vorige week ge houden skeelermarathon, liet organisator Kees Poel weten dat voorzichtig nage dacht wordt over de eventu ele aanleg van een skeeler- baan in Holten. De gemeen te is op de hoogte, maar concrete afspraken zijn er (nog) niet. Voor de zaak serieus bekeken wordt, moet eerst een gedegen plan op tafel komen. Heineken-prijs De Koninklijke Nederland se Akademie van Weten schappen heeft dé dr. A.H. Heineken-prijs voor Histo rische Wetenschappen, een geldprijs van 250.000 gul den, toegekend aan prof. dr. Heiko A. Oberman (66), hoogleraar geschiedenis van de late Middeleeuwen, Re naissance en Reformatie aan de University of Arizo na. Oberman, in hart en nieren Holtenaar, is de eer ste Nederlander die deze tweejaarlijkse prijs eind sep tember uitgereikt krijgt in de Amsterdamse Nieuwe Kerk. Holten - Zaterdag 3 augustus houdt MAC De Holterberg weer een toertocht voor klassie ke motoren rondom Holten. De lengte van de gratis rit is onge veer 50 kilometer en voert de deelnemers door Espelo, Lette - le, Okkenbroek, Dijkerhoek en Beuseberg. De start is om 19.00 uur bij het MAC-Stuurhuus, Beusebergerweg 37. In korte tijd heeft Bergruiter Marleen de Roos met Karlien driemaal achtereen een eerste prijs in de wacht gesleept. In het onlangs in Luttenberg gehou den concours reed de combina tie zich naar winst in het sprin gen klasse B. Een prachtige prestatie in een sterk bezette wedstrijd. In Dalfsen herhaalde de Holtense amazone vrijdag haar prestatie in dezelfde klasse. Op het zaterdag gehouden con cours van de St. Steffenruiters in Laren werd de combinatie eer ste bij de dressuur. deze partij wel gewonnen wor den om definitief Nederland te mogen vertegenwoordigen op het WK. Na een laatste kracht sexplosie van het gehele team was, lukte dat en komt het OKI- A-team uit op de WK in Slagha ren. De ploeg rekent op de steun van vele supporters, familie, vrienden en iedereen die OKIA een warm hart toedraagt. Afgelopen zaterdag was een aantal Bergruitertjes actief op het concours van de St. Steffenrijders te Laren. Er werden twee springprijzen be haald: Jeanet Markvoort op Sharim zesde prijs klasse B, cat. D en Marjan Noteboom op Romadour derde prij s klasse L, cat. E. Ook bij de dressuur werden twee bekers in de wacht gesleept. De prestaties Claudia Vosselman met Vaya con Dios en Angelique van Wanrooy met Queenie waren goed voor een derde prijs in de klasse L, cat. D en E. Zaterdag 14 september houdt de supportersvereniging van HMV weer de jaarlijkse vrij markt op Smidsbelt. Zoals de laatste jaren valt deze gezellige vlooienmarkt samen met de Keunefeesten. Ook dit jaar heeft de organiserende commis sie tal van aanmeldingen voor kramen en grondplaatsen ont vangen. Het aantal aan te bieden kramen is nagenoeg gelijk aan voorgaande Vrijmarkten. Wie dus verzekerd wil zijn van een plaatsje wordt geadviseerd zich zo vroeg mogelijk aan te mel den. Telefonisch reserveren is mogelijk bij J. Huzen, tel. 361415 of H. Harmelink, tel. 363012 (tussen 17.00 en 19.00 uur). Vooruitlopend op de definitieve vaststelling van het gemeentelijk rioleringsplan, willen B en W de bestaande riolering op het zo merhuisjesterrein De Borkeld vergroten en uitbreiden. De reden daarvoor is niet alleen het gegeven dat de bestaande capaci teit nu al te klein is voor het gehele terrein met een groot aantal afval- waterlozingspunten, maar ook de uitbreiding van het recreatiegebied met een aantal woningen. Bovendien blijkt dat particulieren die daar bezittin gen hebben, uit oogpunt van brandpreventie bomen willen rooien en wegen willen aanpas sen. Volgens B en W logisch om één en ander te combineren. Om overbodige belasting van de bestaande riolering in de kom van Holten te voorkomen, acht het college het daarnaast ge wenst het afvalwater recht streeks op de persleiding te laten afvoeren. De aansluiting van het zomerhuisjesterrein vergt een investering van ruim drie mil joen gulden. Uitgaande van 420 huisjes is dit per woning een investering van 7380 gulden. De commissies financiën en ge meentewerken spreken zich vblgende week uit over het voorstel.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1