F e s tivalorganis atie zoekt nog gastgezinnen h Gemeente wijst bezwaar Kol-bewoners af ■in-j.iim HOLTENS NIEUWSBLAD NBvP Holten winkelt bewust WELZIJN OUDEREN Zakelijk BEKEKEN Topgroepen uit Klein Joegoslavië en Georgië MAC gazonmaaierrace Midzomerconcert Vrees voor toenemende verkeersdrukte Open huis kaasboerderij Receptie voetbal SV Holten Gezinsdienst kerkdiensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 20JUNI 1996 Het vijfde Internationaal Folklore Festival (4 tot en met 9 juli) nadert nu met rasse I schreden. Hoewel de organi- satie op rolletjes verloopt, i worden nog steeds enkele gastgezinnen gevraagd. Het j gaat om zes gezinnen, die j van 3 tot en met 9 juli elk twee I Filippijnense deelnemers huisvesting bieden. De En gelse taal is geen probleem: Holten beschikt over vol- I doende Engels sprekende in- woners. Doorgewinterde I gastgezinnen hebben trou- j wens de ervaring dat geba rentaal nog altijd een goed hulpmiddel is. Rita Beldman, die de Filippijnse groep begeleidt, spreekt boven- j dien perfect Engels. Rita: „Ne derlanders zijn altijd erg gastvrij en willen het vaak te goed doen. Echt, een slaapkamer is nooit te klein. Een veldbed of luchtbed mag ook. Ook het eten is geen probleem. Er zijn zelfs gasten die graag zelf een nationaal ge- I recht voor het gastgezin willen koken." Wie begin juli een plek je in huis over heeft, kan kontakt I opnemen met Marina Dalhui- sen, tel. 362005 of de VVV, tel. 361533. Twaalf groepen Aan het vijfde Folklore Festival wordt deelgenomen door twaalf I groepen: Ensemble Martisor, Vijfendertig vrouwen, leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, af deling Holten hebben tij dens hun bezoek aan de Holtense supermarkt AH achter de schermen van dit bedrijf gekeken. In het ka der van het bondsbeleid voor de eerstvolgende vijf jaren heeft het bestuur van de NBvP een interesse- groep ingesteld die als eer ste opdracht meekreeg zich te verdiepen in vraagen die gesteld werden bij de Voed- selkrant. 'van grond tot mond'. Een onderwerp dat zoveel stof tot discussie op riep dat het uitmondende in een infomatief bezoek aan bovengenoemd bedrijf. In het voorbereidende gesprek met de heer Bert Wansink zijn hem de vle wat, hoe en waarom vragen voorgelegd. Vragen die tijdens het ronde tafelgesprek op spontane en deskundige wijze door de heer Wansink werden be antwoord. De meerwaarde voor de consument kwam in zijn antwoorden duidelijk tot uitdrukking. Dat een schoner milieu ook de zorg van AH is hebben de dames in het magazijn kunnen zien. Al het afval wat ge schikt is voor hergebruik gaat gescheiden de deur uit. Echter wensen blijven er, ook bij de heer Wansink. Wat betreft het inzamelen van gescheiden afval is dat de 'retourette'. Als deze wens in vervulling gaat dan kan werkelijk al het afval op een mens-kindvriendelijke manier ingezameld worden. Na nog een informatieve tocht langs de diverse stel lingen en eilanden kunnen deze vrouwen met recht zeggem'Tk kan nu bewust winkelen". Het totaal 47 man ensemble Kostolac uit Klein Joegoslavië, winnaar vorige maand van een groot concours in het thuisland, schittert op het Holtense Folklore Festival. Eigen foto Moldavië - Ensemble Sama Bal let, Sri Lanka - Kozaky Podolle, Oekraïne - Obcinski Pihaln Or- kestra, Slovenië - Ensemble Shavelgo, Georgië - Ensemble Xalgarete, Spanje - Ensemble Bashkirian, Bashkortostan (Oe ral) - Ensemble 1PAG, Filippij nen - Ensemble Kostolac, Klein Joegoslavië - Orkon of Sakha, Yakutia (Eskimo's) - Ensemble Balafon, Togo - De Holtense Boerendansers. Een bijzonder onderdonderdcel uit het al eer der gepubliceerde programma is de middag voor 65-piussers op donderdagmiddag 4 juli. Een middag die