Enkco bouwt op plek van vroegere disco Holten wordt steeds vaker doelwit van snelle krakers Nationale Olympische Sanering bodem Dorpsstraat voor woningbouw van start Hennie en Marie vijftig jaar samen De SchegDeventer Feest van Beuseberg bijzonder geslaagd Puzzeltocht Vriendenschaar Vergunning voor Catalpa- Orgelconcert Cursus voor ambtenaren Lokale politie doet mee aan project Veilig Wonen Toch schoolreisje dankzij hulp van Oad in Holten ADRIAAN PAULEN "l3 Kleuters exposeren Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 23 MEI 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Vrijdag 24 mei zijn Hennie en Marie Rustebiel vijftig jaar getrouwd. Ze leerden elkaar kennen in Coevorden. Ze deden alles in drieën: drie jaar verkering drie jaar verloofd en drie jaar na het huwelijk een dochter. Door het werk van Hennie bij de NS verhuisde het ge zin menigmaal en kwam tenslotte in Holten terecht. Waar Hennie in verschillen de functies bij menigeen be kend zal zijn. Ook Maric bouwde een sportief leven op, ze tennist nog steeds en verricht daarnaast de nodige werkzaamheden thuis op de computer voor de vereni gingen waarbinnen zij actief is. Beide houden van kaar ten, bridgen en klaverjassen. Borduren is echter ook een zeer grote hobby van Marie. Bovendien houden beide veel van reizen, en hebben ze ondertussen zo ongeveer heel Europa en menig land daarbuiten gezien. Samen met de familie waaronder de twee kleinkinderen wordt zaterdag feest gevierd. Foto: WV Het vleesverwerkende bedrijf Enkco bouwt een demonstratie restaurant. Het restaurant ver schijnt aan de Waagweg op de voormalige plek van discotheek De Waag. Het demonstratieres taurant wordt gecombineerd met een ontvangstcentrum voor zakenrelaties van Enkco. Het nieuwe pand zal worden ge bouwd in de vroegere stijl van het oude café De Waag. Het nieuwe pand wordt gebouwd in opdracht van eigenaar Jos Kamphuis, die een huurover eenkomst met Enkco heeft ge sloten. De nieuwe plannen werden mo gelijk dankzij de medewerking van Johan Tuitert. Tuitert was de exploitant van de discotheek De Waag, die vorig jaar septem ber door een brand werd ver woest. Hij beschikte over een doorlopend huurcontract, maar na uitvoerig overleg met Kamp huis besloot hij van zijn rechten af te zien en is inmiddels een schoonmaakbedrijf begonnen. Frans Noordam, directeur van Enkco, greep de mogelijkheid om ter plaatse een restaurant en ontvangstcentrum te vestigen met beide handen aan. Volgens hem biedt de huidige bedrijfs kantine te weinig ruimte om de vele zakenrelaties en groepen, die op bezoek komen, op te vangen. Enkco wil straks bij het ontvangen van groepen onder meer bekende koks inschakelen. De Nijverdalse chef-kok Henry Op de plek waar de discotheek afbrandde bouwt Enkco een nieuwe ontvangsthal en demonstratiekeuken. Langendijk is mede voor dit doel reeds in dienst genomen. De bouwwerkzaamheden gaan na de bouwvakantie van start. Er komt onder meer een restau rant, een spoelkeuken, een koel cel, een vriescel, een magazijn, een voorbercidingsruimte, twee laboratoria, een centrale hal en kantoren. Tweede Pinksterdag houdt de C.J.V. De Vriendenschaar bij mooi weer een fietspuzzeltocht. Ook dit jaar hebben ze weer een 'mooie route uitgezet langs bos en water, met af en toe een onderbreking voor een drankje en een spelletje. Vertrekken kan vanaf 13.30 uur bij gebouw Ire ne. De eigen bijdrage is 2,50 gulden en kinderen tot en met De vergunning voor kinder opvang Catalpa aan de Lageweg is verlengd. B W hebben hiertoe besloten. Eens in de zoveel tijd wordt een ver plichte controle uitgevoerd. Onder meer wordt gekeken naar de vakbekwaamheid van de leidingen de aard van de in richting van de opvang ruimtes. 