Holtens Nieuwd Dubbelop winst voor Wessels Actie tot behoud van de Stichting Socuwe 5 en 19 juli Goor IN OU jjUMNIt" vrijdag 16.00 - 24.00 uur Schure-Oamd garandeert onvervalste dialectrock Kleuters op doktersbezoek Bergruiters wederom in de prijzen y Wijzigingen brandweer U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Geslaagd na herexamen Voltallige bestuur stapt eind augustus alsnog definitief op Geen race grasmaaiers Stal de Eik Opening therater 'Theaterfies' mondt uit in groots spektakel „Ik heb mijn buik er langzamerhand vol van" -tropische avondmarkt -strandpaviljoens -tropische verassingen -winkels open tot 22.00 uur Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 4 JULI 1996 Zaterdag 6 juli tekent Jon- gerencafé De Schure voor de tweede Schure-Oamd. Net als vorig jaar treedt Boh Foi Toch op, ditmaal aange vuld met Kas Bendjen. Ga rantie voor een avondje on vervalste dialectrock. De Schure-Oamd is een ver volg op de Schuredag, die vijftien jaar lang met wisse lend succes geprogram meerd stond. Enkele grote namen die tijdens deze da gen voor het voetlicht tra den zijn Herman Brood, Toontje Lager, The Nits, De Dijk en de Tröckener Kecks. Ruim twee jaar gele den werd besloten het roer om te gooien en verder te gaan onder de naam Schu re-Oamd. Boh Foi Toch werd vorig jaar dè grote trekker. Gezien het succes en het feit dat ook de band zelf het prima naar zin had, werd besloten ze ook voor dit jaar te contracteren. Kas Bendjen neemt de plaats in van Noar de Bliksem. Boh Foi Toch werd in 1989 opgericht door Jan Man schot, oud-drummer van Normaal. De groep is daar na in ijltempo uitgegroeid tot een belangrijk element in de muziekwereld van het oosten des lands. Samen met Hans Keüper, Ferdy July en Willem te Molder wist Boh Foi Toch met hun mix van tex mex, cajun en zydeco hier in de regio de juiste snaar te raken, getuige ook hun plaatverkoop, die zeker niet onder doet voor een groep als Normaal. Kas Bendjen is een Vordcnse groep die al eens in De Schure optrad en daar een zeer goede indruk achteliet, zodat ze zich nu voor een groter publiek mag manifes teren. De vijfmans formatie streeft er naar om onrust in de kudde te kweken. Dia lect, humor en herkenning in de teksten is het recept van 'stamppotrock'. De va riatie in de muziek zorgt voor een prima sfeer en een daverend feest. Kortom, een uitstekende opwarmer voor Boh Foi Toch. De voorverkoop voor de Schu re-Oamd loopt zeer voor spoedig. Wie dus alsnog verzekerd wil zijn van een kaartje, wordt geadviseerd zich zo spoedig mogelijk te wenden tot JC De Schure, eetcafé 't Klavier of de VW. Telefonisch reserve- fen bij De Schure is even eens mogelijk, tel. 364121. De Schure-Oamd begint om 20.30 uur. Een groep kinderen wordt met de ambulance afgezet bij het medisch centrum. FoioW.v De afsluiting van het school jaar 95/96 zullen de kleuters van de Holtercnkschool niet snel vergeten. Met een ambu lance, compleet met zwaai licht en siren, brachten de kleuters een bezoek aan het medisch centrum. Waar ze verdeeld in vier groepen van ongeveer vijftien kinderen aan kwamen. Hierwerden ze door dok ter Frcdcrique Zwccrs werden ont vangen. Na enige uideg over een aantal medische instrumenten, waaronder een stethoscoop en een spuit voor het uitspuiten van oren, ging het langs de opgehangen, en door de kleuters gemaakte, schilde rijen. Afgesloten werd met een glaasje fris en een 'gevaarlijke' spuit gevuld met snoepjes.De angst zo als