Holten maakt zich op voor jubileumweekeinde Sport 0 agenda Stuurgroep Sallandse Heuvelrug Holten in halve finale voor beker Dijkerhoek winnaar Straatvoetbaltoernooi Negentiende Allard van Bruggen toernooi Dames sluiten veld- seizoen winnend af De Bergruitertjes in de prijzen Adjunct-directeur Witii Schalk met vut HOLTENS NIEUWSBLAD Expositie van foto's Jaaragenda DONDERDAG 6JUNI 1996 De winnende Diekerhoekers werden na afloop op de foto gezet Foto: jo Het team van Dijkerhoek is win naar geworden van het Straat voetbal toernooi dat afgelopen zaterdag voor de twintigste keer werd gehouden op sportpark Het Mcermanskamp. Ondanks de frisse ochtend een ver der warm bijna droog en super ge zellig en sportief toernooi. De teams waren net als vorige keren opgedeeld in verschillende poules. Ook de heren die niet met hun ei gen straat mee konden voetballen waren ingedeeld bij de reeds opge geven straten. Van enigerlei cala miteit was geen sprake en de wed strijden onderling boden ondanks de strijd een zeer sportieve aanblik. Een voorbeeld voor verschillende professionele voetballers. Al was niet iedereen even bekwaam en thuis in het voetbalspel over het al gemeen waren de wedstrijden voor het aanwezige publiek het aanzien waard. In de halve finales kwamen tenslot te De Noordenbcrg en de Dorps traat en Dijkerhoek en De Borkeld tegen elkaar in aktic. De Noorden- berg, winnaar van vorig jaar won met 2-1 de wedstrijd van de Bor keld en Dijkerhoek kreeg de winst met wat meer moeite na het nemen Jan Ehren 25 jaar bij Encko Zatcrda 1 juni jongstleden werd in besloten kring Jan Ehren gehuldigd voor zijn 25- jarig jubileum bij Encko. Jan Ehren was tot 1 |anuari van dit aktief als vertegenwoordiger van Encko hij vervult nu ech ter een rol binnen de kwali teitsdienst van het bedrijf. Voor vele Holtenaren is Jan Ehren geen onbekende, mede door zijn betrokkenheid bij de carnavalsfestiviteiten en zijn rol als oud Prins Carnaval. De Encko bedankte Jan met een gouden horloge en een enve loppe met inhoud en natuur lijk waren er ook bloemen voor zijn vrouw. In de hal van het gemeentehuis is tot en met 27 juni een foto expositie ingericht van Henk Nep uit Nijverdal. De tentoonstelling omvat voor namelijk foto's van levende we zens, in het bijzonder de mens. Een klein aantal maakte Nep tijdens een modellenavond. De Nijverdaller was enige tijd lid van de Holtcnse fotoclub Profoto. De expositie is te bezichtigen tijdens de openings uren van het gemeentehuis. Na afloop reikte Kees van Bruggen de prijzen uit... Handbal:Zaterdag 5 juni: Gerda Schuiten Tournooi te Bathmen: Wel pen 1, 10.25 uur (vertrek 9.45 uur); Welpen 2, 10,25 uur (vertrek 9.45 uurj; MB, 10.25 uur (vertrek 9.45 uur). Zon dag 6 juni: MA, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur) 1 Sporthal:Donderdag 6 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Vrijdag 7 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Zaterdag 8 juni: 19.00 - 20.00 uur. Stam Holtense groep. Zondag 9 juni: Wielervereniging Hen gelo,. Maandag 10 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW: 19.00 - 22.00 uur, Badmin tonclub Holten. Dinsdag 11 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Woensdag 12 juni: 08.10 - 15.40 uur. SGW; 19.00 - 22.00 uur. Badmintonclub Holten. Donder dag 13 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW; 17.00 - 21.00 uur SV Holten handbal. