Marieke Mulder krijgt les van Engelse instructeur Bouw scouting blokhut vordert zeer vlot Reconstructie Espelodijk overschrijdt negen ton HOLTENS NIEUWSBLAD B e vri j dingslo op rond Meermanskamp i Holtense amazone krijgt als enige Nederlandse stage aangeboden Eind vorige week pannenbier OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN BOUWAANVRAGEN OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN BEKENDMAKING MELDING BESLUIT AKKERBOUWBEDRIJVEN MILIEUBEHEER Reisje NBvP Dijkerhoek Derde prijs voor Daphne Programma op 4 mei DONDERDAG 2 MEI 1996 Het geluk lacht Marieke Mulder (18) toe. Na alle successen die ze nu al op zak heeft, is ze als enige amazone in Nederland uitgekozen voor een drieweekse stage bij de beroemde ^Engelse ruiter en springinstructeur Julian Trevor Roper. De laatste twee weken van mei en de eerste week van juni brengt Marieke met twee van haar paarden door in de omgeving van Cambridge: Equipe's Bonanza Joe ('BJ') en Equipe's Win chester. Trots? „Wat dacht je! Natuurlijk ben ik blij en hartstikke trots dat ik het geworden ben!" Marieke vertelt dat de stage bekostigd wordt door het Leo van der Kar-fonds. /Eenmaal per jaar stelt het fonds jeugdsporters (van tal van uiteenlopende sporten) in staat een stage te volgen in Europa. Marieke werd via de Nederlandse Samengestelde Wedstrijd sport Vereniging voorgedragen door de Nederlandse Hippi sche Sportbond. De enige amazone in het hele land die deze eer ten deel valt. In hippische kringen heeft Marieke Mulder dan ook een prima ,naam opgebouwd en grossiert al lang in allerlei prijzen. Daaron- der enkele malen Europees kampioen (ook met het EK- j team), nationaal kampioen, KNF-kampioen (haar eigen bond), Overijssels kampioen en verscheidene malen zilver. Be- ►jgonnen op zesjarige leeftijd, J reed de Holtense al twee jaar f later haar eerste wedstrijd. Na verbonden te zijn geweest aan t ponyclub De Bergruitertjes en ►i de ponyclub Delden, is ze nu lid van de Landelijke Rijvereniging De Bergruiters in Holten. Vorig jaar maakte Marieke de over- stap van de pony's naar de paarden. V eliswaar een hele verandering, maar een verandering ten goede, ijwant ze voelt zich er zeer wel bij, ofschoon ze in de paardenwe- reld wel tot de jongere garde hoort. De succesvolle Holtense I wordt al geruime tijd begeleid I door Roeli Bril, vader van de landelijk zeer bekende Roelof Bril. Eenmaal per week komt de Warnsvelder daarvoor naar Holten, waar Marieke inmiddels (zes paarden op staf heeft staan. jHaar succesvolle pony Equipe's Romeo, waarmee ze anderhalf jaar geleden Europees kam pioen werd in Hasselt, is intus sen verkocht. Military Haar voorkeur in de hippische sport? „De military," klinkt het spontaan. Ze voegt daar direct aan toe dat ook een moeilijk springparcours haar boeien kan. Ingewijden weten direct dat de military het zwaarste onderdeel is in de paardensport. Tot nu toe rijdt Marieke voornamelijk kor te militaries in samengestelde wedstrijden, maar de echte mili tary komt steeds nadrukkelijker in beeld. Zo'n wedstrijd omvat dressuur, steeple (hardrijden, waarbij natuurlijke hindernissen moeten worden genomen), cross en springen. Na de drie weken in Engeland, waar ze een korte military rijdt, volgt eerst een (privé) weekje Atlanta (Olympische Spelen), maar veel tijd voor vakantie is er niet, want eind augustus staat in het Schot se Blair Castle het Europees Kampioenschap (echte) military voor junioren tot en met 18 jaar op het programma. Volgens moeder Mulder vergelijkbaar met de military in Breda. Overi- Marieke Mulder met Equipe's Handsome in aktie op de vorig jaar in Bathmen gehouden korte military. Eigen foto gens heeft Marieke zich daar ook al voor gekwalificeerd, daar ze in Helvoirt onlangs in de zwaarste klasse ZZ met 'BJ' op een tiende plaats eindigde. In die wedstrijd waren hindernissen opgenomen die ook onderdeel vormen van de grote military. Eveneens in Helvoirt werd Ma rieke met Equipe's Handsome op de internationale cross eerste en zesde met