Wielerronde keert terug op zesde Keunefeesten h Muzikaal Holten 1900-1935 (1) HOLTENS NIEUWSBLAD Bergruitertjes vallen opnieuw in de prijzen Uit het politierapport Holten maakt zich voorzichtig op voor vier dagen lang feest Spiegels voor SVBato Uitslag verloting T ouwtrekken om Holtens kampioenschap Reparaties noodlokaal Fokveedag Espelo Kabaal in Lochem remeentehuis te koop? kerkdiensten medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 25JUL11996 Dinsdag 16 juli vond een ver keersongeval plaats op de Al. Een inhalende automobilist week te vroeg weer naar rechts uit en raakte daarbij de auto die hij aan het inhalen was. De ver oorzaker botste vervolgens te gen een vangrail. Zijn auto werd geheel vernield. De ander auto liep middelzware schade op. Bij nader onderzoek bleek dat de automobilist die de aanrijding op zijn geweten had, onder in vloed van alcohol verkeerde. Tijdens de afdaling van de Mo- tieweg, kwam een jeugdige fiet ser uit Gorredijk ongelukkig ten val. Hij liep daarbij een open vleeswond op aan zijn knie. Hij werd per ambulance vervoerd naar een ziekenhuis in Deventer en kon na behandeling naar zijn woning worden overgebracht. In de nacht van 16 op 17 juli werden twee tuinstoelen ont vreemd uit een tuin aan de Bes- sinkpasstraat. Van de daders ontbreekt elk spoor. Dezelfde nacht werd er ingebro ken bij garagebedrijf Pots aan de Larenseweg. Men kwafn binnen door het openbreken van een deur. Uit de garagcruimte werd een behoorlijke hoeveelheid speciaal gereedschap weggeno men. Tevens werden twee per sen voor uitdeukwerkzaamhe- den weggenomen, alsmede enig geld uit een kassa. In de middag van de achttiende juli werd het centrum van het dorp opgeschrikt door een dof fe dreun. Een klapband van een vrachtwagen bleek de oorzaak te zijn. Door de klap sneuvelden twee ruiten van een winkelpand van Zeeman. Binnen de kortste keren zat het verkeer in de Dorpsstraat muurvast. De poli tie is een tijd lang bezig geweest om dit verkeer in goede banen te leiden. Doordat de luchtdruk van het voertuig was weggeval len, duurde het even voordat de auto kon wordën afgevoerd naar de Rijssenscwcg, alwaar de zaak verder werd hersteld. Eveneens op 18 juli werd er aangifte gedaan van diefstal van drie videocamera's bi) de Aldi. De toestellen werden op ver schillende data weggenomen; de laatste twee in de middag van de zevendende juli. Vrijdag 19 juli kwam een onder nemer uit Holten bij de politie melden dat hij een rekening had ontvangen van een Zwitsers be drijf, met daarbij het verzoek geld over te maken voor een te plaatsen advertentie in een soort zakengids. De man geadviseerd daarop niet te reageren en de rekening in de prullcbak te laten verdwijnen. Hopende dat de HH middenstanders hun voor deel doen met dit berichtje. In de late avond van de 20-ste juli werd een frisdrankautomaat bij garage Rouwenhorst aan de Oranjestraat opengebroken. Een tiental treefjes Coca-Cola werden weggenomen. Een ge deelte van de goederen werd teruggevonden langs de Marke- loscweg. In de nacht van 20 op 21 juli werd een Holtense jongeman op heterdaad betrapt, toen hij écn van de betonnen kogels, ge plaatst op het pleintje voor Heu- sinkveld, op de rijbaan van de Dorpsstraat deponeerde. De knaap kreeg een proces-verbaal aan zijn broek. De eigenaar van deze kogels zal zorgen voor ver ankering daarvan. Op 22 juli werd er aangifte ge daan van doorrijden van een lutomobilist, nadat hij een ge markeerde auto had aangereden. Nog maar net bekomen van het vijfde Folklore Festival en nog midden in de vakantie, maakt Holten zich hier en daar al voorzichtig op voor de Keunefeesten (12/13/14/15 septem ber). Een vierdaags evenement voor