Belevingstocht toont Sallandse natuur in diverse facetten Mannen van het Woord (17) HOLTEWS NIEUWSBLAD 'De boswachter attendeert je op zaken waar je anders aan voorbijgaat' Resultaten Bridgeclub Holten DONDERDAG 25JULI 1996 „Heel erg leuk en leerzaam. Niet alleen voor ons, ook voor de kinderen. De boswachter betrekt ze erbij, legt de dingen duidelijk uit en laat ook het één en ander zien." De familie Boender uit Hellevoetsluis heeft met veel plezier deelgeno men aan de Belevingstocht onder leiding van boswachter Geert Euverman. Vader, moeder en twee dochters (9 en 12 jaar) hebben genoten van Euvermans' verhaal. „Heel veel dingen neem je gewoonlijk niet waar. Je let er niet op. Door met een deskundige mee te gaan, word je op allerlei zaken geattendeerd. Nee, we hebben er zeker geen spijt van." Waarderende woorden zijn er ook van de overige deelnemers aan de Belevingstocht, hoewel een familie uit Groningen toch een kritisch nootje laat horen. Zij heeft drie kinderen bij zich (11, 9 en 6 jaar) en ofschoon de middelste evenmin overloopt van enthousiasme, is de duur van de educatieve wandeltocht met name voor de jongste aan de lange kant. De Belevings tocht is opgezet door de VW, een wandelarrangement in samenwerking met Staatsbosbeheer, natuurmuseum Bos Dierenwereld en restaurant De Wielen. Na afloop is er voor iedere deelnemer koffie, thee of een glas fris bij De Wielen, waarna het museum kan worden bezocht. Een uitgelezen mogelijkheid voor toeristen, (dag)recreanten en ook inwo ners van Holten en omgeving om op bijzondere manier te genieten van bos, heide en prachtige vergezichten die de Sallandse Heuvelrug, in dit geval de Holterberg, biedt. De ongeveer twee uur durende tocht staat onder leiding van een boswachter die de deelnemers van alles vertelt en uidegt over wat er zoal leeft, groeit en bloeit op de berg. Daarbij komen ook aspecten als horen, zien, ruiken en proeven (najaar) aan bod. De eerste twee Belevingstochten moesten vanwege gebrek aan belangstelling worden afgelast, vorige week waren er echter voldoende deelnemers en besloot het Holtens Nieuwsblad boswachter Euverman op zijn tocht te vergezel len. Boswachter Geert Euverman legt de deelnemers aan de Belevingstocht het verschil uit tussen de blauwe bosbes en de rode bos(vosse)bes. Foto: w De tocht start om 9.00 uur bij Bos Dierenwereld en voert eerst een stukje over de Toeristen- weg. Voor Euverman aanleiding om het cén en ander te vertellen over de gefaseerde afsluiting voor gemotoriseerd verkeer en de afsluitingstijd die nu geldt. Of het korhoen daarvan de reden is? „Ja voor een groot deel wel," meent de boswachter, die zich verder onthoudt van enige uit spraak. „Ik ben nog maar kort hier, bovendien tijdelijk en weet van die kwestie niet het fijne..." Het mag bekend zijn dat de weg niet de enige reden is dat de korhoenderpopulatie onder druk staat. Met name de predatie door vossen en haviken is een belangrijk element, evenals het gebrek aan kalk, dat een ongun stig effect heeft op het aantal legsels. Dit voorjaar bleek bij de telling dat het aantal korhanen, dus vermoedelijk de totale po pulatie, gelukkig vrijwel gelijk is gebleven (28 hanen). Bovendien werd voor het eerst een opval lend groot aantal hennen waar genomen, een hoopvolle ont wikkeling. Even verderop leidt Euverman de elf deelnemers (zes volwasse nen, vijf kinderen) aan de wan deling door een perceel van Staatsbosbeheer en demon streert direct een warme belang stelling voor en een gedegen kennis over de natuur. Uitvoe ring vertelt hij over het ontstaan van