Uitbreiding vakantie-oord Lindenberg gaat van start Bromfietsers moeten vanaf 1 juni certificaat hebben fa f|iP Weinig succes voor tennisteams Holten Hindernis Bergruitertjes Holtense touwtrekkers blijken oppermachtig s, HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Scheidsrechter Dick Beldman genomineerd Eerste fase rioleringsplan uitgevoerd Geldt ook voor snorfietsers: Winst voor Marie Elise metjethro Verlies voor handbaldames Groenstroken Keizersweg Kerkdienst Samen op Weg OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN OPENBARE RAADSVERGADERING tJmï i. Uitslag puzzelrit Programma stratenvoetbal Records voor Gijs en Rob DONDERDAG 23 MEI 1996 De uitbreiding van het vakantie-oord De Lindenberg aan de Borkeldsweg is van start gegaan. Er is een begin gemaakt met de aanleg van een rioleringssysteem, waarop dertien nieuwe bungalows zullen worden aange sloten. Als alles volgens plan verloopt zullen de bouw werkzaamheden volgend jaar mei worden afgerond. Dan zal De Lindenberg beschikken over vijftig fraaie luxe bungalows. Eer de werkzaamheden van start konden gaan, moest eige naar J.G. van Lindenberg de nodige gesprekken voeren met het gemeentelijk apparaat. Van Lindenberg is vol lof over de wijze, waarop zowel het ge meentebestuur alsmede diverse ambtelijke afdelingen hem heb ben gesteund. "Iedereen heeft op geweldige wijze meege werkt", aldus Van Lindenberg. Hij runt het bungalowpark sinds 1974, gesteund door zijn vrouw, vier vaste medewerkers en vijf tien part-timers. Zijn vader heeft het park in 1949 aange legd. Op negentig jarige leeftijd volgt hij nog steeds vol belang stelling de bouwactiviteiten, die onder leiding van zijn zoon wor den uitgevoerd. Tot uitbreiding van De Linden berg is met name besloten, om dat de aanleg van de riolering een enorme investering is. Om de kosten te spreiden koos Van Lindenberg voor de uitbreiding met dertien bungalows, zodat de komende jaren mag worden ge rekend op een hogere omzet. De aanleg van de riolering wordt fasegewijs uitgevoerd. Nu wordt alleen het deel aangelegd, waardoor de nieuwe bungalows worden aangesloten. Tot ver na het jaar 2000 worden de overige bungalows groepsgewijs aange sloten, zodat De Lindenberg daarna aan alle milieu-eisen vol doet. Onder leiding van de familie 4;" De uitbredingswerkzaamheden van vakantie-oord De Lindenberg zijn van start gegaan. Foto: wv Van Lindenberg groeide het va kantie-oord uit tot een bijzon der fraai park met zeer luxe bungalows voorzien van ligba- Alle berijders van brom- en snorfietsen moeten vanaf 1 juni een certificaat hebben. Om dit certificaat te behalen moeten jongeren vanaf zestien jaar een theorie-examen doen. Dat geldt voor iedereen, die op of na 1 juni van dit jaar zestien jaar wordt. Inwoners van Holten, die voor 1 juni al zestien jaar of ouder zijn, hoeven geen examen te doen. Dezen kunnen het bromfietscertificaat aanvragen bij het postkantoor hier in Holten. Formeel kan men het certificaat ook aanvragen bij een theoriecentrum van het CBR. In deze regio gevestigd in Zwolle, Apeldoorn en Enschede. ledereen, die op een snor- of bromfiets rijdt, moet vanaf 1 juni het certificaat op zak heb ben of een rijbewijs kunnen to nen. Houders van een rijbewijs worden namelijk niet verplicht om ook nog een certificaat te behalen. Jongeren, die geen rij bewijs hebben, moeten echter een pittig theorie-examen afleg gen. Het is een nieuwe regel, die het ministerie heeft ingevoerd. Het doel is het grote aantal