Holtens Nieuwsblad Voorschot op omvangrijke uitbreiding en verbouwing HAPPY DAYS 4 Nationale Olympische Heropening L ihovt Ook uw kinderen roefelen toch mee? Meisjes Al Hockey Holten kampioen AP® BON VW'ers lopen mee met Pieterpad Millieu Estafette NUMMER De Scheg, Deventer donderdag 20 juni a.s. '7iiKft 1 aA V '4 mmI Opbrengst collecte U ontvangt een fraaie Amazing geeft zomerconcert Administratie en directieruimten De Waerdenborch worden verbouwd Rode Kruis hhielKcztiip Landelijke muziekdag Koningsschieten Kaarten via VW wvbacj0 Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 30 MEI 1996 Bij de bibliotheek gehol pen worden door uw zoontje, bij de Chinees bediend worden door uw dochter, of uw neefje te genkomen aan de kassa bij de bakker... Dat kan allemaal op de Jantje Beton Roefeldagen op zater dag 15 juni en woensdagmid dag 19 juni. Deu ren worden geopend die anders gesloten blijven - kinderen mogen dingen doen die ze anders niet mogen. Ook in Holten. Roefelen is een Vlaams woord en bete kent: nieuwsgierig maken, snuffelen aan iets onbekends, stimuleren tot onderzoek. Kinderen krijgen de kans om antwoorden te krijgen op tal loze vragen waarop u mis schien zelf niet eens het ant woord weet. Hoe werkt een drukkerij? Hoe wordt brood gemaakt en hoe ziet de keuken van een restaurant er uit? In meer dan 150 gemeenten in Nederland openen bedrijven en in stellingen hun deuren, zodat kinderen van 6 tot en met 12 jaar een blik achter de scher men de 'grote mensen wereld' kunnen werpen en ook zelf mee mogen 'werken': een dagje kunnen roefelen. De adressen waar in Holten kan worden geroefeld zij: drukkerij Heusinkveld (woensdagmiddag), restau rant Vosman (zaterdag), bi bliotheek (woensdagmid dag), Nijkamp (zaterdag), dierenartsenpraktijk Minnema (woensdagmid- Enkco (woensdagmid dag), Chinees restaurant Kwok Shing (woensdag middag en zaterdag). De Stichting Sociaal Cultu reel Werk, die de Roefel dagen in Holten georga niseerd heeft, hoopt dat veel kinderen komen roe felen. Wellicht vinden ou ders het leuk om als bege leiding mee te gaan. Wie zijn kind(eren) en moge lijk zichzelf als begelei der wil opgeven of nog nadere informatie wil, kan zich tot het Socuwe- roefelcomité wenden. Het is bereikbaar in De Boschkamp, tel. 362755. ï&SXim j Het kampioensteam meisjes A1. I 'oorste rij vlnr: Jo-Anne ran der Laan, Rosanne Bielderman, René Kroon, Sanne Regoort, keepster Jildau Kooistra en Jan ine Zoet. Achterste rij vlnr: Froukje in 't Veld, Su^an 1 'isscher, coach Helma Kroon, Hanne Louise Koning, Barbara Beijers, Cathelijn van hsmond, Jitske Kroon, Hike Cot te Arts, Trainer Ruben Jol en Sylvia Thijs. (Eigmfoto) De meisjes Al van de Hockey Club Holten zijn kampioen ge worden. In de laatste thuiswed strijd tegen Almelo A2 bleef het team van coach Helma Kroon ongeslagen. De wedstrijd ein digde in een 3-! zege, waarna de meisjes uitbundig in de bloeme tjes werden gezet. Voorzitter Nico van Esmond reikte na af loop de kampioensbeker uit. De eerste helft leverde een gelijk opgaande strijd op tussen Hol ten en Almelo. Er waren kansen, maar er werd niet gescoord. Hanne Louise Koning bracht onmiddellijk na rust de thuis ploeg op voorsprong. Steeds meer kreeg Holten grip op het spel en toonde de ware kam pioen te zijn. Hanne Louise scoorde opnieuw en Suzan Vis- scher bracht de 3-0 tot stand. In de slotfase scoorde Almelo nog tegen, maar de winst en het kampioenschap waren toen al lang veilig gesteld voor Holten. Het publiek was enthousiast en na afloop was het feestvieren geblazen. De collecte ten bate van De Neder landse Hartstichting, gehouden in de week van 22 t/m 28 april jong stleden, heeft 10.115,90 gulden op gebracht. Het Comité afdeling Holten, belast met de organisatie van deze collec te, zegt zowel de gevers als de col lectanten hartelijk dank voor hun bijdrage aan duit prachtige resul taat. