Bergruitertjes stelen de show op eigen concours f' "I Holten begint goed aan de nacompetitie Folklorefestival biedt gevarieerd programma Sport 0 agenda Raad van Holten doet uitspraak over Twente HOLTEWS NIEUWSBLAD Triathleten krijgen looptraining van marathonloper Gerard Nijboer J eugdsportsubsidie voor vijftien clubs Meer dan 200 deelnemende combinaties Voetbalkamp voor pupillen op 't Vletgoor Succes voor amazones NBvP Holten sluit seizoen met bezoek speciale gast Organisatie zoekt nog gastgezinnen Collecte voor epilepsie DONDERDAG 30 MEI 1996 Het traditionele Hcmelvaatsdag-concours voor pony's van de PC Bergruitertjes verliep zeer goed. Met een aantal van meer dan 200 deelnemende combinaties was de belangstelling groter dan vorig jaar. De onderdelen werden in vlot tempo afgewerkt. De parade vormde een indruk wekkend schouwspel. De com binaties trokken daarbij groeps gewijs per vereniging over het hoofdveld, hetgeen een bont schouwspel opleverde. Erik Vincent fungeerde als parade commandant. De Bergruitertjes stalen dit jaar de show door zich te presenteren in hun nieuwe tenue. De aanschaf was moge lijk door een bijdrage van de familie Ter Beest. Burgemeester D.J. Verhoeven sprak aan het slot van een geslaagd concours en pres de organisatoren voor het vele werk. Alle deelnemers kregen een paraplu uitgereikt van hoofdsponsor Axias uit Den Bosch. Uitslagen: Ring 1, afdelingsdressuur, Sponsor AXIAS B.V.: Aachttal, klasse L: 1. Her- truiters 129 pnt.; Viertal, klasse L: 1. Molenruiters 135 pnt; Viertal klasse M: 1 Twello 137 pnt. Ring 2, B Dres suur, Cat. ABC, Sponsor AXIAS B.V.: 1. Eline kolste met Kim van 't Woolde, 167; 2. Linda Meijerink met Black Po wer van Marsruiters, 166, 3. Linda Bosman met Blacky van Marsruiters, 164; 5. Renske Deijk met Pucky van Bergruiters, 160. Ring 3, B dressuur. Cat. D, Sponsor H.Bieleman Veevoe ders: 1. Linda Meijerink met Puck van Marsruiters, 177; 2. Gerina Kruger met Valenco van Marsruiters, 167; 3. Christel Rouweler met T Bone Dancer van Eschruiters, 166. Ring 3, B dres suur, Cat. C, Sponsor H.Bieleman Veevoeders: 1. Marleen Schoo met Falco van Vijf Marken, 176; 2. Marjon Haarkamp met Silvester van Eschrui ters, 166; 3. Inge Meijerink met Pepper van Marsruiters, 161. Ring 4, B Dres suur, Cat. D. Sponsor Boks-Oolbek- kink: 1. Nicky Stienstra met Winfield van Lonneker, 168; 2. Denise Lumi met Fantasy van Bergruiters, 167; 3. Siri Brouwer met Jelle van Diepen veen, 166; 4 Sandra Boeve met Fancy van Bergruiters, 165. Ring 5, B dres suur, Cat. E, Sponsor Spakman Stuka doors: 1. Maaike Schild met Lady van Welgelegen, 167; 2. Margreet Keizer met Scarlett van St. Steffenruiters, 165; 3. Joyce Sasbrink met Jive in Dira van Hertruiters, 164. Ring 5, B dres suur, Cat. ABC, Sponsor Spakman Stukadoors: 1. Evelien Klaassen met Lodi van Lonneker, 170; 2. Jennifer Pasop met Wendy van Bergruiters, 163. Ring 6, B dressuur, Cat. DE, Spon sor "Sport en Paard" Markelo: 1. Deni se Lumi met Fantasy van Bergruiters, 180; 2. Margreet Keizer met Scarlett Na lang wachten is de nacompetitie voor Holten begonnen, voorbij, maar er zijn nog volop De eerste wedstrijd in een reeks van twee werd gespeeld tegen kans in de strijd om de beker en het altijd lastige SOS uit Hellendoorn. Ondanks het slechte in de nacompetitie. weer was er veel publiek. van St. Steffenrijders, 174, 3. Joyce Sasbrink met Jive in Dira van Hertrui ters, 173; 5. Vera Boeve met Fancy van Bergruiters, 169 Ring 7, L dressuur, Cat. DE, Sponsor Meinders Euroservi ce: 1. Tamara Klaassen met Flame van Molenruiters, 169; 2. Ewine Stadhou der met Axl Rose van Molenruiters, 168, 3. Nadine v d. Beek met Dancer van Waaghalsjes, 