on gelukken, waarbij jonge be stuurders betrokken zijn, terug te dringen. Ongevallen Veel jonge brom- en snorfiet sers raken betrokken bij ver keersongevallen. De reden is onder meer dat de meeste jonge ren de verkeersregels niet goed kennen en zich daardoor vaak niet bewust zijn van de gevaren in het verkeer. Het behalen van een certificaat brengt hierin ver andering. Het theorie-examen voor het certificaat mag men pas doen als men zestien jaar is. Wel kunnen jongeren er zich voor die tijd op voorbereiden. Dat kan thuis, maar men kan ook een cursus volgen. Voor bromfietscursiis- sen en leerboeken kan'men te recht bij diverse rijscholen. De kosten en de duur van de cursus verschillen per rijschool. Men kan ook via Veilig Verkeer Ne derland de cursus „Veilig brom men" volgen om zich op het examen voor te bereiden. Het examen wordt afgenomen in een theoriecentrum van het Centraal Bureau Rijvaardig heidsbewijzen (CBR). De rij school kan iemand aanmelden, maar dat kan men ook op per soonlijke basis. Mensen, die zich aanmelden, krijgen een aan- vraagkaart voor het bromfiet sexamen, die men moet meene men naar het examen. De kaart kost iets meer dan vijftig gulden. De kosten van het examen en het certificaat zijn daarbij inbe grepen. Het examen bestaat uit vijftig vragen over verkeerssi tuaties waarop men met ja of nee moet antwoorden. Meer dan vijf vragen mag men niet fout hebben. Iemand, die slaagt, krijgt het certificaat onmiddel lijk mee. Mensen, die voor 1 juni al zes tien zijn en dus geen examen hoeven te doen, maar niet over Bromfietsers moeten een vanaf 1 juni. een rijbewijs beschikken, kun nen op het postkantoor een cer tificaat aanvragen. Dat kost 25 gulden. Men moet een pasfoto meenemen en een geldig identi- rijbewijs of certificaat hebben Deze week hebben 21 teams gespeeld (de donderdagteams speel den niet) en helaas hebben maar 6 teams gewonnen. Vrijdag heren-1 kon niet winnen en dus zijn er nu nog 4 teams die nog ongeslagen zijn. Dinsdag dames-1 nog ongeslagen met 15 punten moet dinsdag tegen Gerner die lx verloren maar ook 15 punten heeft; Holten moet dat winnen. Woensdag mix-2 is ook nog ongeslagen, zij staan met punten gelijk met Paf, die van hen met 2-3 verloor. Zaterdag jeugd mix 17jr heeft ook weer gewonnen en zijn in hun poule de enige die nog niet verloren heeft. Zaterdag senio ren mix-1 zijn ook nog ongesla gen, maar moeten volgende keer naar Bcukersweide die ook nog ongeslagen is en alles met 5-0 of 4-1 wint. Volgende week spelen alleen de teams van dinsdag, woensdag en donderdag i.v.m. Pinksteren. Uitslagen van week 20: DINSDAG DAMES: Holten 1 - Enter 1= 3-2; Holten 2 - Nij- verdal 2= "1-4; Holten 3 - Scha- pekolk 6= 1-4; WOENSDAG JEUGD MIX: Holten 1 - Haarle 1- 1-4; Holten 2 - Ens SV 1=5- 0; JONGENS: Holten 1 - Bos baan 1= 2-3; MEISJES: Holten 1 - Dev.LTC 1=1-4; VRIJDAG WPRFV- Holten 1 Vm^-i 1= 1-4; Holten 2 - Ittersum 2= 0-5;. ZATERDAG JEUGD MEISJES 15 jr.: Holten 1 - Veenhorst 1= 1-4; MIX 17 jr.: Holten 1 - Bathmen 1= 4-1; JONGENS 17 jr.: Holten 1 - Dedemsvaart 1 2-3; ZATER- DAG SENIOREN MIX: Hol ten 1 - Weerselo 1= 3-2; Holten 2 - Maricnhcem 1 3-2; Holten 3 - Wegdam 2= 2-3; Holten 4= vrij; HEREN: Holten 1 - Wit- tien 1 2-3; Holten 2 - Stouwe 4= 0-5; ZONDAG MIX-SEN.: Holten 1 - Rijssen 1= 0-8; MIX- JUN.: Holten 1 - P.Braband 3= 5-3; MIX 35+: Holten 1 - Does burg 1= 2-3; HEREN 35+: Holten 1 - De Slenk 1 2-4. Districts Jeugd Kampioen schappen: Van TC Holten is alleen Jidde Wessels tot