Holtens Nieuwsblad^ Bewoners Kolweg: drukke verkeer is ontoelaatbaar Recreatiewerk kerken op Borkeld van start Canadastraat feest geslaagde afsluiting Kleine 100 kinderen op Roefel(mid)dagen 'Dit was echt een complete verrassing' Gemeenteraad U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON 'We krijgen er hartzeer en hoofdpijn van...! Zesde prijs voor SPGH Storing computer Geslaagd Opbrengst collecte Concert R.K. jeugdkoor SCHOENEN KLEDING SPORT Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 20 JUNI 1996 Het kinderfeest en de af sluitende barbecue in de Canadastraat kunnen zon dermeer geslaagd worden ge noemd. Vanaf de stoepkrijt wedstrijd tot de playback- show waren vele kinderen te gast in de straat. Aan de stoep- krijtwedstrijd, die gejureerd werd door Gert J an van 't Holt, deden dertig kinderen mee, die er voor zorgden dat een deel van het feestterrein een kleurige aanblik kreeg. Winnaars van deze wedstrijd wa ren: 1. Marcel Oostervclt; 2. Maaike Dingen; 3. Renée Ossenwaarde. Hierna kon de jeugd even uitblazen in de draai molen van Dijkerhoek. Ook het pannekoekbakken viel in goede aarde en nadat alle buikjes gevuld waren kon op de pony's van de dames van Cocverden wat aan de beweging worden gedaan. Tegen drie uur begon de play- backshow. Hiervoor waren maar liefst zestien acts aangekondigd, waaronder één van de feest commissie. Vol bewondering keken de kinderen hoe de ver schillende acts op het podium, onder begeleiding van DJ Ron Hulleman werden opgevoerd. Met zeer verschillende op tredens werd gezorgd voor een boeiende middag. Prijswinnaars: 1. Jennifer Jansen; 2. Rowena van Beek; 3. Dennis en Roy Stam. Ter afsluiting begon om 20.00 uur de barbecue. Muzikaal omlijst door DJ Herman Brinkman van Magic Light Music, werd een gezellig af sluiting van het seizoen bereikt. Volgens vele aanwezigen was het geheel zeker voor herhaling vatbaar. Hoogtepunt van de rondleiding bij Nijkamp was natuurlijk het moment waarop de kinderen uitgenodigd werden hun eigen soft- ijsje te'draaien'. Fotowv. Hoe wordt brood gemaakt? En hoe de gebakjes? F.n hoe ijs? De vragen waren zaterdag niet van de lucht bij bakkerij/lunc- hroom/ijssalon Nijkamp tijdens het bezoekje dat Dana Medda er bracht met vijf kinderen. Een bezoek in het kader van de jaar lijkse Jantje Beton Roefeldag. Dan mogen kinderen een kijkje nemen achter deuren die door gaans voor hen gesloten blijven. Roefelen is een Vlaams woord en betekent nieuw maken, snuf felen aan iets onbekends, stimu leren tot onderzoeken. Ver scheidene jaren al neemt de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk de organisatie van deze landelijke dag in Holten op zich. Dit jaar verdeeld over twee- middagen, want ook gisteren werd geroefeld. Toen werden bezoekjes gebracht aan drukke rij Hcusinkvcld, de bibliotheek, dierenarts Minncma, vleesver werkingsbedrijf Fnkco en Chi nees restaurant Kwok Shing. De belangstelling onder de Holten- se jeugd (6 t/m 12 jaar) was overweldigend. Liefst 93 kinde ren wilden graag een blik in de 'grote mensenwereld' werpen en zo mogelijk zelfs een tikje meewerken. Sommigen waren ook gisteren weer van de partij. Zaterdag gingen drie groepjes op pad met elk een (oud-)sta- giairc van Socuwe: Dana, Tama ra Luttcrlinden en Mirjam Nieu- wenhuis. De broertjes jochem (10) en Maarten (12) Koopman, Laura Overkcmpc (9) en de zus jes Monique (7) en Yvonne Bal- tes (9) luisterden bij bakkerij Nijkamp aandachtig naar Mar- loes Wolters, die het één en ander vertelde over het reilen en zeilen in de winkel. Welke soor ten brood er zijn, hoe het gesne den wordt, over bonbons en gebak en nog veel meer. Voor zien van twee bolletjes ging het via de keuken, waar ijverig ge werkt werd aan de bestellingen uit