Mannen van het Woord (13) Topartiesten voor Zimbabwe treden op in Avonturenpark Blauw Wit promoveert na winst nacompetitie Altijd 'n prettige reis. Woensdag mixteam blijft ongeslagen Doorlopende LTO Holten houdt voorlichtingsavond Jaaragenda HOUENS NIEUWSBLAD Puzzeltocht HL Voetbalkamp voor pupillen Klassiekerrit naar Zwolle toont Harleys DONDERDAG 30 MEI 1996 Christiaan Schimmel Schimmel aanschouwde op 8 juni 1753 in Goor het levenslicht. Hij ontving een theologische opleiding en ontving, na groen licht van de marke op 9 juli 1778, een beroep van Holten. Kandidaat Schimmel heeft dat beroep graag aanvaard en werd op 16 oktober 1778 bevestigd als predi kant van de hervormde kerk van Holten. Schimmel deed intrede met een preek over de woorden 'Die op het woord verstandelijk let, gal het goede vinden' (Spreuken 16 20a). Ds. Schimmel is de gemeente van Holten dertien jaar lang van dienst geweest. Toen ds. Johannes htshof op 10 oktober 1790 in hnter overleed, werd Schimmel er consulent. Daaraan dankte hij het beroep uit het klompen makersdorp, dat de kerkeraad op 22 september 1791 op hem uitbracht. Na approbatie door de classis Deven ter op 26 oktober nam Schimmel op 24 november 1791 het beroep in hnter aan. hangs informele weg was de Holten se gemeente daarvan in sep tember al op de hoogte gebracht. Schimmel nam op 11 december 1791 afscheid van Holten en was in Hnter nog dichter bij gijn geboorteplaats Goor gekomen. Ds. J.H Smits overleed op 9 novem ber 1796 in Goor - gijn eerste en ook enige gemeente. Daar was hij meer dan 50 jaar werkzaam. Schimmel werd met algemene stemmen in gijn plaats beroepen als jongste predikant. Zijn afscheid in Hnter werd bepaald op 12 november 1797. Hij gette gijn dienstwerk vanaf dat moment voort in gijn geboorteplaats. Schimmel verbond gich aan gijn laatste gemeente met psalm 27 vers 4: 'Hén ding heb ik van den Heere begeerd; dat ga! ik goeken; dat ik al de dagen mijns levens mocht wonen in het huis des Heeren, om de liefelijkheid des Heeren te aanschou wen, en te ondergoeken in Zijnen tempel'. Ds. Schimmel had een edelmoedig karakter, was gulhartig en welwillend voor iedereen. Hij begat 'schoone ta lenten, die hem voor den predikstoel geschikt maakten. Hij wendde dege talenten met vlijt aan tot nut van de gemeente'. Op 16 oktober 1803 werd in de Goorse kerk het Heilig Avond maal gevierd, nadat ds. Schimmel de gemeente had bepaald bij Mattheus 11 vers 28: 'Komt herwaarts tot Mij, allen, die vermoeid en belast gijt, en ik gal u rust geven.In diegelfde dienst maakte hij bekend dat hij 25 jaar tevoren in Holten was bevestigd. 'Hij spoorde ons bij deege gelegenheid op het aandoene/ijkste aan, om toch in deege. dagen van ongodsdienstigheid volstan dig te blijven volharden bij ongen guiveren en trootsvollen godsdienst. God - bidden wij - stelle onge beide geachte leeraars nog lange in staat om de gielverkwikkende troosttaal van Jegiis te verkondigen'. Medio 1808 overleed de echtgenote van ds. Schim mel, Geertruida Schuitert. Zij was waarschijnlijk een dochter van de burgemeester van Holten, Jan Schui tert. 'Sedertdien begon hij een sukke lend leven te gevoelen en werd in den nagomertijd met eene sleepende koortsgiekte begocht en merkelijk on dermijnd met in gijne levenskrachten, goodat hij wegens een geheel verval van krachten het tijdelijk leven beeft geën- digd, op gronden van 't galig Hvange- lie, met een galig uitgigt op een geluk kig herleven met alle ontslapenen in den HeereJegus'. Christiaan Schimmel stierf op 12 januari 1809 in Goor. Het echtpaar Schimmel-Schuitert had acht kinde ren. Moeder Alijda Schimmel-ten Thije was 91 jaar oud toen haar goon aan familie en gemeente kwam te ontvallen. Hen kleingoon van het echtpaar Schimmel werd later burge meester van Rijssen: Hendrik Johan nes van Opstall, geboren op 3 maart 1822 in het