11 jaar mogen gratis meedoen, wel wordt verzocht zelf een pen of potlood mee te brengen. Vrijdag 24 mei wordt door de heer Jan Willem Docter uit En schede een orgelconcert gege ven in De Kandelaar. Het con cert-programma heeft een ro mantisch karakter en omvat on der andere werken van Handel, Martini, Salome, Wesley, Asma en liedbewerkingen van de heer Docter zelf. Hel concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Vijftien medewerkers van de ge meente Holten gaan op cursus. Het betreft een ploeg ménsen, die werkzaam zijn in de buiten dienst. Het betreft de cursus "Veilig werken aan de weg", die in het kader van het ARBO- beleid wordt gegeven. „Weg van de snelweg criminaliteit". Dat is de naam voor een bijzondere vorm van criminaliteit, waarmee alle plaatsen in Twente aan de Al steeds vaker worden opgeschrikt. Ook Holten. Een groep inbrekers steelt in Amsterdam een auto en rijdt er in de avonduren mee naar het oosten over de Al. 's Avonds laat of aan het begin van de nacht rijdt de groep een willekeurig dorp of stad binnen, pleegt een aantal woningkra- ken en rijdt vervolgens met de buit terug naar de hoofdstad. Museum Bos Het natuurmuseum Bos Dierenwereld krijgt een nieuw diorama. Kees Bos brengt de omge vingvan de Holterbergin een schilderij over twintig meter in beeld. Lindenberg De uitbreiding van het vakantie-oord De Lindenberg is van start ge gaan. Er is een begin gemaakt met de aanleg van een riolerings systeem. Meermanskamp De Sportcommissie van Holten heeft oog voor het vandalisme op Meermanskamp. Een nieuwe omheing van het sportcomplex staat hoog op de prioriteitenlijst. Zaterdag 1 juni a.s. IN SPORT- EN RECREATIECENTRUM Olympische Beweging Het is overigens niet de enige vorm van criminaliteit, waarmee Holten de laatste tijd wordt ge plaagd. Randgroepjongeren uit plaatsen als Almere, Utrecht en Lelystad weten ook steeds vaker de gemeenten aan de Al, zoals Holten te vinden. Daarnaast is er naast de „gewone" criminali teit van plaatsgenoten de over last van drugsverslaafden uit plaatsen als Deventer en Alme lo, die Holten aandoen. Volgens politiewoordvoerder Jan Koops, die als projectleider Veilig Wonen aan de weg tim mert in onder meer Holten, heeft de politie begin dit jaar een goede slag geslagen door een groep daders uit Almere in te rekenen, die diverse inbraken hebben gepleegd in de eerste maanden van dit jaar. Een groep drugsverslaafden uit Deventer is inmiddels „in kaart" gebracht. Het wachten is op het moment, dat de politie ook deze groep kan inrekenen. Tegen alle vormen van inbraak is de politie IJsselland bezig om preventief op te treden. Vooral door het geven van voorlichting aan de burgerij. De meest brutale vorm van cri minaliteit is ongetwijfeld, die met een populaire aanduiding „Weg van de- snelweg criminali teit" wordt genoemd. Alle plaat sen aan de Al in Twente worden ermee geconfronteerd. Volgens Koops zijn met name illegale Joegoslaven uit Amsterdam op deze wijze actief geweest in Hol- Zijn collega Wim Dierkx, woordvoerder van de regiopoli tie district Noord-West Twente, zegt dat deze vorm van wonin ginbraak al wordt gepleegd sinds de Al naar Twente werd doorgetrokken. „Een aantal ke ren hebben we de daders kun nen achterheen, Daardoor we ten we dat het vooral gaat om. mannen uit Amsterdam. Ze vor men groepjes van drie tot vier man. Steeds wisselend van sa menstelling. De werkwijze is steeds hetzelfde. Ze kraken een auto in Amsterdam en rijden de Al op richting het oosten van het land. Met name slaan ze toe in het weekend, op vrijdag- en zaterdagavond. Ze rijden een willekeurige plaats binnen en kijken in een willekeurige wijk naar huizen, die leegstaan of waar de verlichting niet brand." Aan de manier van inbreken kan de politie achterhalen, dat het om deze doelgroep gaat. De pakkans is volgens Dierkx niet erg groot, vanwege de wijze waarop de inbrekers optreden. Hun verdwijningstech'nieken zijn zeer geraffineerd. Lef Dierkx is van mening, dat het hier niet gaat om drugsverslaaf den. Drugsverslaafden plegen vaak snelle en voor hun doen wat gemakkelijkere overvallen, zoals autokraken, winkeldief stallen en tasjesroof. „Voor wo ninginbraken moet je wat meer in je mars hebben. Je moet lef hebben om een woning te door- Dankzij Oad Reizen konden de zeventig leerlingen van de groe pen vier, vijf en zes van basis school De Akkerwinde in Bid dinghuizen afgelopen dinsdag alsnog hun hart ophalen in Avonturenpark Hellendoorn. Toen vorige week bekend werd dat het schoolreisje vanwege het faillisement van de busmaat schappij die de trip zou uitvoe ren moest worden afgeblazen, zagen de ontgoochelde kinde ren een 