Holtens Nieuw&ladL Gemeente blijft bereid tot overleg met Socuwe 25.- ÜMi Weinig nieuwe elementen in programma Dorpsfeest SUPERZOMERSTUNT! IN Dit tlÜMMER Pools studentenbezoek aan agrarisch Holten Jongere jeugd geniet van Ronald McDonald U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Dinsdag 23 juli skeelerwedstrijden ,We hebben het bestuur meermaals uitgenodigd, maar krijgen nul op het rekest' Burgemeester naar Atlanta v. J1Mü SCHOENEN KLEDING SPORT Nog steeds plaatsen beschikbaar Wie heeft nog interesse in ballonvaart? Holtens Nieuwsblad I DONDERDAG 18 JULI 1996 In het kader van een uitwis seling tussen agrarische stu denten, brengt een groep Poolse gastgezinnen op uit nodiging van de afdeling agrarisch onderwijs van SG De Waerdenborch begin augustus een bezoek aan Holten. Aanleiding is het tegenbezoek van Holtense leerlingen van het agrarisch beroepsonderwijs, vorig jaar augustus. Doel van de uitwisseling is het bevorde ren van goede kontakten in zeer ruime zin. Daarnaast is er volop aandacht voor technische, economische en maatschappelijke ontwikke lingen, met de nadruk op agrarische aspecten. Van zelfsprekend is er eveneens tijd voor cultuur en ont spanning. Het Poolse gezelschap be staat uit studentcn/lecrin- gen van deagrarische school in Grzybno (bij Poz- nan). Ze bezoeken Holten samen met een aantal ou ders en naaste familieleden. Totaal gaat het om 47 Pool se gasten. Ze worden allen gehuisvest bij gastgezinnen in voornamelijk Holten; en kelen verblijven in Markelo. De kosten van het bezoek berusten voor een deel bij de gastgezinnen. Verder is er financiële steun van de Rabobank - de Rotary Club Holten, Rijssen, Markelo en SG De W'aerdenborch. In de vorm van dienstverle ning wordt het bezoek te vens gesponsord door de Oad en de Rabobank. Zon der deze sponsoring zouden bepaalde programma-on derdelen zijn geschrapt. Dat programma ziet er als volgt Zaterdag 3 augustus: aan komst van de Polen rond 20.00 uur bij de Rabobank. Zondag 4 augustus: 's Och tends verblijf in het gastge zin. Van 12.00 tot 17.00 uur klootschieten op De Bor- keld. 's Avonds in het gast gezin, eventueel met onder ling bezoek. Maandag 5 au gustus: Agrarsiche dag - Op de fiets (10.00-17.00 uur). 10.00 uur, aanwezig bij de damilie Stegeman (strüisvo- gelfarm), aansluitend fiet sen naar de Dijkerhoekse molen - pannekoeken eten, daarna naar familie Bos man. 's Avonds in het gast gezin. Dinsdag 6 augustus: Excursie naar Amsterdam (alleen voor Poolse gasten). 8.00 uur, vertrek bij Oad, terug 21.00 uur bij Het Bon te Paard. Woensdag 7 au gustus: 10.00 uur, Dagpro gramma met vertrek bij Het Bonte Paard; 20.00 uur, Af scheidsavond in Her Tref punt voor gasten en gastge zinnen. Donderdag 8 au gustus keren de Polen huis waarts. •Een voor iets meer dan de helft met kinderen gevulde feesttent genoot begin vorige week van het optreden van Ronald McDonald. Een onderdeel uit het programma van het Folklore Festival. Foiowv. Zo'n vijfhonderd kinderen be kochten tijdens de folklorcfesti- iteiten de show van Ronald McDonald. De clown wist zi)n jubliek te boeien. Naast de no- ligc clowneske toeren mocht )ok een aantal jeugdige bezoe kers het podium betreden. (Jok dit bracht weer de nodige lach salvo's teweeg. In de pauze werd dc kinderen een beker ranja aan- jeboden door McDonald's. De lallonbcestcn zijn nog steeds in trcker werden verschillende 'duizendpoten' weggegeven. r tic oudere kinderen mag iet programma toch wel eens :en nieuwe impuls krijgen. Na liet eerste kwartier van de show •ertrok menigeen, daar er niets nieuws te beleven was. Veel van deze oudere kinderen kwamen een kwartier voor het einde weer terug om zich te laten schmin ken door de aanwezige mede werksters van McDonald's. Over het geheel genomen was echter sprake van een geslaagde middag voor vooral de jeugdige bczoekertjes, die bij binnen komst een McDonald's-zon- neklep en bij het weggaan een vlag en een spelletje aangeboden kregen. Bij komende voorstel lingen zouden door een ver nieuwd en afwisselend pro gramma ook de oudere kinderen weer tot het aandachtige publiek kunnen behoren. