Holtens Nieuwsblad Kleuters Regenboog blij met bandentrap Kil weer geen spelbreker van Dijkerhoeks feest B en W: noordtak niet door Holten Moeder eend zoekt heil in tuinvijver Route van de folkloristische optocht U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint BON Dijkerhoekse band 'Gedraegt oe' steelt de show Weer Boeldag van HMV Collectes Winnaars vaderdag puzzel Geslaagd HMV'ers geslaagd Maats: bezwaar Ehag-complex Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 27 JUNI 1996 Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Geen noordelijke aftakking van de Betuwelijn over het huidige tracé door Holten. Aldus hebben B en W gereageerd op de Start notitie Noord-oostelijke verbin ding Betuwelijn. Wordt de noordtak wèl daar ge realiseerd, dan wijst het college op het gigantische prijskaartje dat daar aan hangt. Wethouder Eb van Schooten: „Om te beginnen moet er dan wat gebeuren aan de spoordijk zelf, die is op dusdanig intensief (zwaar) treinverkeer niet vol doende berekend. Dan zijn er aspecten als geluid hinder, veiligheid en milieu die de nodige investeringen vergen. En een ander bezwaar is de bar rièrewerking: door de drukke spoorlijn wordt Holten in tweeën gedeeld. De spoorwegovergangen zijn dan per uur nog maar zo'n vijf of tien minuten geopend." Van de voorgestelde varianten heeft Holten met twee direct te maken. Het gaat om de variant nul - de huidige spoorlijn dus, en de variant nul plus, waarbij de treinen, komende vanuit Zut- phen, via een nieuw aan te leggen lus om Colmschatc heengaan en ter hoogte van Bathmen op het bestaande spoor naar Amelo- Oldenzaal uitkomen. Op die manier wordt Deventer gemeden, maar blijft de situatie voor Holten in feite hetzelfde: al le treinen door ht dorp. In de Startnotitie wordt overi gens ook de variant Al ge noemd. Een nieuwe spoorlijn die parallel aan de snelweg loopt. Een deel van dat tracé loopt eveneens over Holtens grond gebied. Het college heeft daarop evenwel (nog) niet gereageerd, daar er volgens Van Schooten nog teveel onduidelijkheden zijn op dat punt. De wethouder verklaarde trou wens dat het hem niet zou ver bazen als uiteindelijk gekozen wordt voor de variant door de Achterhoek. Het aandoenlijke tafereeltje in de vijver van de familie Aangeenbrug was voor ons reden om dit plaatje te schieten... FoioWV. „Moet je nou eens kijken!", riep Mieke Aangeenbrug zaterdag ochtend stomverbaasd uit. Zaterdagmiddag 6 juli zal de kleurrijke folkloristische op tocht door het centrum van onze gemeente ongetwijfeld veel publiek op de been bren gen. Vooraf aan de het spektakel worden de ambassadeurs van de deelnemende landen, genodig den, sponsors en overige vips ontvangen in het gemeentehuis. Vanaf het bordes kunnen ze vervolgens genieten van het bonte spektakel op de Smids belt. De optocht vertckt om 14.00 uur vanaf de parallelweg Rijsscnscwcg en gaat via Kol- weg, Noordenbergstraat, Oran jestraat en Dorpsstraat naar de Smidsbelt, waar de groepen on getwijfeld een kort optreden verzorgen voor het; gemeente huis. Van de Smidsbclt gaat de stoet via Dorpsstraat en Sta tionsstraat naar het eindpunt op de Kalfstermanswcidc. Holtens Nieuwsblad geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Je hebt een talud achter school op het kleuterspeelterrein. Raadpleeg een 'pleinarchitect' en het resultaat is sinds kort zichtbaar achter de protestants- christelijke basisschool De Re genboog: een heuse 'banden- trap'. Vierentwintig banden, trapsgewijs aangebracht tegen de helling. Onderling verbon den met behulp van blokjes en degelijk vastgezet op de onder grond, want veiligheid gaat na tuurlijk boven alles. De banden, grotendeels afkomstig van garage Willems, zijn door ach terbuurman Bertus Brinkman voorzien van een ijzersterke ronde plaat betonplex, waarop de jeugdi ge gebruikers naar hartelust kun nen dansen en springen. Het 'ban- denprojekt' maakt deel uit van de totale vernieuwing van het school plein van De Regenboog, waarmee