de lunchroom, naar de (tijde lijke) ijssalon. Daar gaf Pietcr Jan van Wingerden zijn jeugdige gehoor uitleg over ijs en al wat daar zo omheen bij komt kijken, tot en met het magazijn en de vriezer. Hoogtepunt was onge twijfeld het moment waarop de 'roefelaars' uitgenodigd werden hun eigen softijsje te 'draaien' uit de ijsmachine. Een smakelijk slot van de rondleiding. De roe- felmiddag werd voortgezet bij café-restaurant Vosman en Chi nees restaurant Kwok Shing. Maandag 24 juni komt de ge meenteraad voor de laatste maal bijeen voor de zomervakantie. De agenda vermeldt onder meer de onlangs in de raadscommis sie welzijn bekritiseerde Nota Ouderenbeleid, de verbouwing van de administratie en directie- ruimten in scholengemeenschap De Wacrdcnborch, de ge meentelijke herindeling en voor stel tot de vorming van een provincie Twente. De vergadering begint om 19.30 Geef dal ook eens aan een ander door1 Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v> Holtens Nieuwsblad Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 De gezamenlijke kerken heb ben ook dit jaar een program ma voor de recreanten die in Holten vakantie houden. Ook overige belangstellen den zijn daarbij van harte welkom. De tent van het In terkerkelijk Recreatiewerk staat zoals gebruikelijk op De Borkeld (naast vakantieoord De Lindenberg) en is de afge lopen weken in orde gemaakt met het oog op de komende vakantieperiode. Vanaf zaterdag 29 juni tot zon dag 25 augustus staan geduren de acht weken vier teams klaar om jong en oud een uiteenlo pend programma aan te bieden. Via een voorbereidingsweekein- de in april bij de familie Aan stoot in de Beuseberg, staat op nieuw een groep enthousiaste 'oude' en nieuwe teamleden in de startblokken. Ieder team telt vijf personen: vier leden en één kontaktpersoon. De teamleden organiseren alle dagelijkse akti- viteiten, zoals kinderochtenden, sport en spel, kookmiddagen, karaoke en spooktochten. De kontaktpersoon heeft de algehe le leiding en de verantwoorde lijkheid ten aanzien van de cam- pingdienst en de kontakten met de campinggasten. De kinde rochtenden op werkdagen staan in het teken van een thema. Daarbij worden dan toepasselij ke Bijbelverhalen verteld en ge speeld. Dit thema komt in de zondagdienst (10.00 uur) tot uit drukking. Door middel van in breng van kinderen en teamle den ontstaat veel betrokkenheid en spontaniteit in deze diensten. De eerste dienst, waar aan wordt meegewerkt door pastor Harry Wiggers, fluitiste Janny Ribbink en organist Jan Tromop heeft als thema 'Re-creëren', waarbij de kinderen aan het slot van de overweging een eigen inbreng krijgen. Spelmiddag Zaterdagmiddag 29 juni wordt er vanaf 14.00 uur gestart met een Olympische spelmiddag. In dit Olympische jaar wordt het vuur vanaf de Smidsbelt (13.30 uur) door afgevaardigden van de plaat selijk kerken naar het re creatieterrein bij de tent op De Bor keld brengen (naast vakandeoord De Lindenberg). Daar start een spellencircuit met alternatieve Olympische spelletjes, zoals beach volleybal, boogschieten, ponyrij den en nog enkele andere spel letjes. Iedereen die mee wil doen K 7 o.l-v. Rob 'G withaar 10.00 Een paar vrijwilligers effenden zaterdag de 'weg' naar de tent van het Interkerkelijk Recreatiewerk op De Borkeld. Fo«owv. maakt kans op een alternadeve gouden, zilveren og bronzen Olympische medaille. Tijdens de spelmiddag maakt ook Frik Ren- sen zijn opwachdng met een ko mische act bij de tent van het In terkerkelijk Recreatiewerk. De middag is gratis toegankelijk voor jong en oud. Tot slot een toepasselijk gedicht van Phil Bosman over de vakande: 'Komt tot jezelf! Kom tot rust. De afstand die je moet afleggen is niet zo groot. Het is de afstand tussen je buiten kant en je