Lekker goedkoop! Sportieve element voert nog steeds de boventoon Holtens Nieuwsblad Koos Kolkman nieuwe Schutter skoning Holten Ouderenweek in de Apotheek Holten Asta bruist van energie DAT MOET IN DE KRANT! ZEGT U NEE TEGEN TIENTJES VOORDEEL? Feest in de Noordenbarg Holten maakt zich op voor twaalfde editie van de triathlon Goudfazant gevonden Gewijzigde busdiensten Openingstijden supermarkten U ontvangt een fraaie BON 'Stukje inboedel Triathlon SCHOENEN KLEDING SPORT Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 6 JUNI 1996 Een 65-plusser krijgt per jaar tussen de twaalf en vijf tien recepten voorgeschre ven. Hoewel ouderen onge veer 13% van de bevolking vormen, nemen ze een kwart van het totale genees- middelengebruik voor hun rekening. Ouderen hebben gemiddeld twee keer zo vaak last van bijwerkingen. In een aantal gevallen heeft dat zulke ernstige gevolgen, dat de man of vrouw in een ziekenhuis moet worden opgenomen, of zelfs over lijdt. De aandacht voor het geneesmiddelengebruik on der ouderen neemt toe. We tenschappelijk onderzoek en projekten komen lang zaam van de grond. Hén van de projekten is de 'Oude renweek in uw apotheek'. Tussen 3 en 7 juni is er een landelijke aktie in alle apo theken in Nederland om ex tra informatie te geven aan ouderen over hun medicij nen. Daaronder vallen niet alleen de geneesmiddelen die bij de apotheek zijn ge haald, maar ook wat men sen op eigen initiatief bij de drogist of de supermarkt hebben aangeschaft, of de medicijnen die al jaren in de kast liggen en waarvan de houdbaarheidsdatum eigen lijk al lang is overschreden. Ook de Apotheek Holten doet mee aan deze landelij ke aktie. De hele week is niet alleen de oudere, maar iedereen die geneesmidde len gebruikt welkom om eens te komen praten over zijn medicijnen. Begin deze week bleek meteen het nut van het houden van 'een aparte aktie. Een dochter kwam langs met in een grote zak alle geneesmiddelen die haar moeder in huis had. Iemand, die andere al jaren elke maand trouw zijn her halingsrecepten haalt, kwam nu voor het eerst met vragen over de combinatie van de middelen die hij ge bruikt. Wie komen wil, wordt geadviseerd vooraf te bellen om een afspraak te maken met de apotheker, tel. 361111. Deze week geen tijd? Geen nood, ook vol gende w-eek en de weken daarna trekt hij graag tijd uit om even rustig te praten. In het Deventer Dierenasiel huist sedert april de 8,5-jarige Asta. Een kruising poedel, die nog altijd bruist van energie. Eigen foio Het Deventer dierenasiel richt ;deze week de kijker op Asta, een kruising poedel. Deze reu is in geënt, getatoueerd en gecas treerd. Asta is ongeveer 8,5 jaar 'oud en bruist nog van energie. Hij kan redelijk goed alleen zijn jen ook met kinderen en katten overweg. Bovendien houdt deze lieve hond van autorijden en een jlekkcr eind wandelen. Asta zit sedert bcgm april in het asiel en ihct wordt dus tijd hij een nieuw, goed tehuis krijgt. Het asiel heeft de prijzen overigens iets aangepast. Wie een hond wil meenemen betaalt 75 gulden, een kat kost 60 gulden. Het Dierenasiel Deventer en om streken bevat tevens een pensio- nafdeling. De kosten daarvan per dag zijn 8 gulden (excl.) voor een hond, 5,50 gulden (excl.) voor een kat. Het asiel is gevestigd aan de Wechelerwcg 19 en is tel. bereik baar onder nummer 0570-623811 Jawel, ze zijn weer, ze zijn opperbest en botermals, ze zijn precies zoals ze wezen moeten, ze zijn mmm! En duur? Daar doen we dan wat aan. Zodat u er toch lekker van genieten kunt. Hollandse Nieuwe haring, per stuk O AC\ Ijsj_ands grootste visser blijft op de kleintjes letten. cm HOLTEN