tevens open staat voor diegenen die verhinderd zijn het grote gala-optreden van alle deelnemende groepen op zaterdagavond 6 juli bij te wo nen. Er zijn die middag aantrek kelijke kortingen op de toe- gangsprijzen. De gala-avond belooft overi gens zeer bijzonder te worden. Het is een aaneenschakeling van cultuur uit binnen- en buiten land. Aan het Artiestengala 'Zum Hoolter Bock' wordt meegewerkt door de Bob East Showband, Sugar Lee Hooper, Gerard Joling en De Hoolter Jacksons. Kaarten voor de voor stellingen afzonderlijk en een passepartout voor degenen die niets willen missen, zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij de WV en Novalux Van de Maat. Daarnaast kunnen kaarten wor den aangeschaft bij de ingang van de feesttent op de Kalfster- mansweide. Voor voldoende parkeergelegenheid is gezorgd. Het volledige programma van het Folklore Festival wordt gepu bliceerd in de daga genda van het Holtens Nieuwsblad. Absolute top Kulturno Umetnicko Drustvo Kostolac won begin mei een groot nationaal Joegoslavisch concours in Novi-Sad, hetgeen uitzending betekende naar het Folklore Festival van Holten. Joegoslavië was bijna vijf jaar verstoken geweest van culturele Aan temperament geen gebrek bij het optreden van Shavlego uit Georgië. Een groep, die tekent voor spectaculaire en wilde dansen. Eigen foto Wet Klachtenrecht De titel van dit stukje doet waarschijnlijk een groot vraagteken rijzen. Toch is het sinds augustus '95 wettelijk geregeld dat patiënten en cliënten van zorginstellingen kunnen klagen. We vinden het heel gewoon dat een fa- j brikant, of winkelier goede artikelen maakt of verkoopt. Waarom zouden een zieken- huis, een fysiotherapeut, een instelling voor thuiszorg en andere hulpverleners dat dan ook niet moeten. U verwacht bovendien dat de verkoper u vriendelijk helpt. Zo mag u ook verwachten dat er een goede relatie is tussen u en de hulpverlener. Hoewel we kla gen als consument gewoon vinden, is dat niet het geval als patiënt of cliënt. Toch is het in het grootste belang dat uw klacht op de juiste plaats terecht komt, serieus behan del wordt en dat de noodza- kelijke maatregelen geno men worden. Zo geeft men de hulpverlener de kans de zorg te verbeteren, waar ook anderen I van profiteren. U zult begrijpen dat klachten, of gevoelens van onvrede heel vérschillen van aard en ernst kunnen zijn. Toch zijn er een aantal tips te geven die in alle gevallen gevolgd kun nen worden. Omdat de hulpver lener er recht op heeft te weten dat men ontevreden is, is het zinvol in eerste instantie met hem of haar te praten. In veel gevallen blijkt namelijk een mis verstand de oorzaak van de klacht. Het kan zijn dat er te hoog gespannen verwachtingen zijn van een behandeling, of door de hulpverlener gebruikte termen verkeerd zijn begrepen. Het naar voren brengen van een klacht is moeilijk, zeker voor ouderen. Bovendien leeft bij veel mensen de angst dat het uiten van een klacht gevolgen zal hebben voor de behandeling of hulp. Reageer daarom zo snel mogelijk hoe langer men wacht hoe moeilijker het wordt. Maak zo nodig een aparte afspraak Een gesprek wordt makkelijker als men zich goed voorbereidt. Schrijf vragen op zodat het ge sprek zakelijk kan blijven. Men mag best weten dat u kwaad bent, maar emotionele reacties bij u lokken emotionele reacties bij de hulpverlener uit. Ook is het van belang dat u vooraf bedenkt wat u van het gesprek verwacht. Wilt u een excuus, een verklaring? Laat het weten in het gesprek. Geef de hulpverlener de kans zaken te herstellen. Wees bereid, indien nodig, sa men naar een oplossing te zoe ken. F.r zijn een groot aantal tips te geven over de manier waarop u klachten of onvrede kunt laten