die vroeger aanwezig was is bij de kinderen van nu echt niet meer te bespeuren. Tijdens het concours in Warns- vel hebben verschillende Berg ruiters weer uitstekende resulta ten behaald. Gerrie van Lies behaalde met maar liefst 174 punten de eerste prijs in de Ml dressuur, met haar paar Juliette. Ook Marie Elise Dollekamp be haalde een eerste prijs en wel inm de M2 dressuur met Jethro ME. Haar proef leverde 165 punten op. In de L dressuur was Eef Oude Ampsen succesvol, hij werd derde met 160 punten. Erna Bronsvoort behaalde bo vendien nog een tweede prijs in het L springen. Fok- alver >0.00 olten zaal iber: Keu- narkt olen nber Ifster- mid- mans mid mans 20.0( IK ii Dc organieke sterkte van de Holtcnse vrijwillige brandweer is door verhuizing van Jan Tui- tert op dertig man gekomen, terwijl de gewenste bezetting 32 man is. Dinsdag werd het korps echter alweer uitgebreid met de via Defensie al terdege opgelei de en in Holten wonende be roepsmilitair Haan. Brandweer commandant J. H. Heller liet voorts weten dat daarnaast op Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede A'iil'nii/.I.HS Geelt op als abonnee Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Jidde Wessels en Freek Wes sels zijn de jeugclubkampi- oenen 1996 van Tennisclub Holten. Van vrijdag 14 juni tot en met zaterdag 27 juni hebben de jeugdleden van TC Holten hun jaarlijkse clubkampioenschap ge speeld. Na 159 partijen waar aan dertig meisjes en achten twintig jongens in verschil lende categorieën meededen waren de winnaars bekend. De jongste jongens en meis jes die dit jaar zijn begonnen speelden mini-tennis; dege ne die voor het tweede jaar lid waren speelden het jongens- en meisjesenkelspel in de C-poule en verder waren er nog de enkelspelen, dubbel spelen en gemengddubbel- spelen in de B- en A poule. De eerste ronde in alle catte- gorieën waren poule-wed strijden van één uur en daar na om twee gewonnen sets. De nummers één en twee in de hoogste poule (a) mogen meedoen bij het seniorclub- kampioenschap in septem ber in de hoogste poule en kunnen dan proberen om daar ook clubkampioen te worden. Vrijdag en zaterdag werden de finales gespeeld. De langste finale partij was die van de meisjes enkel-B tussen Doris De Rooy en Jen nifer Janssen, deze duurde bijna twee en een half uur! Na afloop van de laatste partij deelde voorzitter Hans Tu- tert de prijzen uit en bedank te iedereen die meegewerkt heeft om de jeugdclubkampi oenschappen te doen slagen. i Alle prijswinnaars werden na afloop op de foto gezet. Eigen foio De uitslagen: Mini: 1, Pim Dikkers; 2 Yvette v.d. Riet Me-C: 1 Maike Scheperman; 2 Janine Blok. JE-C: 1. Leon Scheurwater; 2. Victor Thijs. MD-B 1. Suzanne Hoes/Doris de Rooy; 2 Janine Blok/Maike Scheperman. JD-B:1. Rolf Thijs/Frederik Vrijman; 2 Imre Snippert/Remco v.d. Riet GD-B: 1 Charlotte Roele/lmre Snippert; 2. Doris de Rooy/Paul de Rooy ME-B 1. Doris de Rooy; 2 Jennifer Janssen. JE-B: 1Paul de Rooy; 2. Robert Jan Schapink MD-A: 1 Petra Vennegoor/Jidde Wessels; 2 Nynke Scholten/Floor Dikkers. JD-A: 1 Roel Roele/Emiel Snippert; 2 Erik Steenbergen/Marcus Moseley GD-A: 1 Jidde Wessels/Freek Wessels; 2. Petra Vennegoor/Roel Roele. ME-A: 1. Jidde Wessels Jeugdclubkampioene 1996, 2 Nynke Scholten JE-A 1 Freek Wessels Jeugdclubkampioen 1996, 2 Erik Steenbergen. Kolweg Door het kruispunt van Kolweg met Pannenbakkersstraat te blokkeren met een enorme 'zandbak', vestigde het actie comité Kol vorige