Normaal keert ondanks incident terug in Splo VVV boekt thans ook binnenlandse vakanties Holten: drie varianten voor indeling in Twente 'Zelfstandig voortbestaan hangt af van takenpakket' Nu kans op 6 miljoen! ~wj AlMlt IX VQQR ft mij! 'Aj der noe niet met ophold, spölle wie nit verder' Belangrijke service voor Holtenaren GS: geen honorering wens om zelfstandig te blijven CD A-statenfractie op werkbezoek in Holten Jeugd Blauw Wit naar Denemarken Amazing zingt voor bewoners Diessenplas Hele straten miljonair Jaaragenda Mei Speel mee Roadshow WIN-TOT-7-MILJOEN-BON DE UITSLAGEN VAN 22 APRIL 3 miljoen ƒ0, 1 DONDERDAG 25 APRIL 1996 HO 9 Wat 't precies is weet niemand te verklaren maar dat Splo iets heeft met Normaal is duidelijk. Vele fans uit alle delen van het land weten elk jaar weer de tent in Espelo te vinden. Ons verzoek tot een praatje met de heren Jo- link en of Terhorst werd afgewe zen. Wel bereid tot een gesprek was gitarist Paul Kemper. Hij herin nert zich nog goed de eerste keer in Splo. „Toen wie hier ankwaamen dach'en wie dat er gin kip zol kommen, binnen een mum van tied was de tent echter vol.Op de vroage wat er zo speciaal is an Splo krieg ik as antwoord't Is één van de mooiste happenings van 't joar." Bie ons voegt zich noe ok Jan Kolkman, better bekend as Turbo Jan en Fokke de Jong, de Benjamin van de band. Beiden maakt sinds enige tied deel uut van Normaal. Dat 't allemoal niet meer zo intiem is vindt ze jammer; 't is echter wel zo dat ondanks dat 't in Splo altied gemödelijk blif," aldus Jan Kolkman. De laatste veldtocht riep ook in Espelo vragen op. „Minderen betekent niet geliek stoppen," aldus de heren, die toch echt wel een betje duur loat sche meren volgend joar terug te kom men, temeer doar Splo één van de grootst georganiseerde concerten verzorgd. Ook de roadies die voor het opzetten van podium en appa ratuur zorgen, lieten de organisa tie weten dat men wellicht volgend jaar hier zou beginnen. Veie vrijwilligers zorgden op nieuw voor een gesmeerd lopend evenement. Het drankgecfeelte werd verzorgd door zo'n 70 Fien- preuvers; de hondenclub uit Nieuw Heeten zag er op toe dat alles ordelijk verliep evenals politie en brandweer. Voor de inwendige mens waren er de ouders en leden van de ouderraad van de Bos- school, die goede zaken deden voor de kas van laatstgenoemde. Samen met de School- en Volks feestcommissie zorgde de organi satie voor de kaartverkoop en het binnenlaten of eventueel buiten zetten van de Normaal-fans. Na het voorprogramma, dat gespeeld werd door de groep No Differen ce, barstte tegen tienen het Nor maal-geweld los. In een goed maar niet overdreven gevulde tent was het höken geblazen. Het bier vloeide rijkelijk en niet alleen naar binnen. Het enige echte incident van deze avond .was een 'kussenge vecht'. Hierbij vlogen de veren door de lucht, de veroorzakers waren zich waarschijnlijk niet be wust van wat ze aanrichtten. Na enige tijd werd het Bennie Jolink, die astmatisch is, te gortig. Met de dreiging 'Aj der noe niet met op- hola met die ongein en rotzooi spölle wie nit verder' zorgde hij er samen met de organisatie, die on- middelijk begon met het lokalise- jong en oud genoot zaterdag in Splo van een 'ouderwets' optreden van Normaal. Een incident met kussens dreigde even roet in het eten te gooien, maar gelukkig liet Normaal weten te willen terugkeren in Splo (Foto Ten Velde) ren van de onverla()at(en), zodat 