Belgische Doornik als goon van de luitenant-kwartiermees ter afdeling kurassiers Arnoldus Jaco bus van Opstall en Christine Schim mel, geboren op 21 juli 1796 te Hnter. W. Otten Hilversum LTO midoost houdt donderdag 6 juni een voorlichtingsavond bi) Restaurant Vosman. De avond begint om 20.00 uur. Zo als in 1995 vastgesteld ligt een deel van Holten in het millieu- beschermingsgebicd Zuid Twente. De provincie komt nu met een uitbreiding van dit ge bied. Voor Holten betekent dit dat nog meer bedrijven in dit gebied komen te liggen. Op de bijeenkomst van alle afdelings bestuurders van Zuid Twente is lang gesproken over de vraag, 'waar leg je de grens'. Afweging hierbij voor de landbouw is enerzijds het voordeel van mee doen aan het stimuleringsbeleid en anderzijds het nadeel van mogelijk negatief gevolg van de status milieubeschermingsge- bied. (Stimuleringsbeleid is o.a. bijdrage in kosten van nagewas op maisland, mineralenboek- houding, mestonderzoek enz.) Om een goede reactie op dit plan te geven, vindt het afde lingsbestuur het van groot be lang dat iedereen meepraat over waar leg je de grens. Op deze avond zal Leo Heitbrink aanwe zig zijn om verdere uitleg te geven over de begrenzing van het milieubeschermingsgebied. Buurtvereniging Kring Dijker- hoek houdt 2 juni aanstaande een fietspuzzeltocht voor leden en huisgenoten. Men kan star ten van 10.30 - 11.30 uur bi) molen De Hegeman. De tocht is ruim 25km lang. Tijdens de middagstop wordt patat met een bal gehakt aangeboden. Deelnamekosten voor volwas senen 7,50 gulden; basis- schooljeugd 5,00 gulden; en kinderen jonger dan 6 gratis. Bij slecht weer wordt uitgewe ken naar 9 juni. Een zomeravondspekta kel vindt zaterdag 15 juni plaats in het Avonturen park Hellendoorn. In een sprookjesachtige ambian ce kan men genieten van internationaal befaamde topartiesten als The New Pletters, Grand Forsyth en het Deep River Quartet. Er zijn daarnaast tal van verrassen de acts te zien. De voorstelling be gint half acht en duurt tot na mid dernacht. De organisatoren reke nen op 1500 bezoekers. Het feest wordt georganiseerd door de Lionsclub Hellendoorn in samenwerking met het Avon turenpark dat het zestig jarig be staan viert. De opbrengst is bestemd voor de Aktie Noorderlicht. Deze actie zet zich in voor blinden en slechtzien den in Zimbabwe, De entreeprijs bedraagt 67,50 gulden. Daan oor krijgt men het program ma inclusief hapjes en drankjes aangeboden. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VWkantoren en de ABN/AMRObanken in Almelo, Enter, Hellendoorn, Holten, Mar- kelo, Nijverdal, Ommen, Raalte, Rijssen en Wierden. Het duo Grand en Forsyth treedt op in het Avonturen park. Het jaarlijkse voetbal- en ten tenkamp wordt dit jaar gehou den op sportpark 't Vletgoor van vrijdag 7 tot en met zaterdag 8 juni. Alle Blauw Wit pupillen worden verwacht om 18.30 uur De tenten staan dan al op het veld, waarna met de indeling wordt begonnen. Als iedereen een plek heeft begint het avond programma. De organisatie zorgt voor eten en drinken en een warme hap op de zaterdag middag. Het kamp zal op zater dagmiddag om 13.00 uur wor den afgesloten. Dit is direkt na het eten. Na de afsluiting is dan nog de finale om de Ben IJ- speerd penalty-Bokaal. Een fi nale die je zeker niet mag mis sen. De organisatie wenst ieder een al vast een geslaagd 'Kamp' met hopelijk mooi weer toe. MAC de Holterberg houdt zondag 2 juni haar eerste Zondagmorgen toertocht voor klassieke motoren. Via een fraaie route leidt de tocht naar Zwolle, waar het Harley Da- vidson-museum van Max Middel bosch wordt bezocht. Middelbosch is een Harley liefheb ber en heeft de meeste typen in zijn museum ten toon gesteld. De toertocht is gratis. Wie mee wil doen moet zondag om 9.00uuraanwezigzijninhet MAC- Stuurhuus, Beusebergerweg 37. Juni 1 juni: Straatvoetbal Meermans kamp; Koningsschietcn hoek Markeloscweg/ Aalpolsweg 2 juni: Allard van Bruggentocr nooi Meermanskamp 5 juni: zomerconcert koor Amazing in Het Bonte Paard 8/9/10 juni: jubileumweekcin de SV Holten voetbal (75 jr.) 10 juni: Koetsenrit 11 t/m 21 juni: avondfietsvier daagse WVH 15 juni: Koningsschieten Dij- kerhock. 