weck woens dagochtend op ludieke wijze aandacht voor dc verkeers problematiek op De Kol. Ook burgemeester Verhoeven kwam een kijkje nemen. Folklore Het Folklore Festival is van middag van start gegaan. Dinsdag maakten de Spaan se deelnemers hun opwach ting in Holten. Ze worden begeleid door Marina Dal hui sen. Fietspad De wijze waarop het fietspad langs de Oude Hellendoornse- weg is opgeknapt, is enkele aan- wonenden in het verkeerde keelgat geschoten. Naar hun zeggen ligt het pad te hoog en is uiterst onzorgvuldig omge sprongen met natuur en milieu. Voortbestaan sociaal-cultureel werk in gevaar?'. 1 Jelijke taal op de folder die deze week in Holten verspreid wordt. Een initiatief van Erna Pasop en Loura Slont om de inwoners er op te attenderen dat de verbitterde relatie tussen de gemeente en Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk wel eens kan leiden tot de teloorgang van de laatste. De commu nicatie tussen de twee geschiedt slechts via advocaten. Begin dit jaar kondigde het Socuwe-bestuur al aan eind maart op te stappen. Die datum werd echter uitgesteld, maar het voltallige bestuur heeft nu laten weten op 30 augustus definitief de pijp aan Maarten te geven. Enkele weken geleden en ook vorige week werd in een advertentie in deze krant een oproep gedaan aan geïnteresseerde Holtenarcn zich te melden voor de straks vakante bestuursplaatsen. Tot nu toe is er één Holtense reactie binnengekomen. Daarnaast heeft een Nijverdaller aangegeven een soort interim-management functie te willen vervullen. Indien echter geen nieuw bestuur van minimaal drie mensen kan worden gevormd, dreigt liquidatie en is het einde verhaal voor Socuwe. Einde verhaal ook voor alle medewerkers en einde ook van een kwart eeuw sociaal-cultu reel werk in Holten, dat vooral de laatste jaren zo'n geweldige vlucht heeft genomen. In oktober bestaat de stichting 25 jaar. korte termijn nog een benoe ming 'op dc rol staat'. De grasmaaimachinerace die MAC De Holterberg zondag 7 juli op het touwtrekterrein aan de Larcnseweg zou houden, is in verband met te weinig deelname afgelast. Hiyzij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 74.50 „Zo ver mag het absoluut niet komen! Je moet er niet aan den ken dat Socuwe, dat zo'n be langrijke funcde heeft in Holten, er niet meer is!" Erna en Loura waarschuwen er voor dat niet alleen een groot aantal aktivitei- ten voor jong en oud (jaarlijks maken circa 1800 deelnemers daar gebruik van) binnen de Holtense gemeenschap verloren gaat, maar dat tevens een be langrijk en zelfs onmisbaar soci aal element verdwijnt. Het twee tal vreest dat veel Holtenaren onvoldoende inzien hoe de vlag er werkelijk voor staat. Er van uit gaan dat het programma boekje van De Boschkamp voor komend seizoen als vanouds vol aktiviteiten en cursussen van Socuwe staat. Zo simpel ligt het echter niet. Half miljoen Om precies te horen hoe de kaarten geschud lagen, bezoch ten Erna en Loura het dagelijks bestuur van Socuwe (Teun Jan sen, Frank Helmer, Dinv Trot- senburg, red.). Duidelijk werd dat de financiering van het soci aal-cultureel werk, dat inmiddels werkt met een jaaromzet van zo'n half miljoen, een belangrijk struikelblok is. De gemeente is niet bereid om meer geld be schikbaar te stellen. Erna: „Het komt er in feite op neer dat er gesneden moet worden in het volwassenenwerk. Onbegrijpe lijk, want daar heeft Socuwe de meeste inkomsten van en kan er andere aktiviteiten mee finan cieren. Een