jong en oud, dat inmiddels niet meer weg te denken is op de evenementenka lender en dat in korte tijd een belangrijke uitstraling heeft gekregen in Holten en omgeving. De zesde editie van de Keunefeesten speelt zich als vanouds voornamelijk af in de feesttent, die net als vorig jaar op de Kalfstermansweide wordt opgebouwd. „Na het succes van vorig jaar koesteren we hoge verwachdngen, maar het wordt wel steeds moeilijker om iets nieuws te bieden, wat bovendien aanslaat bij een breed publiek. Ook het contracteren van een artiest van formaat, die bij voorkeur nog niet eerder de bühne in Holten beklom, valt niet mee," vertelt Fienpreuvers-woordvoerder Jan Herman ten Velde. De zesde Keunefeesten bevatten in de terugkeer van de Wielerronde en in het spellencircuit in elk geval twee nieuwe elementen. Donderdagmiddag 12 septem ber is weer gereserveerd voor de basisschooljcugd. Tussen 14.30 en 16.00 uur wordt de leerlingen een aantrekkelijk programma geboden, waarover wij binnen kort nader zullen berichten. In samenwerking met Kunst op School van de Culturele Raad Overijssel, genoten vorig jaar zo'n vierhonderd kinderen uit de bovenbouw (groepen 5 t/m 8) van de muzikale happening 'Razzmatazz'. Wielerronde Terug van weggeweest is de Wielerronde. Destijds onder deel van het Dorpsfeest, maar enkele jaren geleden van het programma verdwenen. Net als toen IJsclub De Noordpool, or ganiseert de Keunefeestcom- missie het gratis toegankelijke wielerfestijn in samenwerking met CC'75 uit Nijvcrdal. Ten Velde: „Wij hebben het altijd een leuk evenement gevonden, jammer dat het voor Holten sneuvelde. Ook vorig jaar had den we de wielerronde al in het programma willen opnemen, maar hadden helaas te kort tijd om één en ander te realiseren. Bovendien was er toen nog wijnmarkt, die is er dit jaar niet. De animo voor deelname loopt terug en bovendien volgt kort na de Keunefeesten de midden- standsbeurs." De organisatoren van de Wielerronde weten zich in elk geval gesteund door De Noordpool en MAC De Hol ter- berg. Het parcours is ongewij zigd: er wordt vanaf circa 18.00 uur gestart op de Dorpsstraat ter hoogte van de VW, waarna er gekoerst wordt over de Larense weg, Pastoriestraat, Rietmolen straat, Oranjestraat en Dorps straat. De organisatoren streven naar de deelname van een aantal coryfeeën van de Rabobank- -ploeg van plaatsgenoot Theo de Rooy. De ploeg presteerde onlangs uitstekend in de Tour de France. Net als vorig jaar maakt de eer ste avond van de Keunefeesten een Drive In Show zijn opwach ting in de feesttent, ditmaal van Radio 538. In ieder geval één bekende 538-disckjockey zal daarbij acte de presence geven. De Drive In Show is voor ieder een gratis toegankelijk en duurt van 20.00 tot 00.30 uur. Ademnood Vrijdag 13 september wordt van DmiimHsrl üiri Net als vorig jaar worden de Keunefeesten uitgeluid met het Frühschoppen, waarvoor de organisatoren zich opnieuw verzekerd hebben van het optreden van Boh Foi Toch en salonorkest Die Flegel. Een perfecte combinatie, waarmee regelrecht in de roos werd geschoten. Archief 16.30 tot 19.30 uur het inmid dels bekende Bedrijvenborre- luurtje gehouden in de feesttent. Directie en medewerkers van alle bedrijven in Holten zullen daarvoor worden uitgenodigd. Net als vorig jaar is er een buffet en wordt het uurtje muzikaal omlijst, ditmaal door de band Social Heat die ook tijdens de avond te beluisteren is. Die avond wordt opgeluisterd met een spetterend optreden van het populaire trio Linda, Roos en Jessica uit de vader landse 'soap' 'Goede Tijden Slechte Tijden'. Ongetwijfeld dat Babctte. Met het oog op de lessen ballet, callanetics, aerobics en dergelijke, wordt een aantal