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50/ Losse nummers f 1,60 Woensdag 22 mei jongstleden deed De Pieterpad Milieu Esta fette Holten aan. Om ongeveer kwart voor één arriveerde de groep op de Smidsbelt in Hol ten, zij waren 's morgens om 10.00 uur uit Hellendoorn ver trokken. Onder de wandelaars bevonden zich Tineke Wolters en Sigrid Fekken namens de VW Holten en de Stichting promotie Sallandse Heuvelrug. Ook warén er vertegenwoordi gers van de gemeente Hellen doorn waaronder wthouder Bakker. Tijdens de wandeling van ongeveer 15 km. zorgden de organisatoren voor drinken en een versnapering. Burgemeester Verhoeven ontving de wande laars op het gemeentehuis al waar ze tevens koffie met kren- tebrood kregen aangeboden. Tevens boden Staatsbosbeheer en de VW Holten een informa tietas aan. Het tweede traject van die dag liep van Holten naar Laren. De Pieterpad Millieu Es tafette is een waqndelestafette waar iedereen aan mee kan doen en stond dit jaar in het teken van de actie 'Nederland 2x zo mooi'. Deze actie wordt georganiseerd door het WNF, de L'nie van Landschappen, ANWB, NS en Grontmi) en heeft als doel de 'nieuwe' natuur in Nederland onder de aandacht te brengen en de natuur in Nederland voor het jaar 2002 te verdubbelen. De voorgaande jaren werd op het gemeentehuis in Holten gelijk tijdig met de Millieu Estafette een Holterbergconfercntie ge organiseerd. De belangstelling ZPC Twenhaarsveld Zwem- en poloclub Twen haarsveld bestaat dertig jaar. Afgelopen weekeinde vierde de 15-jarige polotak een extra feest in het Splose Trefpunt. Folklorefestival Over ruim een maand staat Holten in het teken van het vijfde Internationaal Folklore Festival. Een uniek gebeu ren, waarvoor opnieuw zo'n 10.000 bezoekers worden ver wacht. Het programma is in middels bekend. voor de wandeling was toen veel groter. De VW Holten is van plan om voor volgend jaar weer iets dergelijks te organiseren. Het koor woensdag Vooruitlopend op de uitbreiding/verbouw van scholenge meenschap De Waerdenborch, vragen B en W de gemeente raad in te stemmen met de verbouwing van de administratie ve ruimten en enkele directievertrekken binnen het hoofdge bouw van de school aan de Holtense Haarstraat. Om praktische redenen is het de opzet om de verbouwing tijdens de komende zomervakantie te realiseren. De situatie rond de huisvesting van het administratieve personeel van De Waer denborch is 'nijpend'. De verbouwing van genoemde vertrekken maakt onderdeel uit van de totale verbouwings- en uitbreidingsplannen van de school. Daarbij gaat het in Goor om het afstoten van het gebouw aan de Kloosterlaan en de verbouwing/uitbreiding van de vestiging aan de Gruttostraat. Daar worden tien lokalen bij gebouwd. In Holten gaan de houten D- en E-(nood-)lokalen tegen de grond, zowel aan de Haarstraat en de Oranjestraat, waar overigens de gehele lokatie (voormalige Marke) verdwijnt. Aan de Haarstraat wordt voorts een nieuwe vleugel met 20 loka len gerealiseerd (inclusief be roepsonderwijs). Daar de ver bouwing onderdeel van het to taalplan is, maken de kosten van de komende verbouwing even eens onderdeel uit van net to taal. De raad hoeft derhalve geen afzonderlijk krediet be schikbaar te stellen. De kosten worden gedekt uit een reeds van het ministerie van Onderwijs, Cultüur en Wetenschappen (OCW) ontvangen bedrag van vijf ton, dat gebruikt moet wor den voor verbouwing in ver band met de fusie. Bij de finan ciering van het totale project wordt dan te zijner tijd rekening gehouden met de verbouwings- kostcn van de bovengenoemde vertrekken. Het voorstel komt eerst voor advies in de raads commissies onderwijs (3 juni 19.30 uur) en financiën (17 juni 16.30 uur). Krap Dat de administratie van de school te krap gehuisvest is, is een gevolg van de fusie tussen de scholengemeenschap Holten en het Thomas Ainsworth Col lege in Goor (augustus 1994). Met die fusie werden de admini stratieve werkzaamheden ge centraliseerd in de hoofdvesti ging in Holten. De daarvoor nu beschikbare ruimten zijn zowel in kwantitatief als kwalitatief op zicht volstrekt ongeschikt. De arbeidssituatie voor de betref fende