binnenkant. Als daar geen vrede is, zul je nergens ter we reld vakantievreugde vinden. Is er vrede en vreugde in je hart, dan kun je gaan waar je wilt.' „De veiligheid van de kinderen gaat ons boven alles. De situatie hier is voor hen ronduit levensgevaarlijks geworden, 't is nog nooit zo druk geweest als op dit moment. Absoluut ontoelaatbaar in een woonwijk. Als bovendien straks de Dorpsstraat-Oranjestraat voor doorgaand vrachtverkeer wordt afgesloten is de ellende helemaal niet meer te over zien." Nellie Hügel steekt haar boosheid bepaald niet onder stoelen of banken. De toenemende verkeersdrukte op de Kolweg is een doorn in haar oog. Als klap op de vuurpijl werden de bewoners naar haar zeggen begin deze maand totaal onverwacht geconfronteerd met het feit dat de Oad/GVM-busroutc over ccn deel van de Kolweg loopt. „Hoe hebben ze dat in vredesnaam kunnen bedenken?!," briest ze. „De gemeente houdt blijkbaaar geen rekening met haar burgers! Dit is notabene één van de kinderrijkste straten van Holten! Niet alleen door de aanwezigheid van gezinnen met kinderen in ook de directe omgeving, maar tevens vanwege de Holterenkschool. Uitgerekend pal tegenover de school, op de hoek van de Pannenbakkersstraat, wordt het haltebordje 'Kolweg' geplaatst. Levensgevaarlijk natuurlijk als de school uit gaat. Én wat dacht je van leerlingen van de scholengemeenschap? Dagelijks fietsen er hier groepen die met elkaar naar Rijssen of Nijverdal fietsen. Om maar te zwijgen over de hoeveelheid kinderen die in het seizoen via de Kolweg naar het zwembad fietsen. Je houdt je hart vast...." Hoewel ze met haar echtgenoot Ferdinand nog maar betrekke lijk kort geleden aan de Kolweg is komen wonen, was Nellie al vrij snel betrokken bij de groep bewoners die in aktie kwam te gen de komst van de rondweg Rijssen-west. De aktiegroep vreest een aanzienlijke toename van (vracht-)vcrkeer met alle denkbare overlast vandien (zo als stank en geluid). Namens de bewoners van de Kolweg-oost, Rijssenseweg en Pannenbak kersstraat, tekende Dick Bel- dman bezwaar aan tegen de be gin dit jaar door de gemeente voorgenomen maatregel tot af sluiting van de Dorpsstraat-O ranjestraat voor doorgaand vrachtverkeer (daarover elders meer). Dat geldt overigens ook voor de directie en medezeggen schapsraad van de Holterenk school. Door de maatregelen in de Oranjestraat en vooral de kruising in het dorpscentrum, kiezen veel vrachtwagenchauf feurs nu al in de Kolweg een alternatieve route en verlaten het dorp via Pannenbakkers straat, Waagweg, Stationsstraat. Mans Klein Velderman voegt er aan toe, dat de situatie vererge ren zal als er onder meer een verbodsbord komt aan de Mar- keloseweg ter hoogte van de Oranjestraat: „Dan zoeken nog meer chauffeurs sluiproutes. De parallelweg langs de Rijssense weg wordt zeer zeker een popu lair alternatief. De route Kol - NS station scheelt ze al met al zo'n tien kilometer omrijden." Het bezwaar werd overigens on gegrond verklaard. Klein Vel derman zucht. Hij begrijpt dat de Kolweg voor een flink deel van het doorgaand verkeer het enig overgebleven alternatief is: „Logisch. De Maïsweg staat voorlopig in de ijskast, de Pasto riestraat is verkeersonaantrek- kelijk gemaakt, wat moet je dan? Maar ondertussen plukken wij als bewoners wel de zure vruch ten van dat alles en vinden geen gehoor bij de gemeente. Triest voor het woongenot dat we hier jaren lang hadden...." Volgens Ferdinand en Nellie Hügel heeft burgemeester D.J. Verhoeven weinig oor voor de problemen op De Kol. „Hij doet zich er wel erg gemakkelijk van af door te zeggen dat verkeer niet zijn por tefeuille is. Een zwak argument, want als burgemeester ben je verantwoordelijk voor je ge mcente." Busroute Tot grote schrik van de