weten. Volgende week volgt na dere informatie over de klach tencommissie en of klachtenbe middelaar die grotere instellin gen hebben. Wanneer u direct informatie wenst dan kan men terecht bij Het Informatie- en klachtenbureau Gezondheids zorg Stedendriehoek in Deven ter telefoon 0570.649393. Tus sen 9.00 en 1.00 uur is daar altijd iemand aanwezig. uitwisselingen, dus toen zich be gin dit jaar de kans voordeed voor een bezoek aan Nederland, was de aanmelding groot. De CIOFF-gedelegeerde (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore, red.) Alex Putnik beloofde festivalor ganisator Dick Plekkenpol dat de absolute top naar Holten zou komen, indien hij zijn land met een uitnodiging vereerde. Kos tolac sloot het concours 4 mei jl. winnend af en mocht als eerste topensemble na het embargo naar Nederland reizen. Dat de uitnodiging van Holten in Joe goslavië op prijs wordt gesteld, blijkt tevens uit het feit dat de ambassadeur van Joegoslavië zaterdag 6 juli persoonlijk naar Holten komt om Kostolac te bewonderen. De begeleidster van het 47 personen tellende ensemble is Jelena Plekkenpol- -Pctrovic. Zij is er van overtuigd dat haar landgenoten zullen schitteren op het Folklore Festi val. Shavlego Marina Eggink is al jaren vaste begeleidster van een groep en neemt dit jaar Shavlego uit Ge orgië onder haar hoede. Dat dit, in kleurige klederdracht gesto ken, ensemble voor spektakel zorgt, is bij de organisatie be kend. De overwegend jonge dansers en danseressen zijn ware topatleten en de folklore uit Georgië gaat er erg wild en spectaculair aan toe. Het is voor Shavlego de eerste maal dat het naar Nederland komt. De afge lopen jaren werden onder meer Polen, Peru, Latijns Amerika, Duitsland, Frankrijk en Roeme nië bezocht. De groep werd op gericht in 1979 en heeft tal van traditionele liederen en dansen in het repertoire. De verschillen de provincies van Georgië heb ben hun eigen geschiedenis, lie deren en natuurlijk kleder dracht. Het programma van Shavlego bevat onder meer een bruidsdans, vechtersdans en dansen uit de bergstreken van Georgië, waaronder een dans met zwaarden ('Farikaoba'). De zanggroep vertolkt onder meer geestelijke, liefdes- en traditio nele liederen. Shavlego heeft al vele succesvolle optredens in binnen- en buitenland (Europa en Zuid-Amerika) achter de rug. MAC De Holterberg houdt zon dag 7 juli vanaf 13.00 uur gazon maaier-races op het terrein van Vorige week berichtten wij dat het midzomeravondconcert door de Kring Bewoners Hol terberg (organisator) is afgebla zen. Daarin werd aangegeven dat alle eerder gemaakte afspra ken met de Holtense muziek verenigingen niet konden wor den nagekomen. Een essentiële fout, want het ging er juist om dat 'niet alle eerder gemaakte afspraken met...' konden wor den nagekomen. HMV en ook dweilorkest De Braandheultjes hebben juist alles in het werk gesteld om deel te nemen. Des ondanks bleek het niet mogelijk om een avondvullend program ma te organiseren, gelijkwaardig aan dat van vorig jaar. Het KBH-bestuur bedankt allen die hulp toegezegd hebben voor het organiseren van dit midzomera vondconcert. Zoals vorige week vermeld hoopt men volgend jaar, mogelijk in samenwerking met He(lendoorn/Nij verdal, alsnog een muzikaal evement op de berg van de grond te krijgen. Een groep bewoners van de Kolweg-oost, Rijssenseweg en Pannenbakkersstraat te kenden enige tijd geleden be zwaar aan tegen de door de gemeente voorgenomen ver bod voor doorgaand vracht verkeer in de Dorpsstraat-O ranjestraat. Ze vrezen een on toelaatbare toename van het vrachtverkeer op Kolweg, Rijssenseweg en Pannenbak kersstraat. Tellingen spreken van dagelijks ongeveer 500 vrachtauto's en/of lijndienst bussen