't höken verder kon goan op de goe de manier 'völ lol moar niet ten koste van andejen'. De basis- schooljeugd genoot zichtbaar van hun eersterangs plaats, voorzien van watjes van de EHBO of oor dopjes van thuis was 't plekje in een hekkalverbox een ware uit komst voor deze groep. Van 'stage divende' landingen was dit jaar geen sprake. En ook de EHBO nad het ondanks enkele incidentjes een stuk rustiger dan voorgaande jaren. Velen zullen dus volgend jaar opnieuw kunnen genieten van Normaal in Espelo, zo verzekerde Bennie Jolink. Voorafgaand aan het concert van Normaal werd vrijdagavond door het revuegezelschap Boer'n leu een voorstelling gegeven voor de niet Normaal bezoekers. Zo'n 300 be zoekers werden getrakteerd op een uiterst verzorgd avondje uit in 't dialect. Het initiatief is volgens J an ten Dam zeker voor herhaling vat baar. Holten indelen bij Markelo, Goor, Diepenheim en een deel van Ambt-Delden (36.000 inwo ners), indelen bij Hellendoorn (42.000 inwoners) of indelen bij Rijssen en Enter (40.000 inwo ners). Dat zijn de drie varianten voor Holten die gedeputeerde staten vorige week met betrek king tot de gemeentelijke herin deling van Twente bekend maak te. Daarin is volstrekt geen reke ning gehouden met de wens dat Holten herhaaldelijk aangegeven heeft zelfstandig te willen blijven. Meermalen liet burgemeester D.J. Verhoeven weten dat Hol ten geen rol kan spelen bij het oplossen van de problematiek ten aanzien van ruimte voor wo ningbouw en industrievestiging van de grote steden. In dc optiek van GS wordt Twente na de gemeentelijke herindeling van 22 naar 11 gemeente terugge bracht. Daarbij zijn diverse ge meenten, waaronder Holten, van de kaart geveegd. Als gevolg van het komende overleg met de ge meenten en de inspraak van de bevolking kan dit aantal nog ver anderen. De varianten hebben be trekking op het centraal stedelijk ;ebied, Zuidwest-Twente, ^oordwest-Twente en Noord- oost-Twente. Belangrijk uitgangs punt is dat gemeenten over een zodanige politieke en ambtelijke bestuurskracht beschikken, dat zij in staat zijn het lokale takenpakket adquaat te behartigen. Het provin ciale beleid richt niet alfeen op versterking van de positie van de steden, ook de ontwikkeling van sterke plattelandsgemeenten heeft de aandacht. Grote(re) platte landsgemeenten kunnen zorgen voor het behoud en een goede spreiding van voorzieningen. „Dit komt de leefbaarheid op het platte land ten goede," aldus GS, die er tevens op wijst dat deze gemeenten ook kunnen zorgen voor het nodi ge tegenwicht ten opzichte van de grote steden. De variant om samen te gaan met Hellendoorn scoort in Holten niet hoog. Hoewel er op toeristisch- recreatief gebied eindelijk intensief wordt samengewerkt, zijn er ver der weinig raakvlakken met het 'Helderse'. Door de natuurlijk barrière in de vorm van de berg is de afstand vanuit Hooten naar het centrum van Nijverdal met ge meentehuis, culturele voorzienin gen en dergelijke veel te groot en zou de gemeente te uitgestrekt worden. Problemen met die af stand kunnen ook optreden voor hulpverleners als brandweer, poli tie en ziekenauto. Burgemeester D.J. Verhoeven ziet meer in indeling bij Rijssen/Enter. „Een veel compacter gebied met goede economische potentie en bereikbaarheid." De negatieve re acties onder veel Holtenaren ten aanzien van een mogelijk samen gaan met Rijssen wijst hij van de hand: „We moeten objectief en zakelijk