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt abonnementsgeld per Iaar ad 74,50 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers 11,60 Dinsdag 23 juli begint het jaarlijkse Dorpsfeest. On danks het feit dat deze naam in het verleden ter discussie stond vanwege het feit dat het evenement vooral toeristen trekt en daardoor de naam 'zomerkermis' circuleerde, blijft de naam Dorpsfeest ge handhaafd. Rode draad door het programma is de kermis, die dinsdag met de opening om 14.00 uur van start gaat, alle overige werkdagen om 13.30 uur. De kermis sluit om middernacht. Het program ma van het Dorpsfeest biedt weinig nieuwe elementen. Het bevat bekende onderde len als kleinveemarkt en skeeler- en touwtrekwedstrij den. Alleen donderdag is er wat nieuws onder de zon in de vorm van een optreden van clown Bassie. Tot en met vijdagavond kunnen kermisliefhebbers volop aan hun trekken komen. Dc attrac ties worden als vanouds opge bouwd rond het gemeentehuis: op de Smidsbelt en in de Tuin straat bij gebouw Irene. Naast vele ouwe getrouwen, die in middels een kleine 25 jaar hun opwachting maken in Holten (waaronder de Calypso en de botsautobaan), biedt de kermis in elk geval één nieuwe attractie, het loopspookhuis. Ook is er, een rupsbaan. Om 14.30 en 15.30 uur zijn er dinsdag gratis voorstellingen van het kindertheater in of voor de feesttent, die ditmaal voor de gymzaal in de Tuinstraat staat. Van 10.00 tot 12.00 uur is er woensdag kleinvee- en rommel markt op de Kalfstermansweide en donderdagavond maakt de bekende clown Bassie (van Bas sie en Adriaan) gedurende onge veer een half uur zijn opwach ting op de kermis. De koop avond wordt vrijdags muzikaal opgeluisterd door een dweil band. Iedere avond is er muziek in de feesttent, die weer op het parkeerterrein achter het ge meentehuis wordt opgebouwd. Dinsdag- en vrijdagavond tre den daar The Sherry's op, woensdag- en donderdagavond The Funmakers. Skeelerwedstrijd Evenals vorig jaar worden tij dens het Dorpsfeest skeeler- wedstrijden gehouden op en rond de Larenseweg. Het spor tieve spektakel begint dinsdag 23 juli om 18.00 uur en voert de rijders over het parkoers Laren seweg, Koningin W'ilhelmina- straat, Aaltinksweg en terug via de Larenseweg naar de start/ fi nish bij garage Baltes. De skeel erwedstrijden staan open voor A- en C-rijders, dames, vetera nen en junioren, Dc jongere jeugd doet dit jaar niet mee. Onder de deelnemers diverse •Evenals-vorig jaar worden tijdens het Dorpsfeest skeelerwed strijden gehouden op het parkoers Larenseweg, Koningin Wilhelminastraat, Aaltinksweg. Archief. toppers als Erik Huizebosch, Henri en René Ruitenberg, vete raan 'Dolle Dries' van W'ijhe, Nederlands kampioen M. Oos ten en hopelijk ook plaatselijk coryfee Mark Tuitert, inmiddels viervoudig Nederlands skeeler kampioen (driemaal op de baan, eenmaal op dc weg). Deze week reist Tuitert af naar Italic om er deel te nemen aan de Europese kampioenschappen. Als hij op tijd terug is, meldt hij zich zeker aan de start. Die ziet er als volgt uit: 18.00 uur, junioren; 18.45 uur, C-rijders en dames; 19.30 uur, veteranen; 20.15 uur, A-rij ders. Het dorpsfeest wordt zaterdag 27 juli traditiegetrouw besloten met touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten. Daarover