circa 25.000 gulden is gemoeid. Dat geldt dus voor zowel het kleu- terdeel achter, als het grote plein aan de voorkant van de school. In het kader van Sociale Vernieuwing ontving de school van de gemeen te 7400 gulden, het schoolbestuur en de opbrengst van oud papier-ak- ties zorgden voor de benodigde aanvulling. Met de adviezen van de 'plcinarchi- tect' op zak, wendde de school zich tot de firma Kühlkamp in Losser. Leerkracht Chris Offringa: „De speeltoestellen werden als bouw pakket bij ons afgeleverd. Met be hulp van ouders werden ze onlangs in elkaar gezet en geplaatst." Anders was dat bij het bandenpro- jekt. „We dachten hiervoor aan een vut'er of gepensioneerde. Daar ik geregeld kontakt heb met Brink man, die mij hout levert voor de handenarbeidlessen, besloot ik hem te benaderen. Brinkman is erg handig en toonde zich direct bereid om de klus te klaren." Circa vier weken terug begon de Holtenaar met het maken en schaven van de platen betonplex, die exact passen i n de ronde opening van de banden Als de kleuters er nu op springen, veren deze gewillig mee. De bandentrap werd kort geleden door ouders geplaatst tegen het ta lud op het terrein achter de school. Behalve de zandbak beschikken ze er over onder meer een glijbaan en een klimhuisje. Het schoolplein aan de voorkant is voorzien van een waggelpad, een De kleuters van De Regenboog zijn intens blij met de nieuwe bandentrap. In het midden juf Wilma en Bertus Brinkman, die ervoor zorgde dat de kleintjes naar hartelust kunnen springen op de bijzondere trap. zeshoekig klimtoestel, een zand bak met palen er omheen en een speeltoestel met banden. Volgens Offringa wordt het geheel aange vuld met een wip en een even- wichtsbalk. Ook een 'buitenklas' is gepland. „Daarvoor worden hou ten bankjes van acaciahout in een arenavorm geplaatst, zodat je met Foto WV mooi weer met de kinderen buiten kunt zitten." Op het plein, dat geheel voorzien is van nieuwe tegels, zijn kleurnuan ces aangebracht met het oog op de verkecrslessen, een dambord en hinkelpaden. Langs de School straat is ten slotte ruimte gemaakt voor de oud papiercontaincr. Netjes in gelid stevende een moe der eend met negen jongen achter zich aan af op de vijver achter het huis. Plonsde daar in met haar ver moedelijk pasgeboren kroost en vond het dusdanig aangenaam toe ven in tuin en vijver, dat zij besloot er enige tijd te bivakkeren. „Het is duidelijk dat ze gebroed heeft in de houtwal achter onze tuin," oordeelt Rik Aangeenbrug. „Ze heeft vast gezocht naar water in de buurt, een voorwaarde voor een goede broedplaats. In de direc te omgeving is gewoon niet veel wa ter, hooguit vijvers. Gezien de vastberadenheid waar mee ze op onze vijver afkwam, heeft ze de omgeving vooraf goed verkend. Vertederd door het jonge gezin netje in hun vijver, voorzagen de Aangccnbrugs moeder en kroost van brood, in de hoop het aandoen lijk tafereeltje voorlopig niet te hoe ven missen. Want niet alleen 's lands grootste kruidenier, maar ook Aangeenbrug let op de kleintjes. En voor ingewij den heeft dat: zelfs een dubbele be tekenis... Uitgerekend het laatste school- en volksfeest dat Wim Bannink als voorzitter meebeleefde, lieten de weergoden de organisatoren enigermate in de steek. De 103e editie van het evenement werd dit jaar namelijk gekenmerkt door guur en af en toe regenachtig weer. Het kon de feestgangers evenwel niet deren, want gua belangstelling deed het feest zeker niet onder voor vorig jaar. „Sterker, we hadden op zaterdagavond zelfs meer bezoekers," glunderde Bannink, die de voorzitters hamer zaterdagavond officieel overdroeg aan zijn opvolger Jan Brónninkreef. „Een betere hadden ze niet kunnen vinden," verzekerde Bannink. Komende winter neemt de commissie in besloten kring afscheid van Bannink. Het jaarlijkse school- en volksfeest speelde zich voor de vierde maal af in en rond een vijftig meter lange feesttent op de weide naast Het Bonte Paard. Een grotere tent dus dan vorig jaar, hetgeen