het bos, dat vele jaren terug heide was, en over de diverse boomsoorten die er groeien. De Amerikaanse Douglasspar, die steeds meer in trek is vanwege zijn goede en duurzame hout, de fijnspar (kerstboom), de grove den, de Japanse lariks, de enige naaldboom die in de winter zijn naalden verliest, de ruwe en zachte berk en de bitter geuren de Amerikaanse vogelkers. Plot seling kraakt er wat even verder op in het bos en leeft de hoop dat een ree zich laat zien. Het blijkt echter een vogel. Wel toont Euverman even later hoe en waar de reebokken hun ge weien 'vegen'. Op de Hoiter- berg leven momenteel circa 150 reeën. Ook vertelt hij over de valse salie, de rankende helm- bloem en de blauwe bosbes en de rode bosbes, beter bekend als vossebes. Voedsel voor de zo veelbesproken korhoenders. 'T oeristenheide' Als we een klein stukje verderop zijn en langs een particulier stuk bosgrond lopen, komt het op vormen van bosonderhoud. Waar Staatsbosbeheer tot voor betrekkelijk kort de bossen keu rig schoon hield, blijven kap hout (takken) en omgevallen bomen nu bewust liggen. Goed voor de humuslaag en boven dien een ideale schuilplaats voor kleine dieren. Bovendien trekt het insekten aan. De Sallandse Heuvelrug heeft naar zijn zeg gen 'harstikke arme grond'. Veel zandgrond, waardoor het water snel wegzakt. Door de water winning is het grondwaterpeil aanzienlijk gezakt. Veel vergras- sing is er niet - in de drogere gebieden groeit wel bochtige smele, in de wat vochtiger het pijpestrotje. Nadat we poep van een marter en een nest rode mieren (mierenhoop) hebben bestudeerd, houdt Euverman halt bij vroegere terrein van Vix- seboxse. Het uitzicht blijft altijd weer boeien. In de verte scheert een buizerd langs de bosrand, op zoek naar prooi. Euverman doet een boekje open over de bosschoonmaakdagen, een re gelmatig terugkerend initiatief van de recreatie-ondernemers in en rond de heuvelrug. „Dat de heide onderhouden wordt is pri ma, anders verandert deze op den duur in bos. Toch is een geheel kale heide, zonder bo men of struiken erin, saai en arm, ook voor de vogels. Wij noemen dat een 'toeristenhei- de'." N achtzwaluw Natuurlijk komt aan bod dat het heidcareaal op de berg van 700 naar 1000 ha wordt uitgebreid. Een maatregel ter verbetering van het leefgebied van het kor hoen, dat echter eveneens een gunstige invloed heeft op ande re diersoorten. Bijvoorbeeld de Bij voldoende deelname start de Belevingstocht ie dere donderdag om 9.00 uur bij natuurmuseum Bos Dierenwereld. Vooraf re serveren is noodzakelijk, ui terlijk tot één dag tevoren. Alleen op zaterdag 27 en zondag 28 juli wordt de tocht bij voldoende belang stelling zowel 's ochtends als 's middags gehouden. Ook dan -is vooraf aanmel den vereist: respectievelijk tot vrijdag 18.00 uur of za terdag 16.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 12,50 gulden per volwasse ne en 10 gulden voor kinde ren t/m 12 jaar (inclusief koffie/thee of fris met cake en toegang tot het museum. Enkel op 27 en 28 juli kan per reservering in het na tuurmuseum één poster ter waarde van 1,50 gulden worden uitgezocht. nachtzwaluw - een vrij zeldzame vogelsoort, die het momenteel goed doet op de heuvelrug en ook in aantal toeneemt. Ook de roodborsttapuit en enkele bij zondere sprinkhanen komen steeds vaker voor. Met zijn ge oefend oor wijst Geert Euver man op het fluiten van diverse vogels, zoals de boompieper, fitis, tjiftjaf, kuifmees en het koeren van de veelvoorkomen de houtduif. Aandachtig wordt geluisterd naar zijn verhaal over de bosuil. Met zijn handen