21 juni: Midzomeravondcon eert Holterberg 21 i/m 23 juni: Dijkerhocks feest 29 juni: Boeldag HMY; Nk touwttrekken op 't Vletgoor 30 juni: NK touwtrekken op 't Vletgoor Juli 4 juli: mini-survival (ÖKIA) op 't Vletgoor 5 juli: senioren-touwtrektoer nooi op 't Vletgoor 4 t/m 9 juli: Folklore festival 5 juli: Folklorefestival: Zum Hoolter Bock in feesttent 6 juli: SchureOamd met Boh Foi Toch; Optocht deelnemers folklorefestival 23 t/m 27 juli: Dorpsfeest/ker mis Augustus 1 augustus: Dagje de Boer op 9 augustus: Triathlon Balloon ing 10 augustus: Triathlon Holten 16 t/irn 18 augustus: Volks feest F.spclo 19 t/m 23 augustus: Zwem- vierdaagsc 20 augustus: Holtcns Songfes rival 24 augustus: Fokvccdag en cindkeuring Kalver Opfokclub September: 12 t/m 15 september: Kcunc- feesten 14 september: vrijmarkt; Over ijsselse molendag 21 september: Holterberg herfsttocr WVH Oktober 19 oktober: jubileumconcert HGK in De Kandelaar 25 oktober: Chr. Ontsp. (dub met toneelstuk 'Snelverkeer' in De Kandelaar 26 oktober: Chr. Ontsp. Club met toneelstuk 'Snelverkeer' in De Kandelaar November: 2 november: Najaarsconcert HMV/ sporthal 15 november: jubileumconcert HMK in De Kandelaar December 18 december: 19.30 uur, volkskerstzang in De Kan delaar. Met de Doorlopende Reisverzekering Particulieren van Interpolis bent u het hele jaar door verzekerd van een prettige reis. Een sfeerplaatje van de triathlon in 1995. Foto: fcne Brinkhorst Deze week hebben alleen de di-, wo- en do-teams gcspeeeld, 3 teams wonnen en 5 teams verlo ren. Na deze week moeten de zondagteams nog lx spelen en de anderen allemaal nog 2x. Dinsdag dames-1 heeft nu ver loren en staan nu 2e met 1 punt achter Gerner. Dinsdag dames- 2 staat 7e en moet proberen toch nog 6e te worden, anders gaan ze terug naar de 5e klas. Dinsdag dames-3 staat 8e, maar kan niet degraderen omdat dit de laagste klasse is. Wo. mix-1 staat 2c en heeft lx verloren van de nr. 1. wo. Mix-2 is als enige ongeslagen in de poule en maakt grote kans om kampioen te wor den. Wo. jongens staan in de middenmoot evenals wo. meis jes. Donderdag dames-1 kl.4 (Arnica vd Akker, Renée Bruins, Lia Driessen, Berty Kraay, Riet Schermerhorn en Dcrkje Wes- terik) hebben lx verloren, maar dat heeft nu iedereen in de poule en ze staan 4 pnt voor op num mer 2, ze maken nu weer een grote kans op het kampioen schap. Donderdag dames-2 staat in de middenmoot en don derdag dames-3 staan 2e in de poule. Nu met nog 2x te gaan zijn er nog 3 teams (wo.mix-2, zat.mix 17jr en zat.sen.mix-1) ongesla gen en 1 team (do.da-1) le op punten, deze hebben alle 4 grote kans om le te worden, uitsla gen van week 21: Di.Dames: Holten 1 - Gerner 1 2-3; Hol ten 2 - Marienheem 1= 2-3; Holten 3 - Nijverdal 6= 0-5; Wo.Jeugd Mix: Holten 1 - Ra mde 1= 5-0; Holten 2 - KJLTC 2= 5-0; Jongens. Holten 1 - Hellendoorn 1 inhalen; Meis jes: Holten 1 - Mossendam 1 0-5; Do.Dames: Holten 1 - Bathmen 2= 4-l;HoIten 2 - Slagvaardig 1= 1-4; Holten 3 - Heino 5= 1-4. Districts Jeugd Kampi oenschappen 1996 De bondsjeugd hoefde niet mee te doen aan de voorrondes, die kwamen direct in het hoofd- scherna dat werd aangevuld met de jeugd die door de voorrondes kwam. Van TC Holten was Jid- de Wessels de enige die door de voorrondes kwam. Ze kwam hierdoor bij de laatste 16 meisjes t/m/ 16 )r van Overijssel. Ze moest direct in de le ronde spelen tegen een meisjes uit En schede dat in de bondstraining zit en kon dat wel merken, haar tegenstandster had meer variatie en ervaring toch kon ze er nog 5 games uitslepen (2-6/3-6). Een