de finale-ronde doorgedrongen, die zaterdag, zondag en maandag gespeeld worden bij Park Braband, gele gen aan de Parksingel te Schalk haar. Degenen die eens willen kijken naar de beste jongens en meisjes van Overijssel t/m 12, 14 en 16 jaar zijn daar van harte welkom. Maandagmiddag zijn de 6 finales gepland. Tijdens het Hemclvaartcon- cours te Vriezenveen behaalde Marie Elise Dollekamp in de M2 dressuur tweemaal een overwin ning met haar paard Jethro ME. Tijdens haar eerste proef be haalde ze 152 punten. Terwijl er in de tweede proef maar liefst 172 punten werden verzameld. Ook Gerrie van Lies reed goed met Juliette, zij behaalde 165 punten en een tweede prijs in de L dressuur. den, centrale verwarming, tele visie-aansluiting en andere mo derne voorzieningen. De gasten komen het hele jaar naar De Lindenberg, waar behalve bun galows, een fraaie kantine be schikbaar is, een zwembad, een wasserette, een tennisbaan, een midgetgolfgelcgenheid en een speeltuin. Van Lindenberg hoopt overigens, dat de ge meente binnenkort besluit tot aanleg van een kabel, zodat zijn gasten in de toekomst ook de gelegenheid krijgen om bijvoor beeld naar TV Oost te kijken. In de beperkte competitie van het afgelopen weekeinde kwam dames 2 thuis in aktie tegen HHZD 2. De gasten waren in de eerste helft dui delijk sterker en leidden bij rust ver diend met 5-9. Na de rust kreeg Holten het betere van het spel en kwam men terug in de wedstrijd. Ondanks de grote inzet zag Holten geen kans meer de opgelopen ach terstand ongedaan te maken. Eind stand 10-12. De junioren keken in de thuiswedstrijd tegen Raalte 2 bij rust tegen een 2-3 achterstand aan. Na de pauze werden de zaken be ter aangepakt en wist Holten de achterstand om te zetten in een ver diende 10-5 zege. Een aantal bedrijven aan de Kei zersweg krijgt van de gemeente de mogelijkheid een deel van de groenstroken voor het bedrijf aan te kopen. Het gaat om vier of vijf bedrijven, die elk twee meter groenstrook voor de deur kunnen kopen. In principe krijgt ieder bedrijf aan de Keizersweg de gelegenheid tot aankoop van stroken grond, maar lang niet alle bedrijven bleken geïnteres seerd. tietsbewijs. Deze zaken moet men ook meenemen als men examen doet. Voor meer informatie kan men bellen met het CBR: 0263238700 of Veilig Verkeer Nederland: 035-5248800 of de algemene informatielijn van Postbus 5106-8051 Tweede pinksterdag, 27 mei, om 9.30 uur wordt er een S.Q.W. (sa men op weg) dienst gehouden. Deze gezinsdienst wordt gehou den op Kalfstermansweide en draagt als thema: 'Feest van de adem'. Voorganger in deze dienst is ds. •S.M. Roozcnboom. Met een klei ne verrassing wordt de jeugd bij de dienst betrokken. Aangezien er een beperkt aantal stoelen aan wezig is, wordt men verzocht zelf stoelen mee te brengen. De werkgroep die deze dienst or ganiseert zou het op prijs stellen, wanneer er na afloop van de dienst koffie gedronken zou kunnen worden. Een ieder wordt daartoe verzocht om koffie, thee (in een thermoskan), ranja en overige be nodigdheden mee te nemen. Op deze wijze hopen we'bi j elkaar' te kunnen komen en 'het feest van de adem' voort te kunnen zetten in het feest \an 'samen delen'. Wanneer het weer tegenzit, wordt de dienst verplaatst naar de Hervormde Kerk (Doroskerkb 1. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen terrasoverkapping Motieweg 23; 2. Kapvergunning is verleend voor: - 5 sparren en 2 berken Blikkertweg 5; - 3 berken en 1 Amerikaanse eik Langstraat 2; - 1 lariks Kolweg 31; - 6 eiken, 6 dennen, 4 berken en 1 Amerikaanse eik Winkelbergweg 34; - 6 dennen Vianenweg 88; - 3 dennen en 1 beuk Vianenweg 48: 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - openlucht-kerkdienst gereformeerde kerk Holten (27 mei 1996) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. De raad van de gemeente Holten vergadert op dinsdag 28 mei 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: voorstel inzake vaststelling van de „Verordening éénmalig rioolaansluitrecht 1996"; voorstel inzake vaststelling van het Ammoniakreductieplan van de gemeente Holten; voorstel inzake vaststelling van de „Verordening uitsluiting voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Holten 1995; voorstel inzake beschikbaar stellen krediet reconstructie Espelodijk tussen de Vijfhuizenweg en de Maneschijnsweg; voorstel inzake onderzoek technische staat zwembad Twenhaarsveld; voorstel tot aansluiting bij het Halt-buro Zwolle e.o.; voorstel inzake aangaan grondtransactie (grondru.il Brummelsteeg) met de heer A. M. van der Laan, Oude Deventerweg 39; voorstel inzake eervol ontslag directeuren openbaar basisonderwijs. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. tV-V Sgi-i $0UWK0RUr 4INKERT \00PMAN Tijdens het concours van de Bergruitertjes op Hemelvaartsdag bood de heer H. Pinkert (midden) een hindernis aan aan de voorzitter van de Bergruitertjes de heer G. de Roos. Het betreft een sponsoractie van het bouwbedrijf Pinkert Koopman. Volgende week publiceren we de uitslagen van het concours. Foto: WV Drieëntwintig deelnemers na men zondag deel aan de maan delijkse puzzelrit van MAC De Holterberg. De circa 40 kilome ter lange route voerde ditmaal door Beuseberg, Holterbroek en Neerdorp. Na terugkeer in 't Stuurhuus werd de uitslag be kend gemaakt. A-klasse: 1. R. Eerhard, Hoogeveen 159 strfp.; 2. Maris, Gasseltenijenvee 192 strfp.; 3. Oolbekkink, Holten 198 strfp. B-klasse: 1. B. Mark voort, Holten 225 strfp.; 2. G. Knobben, Haarle 235 strfp.; 3. J. Vincent, Holten 244 strfp. Poe delprijs: Westerveld, Apeldoorn 389 strpf. In plaats van op de gebruikelijke zondagmiddag, wordt de volgende rit zaterdag 15 juni gehouden. Het vertrek is dan om 19.30 uur. Op de vierde competitiedag bij ttv Bathmen deed OKIA goede zaken met een eerste plaats zo wel de 640 kg A klasse en in de jcugdklassc. In de 640 kg A klasse werden de eerste punten tegen Olden Ei bergen vlot binnen gehaald, daarna kwamen de grootste concurrenten tegen elkaar aan het touw Eibergen - Bisons. Een prachtige wedstrijd, waarbij de eerste trekbeurt eindigde in No Play (beide ploegen 3 waarschu wingen - geen winnaar). Hierna moest men direct weer aan het touw en werd na een lange tijd de overwinning behaald door Eibergen, dat ook de tweede trekbeurt in winst omzette. Daarna trad OKIA aan tegen Heure en Erichem. Beide wed- Onze plaatselijke voetbal scheidsrechter Dick Beldman is door de districtscommissie ge nomineerd voor het fluiten van een wedstrijd om het algeheel kampioenschap van de zater dag-amateurs. Naar aanleiding van rapportage zijn landelijk to taal 12 arbiters geselekteerd, waarvan de helft weer afvalt. In de week na pinksteren, als de kampioenen van de eerste klas sen bekend zijn, wordt ook be- W anneer er nog jongens zijn die in een straat wonen waar geen elftal is, is er de mogelijkheid zich los op te geven bij A. Onge- na, tel. 363790 Dan het programma: 9.00 uur: Canadastraat Kieftenbelt; Schoutenstraat - Beuseberg; Borkcld - Köllingserf. 