'M Gerrit Markvoort terug als PvdA-raadslid 'Geen doodlopend, maar doorlopend Scheperspad' Daling aantal illegale bewoners op De Borkeld HOLTENS NIEUWSBLAD Henk Mulder wint prijs in België Raad: groenstrook van ARP-plankaart Haarschool winnaar estafette sportdag Detink Holtens bilj arkampioen Echtpaar Schippers 60 jaar getrouwd 'Meer snelheidsremmers in het buitengebied' Gemeente koopt grond voor Vletgaarsmaten Geld voor monumenten komt pas in jaar 2002 Belangrijke wedstrijd voor Holten Gemeente Totaaldag bij Blauw Wit Dick Beldman fluit kampioenswedstrijd DONDERDAG6 IL'NI 1996 Gerrit Markvoort wordt op nieuw raadslid voor de PvdA. De sociaal-democraat, die zijn raadszetel na de gemeen teraadsverkiezingen van 1994 verloor, neemt volgens ver wachting de vrijkomende ze tel in door het aanstaande vertrek van Wim Dalhuisen. Op dit moment is Markvoort als niet-raadslid wel lid van de raadscommissie II (ge meentewerken). In het 'Vlugschrift Lokaal' van de PvdA schrijft Dalhuisen dat Markvoort tijdens zijn vorige periode al aantoonde over de juiste kwalificaties te beschikken om een uitstekend raadslid voor de PvdA te zijn. „Het is verheu gend te kunnen constateren dat de openvallende plek wordt overgenomen door de eerste opvolger op de lijst en dat de PvdA Holten op deze wijze Kwantitatief en kwalitatief moei teloos in deze vacature kan voorzien," aldus de binnenkort scheidende oud-wethouder, die de nieuwe fraktie veel succes toewenst in het politieke werk ten bate van de Holtense bevol king. Dalhuisen, sinds de poli tieke omwenteling in 1994 PvdA-fraktievoorzitter, heeft die functie inmiddels overgedra gen aan Jan Metsemakers. „Een ervaren en terzake kundig mens," schrijft hij. Zoals bekend is Wim Dalhuisen onlangs benoemd tot boven schools directeur van het open baar basisonderwijs. In verband Gerrit Markvoort: binnenkort weer achter de raadstafel voor de PvdA... Foto: Archief daarmee besloot hij een streep te zetten achter zijn raadslidmaat schap. Dalhuisen: „Formeel ge zien zou een combinade met die functie kunnen. Ik vind echter van niet, omdat je dan èn als directeur basisonderwijs èn als raadslid wordt geremd in die dingen, die je zou moeten doen. In bepaalde zaken kun je nauwe lijks nog obejectief zijn en daar naast kun je dat altijd door ande ren worden nagedragen." Wim Dalhuisen is twaalf jaar raadslid geweest voor de PvdA, waarvan acht jaar lang wethouder. Een functie, die hij naar zijn zeggen met bijzonder veel genoegen be kleed heeft. „Het zal ook best wel wennen zijn om dingen be sloten te zien worden, waarbij je zelf geen vinger meer in de pap hebt..." Dalhuisen benadrukt evenwel dat zijn keus bewust was. De uitdaging van de nieuwe baan was daarbij doorslagge vend en niet het feit dat hij de politiek zat was: „Dat is en blijft nu eenmaal een passie van me. Ik zal dat ook zeker nauwgezet blijven volgen." De kersverse bovenschoolse direc teur is overigens van mening dat het wellicht goed is dat de PvdA Holten na twaalf jaar 'door stroming krijgt om te bereiken dat de benadering dan weer fris is en er iemand komt te zitten zonder aller lei ballast uit het verleden.' Geen doodlopend, maar een doorlopend Scheperspad.' Die oproep deed fractievoorzitter Jan Metsemakers (PvdA) vorige week in de gemeenteraad aan het college inzake het het open stellen en herstellen van het Scheperspad. Metsemakers reageerde naar aanleiding van een motie van gelijke strekking van de Vereni ging van Wandelaars 'Te Voet'. Half april hield de vereniging haar algemene ledenvergadering in De Blester. De PvdA-voor- man herinnerde er tevens aan dat zijn fractie er enkele jaren geleden bij de behandeling van de Notitie openbare paden al op had aangedrongen het Scheper spad in oude glorie te herstellen. De al jarenlang slepende kwestie heeft zelfs geleid tot een rechts