r Blauw Wit na dertig jaar gepromoveerd Sports in Holten Diverse voor De eerste prijzen Bergruitertjes SV-jeugd op dreef in jubileumaktiviteiten Sport Qg agenda Mannen van het Woord (15) J aarvergadering SV Holten voetbal HOLTEWS NIEUWSBLAD Avondfïetsvierdaagse mmm Nederlandse titelstrijd touwtrekken op het terrein van OKIA Uitslag puzzelrit Knapen naar de Eagles Lochem wint Tox - Gup Konijnen vreten grasmat Vletgoor kaal tÊmmmkÊ.afca mtmm In het kader van 75 jaar voetbal Verbetering veld van 't Vletgoor Bergvliegers De Schure DONDERDAG 20 JUNI 1996 J Afgelopen week waren er twee wedstrijden in Rijssen j waar de Bergruitertjes acte de présence gaven. Woensdag- j avond werd gedressuurd en gesprongen als voorselectie voor de galoppade. Joanna Spakman met Telly won hier een eerste prijs in de L-dres- suur categorie D. Zij herhaal de deze prestatie zaterdag tij dens het reguliere concours. Ook Marjan Nooteboom met Romadour dressuurde met succes in de klasse L. Zij werd eerste in de categorie E. Esther Lammers was woens dagavond met twee pony's pre sent. Met Black Boy werd ze tweede bij het springen klasse L categorie C en met Wendy K eerste bij het M-springen cate gorie D. Esther en Wendy be haalde ook een derde prijs in de I dressuur klasse L categorie D. Bij de individuele dressuur klas- se B op zaterdag vielen Lia Ver hoeven met Black Boy en Rens- ke Deijk met Pucky in de prij zen. Zij behaalden respectieve lijk een tweede en een derde plaats in de klasse B categorie B/C. In dezelfde klasse catego rie E, was het Klarijn Zuethof met Kim die de beste prestatie leverde: zij werd eerste. Bij het springen was eveneens een aantal Holtense combinaties pro minent aanwezig. Lia Verhoeven werd met Black Boy eerste en Renske Deijk met Pucky tweede in de klasse B categorie ABC. In de klasse M categorie C was het Daniël Sluiter met Blue Thunder die de eerste prijs, opeiste. Esther Lammers met Mark zag daarna haar inzet beloond met een eerste prijs in de klasse Z, categorie D. Olst Een kleine delegatie Bergruiter tjes nam onlangs deel aan het concours in Olst. Het onderdeel sprirfgen werd een klein drama. Door een te moeilijk parkoers bleken slechts weinig combina ties in staat om de eindstreep te halen. De enkele combinatie die wel alle hindernissen wist te springen, viel dan ook steevast in de prijzen. Voor Holten wa ren de toppers in de B-klasse Marieke Minnema en Flicka met een tweede plaats in de categorie C en Angelique van Wanrooy en Queenie met een tweede plaats in categorie C. Bij de individuele dressuur was Angelique even eens succesvol: zij behaalde op nieuw een tweede prijs in de klasse B categorie E. In de klasse L categorie D was het Joanna Spakman die met Telly een tweede prijs in ontvangst mocht nemen. De groepsdressuur werd na een fikse hagelbui vlot afgewerkt. Het Holtense viertal Bergruitertjes I wist beslag te leggen op de eerste prijs. De eerste maal dat MAC De Holterberg de maandelijkse puzzelrit in plaats van op zon dagmiddag, op zaterdagavond hield, boekte een ietwat tegen- ■allend aantal deelnemers. Slechts zeventien puzzelaars meldden zich aan de start in 't Stuurhuus voor de circa 40 kilo meter lange rit rondom Holten. Ditmaal door Beuseberg, Dij- kerhoek en Holterbroek. Na te rugkeer konden de prijzen als polgt worden verdeeld: A-klas se: 1B. Vrielink, Groningen 67 strfp.; 2. E. Klein Teeselink Hol ten 121 strfp.; 3. G. Disselhorst, Raalte 