medewerkers is onvol doende en leidt' tot inefficiënt werken. Om het personeel vol doende ruimte te verschaffen, wordt lokaalruimte 'geofferd'. Volgens rector Leon van Min derhout is daar in het totale verbouwingsproject echter re kening mee gehouden en wordt dat 'offer' straks gecompen seerd in de nieuwe vleugel. Fund 1994 heeft de raad kredie ten beschikbaar gesteld ten be hoeve van de door Architecten en Ingenieursburo Kristinsson in Deventer te maken kosten voor voorbereidende werk zaamheden in verband met de verbouw/uitbreiding. Het jaar Scholengemeenschap De Waerdenborch staat aan de vooravond van een omvangrijke verbouwing/uitbreiding. Burgemeester D.J. Verhoeven verwacht dat de werkzaamheden eind dit jaar kunnen beginnen. Deze zomer wordt al begonnen met de administratie en enkele Het Opvang Centrum in Schalk haar beeft in april van dit jaar een verzoek bij het Neder landse Rode Kruis ingediend. Het verzoek betreft het begelei den van activiteiten voor de be woners van het Opvang Cen trum. Voor de volgende activi teiten wordt begeleiding ge zocht: Vrouwenactiviteiten; naailessen, sporten, koken. Acti viteiten in de vakantieperioden en op zaterdagen voor kinderen tot 12 jaar. Peuterspeelzaal voor de kinderen tot 4 jaar. Kookpro- ject voor jongeren vanaf 12 jaar. En voor algemene'bezigheden zoals: sporten, winkelbezetting, koken (wekelijks), gast heer/ gastvrouw per woonunit. In het Centrum zijn ongeveer 450 be woners aanwezig die er zo'n drie tot vijf maanden verblijven. Wanneer men in staat is één of meerdere projecten op zich te nemen of wanneer men meer informatie wil over de activitei ten dan kan men kontakt op nemen met de rode kruis consu lent, Esther Sewalt, tel. 0548.361619. Tijdens de HAPPY DAYS BIJ MIDDELKAMP swingen de prijzen de pan uit! A.S. ZONDAG 1 JUNI EXTRA KOOPZONDAG dames en herenmode Grotestraat 44-' Goor ♦Telefoon 0547-276860 directieruimten. erna zijn deze voorbereidingen gestaag gevorderd. Tijdens het laatste bezoek aan het ministerie werd duidelijk dat er geen be lemmeringen meer zijn voor goedkeuring van het bestek voor de verbouwing/uitbrei ding van De Waerdenborch. De verwachting is dat de toestem ming tot aanbesteding in de loop van dit jaar van het ministe rie afkomt. In verband met de voorgenomen decentralisatie van de onderwijshuisvesting per 1 januari 1997 worden door OCW geen financiële verplich tingen meer aangegaan. Onder voorbehoud van de aanvaarding van dit wetsvoorstel door de Eerste Kamer, wordt de verant woordelijkheid voor onderwijs huisvesting met ingang van vol gend jaar door het Rijk overge dragen aan de gemeenten. Voor Holten heeft dat tot gevolg dat de financiering van de uitbrei ding/ verbouw van de hoofd vestiging van De Waerdenborch aan de Haarstraat door de ge meente 'moet plaatsvinden (circa 10 miljoen gulden). De gemeen te Goor is in dit verband verant woordelijk voor de nevenvesti ging in Goor (circa 4,3 miljoen gulden). Gemeentefonds Voor die financiering is geld beschikbaar dat door OCW wordt overgeheveld naar het Gemeentefonds. In dat Ge meentefonds zit ook de portie onderwijs, landelijk zo'n 1,7 mil jard op jaarbasis. Het bedrag dat Holten kreeg werd deels geba seerd op basis van het aantal leerlingen, deels op basis van gemeentekenmerken. Gezien de kleine omvang van Holten heeft dat laatste een nadelig effect. Daar de scholengemeenschap een regionale functie heeft en dus veel leerlingen van buiten Holten telt, is de eerste factor veel belangrijker. „En juist dat aantal leerlingen gaat straks zwaarder wegen," legt burge meester D.J. Verhoeven uit. Een gunstige ontwikkeling dus. In het bewuste wetsvoorstel is bovendien een overgangsrege ling opgenomen met een aan vullende vergoeding voor ge meenten zoals Holten, die als gevolg van de komende decen tralisatie van de onderwijshuis vesting volgend jaar geconfron teerd worden met hoge finan ciële lasten. In dat landelijke 'potje' zat volgens Verhoeven al 20 miljoen gulden, hetgeen Hol ten zo'n anderhalf miljoen