aan de mond weet hij de roep van de uil perfect te imiteren. Terug van weggeweest zijn raven. Sinds een paar jaar huizen ze, weliswaar nog in bescheiden aantal, in de omgeving van de Sprengenberg. Vorig jaar werd één jong met succes grootge bracht, dit jaar zelfs drie. „Kijk, een sperwer," roept Euverman ineens, waarop iedereen de blik omhoog richt en zich vergaapt aan de eenzame sperwer, die daar geruisloos rondcirkelt. Door het Numcndal, de diepste slenk in het gebied tussen Hol ten en Nijvcrdal, lopen wc terug. Een kwartiertje later zit 't erop en gemeten we op het terras van De Wielen aan de koffie. Ter afsluiting volgt een bezoek aan natuurmuseum Bos Dierenwe reld. De Belevingstocht ver dient in onze ogen een dikke voldoende. Wel de tip om er een minimum leeftijd voor deelna me aan te koppelen. Johann Georg Pauls Müller (1805-1888) In april 1974 publiceerde ik mijn boekje Duitse 'Mole naars' in Holten. De fami- i lienaam kan worden ver taald met 'molenaar' of 'mulder'. Hierna zal blijken dat de Müllers van Duitse origine zijn. De Umlaut mag dan ook niet ontbreken, ter wijl de voornamen dienen te worden geschreven zoals hierboven aangegeven is. Nasporingen hebben tot re sultaat gehad dat in een fa milieboek Müller in elk ge val negen generades kunnen worden opgevoerd. De grootvader van ds. J.G.P. Müller was Johann Adam Müller (ca. 1700-1771), Schulmeister und Gerichts- schreiber in Schwcbheim bij Scwcinfurt. Op 23 mei 1974 kwamen wij de naam Johann Georg Paulus Mül ler voor het eerst in Neder land tegen, namelijk in het ondertrouwbock van Lei den. Müller oefende er het beroep van stadsbode uit. Uit het huwelijk met Maria den Hartogh, jongedochter van Leiden, is op 27 decem ber 1805 een zoon geboren die dezelfde voornaam kreeg als zijn vader. De ju nior werd op 5 januari 1806 in de Hooglandse kerk in Leiden gedoopt. Na vol- tooiiing van zijn theologi sche studie in Leiden werd de jonge Muller kandidaat bij het provinciaal kerkbe stuur van Noord-Brabant. Op 26 augustus 1830 ont ving de héér J.G.P. Müller te Leiden een beroep van de hervormde gemeente Hol ten. Kandiaat Müller aan vaardde het beroep. De bruid was Francina Ma rian Wartjouw, geboren 29 Ds. J.P.G. Müller sr, predikant van de hervormde ge meente Holten van 1830 tot 1885. FotoOuen november 1808 te Leiden, zonder beroep, wonende op de Hoogewoerd in de stad waar haar vader Johan nes Hendrik Wartjouw 'schoolmeester' was, terwijl haar moeder Katharina La Lau her beroep van winke lierster uitoefende. Gelet op de namen kan worden aan genomen dat haar voor ouders tot de- 'inwijkelingen' hebben behoord. Het echt paar Müller-Wartjouw had negen kinderen, van wie er één niet in Holten is gebo ren, namelijk de oudste zoon Johann Georg Paulus, die in Leiden ter wereld kwam. Kandidaat Muller werd op 5 december 1830 bevestigd als predikant van de her vormde gemeente van Hol ten door de consulent L.W. Wcrnink uit Bathmen. Hij deed intrede met een preek over Handelingen 4 vers 12. Op 2 december 1855 'ver heugde de gemeente zich met haren herder en leeraar ds. J.G.P. Müller, die 25 jaren onafgebroken het evangelie der zaligheid aan haar had mogen verkondi gen. Door eene talrijke op komst deed zij van hare ach ting en liefde blijken'. Mul ler preekte over 1 Korinthe 1 vers 31b: 'Die roemt, roe- mc in den Heere'. Daarmee verbond hij zich opnieuw aan de gemeente. De predi kant beloofde in Gods kracht te zullen voortgaan op de ingeslagen weg. Hij ondervond bij zijn jubileum grote belangstelling. Kerk voogden en notabelen lie ten op de avond