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel. 63180). van strafschoppen. In de finale stonden dus de winnaar van vorig jaar en Dijkerhoek tegenover el kaar. Al na vijf minuten had Dijker hoek de eerste bal in het doel liggen. En alhoewel de dreiging voor het doel van Dijkerhoek het grootst was werd het in de tweede helft zelfs twee nul. Zo'n kwartier voor het eindsignaal wist ook de Noor- denberg te scoren. De mogelijk heid een gelijkspel af te dwingen was dus weer open. Dit zorgde voor een spannend laatste kwar tier. De Dijkerhoekers waren ech ter niet van plan hun voorsprong uit handen te geven en verdedigden het laatste kwartier uitstekend en wonnen de wedstrijd met 2-1. Uit handen van Arie Ongena ontvin gen de winnaars hun beker en bloe men. Naast de uitreiking van deze prijzen werd ook scheidsrechter ApWechstapel gehuldigd voor zijn inzet gedurende de twintig keer dat het Straatvoetbal toernooi ge speeld is. Ap was altijd aanwezig en dacht met de organisatie mee door omstandigheden zal hij volgend jaar niet meer als scheidsrechter aanwezig kunnen zijn aldus Onge na. De organisatie vond echter dat twintig jaar inzet beloond moest worden. Dit gebeurde met een kor te toespraak en een tinnen bord. Kom winkelen in Holten Afgelopen zondag werd voor de negentiende keer het Allard van Bruggen toernooi gespeeld op de Meermanskamp. Dit jaarlijks ter afsluiting terugkerende toer nooi blonk dit jaar uit door het grorc aantal deelnemende voet ballertjes dat deelnam. Er waren in totaal 44 teams aanwezig, te- samen goed voor zo'n 400 pu pillen. Voor F4 en F5 was een speciale poule opgezet daar deze teams met zeventallen speelden. Op het hindernisparcours kon gestreden worden voor indivi duele prijzen die beschikbaar waren gesteld- door de suppor tersvereniging evenals het springkussen waar men zich kón vermaken tussen de wedstrijden en het parcours door. Zelfs de kleedkamcrcapacitcit bleek te kort te schieten hiervoor had men met een tent een oplossing gecreëerd. Het zonnige weer was een welkome afwisseling op de afgelopen tijd en de pupillen vermaakten zich dan ook uitste kend. Nadat de laatste wedstrijd was gespeeld bleek dat Enter de meeste punten had verzameld in de verschillende poules en met de wisselbeker, uitgereikt door Kees van Bruggen die nog even terugblikte op het verleden, huiswaarts kon gaan. Naast de prijzen van de supporters ver eniging, een bal voor de num mer 1 en scheenbeschermers voor nummer 2, kregen ook de nummers 1, 2 en 3 van elke poule een beker mee naar huis. UitslagercPoule D: 1 Bonivatius Boys; 2. VV Enter; 3 VV Enter. Poule E: 1 Holten; 2 Bonivatius Boys; 3. VV Enter. Poule F: 1 Brummen, 2. VV Enter; 3. Holten. Poule F (zeventallen): De Zweef. Totaalwinnaars: 1 VV En ter; 2. Brummen; 3. Bonivatius Boys, 4. Holten Hindernisparcours: F 1. Thijs Vincent, Holten; 2. Mark Spaans, De Zweef E 1 Erwin Bijmole, Bon Boys; 2. Maarten v.d. Wal, Holten D: 1. Marijo Floas, Bon. Boys; 2. Remco Pots, VV Enter. I n de laatste wedstrijd voor de veld- competitie haalde dames 1 thuis flink uit tegen actief 2. Na met 0-1 achter te zijn gekomen, kwam Hol ten al snel terug en liep daarnaar door tot een 9-2 voorsprong bij rust. Ook na rust bleef Holten het spel dicteren en kreeg actief geen kans om de opgelopen achterstand goed te maken. Holten won ver diend met 14-6 en pakte daarmee een verdiende tweede plaats in de derde klasse A. Scores: Wendy Meerman 6; Annemarie v.d. Maat 4; Margot ter Schure en Kristel Meerman 2. Voorwaarts kon bij winst tegen de heren van Holten Kampioen worden. Met vooral snelle break outs werd Holten in de beginfase verrast en kwam dan ook op een terechte achterstand. Na de rust (4-9) kwam Holten nog terug, maar miste op belangerijke ogen blikken enkele zeer goede kansen. Voorwaarts wist in de slotfase toch weer uit te lopen naar een verdien de 11 -20 zege. Scores: Rob Vos 3; Ton Muller, Andy de Jong 2; Tris tan Dorlas, Stefan Jansen, Erik Kraan en Nico Vorst 1 Ook de heren eindigden op een tweede plaats in de competitie. Dames 2 verloor van kampioen Nieuw Heeten 2 met