127 strfp.. B-klasse: 1. B. Rip, Hellendoorn 187 strfp.; 2. G. Schildkamp, Holten 228 jstrpf.; 3. G. Knobben, Haarle E63 strfp. De poedelprijs ging paar de familie Mars uit Raalte. Zij scoorde 362 strafpunten. j\X at betreft de puzzelritten viert jdc MAC enkele maanden va kantie, de eerste rit staat pas op zondag 1 september op het pro gramma. Oud-Holten speler Edwin Kna pen, die vier jaar aktief was in de Jeugd-selectieteams A en B van FC Twente, versterkt het ko mende seizoen het reserveteam pan de Go Ahead Flagles. Dit icam staat het seizoen 1996/97 onder leiding van trainer/coach pan van Staa, die afgelopen sei- feocn nog fungeerde als trainer pij het eerste team van Heracles pit Almelo. De avondfïetsvierdaagse die, zoals elk jaar, door de Wieler vereniging Holten georgani seerd wordt is afgelopen dins dag van start gegaan met zo'n 130 deelnemers. Ook donder dagavond schreven zich nog een aantal deelnemers in. Toch valt de deelname tegen, waarschijnlijk door het EK voetbal zegt Gerrit Luggenhorst.Tijdens de avonden werd een afstand 20 of 30 ki lometer gefietst. Een opgebroken fietspad op de Holterberg zorgde afgelopen donderdag nog even voor wat problemen. Gisteren ging het richting Bathmen en Okkenbroek. De afsluitende etap pe van vrijdag gaat richting Markelo. Voor de deelnemende kinderen zijn er leuke prijzen te winnen in de kilometerloterij, hoe vaker en verder men fiets des te meer kans op een prijs. De prijzen voor de kinderen zijn beschikbaar gesteld door: Tweewielerhuis Jan Stam en Mc Donalds Holten. Ook de fietslustige volwassenen kun nen in de prijzen vallen als zij aan vier van de vijf avonden deel nemen. Zoalsgebruikelijk wordter onderweg weer voor een ver frissing gezorgd door: Albert Heijn/wansink, Dikkers/C1000, Méérmarkt/Ben te Wierik, Bakker Nijkamp, Restaurant Vosman, de familie Keulen van de Sporthal en het AC Restaurant Holten. Dagelijks worden videobeelden getoond met medewerking van de firma Van Bruggen. Op de laatste avond kan iedereen zijn her innering meenemen of afhalen vergezeld van een rode roos, aan geboden door Marjo's Bloemenhandel en een koffiebon aangeboden door AC Holten. Het is te hopen dat het mooie weer waarmee de avondfïetsvierdaagse van start ging ook morgen de fiet sers zal vergezellen. Ook het bekij ken van de videobeelden werd door menigeen als zeer leuk erva ren 'even kijken wie er allemaal meefiets en wat er onderweg ge beurt'. Toch hoopt de Wielervereniging volgend jaar op een groter aantal deelnemers dan de ongeveer 170 die dit jaar mee fietsten. De Holtense schakers hebben afgelopen maandagavond hun seizoen officieel afgesloten met de traditionele vriendschappelij ke wedstrijd tegen Lochem. Na verwoede strijd aan de borden werd de strijd met 5.5 - 5.5 afgesloten. Daar Lochem de uit spelende club was kwam de Tox-cup, de eeuwigdurende wis selbeker, in het bezit van Lochem. LLaten we hopen dat de ko- jiijnen de kwaliteit van de vel den niet teveel aan zullen tas ten....", merkte voorzitter Jan Schuchard van de sport- tommissie vrijdagavond met ten veelbetekende glimlach op tijdens de receptie die Blauw wit hield in het clubhuis op Sportpark 't Vletgoor. De groe- jie grasmat blijkt net als enkele indere velden in Holten een ials hapje voor de gulzige kna- ers. De aanwezige sport wethouder Bertus Rensen ver- :ekerde later dat de gemeente erieus bekijkt hoe het pro- tleem zo efficiënt mogelijk kan /orden opgelost. eccptie van Blauw Wit, die elfs bezocht werd door de naar Jokkum verhuisde oud-voorzitter lotzc Wicrsma, hield verband met c promotic naar de derde klasse ~.NVB (district oost). Dertig jaar loest de club er op wachten, omplimentcn en felicitaties wa it er te over, ook trouwens voor ud-voorzitter Gerrit Welink. Klink had enkele dagen tevoren fscheid genomen als voorzitter an de Federatie Wcst-Twcntc en Hg die afgelopen acht jaar beloond ïcteen gouden speld. Brons en zil- :r had hij reeds te pakken. rainingsveld l zijn toespraak verklaarde chuchard dat gemeentebestuur sportcommissie 'mee willen en :>k moeten werken' aan de ver- ïtcring van het trainingsveld van Vletgoor. Het wordt volgend jaar )mer onder handen genomen. Ms u het jaar daarop kampioen >rdt, mag u concluderen dat het n de velden Weft gelegen," aldus Schuchard, die herinnerde aan de woorden van Kolkman bij de in gebruikneming van het gereno veerde hoofdveld: „Hij toonde zich gelukkig over die renovatie, maar kon niet nalaten hardop te denken dat het uitblijven van een kampioenschap wel eens aan de kwaliteit van het toenmalige hoofdveld had kunnen liggen. Wij zijn 'blij' dat u geen kampioen bent geworden, want het bewijs is er: u bent evenmin kampioen geworden op een goed veld..." Kampioen nee, promotie ja. Volgens Schuchard het gevolg van de kwa liteit en de inzet van elftal, bege leiders, verzorgers en vele anderen. Daarbij betrok hij bewust ook de dames van de spelers. Resultaat „Of het lag aan het hoofdveld dat we de laatste zeven jaar altijd net naast een kampioenschap of pro motie grepen? Met het nieuwe hoofdveld hebben wc in elk geval direct resultaat, waarvoor nog maals dank gemeente," begon Blauw Wit-voorzittcr Kolkman, die ecrlijksheidshalve constateerde dat het 'net niet' gewoon aan Blauw Wit heeft gelegen. „De laatste zes tot zeven jaar, met uitzondering van het seizoen 1994/95 (blessures/hoofd veld) deden we mee voor het kampioenschap en stonden er tot de winterstop vaak goed voor. Daarna ging het om on begrijpelijke redenen toch fout. Elk jaar pakten we de draad op nieuw op om uit de TVB (Twentse Voetbalbond, red.) te komen. Het werd echter opschieten geblazen door de herstructurering van de KNVB.en opheffing van de TVB (officieel eind deze maand, red.)" Met pijn en moeite wtrktc Blauw Oscar Moens stopt op fraaie wijze een door één van de Holtense jeugdleden ingeschoten penalty's. Eigen foto. Uitslagen: B. v.d. Griendt - G. Blankenstein, 0.5-0.5; G. Luggenhorst-J. Haker,0.5-0.5; D. v.d. Knaap - H. Erkamp, 1 -0;T. van Oyen - C. Beers, 1-0; G. Stevens - E. Boere, 0-1; B. van Beek - G. Jansen, 1-0; E. Bosman - B.Jansen, 0-1; J. Middelink - A. Sikkes, 0.5- 0.5; G. van Calcar - H. Kroes, 0- 11 Boerlage - N. v.d. Zee, 1-0; Bouwhuis - P.Jansen, 0-1. In het kader van het 75-jarig jubileum van de afdeling voetbal van de SV Holten, had vorig weekeinde een aan tal aktiviteiten plaats voor de SV-jeugd. Door omstandig heden kon het artikel niet eer der geplaatst worden dan deze week. Om klokke tien begon het op treden van clown Snabbel in de grote tent op het hoofdveld. Ondanks het warme weer, waar door de temperatuur in de tent tot tropische waarden steeg, kwamen een kleine honderd kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 11 jaar er voor naar Meermanskamp. De jeugd werd met diverse acts, waaronder beestjes van ballonnen blazen, zingen en dansen, bezig gehou