167. Ring 7: L dres suur, Cat. E 2e proef. Sponsor Mein ders Euro: 1. Yvette ter Harmsel met James D van Hertruiters, 156. Ring 8, L dressuur. Cat E, Sponsor "De Pop- pe": 1. Dorien Lares met Oldstar van Molenruiters, 174, 2. Jan Wolter Ren ting met Jolieta van Paltheruiters, 172. Ring 8, L dressuur, Cat. ABC, Sponsor "De Poppe": 1 Brenda ter Mors met Dior van Lonneker, 168; 2. Petra Jager met El Fuego van Marke lo, 166; 3. Lucinda Anderson met Sas- kia van Bergruiters, 164. Ring 9, L dressuur Cat. DE, Sponsor Fa. Bemei Holten 1. Marije v.d. Velde met Elliot van Hertruiters, 174; 2. Karina Ham mers met Granaat van Eschruiters, 173; 3. Janet Markvoort met Sharim van Bergruiters, 161; 4. Joanna Spak man met Telly van Bergruiters, 159; 5, Esther Lammers met Wendy k van Bergruiters, 156. Ring 10, L dressuur Cat. D, sponsor Krekel Holten B.V.: 1. Nadine v.d. Beek met Dancer van Waaghalsjes, 157; 2. Karina Hammers met Granaat van Eschruiters, 156. Ring 10, L dressuur Cat. ABC, Sponsor Krekel Holten: 1. Brenda ter Mors met Dior van Lonneker, 169. Ring 10, M1 dressuur, Cat. DE, spon sor Krekel Holten- 1. Lotte Kruidenier met Domino van Sterruiters, 159, 2. Marije Klaasen met Samurai van Lon neker, 153. Ring 10, M2 dressuur. Cat. ABC, Spon sor Krekel Holten: 1, Karen Jansen met Charmy van Molenruiters, 147. Ring 10, M2 dressuur. Cat. D, Sponsor Krekel Holten: 1. Nadja Hofman met Sjors van Hertruiters, 153, 2. Lisette Paalman met Shadow van Markelo, 152. Ring 11, M1 dressuur. Cat DE, Sponsor Rabobank Holten 1. Ilona Huis in 't Veld met Mistral van Twello, 154; 2. Lotte Kruidenier met Domino van Sterruiters, 152; 3 Kim Lumi met Fantasy van Bergruiters, 146. Ring 11, M2 dressuur. Cat D, Sponsor Rabo bank Holten: 1 Lisette Paalman met Shadow van Markelo, 132. Ring 11, Z1 dressuur, Cat. DE, Sponsor Rabobank Holten 1. Wendy Bergman met Gold- win van Hertruiters, 186. Ring 11, Z1 dressuur. Cat. D 2e proef. 1. Elke de Jong met Ginger van Eschruiters, 171. Ring 11, Z2 dressuur, Cat. E, Sponsor Rabobank Holten: 1. Merel Postma met Conan van Marke lo, 180. Uitslag verloting: 1. Friteuse - Tem pelman, Maneschijnsweg 3; 2. Aroma selekt - Volkerink. Raalterweg 51, 3 Broodrooster - Roele, Schuttersweg 9; 4. Waterkoker - Smit, Churchill- straat 113; 5. Ligbed - Rensen, Tuin straat 11; 6. Badhanddoeken - Huzen, Markeloseweg 4a; 7. Ontbijtservies - Vincent, Vianenweg 83; 8. Thermos- kan - Brigitte Heimerichs, Rijssense- straat 395, Nijverdal; 9. Bloemenvaas - Mossink, Oranjestraat 27; 10. Kleu- kenklok - Bos, Köllingserf 39; Bloe- mengieter - Stevens, Espelodijk 59, 12. Wijn rood - Leerink, Schuttersweg 1; 13. Wijn wit - Rudy Woesthuis, Zonnedauw 67, Nijverdal; 14. Lente- bokbier - José Verhoeven, Erve Wieg- mannink 6; 15. Vleesbon - Dikkers, Enkweg 7; 16. Visbon - Ingrid Zwager, Reuskenweg 1, Nieuw Heeten; 17. Taartbon - Zweers, Korhoenderweg 20; 18. Glazen stolp snoep - Roelofs, R. Visscherstraat 3, Nijverdal; 19. Fo tospullen - Klaverkamp, Fazanten- weg 2; 20. Bloempotten - Jager, Post weg 8, Markelo; 21. Bloempotten - Eijgendaal, Het Landeweerd 85. Bij de opkomst van de elftallen was er nog een kleine verrassing voor de spelers van Holten. Op initiatief van twee selectiespelers is het oude, doch fantastische lied Time is Tight weer boven water gehaald. Dit lied werd eer der altijd gedraaid tijdens de op komst van Holten, om zo een extra stimulans te geven aan de spelers om de wedstrijd fanatiek in te gaan. Aldus geschiedde, want winst zou een goede uit gangspositie opleveren voor de roodzwarten. Holten had een duidelijk veldoverwicht, maar het was zaak om doelpunten te maken. Doordat de aanvallers niet superscherp waren