'droom' in rook opgaan: geen busrit, geen pretpark, geen lol, noem maar op. Oad toonde zich spontaan de reddende en gel en regelde direct busvervoer, zodat de dolgelukkige kinderen zich tóch een dag naar hartelust konden uitleven en in één klap alle narigheid vergeten was. Ook Holten is steeds vaker het doelwit van lieden die een snelle kraak zeten. Foto: Archief Tubantia Om het project voor de bouw van 48 seniorenwoningen aan de Dorpsstraat mogelijk te maken is een bègin gemaakt met de sanering van de vervuilde grond. De werkzaamheden worden uitgevoerd onder toezicht van Tauw Milieu. Het bedrijf Subat is verantwoordelijk voor do bodemsanering van de voormalige EHAG (Eerste Holtense Automobiel Garage) en de sanering van de voormalige smederij Maats wordt uitgevoerd door Broerius. Deze week worden de werkzaam heden afgerond, waarna wordt begonnen met het bouwrijp maken van de gronden. Onmiddellijk na de bouwvakan tie wordt een start gemaakt met de bouw van 48 seniorenwonin gen. Het project wordt uitge voerd in opdracht van de Stich ting Onze Woning is samenwer king met de gemeente Holten en het bouwbedrijf Voordes. Voor de realisatie van het project heb ben deze drie partijen een over eenkomst gesloten. De project leiding is in handen van de heer P.M.J. Loeffen van Onze Wo ning. Volgens Loeffen wordt aan de Dorpsstraat een uniek project gerealiseerd. Het betreft de I bouw van 48 seniormwnnin- gen, die met relatief kleine ingre pen in een later stadium kunnen worden omgebouwd tot aange paste woningen voor mensen met een handicap. De meeste woningen krijgen twee slaapka mers. Er komen zes woningen met één slaapkamer. Aan de Dorpsstraat komen twee bouw blokken met drie woonlagen. Dwars daarop in de richung van de Gaardenstraat komen twee woningblokken. Voor de mees te woningen bedraagt de huur prijs straks 768 gulden per maand. Voor enkele woningen, waar geen subsidie voor wordt toegekend, geldt een huurprijs De sanering van dc grond, waar 48 woningen aan de Dorpsstraat komen, is van start gegaan. Foto: jo van 900 gulden per maand. De woningen liggen gelijkvloers of zijn bereikbaar met een lift. Vier portiek-etagewoningen zijn al leen per trap bereikbaar. In juli volgend jaar worden de wonin gen opgeleverd. De toewijzing van de woningen gaat dit najaar van start. Uniek in de overeenkomst tus sen de drie betrokken partijen is onder meer, dat de gehele uit voering geschiedt onder verant woordelijkheid van Onze Wo ning, inclusief de aanleg van de infrastructuur. Zodra het gehele project is geraliseerd door Voor des, zal Onze Woning het open bare gebied weer overdragen aan de gemeente. zoeken. Dat vereist zelfbeheer sing en dan moet je niet stoned zijn." Gaatjes boren Jan Koops weet inmiddels uit er varing, dat de brutale inbre kers uit het westen vaak gebruik maken van het zogenaamde gaatjes boren. Onder de klem men van een raam wordt door het kozijn een gaatje geboord van twaalf milimeter. Dqor het gat. kan de inbreker een soort haak steken, waarmee hij de ra men van binnen openmaakt. Het aanbrengen van degelijk hang- en sluitwerk kan deze vorm van inbraak voorkomen. Om de burgers van onder meer Holten over het treffen van maatregelen tegen diefstal te in formeren is de politie met een uitgebreide voorlichtingscam pagne gestart. „Iedereen, die met ons contact opneemt kan advies op maat krijgen, zowel particulieren alsmede buurtver- engingen bijvoorbeeld", aldus Koops, die vertelt dat een infor matie-avond in het gemeente huis van Holten eerder dit jaar veel belangstellenden trok. Het onderwerp houdt kennelijk ve len in Holten bezig. Holten is volgens Koops van wege dc ligging aan de Al dan Ook extra gevoelig voor inbraak risico's. „We adviseren iedereen om maatregelen te treffen. Het gaat niet alleen om materiële schade te voorkomen, maar ook immaterële schade. Het is voor niemand een prettig idee te we ten dat er zomaar een vreemde in je huis is geweest. We weten uit ervaring, dat veel mensen het daar heel moeilijk mee hebben. Bovendien is het voor velen moeilijk te verwerken als blijkt dat dierbare erfstukken zijn ont vreemd." Keurmerk Volgens Koops houden verze-ke- ringsmaatschappijen bij