belangrijk onderdeel bovendien, want de cursussen voor volwassenen doei het goed. De prijzen ervan verho gen lijkt mij evenmin een goede zaak, omdat dan de drempel voor sommigen te hoog vordt - het te kostbaar wordt dis. On aanvaardbaar natuurlijk bij een stichting waar het social aspect zwaar weegt." Origami-lessen Volgens Loura, die enige tjd origa- milessen gaf in De Bosclkamp en nu met Tiny Schuchard d succes volle creatieve middagen iegeleidt, deed het bestuur enkelejaren ge leden al verwoede poginjen om te bekijken waar zou kunnei worden bezuinigd, maar meer d n gedaan zit er niet in. „En moet je nu eens kij.en wat er aan geld wordt uitgegevm aan ad vocaten! Daarvan had d(gemeente bij wijze van spreken bei een part timer kunnen bkostigen! Trouwens, de druk zit liet alleen op dc financiële adminitratic, wat dacht je van de So<uwe-staf? Gezien dc hoeveelheid verk die in het kantoor verzet wodt, is twee man absoluut te weinig.'ln een po ging het college te overuigen van dat Socuwe moet blijveicn de par tijen moeten trachten t«t elkaar te komen, bezocht Loui zelfs de De vastgelopen communicatie tussen gemeente en Socuwe zou wel eens kunnen leiden tot liquidatie van de laatste. Erna Pasop (links) en Loura Slont roepen de Holtenaren daarom op zich via een actiebon uit te spreken voor behoud van Socuwe. Foio wv Aan de scholengemeenschap De Waerdenborch kon na de herkansing de vlag in top voor de volgende leerlingen. VWO - Emiel ter Halle, Rijssen; Joost Klos, Goor; Raymond Stijntjes, Hellendoorn. _HAVO - Esther Bekkernens, Holten; Po Wah Cheung, Rijssen; Erna Rouwe - ler, Wierden; Esther Smit, Bath- men; Sander Stegeman, Marke- lo; Leonie Wissink, Goor. MAVO (Holten) - Marcel Al- bach, Rijssen; Jafeth Ambrosi- us, Rijssen; Jeroen Busch, Goor; Ismail Olcar, Rijssen; Patrick Piechnick, Holten. Bij manege 'Stal de Eik' werd het jaarlijks concours hippi- que voor recreatieruiters ge houden. Vele supporters be volkten het terrein en geno ten van goede sport. Uitslagen Ring 1 dressuur klasse B12:1 Adrianneke Fonteyne met Bento. 166ptn, Suzan Krijnsen met Bento. 162 ptn; 3 Jolanda de Jong met Bento, 161 ptn. Dressuur klasse A 1 DoHouckmet Witje, 123 ptn; 2 Shari Kok met Boy, 123 ptn; 3. Louise Bak met Mac Murphy, 122 ptn Dressuur klasse A minder gevorderden 1. Werma v d Boogaard met Witje, 122 ptn; Joris Slootweg met Paraat, HOptn, 3. Marja v.d. Boogaard met Polly, 109 ptn. Ring 2 Dressuur klasse B12: 1 Renske Houck met Jasmijn, 173 ptn; 2. Ellen Eshuis met Holcadour. 173 ptn; 3. Gerrit Bos met Sonate. 169 ptn. Dressuur klasse L18 1 Marion v.d Heijde met Gran Marnoier, 158 ptn; 2 Karin van Surksom met Bolia, 154 ptn; 3. Natalie Hendriks met Guilana 153 ptn. Springen 70/90cm. in handicap 1 Ellen Eshuis33 4 sec.; 2. Karin van Surksum, 39.1 sec.; 3. Peter Pieters, 44 1 sec Springen 50 cm 1. Coby v Dijk, 30.2 sec.; 2. Susan Krijnsen, 33.0 sec.; 3. Roxanne de Leeuw, 34.4 sec. Behendigheid minder gevorderden: 1 Eva v. Zweden met Polly; 2 Do Houck met Woldi; 3 Anne Kuipers met Polly burgemeester. Nu het zwaard van Damocles dreigt boven de Stichting Socu we, achten Erna en Loura het hoog tijd om de bevolking in beweging te krijgen. „Er moet écht iets gebeuren, zodat er ho pelijk een opening komt in deze onverkwikkelijk situatie. Hoe meer mensen de gemeente er van overtuigen dat Socuwe moet blijven, hoe meer kans je loopt dat de wee weer met elkaar aan tafel gaan zitten. We hopen dan ook dat