tussen 7.00 en 19.00 uur. Het bezwaar is inmid dels ongegrond verklaard door de gemeente. Om het bezwaar te motiveren werd onderzoek gedaan naar de toenemende verkeersdrukte op de Kolweg-oost (tussen Rijssen seweg en Pannenbakkersstraat). Daaruit kwam allereerst naar voren dat de industrie op De Kol de laatste jaren fors is toege nomen. Van twee grote bedrij ven, Nido Universal en U-Vlees, werden cijfers aangehaald; bij Nido werden in 1971 circa 150 eenheden geproduceerd, thans circa 750 eenheden - bij Udema werden in 1971 circa 100.000 dieren geslacht, thans circa 400.000. Volgens de Kol-bewo ners kent De Kol in tegenstel ling tot De Haar geen ontslui- tingsweg, 'hetgeen voor een in dustrieterrein van oorsprong uit op z'n minst vreemd mag wor den genoemd. Door de invoering van het Eu rovignet (het bedrag dat voldaan moet worden voor gebruik van autosnelwegen) komt er steeds meer vrachtverkeer op de Kol weg. Op dit moment betalen transportbedrijven 2633 gulden per jaar per vrachtauto, over een jaar is dat bedrag ongeveer ver dubbeld. „Gevolg: de meelhan delaar uit Markelo of Rijssen kiest het dorp Holten als hij transport naar Deventer heeft," aldus de bezwaarmakers, die voorts constateren dat de Kol- 'weg vanaf café Jansen steeds vaker sluiproute wordt. Ook het verkeer dat het dorp in gaat, maakt steeds vaker gebruik van de (achter)inrit van de Rabo bank, om er bij de Oranjestraat uit te rijden. Op die manier wordt het verbodsbord aan het einde van de Kolweg vermeden. Fietsers De verkeerstoename zorgt er volgens de bewoners voor dat de Kolweg, vooral voor fietsers, steeds onveiliger wordt. En fiet sers zijn er nogal wat, constate ren ze: de schooljeugd (basis scholen De Holterenk en De Regenboog en scholengemeen schap) zijn samen al goed voor zo'n 1500 fietsbewegingen per dag (heen en terug). In de zo mermaanden komen daar nog eens circa 750 retourtjes per fiets bij, daar de Kolweg een belangrijke route vormt naar het zwembad. Onderzoek wees uit dat omstreeks 75% van de circa 500 bezoekers per dag deze rou te kiest. „Het probleem van de levensgevaarlijke oversteek op de Rijssenseweg is bij iedereen wel bekend...", aldus de be zwaarmakers, die tevens wijzen Kaasboerderij 'Kloas in 't Hof in Bathmen houdt zondag 23 juni een grote open dag. Tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen belangstel lenden aan de Boersenk 4 terecht. Men kande boerderij bezichtigen en kaas proeven. Verder is er een film over kaas maken, kunnen ar tikelen worden gekocht, kan wijn worden geproefd en zijn diverse oude ambachten te bewonderen: mosterd maken, spinnen, schilde res, glasgravcerster, houtbewerker. Kinderen kunnen pony rijden, pof fertjes bakken en kunnen zich des gewenst laten schminken. Vanaf de kaasboerderij kan een fietstocht van ongeveer een uur worden gemaakt. Verder zijn er fietstochten vanuit Gorssel, Lochem en Holten (verkrijgbaar bij de WV en de kaas- en zuivel- wmkel aan de Larenseweg). Ook in Bathmen beschikt de kaas boerderij over een winkcl.De en thousiaste familie In 't Hof bena drukt dat alle produkten zonder conserveringsmiddelen, op am bachtelijke wijze bereid worden. Bovendien wordt kwaliteit gega randeerd. op het ontbreken van fietsstro ken op de Kolweg en het fiets- netwerk van de gemeente, waar in het probleem naar hun zeg gen duidelijk onderschreven wordt. touwtrekvereniging OKIA aan de Larenseweg. Dit evenement telt mee voor het Nederlands kam pioenschap, waarvoor ook nog vier andere wedstrijden in Harre- veld, Loo-Bathmen, Westerbeek en Loenen worden gehouden. In Holten kan worden gestart in de standaard-, superstandaar- en spe ciale klasse. Voor meer informatie en opgave kunnen belangstel