Winchester. Ko mend weekeinde komt Marieke Mulder met Beezy in de ring op een springparcours in De Wijk. Een week later neemt ze met Winchester deel aan een korte military in het Belgische Tonge ren en op Hemelvaartsdag is ze met Rhapsody paraat op een samengestelde wedstrijd in Ambt-Dclden. Enkele dagen geeft ze er opnieuw acte de presence met 'BJ' op een be langrijke internationale wed strijd. Extra stalruimte Een leven zonder paarden is bij Marieke ondenkbaar. Mariekes grote wens is ook om op den duur zelf te starten met een eigen stal/bak. Zo mogelijk hier in Holten, thuis bij mijn ou ders." Vorig jaar slaagde ze voor het mavo-exafrien en begon aan een meao-opleiding. „Toen ik echter vernam van de stage en ik daardoor toch het schooljaar niet kon afmaken, ben ik in maart gestopt. Nu werk ik 's ochtends met de paarden en in de stal, 's middags help ik in de zaak van mijn vader. In septem ber begin in aan een opleiding, Dinsdag 7 mei staat wederom de Bevrijdingsloop op het pro gramma. Elf jaar geleden was de eerste editie, als leuke dagopvul ling tijdens de viering van de 'veertig jarige bevrijdeing. In de loop der jaren is de loop echter uitgegroeid tot een niet meer weg te denken evenement van de Holtense atletiek. Vooral de voorinschrijving op de basis scholen (hulde aan alle leer krachten) is altijd een door slaand succes. Met meer dan 500 deelnemers wordt deelgenomen aan de scholiercnloop, dit treft men nergens in de regio op deze manier aan. Voor dit jaar is ge kozen voor de lokatie Meer manskamp, boven de lokatie in het centrum van het dorp, om dat de voorzieningen hier beter bij de hand zijn. De eerste start is om half zeven voor de jongste groep scholieren, die één rondje vaan 700 mtr. afleggen. De ou dere scholieren leggen de dub bele afstand af. Voor de eerste drie Holtense scholieren op elke afstand zijn extra prijzen be schikbaar .gesteld door fotograaf Henk Mulder. De 10 km. wordt ge lopen over ronden van 2500 mtr. op en rondom de Mcermanskamp. Voor de eerste Holtense dame en heer op de 10 km is een wisselbeker beschikbaar gesteld door kapper Wander Drent. Bij de heren is natuurlijk Egbert De nieuwe blokhut van de scouting de Waardenborch- groep en de gehandicapte scouts van de BE Sint Joris- gfoep aan de Liezenweg be gint aardig gestalte te krij- :gen. Eind vorige week werd fhet hoogste punt bereikt. Tijd dus voor het welbekende jpannenbier, waarbij niet al- !leen het bestuur van de Stich ting Blokhut Holten, de aan- Inemer en vertegenwoordi- Igers van de beide scoutting- jgroepen aanwezig waren, joök burgemeester D.J. Ver hoeven en gemeentesecreta ris Sjouke de Jong hieven het glas op de bouw. Naar ver wachting wordt het gebouw :bij de start van het nieuwe 'seizoen officieel geopend. Na lang wachten kon dc bouw in december beginnen. Helaas •haalde koning Winter een forse istrcep door de voortgang van dc jwerkzaamheden, die door de 'vorst zo'n tien weken stil lagen. Ruim vijf weken terug werd de dtaad weer opgepakt en legden dc weersomstandigheden aan nemersbedrijf Wesselink uit Wccfsclo gelukkig niets meer in de weg. Vorige week werd het dak geplaatst en zit het onderko men onder de kap; gisteren be gon dc stukadoor met de afwer king van zowel de binnen- als dc buitenkant van het gebouw, dat ontworpen is door dc Raaltcse arhcitect Van der Linden. Aan- jnemer Wesselink vertelt dat het jgebouw opgetrokken is met bc 'hulp van het zogenoemde 'Tas- De bouw van de scouting blokhut vordert vlot. Vorige week werd het hoogste punt bereikt, tijd dus voor pannenbier. Foto ta'-systeem: „Gasbcton stenen, die je als het ware in elkaar klikt. Niet alleen een vlotte manier van bouwen, maar tevens prima isoleert. Het systeem wordt veel meer toegepast en is ook goed gekeurd." In de stuklaag wordt voor de stevigheid een polyester net verwerkt. Het dak van het nieuwe onderkomen wordt ge vormd door een 'sandwich' plaat van staal. Volgens Wesse link duurzaam en onderhouds- vriendelijk. De totale kosten voor de nieuwe blokhut zijn