elders meer in deze- krant. „We hadden niets liever gezien dan dat we op een goede en flexibele manier met elkaar hadden samengewerkt. Dat het bestuur ook een stuk begrip had getoond voor de verant woordelijkheid van de gemeente," zegt wethouder Bertus Rensen (WD) uit de grond van zijn hart. De kille verstand houding tussen het gemeentebestuur en het bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk gaat hem zeer ter harte. Sinds februari is sprake van een conflict tussen beide partijen. Een situatie waar Rensen verre van gelukkig mee is. Inmiddels is duidelijk dat het Socuwe-bestuur eind augustus definitief opstapt. „We hebben het bestuur meerdere keren uitgenodigd om te komen praten. Wij willen graag, maar krijgen telkens nul op het rekest." Twee weken geleden riepen Erria Pasop en Loura Slont de Holtenaren op om middels een actiebon hun zorg te uiten over de situatie. Het naar hun zeggen dreigende zwaard van Damocles boven Socuwe zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat een groot deel van de aktiviteiten verdwijnen. Laat staan de sociale functie van Socuwe in het dorpshuis. Sinds de komst naar De Bosc hkamp een voor zeer veel Holtenaren belangrijk en onmis baar aspect. Burgemeester D.J. Verhoeven is Sport Unie geeft hij er een week gisteren afgereisd naar Atlanta, lang acte de préscncc bij dc n zijn functie als voorzitter van Olympische Spelen. Aanslui- 1c Nederlandse Christelijke tend houdt hij vakantie. De zorg die bij Erna en Loura leeft en gezien de reacties die bij de redactie van het Holtens Nieuwsblad binnenkomen, ook bij veel anderen, bewijst volgens de wethouder een stuk onduide lijkheid over dc voortgang van de Socuwe-aktiveiten: „Die gaan heus door, ook als het huidige bestuur er mee stopt en er (nog) geen nieuw is. Aan ons de zorg om zodanige voorwaar den te scheppen, dat de aktivi teiten in elk geval kunnen door gaan. Van 'afbreken wat opge bouwd is' is absoluut geen spra ke. Wel dreigt stagnatie van de administratie en organisatie er achter en dat mag natuurlijk niet te lang duren." Zwarte piet Dat de zwarte piet in deze affai re door menigeen, inclusief het Socuwe-bestuur, bij de gemeen te wordt gelegd, is Rensen een doorn in het oog. „Als een be stuur opstapt, ligt de verant woordelijkheid volledig bij dat bestuur. Waarom dan plotseling bij ons aankloppen voor het vormen van een nieuw bestuur? Wie een probleem veroorzaakt moet dat zelf oplossen. Formeel weten wij niet eens dat er geen of moeilijk een nieuw bestuur kan worden gevormd." Volgens Socuwe moet de gemeente ech ter op basis van artikel 7 uit de statuten van de stichting het voortouw in dezen nemen. Ren sen daarover: „Toen oms op 23 februari per brief werd medege deeld dat we voor 29 februari, dus binnen zes dagen, alsnog met het voorstel van het Socu we-bestuur akkoord moesten gaan, anders moesten we een nieuw bestuur zoeken, hebben wc onze juridisch adviseur inge schakeld om één en ander te onderzoeken. Ook hij is even wel van mening dat dc verant woordelijkheid bij het Socuwe- -bcstuur ligt. Daarvan is het ook op de hoogte. Het is bijzonder vervelend dat mensen ons als aanvallende partij ziet. Het te gendeel is waar." Budgetsubsidie Met ingang van 1993 kreeg So cuwe gedurende twee jaar voor 't eerst als experiment budgetsubsi die. Twee jaar geleden, toen het nieuwe college aan het gemeente lijk roer kwam, werd gelijk onder handeld over het budget voor 1995. Rensen: „We kwamen, mede op grond van de ervaring van de ja ren daarvoor, tot een akkoord. Wat betreft een meerjarig kontrakt maakten we echter pas op dc plaats, omdat we eerst dc kerntakendis cussie wilden afwachten! Dat is in middels gebeurd: het