bleven enkele kansen onbenut. Met een 'dubbclblank' stand werd de rustingegaan. Fel Wat de laatste wedstrijden ge beurde, gebeurde nu wel: Hol- - ten voetbalde in de tweede helft fel door, waarschijnlijk doordat in de rust nog een keer extra gebruik werd gemaakt van de nu al legendarische yel. De Hellen- doornse tegenstanders werden volledig onder druk gezet en de 1-0 kon niet lang uitblijven. Voor het SOS-docl werd het steeds gevaarlijker. Het waren vooral de vele corners die de Royal Airforce in stelling bracht, maar ze mikte steevast iets te hoog. Na een vrije trap van Ritchie (Richard den Heyer) werd de bal uiteindelijk, na een bijna een heel seizoen van oefe nen, door één lid van de Royal Airforce - Tox (jan Herman ten Velde) ingekopt (1-0). Dit doel punt bracht een enorme bevrij ding voor Holten, dat goed doorging. De ploeg kreeg nog enkele kansen, maar Opa en Scheepsrecht kwamen jammer lijk iets snelheid dan wel precisie te kort om de score te vergroten. Voor de gasten was het de laat ste minuten pompen of verzui pen. Er kwamen nog wel wat kansjes, maar mede door het fantastische publiek bleef de voorsprong gehandhaafd. Van avond wordt waarschijnlijk in Denekamp voor de beker ge speeld. Zondag staat de belang rijkste wedstrijd uit de historie van Holten op het programma. Dan gaat Holten in Reutum met een volledig fitte selectie de strijd aan voor de promotic naar de vierde klasse van de KNVB. De roodzwarten hopen dat ze met man en macht gesteund worden. Onnodig puntverlies In de laatste fase van de competitie liet Holten de punten onno dig liggen. Met 0-3 werd verlo ren van Saasveldia. De rood zwarten konden niet beschikken over drie spelers, die geschorst, ziek of geblesseerd waren. Dit mocht voor trainer Heek geen probleem zijn, omdat de selectie recentelijk was uitgebreid. Dat andere spelers de lege gaten goed opvulden, was voor rust duidelijk te zien. Holten toonde verzorgd cn goed combinatie spel. Echte kansen bleven ech ter uit. Het spel veranderde na rust totaal. Holten voetbalde met een instelling van: we ko men er wel. Saasveldia begon echter steeds feller te spelen en kwam gemakkelijk op voor sprong. Iedereen dacht dat de gastheren daardoor werden wakker geschut, maar daarente gen hobbelden de Holtenaren achter de feiten aan. De inbreng van aanvaller Gert-Janus mocht ook niet baten. Er kwamen wel een paar kansen, maar deze wer den niet benut. Door slim spel vergrootte Saasveldia de voor sprong met twee doelpunten. De competitie is voor Holten Afgelopen zaterdag werd op nieuw door zo'n negenüg triath leten deelgenomen aan een ge organiseerde training. Trainer was dit keer marathonloper Ge rard Nijboer. Voor de werkelij ke training plaatsvond gaf Nij boer een betoog met betrekking tot het opbouwen van konditie Het jaarlijkse voetbal- en ten tenkamp wordt dit jaar gehouden op sportpark 't Vletgoor van vrij dag? tot en met zaterdag 8 juni. Alle Blauw Wit pupillen worden ver wacht om 18.30 uur De tenten staan dan al op het veld, waarna met de indeling wordt be gonnen. Als iedereen een plek heeft begint het avondprogramma. De organisatie zorgt voor eten en drinken en een warme hap op de za terdagmiddag. Het kamp zal op za terdagmiddag om 13.00 uur wor den afgesloten. Dit is direkt na het eten. Na de af sluiting is dan nog de finale om de Ben IJspeerd penalty-Bokaal. Een finale die je zeker niet mag missen. De organisatie wenst iedereen al vast een geslaagd 'Kamp' met ho pelijk mooi weer toe. en voorkomen van blessures. Verder liet hij weten dat je na een half jaar trainen al blij mag zijn als je een marathon of tri athlon uitloopt en je dan zeker niet hoeft te rekenen op een plek op het erepodium. Ook werd aandacht besteed aan schoeisel, eet- en drinkgewoontes. 