ruime cijfers. Door de nederlaag eindigde Holten 2 als laatste en degradeert het naar de zesde klasse. De junioren van Holten haalden fors uit tegen Voorwaarts. Bij rust leidde het team al met 8-4. Na rust ging men prima door en in een goe de wedstrijd werd met 25-11 de grootste zege van het seizoen ge boekt. Door deze winst eindigde Holten op de derde plaats. Meisjes A haalde als nog het kam pioenschap binnen. Uit tegen We- sepe werd het na een matige eerste helft toch nog 2-6. Na rust bleef Holten sterker en werd met 2-12 het kampioenschap en een eerste plaats, op beter doelsaldo, veiligge steld. Meisjes B-al kampioen- nam deel aan een tournooi in Brummen. Holten won van Brummen en Kla- renbeek en werd poulewinnaar. Nadat afgelopen zondag SOS al met 1-0 aan de kant was gezet in de strijd voor de nacompetitie, werd ook Sp. Dcnckamp op een nederlaag getrakteerd. Holten begon deze wedstrijd uiterst ontspannen en ook Denekamp speelde onbevlogen. Al vanaf het begin signaal hadden de be zoekers een klein veldover- wicht. Gezien de wedstrijd van zondag was de voorhoede iets scherper. Ook het middenveld met routinier Hennic de la Pena draaide naar be horen. Na ongeveer een kwartier werd na een uittrap van de Dene- kamp-goalie de bal door Leppe op gepikt. Deze kon enorm veel me ters maken en speelde de hierdoor vrijgespeelde gelegenheidsspits Scheepsrecht aan. Vanaf zijn voet kwam er een zuivere voorzet die door de Kleine Tovenaar goed werd afgemaakt 0-1Vanaf dit mo ment begon het nog meer te draai en bij de rood-zwarten. Vooral op het middenveld werden leuke combinaties opgezet van zowel verdedigers als aanvallers. Uit zo'n combinatie kon de Kleine Tove naar opnieuw de bal in het doel brengen. Denekamp leek verloren, maar door concentratieverlies en gebrek aan felheid van Holten kwa men de gastheren weer in het spel en door een omhaal kon een 1-2 stand worden bereikt. Holten moest alle zeilen bijzetten om niet met een gelijkspel de rust in te gaan. De tweede helft was minder dan de eerste helft. Minder acties en er werd minder op balbezit gespeeld. In de 80ste minuut werd kleine Louwes in het strafschop gebied onderuit gehaald. Aangezien penalty's geen geliefde bezigheid is van de Holtenaren of ferde Leppe zich op Schmeichel was hem echter net voor en stuur de hem weg. Hij legde de bal op de stip en heel professioneel schoot hij de bal via de paal in het net 1 -3. Vandaag speelt I Iolten de halve fi nale tegen Hulzense Bovs om 19.00 uur. En aanstaande woensdag speelt de Holtense selectie de be langrijkste wedstrijd uit dit seizoen namelijk voor de promotie naar de vierde klasse KNVB tegen en in Reutum. Er is vervoer aanwezig, dus komt allen. Een twaalfde man (publiek) is voor het elftal zeer be- langerijk. UNIEK De Sallandse Heuvelrug is een uniek natuurgebied in Overijssel. Een ge bied dat door zijn heuvelachtige en afwisselende landschap een zeer fraaie aanblik biedt Het gebied is bij de inwoners van Holten en Hellen- doorn, maar ook ver daarbuiten bekend en geliefd Enkele maanden geleden presenteerde de Stuurgroep Sallandse Heu velrug - bestaande uit vertegenwoordigers van de gemeenten Holten en Hellendoorn, de provincie Overijssel, de terreineigenaren en - beheer ders en de recreatiegemeenschap Salland- het rapport "Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug" Dit rapport bevat een pakket aan maatregelen om ook in de toekomst de kwaliteit van de Sallandse Heu velrug te waarborgen. STATUS Het rapport "Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug" is ont staan uit de samenwerking van verschillende overheden, organisaties en particulieren. Het rapport zelf heeft geen wettelijke status, maar op basis van dit rapport kan de toekomst van de