begroot op ruim een half miljoen. Voorzitter Theo Maats van de Stichting Blokhut Holten laat weten dat op dat bedrag nog het nodige zal worden bezuinigd middels zelf werkzaamheid: „Als dc aanne mer straks klaar is en start het afwerken van de binnenkant. Er is inmiddels een flinke groep begeleiders en ouders die bereid is de handen uit dc mouwen te steken. Daardoor kunnen we nogal wat besparen." Kostenbe sparing werd ook gevonden in de aankoop van een complete, maar gebruikte keukeninrich ting van een horecabedrijf. Za ken als het installeren van dc verwarmingsinstallatie en derge lijke, worden volgens Maats wel grotendeels uitbesteed. „Dat houdt mede verband met het feit dat het gebouw straks ge keurd moet worden voor de verzekering." Voor het schilde ren, stofferen en tal van andere noodzakelijke klussen tekenen de vrijwilligers. Ook de aankle ding rondom dc blokhut wordt waarmee ik over enige tijd be voegd instructeur ben. Tot die tijd wil ik naast het huidige werk, het deelnemen aan militaries en andere wedstrijden, proberen wat lessen te geven." „Om op den duur écht wat te kunnen bereiken in de military, moeten er echter acht paarden zijn," legt Marieks moeder uit. „Je moet paarden in de opbouwfase heb ben, maar ook geroutineerde paarden. Bovendien is het bles suregevaar in deze tak van paar densport groter." Naar haar zeggen is het daarom nodig dat er extra stalruimte bij huize Mul der aan dé Helhuizerweg komt. De bouwvergunning heeft ech ter nogal wat voeten in dc aarde. „Lukt het niet, dan zijn we ge dwongen om hier weg te gaan," aldus mevrouw Mulder. Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen blokhut/tuinhuisje Erve Broekhuis 9, Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor: - uitbreiden werkplaats Weustenweg 1 (25-04-1996); - plaatsen dakkapel Larenseweg 108 (25-04-1996), - vernieuwen schuur Hommelteweg 2 (25-04-1996); - bouwen carport/berging Oude Hellendoornseweg 6 (25-04-1996); - plaatsen dakkapel Beusebergerweg 25 (25-04-1996). Bouwaanvragen liggen tijdens dé openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten. De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 8 mei 1996 om 16 30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a voorstel tot aansluiting bij het Halt-buro Zwolle ero krediet voor verbetering van de Espelodijk, fase 2. voorstel tot vaststelling van de verordening éénmalig rioolaansluitingsrecht. De eerstvolgende vergadering van de commissie II vindt plaats op maandag 6 mei 1996 om 16.30 uur in kamer 1 van het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a krediet voor verbetering van de Espelodijk. fase 2: ammoniakreductieplan gemeente Holten, verordening uitsluiting voor verzuring gevoelige gebieden gemeente Holten 1995. rietsubsidies 1996. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op woensdag 8 mei 1996 om 19.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: SoWeCo; concept Nota Ouderenbeleid Holten; concept-raadsvoorstel aan- en verkoop strook grond (grondruil Brummelsteeg), concept-raadsvoorstel onderzoek technische staat zwembad. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken, kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat de heer H. H. Bronsvoort, Oude Deventerweg 57 te Holten melding heeft gedaan van het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op het reeds bestaande akkerbouwbedrijf aan de Oude Deventerweg 57 te Holten. De melding houdt in. dat het akkerbouwbedrijf valt onder de werkingssfeer van het Besluit akkerbouwbedrijven, wat tot gevolg heeft dat de bij dit besluit behorende voorschriften van toepassing zijn op het akkerbouwbedrijf aan de Oude Deventerweg 57 te Holten. De melding alsmede de hierop betrekking hebbende stukken liggen met ingang van vrijdag 3 mei 1996 tot 31 mei 1996 ter inzage op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis Holten, dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur. Holten, 2 mei 1996 Veneklaas de grote favoriet, hij zelf hoopt op enige