volgens Bannink verband hield met de demon stratie van minitruckers op zondagmiddag. „Zij moesten voldoende ruimte hebben om hun wegenemplacement te kunnen neerleggen, wij voor het Frühschoppen en de. rest van het middagprogramma." Dc zaterdagavond stond dit keer nadrukkelijk in het teken van voet bal. In tegenstelling tot een aantal jaren geleden, toen de feestcom missie zich verzekerd had van een grootbeeldscherm bij Het Bonte Paard, stonden nu drie grootbeeld televisietoestellen in de tent. Toch verkozen de mccsten de re guliere wedstrijd van het Neder lands Elftal tegen Frankrijk in hui selijke kring te bekijken. Pas met de verlenging stroomde de tent vol. Kennelijk voorvoelde men toen al dc genadeklap voor Oranje... „Jammer natuurlijk," vond ook Bannink. „Maar het heeft zeker geen nadelige invloed gehad op die avond. Wc hadden ruim 700 man binnen en dc sfeer was supergoed." Dc oud-voorzitter wees in dit ver band vooral op het optreden van de Dijkerhoekse band 'Gedraegt oe'. „Echt harststikke mooi wat ze heb ben gedaan. In passende kledij te kenden ze wat mij betreft voor de kraker van het feest, stalen zonder meer de show. Het viel werkelijk uitstekend bij het publick! Ja, 't zit wel gebakken met ze..." Revue Als vanouds bood het feest een groot aantal aktiviteiten voor jong en oud. Vrijdagmiddag startte 'Ri co Entertainment' met jeugdvarié- té voor de plaatselijke schoolkinde ren, waarna om 20.00 uur het doek opging voor de traditionele revue van DAT, ditmaal getiteld 'Zo gaat DAT!'. Een avondvullend pro gramma met hier en daar wel te lan ge acts. De revue stond als vanouds bol van humor. Rode draad was 'De Kalender', waarin )an Janssen en Henk Haver slag allerlei Diekcrhookse aange legenheden de revue lieten passe ren. Dc familie 'Weggestapel' ging maar liefst duizend jaar terug in de tijd en Gerjanne Meijerman schit terde als Bette Midler in 'The Ro sé'. Erik Rcnscn kreeg als Wouter dc Tuinkabouter dc lachers op zijn hand. Aan het slot van het eerste en ook het tweede deel van de revue tekende het Luttcnbcrgse duo Hril- lenbocr voor twee gewaardeerde gastoptredens met bekende num mers als 'Busje komt zo', 'Taalles' en 'Geografie'. f eestend Dickcrhook was er za terdagochtend al weer vroeg bij om de bonte optocht van maar liefst 31 disciplines te bewonderen. Het 'vroeg uit de veren' bleek niet voor niets. Opnieuw bleek dat veel buurtschappers zich veel tijd en energie hadden getroost om een prachtige wagen te bouwen. Eén inzending kon qua originaliteit volstrekt niet door dc beugel. Het schijnt sommigen toch moeilijk te vallen om spontaan iets gewoons en creatiefs te bedenken... Wij vra gen ons overigens af waarom de ju ry dit thema, dat niets aan dc ver beelding overliet, diskwalificeerde van deelname. De optocht liet er geen twijfel over bestaan wat Dijkerhoek het afgelo pen jaar zoal had bezig gehouden: dc gemeentelijke herindeling, de komst van verkeersdrempels, een verhoogd kruisingsvlak of rotonde in de Dijkerhockseweg, de nieuw bouw, de riolering buitengebied en de gekke koeienziekte.Ook het EK voetbal deed van zich spreken. Grote waardering was er voor dc prachtige wagen van de Ool'n Diek (Oude Dcvcnterwcg), die als vari ant op de herindeling Holten had den ingedeeld bij Bocllawaaico en een fraaie negerkraal meevoerden. Dat Diekerhook niets voor samen gaan Riessen voelt, werd ook enke le malen duidelijk gemaakt. Ook de discussie rond de Toeristenweg was een thema waar aandacht aan werd besteed, evenals het basis onderwijs ('Wie brouwen onze di recteur in dc pan en brouwen er een schoolleider van..'). Toch was de absolute topper van de optocht ook dit jaar de Waterhook. Vorig haar winnaar met Klazien uutZalk, dit jaar met een prachtige wagen waarop het Strauss orkest van An dré Rieu volop bewondering oogstte. Voorop walste onver moeibaar het pas getrouwde echt paar Gerrit en Wilma Klaasscs. Dc wagen werd getrokken door een schitterende mini stoomloc en won overtuigend