den. Ondanks de hitte genoten de allerjongsten met volle teu gen van het optreden. Om 12.00 uur was het voorbij en werden de kinderen in de kantine ge trakteerd op patat of een frican- del met een drankje. Ajax-aktiviteiten Vroeg in de middag was de ABN Amro Holten aanwezig met een tweetal Ajax-aktivitei ten. Zo was er de Ajax-bank, waar iedereen die dat wilde op de foto kon worden gezet met zijn favoriete speler(s) van Ajax. Er werden ongeveer honderd foto's gemaakt. De kinderen die gefotografeerd zijn, krijgen bin nenkort bericht van de ABN Amro dat zijn de foto's kunnen ophalen. De jeugd kon ook deel nemen aan een quiz over de Ajax-historie. Ook de winnaars Wit zich naar de eindfase, hoewel het vertoonde spel hoop gaf. Tweemaal moest worden aange treden tegen SC Denekamp, daar spits Marco Meier tijdens de eerste ontmoeting zijn beek brak. Uiteindelijk sloot Blauw Wit de wedstrijd met 3-7 winst af en was het wachten op het beslissende re sultaat van Aadorp tegen SC Denekamp. Gelukkig verloor Aadorp en kon 25 mei jt het pro motiefeest op 't Vletgoor losbar sten. Namens de bijna historische TVB kwam bestuurslid Cor Heerdink de felicitaties overbrengen. Hij over handigde aanvoerder Leo Aanstoot van het blauw-witte keurkorps een bord met toepasse lijke tekst. Het krijgt een ereplaats in het club gebouw. Gelukwensen waren er voorts van Gerrit Welink, naast bo vengenoemde functies tevens lid van verdienste van Blauw Wit en oud-lid van de clubbladcommissie. Ook hij toonde zich 'in-gelukkig' dat Blauw Wit zich eindelijk uit de onderklasse van de TVB heeft ge knokt. Komend seizoen traint het eerste elftal in nieuwe trainingspakken, gesponsord door Walgcmoed Accountants Adviseurs. Namens het bestuur overhandigde Kolkman de groep bovendien een nieuw regen/windjack. De dames werden verrast met een blauw-wit- te paraplu. Het gepromoveerde elf tal werd afgelopen seizoen getraind door Henk Spikkcrt. Frits Stappenbcld neemt die taak ko mend seizoen over. Het trainingsveld van sportpark 't Vletgoor wordt volgend jaar in de voetballoze zomerperiode opgeknapt. Burgemeester D.J. Verhoeven laat weten dat voor dit jaar 35.000 gulden op het investeringsschema staat en dat het ook de bedoeling was het veld, dat eveneens kampt met vochtoverlast, dit jaar te verbe teren. Gezien de positieve erva ringen met het onlangs opge knapte hoofdveld van 't Vlet goor, wordt het trainingsveld echter op gelijke wijze aange pakt. Dat betekent dat het van een nieuw drainagesysteem moet worden voorzien en dus meer gaat kosten, totaal tussen de 55 en 60.000 gulden. Voor 1997 moet daarom circa 25.000 gulden op het investeringssche ma worden opgenomen. van deze quiz krijgen bericht. 1 Onderdeel van het middagpro gramma waren ook de finales tafelvoetbal per leeftijdsgroep. Diverse finalisten streden fel om de beker voor de eerste plaats. Bij de F-pupillen wonnen Mar- tijn Steven en Daan Mollerink, bij de E-pupillen Mikel Koop man en Emiel Bijma, bij de D-pupillen Jeroen Lubbers en Henk Jan Kettelarij en bij de C-junioren Mark Koetsier en R.J. Schapink. Penalty-bokaal De finalisten van de waren alle maal toch wat zenuwachtig over het feit dat ze hun penalty's mochten schieten op de beken de keeper Oscar Moens. Moens was gelukkig tijdig present om de strijd aan te gaan met de superfanatieke SV-jeugd. Er is zeker hoop voor de afdeling voetbal van de SV Holten. Dit bleek vooral uit het grote