beoordelen aan de hand van een aantal criteria en ons niet laten leiden door emotionele ge voelens." Ook de Hof van Twente met daarin Markelo, Goor, Die penheim en een deel van Arnbt- Delden is een optie. Ook deze variant is te overwegen, vindt Ver hoeven: een grote plattelandsge meente met vergelijkbare proble men en met belang in toerisme/re- creatie. Nadeel is wel dat Holten geheel aan de rand van de nieuwe gemeente komt te liggen en ook daar de uitgestrektheid van het gebied ongunstig is ten aanzien van efficiënt hulp verlenen. Provincie Tegelijk met de plannen voor ge meentelijke herindeling, presen teerde de Regio Twente haar plan nen voor een zelfstandige provin cie Twente, zonder een ingrijpen de gemeentelijke herindeling. De gemeentelijke herindeling geldt als alternatief voor de vorming van een nieuwe provincie Twente, waarvoor de Regio dus definitief gekozen heeft. In de loop van dit jaar moet tussen beide voorstellen worden gekozen. Van essentieel belang is daarbij de vraag op welke wijze het best de 'bovenlokale' problemen in Twente kunnen worden aangepakt. In een nieuwe provincie Twente blijven de ge meenten dc nodige bevoegdheden houden. Het regiobestuur stelt 'niet te willen tornen aan de bewe zen sterke kant van de gemeenten: het nauwe kontakt tussen burger en bestuur'. Daarmee wordt grootschalige gemeentelijke herin deling, zoals de provincie Overijs sel wil, afgewezen. Het komt er op neer dat de gemeenten bij het pro vinciaal beleid betrokken worden, evenals de uitvoering daarvan. Ook blijven ze financieel in be langrijke mate zelfstandig, houden een uitkering uit het gemeente fonds en de totale opbrengst van de onroerend zaakbelasting. Grondbeleid blijft primair een ge meentelijke aangelegenheid, het provinciaal grondbeleid beperkt zich tot strategische bedrijfs- en woningbouwlokaties. De inbreng van de gemeenten wordt gestalte gegeven in een zogenoemd Forum van Twentse overheden. Daarin worden strategische keuzes ge maakt voor dc aanpak van 'gc- meentegrensoverschrijdende' pro blemen. „Zo onstaat al vroeg een bestuurlijk en maatschappelijk draagvlak," aldus het regiobe stuur. De nieuwe provincie krijgt ook taken en bevoegdheden op het terrein van ruimtelijke ordening, openbare orde en veiligheid en regionaal werkgelegenheidsbeleid Belangrijkste instrument is het Re gionaal Ontwikkelingsplan, waar in de ruimtelijke ontwikkeling van Twente wordt vastgelegd. Het plan is bindend voor de gemeen ten, ze moeten er bij het opstellen van hun plannen rekening mee houden. Ter afsluiting van hun seizoen ne men de A- en B-jjnioren van Blauw Wit rond Hemelvaartsdag (16 mei t/m 19 mei) deel aan meer daags internationaal toernooi. Bij de Holtense vereniging wordt daarmee de trend die vorig jaar werd ingezet doorgetrokken. Toen werd met het A-junioren team deelgenomen aan het tour- nooi om de Kempen Cup in het Belgische Genk. Dit jaar gaat de reis naar het Deense Silkeborg. De plaatselijke Silkeborg I.F. (Deens kampioen 1994) organiseert in bo vengenoemd weekend voor de 18e maal de strijd om de Silkeborg Cup. Een groot jeugdtournooi waaraan 24 A-teams, 24 B-teams, 16 C-teams en 10 D-teams deelne men. Daarnaast vindt gelijktijdig een internationaal Dames-tour- nooi plaats. De deelnemende clubs komen uit Zweden, Noorwegen, Duitsland, Tsjechië, België, Ne derland en (.uiteraard) Denemar ken. Naast 35 spelers en begelei ders zullen een tiental