de Holtena ren massaal adhesie willen betui gen en daarbij aangeven waaróm ze vinden dat Socuwe in de huidige vorm moet blijven voortbestaan," aldus Loura. Het tweetal heeft een foldertje ont worpen in de vorm van de om slag van het programmaboekje van De Boschkamp. Binnenin een bon, waarop de inwoners van Holten in de pen kunnen klimmen. De bon kan tot en met 16 augustus worden ingeleverd bij het kantoor van het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, 7451 BG Holten. De redactie zorgt er dan voor dat deze bij de actievoersters worden afgele verd. Dolf en Jet Moed hebben ge noten van de belangstelling tijdens de opening van hun theater 'De Theaterfiets'. Na ontvangst door een verkleede parkeerwachter konden de aanwezigen genieten van een groots spektakel. Dick Voortman, schrijver van het boekje 'De Sage van de Dikke Steen' begon met het voorlezen van enkele fragmenten. Rode Dries (Dolf Moed) en Bosjannoa (Jet Moed), beide personages uit de sage, verschenen tussen de aan wezigen. Beiden betraden het theater waar na de steen die Rode Dries bij zich had teruggetoverd wenin een big. Het publick, waarondeook de bu ren, kon genieten vanoptredens van ondcrc andere een uurspuger, jongleurs en diverse adere thea- teractiviteiten. De aanwezige kindereikrcgen een stukje uit het prograrma 'Beertje Blom' te zien. Wel vod Dolf het jammer dat niet iederen aanwezig kon zijn bij de opening Maar laat hij direkt hicop volgen: 'Maar iedereen die intresse heeft in het theatcrgebeurctmag begin augustus, wanneer het>rogramma van De Theaterfiets bgint, rustig eens komen kijken. Hoewel het Socuwebestuur eer der dit jaar liet weten eind maart af te treden, is die periode ver lengd tot 30 augustus. „Maar dan is het ook definitief," aldus waar nemend voorzitter Frank Hel mer. Dat het voltallige bestuur (negen •leden) het bijltje er bij neerlegt, houdt verband met het feit dat geen overeenstemming is be reikt met de gemeente over een meerjarige budgetover eenkomst tot en met 1999. B en W zijn niet bereid om meer geld voor het sociaal-cultureel werk beschikbaar te stellen, met name voor het aantrekken van (partti me) professionele onder steuning voor de in de loop der jaren steeds omvangrijker ge worden financiële administratie. Ook het verzoek om uitbreiding van de personeelsformatie werd niet gehonoreerd. Helmer wijst in dat verband op de stafmede werkers en pcutcileidsters, die veel meer uren maken dan dat ze reëel krijgen vergoed. Een op timaal personeelsbeleid, mede gelet opdc ingewikkelde regelge ving rond arbeidsrechtelijke aan gelegenheden, is ook dringend nodig. „Ik heb zo langzamer hand mijn buik vol van de manier waarop dit allemaal gaat. Wij zijn destijds begonnen met de op dracht de zaak op de rails te zet ten, gezond te maken en te con tinueren. Het college schermt enkel met 'de centen', maar is niet inhoudelijk bezig met de zaak. Doorgaan op de manier zo als het wil, betekent onher roepelijk een vermindering van de aktiviteiten." Aan de hand van een toekomstgericht beleidsplan zou Socuwe vorig jaar met de ge meente overleggen over een meerjarig budgetcontract vanaf 1996, maar volgens Helmer maakte wethouder welzijn Bertus Rcnsen pas op de plaats, in afwachting van de uitkomst van de kerntakendiscussie. „Bezuinigen dus," vindt Helmer. „En we weigeren mee te werken aan afbreken van iets wat we de afgelopen jaren hebben opgebouwd."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1