tevoren een toga met toebehoren bij hem thuis bezorgen 'met verzoek om daarin op den heuglijken dag voor de eer ste maal op te treden'. Hier door werd Müller in de gele genheid gesteld te voldoen aan een in 1854 door het synodaal bestuur gedaan verzoek aan de predikanten om voor het leiden van kerkdiensten in toga te ver schijnen. De ringcollegae boden een zilveren ge schenk aan. Na deze zondag bracht hij nog 30 jaar als predikant in Holten door. Over zijn arbeid in de ge meente is maar weinig be kend. Daaromtrent geeft de afscheidspreek enige infor matie. Gesteld kan worden, dat hij trouw zijn ambt als 'herder en leeraar' heeft ver vuld. Niettemin heeft een aantal gemeenteleden zich djdens de ambtsperiode van ds. Müller afgescheiden van de hervormde gemeente. De kerk van Holten vierde op. 5 december 1880 met haar predikant diens 50-ja- rig ambtsjubileum. Op 11 november tevoren was het echtpaar Müller-Wartjouw 50 jaar getrouwd. Het ambtsjubileum werd her dacht in de zondagmiddag- dienst. De jubilaris koost tot tekst 1 Korinthe 2 vers 2: 'Want ik heb niet voorgeno men iets te weten onder u, dan Jezus Christus, en Dien gekruisigd', 'daarbij de ge meente ook nu weder wij zende op wat altijd hoofd zaak zijner prediking was geweest'. Op 10 augustus 1885 vroeg en verkeeg Mul ler sr. (zijn zoon met dezelf de voornamen was even eens predikant) emeritaat. Hij nam afscheid op 6 de cember 1885 van 'zijn' ge meente van Holten. Müller behoorde tot de toenmalige ethische richting in de Ne derlands Hervormde Kerk. Nadat aan Müller sr. emeri taat was verleend, stond de kerkvoogdij hem toe tot zijn dood in de - in 1831 ge bouwde - pastorie Beuse- berg 1 te blijven wonen. Johann Georg Paulus Mül ler sr. ontsliep op 27 januari 1888 in de \vehme' op de leeftijd van 82 jaar. De aan gifte van overlijden bij de ambtenaar van de burgerlij ke stand werd gedaan door de 44-jarige barbier Derk Jan Meijer en de 29-jarige tolgaarder Gerhard van den Bos. Mevrouw Francina Maria Müller-Wartjouw overleed op 4 januari 1891 in het huis Dorp 13 te Hol ten. De droeve 'noaber- plicht' werd nu vervuld door timmerman Hendn- kus Stoevenbeld en land bouwer )an Willem Roelofs. Bij de grote brand, die op 16 juni 1829 in Holten woed de, werden 52 woningen en het kerkgebouw van de Hervormde gemeente ge heel verwoest. De herbouw van de kerk geschiedde in 1830 onder leiding van de Zutphense architect Osse- weger door aannemer Flen- drik Willem Noteboom uit Bathmen. De werkzaamhe den waren in het begin van 1832 zo ver gevorderd, dat de noodkerk kon worden verlaten. De nieuwe kerk werd plechtig ingewijd op 26 februari 1832. Ds. J.P.G. Müller sprak toen over 1 Koningen 8 vers 29a: 'Dat Lwc oogen open zijn, nacht en dag over dit huis'. W. Otten Hilversum OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten schuur Mr. G Vixseboxsestraat 5: - vergroten woning Erve Joost 19; - vergroten verenigingsgebouw Maatmansweg 1 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen tuinhuisje Erve Wiegmannink 16. 3. Kapvergunning is verleend voor: - 6 dennen, 5 berken, 2 Amerikaanse eiken Vianenweg 158. - 2 douglasse, 2 dennen, 1 tsuga Postweg 26; - 2 dennen, 1 Amerikaanse eik, 1 elk, 2 vogelkers Winkelbergweg 5; 4. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - loterij S.V Holten, afdeling voetbal. - school- en volksfeest Espelo (16-18 augustus 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. SPREEKUUR BURGEMEESTER Het spreekuur van de burgemeester op maandag 29 juli 1996 vervalt, indien gewenst kan na telefonische afspraak met een wethouder worden gesproken VERPLAATSING WARENMARKT OP 26 JULI A.S. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend,'dat op vrijdag 26 juli 1996 de warenmarkt van Holten zal worden verplaatst naar de Tuinstraat en de Boskampstraat. De reden hiervoor is dat op 26 juli a.s. het jaarlijkse dorpsfeest van Holten zal plaatsvinden. De hiermee verband houdende activiteiten vinden ondermeer op de Smidsbelt plaats, waar normaliter op vrijdagmiddag de warenmarkt wordt gehouden. Het is derhalve niet mogelijk om de warenmarkt op de Smidsbelt te houden. Wij vragen u om begrip voor eventueel door u te ondervinden overlast als gevolg van de verplaatsing van de markt. Holten, 25 juli 1996 Ammoniakreductieplan (ARP) Gemeente Holten Gedeputeerde Staten hebben bij besluit d.d. 25 juni 1996 het Ammoniakreductieplan (ARP) zoals vastgesteld door onze gemeenteraad op 28 mei 1996 goedgekeurd. Het ARP is opgesteld in het kader van de Interimwet Ammoniak en veehouderij, waarbij het in samenwerking met gemeenten, landbouw, natuurorganisaties en de provincie Overijssel opgestelde model-Ammoniak Reductieplan, door alle deelnemende gemeenten onverkort is overgenomen. De uitgangspunten van het model ARP vormden de basis voor het „Ammoniakreductieplan gemeente Holten". Het plan met bijbehorende plankaarten ligt ter inzage in het gemeentehuis, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) van 8.30 uur tot 12.30 uur. Het ammoniakreductieplan treedt met ingang van 8 augustus 1996 in werking. WET MILIEUBEHEER BEKENDMAKING ONTWERP-VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: - de maatschap Lubbersen, Bijvanksweg 1a te Holten voor het in werking hebben van een melkrundveehouderij- en vleesvarkenshouderijbedrijf op het perceel Bijvanksweg 1a te Holten Het betreft een aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning ingevolge artikel 8.4 van de Wet milieubeheer. Aanleiding van de aanvraag om vergunning is de nieuwbouw van een werktuigenberging met onderkelderde drijfmestopslag. Tevens wordt vergunning gevraagd voor de uitbreiding van de veestapel. - de erven van Krekel Schoolderman, de heer E. W. Vincent, p/a Molenbelterweg 13 te Holten voor het oprichten en in werking hebben van een tijdelijke grondwaterzuiveringsinstallatie met een ontrekkings- en infiltratie-systeem op de percelen Oude Deventerweg 7 en 13 te Holten. Aan de te verlenen vergunningen worden voorschriften verbonden ter voorkoming dan wel beperking van schade aan het milieu. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaadbare schade aan het milieu te verwachten. De ontwerp-vergunningen liggen vanaf 26 juli 1996 tot 23 augustus 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De ontwerp-vergunningen omvatten het verlenen van de vergunningen onder voorschriften, die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunningen kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 23 augustus 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 23 augustus 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten, Postbus 13, 7450 AA HOLTEN. Ook kunnen tot 23 augustus 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42 Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunningen kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunnmg. Holten, 25 juli 1996 BEKENDMAKING MELDINGEN ART. 8.19 WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat door hen de volgende meldingen zijn ontvangen: 1van de maatschap H. en G J. Rietberg. Broekweg 24 te Holten voor de melkvee- en mestvarkenshouderij van de Broekweg 24 te Holten, Het betreft de volgende wijzigingen: - het plaatsen van drie opslagtanks voor veevoer van elk 50 m3 inhoud. - het voorzien van een tank van een roerwerk van 3 kW-motor, - het plaatsen van een pomp met een 1,5 kW-motor. 