Sallandse Heuvelrug worden vei lig gesteld. Een deel van het rapport geeft al bestaand beleid weer, bij voorbeeld de bestaande beheersplannen van de grondeigenaren An dere delen moeten worden opgenomen in de verschillende plannen van de gemeenten en de provincie Maar eerst moeten de provinciale staten van Overijssel en de gemeenteraden van Holten en Hellendoorn zich over het rapport uitspreken. ZIJN MAATREGELEN WEL NODIG? De Sallandse Heuvelrug kent verschillende belangen, die niet altijd meer met elkaar in overstemming zijn. Zo is het gebied bijvoorbeeld versnip perd geraakt door wegen en kan de intensieve recreatie verstoring van de natuur met zich mee brengen. Om te voorkomen dat in de toekomst problemen ontstaan moeten daarom nu door alle betrokkenen samen hangende afspraken worden gemaakt. Dat betekent natuurlijk niet dat het gebied 'op slot' gaat. Het betekent wel dat de natuur in het gebied nog afwisselender wordt en dat er goede voorzieningen komen voor recreatie en toerisme. En dat het gebied goed bereikbaar blijft. Maar ook dat de ondernemers op de Heuvelrug, zowel in de bosbouw als in de horeca en recreatie, hun boterham kunnen blij ven verdienen. Kortom: maatregelen zijn nodig om de inrichting en het beheer van het gebied beter op elkaar af te stemmen. Zodat de kwaliteit van de Sal landse Heuvelrug gewaarborgd blijft. KORTE IMPRESSIE Welke maatregelen We willen allemaal genieten van de natuur op de Heuvelrug. Het gebied moet daarom goed bereikbaar zijn. Daarom stelt de Stuurgroep voor om aan de randen van het gebied steunpunten aan te leggen. Dit kan varië ren van eenvoudige parkeerplaatsen met een picknick-tafel en informa tieborden tot een parkeerplaats met uitgebreide voorzieningen en moge lijkheden voor het bestaande bedrijfsleven. Om de natuur en vooral het centrale heidegebied te ontzien, stimuleert de Stuurgroep natuurvriendelijk ven/oer. Fietsen is daar een voorbeeld van, maar men kan ook per huifkar de Heuvelrug verkennen. Er zullen nieuwe fiets-, wandel- en ruiterpaden en -routes worden aangelegd. Deze zullen waar mogelijk bereikbaar zijn vanuit de parkeerplaatsen en overige steunpunten. Minder-validen Als je gezond en goed ter been bent, kun je bijna overal komen. Maar ben je minder-valide of slecht ter been, dan wordt dat al snel moeilijk. Ook voor deze groep in de samenleving moet de Sallandse Heuvelrug goed bereikbaar zijn. Daarom voorziet het plan "Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug" in voorzien ingen voor minder-validen en oude ren. Ook zijn enkele wegen die voor het overige gemotoriseerde verkeer zijn afgesloten, opengesteld voor houders van een invaliden- parkeerkaart of een pas 65+. Op de oude plek van het bezoekerscentrum van Staatsbosbeheer zijn al enkele parkeerplaatsen voor minder-validen en ouderen en er zullen op deze plek nog een aantal extra parkeerplaat sen bij komen. Natuur Ook de natuur moet een optimale kans krijgen om zich te ontwikkelen. Dat gebeurt door bijvoorbeeld geïsoleerde heideterreinen met elkaar te verbinden. Door het bos meer z'n eigen gang te laten gaan, zodat een natuurlijker bos ontstaat. Maar ook door de meest kwetsbare delen van het gebied te ontzien, bijvoorbeeld door het gemotoriseerde verkeer te rug te dringen. In het rapport wordt daarvoor een gefaseerde aanpak aangegeven waarbij onderzoek naar de effecten van de genomen maat regelen essentieel is. Horeca en recreatiebedrijven Aan de randen van de Sallandse Heuvelrug zijn verschillende horeca- en recreatiebedrijven te vinden. Deze bedrijven kunnen gewoon blijven voortbestaan. Als er een economische noodzaak bestaat, mogen de be staande bedrijven zich ook uitbreiden Deze uitbreidingen mogen niet in strijd zijn met de natuur- en