de publieksprijs. Gp het feestterrein, waar dc tradi tionele kermisattracties dit jaar met groot succes waren uitgebreid met een botsautobaan, volgden dc stoelendans, dc spelletjes voor dc jeugd en de kleinvee- en rommel markt-Ondanks het gure weer was er 's middags vanuit voornamelijk dc buurtschap redelijk belangstel ling voor de zeskamp, met deel name van zeventien ploegen, en aansluitend het parapluhangen, waarmee Arno Meijerman zich met bijna zes minuten onbetwist de sterkste toonde. Pas later op de za terdagavond stroomde de tent vol voor een gezellige feestavond op muziek van Social Heat. Klapper was zoals aangegeven het optreden van 'Gedraegt oe'. Om klokke elf werd het feest zon dagochtend voortgezet met het Frühschoppen, waarvoor de orga nisatie zich verzekerd had van de Glaner Muzikanten en Marianne Weber. Een uitermate gezellige sfeer, waarin'het publiek zelfs in polonaise doorde tentging. Achter in dc tent had de demonstratie van minitruckers op een immens wege- ncmplacement flink wat aandacht, terwijl de jeugd zich buiten ver maakte met de skclterslep. Het Dij - kerhocks feest werd op nadrukke lijke wijze uitgeluid door de Vor- dense band Kas Bendjen. Uitslagen: optocht Publieksprijs wagens Waterhoek (André Rieu). Schooljeugd: familie Van Gerresheim (vliegtuig). Stoelendans: groep 1/2:1. Niek Rietberg, 2. Jessica Wagenvoort; 3. Ellen Aanstoot. Groep 3/4/5: 1. Herjan Sluiter; 2. Gerard van de Brink; 3. Jeroen Podt. Groep 6/7/8: 1Gerdien Aaftink; 2. Marjan Noteboom; 3. Marcel Haverslag. Hindernisloop- groep 1: 1. Rens Willemink; 2. Sjors van Gerresheim; 3. Patrick Meilink. Groep 2:1. Niek Rietberg, 2. Nienke Derks;3. Danny KleinTeeselink. Groep 3: 1. Arno Willemink; 2. Remond Wagenvoort; 3. Leontien Paalman. Groep 4: 1 Annemiek Sluiter; 2. „Het feest heeft door de jaren heen steeds meer uitstraling ge kregen. Vooral sinds wc het in en rond een tent houden." Wim Bannink kan er met gemak over oordelen. Negentien jaar maakte hij deel uit van de fcest- commisse, waarvan dc laatste tien jaar als voorzitter. De Dijkerhoeker achtte de tijd rijp voor fris bloed en heeft dc voorzittershamer overgedragen aan Jan Brönninkreef, die al eni ge jaren deel uit maakt van de feestcommissie. Bannink kan te vreden terugkijken op zijn 'laat ste' feest, ,,'t Zit er wel in dat we het financieel opnieuw rond krij gen," zegt hij met een onder drukte glimlach. Toen Bannink zijn entree maak te in dc feestcommissie, voltrok het evenement zich nog op dins dag en woensdag in Het Bonte Paard. Sinds een jaar of acht speelt het zich merendeels af op het terrein ernaast. Alleen voorde avonden werd dc zaal opgezocht. Nu is daar dc tent voor in de plaats ge komen. „Een goede keus," oor deelt Bannink. „Voorheen had den we zo'n drie- tot vierhon derd mensen, dat it tegenwoor dig vrijwel verdubbeld. Vooral dc zaterdagavond trekt steeds meer mensen, met name jongeren uit omliggende plaat sen." Wim Bannink kijkt met veel plezier terug op zijn com- missietijd. Een bijzonder leuke, maar rond het feest wel drukke periode: „Tot voor kort nam ik er veertien dagen vrij voor, dit keer hield ik het bij een weck." Diessenplas Evenals vier jaar geleden ont vangt woon- en zorgcentrum Diessenplas zo'n 200 buiten landse gasten, die deelnemen aan het vijfde Folklore Festival. )nder leiding van hoofd voc- dingsdienst Timo Besten ge bruiken zij er ontbijt, lunch en avondeten. Een omvangrijke klus naast de dagelijkse maaltij den voor dc eigen bewoners en gebruikers van maaltijden van Tafeltje Dekjc. Theater Aan de Pannenbakkersstraat opent Holtenaar Dolf Moed za terdag dc deuren van zijn Thea terfiets'. Het in opvallend vrolij ke kleuren geschilderde pand, voormalig onderkomen van rij school Stam, doet dienst als theater, cursusruimte is tevens geschikt voor het geven van bij voorbeeld een kinderfeestje. De supportersvereniging van HMV houdt zaterdag 29 juni weer haar jaarlijkse Boeldag. In tegenstelling tot voorgaan de jaren