DORPSSTRAAT 17 De aanbieding is geldig vanaf donderdag 6 juni t/m zaterdag 8 juni a.S- Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Het was onmiskenbaar feest in de Noordenbarg afgelopen weekeinde. Greep de Noorden bergstraat zaterdagmiddag in de finale van het Stratenvoetbal- toernooi net naast de titel, 's avonds schoot bewoner Koos Kolkman zich bij het Konings- schieten om de titel 'Schutters- koning(in) van Holten 1996' wel naar de volle winst. Het bier vloeide rijkelijk en het feest dreunde nog lang door... Kolkman nam de titel over van René Bannink, die twee jaar ge leden voor de derde achtereen volgende maal raak schoot en zich tot koning mocht laten 'kronen'. Inderdaad, twee jaar geleden. Vorig jaar moest orga nisator Dick Jansen, buurman van Kolkman, na een motoron geluk gedwongen afblazen, za terdag zat hij gelukkig weer op zijn vertrouwde plek achter de microfoon in de MAC-jurywa- gen. 'Welcome back' Dick en ga zo door... Jansen toonde zich uiterst tevre den over het aantal schutters dat zich had aangemeld: twee jaar geleden stokte de inschrijving al bij 47 deelnemers, nu waren dat er 60. „Een prachtig aantal," oordeelde de organisator. „Ik hou zelf altijd een maximum aan van ongeveer 80. Worden dat er meer, dan heeft dat tot gevolg dat de schutters relatief weinig aan de beurt komen. Zo blijft er een stuk spanning in." Het was duidelijk gezelligheid troef bij het Koningsschieten, dat zich traditiegetrouw afspeel de op het terrein op de hoek van de Markeloseweg en de Aalpols- weg. Bier, warme happen en muziek, 't hoorde er allemaal bi). Het merendeel van de schutters, onder wie ook enkele dames, schoot met behulp van de richt- paal. Het duurde niet lang of de kop van de houten vogel op de paal spatte uiteen. Het was Leo Hoogland die zich daar tijdens het elfde schot al over ontferm de. Hij zag zijn gelukstreffer na afloop beloond met 25 gulden. De linker vleugel viel bij het negentiende schot. Eenzelfde premie, ditmaal bestemd voor Wim Paalman. De rechter vleu gel nam iets langer in beslag. De gelukkige die dit voor zijn reke ning nam was Freddy Voskes. Er waren 61 schoten voor nodig geweest. Ook Voskes werd be loond met 25 gulden. Dertig schoten later, bij het 91ste schot, tekende Wim Aaftink sr. voor Vrijwel alle schutters maakten gebruik van de richtpaal. Het Koningsschieten werd als vanouds gekenmerkt door een gezellige sfeer. Foto: wv de staart: eveneens een premie van 25 gulden. En toen was het wachten op de romp en daar mee de nieuwe titelhouder. Net als de laatste paar keren duurde het ook dit keer niet extreem lang. Er waren 265 schoten no dig om het houten doel uiteen te laten spatten. Vreugde bij Koos Kolkman, die zich even later in de MAC-tent kon laten huldigen als de nieuwe Schutterskoning van Holten. Kolkman keerde huiswaarts met de immense Piet Brands-wisselbokaal en een vas te beker. De pechprijs, bestemd voor degene die direct na Kolk man aan de beurt zou zijn ge weest, ging net als vorig jaar naar Herman Veenstra. Opnieuw geen titel, maar wel de beker voor de pechprijs, destijds be schikbaar gesteld door Jan Barg- boer. Oostnederland Zorgverzekeraar en Walgemoed Accoun tants Adviseurs zijn dit jaar wederom de hoofdsponsors van de Triathlon Holten. Beide hebben toegezegd in elk ge val tot en met 1997 door te gaan met een zelfs uitgebreider sponsorcontract dan in 1995. Tijdens de maandag in het ge meentehuis gehouden persconferentie prees dr. L.M. van den Akker, voorzitter van de Raad van Bestuur van Oostne derland en zelf aktief hardloper, de Stichting Triathlon Hol ten (STH) met name voor de