supporters meereizen om de Blauw-Witters te ondersteunen. De tijd dat een VVV alleen infor matie verschafte over de eigen omgeving is al lang voorbij. On der het motto 'Lekker weg in eigen land' kunnen er tegen woordig zelfs binnenlandse va kanties geboekt bij de VVV's in Nederland. Ook bij de VVV Hol ten kunnen meerdaagse vakan ties en arrangementen worden geboekt. Dit is een belangrijke service voor de Holtense bevol king. De laatste jaren is er een duidelijke toename waar te ne men in het aantal binnenlandse vakanties dat bij de VVV Holten gereserveerd wordt. De vakanties staan in de brochures 'Gastvrij Verblijf' en 'Gastvrij Ak- tief' en er is ook nog een speciale Waddenreisgids met diverse over nachtingsmogelijkheden op de waddeneilanden. De brochures zijn gratis af te halen bij de VW. Uit de brochure 'Gastvrij Verblijf' kunnen vakanties worden geboekt in bungalow, stacaravan, chalet, hotel, appartement, tent of zelfs op een boot. Ook zijn er arrange menten op het gebied van Steden Cultuur, culinaire arrangemen ten en beauty-arrangementen met verblijf in bijvoorbeeld een kuur oord. In de brochure 'Gastvrij Ak- tief' staan naast diverse fiets-, wan del- en watersportarrangementen ook andere actieve vakanties, zoals een vakantie per huifkar, ruiterar- rangementen, zweefvlieg- en bal lonvaartarrangementen. Bij de fiets- en wandelvakanties met ver schillende verblijfplaatsen wordt meestal de bagage van het ene naar het andere overnachtingsadres na gebracht. Dankzij de organisatie door mensen die zich ter plekke de specialist van de mooiste lokaties mogen noemen, lopen de uitge stippelde routes door de meest attractieve gebieden. Kenners De arrangementen zijn samenge steld door de kenners bij uitstek van toeristisch Nederland. De VW's onderhouden zeer nauwe contacten met het bedrijfsleven dat de arrangementen mogelijk maakt. Er is sprake van een goede prijs- kwaliteit verhouding. Er zijn overnachtingsmogelijkheden in al lerlei categorieën met uiteenlopen de prijsklassen. Om een paar voor beelden te geven noemen we hier van elke provincie een van de vele arrangementeneen autozwerf tocht door het Groningse land, de Elfstedentocht op de fiets, knapzaklopen in Drente, een huif kartocht door het Twentse Sagen- land, een kastelenfietstocht in Gel derland, zeil-zwerftocht IJssel- meer en Waddenzee, avontuurlijk ballonvaartweekend Utrechtse Heuvelrug, pierewaaien in Sche- veningen en Kijkduin, een luxe wandelvakantie langs de mooiste stranden van Nederland, het fiet- sarrangement: Onweerstaanbaar Brabant en de Belgische Kempen, kuren in Zuid-Limburg bij Ther mae 2000 en ten slotte een culinaire fietstocht in Zeeland. De VW's spelen ook met diverse arrangementen in op grote evene menten als de Vermeer-tentoon stelling en bijvoorbeeld The Phan tom of the Opera. En naast de zogenoemde VVV-vakanties kun nen bij de VW's ook hotelover nachtingen door heel Nederland geboekt worden en bungalowva kanties van CenterParcs, Hooge- boom Recreatie en Euro Relais. Deze laatste beschikt over een schitterend aanbod van diverse va kantiehuizen in de Benelux. Meer informatie over dit alles bij de WV-Holten, tel. 0548-361533. Maandagavond trad het koor Amazing met succes op voor de bewoners van woon- en zorgcen trum Diessenplas. Onder leiding van David van de Braak bracht het 60 leden tellende koor een veelzij dig repertoire met nummers als 'Happy Days; en 'Nearer my God' ten