nieuwe, verrijdbare spiegels aangeschaft voor de gymzaal in de Vrijheids laan. Het gaat daarbij om gedeeltelijke vervanging en uitbreiding van het aantal. Op advies van de sportcom- missie hebben B en W inge stemd met het benodigde bedrag van 3313,50 gulden. In Ambt-Delden sprong Lia Verhoeven met Black Boy naar een eerste plaats in de klasse B cat. C. In het prachtig gelegen Luttenberg vielen meerdere Bergruitertjes in de prijzen bij het concours van de Heuvelrui- ters'. Springen: Mieke Leeftink met Amingo eerste prijs klasse Lokaal politieman G.W. Obe- rink heeft de prijzen getrokken van de onlangs door De Holten- se Boerendansers gehouden verloting. Er werden totaal 2999 loten verkocht. De hoofdprij zen vielen als volgt: eerste prijs een televisie - lotnummer 0079; tweede prijs een radio - lotnum mer 2467; derde prijs een stof zuiger - lotnummer 2801. De vierde prijs viel op lotnummer 1245, de vijfde op 1198, de zes de op 0647, de zevende op 2333, de achtste op 1992, de negende op 2001, de tiende op 2199, de elfde op 0444, de twaalfde op 2899, de dertiende op 1654, de veertiende op 0999 en ten slotte de vijftiende op lotnummer 2502. De prijzen kunnen vanaf vandaag (donderdag 18 juli) worden opgehaald op Kolweg B, cat C; Jeanet Markvoort met Sharim zesde prijs klasse B, cat. D; Claudia Vosselman met Vaya con Dios vijfde prijs klasse L, cat. D; Marjan Noteboom met Romadour viertje prijs klasse L, cat. E en Esther Lammers met Wendv K tweede prijs Z-sprin- gen. Dressuurprijzen waren er voor: Angelique van Wanrooy met Quinee eerste prijs klasse B, cat. D en E; Lucinda Anderson met Telly vierde prijs klasse B cat. D en E; Jeanet Markvoort met sharim derde prijs klasse L, cat. D en E en Marjan Note boom met Romadour vijde prijs klasse B, cat. D en E. Het viertal, kersvers Overijssels kampioen, werd ditmaal tweede en tijdens de parade presenteer den de Bergruitertjes zo goed, dat zij de paradeprijs mee naar Holten mochten nemen. Sabine de Roos behaalde met Royal Finish in Nunspeet een vierde plaats bij springen in de klasse L, cat. D. Foto: Archief Ook de dames kwamen vorig jaar in actie. Vorige week berichtten wij reeds dat OKI A komende zaterdag ter afsluiting van het Dorpsfeest touwtrekwedstrijden houdt om het Holtens kampioenschap. De 24ste editie van dit spektakel heeft vanaf 13.00 uur plaats op het eigen terrein aan de Larenseweg. (Buurt)verenigingen, bedrijven, campings, horeca en anderen strij den dan om de Snorrewind-wissel- bokaal. De wedstrijden staan onder leiding van ervaren scheidsrechters, die volgens de re gels van de Nederlandse Touwtrekbond fluiten. Iedere ploeg telt zes touwtrekkers en een coach. Er wordt getrokken in de klassen heren, dames en jeugd (t/m 18 jaar). Gemengde teams zijn eveneens toegestaan. Per ploeg mogen maximaal twee wedstrijd trekkers deelnemen. Schoeisel is voor iedere klasse vrij. Het in- schrijgeld bedraagt 25 gulden per ploeg, te voldoen voor aanvang van de wedstrijden. Aanmelden is mogelijk tot 26 juli bij Gea Meesterberends, Broekweg 16a, tel. 364521. Binnenkort wordt gestart met reparatie- en schilderwerkzaam heden aan het noodlokaal van de Haarschool. Daarmee is to taal een kleine 4000 gulden ge moeid. Gemeente en school zijn overeengekomen dat een deel van de werkzaamheden door de school zelf worden uitgevoerd. Zaterdag 24 augustus wordt in Espelo de jaarlijkse fokveedag gehouden. Hier worden de bete re roodbonte koeien van Holten gekeurd. De keuring vindt plaats op het terrein van de maatschap Boode-Steegink aan de Okken- broekseweg en begint om 9.30 uur. Inlichtingen en opgave vóór 4 augustus bij G. Mcije- rink, Bijvanksweg 1, tel. 0572-321393. De Bathmense