wijze waarop deze aan 'verant woorde sportbegeleiding doet'. Van den Akker doelde daar mee op de zaterdag afgeronde trainingen onder leiding van (oud-)sporters in de betreffende triathlondiscipline. Een succesvol en vooral nuttig initiatief, waar ruim 100 recreatie ve triathleten enthousiast aan deelnamen. Het startschot voor de twaalfde Triathlon Holten, die inmiddels werkt met een budget van anderhalve ton, valt zaterdag 10 au gustus om 14.00 uur in zwembad Twenhaarsveld. De STH benadrukt dat het spor tieve element van de triathlon nog steeds de boventoon voert. Dat ze daar in slaagt blijkt uit de kwantiteit, maar meer nog uit de kwaliteit van het deelnemers veld. Kwalitatief doet de uitslag van Holten niet onder voor die van het NK l/4 triathlon of het NK hele triathlon in Almere. De Triathlon Holten wordt al jarenlang geken merkt door een schitterende, sfeervolle ambiance, een sterke or ganisatie en een aantrekke lijk parkoers. Deelnemers, vrijwil ligers (zo'n 450) en publiek zijn er jaarlijks vol lof over. Sport wethouder Bertus Rensen wees op het grote draagvlak van de triathlon in de Holtense gemeenschap. „Het leeft hier sterk. Dat resulteert onder meer in de fors gestegen deelname van uit Holten zelf. Het sport evenement is uitgegroeid tot een sportfeest en krijgt zo zoetjes aan een bescheiden inter nationale uitstraling," consta teerde Rensen, die de harde kern binnen de organisatie complimenteerde met het feit dat deze kans ziet het evene ment jaarlijks 'nog groter en nog bruisender' te maken. De goede naam van het evene ment wordt bevestigd door het feit dat Holten net als vorig jaar één van de vier wedstrijden is in het Golden Four Circuit, een sinds 1995 nationaal samenwer kingsverband tussea vier toon aangevende duursport-evcnc- menten in Nederland: Lease Plan Holland Almere (hele tri athlon), Stein (halve triathlon), Power (Wo)man Venray (Run- Bike-Run), Triathlon Holten (kwart triathlon/Olympic Dis tance). De Golden Four streeft naar een perfecte organisatie, waarbij de veiligheid van de deelnemer voorop staat. Door meer publiciteit en bekendheid (onder meer door tv-beelden) hopen de vier de (top)triathlon- sport in ons land te bevorderen. Ook buitenlandse deelname komt in beeld, hetgeen een ge zonde concurrentie met de va derlandse toppers ten goede komt. Zo wordt nog overlegd met een aantal Russen en zijn er tevens kontakten met de Deen se kampioenen Peter Sandvang en Susanne Nedergaard. Voor de overall categorie is totaal 13.000 gulden aan prijzengeld beschikbaar. De eerste prijs bij zowel de dames als 'de heren is 2500 gulden. De dame en/of heer die het parkoersrecord ver betert ontvangt 250 gulden. De Triathlon Holten scoort als vanouds hoog onder vaderland se topatleten - zij testen zich graag in Holten voor grote kam pioenschappen. Een grote sti mulans is ook het vorig jaar door het Internationaal Olvm- Zo'n tachtig recreatieve triathleten namen zaterdag deel aan de laatste van vier speciale trainingen voor de Triathlon Holten. Onder leiding van oud-triathleet Axel Koenders en de momenteel geblesseerde Wieke Hoogzaad werd in en rond sportpark 't Vletgoor onder meer getraind op de overgang van fietsen naar lopen. Foto: wv pisch Comité genomen besluit om de kwart triathlon (Olympic Distance) op te nemen in het programmma van de Olympi sche Spelen van 2000 in Sydney. Onder de Nederlandse deelne mers bij de heren Eimert Ven- derbosch, die reeds viermaal als winnaar kon worden gehuldigd - Guido Gosselink - Guido Savel- koul - Jan van de Marei en (onder voorbehoud) de winnaar van vorig jaar Dennis Looze. Bij de dames