lenden telefonisch contact opne men met Harry van Coeverden, tel. 0548.363.789. De toegang is gratis. Met de promotie van Holten 1 naar de vierde klasse van de KNVB is voor de afdeling voet bal van de SV Holten een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Op 8 juni wist het rood- -zwarte keurkorps van trainer Gerard Heck in Reutum de na- competitie van de eerste klasse TVB winnend af te sluiten. Om dit heuglijk feit te vieren wordt zondag 23 juni tussen 16.00 en 17.30 uur receptie gehouden in het clubhuis op sportpark Meer manskamp. Zondag 23 juni is er in de Ne derlands Hervormde kerk de ge zinsdienst ter afsluiting van het winterwerk. In deze dienst nemen de kinderen van groep acht van de kin- dernevendienst en zondagsschool Holten afscheid De dienst begint om 9.30 uur en ds J.W. den Hertog is de voorganger. De kinderen van de zondagsschool worden om 9.10 uur bij 'de Boschkamp' verwacht om zo gezamenlijk naar de kerk te gaan. Het uit 1924 daterende en verschillende malen verbouwde winkelpand van Steunenberg Schoenen aan de Larenseweg heeft onlangs een opvallende facelift ondergaan. Meest in het oog springend is de entree - een fraaie, wat naar voren gehaalde luifel, die gesteund wordt door twee goudgele kolommen. De spiegels die in de wand van de luifel verwerkt zijn, zorgen ervoor dat de klanten optisch geheel naar binnen worden geleid. „Een plan van al enkele jaren oud," vertelt Johan Steunenberg. „Twee jaar terug zijn we begonnen met het interieur, nu was het de beurt aan de buitenkant. Het pand oogde enigszins saai, miste een eigen gezicht. Met nu de Grindstaete aan de overkant werd het tijd om de zaak grondig aan te pakken." Johan en Ans Steunenberg benaderden architect Han Beeftink, die in overleg met het tweetal een ontwerp maakte. Beeftink legt uit dat hij daarin sterk de nadruk legde op de winkel: „De voorgevel van het pand, die door de verschillende verbouwingen uit diverse steensoorten bestaat, is gestukadoord en fris wit geschilderd. De kozijnen van de verlaagde etalages daarentegen donker. Zo springt het eruit. Door het gebruik van ook andere kleuren krijg je als het ware een geheel ander pand." Naast de luifel boven de entree, ontwierp Beeftink twee minder opvallende luifels boven de etalages. En in plaats van voor een nieuwe draaideur werd gekozen voor automatische schuifdeuren. Elementen, die naar zijn zeggen bijdragen aan het nieuwe, eigentijds en bovenal klantvriendelijke karakter van de zaak. Als bestuurs lid van de Holtense Handelsvereniging constateert Steunen berg dat de verbouwing tevens een goede zaak is voor het winkelbestand in Holten: „In diverse winkels is de laatste tijd het nodige veranderd. Mede een manier om dat bestand op peil te houden. Wellicht stimuleert het ook andere winkeliers om het één en ander aan te pakken..." Ned. Herv. Kerk: Zondag 23 ju ni: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog, afscheid zondagschool. Nevendiensten. 19.00 uur, d.s. A.H. Bierma, Nijverdal, ge zinsdienst. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollectc: Kerkkoor/Campanella. Dijkerhoek: 9.30 uur, ds. A.F.U. Braakman, Markelo. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerkkoor/Campanella. Oppasdienst: mevrouw Barvelink, Finct Beldman. Diessenplas: Woensdag 26 juni: da. J.W. den Hertog. Geref. kerk: Zondag 23 juni: 9.30 uur, da. A.J. de Hoop, Bredcvoort. 19.00 uur, ds. H.E. Wijnja, Hoogcveen. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jetty Tromop; groep 4 en 5 o.l.v. Trijnct Ovcrkempc;groep6en7o.l.v. Rob Mcijerink. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ans Valstcr, Marita Withaar, Janneke Bolink; 4-6 jaar: Ineke Aanstoot, Hanncke Bacrends. RK kerk: Zondag 23 juni: 10.00 uur, Pastores Rademaker en Wiggcrs, Eucharistieviering, gc- zinsvakantieviering, met mede werking van het jongerenkoor. Oppasdienst: mevrouw Barvelink, Finct Beldman. Nieuw Hcetcn: Zaterdag 22 juni: 19.00 uur, hei lige mis Zondag 23 juni: 9.00 uur, heilige mis 10.00 uur, ge bedsdienst. Evangelie gemeente: HMY'-ge- bouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 23 juni: 10.00 uur, Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uuren van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: G. van Wijk, Wilhel- minastraat 22a, Rijssen. Tel. 0548-520320. Behandeling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom binatie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minnema, Larense weg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. (0570) 686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereik baar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fy siotherapie mevr. H. Versnel- -Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens af spraak (ook voor ziekenfond spatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver dal, Kerkstraat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooru ren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maan dag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dagvan 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politicbu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer 06-11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte riolcringspompenj defecte straatverlichting, gaterj in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambte naar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E West- hof, regio-inspecteur, tel. 0548-517171. Energievoorziening: N.Y. Re gionaal Energiebedrijf IJssclmij Salland, Deventer, tel. 0570-691100 tijdens kantooru ren. Storingen aan gas/clectra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's mor gens van 10.15-12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie ger opend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 Vrijdag 21 juni: Dijkerhoekse- feest: 13.00 uur, jeugdvariété voor Dijkerhoekse schoolkin deren; 20.00 uur, D.A.T.-revue.; 18.30 uur, slot avondfietsvier daagse (start sporthal) Zaterdag 22 juni: Dijkerhoek sefeest: 9.00 uur, Optocht; 10.30 uur, kleinvee- en rommelmarkt; 11.00 uur, Spelletjes voor de schoolkinderen, kinderzes kamp; 14.00 uur Zeskamp; 20.00 uur, Diekerhookse feest; Midzomernachtfeest in JC De Schure Zondag 23 juni: Dijkcrhoeksc- feest: 11.00 uur Früshoppen, gast Marianne Weber; 11.50 uur Tuin van het jaar Dijkerhoek; 12.00 uur, optreden 'Minitruc- kers'; 14.00 uur, skelterslep voor de jeugd; 15.00 uur, dialectmu- ziek met Kas Bendjen; 16.00 uur, receptie SV Holten, Meer manskamp. Maandag 24 juni: 19.30 uur, Ge meenteraad Zaterdag 29 juni: 9.00 uur, boeldag HMV in en rond Het Kompas; 11.00 uur, Open NK Touwtrekken op 't Vletgoor; 13.30 uur, ophalen olympisch vuur Smidsbclt; 14.00 uur, Olympische spellenmiddag in terkerkelijk recreatiewerk; Zondag 30 juni: 11.00 uur, NK touwtrekken (540, 640, 720, jeugd) op 't Vletgoor Maandag 1 juli: Kindervakan tieweek Dinsdag 2 juli: Kindervakan tieweek Woensdag 3 juli: Kinderva kantieweek Donderdag 4 juli: Kinderva kantieweek; Folklorefestival: 14.00 uur, officiële opening in feesttent: 14.15-17.00 uur, Fol kloreshow voor 65-plussers en degenen die verhinderd zijn voor de show op zater dagavond. (B Geboren: Simon, zoon van, ter Beest en M.A. den Heijer. Overleden: G.F. ten Dam Oonk (84); H.|. Bosschers (66); J. Willeman (80); G.H. Oolbek- kink (74); FAX Boode - Reilink (76);J.L. Antonissen (87).

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3