rockgroep Ka baal speelt op zaterdag 10 au gustus in Lochem. De groep, die nummers vertolkt van onder an dere ZZ-Top, Bryan Adams, Golden Earring, Normaal en Neil Young treedt er op tijdens de Nederlandse Kampioen schappen Tractor Pulling in Lo chem. In de op het wedstrijdter rein opgestelde feesttent, zal de groep in een nieuwe bezetting tussen 22.00 en 24.00 uur zijn beste beentje voorzetten en er, zoals de heren zelf verzekeren, 'er een gezellig zootje van maken'. Nadat diverse bassisten aan de dijk werden gezet, lijkt het er op alsof Marck de Groot een vaste plek binnen het illuste re gezelschap heeft verworven. De band bestaat verder uit Gerti van der'Mey (zang, gitaar), Arjan Koldenhof (gitaar) en Wim van derMey (drums). >uden de ambtenaren van de neentc Holten in het licht van mogelijke gemeentelijke her ding ér massaal het bijltje bij :r willen leggen, waarop het neentcbcstuur besloot de t vast te sluiten en te koop te bieden...? Of heeft een uitterde Holtcnaar zijn grie- tcgen de gemeente mis- en op deze manier willen i? Alle gekheid op een stok waarschijnlijk kunt u zich met ons vinden in de meest voor de hand liggende oorzaak: een lu dieke grap. In het nachtelijk duister ergens een bord met 'Te Koop' uit een tuin grissen en dit pontificaal in de bloembak voor het gemeentehuis prenten. Wij konden in elk geval de h umor ervan inzien en keerden, ge wapend met camera, spoorslags te rug om de grap zo snel mogelijk te vereeuwigen... Vandaag start het Holtens Nieuwsblad een serie artikelen over muzikaal Holten in de periode van circa 1900 tot 1935. Menig oudere Holtenaar zal zich ongetwijfeld nog de christelijke muziekvereniging Excelsior herinneren en ook 'oud-HMV' (dateredn van vermoedelijk 1905, red.). Op 15 mei 1945 smolten die twee verenigingen samen tot de huidige Holtense Muziek Vereniging. Vorig jaar be stond het nieuwe HMV vijftig jaar. De artikelen worden op verzoek van de auteur door ons gepubliceerd onder het pseudoniem 'K'. Naam en adres zijn bij de redactie bekend. In het eerste deel een algemeen beeld van muzikaal Holten rond de eeuwwisseling. In bet begin van de%e twintigste eeuw was Holten, evenals alle kleine plaatsenook op muzi kaal gebied uitermate rustig. Het dorp begon bij het Grote Viaduct bij een voormalig tolhuisje, be woond door '\altje van de Tol', die daar een bescheiden snoepwin keltje had. Hén zafye apenoot jes, compleet met barst en al voor één dubbeltje. Het dorp eindigde bij Bakker Slotman, bij de krui sing Rijssenseweg-Alarkeloseweg. Dat punt heette toen in de volks mond 'Achter in het DarpHr waren toen enkele zijwegen - de Stationsweg, de larenseweg tot boerderij Diessenplas, de Kerk straat, de zandweg naar De Kol en de 'Steege' later Pastoriestraat genoemd. Het muzikaal gebeuren om trent 1900? Zeer beperkt - 's zpmers een- tot tweemaal een draaiorgel, dat uit de richting Deventer kwam. Het begon bij 'Aaltje van de Tot' omstreeks 9.00 uur met het produceren van vrolijke klanken, wat marsjes en wat walsjes. Zeer duidelijk hoorbaar in het toen zeer stilte Holten. Omringd door de kleine, nog niet schoolgaande jeugd. Rustig tempo In zeer rustig tem po werd in de Hoofdstraat en alle Zijstraten op de deur geklopt. \/oordeur bellen bestonden toen nog niet - iedere huisbewoner was we! z° welwillend om een cent in het koperen bakje te doen. In de middag, omstreeks 15.00 uur, was men bij Slotman, achter in het dorp, gearriveerd. Hn ging de orgeldraaier met zfn kolossaal instrument richting Markelo- -Goor-Hengelo. De kleine volg zame kleuter gingen ietwat be duusd naar huis. Jammer, het muzikale orgelfestijn was afgelo pen. Wanneer zpu de orgelman met ZIJ", draaiorgel weer