heeft opgeleverd. Daar besloten is het 'potje' aan te vullen met nog eens 40 miljoen gulden, zit er waarschijnlijk nog meer in voor Holten. De hoogte van dat be drag wordt echter pas bekend bij het verschijnen van de juni- circulaire. Het betreft hier wel eenmalige bijdragen. Overigens is nog niet duidelijk wat de her verdeling van het Gemeente fonds Holten straks exact ople vert. De verwachting was dat de financiering van het Waerden- borch-project op twee ton na sluitend zou zijn. Dat hield in dat die resterende twee ton uit de gemeentelijke reserve zou moeten worden gehaald. Door bovengenoemde factoren ver wacht de burgemeester evenwel dat het totale project alsnog fi nancieel sluitend kan worden gefinancierd. Hij hoopt dat de werkzaamheden in Holten eind dit jaar/begin volgend jaar van start kunnen gaan. In Goor wordt begonnen als Holten (vrijwel) klaar is. Dat daar in een Al vijf jaar achtereen wordt in Nederland (net als in een aantal andere Europese landen) de dag van de muziek gevierd. Op deze dag, die op zaterdag 1 juni aan staande wordt gehouden, wordt het zelf maken van muziek on der de aandacht gebracht. Ter gelegenheid hiervan zal de Hol tense muziekvereniging H.M.V. 's-middags een muzikale rond gang maken door de wijken de Haar en Beuseberg. Het vertrek is om 15.00 uur vanaf de par keerplaats bij het boerderijtje aan de Churchillstraat. Eigen foto later stadium wordt gestart houdt verband met het feit dat diverse vakken daar verdwijnen en verhuizen naar Holten. Daar voor moeten dan lesruimten be schikbaar zijn. De verwachting is dat het totale project in het voorjaar van het schooljaar 1998/99 klaar is. Amazing houdt juni een zomer concert in Het Bonte Paard. Het betreft het tweede con cert van het gemengde koor dat een kleine twee jaar gele den werd opgericht cn op dit moment circa zestig le den telt. Het gezelschap staat onder dc bezielende leiding van de jonge dirigent David van de Braak. Ama zing heeft voornamelijk lichte muziek op het pro gramma staan. Naast num mers die al eerder ten geho re werden gebracht tijdens het eerste concert cn diver se gastoptredens, kan het publiek genieten van een aantal nieuwe stukken. Aan het concert wordt meege werkt door Boom Boom and the Babymakers uit De venter. De avond begint om 20.00 uur, de toegangsprijs bedraagt 5 gulden (kinderen tot en met 12 jaar gratis) Op de hoek van de Aalpols- weg en Markeloseweg wordt zaterdagavond gestreden om de titel 'Schutterskoning(in) van Holten 1996'. Schutters- koning(in) wordt degene die, nadat de kop, vleugels en staart zijn afgeschoten, met een welgemikt schot de romp van de vogel op de paal af schiet. Hij of zij ontvangt een premie van 100 gulden. De kaartverkoop voor het Ko ningsschieten begint om 18.00 uur: 25 gulden per schutter - iedere schutter kan één lot kopen. Een lot extra kopen is niet mogelijk, zodat de kans op de titel voor iedere schutter gelijk is, omdat er nu op volgorde van de nummers geschoten wordt en er nie mand meer dan één keer per ronde achter elkaar schiet. De huldiging van de Schut- terskoning(in) volgt direct na het afschieten van de romp in de tent. Zaterdag 1 juni a.s. IN SPORT- EN RECREATIECENTRUM I y m p i s c h i n g Bij de VW zijn nog kaarten ver krijgbaar voor de volgende voorstellingen: 6 juni, Andre Rieu in Breda;8 juni, Tucker- rock in Hengevelde; 13/14 juni, Schlagerfestival '96, in Kerkrade;17 juni, Culture in Groningen; 17-22 juni, Wilkin son Lady Chanpionship Tennis in Autotron Rosmalen; 22 juni, Mystervland '96 in Eindho ven; 24 juni, ZZ Top in Parijs; 25 juni, Chris de Burgh; 27 -30 juni, Roskilde Festival in Roskilde (Denemarken); 28 juni, Wibi Soerjadi in Apel doorn; AC/DC in Gent (Bel gië); 29 juni, Ravers religion The Fansay in Groningen; Bon Jovi in Keulen (Did); Princes Trust Festival in Londen; Andre Rieu in Nij megen; Elvis Costello in Am sterdam; 5-6 juli. Rock Tor hout/Werchter; 23-25 augustus, Grand Prix Belgic.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1