landschapswaarden in het gebied. Het blijft mogelijk dat de bestaande bedrijven nieuwe activiteiten ontwikkelen die passen in de zienswijze zoals deze in het rapport staat. VOORLICHTING De Stuurgroep Sallandse Heuvelrug vindt het belangrijk dat u op de hoogte bent van de plannen. Daarom heeft zij op 20 maart jl een persex cursie georganiseerd en op 23 april jl. een voorlichtingsbijeenkomst voor vertegenwoordigers van diverse maatschappelijke groeperingen. Daar naast organiseert de Stuurgroep op aanvraag "huiskamer bijeenkomsten". Als u hier interesse voor heeft dan kunt u schriftelijk con tact opnemen met: Provincie Overijssel T.a.v. de secretaris van de Stuurgroep Sallandse Heuvelrug, dhr. H. Pol sectie 2.87 Postbus 10078 8000 GB Zwolle Daarnaast is een brochure gemaakt over de plannen. Deze brochure, die ook „Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug" heet, is een sa menvatting van het rapport. De brochure is gratis verkrijgbaar bij de ge meenten Holten en Hellendoorn, het bezoekerscentrum Staatsbosbe heer, Natuurmuseum Bos Dierenwereld en de provincie Overijssel. WAT VINDT U? Wat vindt u van de plannen, waar kan het beter, waar moet het anders7 Tijdens de voorlichtingsbijeenkomst over het plan "Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug" op 23 april j.l. kwamen al reacties en sug gesties naar voren. Maar ook schriftelijke reacties en suggesties zijn wel kom. Deze kunnen worden gestuurd naar: Provincie Overijssel T.a.v. de secretaris van de Stuurgroep Sallandse Heuvelrug, dhr. H. Pol sectie 2.87 Postbus 10078 8000 GB Zwolle Op basis van de mondelinge en schriftelijke reacties kan het plan "Ver vlochten functies zonodig op onderdelen worden aangepast. HOE VERDER? Tot september 1996 worden de reacties geinventariseerd en bekeken. Daarna wordt het rapjxirt "Vervlochten functies zonodig op onderde len aangepast. Daarna zullen de gemeenteraden van Holten en Hellen doorn en de provinciale staten van Overijssel zich over het (aangepaste) rapport uitspreken. Na hun goedkeuring zullen de maatregelen worden ingepast in de be staande gemeentelijke en provinciale plannen. Daarna kan worden be gonnen met de uitvoe ring van het rapport, Zodat ook in de toekomst iedereen kan blijven genieten op de 'berg' Zaterdag 25 en maandag 27 mei organiseerde PC De Hertruiter tjes een concours te Hellen doorn. Ook een groot aantal Holtense combinaties gaven hier acte de presence. Ondanks de vele regen werd er goed ge presteerd. In de dressuur klasse B werd Angelique van Wanrooy twee maal eerste met haar E- ponv Queenie. Denise Lumi be haalde in de categorie D een eerste en een derde plaats met de pony Fantasy. Renske Deijk met Pucky wist beslag te leggen op een vijfde plaats in de catego rie B. In de klass L werd Lucinda Anderson tweemaal eerste in de categorie C met pony Saskia. Jeanet Markvoort met Sharim kon in de categorie D een twee de en Esther lammers met Wen- De meeste voorbereidingen in het kader van het 75-jarig jubileum van de afdeling voetbal voor de jeugd zit erop. De organisatie heeft geprobeerd voor elke leeftijdsgroep een aantal activiteiten te organiseren. En zoals men hieronder kan lezen is dat aardig gelukt. Afgelopen zaterdag brachten c- en b junioren een bezoek aan het Abe Lenstra stadion in Heeren veen. Hier werden de halve finales gespeeld om de Coca Cola Cup. Dit is de landelijke jeugdcompetitie van A- en B junioren. Hierin spelen onder andere de jeugdteams van de betaalde clubs in Nederland. Buiten deze finales waren er diverse demonstraties gericht op voetbal. Zoals de finales van de Masters-competitie. Dit zijn Frits Paule Cup achtige wedstrijden, waarvan in de loop van dit jaar over het hele land voorrondes zijn gehouden. Aanstaande