komen? Hén troost was er - de respectieve lijke moeders hadden het middag eten warm gehouden in de ovem van het kolenfomuis. U begrijpt, de aardappeltjes met boerenkool en worst gingen er in als Deventer koek... De opmerkzame lezer z°l Z'ch afvragen waarom die orgelman richting Markelo-Goor-Hengelo ging. Waarom niet richting Rijs- sen- Wierden-Almelo? Kenners van de Twentse volksaard ver moeden dat één en ander verband hield met de kerkelijke gezind heid in de verschillende plaatsen. Richting Rijssen- Wierden was een draaiorgel in het begin van deze eeuw niet z? 'n gewaardeerd instrument. Uiterlijk en klank kwamen wat 'kermisachtig' over en in de richting Markelo-Goor had men toen wat andere opvat tingen. Kunt u begrip tonen voor deze orgelman? Meimarkt Tweemaal per jaar stond er in Holten op de Sm ids belt een draaimolen, soms een zweefmolen en een enkele keer een stoomca- roussel van Janvier ter gelegen heid van de Meimarkt en in augustus vanwege de kermis. De beide kerken hadden vrij grote orgels: in de gereformeerde kerk bespeeld door Jan Schuppert (Geerlings Jantje), in de her vormde kerk door JA. Slotman (Slots Jan Alb.). Maar heden daagse opvattingen werd er toen in een vrij langzaam tempo ge- Zongen. Alle liederen waren ge toonzet op hele noten, die elk vier tellen duurden. Daarbij kwam dat de kerkgangers als het ware nazongen. Bij elke nieuwe klank die uit het kerkorgel kwam, kwam één tel later het gezongen woord. In het begin van deze eeuw had een enkeling een oude accordeon, meerderen hadden een mondorgel. Maar z? 'n mondorgel was voor die tijd een vrij duur instrument (75 cent). Daar moest vader anderhalf uur voor werken, want het uurloon was toen twee kwar tjes. langzamerhand begon er op muzikaal gebied wat meer leven in de Holtense brouwerij te ko men. Daarover volgende week meer. K. Ned. Hev. Kerk. Zondag 28 juli: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Ncvcndiensten. 19.00 uur, drs. J. Wiegers. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscol- lectc: Kerkvoogdi|. Dijker- hoek: 9.00 uur, ds. Flier, Nijver dal. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Oppasdienst: mevrouw Steu nenberg, Martijn Fancman. Diessenplas: woensdag 31 juli, ds. H.P.Mulder. Geref. kerk. Zondag 28 juli: 9.30 ur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Collecte in dienst: Diaconie. Tweede col lecte: Rente en aflossing. Kin- dernevendienst groep 2,3,4 o.l.v. Ria Jansen; groep 5,6,8 o.l.v. Hans Paalman; Oppas dienst: 0-3 jaar, Els Kamphuis, Annemie Kamphuis, Trijnet Overkempe. 4-6 jaar, Erna Kolkman, Ans Meijcrink. RK kerk. Zondag 28 juli: 10.00 uur, pastoor A. Radema ker, Eucharistieviering. Oppas dienst: mevrouw Steunenberg, Martijn Fancman. Nieuw- -Heeten: Zaterdag 27 juli: 19.00 uur, Heilige mis. Zondag 28 juli: 10.00 uur, Woord- en communieviering. Tent Interkerkelijk Recrea- tiewerk op De Borkeld: 10.00 uur, pastor Blommerden. Evangelie gemeente. HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek. Zondag 28 juli: 9.30 uur, ds. J.F. Schcffcr. Uit gangscollecte: Ned. Gideons. 11.00 uur, oecumenische cam pingdienst in de Sallandshoeve. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 - 11.30 uur en van 16.00 - 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30-18.30 uur; zaterdag van 10.00-17.00 uur; zon- en feestdagen van 11.00-11.30 uur en van 16.00-16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. Tel. 0547-275317. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, b.g.g. 5216 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 68 60 00, ma v m vrij bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Midden-Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijvcr dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-61 64 65. Tijdens kantooruren bereik baar. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Kantoor Holten, Gaar- denstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: ma t/m vrij 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum, Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vrij 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vrij van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer 06-11 of dienstdoende arts: 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. - Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaf, Oran jestraat 73 a, tel. 36 42 51. Be handeling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag 9.00-10.00 uur, donderdag 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen tel. 364910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572- 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar Buro Slachtofferhulp Deventer of de Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politieburo Raalte. Politie: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Ovc rigens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar;. Gemeentewerken: De sto ringsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen of straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au- tomausch bencht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570-69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht) 06- 89 98 89. Stichting Onze Woning: Spreekuur Holten in gemeente huis, iedere eerste dinsdag van de maand van 10.15-12.15 uur. Iedere derde dinsdag van de maand van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rönkstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur; woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur; zaterdag 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met de herfstvakantie geopend op .maandag, dinsdag en zater dagvan 13.30-16.00 uur. Zondag 21 juli: 10.30-13.00 uur, start MAC-vakantiefiet- stocht bij 't Stuurhuus, Beuse- bergerweg 37. Dinsdag 23 juli: Dorpsfeest: 14.00 uur, opening kermis (tot 24.00 uur) en gratis kindersc- hminken in de feesttent; 14.30 en 15.30 uur, gratis kinderthea ter in of voor de feesttent; 18.00 uur, skeelerwedstrijdcn start/fi nish Larenseweg; 20.00 uur, live muziek in de feesttent. Woensdag 24 juli: 7.00 uur, start Ontbijtwandeling o.l.v. Kees Bos bij Bos Dierenwereld; Dorpsfeest: 10.00-12.00 uur, kleinvee- en rommelmarkt op de Kalfstermansweide; 13.30-24.00 uur, kermis; 20.00 uur, live muziek in de feesttent. Donderdag 2-5 juli: Dorps feest: 13.30-24.00 uur, kermis; 's avonds optreden van clown Bassie op de kermis; 20.00 uur, live muziek in de feesttent. Vrijdag 26 juli: Dorpsfeest: 13.30-24.00 uur, kermis; 13.30-17.00 uur, warenmarkt in Boschkampstraat; 19.00-21.00 uur, koopavond met muziek dweilband; 20.00 uur, live mu ziek in de feesttent; 20.00 uur, filmavond in Bos Dierenwereld Zaterdag 27 juli: Dorpsfeest: 13.00 uur, touwtrekken om Hol tens kampioenschap op OKIA- -tcrrcin Vletgoor/Larenseweg. Woensdag 31 juli: 7.00 uur. start Ontbijtwandeling o.l.v. Kees Bos bij Bos Dierenwereld Donderdag 1 augustus: Dagje de Boer op (route bij VW) Vijrdag 2 augustus: 20.00 uur, filmavond in Bos Dierenwereld. -Ni 1 Geboren: Timothv Matthias, zoon van J.H. Sjocrs en F.J.G. Veenhuizen; Gerric Celine, dochter van G.H. Jurjens en H.S. Blekkcnhorst; Lotte, doch ter van E. Boersma en L.L. Ro zenberg. Ondertrouwd: F..H.A. Brugge man en M. Veneklaas, H.W. Picffcrs en M.J. Meijcrink; J.M. Jansen en H.M. Nijvcld. Gehuwd: J.A. T.A.C. Kuipers. Rostant en

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3