wordt de rommel markt niet gehouden op het terrein hoek Kerkhofsweg/ Industrie straat, maar in en rond het nieuwe onderkomen in dc voormalige basisschool Het Kompas aan de Hoffesstraat. De Boeldag geniet al jarenlang grote popularieit in Holten en trekt ook telkens veel publiek door het veelzijdige aanbod en de gezellige sfeer. Van boeken, speelgoed en ser vies tot electronica, meubelen en witgoed: er is van alles wat. Dc verkoop begint om 9.00 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Ook de afdeling Welfare van het Rode Kruis, die even eens in het gebouw gehuisvest is, heeft haar deuren tijdens de Boeldag geopend. Na de zomervakantie starten de supporters op zaterdag 7 september weer met het opha len van spullen. Tijdens de vrije markt (14 september) wordt alleen opgehaald indien het dringend noodzakelijk is. De vorige week gehouden An jercollecte heeft in Holten 2475,80 gulden opgebracht. Gevers en col lectanten worden hartelijk bedankt voor hun inzet en bijdrage. Deze week komen collectanten aan de deur voor de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Lever Darm Stich ting, die met de opbrengst onder meer wetenschappelijk onderzoek verricht naar spijsverterings aandoeningen. Annelieke Meendering, 3. Anne Rietberg Spelletjes (zeskamp) groep5/6/7/8: win naar groep 3 met 42 punten (Gerard van de Brink, Frank Wilmerink, Chantal Sluiter, Geert Bannink, Marjan Noteboom Zeskamp senioren: 1. Hakkertsweg; 2. Waterhoek; 3. Zaagmolen Para-pluhan- gen: ArnoMeijerman (5.55 minuten). Mooiste tuin van Dijkerhoek 1996: Bert Wissinken Gea Nijkamp. S kelterslep: Groep 1/: 1 Huub Tuitert; 2 Sjors Gerresheim; 3. Mattijs Krikkink. Groep 3/4/5: 1. Remco Haverslag; 2. Herjan Sluiter; 3. Bart Noteboom. Groep 6/7/8: 1. Evelyn Rensen; 2. Peter van de Worp; 3. Egbert Meesterberends. Zesdaagse reis naar Praag: Karin Luggenhorst. De brievenbus van het Holtens Nieuwsblad is dc afgelopen da gen bestookt met enveloppen van voetbalminnende vaders uit Holten die in het nieuwe seizoen maar wat graag een thuiswed strijd van Ajax in dc prestigieuze Amsterdam Arena willen bijwo nen. Een kleine tweehonderd Holtenarcn namen deel aan dc Vaderdagpuzzcl die dc Holtcnsc Handelsvereniging enkele we ken geleden in samenwerking met het Holtens Nieuwsblad in deze krant publiceerde. Dc win naars ontvangen twee kaarten. Inmiddels zijn ze bekend: Appic Roctcrdink Maneschijnsweg 24; G.H. Rensen, Dorpsstraat 58a; K. van der Wal, Krillingscrf 21. T. Beldman, Kolweg 34; L.Y. Thielc, Kollingscrf 33. Tc zijner tijd ontvangen allen bericht over de exacte datum. Aan de Agron in Twello is onze plaatsgenote Barbara Beijers ge slaagd voor de opleiding VBO bloemschikkunst. In Nieuwegein is Jolanda Agter- kamp geslaagd voor de oplei ding tot sportmasseur van het Nederlands Genootschap voor Sportmassage. Twee HMV'ers namen zaterdag deel aan het examen van dé Koninklijke Nederlandse Fede ratie van muziekverenigingen;. Trompettist Stanley Muller slaagde voor het A-diploma en scoorde 46 punten; Alma Huls*- man (hoorn) deed hetzelfde en behaalde 49 punten. Aan het examen namen totaal 35 kandi daten uit dc regio deel. Caféhouder Jan Maats heeft be zwaar aangetekend tegen de bouw van het Ehag-complex aan dc Dorpsstraat-west. Binnenkort zal hij zijn bezwaar mondeling toe lichten aan het college. binnenkort 48 seniorenwoningen. De werk zaamheden beginnen na de bouw-- vakvakantic. Maats geeft aan dat hij doorde komst van het complex zijn café straks niet meer gemakke lijk kan bevoorraden. Tot nu toe gebeurde dat aan dc zijkant van het pand. GcmccntesccrctarisJan Pe ter Stcgcman wijst er op dat dc ca féhouder in overleg met Onze Woning afspraken kan maken. 'MÉM De Waterhook scoorde moeiteloos het meeste aantal punten voor de publieksprijs met een wagen waarop het Strauss-orkest van André Rieu prijkte. Voorop het kersverse walsende echtpaar Gerrit en Wilma Klaasses. Foto wv

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1