aantal strafschoppen dat benut werd tegen deze sterke doelverdedi- ger. De winnaars kregen uit han den van Oscar Moens de beker uitgereikt: F-pupillen - lsmo ten Velde; D-pupillen - Teun Hof man; E-pupillen - Emiel Bijma; C-junioren - Eelco van de Wal; B-junioren - Gerben Grave; A-junioren - Martijn Lous. De C-junioren werden 's middags in de gelegenheid gesteld om een spelletje levend tafelvoetbal te spelen. Door de wedstrijd die Holten 1 aan het eind van de middag tegen Reutum moest spelen, kwam deze aktiviteit enigszins in verdrukking. De re- akties van de deelnemers waren De Holtense duiven vlogen af gelopen zaterdag bij fraai 'dui- venweer' een midfondvlucht vanuit Roye, Frankrijk. Hoewel er een Noordoostenwind stond kende de wedstrijd een prima verloop. Vooral Jan van Werven kon dat beamen. Met de eerste en vierde duif van Roye, en bovendien een zestiende prijs in ravonsverband, had hij een goe- De jaarlijkse algemene vergade ring van de afdeling voetbal van de SV Holten heeft donderdag 27 juni plaats in het clubhuis op sportpark Meermanskamp. In het bestuur zijn Henk Warrink en Wim Klein Veldcrman aftre dend en niet herkiesbaar. De- agenda vermeldt voorts de ver kiezing van de ledenraad voor de jaarvergadering van de omni- vereniging en de verkiezing en completering van diverse com* missies. Ook worden spelden uitgereikt aan jubilerende leden. Aan bod komen ten slotte de jaarverslagen van secretaris en penningmeester - de begroting voor het seizoen 1996/97 en de gebruikelijke rondvraag. De ver gadering begint om 20.00 uur. Blauw Wit: Senioren Junioren: Pupillen: Zaal: SV Holten: Junioren: Pupillen: Handbal: Sporthal:Donderdag20juni:08.10-15.40 uur, SGW, Vrijdag 21 juni: 08,10 - 15.40 uur, SGW. Zaterdag 22 juni: 19.00 - 20.00 uur. Stam Holtense groep Maandag 24 juni: 08.10 -15.40 uur, SGW; 19.00 - 22 00 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 25 juni: 08.10 -15.40 uur, SGW; 19,30-21 00 uur, Mintonette Volleybal. Woensdag 26 juni: 08.10 -15.40 uur, SGW; 19.00 - 22 00 uur. Badmintonclub Holten. Donderdag 27 juni: 08.10 -15.40 uur, SGW Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12,30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). desondanks positief. Vanaf 15.30 uur vertrokken de bussen met de SV-jeugd naar Reutum, Door een staking van een half uur door het slechte weer en het gunstige resultaat van Holten, waren ze pas rond negenen weer terug in Holten. Dat had tot gevolg dat de avondaktiviteiten voor de B- en A-junioren later begonnen. Beachvoetvolley Dat betrof de beachpartv en het beachvoetvolley. Het eerste kwam vrij laat op gang, maar bleek na afloop wel geslaagd. Het geplande Seachvoetvolley- toernooitje kwam te vervallen als gevolg van de late aanvangs tijd. Wat wel doorging was de door veel publiek bijgewoonde demonstratie beachvoetvolley- bal tussen Erwin Leurink en Arno Knapen tegen de Tove naars van Holten 1 (Herbert Beldman en Jeroen Hendriks). - Vooral zij worden hartelijk be dankt voor hun deelname, daar zij met Holten 1 net gepromo veerd waren en niet met de teamgenoten feestvierden, maar eerst een uur deelnamen aan de demonstratie. Aansluitend volg den de finales tafelvoetbal voor B- en A-junioren. Na enkele spannende wedstrijden kwamen de volgende winnaars uit de bus: B-junioren - Wouter Bekker- nens; A-junioren - Vincent Doorninck. Ten slotte reikte di recteur Gert Jan Honig van de ABN Amrobank