zaterdag zal om 10.00 uur gestart worden met de eerste activiteit in de feesttent voor de F, F, en D pupillen van SV Holten. Clown Snabbel zal dan de hele ochtend de pupillen bezighouden met diverse optre dens. Hierbij maakt hij gebruik van een geluid- en lichtshow. Deze activiteit zal om ongeveer 12.00 uur worden afgesloten met een 'lichte maaltijd' in de kantine. Het heeft er heel lang naar uitgezien dat twee spelers van Ajax Meermanskamp zou den komen bezoeken. Helaas hebben zij op het laatste mo ment de afspraak afgezegd. Met hulp van de ABN AMRO is men er echter in geslaagd om een aantal Ajax activiteiten naar Holten te halen. Hierbij kan ge dacht worden aan: De bekende fotobank; De Ajax schictwand; een Ajax stand, waarbij kan wor den deelgenomen aan een kwis (iedere deelnemer krijgt een Ajax prijs); Verder zullen er di verse Ajax attributen worden weggeven (posters etc.). De Ajax activiteiten vinden plaats van 13.00 tot 16.15 uur. De afgelopen maanden werden op de Meermanskamp de voorron des gehouden van het jubileum tafelvoetbaltoernooi. De F-jes, E-tjes, D-tjes en C-tjes speelden dubbels en de A's en B's speel den enkels. De finales zullen in de kantine worden gehouden en starten om 13.00 uur. De finales van de A- en B junioren worden gespeeld in de Beachparty-tent en beginnen om 19.00 uur. Spel- schema: 13.00 uur E pupillen; 13.15 uur D-pupillen; 13.45 uur F pupillen; 14.15 uur C junioren, 20.00 uur A- en B junioren. Net zoals bij het tafelvoetbal, wer den er ook voor het penaltv- schieten voorrondes gehouden. Dat er zeker hoop is voor het voetbal in Holten, bleek wel tijdens deze voorrondes. Via deze weg wil de organisatie Er- win Stukker, René Landeweerd, Bert Revlink en Marcel Wansink bedanken voor hun inzet. Nu de finalisten bekend zijn, kunnen deze zich voorbereiden om ook Oscar Moens van AZ '67 te passeren op zaterdag 8 juni. Spelschema: 13.00 uur F pupil len; 13.45 uur E pupillenm; 14.15 uur D-pupillen; 14.45 uur C junioren; 15.15 uur B-junio- ren en om 15.45 uur A junioren. Natuurlijk nemen de finalisten de strafschoppen in het SV Hol ten-tenue. Zoals het er nu naar uitziet, zal er nabij de feesttent op het hoofdveld een Levend Tafelvoetbalvcld worden aange legd. Hierop kunnen dan 5 teams tegen elkaar spelen. Op 8 juni aanstaande hebben de C junioren de gelegenheid om tus sen 15.15 en 16.15 uur een aan tal partijtjes te spelen. Teams kunnen zich opgeven bij Coen van Hoevelaak. Zondag 9 juni zal het Levend Tafelvoetbalspel worden gebruikt voor een toer- nooitje (deelnemers vanaf 16jr.). Teams kunnen zich ook hier voor opgeven bij Coen van Hoevelaak. Gestart zal worden om ongeveer 12.00 uur en af hankelijk van deelname eindi gen om ongeveer 15.00 uur. Speciaal voor de A- en B junio ren zal er op de Meermanskamp een tent worden neergezet, waar een beachparty zal worden geor ganiseerd. Uiteraard zal er ge zorgd worden voor muziek en een Beach-achtige aankleding van de tent en... vergeet vooral het zand niet. Zoals eerder ge noemd vinden de finales tafel voetbal A en B in deze tent plaats. Naast de Beachparty tent zal een beachvoetvollev-vcldje worden aangelegd. Tussen 20.00 3n 21.00 uur worden de A- en Bjunioren in de gelegen heid gesteld om hun kunsten te vertonen. Wanneer zij dan ge constateerd hebben dat beach volley toch wel heel erg moeilijk is kunnen zij en andere belang stellenden kijken naar een de monstratie tussen: Arno Kna pen en Erwin Leunnk tegen Herbert Beldrrmn en Jeroen Hendriks (je weet wel van TITA enz.). Deze demonstratie begint om 21.00 uur. De tent zal om 20.00 uur opengaan en zal slui ten om 24.00 uur. Als gevolg van de nacompetitie-wedstnjd tussen Reutum en Holten op 8 juni is het mogelijk dat de Be- achvolleybal-demonstratie