dagje pretpark in België, de tussendoor- vakantie, de zomervakantie of op wintersport. U weet zich altijd goed verzekerd. Kom snel eens langs voor vrijblijvende informatie. fik °ran-'estiraat 1 P°stbus 7450 A A Holten. Telefoon 0548-37 47 47 Zonder zelf te spelen heeft Blauw Wit zaterdag de nacompetitie van de eerste klasse van de K.N.V.B. afdeling Twenthe gewonnen. De wedstrijd A.S.V. - Denekamp werd door Denekamp met 0-2 gewon nen. A.S.Y. had met meer dan vier doelpunten verschil moeten win nen om Blauw Wit van promotie af te houden. In Aadorpgingde ver trekkende trainer Henk Spikkert in de middencirkel op de schouders van de complete eerste elftalgroep. Voordat de wedstrijd A.S.V. - Denckamp gespeeld werd, had Dcnckamp thuis op dinsdag de laatste 39 minuten van de ge staakte wedstrijd tegen Blauw Wit uitgespeeld. Blauw Wit had voor de onfortuinlijke Marco Meijer een presentje meegeno men, wat vooraf aan de aanvoer der van de tegenpartij werd aan geboden. In de wedstrijd begon de thuisclub fel en zette Blauw Wit onder druk. Blauw Wit kon in die openingsfase maar moei lijk in haar spel komen. De vorm van een paar dagen eerder was er niet. Hans Bekkernens moest een paar keer handelend optre den om zijn ploeg op de marge van twee te houden. Geheel on verwacht en op dat moment wat onverdiend kwam Blauw Wit op 2-5. Dit was tevens de omme keer in de wedstrijd. Blauw Wit pakte de draad ineens weer op en ging beter voetballen. Denc kamp moest nu terug en kon het verdedigend niet bolwerken. Blauw Wit scoorde nog twee keer 2-7. De scores waren van Johan Bolink 2x en Gerwin de Velde Harsenhorst. De laatste minuten kwam de thuisploeg nog iets beter in de wedstrijd en scoorde na een foutje bij Blauw Wit achterin. Denekamp wilde nog meer, maar de tijd was tekort. Blauw Wit had door dit resultaat een prima kans om de nacompetitie te winnen. Het moest eehter de laatste wed strijd tussen A.S.V. en het uit geschakelde Denekamp afwach ten. Zaterdag deed Denekamp haar sportieve plicht en eigenlijk zelfs meer dan dat. De ploeg won na een 0-0 ruststand met 0-2. Op 24 mei 1966 werd dez.v.v. Blauw Wit '66 opgericht. Op 25 mei 1996 werd voor het eerst in dege- schiedenis van de club promotie bewerkstelligd. Na 30 jaar en één dag was het dan eindelijk zover. Blauw Wit deed met uitzon dering van het afgelopen jaar steeds mee in de top van de afde ling. Steeds ook greep het net mis. Als er twee promotie plaat sen te verdienen waren werd de groep derde en als er maar één ploeg kon promoveren werd de tweede plek behaald. Ook met de invoering van de nacompetitie wilde het niet lukken. Vanaf de invoering stond Blauw Wit steeds in die nacompetitie. Al leen in het seizoen 1994/1995 werd vanwege de grote blessure - golf de nacompetitie niet ge haald. In het laatste jaar dat de K.N.V.B, afdeling Twenthe be staat, is Blauw Wit dus de aller laatste zaterdagvereniging die de sprong naar de K.N.Y.B. maakt. Feiten die op zichzelf al uniek zijn! Volgend seizoen komt Blauw Wit uit in de derde klasse van de K.N.V.B. De ploeg zal het daar zeker niet makkelijk krijgen, maar het is wel wat de vereniging altijd voor ogen heeft gestaan. Na afloop van de wedstrijd toog het Holtense gezelschap naar het clubhuis op sportpark 't Vletgoor, waar voor alle belang stellenden een instuif georgani seerd werd. Spelers en begelei ding, maar ook veel oud eerste elftalspelers en andere belang stellenden stroomden het club huis binnen, om het feest mee te vieren. Voorzitter Gerhard Kolkman bedankte de complete sclectiegroep voor deze presta tie. Ook trainer Henk Spikkert memoreerde nog aan de geza menlijke prestatie van de Blauw witters. De groep vierde het feest nog gezellig verder, waarna in een plaatselijke gelegenheid een voorlopig einde kwam de feestelijkheden.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7