'Goede konditie is de basis voor een loper' aldus Nijboer en verder is het tempo waarin gelopen wordt zeer belangrijk. Boven dien moet je na intensieve trai ning ook voldoende rust nemen. De volgende tips gaf Nijboer de triathleten mee voor de triath lon: blijf ontspannen oefenen, bijvoorbeeld drie weken trainen één week rust, verken het par cours waardoor je jezelf moti veert voor de wedstrijd en zeer belangrijk zorg dat je de dag voor de wedstrijd alles klaar hebt liggen en bereid je mentaal voor. Na afloop voldoende drinken koolhydraatrijk eten en droge kleding aan. Na de finish schijnt de weerstand van het lichaam sterk achteruit te gaan. Als slot wenste Nijboer de aan wezigen veel succes op 10 au gustus. Komende zondag volgt nog een gemengde training, fiet sen en lopen op sportpark 't Vletgoor. Na het mondelinge gedeelte vertrok de groep naar de voetbalvelden alwaar onder leiding van Gerard Nijboer bij gestaan door Meindert Koop man en Peter Corstanje werd getraind in het tempo lopen. De training starte met enige opwarmrondjes rond een voetbalveld op de Meermanskamp. In het midden met trai ningspak Gerard Nijboer. Foto: jo De Sportcommissie Holten heeft voor vijftien verenigingen dc jeugdsportsubsidie voor dit jaar vastgesteld. In totaal is hier voor een bedrag van 17.346 gul den uitgetrokken. Alle vereni gingen met jeugdleden krijgen veertien gulden subsidie per lid. Dat is het maximale bedrag. Als norm geld: de helft van de con tributie met een maximum van veertien gulden. In totaal zijn er 1239 jeugdleden bij verenigin gen in Holten, die worden ge subsidieerd. Dc leden zijn als volgt over de verenigingen verdeeld: SV BATO 442, SV Holten voetbal 163, Tennisclub Holten 125, ZPC Twenhaarsveld 120, ZW Blauw Wit 87, SV Holten hand bal 71, Hockeyclub Holten 60, SV Holten atletiek 54, volleybal vereniging Mintonette 37, bad mintonclub Holten 26, PC de Bergruitertjes 22, schaakvereni ging De Zaagmolen 16, touw trekvereniging OKIA 6, LR de Bergruiters 5 en SV Holten schaken 5. Vorig jaar werd er een iets hoger bedrag aan jeugd sportsubsidie verstrekt. Toen waren er nog 1243 jeugdleden bij de Holtense verenigingen: vier meer dan dit jaar. Voor de jcugdsportsubsidies heeft Hol ten 18.000 gulden gereserveerd in de begroting, zodat er een overschot is van ruim 650 gul den. Handbal:Zaterdag 1 juni: MA- Wese- pe, 10 00 uur (vertrek 9 00 uur); JA - Apeldoorn '80, 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); MB tournooi Brummen, vertrek 11.30 uur vanaf Meermans kamp. JB, Welpen 1 en 2, vrij. Zondag 2 juni: Dames 1 - Actief 2, 14.45 uur; Heren - Voorwaarts, 12.15 uur; Dames 2 - Nw Heeten 2, 13.30 uur; Dames jun - Overwetering, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). SporthakDonderdag 30 mei: 08,10 - 15.40 uur, SGW; 21.00 - 22.30 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 31 mei: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Zondag 2 juni: 13.00 - 15.00 uur. Ned. Herv. Gem. T. Dorlas- Heeres. Maandag 3 juni 08.10 -15.40 uur. SGW; 19.00 - 22.00 uur, Badmin tonclub Holten. Donderdag 6 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Vrijdag 7 juni: 08.10 - 15.40 uur, SGW. Zaterdag 8 juni: 19.00 - 20.00 uur. Stam Holtense groep. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van de sporthal (tel.63180) Van 4 tot en met 9 juli staat Holten in het teken van het vijfde Internationale Folklore Festival. Net als vier jaar ge leden nemen dansers, musici en vocalisten uit de hele we reld deel aan het festival, waarvoor een zeer gevarieerd en interessant programma is opgesteld. Het festival speelt zich voornamelijk af in een grote feesttent op de Kalfster- mansweide. De groepen zijn ditmaal afkomstig uit Slowa kije, Argentinië, Oekraïne, Georgië, Filippijnen, Joego slavië, Sri Lanka, Yakutia, Spanje, Togo en Bashkortos tan. Een uniek festijn, waar voor in navolging van voor gaande edities zo'n 10.000 be zoekers worden verwacht. Van de ruim 8500 inwoners van Holten treedt een groot deel ook ditmaal op als gast gezin om de ruim 600 buiten landse gasten te huisvesten. Een aantal groepen wordt in gymzalen ondergebracht. Het programma ziet er als volgt uit: Donderdag 4 juli: 14.00 uur, officiële opening van het festval door burgemeester D.J. Verhoeven; 14.15-17.00 uur, In ternationale Folklore Show voor alle 65-plussers uit Holten en voor mensen die voor de zaterdagvoorstelling verhinderd zijn (speciale kortingen op de toegangsprijzen); 20.00-24.00 uur, Intercontinentale Avond met een grandioze folklorcshow door de groepen uit onder meer Afrika en Azië. Vrijdag 4 juli: 11.00-13.00 uur, optredens door diverse groepen in het dorps centrum onder het motto 'In Holten groeit de wereld ineen' (bij restaurant Vosman, NS-sta- tion/De Btester, Smidsbelt, AB- NAmro-bank); 16.00 uur, offi ciële ontvangst en verwelko ming van de delegaties met hun begeleiders/sters in het ge meentehuis; 20.00-1.30 uur, Ar tiestengala 'Zum Hooltcr Bock' met de Bob East showband, Dc Hoolter Jacksons, Sugar Lee Hooper, Gerard Joling. Zaterdag 6 juli: 13.00 uur, ont vangst van ambassadeurs, geno digden, sponsors en overige VIP's in het gemeentehuis; 13.30 uur, op stellen voor de grote optocht; 14.00 uur, vertrek optocht door het dorp met alle deelnemende groepen en diverse muziekvere nigingen; 16.00 uur, aankomst optocht Kalfstermansweide; 16.15 uur, Galavoorstelling van alle groepen; 22.00-1.00 uur, 'Nuit de la bière' met muzikale omlijsting door showorkest. Zondag 7 juli: 9.30 uur, festival- deelnemers bezoeken in eigen klederdracht de diverse kerk diensten; 11.00-14.30 uur, Früh- schoppen in de feesttent met medewerking van boerenkapel; 20.00-1.00 uur, 'La Nuit des Rê- ves', een verbroederingsavond voor de deelnemers, gastgezin nen en inwoners van Holten en omgeving met medewerking van showorkest Makintos. Maandag 8 juli: 14.00-17.00 uur, Folkloremiddag voor verstan delijk gehandicapte jeugd van Oost- en Midden-Nederland; 20.00-24.00 uur, Oosteuropese spektakelshow. Dinsdag 9 juli: 14.00-17.00 uur, grote McDo nald's Kindershow voor kinde ren tot 15 jaar. Een grandioze show, waarbij de kinderen di verse traktaties aangeboden krij gen door McDonald's Oldcn- zaal; 20.00 uur. Sluitingsbal der Naties. Afscheidsbal met mede werking van de showband de Spitfires; 22.00 uur, officiële sluiting van het festval door fes tivalvoorzitter Dick Plekkenpol; 22.15-1.00 uur, vervolg Af scheidsbal. Openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vertrouwen woonhuis Langstraat 32; - vertrouwen woonhuis Maneschijnsweg 22; - vertrouwen woonhuis Beusebergerweg 32; - geheel vernieuwen woonhuis-boerderij Borkeldsweg 12; - uitbreiden woonhuis met een bijkeuken Erve Wiegmannink 14 en uitbreiden woonhuis met een keuken/bijkeuken Erve Wiegmannink 16 en 28; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 10 dennen, 5 berken en dunning Korhoenderweg 17; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - personeelsfeest Enkco (1 juni 1996) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Gemeentelijk beleid inzake artikel 8.25. eerste lid onder b van de Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij in hun vergadering van 14 mei jl. de notitie „Gemeentelijk beleid aangaande de driejaarstermijn" hebben vastgesteld. In