zaak in Zwolle. De landelijke vereniging van vrije wandelaars Nemo kwam in het geweer te gen het feit dat een deel van het pad, dat oorspronkelijk tussen de Enkweg en de Molenbelter- weg liep, is verdwenen. Alleen het noordelijke stuk is nog in tact, het zuidelijk deel is volgens de Nemo onrechtmatig door de aanwonende bewoners bij hun perceel getrokken. Een situatie die door de gemeente wordt gedoogd. Voor de Nemo reden om naar de Zwolse rechter te stappen, met het verzoek dat de gemeente middels bestuursdwang de betreffende be woners ertoe aanzet het pad in ere te herstellen. Op die uitspraak wordt volgens wethouder Eb van Schooten (GB) nog gewacht. Van Schooten gaf overigens duidelijk aan dat de gemeente zich confir meert aan de uitspraak van de rech ter. Stelt die de Nemo in het gelijk, dan zal het Scheperspad na jaren- lang geharrewar alsnog heropend worden. Fotograaf Henk Mulder heeft zijn schilderstalent weer eens bewezen. Tot zijn eigen grote verrassing won hij de eerste prijs in de kunstenaarswedstrijd, die Galerie Slocbcrkc in het Belgi sche Lillo (bij Antwerpen) ter gelegenheid van een jubileum van de galerie had uitgeschre ven. Afgelopen weekeinde ont ving hij uit handen van het ge lijknamige echtpaar symbolisch een cheque ter waarde van 10.000 Belgische francs, circa Met uitzondering van de PvdA was de gemeenteraad het er vo rige week over eens: de ruim 5 ha grote groenstrook langs de spoorlijn en de Brockweg moet niet worden aangemerkt als een voor verzuring gevoelig gebied. Zou het betreffende gebied wel als zodanig worden opgenomen op de plankaart van het Anm- moniak Reductieplan (ARP), dan heeft dat zonder meer nade- lige gevolgen voor de bedrijfs voering van de agrariërs in de omgeving. Half december heeft de raad bet ARP voor Holten vastgesteld. Voor de goede orde: het ARP om vat een algemeen deel dat geldig is voor de hele provincie en een ge- meentespccifiek deel met een bij behorende plankaart. Het algeme ne deel leverde geen problemen op, maar het gemeentespecifieke deel riep bij de provincie een aantal vra gen op. Zo misten volgens de pro vincie twee groengebieden van ruim 5 ha op de plankaart met ver zuring gevoelige gebieden. Groenstroken vanaf 5 ha moeten namelijk verplicht als zodanig wor den aangemerkt. Zo'n gebied is het ruim 5 ha grote bosgebied bij de Oude Stationsweg, ter hoogte van de grens met de gemeente Bath- men, dat nu tot tevredenheid van de raad alsnog op de plan kaart staat. Anders ligt dat bij de strook langs de spoorlijn. PvdA- fractievoorzitter Jan Metsema kers was blij dat het gebied op de kaart was opgenomen, maar de overige fracties waren het niet met hem eens. Dick van der Torre (D66) en Jan Kevelam (WD) wezen in dat verband op de mogelijkheid van een conve nant tussen de gemeente en de betrokken agrariërs in de omge ving. Zo'n convenant houdt in dat die boeren de groenstrook in optimale staat moeten houden, waardoor de strook niet op de plankaart hoeft te worden opge nomen. Wethouder Eb van Schooten (GB) merkte op dat in het betreffende voorstel een duidelijke C bij dat stuk is ge plaatst, ter aanduiding dat ook de gemeente voor het sluiten van een convenant is. Naar zijn zeggen ziet het er naar uit dat de provincie het huidige voorstel goedkeuren zal, maar zekerheid daarover is er nog niet. Zaterdag staat voor Holten de belangrijke ontmoeting tegen Reutum op het programma. Deze laatste uitwedstrijd in de nacompetitic begint om 17.00 uur. Holten heeft genoeg aan een gelijkspel om te promove ren naar de vierde klasse KNVB. Woensdagavond 12 |uni worden vanaf 17.00 uur de TVB-bekerfinales op de Meer manskamp gespeeld. Het gaat om de standaardteams, de dames, B-junioren, C-junioren en de 'vier maal vier'-teams. 