Kol-be- woners bleek met het ingaan van de nieuwe busdienstregeling (begin juni) geheel onverwacht dat de lijndienstbus de Kol aan doet. Komend uit de richting van garage Rouwenhorst, rijdt de bus via de parallelweg (halte plaats bij het monumentje) de Kolweg op en via de Pannen bakkersstraat richting Waag- weg/NS station. Nellie: „Nie mand die ons daarvan vooraf op •de hoogte stelde, terwijl dat bij de gemeente al veel langer be kend was. De burgemeester til de er echter niet zo zwaar aan en antwoordde slechts dat het pro fiel van de Kolweg geschikt is voor busvervoer." Met de toch al drukke verkeers situatie op de Kolweg, vinden de bewoners evenwel dat er een we zenlijk probleem bijgekomen is. Gemiddeld viermaal per uur een bus tussen het vele vracht- en per sonenverkeer erbij. De ouders van de Holterenkschool zijn eveneens uitermate ongerust en richtten zich tot het gemeentebestuur. Gisteren kregen ze daarvoor bezoek van wethouder Eb van Schooten (ver keer) en toonden hem onder meer de praktijk bij het uitgaan van de school. Parkeren langs het bewuste stuk Kolweg is volgens Ferdinand Hügel niet meer mogelijk. Het zorgt niet alleen voor opont houd, maar veroorzaakt wellicht zelfs ongelukken. Overigens ontstond al nauwelijks enkele dagen nadat de dienstregeling van kracht was, een botsing de hoek Pannenbakkersstraat Uitgerekend pal tegenover de Holterenkschool, op de hoek van de Pannenbakkersstraat, is de bushalte 'Kolweg' verschenen. Volgens Nellie Hügel en Mans Klein Velderman onbegrijpelijk, gezien het naar hun zeggen toch al levensgevaarlijk drukke verkeer op de Kolweg. De school heeft inmiddels ook zelf aan de bel ge trokken bij de gemeente. Foto wv Slachthuisstraat, waarbij een lijn dienstbus en een personenauto be trokken waren. Eén van de bus passagiers raakte daarbij licht ge wond. „Wie volgt...?," zegt Nellie fijntjes. En vervolgens fel: „Het mag duidelijk zijn dat we het hier niet bij laten zitten. Als de ge meente, ofwel de verantwoordelijk wethouder, hier blind voor blijft, dan kan men akties tegemoet zien. We zullen 'Zwolle' inschakelen en wellicht juridische stappen onder nemen met hulp van de advocaten van de Holtense Industrie Groep. Daar hebben we vandaag overleg „Dit was echt een complete verrassing voor me," ant woordde wethouder Eb van Schooten (GB) begin deze week zuchtend op de vraag hoe hij oordeelt het plotseling regelma tige busverkeer met alle bij komende overlast en gevaar op De Kol: „Met de GVM was af gesproken dat met ingang van de nieuwe dienstregeling twee bus lijnen door het centrum zouden gaan en slechts één over De Kol. Circa twee weken tevoren ver nam ik plotseling dat alle bus lijnen over De Kol voerden. Ik heb toen direkt kontakt gezocht met projectmanager Naberhuis van de GVM, maar het was in middels te laat om de zaak nog om te gooien." Van Schooten, die keer op keer aangaf de klach ten van de Kol-bewoners te be grijpen, verzekerde dat de ge meente in overleg met GVM naarstig zoekt naar oplossingen om de pijn te verzachten. Overigens zijn dat tijdelijke maatregelen. Eind vorige weck heeft bureau Haskoning het be slismodel voor het verkeers- structuurplan gepresenteerd aan het college. Daaruit moet in de loop van dit jaar de uiteindelijke oplossing komen voor deze al ja ren slepende kwestie. Met die oplossing hangt ook deze kwes- Desgcvraagd liet ook burge meester D.J Verhoeven het pro bleem op De Kol 'wel degelijk te onderkennen'. „Ik ken de details niet, maar heb cje bewoners toe gezegd dat er serieus naar geke ken wordt." Wethouder Eb van Schooten (GB), verant woordelijk vooronder meer ver keer/ vervoer, heeft de zaak zo als uit bovenstaande blijkt, in middels opgepakt. Wat betreft Verhoevens opmerking over het profiel