gehore. Prachtige solo's waren er van Willeke Stukker en Marieke Markvoort. Het nieuwste lied zat er nog niet goed in. Ook na de tweede inzet klonk het nog niet zoals het hoorde. Na de pauze volgde een medley van oud-Ne derlandse liederen, speciaal inge studeerd voor het optreden in Diessenplas. Veel bewoners zon gen spontaan mee. Op 5 juni geeft Amazing een groot zomerconcert in Het Bonte Paard. Dan treedt als gast 'Boom Boom and the Baby Makers' op uit Deventer. Nu kan het nog. De Nationale Postcode Lotery geeft zes mil joen gulden extra weg en u kunt winnen! In één klap schatrijk en met een beetje geluk wint u er nog een riante BMW by ook. Maar reageer snel. Alleen bonnen die vóór 8 mei bij ons binnen zijn, geven kans op die extra pry zen! ,Het zelfstandig voortbestaan ■'an Holten is afhankelijk van het :akenpakket waar de gemeente itraks voor komt te staan. Dat noet over enkele maanden dui- lelijk zijn. Wij zeggen op voor land in elk geval niet dat Holten :e klein is om zelfstandig te blij- ren, zijn ook voorzichtig wat letreft een bepaalde grens over iet vereiste minimum aantal in woners." Aldus Nijverdaller Piet lansen vorige week na afloop van iet werkbezoek van de CDA- itatenfractie aan Holten. Na intvangst door het bestuur en de :ractie van Holten volgde een intmoeting met vertegenwoor- ligers van de Holtense Handels vereniging en de VVV en een inderhoud met B en W. Aan de irde kwamen zaken als het BIB- apport, Holten als recreatiege- neente, riolering buitengebied :n de gemeentelijke herindeling, s Avonds volgde een openbare lijeenkomst waarin de staten- ractie zich presenteerde aan de ioltenaren. Ten aanzien van de herindeling /an Holten benadrukte J ansen dat log steeds niet duidelijk is of Twente wel of geen provincie wordt. Mocht dat wel zo zijn, dan touden bepaalde taken door de irovincie kunnen worden overge- ïomen zodat de gemeente zelf- tandig kan blijven. Jansen had >verigens geen onoverkomelijke lezwaren tegen de komst van een •rovincie Twente, mits aan enkele 'oorwaarden wordt voldaan ,Het moet een meerwaarde heb- >en ten opzicht van nu, de proble- natiek in overig Overijssel moet ;oed kunnen worden opgelost en het mag de burger niet meer kos ten." Naar aanleiding van het standpunt van Deventer, dat geen heil ziet in indeling met onder meer Holten, liet nij ten slotte weten dat Holten eerst moet kij ken wat Twente biedt. Het model 'Deventer-Holten' past naar zijn zeggen niet in de visie van zijn fractie. BIB-rapport Als het BIB-rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvel rug' over enige tijd is vastgesteld, dan vindt de CDA-statenfractie het dringend gewenst dat er direct mee aan het werk gegaan wordt. Volgens gedeputeerde Herman Kemperman (CDA) heeft de frac tie er bij GS op aangedrongen dat na elke maatregel die voor de Toe- ristenweg genomen wordt, geëva lueerd wordt en niet pas na de zevende 'stap', zoals aangegeven in het rapport. Dat standpunt is inmiddels overgenomen door ge deputeerde staten. Ook de CDA- statenfractie betreurde het trou wens dat de discussie over het rapport zich in hoge mate toespitst op enkel de Toeristenweg, terwijl het rapport veel meer zaken be handelt. Virginie Reus-van den Bergh verwees naar het onderhoud met de Holtense (recreatie)onder- nemers, die zich naar haar zeggen zeer verheugd hadden getoond met het plan: „HHV en VW gaven aan dat er weer kansen ko men. Bepaalde