500 gulden. Mulder nam deel met twee olieverfschilderijen van het oude haventje van Lillo. Met nog enkele andere van zijn werken zijn ze momenteel te bezichtigen bij kapsalon Wan der Drent. De schetsen daar voor maakte hij in Lillo, het uitwerken volgde thuis. Dat Mulder deelnam aan de wed strijd is min of meer toevallig. „Tijdens een weekje schilderen in Limburg ontmoette ik vorig jaar mevrouw Sloeberke. Zij no digde mij er voor uit." Voor dc wedstrijd werden totaal dertig schilderijen ingeleverd. Ze werden alle beoordeeld door vijf onafhankelijke beroeps kunstenaars. Opvallend was dat Mulders werk unaniem de eerste prijs toegekend kreeg. Ongeveer 400 leerlingen uit de groepen 5 t/m 8 van de basisscholen namen vrijdag onder prima weersomstan digheden deel aan dc jaar lijkse sportdag op sportpark Meermanskamp. Het pro gramma bestond als gebrui kelijk uit vier onderdelen: slagbal, lijnbal, achtkamp (recreatieve spelletjes) en een dipplomagedeelte (A, B, C, D of E). Voor het sportdiploma werden vijf onderdelen afgewerkt: ver- psringen, hoogspringen (was al op school tijdens de gymlessen afgenomen), bal- werpen, hindernisbaan en zestig meter sprint. Vier meisjes keerden huiswaarts met het hoogst te behalen E-diploma: Marieke Minne man, Josselvne Roelc (bei den Holterenkschool), Henrieke Aangeenbrug, Marjan Bronsvoort (beiden Regenboog). Het nieuwe onderdeel kastibal-werpen was voor de jongens het grote struikelblok om het E-diploma te halen. Tradi tiegetrouw werd de sport dag besloten met dc estafet te over 8 maal 60 meter. Vier jongens en vier meisjes van iedere school namen er aan deel. Door een foutieve wissel moest de Regenboog genoegen nemen met dc vijfde plaats. De Bosschool schoof hierdoor verrassend op naar een derde plek. Dit was extra knap omdat er geen lopers uit groep 8 kon den worden ingezet. Twee de op dit onderdeel werd de Holterenkschool, vierde Dijkcrhoek. De organisatie van de schoolsportdag was in handen van de scholen- sportcommissie met mede werking van alle leerkrach ten, diverse ouders, vrijwilli gers en vier leden van de afdeling atletiek van de SV Holten als tijdwaarnemers bij de zestig meter sprint. E. Detink van Biljartvereniging Kalfsterman is kampioen van Holten. In de spannende finale versloeg hij H. Bouwhuis van biljartvereniging 't Klavier. In het jaarlijkse JKVK-toernooi werden M. van der Molen (Bil jartvereniging Kalfsterman) en P. van Heun (Biljartvereniging 't Klavier respectievelijk derde en vierde. De finalewedstrijden werden dit jaar in café 't Klavier gehouden, waar na de prijsuitreikingonder het genot van een hapje en een drank- je nog gezellig nagekaart werd over het ook ditmaal geslaagde toer- Afgelopen dinsdag waren Fre- derik en Hanna Schippers 60 jaar getrouwd. Beide geboren en getogen Holtenaren die het grootste deel van hun leven ver brachten aan de Helhuizerweg. Frederik als rietdekker en Han na thuis op de boerderij. Hanna die graag mag dichten stelde voor het gedicht dat zij ooit schreef in de Disselpost het blad van woon- en zorgcentrum de Diessenplas te gebruiken voor de informatie die vaak gegeven wordt in dit stukje. Frederik was als rietdekker vaak te vinden op een landhuis of een boerderij. Hanna deed dan al het werk in huis en op de boerderij. In de zeventiger jaren ging de grond naar dc ruilverkaveling. Daarna werd het huis verbouwd en trouwde hun dochter bij hun in. Zo verbrachten zij vele jaren. Door gezondheidsomstandig heden kwam aan dit alles een eind en in 1994 moesten ze via de ziekenboeg en noodopvang verhuizen naar dc Diessenplas. Waar ze een 'een veilige haven' hebben gevonden. De hobby's van het echtpaar zijn lezen cn gymmen en de leukste be zigheid in De Diesenplas vinden ze het gezamclijk koffie drinken. Vanuit hun kamer genieten beide van de natuur. Samen met de kin deren en kleinkinderen vieren ze hun 60-jarig huwelijk. Het aantal illegale bewoners op De Borkeld