9.35 uur: Dorpstraat Vixseboxsestraat; Noordenbergstraat - Holterbroek; Kolweg - Larenseweg. 10.10 uur: Canadastraat - Erve Joost; Schoutenstraat - Look; Borkeld - Dijkerhoek. 10.45 uur: Kieftenbelt Dorpstraat; Beuseberg Noordenbergstraat; Köllingserf - Kolweg. 11.20 uur: Vixseboxsestraat - Erve Joost; Holterbroek - Look; Larenseweg - 11.55 uur: Dorpstraat; Dijkerhoek. Canadastraat Schoutenstraat Noordenbergstraat; Borkeld - Kolweg. 12.30 uur: Kieftenbelt - Vixseboxsestraat; Beuseberg - Holterbroek; Köllingserf Larenseweg. 13.05 uur: Dorpstraat - Erve |oost; faoordenbergstraat - Look; Kolweg - Dijkerhoek. 13.40 uur: Canadastraat Vixseboxsestraat; Schoutenstraat - Holterbroek; Borkeld Larenseweg. 14.15 uur: Kieftenbelt - Erve Joost; Beuseberg - Look; Köllingserf - Dijkerhoek. 15.00 uur: Winnaar poule - Winnaar poule; Winnaar poule - beste no. 2. 15.45 uur: v erliezer veld 1 - verliezer veld 2; W innaar veld 1 - Winnaar veld 2. kend welke scheidsrechters uit eindelijk in aanmerking komen. Mocht Beldman bij de gelukki gen zijn, dan wordt het de twee de keer dat hij een dergelijke toppet krijgt toegewezen. In mei '93 floot hij de wedstrijd Kozak ken Boys - Katwijk, ook om het kampioenschap van Nederland. Voor aanstaande maandag (2e pinsterdag) is de Holtense arbi ter aangesteld voor de laatste en tevens beslissende wedstrijd om het periode-kampioenschap van de tweede klasse tussen Excel sior '31 en A.V.W. uit Wester voord. De wedstrijd in Rijssen begint om 18.00 uur. Gijs en Rob Marissink hebben tij dens de duizend meter hardlopen v oor pupillen beiden via een over winning een persoonlijk record ge lopen. Gijs liep bij de pupillen A. de afstand in 3.28,1 en Rob bij de pu pillen B. in 3.41 minuten. De pupil lenstrijd onderbrak het program ma van de Nederlandse kampioen schappen meerkamp voor senio ren, dat in Enschede werd gehouden. strijden werden door het mooi op spanning trekkende OKIA gewonnen. Vervolgens kwam de wedstrijd OKIA-Eibergen. Eibergen bleek nog enigermate aangeslagen van de wedstrijd te gen Bisons. De trekbeurten wer den mede door aanmoedigingen van het Epep-team langs de zij lijn gewonnen door OKIA. Ook de wedstrijden tegen respectie velijk Vios Bisons, Herwijncn en Vorden werden omgezet in punten. OKIA keerde derhalve tevreden huiswaarts in de we tenschap dat ze nu één punt achter koploper Eibergen staan. In de jeugdklasse bouwden de jongens een voorsprong op van 9 punten ten opzichte van de naaste concurrent Heure, dat deze dag zeer slecht presteerde en slechts 6 van de 16 punten binnensleepte. OKIA behaalde de volle 16 punten en blijft hier mee dus koploper in het klasse ment. Met nog 4 competitieda- gen te gaan wordt het voor Heu re steeds moeilijker om nog win naar te kunnen worden in de jeugdklasse. In de ochtenduren werden de wedstrijden in de 680 kg klasse afgewerkt. In deze klasse, waar in OKIA in de A klasse een combi natieteam heeft met Half weg Boys uit Lonneker, werden zeer belangrijke punten ge scoord. De ploeg staat nu 3 punten achter nummer twee Vios Bisons. In de 680 kg B klasse ging het minder goed dan de vorige keer. Waar vorige keer nog 16 punten werden ge stoord, moest men nu genoegen nemen met 13 punten. Door dit gevoelige verlies voelt het team nu de hete adem van de Buffels in hun nek, die slechts twee punten achter staat, hetgeen de volgende competiticdag een spannende wedstrijd garan deert.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5