niet doorgaat. Ook het schema zoals in 't Mccrmenneke van mei is gepubliceerd, is als gevolg van deze wedstrijd aangepast. dy K een derde prijs in ont vangst nemen. In de klasse M was het Kim Lumi met Fantasv die eerste werd. Bij het springen in de klasse B was Marieke Min- ncma succesvol met haar pony Flicka, ze werd tweede in het klassieke parcours. Renske Deijk met Pucky behaalde een tweede plaats bij het progressie ve springen. In de klasse L, klassiek categorie C, was er een eerste prijs voor Esther Lam mers met Black Boy en in de categorie D een derde prijs voor Sabine de Roos met Royal Fi nish. In de klasse M, categorie C, werd Jose Mol eerste met Sissy. Tijdens de pinksterdag werden in Zelhcm de Achterhoekse Paardendagen gehouden. Van PC De Bergruitertjes waren hier Esther Lammers en Sabine de Roos aktief. Met King Kadanz werd Sabine eerste bij het span gen, klassiek parcours, klasse Z, categorie D. Esther behaalde met Wendy K een eerste prijs in het klassiek en een tweede in het progressief springen. Met ponv Mark wist zij bovendien in de klass Z, progressief, beslag te leggen op een derde plaats. Af gelopen zondag wist Lucinda Anderson tijdens het concours in Goor met pony Saskia een eerste plaats in de dressuur klas se L, categorie C te behalen.Juni Juni 8/9/10 juni: jubileumweekein de SV Holten voetbal (75 jr.) 10 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: avondfictsvier- daagse WVH 15 juni: Koningsschicten Di- kerhoek. 21 juni: Midzomeravondcon cert Holterberg 21 t/m 23 juni: Dijkerhoeks school- en volksfeest 29 juni: Boeldag HMV; NK touwttrekken op 't Vletgoor 30 juni: NK touwtrekken op 't Vletgoor Juli 4 juli: mini-survival (OKIA) op 't Vletgoor 5 juli: senioren-touwtrektoer- nooi op 't Vletgoor 4 t/m 9 juli: Folklorefestival 5 juli: Folklorefestival: Zum Hoolter Bock in feesttent 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch; Optocht deelnemers folklorefestival 23 t/m 27 juli: Dorpsfccst/ker- mis Augustus 1 augustus: Dagje de Boer op 9 augustus: Triathlon Balloon ing 10 augustus: Triathlon Holten Het zal velen niet ontgaan zijn dat de 61-jarige Willem Schalk vorige week vrijdag met de vut is gegaan. Om klokke vier werd Schalk door zijn familie per ver sierde huifkar van zijn vroegere collega en vriend Reevoort op gehaald bij Udema Vlees, waar hij 45 jaar in dienst was. Met veel kabaal vanwege een sirene van de brandweer werd Schalk naar zijn woning aan de Ab Jansen- straat gebracht, waar hij op pas sende wijze in het zonnetje werd gezet. De in Assen geboren Wil lem Schalk doorliep na de lagere school de ambachtshool en be gon als zestienjarige als tweede draaier in de onderhoudswerk plaats van Udema, toentertijd nog gevestigd in Gieten. Nadat hij diverse cursussen had ge volgd werd hij zeven jaar later chef van de werkplaats. Zes da gen per week fietste hij trouw van Assen naar Gieten, totdat hij trouwde en met vrouw in Gieten neerstreek. In de begin jaren zestig werd Udema Gieten verkocht aan Unilever. Schalk hielp daarna de zaak op te bou wen tot wat het nu is en behield zijn functie toen Udema ver huisde naar het slachthuis aan de Pannenbakkerstraat in Holten, waar ook Metalu Holten werd opgericht. Metalu verricht het onderhoud voor de slachterij, maar werkt tevens voor derden. Eenmaal in Holten aangeland, werd Schalk één van de mede oprichters van Blauw Wit. Ook was hij jarenlang actief bij de Holtense brandweer. Door zijn onvermoeibare inzet, werkte hij zich in de loop der jaren op van draaier tot chef, bednjfsleider en ten slotte adjunct-directeur. In de 45 jaar dat hij bij het familie bedrijf in dienst was, heeft hij drie generaties van de familie meegemaakt.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7