is opnieuw gedaald. Burgemeester D.J. Verhoeven baseert dat op de rapportage van een door de gemeente ingeschakelde ex tern controleur. Ondanks herhaalde waarschuwingen weigeren drie illegale bewo ners het permanent wonen op het zomerhuisjesterrein te beëindigen. Zij hebben in middels een dwangsom van 500 gulden per week opge legd gekregen. Vier anderen zijn aangeschreven met de boodschap dat ze voor medio juli moeten zijn vertrokken. Zo niet, dan krijgen ook zij alsnog een dwangsom opge legd. Vijf andere gevallen worden nog nader onder zocht. Het betreffen mensen die aangeven permanent in een andere gemeente te wo nen. „Wij zoeken in die gevallen uit of ze daar dan onroerend zaak belasting, afvalstoffenheffing en dergelijke betalen. Is dat niet het geval, dan krijgen deze mensen nogmaals een waarschuwing en eventueel daarna een dwang som," aldus burgemeester D.). Verhoeven. De controleur heeft totaal 35 gevallen op het zomer huisjesterrein voor een hercon trole onder de loep genomen. Rietberg In de 'Borkcld-kwestie' is on langs overigens een niet onbe langrijke uitspraak gedaan door de Raad van State. Het gaat hierbij om het geschil tussen H.w. Rietberg en de gemeente. Rietberg streek in Holten neer aan de Borkeldsweg 15, nadat her bestemmingsplan De Bor keld vastgesteld was (27 juli 1993). Hij wendde zich daarop tot de gemeente met het ver zoek het bestemmingsplan via een artikel 19 procedure zoda nig te wijzigen, opdat hij perma nent op Dc Borkeld mocht blij ven wonen. B en W en ook de gemeenteraad honoreerden zijn verzoek evenwel niet. Rietberg tekende bezwaar aan tegen het raadsbesluit, waarop de com missie bezwaar- en beroep schriften in aktie kwam. Het ad\ics aan het gemeentebestuur luidde evenwel om het bezwaar schrift op grond van de wet niet ontvankelijk te verklaren. „De procedure was 'gelopen'. Het bestemmingsplan was goedge keurd en geldig," aldus burge meester Verhoeven. Rietberg gaf de moed echter niet op en ging in beroep bij de rechtbank in Zwolle, die hem in het gelijk stelde, waarop de gemeente op haar beurt in beroep ging bij de Raad van State. Deze oordeelde dat de gemeente dc wet op een juiste manier heeft geïnterpre teerd, waarop dc uitspraak in Zwolle vernietigd werd. Ver hoeven: „Een belangrijk vonnis, omdat hiermee voor alle betrok kenen een voorbeeld wordt ge steld." Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken - plaatsen tuinhuisje Erve Joost 1 - uitbreiden woning Köllingserf 69 - uitbreiden woning Köllingserf 71; - plaatsen tuinhuisje Kieftenbelt 3; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 7 dennen. 3 berken en 1 spar Fazantenweg 16; - 2 sparren Geskesdijk 2; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - koetsenrit De Bergrijders (9 juni 1996); - wandeltocht Wandelsport Haarle (9 juni 1996); - wandeltochten Almelose Wandelkring (15/16 juni 1996) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 13, 7450 AA Holten, over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor. - bouwen jongveestal Sangeldijk 10 (29-04-1996); - verbouwen postkantoor Gaardenstraat 37 (20-05-1996); - bouwen voorraad/montagehal Keizersweg 59 (20-05-1996), - verbouwen woonhuis/boerderij Tromopsweg 3 (22-05-1996). - bouwen hygiënesluis Maneschijnsweg 19 (22-05-1996); - verbouwen woonhuis en bouwen garage/serre De Visscher 11 (23-05-1996) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten Belastingen De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges, zoals door de raad is vastgesteld op 22 april 1996 onder nr./Ni/hs/96.04.04, inzake milieu-vergunningen en ontheffingen bijzonder transporten, is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, A. G. M. van de Vondervoort van 31 mei 1996, nr. FBA 96/4/U11 De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van het besluit verkrijgbaar. Groen