Holten een cheque uit van 1000 gulden voor de jeugd van de 75-jarige afde ling voetbal van de SV Holten. Het tournooi wordt gesponsord door garage Schuppert. Geert mMarissink (links) heeft alle vertrouwen in de robuuste OKI A ploegen. FoukW.v. de zaterdag. Ook Gerrit Koet sier, vorige week winnaar van Orleans (582 km) en Gerrit Jan sen deden het prima met kop- prijzen. Overige top tien vlie gers waren B.J. Pots, Comb. Jurjens en H. Jansen, die in de eindstand als tweede eindigde. Tweede aangewezen werd j.G. Jansen achter H. Jansen. A. ten Dam 1 werd zowel derde aange wezen als onaangewezen op de kortste afstanden. Zaterdag 29 en zonaagjuni houden touw trek vereniging OKIA en de Nederlandse Touwtrekbond het Nederlands Kampioenschap Touwtrekken op sportpark 't Vletgoor. Voorgedragen door het gewest kreeg OKIA de organisatie van het kampioenschap toegewezen. Op 29 juni wordt gestreden om de Open Nederlandse Kampioen schappen. Hieraan kunnen alle touwtrekteams deelnemen. Zondag 30 juni wordt er gestreden om het Nederlands Kampioenschap in de 640-, 720 mkg klasse de jeugdklasse en in de 540 kg klasse. De laatste klasse be staat uit zestallen in verband met het gezamclijk gewicht. De touwtrekwedstrijden beginnen beide dagen om 11.00 uur op sport park 't Vletgoor, aan de Larenseweg, en de toegang is gra tis. F.r zullen tijdens deze kam pioenschappen een groot aantal teams aanwezig zijn. Een goede prestatie tijdens het N K is belangrijk voor de selectie naar het Wk dat plaatsvindt in Slagharen. Natuurlijk zal OKIA zelf ook mee doen. In het kader van het eigen ju bileum, wil men in het jubileumjaar toch ook iets bijzonders doen. Zo staat er voor 4 juli aanstaande een mini survival-run op de ka lender. Een survival die voor jong en oud sporter of niet sporter, te doen is. De survival begint om 19.00 uur en vindt plaats in, om en over het sportcomplex 't Vletgoor. Voor de jeugd van 10 tot en met 14 jaar is deelname gratis. Vanaf 15 jaar be taald men vijftien gulden per per soon, dit is echter inclusief een T- shirt. Touwtrekken voor de oude re garde staat gepland op 5 juli. Net als bij de survival; geldt ook hier dat gezelligheid belangrijker is dan prestatie. Het touwtrekken be gint orp 20.00 uur. De senioren mogen niet jonger zijn dan 30 jaar en actieve touwtrekkers mogen niet meedoen. Een ploeg bestaat uit zes personen, het inlcg- geld bedraagt vijfentwintig gulden per ploeg. Opgeven voor de Survival of het Senioren Touwtrekken kan bij me vrouw M. Marsman, tel. 0548.363909. De Schure zal tijdens het EK voetbal extra geopend zijn wan neer Nederland speelt. Het café is prachtig versiert, de sfeer opti maal. Tijdens de pauze kosten de consumpties slechts één piek. Zaterdag 22 juni zal het Midzo mernachtfeest bij De Schure ge woon doorgaan. Natuurlijk wordt er voetbal geke ken. Ondertussen kan er worden gegeten bij de Bar-B-Q. Na afloop van de voetbalwedstrijd treed de band Blanke Bolster uit Amsterdam op. In de hoofdstad zijn ze waanzinnig populair en hebben zelfs in korte tijd een fan club gekregen. De entree is gratis consumprties tijdens de pauze één piek,. Willem Staverman Zijn bet-overgrootvader Egbert Staverman kwam met driebroers reeds in 1652 voor in het lidmaten boek van de kerk in het Twentse stadje Ootmar- sum. Omwille van hun reli gie waren zij de Duitse plaats Rheine ontvlucht. Jan Reijnt Staverman, burge meester van Ootmarsum, was Willems