verschijnen (onder voorbehoud) onder anderen winnares 1995 Wieke Hoog zaad, Jacqueline van Vliet, Bian- ca van Dijk en (onder voorbe- oud) Irma Heeren aan de start. Bij de Triathlon Holten wordt ge streden in de categorieën l/4 wedstrijd Olympic Distance (Super Prestige Circuit) - l/4 recreatief - l/8 recreatief (sprint) - .1/8 recreatief jeugd (12 t/m 14 jaar) en het Holtens Kampioenschap over l/4 en l/8 triathlon. Het maximale aantal deelnemers bedraagt 660. Op dit moment hebben zich nu al 525 triathleten aangemeld, onder wie 125 Holtenarcn (een record aantal). STH-voorzitter Peter corstanjc toonde zich dan ook dik tevreden, temeer daar de deelname landelijk iets terug loopt. Nieuw element is de mini Run-Bike-Run voor de jeugd van groep 7 en 8 van de basis scholen (1500 m lopen, 5 km fietsen, 1500 m lopen) tussen 13.30 en 14.30 uur. Aansluitend volgt tussen 14.30 en 15.00 uur de zogenoemde Burgemeester Business-loop (5 km). Beide laatste aktiviteiten zijn als pu bliekstrekkers bewust toege voegd en voltrekken zich in een periode dat het parkoers in het dorpscentrum nog leeg is. Om de vele bezoekers tegemoet te komen is de inrichting rond dc finish op de Smidsbclt dit jaar iets gewijzigd. Voor het eerst verrijst er naast de finish aan de westzijde een 30 meter lange en 7 rijen hoge tribune met in totaal 350 zitplaatsen. Het looppar koers is zodanig aangepast dat de deelnemers meerdere keren de tribune passeren. Met het creëren van deze mogelijkheid hoopt de STH het publiek vast te houden en een beter beeld te kunnen geven van het wed strijdverloop. De binnenkomst van de eerste deelnemer wordt verwacht om ongeveer 15.50 uur, van de laatste omstreeks 20.30 uur. Naast de bekende Triathlon Ballooning op vrij dagavond, is er op de dag van de triathlon live muziek van dweil bands in het dorpscentrum en wordt de Kerkstraat tot 'Kin derstraat' ingericht met diverse aktiviteiten. Tussen 22.00 en 22.30 uur treedt zangeres Marga Bult op tijdens de slotavond op de Smidsbelt, die vanaf 20.00 tot 23.30 uur muzikaal wordt inge vuld door de Roof Garden Party Band. Markvoort PvdA'er Gerrit Markvoort keert na een paar jaar te rug aan de gemeentelijke raadstafel. Door het aan staande vertrek van Wim Dalhuisen uit de fractie is sprake van een vacature. Markvoort is de eerstvol gende op de lijst. In de vorige raadsperiode was hij al fractielid voor de sociaal-democraten. Mo menteel maakt hij als niet-raadslid deel uit van de raadscommissie ge meentewerken. Jubileum De 75-jarige afdeling voetbal van de SV Holten staat aan de vooravond van een groots jubileum- weekeinde. Jong en oud kan zich komend week einde volop vermaken op sportpark De Meermans kamp. In deze editie van het Holtens Nieuwsblad een overzicht van de akti viteiten. Bij G.W. Knapen aan de Larcn- seweg 3 is deze weck een goud fazant komen buurten. De be trokken bewoner heeft dc haan in een tijdelijke behuizing on dergebracht. Wie een goudfa zant mist, kan kijken of het zijn vogel is. Zo ja, dan kan het dier mee huiswaarts worden geno men. Knapen is telefonisch be reikbaar onder nummer 361203. Met ingang van deze maand heeft Oad in samenwerking met de Gelderse Vervoer Maat schappij (GVM) de busdienstre- geling gewijzigd. Voor Holten heeft dit een aantal consequen ties: lijn 30 Deventer-Bathmen- Holten-Goor-Hengelo wordt lijn 90/91 - lqn 31 Holtcn-Rijs- sen-Wierden-Almelo wordt lijn 55 (lijn 55 Zutphen-Lochem wordt verlengd naar Holten- Rijssen-Wierden-Almelo). Lijn 255 is de nieuwe taxilincr Hol- ten-Rijssen-Wierden-Almelo lijn 84 Deventer-Wczenland- Schalkhaar-Heeten wordt ver lengd naar