van de Kolweg, ver klaarde hij dat deze op de wegen legger aangeduid staat als een openbare weg die toegankelijk is mee, ook al vanwege het feit dat het bezwaarschrift tegen het afsluiten van de Dorpsstraat-Oranje straat is afgewezen." Parallelweg Volgens Mans Klein Velderman zorgt de komst van de streekbus ook voor levensgevaarlijke situ aties op de parallelweg Rijssen seweg: „Verlichting langs de weg is er niet, een trottoir even min. Zie je het voor je wat er gebeurt in het donker als je daar fietst of de hond loopt? Nu al schieten mensen regelmatig de berm in om niet gegrepen te worden door de bus... En nou praat ik alleen nog maar over volwassenen, laat staan wat er met kinderen kan gebeuren. Nellie verzekert nogmaals dat de Kol-bewoners alles in het werk zullen stellen om de veilig heid en het woongenot in hun wijk te verbeteren. Kontakt Zelfheeft ze al kontakt gehad met de directie van de Gelderse Vervoer Maatschappij (GVM), die verklaarde dat, in overleg met de gemeente, naar een alternatieve route moest worden gezocht, om dat de halteplaats in het dorps centrum verleden tijd werd. Een maatregel in het kader van het verkeersluw maken van het cen trum. Begin deze weck had ze een opnieuw een gesprek. De Stichting Paardrijden Ge handicapten Holten en omge ving nam begin deze maand deel aan de Landdag, die ditmaal ge houden werd in IJssclmuiden. Aan deze jaarlijkse happening nemen veertien Overijsselse stichtingen deel. De SPGH sleepte de zesde prijs in de wacht. Martijn Poortman uit Rijssen haalde bij de individuele proeven ook een zesde plaats. Al met al een groot succes. De buur maakt zich school en lopen weck tiegetrouw ingc Koningsschieten Bonte Paard. Folklore Festival De organisatie van het Fo klore Festival is nog steeds op zoek naar gastgezinnen voor de huisvesting van ccn aantal Filippijnse deelne mers. Kol-bewoners De gemeente wijst bezwaren van Kol-bewoners Tif die toename van het vrachtverkeer vrezen door een gemeentelijke maatregel. Wegens een zeer ernstige storing in ons com putersysteem, zijn sommige- verhalen helaas tussen de wal en 't schip geraakt. Dat geldt overigens eveneens voor een aantal artikelen van de editie van vorige week. De redactie- stelt alles in het werk om de problemen tot een minimum te beperken. Voor de goede orde melden wij tevens dat in leveren van kopij mogelijk is tot uiterlijk dinsdagochtend 9.00 uur. Van later ingeleverde- kopij kan niet worden gega randeerd dat dit diezelfde weck wordt gepubliceerd. Esmeralda Udink cn Bernadettc Ongcna, beiden lid van de SV Holten afdeling Atletiek zijn in Deventer geslaagd voor de cur sus Ass. Jeugdadetick leider. De onlangs in Holten gehouden collecte van het Nationaal Epi lepsie Fonds heeft 5186,65 op gebracht. Met de opbrengst kan daadwerkelijk aan de bestrijding van epilepsie worden gewerkt. Gevers en collectanten worden hartelijk bedankt voor hun bij drage. Vrijdag 28 juni geeft het Rooms Katholiek Jeugdkoor Holten een con cert. Wouter Cents (ac cordeon) en Marja Hofstede (dirigente) ne men op deze avond af scheid. Maar dit betekent niet het einde van het koor, dat gaat na de vakantie gewoon door Tegelijkertijd is deze avond een reünie voor oud koorleden. Wellicht zijn er mensen die geen uitnodiging hebben gekregen. Iedereen die be langstelling heeft is echter van harte welkom. Tijdens het concert is het de bedoeling dat oud-leden en koorleden samen een aantal liedjes zingen. Het concert en de reünie beginnen om 19.00 uur in gebouw Irene. Voor koffie en thee wordt gezorgd. i.v.v.Timf tmUMLTAV IN-LINE SKEELER Met schalenschoen en stopper. Maten 32-42. OOK IN ONZE FOLDER Meer dan 150 winkels. Kijk in de Gouden Gids.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1