grootvader. Deze werd gedoopt op 3 mei 1699 en legde op Pasen 1717, dus op 17-jarige leef tijd, geloofsbelijdenis af. Op 20 juli 1730 trouwde hij in Wecrselo met Maria Groll, burgemeestersdochter uit Lage. Zij hadden zes kinde ren, één van hen was de latere predikant Reijnd Ca- rel, die de vader zou worden van de Holtense ds. W. Sta verman. R.C. Staverman werd op 3 juli 1763 beves tigd in Nienhuis of Nieu- wenhuis, thans bekend als Neuenhaus, waar hij in 1822 op 87-jarige leeftijd over leed, na aldaar 53 jaar evan geliedienaar te zijn geweest. Zij zoon Willem Staverman, geboren eind 1769 te Neuenhaus in het Bcn- theimse land - uit het huwe lijk met Janna Leppinkhof - werd op 22 september 1791 theologisch student te Gro ningen. Na proponent te zijn geworden in de classis Bcntheim, verkreeg hij in de op 18 augsutus 1794 te Hol ten gehouden buitengewo ne vergadering van 'goeds- heeren en erfgenamen de zer markt' de collatie. Na de aanwijzing door de markgenoten werd W. Sta verman met eenparigheid van stemmen kerkelijk be roepen in tegenwoordig heid van Ludovicus Schem- kes, van 178JM795 predi kant te Deventer en ds. Sa muel Henricus van Diest (1738-1822) uit Bathmen. Laatsgenoemde bevestigde kandidaat W. Staverman op 30 november 1794, waarbij sprak over Jesaja 30 vers 20 en 21. Behalve de bevestiger nam ook R.C. Staverman uit Neuenhaus aan de opleg ging deel. Staverman jr. deed intrede met een preek over Romeinen 1 vers 15: 'Alzoo hetgeen in mij is, dat is volvaardig, om u ook die te Rome zijt, het Evangelie te verkondigen'. Ruim vier jaar later wordt vermeld dat Staverman )r. wegens zwak te salvo honore is ontslagen. Reeds geruime tijd was zijn ambtswerk waargenomen door proponent Gerlach van Gendt (1774-1830), die hem ook als predikant van Holten is opgevolgd. W. Staverman was ge trouwd (ondertrouw 28 fe bruari 1797) te Neuenhaus met Christina Berendina Strick Hermansdochter en Johanna Aleïda Palthe, ge doopt op 23 mei 1773 te Neuenhaus, aldaar ook overleden op 30 augustus 1824 en begraven. Op 10 maart 1799 werd vanuit Neuenhaus aan de kerkelij ke pers bericht, dat 'aan de gevolgen van herhaalde bloedspuwingen ds. Willem Staverman (29 jaar oud zijn de, Verbi Divini Minister, in leven geacht leeraar te Hol ten, is overleden. Hij heeft met eene voorbeeldige lijd zaamheid en onderwerping aan 's Heeren wil zijn li chaamsongemakken gedra gen. Ook was hij doorgaans los van de dingen dezes le vens. Meest dacht hij aan zijn naderend einde, en als een ellendige in zichzelven, zogt hij het heil zijner ziele alleen in Christus Jezus, ge lijk hij dan in zulke gevoe lens met het volle gebruik van zijn verstand zagt ont slapen is, den maart 1799, 's avonds 10 uur.' De teraar debestelling vond plaats op 10 maart 1799. Ds. Gerlach van Gendt stelde op 13 maart 1799 de kerkelijke ge meente van Holten van dit overlijden in kennis. Staver man sr., die driemaal ge huwd is geweest, heeft zijn kinderen overleefd of - an ders gezegd - heeft zijn zoons en dochters op weg naar het graf moeten verge zellen. 'Dien waardigen en zoo algemeen geachtcn grijsaard' - hij overleed op 17 juli 1822 - werd in een kerkdienst te Neuenhaus herdacht door ds. E. Sik- kens met de woorden uit Jesaja 57: 'Hij zal ingaan in den vrede; zij zullen rusten op hunne slaapsteden, een iegelijk, die in zijn oprecht heid gewandeld heeft'. W. Otten Hilversum

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9