het berekenen van premies nu reeds rekening met mensen, die pre ventieve maatregelen nemen. Er worden onder meer subsidies verstrekt door maatschappijen en een enkele landelijke maat schappij geeft al korting op de verzekeringspremie als de eige naar van een woning over het zogenaamde politiekeurmerk beschikt. „De ontwikkeling is zo, dat ik rustig durf te stellen dat de mensen over vijf jaar gedwongen worden om maatre gelen tegen inbraak te treffen, omdat anders de prdmies veel hoger zullen uitvallen. Vooral daar waar het gaat om nieuw bouw adviseren we de mensen om onmiddelijk het juiste hang en sluitwerk aan te brengen. Goed materiaal is duur, maar als je toch eenmaal aan het bouwen bent, kun je die post beter gelijk /meenemen, omdat je bij vervan ging later nog meer geld zult kwijtzijn." Mensen, die bij de gemeente Holten een bouwvergunning aanvragen, worden reeds auto matisch gewezen op een folder van dc politie met voorlichting over deze materie. Maar het blijft volgens Koops beslist niet bij het verstrekken van een fol der alleen. „Wij worden als poli tieorganisatie met het project Veilig Wonen steeds meer bij bouw- en renovatieprojecten betrokken. Alle aspecten van veiligheid nemen we dan mee. Zaken als de aanleg van parkeer plaatsen in een wijk, lichtpunten achter woningen, dc aanleg van bosschage en de aanleg van tun nels bijvoorbeeld, daar geven wij adviezen over. Tunnels zijn bij voorbaat onveilig voor vrou wen om door te rijden. Het uiteindelijke doel van onze in breng is dat we het sociale ka rakter van de wijk terugbrengen."Wie meer in- In het Medisch Centrum aan de Keizersweg -zijn sinds deze week de schilderijen te zien die ge maakt zijn door de groepen l en 2 van dc Holter Enkschool. Be gin dit jaar hielden zij een pro ject over 'ziek zijn' en werd er door de huisartsen gevraagd of de door de kinderen gemaakte schilderstukken tentoongesteld konden'worden in het Medisch Centrum. De kinderen hebben in hun werk stukken alle aspecten van het ziek zijn laten zien. Zo zijn er onder an dere tekeningen van een dokter; medicijnen; het ziekenhuis en zelfs een drieluik rond de ziekenauto. formatie wenst, kan rechtstreeks contact opnemen met Jan Koops: 0572-355502. HENGELO 2e Pinksterdag 27 mei 15.00 uur FBK stadion. De zeepkistenrace vormde het feest van Beuseberg. een van de hoogtepunten tijdens Foto: WV Het voorjaarsfeest van de Beuseberg mag zeer geslaagd worden genoemd. Drie jaar ge leden ontstond naar aanleiding van het voorjaarsfeest ook de buurtvereniging, waarvan te genwoordig bijna elke Beuseberger lid is. Woordvoerder Wim Jansen was met de opkomst zeer tevreden. Toegespitst Vrijdag waren de festiviteiten vooral toegespitst op de leden van de buurtvereniging, zaterdag was Holten en omgeving welkom in de feesttent aan dc Evertjesweg. Het grootste evenement was vrij dag het koningschieten, waar pas na tweeeneenhalf uur het ver- losende schot viel. Schutterskoning van de Beuseberg is voor 1996JanJansen (Menum). Van jong tot oud werd nadien ge zellig feest gevierd in de tent waar vooral het nummer 'heb je al ge hoord van de zeven' veel indruk maakte. De zaterdag stond vooral in het te ken van de zeepkistenrace. Voor dit spektakel melden zich 40 deel nemers. Hieronder slechts een compleet dames team die de uit daging met de vijf meter hoge hel ling aandurfde. Geheel on geschonden verliep de strijd met, menige kist belande in de sloot of kreeg pech onderweg. Grote snelheid Met grote snelheid vlogen de 'ge vaartes' over de ongeveer 75 meter lange baan. G van E (bij voetbal lend Holten welbekend) bezorgde zichzelf een kompleet nat pak door volledig gebruik te maken van 'de waterbak' aan het eind van de baan. Door de hoge snelheid "het gaat binnen tien seconden" aldus Gert, vergat hij zelfs de gong. Door dis kwalificatie van de gebroeders Haan ging de eerste plaats naar Erik Huzen. Origineelste De prijs voor het origineelste voer tuig werd na loting gewonnen door de Huiskes-cJan, en de pechprijs kwam terecht bij de oudste deel nemer in het veld Broer Pekkeriet. Afgesloten werd met een 'onmeu- nig Beusebargsfeest' aldus Wim

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1