sociaal-cultu reel werk wordt als gemeentelijke kerntaak gezien. Op basis daarvan zouden we tot een meerjarige bud getsubsidie kunnen komen. Met het oog op dc gemeenteraadsver kiezingen in het voorjaar van 1998 en misschien kans op weer een nieuw college, leek het ons en het sitchtingsbcstuur verstandig om over een kontrakt tot en met 1999 te praten. Vandaar ons voorstel met daarin opgesloten ieder jaar een verhoging van het budget. Het Socuwe-bestuur kwam wel met een wensenpakket van wat er de ko mende vier jaar (1996 t/m 1999) •Wethouder welzijn Bertus Rensen (WD) is verre van gelukkig met de conflictsituatie die ontstaan is tussen gemeente en bestuur van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. Foio \xx moest worden gerealiseerd, zoals de uitbreiding van het aantal uren per week voor de peuterleidsters, hogere inschaling van de stafmede werkers en een gelijkschakeling van peuterspeelzaal 't Knötter- heukske in Dijkerhoek met Drib bel in Holten. Wij hebben dat alle maal gehonoreerd. Dat gold even wel niet voor hun verzoek om uit breiding van de personeelsformatie met acht uur per week, verhoging van het bud get met de huur van de speelzalen en vanaf 1998 de aanstelling van een financieel administrateur, later werd dat zelfs een directeur voor 24 uur per weck. Socuwe stelt dat de werkzaamheden, vooral wat be treft dc financiële administratie, zodanig veel tijd in beslag nemen, dat dat niet meer door een vrijwilli ger kan worden gedaan. Een gevolg van de enorme groei van het aantal aktiviteiten. Wij hebben dat als ge- -SHIRTS 'oor dames, heren en kinderen. METAX CYCLESHORTS jmï NU 9.- IWMIUdll.THIII.Id.'LVM.LMjdl Meer dan 150 winkels. Kijk in de Gouden Gids. meente echtpr nooit geëist. In elk budgetkontrakt staat dat het aan bod in kwantiteit en kwaliteit ge handhaafd moet blijven. Nu krij gen wc dc rekening van die onge vraagde groei op ons bordje. Of schoon het bestuur van mening is dat er een zekere groei in die aktivi teiten moet zitten, vragen wij ons af of dat geen spanningsveld creëert met andere organisaties en instel lingen die bepaalde aktiviteiten bie den, of er wérkelijk behoefte aan is en of het ook mogelijk is met het oog op de beschikbare ruimte. Bc- grijp goed datwij absoluutgeefi be zwaar hebben tegen de komst van een 'professional'. Maar dat moet dan wel binnen het budget, of lie ver nog binnen de half miljoen die de stichting jaarlijks omzet..." Gastouderbureau Voor alle duidelijkheid wijst Rensen er. op dat het Socuwe-be stuur voor dit jaar een budget van 225.000 gulden vroeg en ver volgens jaarlijks 25.000 gulden meer tot drie ton in 1999. Het ge meentebestuur kwam met een an der voorstel, maar volgens Rensen wel een voorstel waarin Socuwe wel degelijk financieel tegemoet wordt gekomen en waardoor be slist geen sprake is van bezuinigen op basis van de kerntakendiscussie: voor de jaren 1996 tot en met 1999 met budgetten van respectievelijk 215.000 gulden, 220.000 gulden, 229.11( H gulden en T38.' gulden. Bedragen die jaarlijks geïndexeerd worden en die gebaseerd zijn op personeels- en huisvestingskosten. Het Gastouderbureau valt daar buiten. „Daar hoor je trouwens nooit wat van, maar dc realiteit is dat Socuwe daarvoor nog eens apart gesubsidieerd wordt uit dc beschikbare gelden voor kinder opvang (32.000 gulden dit jaar). Vorig jaar zijn ze bovendien de rijkskorting kinderopvangzclfs he lemaal ontlopen, die is geheel door- Holtcns Nieuwsblad De Krant Die iedereen past Heuvelrug ln een gedegen rapport hebben enkele tientallen ondernemers van toeristi- sch-recreatieve bedrijven in en rond dc Sallandse Heu velrug onomwonden aange geven dat continuering en ook ontwikkeling van de