concurentie uit de regio, zoals Titus Mulder (in het verleden al een paar keer winnaar) en Richard v.d. Weij- den. Bij de dames is hopelijk Netty van Dijk voldoende her steld om Dini Pasman de pas af te snijden als snelste Holtense dame. Daar er in de regio weinig wedstrijden zijn wordt er op 7 mei een flink deelnemersveld verwacht. Het inschrijfgeld be draagt 2 gulden voor scholieren; 3,50 gulden voor de 5 km en 5 gulden voor de 10 km. Nadere inlichtingen op tel. 361159. door eigen mensen ter hand ge nomen. Rond het gebouw wordt een tegelpad van circa één meter breed aangelegd en ook de oprit erheen, nu nog zand weg, wordt verbreed en geheel verhard. Daar de blokhut tevens gebruikt wordt door rolstoelers, moeten de auto's vlakbij kunnen parkeren. Aanpasbaar Met het oog op de gehandicapte scouts is dc nieuwe en stuk gro tere blokhut geheel aanpasbaar gebouwd. Er zijn drie speltak- ruimtcs, een natte groep voor keuken een sanitair, een slaap zaal voor ongeveer twintig per sonen en een grote bergruimte. Beide scoutinggroepen huren het gebouw van de Stichting Blokhut Holten, die het gebouw beheert en exploiteert. De stich ting werd twee jaar geleden op gericht. Als gevolg van huisves tingsproblemen bij de Waarden- borchgroep nam oud-burge- meestcr mi. W.L.F.C. ridder van Rappard het initiatief om de Holtense scouts in kontakt te brengen met de Sint Jorisgroep, die hun onderkomen bij een groep valide scouts in Raalte moest verlaten en op zoek was naar een vervangend onderko men. Dc Holtense scouts ge bruiken het gebouw door dc weck en op zaterdagochtend, hun gehandicapte collega's zijn er elke veertien dagen in het weekeinde. Ze arriveren dan za terdagmiddag en blijven een nacht over. Begin vorige week is de firma Krekel begonnen met de re constructie van het eerste deel van de Espelodijk, tus sen de N332 (Lochem - Raal te) en de kruising Vijfhuizen- weg - Okkenbroekseweg. De werkzaamheden nemen on geveer zes weken in beslag. Direct aansluitend volgt het tweede deel en iets langere deel, richting Maneschijns- weg - Pasmansweg. Dat deel van de Espelodijk ligt in een grondwaterbeschermingsge bied. De werkzaamheden konden worden gestart om dat provincie en WMO on langs hun fiat gaven aan de aanpak van het tweede deel van de weg. Hoewel de re constructie in theorie iets eer der had kunnen beginnen, is met opzet gewacht tot na het optreden van Normaal. Een evenement met veel publiek en dus met veel verkeer op de Espelodijk. Dc totale verbetering van de Espelodijk omvatte aanvanke lijk een bedrag van ongeveer negen ton. Wethouder Eb van Schooten, die zelf een kijkje kwam nemen bij het nu tijdelijk afgesloten deel van de Espelo dijk, liet weten dat met name de investering voor het tweede deel het begrote bedrag van onge veer vijf ton 'behoorlijk over schrijdt': „Voor fase 2 vragen we de raad een krediet van 735.000 gulden. Gevolg van de cis dat de onderlaag moet worden ver werkt met bitumen. Zo ontstaat een hechte, compacte massa, die bovendien zeer hard en stabiel is." Volgens de wethouder kost de bitumen alleen al zo'n 130.000 gulden. Van Schooten verwacht overigens dat de meer prijs voor een groot gedekt wordt uit de opbrengst van de klinkers die uit dc Espelodijk komen. De rest moet worden gedekt uit dc reserve quartaire wegen-Espelodijk. Het defini tieve woord is eind deze maand aan de gemeenteraad. Het kre diet komt volgende week eerst voor advies in de raadscommis sie. Wethouder Van Schooten toonde zich overigens zeer con tent met het feit dat Krekel begonnen was: „Eindelijk is het zo ver! 