Haarle-Raalte. In de zomerperiode wordt een twee- uurdienst gereden tussen Hee- tcn-Haarle-Raalte en Heeten- Holten-Holterberg - lijn 90 De- venter-Bathmcn-Holten-Goor- Hengelo wordt een sneldienst. Ten behoeve van het scholie- renvervoer worden enkele ritten via Bathmen-dorp. Met het van kracht worden van de nieuwe winkelsluitingswet (1 juni) zijn de openingstijden van enkele supermarkten gewijzigd. Albert Heijn is nu dagelijks van 8.00-20.00 uur geopend, alleen zaterdag tot 17.00 uur. Dikkers Cl000 opent om 8.30 uur en sluit eveneens om 20.00 uur. Op zaterdag sluit Dikkers boven dien al om 16.00 uur. De Méér- markt houdt vast aan de huidige openingstijden: 8.30-18.30 uur. De Aldi wijkt geheel af van dit patroon: maandag van 11.00- 18.00 uur, dinsdag en woensdag van 8.30-18.00 uur, donderdag en vrijdag van 8.30-20.00 uur en zaterdag van 8.30-16.00 uur. Sommige banken hebben hun openingstijden eveneens aange past. Sinds mei al is de ABNAm- ro-bank op werkdagen (met uit zondering van maandag) door lopend geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Voor kasaangelegen- heden opent dc bank op maan dag pas om 13.00 uur. Een zegs man van de Rabobank laat we ren dar die bank zich nog be raadt op de openingstijden. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door' Woonplaats Gebruik deze bon voor Geen op als abonnee V het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. nhr Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 74,50 „Eigenlijk zie ïk mezelf als een beetje inboedel van de Triathlon Holten. Ik sport hier graag, ken 't parkoers goed, 'vlieg' hier graag een beetje rond." Eimert Vcnderbosch stak maandag niet onder stoelen of banken dat Holten voor hem goed scoort met de triathlon. Organisatie, parkoers, sfeer, hij vindt het allemaal even best. De Didammcr is diverse jaren prominent aktief in het Holtense evenement, waarbij hij meermalen als winnaar over dc streep kwam. Ook in augustus meldt Vcnderbosch zich aan de start. Hij behoort al verscheidene jaren tot de vaderlandse top. Helaas moest hij bij het onlangs in Roermond gehou den Nederlands Kampioenschap kwart triathlon dc strijd op het loop- ondcrdccl staken. Dat Holten voor lopig nog niet over open water be schikt voor het z.wcmondcrdecl van dc triathlon, vindt hij geen pro bleem: ,,'t Heeft zelfs een voordeel. In een zwembad kun je door het wa ter kijken, in open water niet. In Nederland is open water doorgaans behoorlijk vervuild. Bovendien is de strijd m een zwembad voor het pu blick beter te volgen." Vcnderbosch kreeg op dat punt onmiddellijk bijval van Wïcke Hoogzaad en Guido Gosselink uit Enschede, die even eens deelneemt in Holten. Gosselink werd in Roermond vierde in 1.48,23 minuten. Hij wist er met de absolute top mee te gaan en mis te op 23 seconden een podium plaats. Omdat de deelname in Holten van Nederlands beste tri- athlect Dennis Looze nog niet hon derd procent zeker is, hoopt Gosselink in dat geval het erescha- vot op de Smidsbclt te kunnen be klimmen. DE CONVERSE SNEAKER Jack Purcell. In diverse kleuren Maten 36-45 KIJK OOK IN ONZE FOLDER Meer dan 150 winkels. Kijk in de Gouden Gids. 300 nieuwe artikelen, 300 nieuwe blijvend lage prijzen. C1000 biedt u nu nog meer keus, nog meer voordeel. Maak kennis met het nieuwe assortiment van C1000 en overtuig u zelf van de uitstekende kwaliteit-prijsverhouding. Met een beetje rekenwerk kunt u tientallen guldens voordeliger uit zijn Daar zegt u toch geen nee tegen? UUi°zi DE 300 LAAGGEPRIJSDE NIEUWKOMERS VAN C1000, 300X MEER KEUS, 300X VOORDELIGER

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1