deze notitie wordt aangegeven hoe burgemeester en wethouders omgaan met de bevoegdheid tot intrekking van een milieuvergunning, genoemd in artikel 8,25. eerste lid onder b van de Wet milieubeheer In artikel 8.25, eerste lid onder b. van de Wet milieubeheer wordt aangegeven dat burgemeester en wethouders een milieuvergunning geheel of gedeeltelijk in kunnen trekken indien gedurende drie jaar geen handelingen zijn verricht met gebruikmaking van de vergunning De notitie ligt vanaf 30 mei 1996 tot 28 juni 1996 dagelijks van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeenteseertetarie Holten Tevens kunt u tegen betaling van f 0.30 per copie een afschrift verkrijgen van de notitie Holten, 30 mei 1996. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende vergadering wan de commissie I vindt plaats op maandag 17 juni 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a voorstel tot aankoop gronden in het toekomstige bedrijventerrein Vletgaarsmaten. De voor 3 juni geplande vergadering van de commissie II gaat niet door De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op woensdag 4 juni 1996 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. Nota Ouderenbeleid Holten concept raadsvoorstel buitenschilderwerk Dorpshuis Holten concept raadsvoorstel inzake meerjarenprogramma restauratie monumenten (budgetjaar 2002) concept raadsvoorstel inzake aankoop gronden in gebied toekomstig bedrijventerrein Vletgaarsmaten concept raadsvoorstel inzake verkoop gedeelten groenstroken langs de Keizersweg Holten concept raadsvoorstel inzake verkoop perceel bouwterrein in bestemmingsplan Dijkerhoek. concept raadsvoorstel inzake stimuleringsregeling duurzaam bouwen. De eerstvolgende vergadering van de commissie Onderwijs vindt plaats op maandag 3 juni 1996 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vemeldt o a. concept raadsvoorstel in zake verbouwing administratieve ruimten en directievertrekken in hoofdgebouw van Scholengemeenschap de Waerdenborch. concept raadsvoorstel inzake verzoek om medewerking artikel 74 WBO. concept raadsvoorstel inzake aanwijzing bestuurslid Stichting Perspectief. jaarverslag 1994-1996 Scholengemeenschap de Waerdenborch. voortgang inzake herstructurering Openbaar Onderwijs. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur voor de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. De gemeenteraad van Holten doet maandag 24 juni een uit spraak over de regio Twente. Voorafgaande aan de beslissing van Holten om zich wel of niet achter de vorming van een nieu we provincie te scharen wordt eerst een "studiebi)eenkomst" en een extra commissievergade- ring gehouden. Een zitting van een aantal topambtenaren met de raadsleden vindt woensdag 5 juni plaats. Een complete mid dag en avond wordt dan aan dacht besteed aan de grote hoe veelheid informatie, die het re giobestuur van Twente heeft verstrekt. Op maandag 17 juni houdt de Commissie 1 een extra vergade ring over de bestuurlijke ver nieuwing. Burgemeester Ver hoeven verwacht in september een uitnodinging te ontvangen van het bestuur van de provincie Overijssel om een reactie te ge ven op de varianten, die door de provincie zijn aangedragen. Het algemeen bestuur van dc regio Twente neemt eind juni een definitief standunt in over dc provincievorming. De be sluiten van de raden van de 23 betrokken gemeenten in Twen te zullen hierbij van groot be lang zijn. Eind augustus/begin september wil dc gemeente Holten de maatschappelijke organisaties en de bevolking van Holten de gelegenheid bieden zich in dc discussie over de bestuurlijke vernieuwing te mengen. De discussie over de gemeentelijke herindeling mag niet