licht voor Espelodijk Na afloop ging de kampioen met zijn opponenten of de „Op basis van de norm 'duur zaam veilig' zullen in de toe komst in het buitengebied nog veel meer snelheidsremmers worden aangelegd," voorspelde wethouder Eb van Schooten (GB) vorige week in de gemeen teraad. Van Schooten merkte het op naar aanleiding van het raadsvoorstel over de tweede fase van de reconstructie van de Espelodijk. De reconstructie omvat tevens het aanbrengen van snelheidsremmers (verhoogde kruisingsvlakken). Jan Metsemakers (PvdA) cn Jan Kevelam (WD) toonden zich er niet bijster gelukkig mee. Metse makers waarschuwde voor overbodig aremmen en optrek ken en was van mening dat de remmers alleen daar moeten worden neergelegd, waar het echt nodig is. Naar zijn mening is een aantal andere plekken in het dorp beter gebaat met een dergelijke voorziening. Het raadsvoorstel kreeg overi gens unaniem groen licht en alle fracties toonden zich blij dat de provincie alsnog akkoord is ge- Zaterdag 8 juni aanstaande is er weer de Totaaldag als afsluiting van het seizoen 1995/1996. Ho pelijk is er dit jaar beter weer dan vorig jaar. Iedereen kan zich nog herinneren dat toen voor het eerst in de geschiedenis van Blauw Wit deze dag afgelast moest worden. De opzet van het spelcircuit zal dit keer iets anders zijn dan in voorgaande jaren. De organisatie heeft namelijk be sloten om het iets anders te gaan doen. Het wordt nu overgelaten aan de mensen van de N.C.S.U. uit Amersfoort, die ook een spelcir cuit uitzetten, waarin waarschijn lijk nieuwe spelonderdelen zitten. 's Middags is er weer het traditione le onderlinge voetbaltournooi voor de seniorenelftallen, aange vuld met A-junioren en de zaal teams. De finale voorde Ben IJspeerd pe naltybokaal wordt voor aanvang van het tournooi gehouden. Na dit onderdeel is het pupillenpro- gramma en het tentenkamp oficieel afgesloten. Het totale dagpro gramma ziet er als volgt uit: 09.30 - 12.00 uur: Spelcircuit; 12.00- 13.00 uur: pauze; 13.00 - 13.30 uur: fina le penaltybokaal; 13.30 - 16.15 uur: poulewedstrijden voetbal tournooi; 16.15 uur: finale voetbal gaan met de door Krekel toege paste methodiek inzake de ver ontreinigde grond onder dc weg, die ook bij de eerste fase is gehanteerd. Diverse fracties fronsten nog eens de wenkbrau wen over het onnodige opont houd dat de provincie had ver oorzaakt door aanvullende eisen te stellen voor de werkwijze in fase 2 van de reconstructie. Complimenten voor de wethou der en zijn ambtenaren gemeen tewerken waren er in dezen van Jan Soepnel (GB) en Dick van der Torre (D66). Beiden waren blij dat zij er op tijd in waren geslaagd de provincie te kunnen overtuigen van de juistheid van de gekozen methodiek. Van der Torre vond overigens dat het de provincie allemaal niet tè zeer kwalijk moest worden geno men: „Het betrof uiteindelijk een niet alledaagse kwestie." Van Schooten verklaarde daar op dat de gemeente en provincie er ook in goed overleg uit zijn gekomen: „Geen van de partijen heeft bakzeil moeten halen, wé hebben elkaar kunnen overtui gen. Na een lange voorbereidingstijd ben ik derhalve zeer tevreden over het bereikte resultaat." De gemeente is met de' familie Brinkman tot overeenstemming gekomen over de aankoop van 10.5 hectare -landbouwgrond met opstallen aan de Broekweg. Met de aankoop is een bedrag gemoeid van 3.230.000 gulden. De koopakte passeert uiterlijk 1 juli. Voor die tijd krijgt het mi lieu-adviesbureau Tauw uit De venter opdracht een verken nend bodemonderzoek op de aan te kopen gronden uit te voeren. Voor aankoop, bodem onderzoek en overige kosten vragen B en W de raad een krediet beschikbaar te stellen van 3.343.000 gulden. De be treffende grond is nodig voor het over enige tijd te ontwikke len industrieterrein Vletgaars maten (de uitgifte van grond start over twee jaar). De