't Was echt heel hard nodig..." Ook wethouder Eb van Schooten (rechts) kwam een kijkje nemen bij de werkzaamheden op het tijdelijk afgesloten deel van de Espelodijk. Blij dat het eindelijk zo ver was... Foio: wv Het jaarlijkse reisje van de plat telandsvrouwen Dijkerhoek ging dit jaar naar Montferland. Na vertrek om acht uur vanaf Het Bonte Paard ging het rich ting Beek (gem. Bergh) waar een bezoek werd gebacht aan bijen- musem De Zoete Inval, hier werd koffie gedronken met ho- ningcake. In het museum was gelegenheid om een videofilm te bekijken en zelf kaarsen te maken. Daarna werd in 's Heer- enberg de tentoonstelling Gou den Handen bezocht waar werk van amateurs en professionele kunstenaars te bewonderen was. Ook de lunch werd hier ge bruikt. Tot slot werd een bezoek aan Doetinchem gebracht waar thee werd gedronken in Hotel de Graafschap en er gelegenheid was om te winkelen. De dag werd afgesloten met een diner bij Het Bonte Paard, waarna iedereen voldaan en tevreden huiswaarts keerde. Teerlaag Onderzoek wees uit dat onder de Espelodijk een uitgeloogde teerlaag ligt. Besloten werd de weg in tweeén te splitsen: fase 1 is het gedeelte waar Krekel nu bezig is, fase 2 het deel in het grondwaterbeschermingsgebied. In overleg met Krekel werd een oplossing ontwikkeld die op beide weggedeelten kon worden toegepast en bovendien een 'goede constructieve waar de' heeft. Er wordt een stijve onderlaag gemaakt van met ce ment gestabiliseerd freesasfalt, waardoor kan worden volstaan met dunnere bovenlagen in as falt en dus ook geen pumfunde- ring hoeft te worden aange bracht. Met het eerste gedeelte, waarvoor zo'n vier ton nodig was, stemde de raad vlot in. Ook de provincie gaf moeiteloos ak koord. Minder makkelijk ging het met het deel twee. Alvorens in te stemmen, eiste de raad daarvoor schriftelijke toestem ming van de provincie die echter de rem op de zaak zette. Eerst moest een aanvullend grond- en grondwateronderzock worden uitgevoerd. In overleg met ook de Waterleiding Maatschappij Overijssel (WMO) gaf dc ge meente het Centraal Bodem- kundig Bureau daarop opdracht om op het bewuste stuk weg op drie plekken grondmonsters te nemen. De resultaten toonden aan dat de verontreiniging ge ring is en binnen de norm blijft, waarop provincie en WMO groen licht gaven voor de con structie, maar wel eisten dat de constructie op deel 2 van de Espelodijk in tegenstelling tot deel 1, waar met een combinatie van water en cement wordt ge werkt, te werken met bitumen om een goede inkapseling te krijgen van dc reeds aanwezige teerhoudende laag. Zoals bekend worden op drie plaatsen in de Espelodijk snel- heidsremmende constructies aangebracht. Het kruispunt met de Okkenbroekseweg/Vijfhui- zenweg wordt uitgevoerd met een rondgestraat kruisingsvlak, dat afwisselend in zwarte en wit te klinkers wordt gestraat. Bij het vermelden van de uitsla gen van de PJO crosscompetitie die vorige week in deze krant stond bleek Daphne Schipper die hier een derde prijs behaalde bij de uitslagen niet vermeld. Ook het feit dat Sanne van der Spek, die door dc puntentelling van de organisatie, ondanks een groot aantal tweede plaatsnotc- ringen op de vijf kilometer bui ten dc prijzen viel, werd ons pas achteraf vermeld. Temeer daar deze competitie rij zwaar is is een juiste vermelding vooral voor dc jongeren belangrijk. Het thema dat dit jaar (lan delijk) gekozen is voor de dodenherdenking luidt 'Ge neraties'. Het thema loopt als rode draad door het pro gramma dat de Stichting Viering Nationale Feestda gen georganiseerd heeft voor de plaatselijke herden king. Zaterdagochtend 4 mei wordt om i 1.00 uur dc gebruikelijke herdenking voor en door de school jeugd op de Canadese be graafplaats gehouden. Spre ker is Joop van F.ngbrink. 's Avonds volgt de herden kingsdienst in de hervorm de kerk. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom. Ook hier zal Van Engbrink een woordje spreken. Het Hol- tens Mannenkoor tekent voor de muzikale medewer king. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. Aanslui tend volgt de Stille Tocht naar het verzetsmonument aan de Molenbelterwcg. Naast het herdenken van dc gevallenen zal Margriet Ha- ncwinkcl een gedicht voor dragen en zorgt burgemees ter D.|. Verhoeven voor het slotwoord. De herdenking wordt muzikaal omlijst door HMV. Zondag 5 mei, Bcv rijdingsdag, heeft de SVNF geen aktivitcitcn op het programma staan.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5