helemaal los gezien worden over de vorming van een nieuwe provincie. Aangenomen mag echter worden, dat de herindeling binnen een nieu we provincie Twente anders zal zijn dan een herdeling binnen een in stand te houden provincie Overijssel. Tijdens de Achterhoeksc Paarde- dagen in Zelhem behaalde Marie Elise Dollekamp met Jethro ME een derde plaats in de M2 dressuur, met 158 punten. Zwennie Vincent behaalde met Kwyny Keliska een zesde prijs bij het B springen. Met haar paard Everest presteerde zij sterk in de nationale 1.35 meter springrubne- ken. In het twee fasen parcours be haalde zij een zesde prijs. Zij plaats te zich bovendien voor de finale 1.35 meter. Na barrage leverde dit een zesde plaats op in het professi onele deelnemersveld. Door deze prestaties is zij nu startgerechtigd voor 1.40 meter springrubneken. sprong afkomstig uit Curasao, die aan de hand van zelfgemaakte ka rakterpoppen leuke anekdotes vertelde over dit zonnige eiland. Het 5e Internationale Fol klore Festival zoekt nog gastgezinnen om de vele gasten uit het buitenland te herbergen. Diverse begelei ders zoeken nog gezinnen die één o£ twee buitenlandse gasten tussen 4 en 9 juli onderdak kunnen verschaf fen. Het is wellicht interes sant om eens kennis te maken met mensen uit een andere cultuur, en om de wijze waarop zij die cultuur uitdragen te aanschouwen. Mensen die interesse heb ben om een weekje als gast gezin op te treden kunnen bellen met telefoonnummer 0548-362005. Afgelopen donderdag was de laat ste avond van de NBvP Holten voor dit seizoen, traditie getrouw werd deze avond georganiseerd door een eendagsbestuur dat was deze avond de wijk Kol-achter. Speciale gast was mevrouw Fennie Lubberdink-Nijsingh, zij is lid van het provinciaal bestuur van de bond in de functie van bestuurslid, voorzitter Everdien Spakman heette haar van harte welkom. De Kol nam hierna de taak over van het bestuur, in dichtvorm werd de avond geopend door Gre ta de Boer!! Als gast was door de Kol uitgeno digd mevrouw Zanoni, van oor- In en na dc pauze was er gelegen heid tot het bekijken van dc pop pen en het stellen van vragen. Mevrouw Zanoni werd hartelijk bedankt door Nannie Slag, ze had den samen een conference kunnen houden. Het laatste woord was voor Ever dien Spakman, zij wees nog even op de fietstocht op 5 juni en de ex cursie naar onze plaatselijke AH supermarkt georganiseerd door het interesse groepje van de cam pagne 'Eerlijk duurt het langst'. Tot slot wenste ze iedereen een fij ne zomer toe. Collecte voor de epilepsiebe- strijding. Van 3 tot cn met 8 juni zal in ons land de jaarlijkse na tionale collecte voor de epilep- siebestrijding worden gehou den. Meer dan veertigduizend vrijwilligers zullen de straat op gaan om een ieder in de gelegen heid te stellen een bijdrage voor dit belangerijke werk te geven. Een forse groep mensen onder vindt door epilepsie grote pro blemen en moet zeer intensief begeleid worden. Onder hen zijn heel wat kinderen. De over heid betaalt slechts een klein deel van de kosten, verbonden aan de epilepsiebestrijding. Van daar dat het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Klei ne, op vele punten bijspringt. Bijvoorbeeld om het weten schappelijk onderzoek te finan cieren. Daarnaast gaat veel geld naar voorlichting en persoonlij ke hulpverlening, speciaal on derwijs cn rekreatie-aktiviteiten voor mensen met een ernstige vorm van epilepsie. Dc financië le steun van alle goede gevers is onontbeerlijk. Als volkomen onverwacht het noodlot toeslaat eri iemand geconfronteerd wordt met epilepsie, dan is het goed te weten, dat men op z'n medemens kan rekenen.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5