huidige bedrijven slechts mogelijk is, indien toerisme en recreatie in het gebied met circa 30% groeien. De ondernemers verwijten de provincie dat ze niet betrok ken zijn in de planvorming van het BIB-rapport 'Ver vlochten functies van de Sallandse Heuvelrug'. Folklore Festival Met de uitgestelde optocht nam Holten vorige week dinsdagavond afscheid van het vijfde Internationaal Folklore Festival. Een eve nement, dat tot volle tevre denheid van organisator Dick Plekkenpol is verlo pen. Ondanks enkele tegen vallers, kijkt hij terug op een enerverende week, waarin kwaliteit, saamhorigheid en enthousiasme hand in hand gingen. Een gesprek. berekend aan de Stichting Catalpa (kinderdagverblijf Kakelbont, red.)." Hoewel er geen handteke ningen gezet zijn, heeft de gemeen te het bedrag voor dit jaar op basis van toezeggingen wel overgemaakt aan Socuwe. Het verwijt van het bestuur dat er niet inhoudelijk ge keken is naar dc zaak, wijst Rensen van de hand: „W e hebben wel de gelijk gesproken over beleidstech- nische zaken, maar laat vooral dui delijk zijn dat dat primair een be stuurstaak is." W ethouder Rensen wil ten slotte nog eens benadrukken dat de ge meente niet alleen met Socuwe te maken heeft: „W'e zijn verant woordelijk voor dc hele ge meenschapje kunt dan eenvoudig niet een bepaalde instelling of stichting begunstigen ten opzichte van andere. W'e hebben ook te ma ken met bijvoorbeeld dc biblio theek met zo'n 3000 leden, dc sportsector met circa 4000 leden, het zwembad, HMV, noem maar op." Ondanks het feit dat het vakan tieseizoen in volle gang is zijn er bij verschillende hotels, bunga lowparken en campings nog plaatsen voor mensen die op het laatste moment hun vakantie re serveren. Waarschijnlijk is het slechte weer van de afgelopen weken oorzaak. Veel toeristen besluiten 'last minute'- reizen naar zonniger oorden te boeken. Na de drukte tijdens het Folklo re Festival zijn de VVV-mede- werksters nu druk met het ver strekken van informatie aan va kantiegangers die geregeld op zoek zijn naar 'slecht weer'-acti- viteiten. Bij de VW kan ieder een terecht voor informatie over heel Nederland. Regelmatig wordt gebruik gemaakt van de huifkartochten. „Wel is het jam mer dat er zo weinig gebruik gemaakt wordt van de belc- vingstocht, die samen met een boswachter over de Holterberg gemaakt kan worden," aldus Si- grid Fekken. Tijdens deze schit terende wandeltocht, die elke donderdag bij een deelname van tenminste vier personen om 9.00 uur start bij natuurmuseum Bos Dierenwereld, vertelt een deskundige gids over wat er leeft, groeit en bloeit in de om geving van De Holterberg. W ie Holten en omgeving eens van uit hoger sferen wil bewon deren, kan zich nog steeds aan melden voor een ballonvaart tij dens de Triathlon Ballooning op vrijdagavond 9 augustus met vertrek vanaf sportpark 't Vlet- goor. De luchtreis duurt circa anderhalf uur en kost 350 gul den per persoon (minimum leeftijd 14 jaar). Vrijetijdskle- ding en stevig schoeisel zoals laarzen wordt geadviseerd. De voorbereidingen beginnen om 19.00 uur, het vertrek is rond 20.00 uur. Na afloop ontvangen de deelnemers in de kantine een glas champagne en een diploma. Voor meer inlichtingen en aan melden kan men terecht bij de VVV, tel. 361533. De aanmel dingen voor de twaalfde Triath lon Holten verlopen overigens perfect. Zowel de achtste als de kwart zitten vol, waardoor in middels de reservelijst moet worden aangesproken. De erva ring heeft echter geleerd dat men door afzeggingen dan als nog een redelijke kans op deel name maakt. Inschrijven is mo gelijk bij Harric en Ria Heuvel- mans, Churchillstraat 103, tel. 362954.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1