2. van de maatschap G A. Paalman, Maneschijnsweg 19 te Holten voor de veehouderij aan de Maneschijnsweg 19 te Holten. Het betreft hier het aanbrengen van een hygiënesluis in de veehouderij aan de Maneschijnsweg 19 te Holten. Van bovengenoemde veranderingen worden geen dan wel uitsluitend gunstige gevolgen voor het milieu verwacht. De melding en de hierop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage met ingang van 26 juli 1996 tot 23 augustus 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. Holten, 25 juli 1996. OVERDRACHT MEDISCHE DOSSIERS Per 1 augustus a.s neemt de GGD Regio Twente de uitvoering van een groot deel van de GGD-taken voor de gemeente Holten over van de GGD Regio Stedendriehoek. Voor een goede uitoefening van de taken op het gebied van de jeugdgezondheidszorg moeten de medische dossiers die nu door de GGD-Stedendriehoek worden beheerd, overgedragen worden aan de GGD Regio Twente. Ingevolge het Reglement Persoonsregistraties van de Regio Stedendriehoek, wordt bekend gemaakt dat de betreffende medische dossiers van de leerlingen van het basis-, speciaal- en voortgezet onderwijs in de gemeente Holten na de zomervakantie van 1996 aan de GGD Regio Twente worden overgedragen. Ingevolge het genoemde Reglement kunnen geregistreerden of hun wettelijk vertegenwoordigers tot 30 augustus 1996 schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken tegen overdracht van de op hun persoon betrekking hebbende medische dossiers. Het bezwaar kan worden ingediend bij het dagelijks bestuur van de Regio Stedendriehoek, Postbus 101117301 GC Apeldoorn. Het totaalresultaat van de Brid geclub Holten van het seizoen 1995/96 ziet er als volgj uit: 1. mevrouw Glaudemans/heer Hanenburg 55,77; 2. mevrouw Geerlink/heer Geerlink 54,38; 3. heren Glaudemans en Müller 54,36; 4. heren Alberts en Hane- winkcl 53,83; 5. echtpaar Van der Laan jr. 52,69; 6. dames Bekkcrnes en Lammers 52,68; 7. heren Goorman en Rustebiel 51,64; 8. echtpaar Grimberg 50,06; 9. echtpaar Van der Laan sr. 49,58; 10. echtpaar Beekman 49,44; 11. echtpaar Mendes 49,29; 12, echtpaar Klijnsma 49,2"; 13. echtpaar Venhuis 48,90; 14. mevrouw Van der Heydcn-heer Van Basten Ba tenburg 48,71; 15. dames Hanc- winkcl en Nieboer 48,49; 16. families Blok en Stegeman 47,53; 17. dames Rustebiel en Aldcwereld 46,68; 18. heren Blankena en Schooleman 44,"8; 19. echtpaar Steen 44,02; 20. mevrouw Holthaus en heer Staijen 40,33. Bos Dierenwereld houdt weer drie filmavondenden Op vrijdag 26 juli, 2 en 9 augus tus wordt in natuurmuseum Bos Dierenwereld de jaarlijkse filma vond gehouden. Kees Bos, ge boren en getogen op de Holter berg, vertelt aan de hand van filmbeelden over het wel en wee van flora en fauna van zowel de Holterberg als de Veluwe. De Holterberg kenmerkt zich door geweldige panorama's en heide gebieden waar nachtzwaluw en het korhoen zich thuisvoclen. Op de Veluwe zijn de boscom- plcxcn groter en doet het grof wild, zoals het edelhert en wild zwijn, het uitstekend. Vorig jaar was de belangstelling voor de filmavonden dusdanig groot, dat in verband met de beperkte ruimte geadviseerd wordt tijdig aanwezig te zijn. De avonden beginnen om 20.00 uur en het museum is vanaf 19.30 uur open. Meer informatie bij Bos Dierenwereld, tel. 361979.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5