ruim 10 hectare grond is niet het volledi ge stuk dat de gemeente nodig heeft. Vletgaarsmaten staat ge pland met een oppervlakte van circa 15 hectare. Voor dc reste rende grond is de gemeente nog in overleg met de familie Brinks. Eind september heeft de raad het Structuurplan Kernen vast gesteld, met daarin die lokatie voor het toekomstig bedrijven terrein opgenomen. Vletgaars maten ligt aan de overkant van de N 332 (voormalige S 14 Raal- te-Lochem)) en wordt begrensd door de spoorlijn/Broekweg. Volgens burgemeester D.J. Ver hoeven hebben diverse plaatse lijke bedrijven inmiddels be langstelling getoond voor vesti ging op Vletgaarsmaten. Enige tijd geleden liet Nido weten in principe wel belangstelling te hebben. Aan die verhuizing hangt echter wel een prijskaartje van zo'n tien miljoen gulden... heid draagt daarvan 70% bij in de kosten (bijna 236.00 gulden), maar tot nu toe is daarvan slechts 60.000 gulden ontvan gen. Reden waarom de toren opnieuw opgevoerd is op het programma. Voor de twee ove rige rijksmonumenten werden nog geen subsidieverzoeken in gediend, maar de gemeente ver wacht binnen de komende zes jaar wel restauraties. Van de woonboerderij aan de Borkelds weg moet de rietbedekking, de kapconstructie en het voegwerk worden aangepakt (totaal onge veer 680.000 gulden), van de molen in dijkerhoek moeten spruiten, schoren, staartbalk en de netbedekking op de kap wor den gerestaureerd (totaal circa 100.000 gulden). Enige tijd geleden kon u in deze krant lezen dat Dick Beldman was genomineerd voor de kampioens wedstrijden van de zaterdag-ama teurs bij de KNVB. Afgelopen donderdag kreeg de arbiter het be richt dat hi j als enige van het district Oost tot de gelukkigen behoorde. Aanstaande zaterdag fluit Dick Beldman de wedstrijd tussen Sche- veningen (kampioen IA) en het Zeeuwse Hoek (kampioen 1B). Als grensrechter fungeren de heren Daalmei jer uit Elburg en Slot uit de Kring. Het is voor de Holtense ar biter de tweede keer dat hij voor een dergelijke wedstrijd is aange steld. In 1993 floot hij dc wedstrijd Ko zakken Boys - Katwijk, waarbij laatsgenoemde landskampioen werd. De wedstrijd van aanstaande zaterdag zal ongetwijfeld weer veel publick trekken. B en W vragen de raad om het meerjarenprogramma ten aan zien van restauratie van monu menten vast te stellen. Aanlei ding is het feit dat het college dc toren van de hervormde kerk, de woonboerderij aan de Bor keldsweg 91 en korenmolen De Hegeman in Dijkerhoek bij het ministerie van onderwijs, cul tuur en wetenschappen wil aan melden om in het jaar 2002 in aanmerking te komen voor sub sidie om deze monumenten (alle rijksmonument) te kunnen res taureren. Jaarlijks moet de bud getreservering voor de restaura tie van rijksmonumenten voor 1 juli bij het rijk worden aange vraagd. Dit zogenoemde meer jarenprogramma moet eerst door de gemeenteraad worden vastgesteld. De minister bepaalt het toe te kennen budget op grond van het aantal en de aard ('groot' en 'klein*) van de betref fende rijksmonumenten. Daar bij wordt rekening gehouden met de restauratiebehoefte die blijkt uit het ingediende meerja renprogramma. Het uiteindelij ke budget wordt pas zes jaar later uitgekeerd. Dc toren van de dorpskerk, eigendom van dc gemeente, is een aantal jaren geleden reeds gerestaureerd. Het totale bedrag dat daarmee gemoeid is bedraagt ruim 340.000 gulden. De rijksover- Oranjegekte in De Schure Jongerencentrum De Schure is djdens het F.K Voetbal extra ge opend als het Nederlands Elftal moet spelen. Het café is prachtig versierd, de sfeer is optimaal, dus iedereen wordt uitgenodigd om er gezellig te genieten van een 'mooie pot voetbal'. Tijdens dc rust kosten consumpties slechts een gulden. Zaterdag 22 juni staat De Schure in het teken van het Mizomernacht

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5