toeristisch-recrea- tieveplannen die jaren op de plank zijn blijven liggen, kunnen wor den uitgevoerd." Om de uitvoering van het rapport te begeleiden, wordt de zogeneten Minaret-groep ingesteld. Een (af geslankte) voortzetting van de stuurgroep met vertegenwoordi gers van milieuk natuur, recreatie en toerisme. Volgens Kemperman zal de Minaret-groep moeten wa ken over de voortgang in de uit voering van het rapport. Naast deze groep komt de zogenoemde Klankbord-groep, met vertegen woordigers van allerhande (maat schappelijke) groeperingen die op de één of andere wijze Betrokken zijn bij de heuvelrug. Kemperman benadrukte dat er maximaal zo'n 20 tot 25 groeperingen zitting in kunnen krijgen. Voor de dinsdag avond gehouden voorlichtings avond over het BIB-rapport had den zich vertegenwoordigers van 65 groeperingen aangemeld. Riolering Een derde belangrijk onderwerp waarmee de CDA-statenfractie tij dens het werkbezoek werd gecon fronteerd, was de aanleg van riole ring in het buitengebied. Fractielid Breun Breunisse liet weten dat B en W met name de kijker had gericht op riolering in (zeer) kwatsbare gebieden, zoals grond- waterbeschermings- en natuurge bieden. Het college is van mening dat niet alleen Holtenaren die extra kosten zouden moeten dragen, maar dat er ook van de Waterlei ding Maatschappij Overijssel (WMO) en de provincie financiële tegemoetkomingen zouden moe ten komen. Tot een bedrag van 14.000 gulden aanlegkosten per perceel is de gemeente verplicht om riolering aan te leggen. In grondwaterbeschermings- en na tuurgebieden loopt dat echter uit een van 20.000 tot ongeveer 26.000 gulden per perceel. Breunisse toonde in dezen zeker begrip voor het Holtense standpunt en zegde toe één en ander over te brengen aan de WMO wat betreft financië le steun voor het rioleren in grond waterbeschermingsgebieden Daarnaast wilde hij in dit kader de mogelijkheden bekijken van het verkrijgen van rijksgeld voor Hol ten, hetzij via het ministerie LNV (Landbouw, Natuurbeheer en Visserij), hetzij via de provincie. April 27 april: indoor touwtrektoer- nooi in sporthal 't Mossink 4 mei: Holterbergtoer WVH 10 mei: Lompenaktie HMV (buitengebied) 16 mei: Hemelvaartfietstocht JC De Schure; concours pony club De Bergruitertjes 17/18 mei: Voorjaarsfeest Beu- seberg Juni 1 juni: Straatvoetbal Meer manskamp; Koningsschieten hoek Markeloseweg/'Aalpols- weg 2 juni: Allard van Bruggen- toernooi Meermanskamp 5 juni: zomerconcert koor Amazing in Het Bonte Paard Nog een paar weken en dan barst het miljoenenspektakel los. Op 18 mei ziet u de bekend making van de winnende post codes in de 1-2-3 Postcode Show om 20.00 uur bij RTL4. Op drie plaatsen in Nederland barst dan een groot feest los als in één postcode u samen één, twee en drie miljoen gulden gaat verdelen. Bent u daarbij? Tegelijkertijd gaan er ook weer extra BMW's uit, maakt u kans op de Mega Jackpot en kunt u ook nog tienduizenden andere prijzen winnen. Bovendien helpt u heel veel goede doelen, want die ontvangen de totale netto opbrengst van de Postcode Loterij. Het enige dat u hoeft te doen is meespelen. En hoe meer loten u heeft, hoe groter uw aandeel is in de extra prijzen. Heeft u geen loten? Dan winnen uw buren alles. Zorg dus dat u op tijd bent en stuur de bon ingevuld en ondertekend voor 8 mei aan ons terug. 28 april Iffl'Ja, ik wil meedoen aan de Nationale Postcode Loterij inclusief de Bingoprijzen en de Mega Jackpot. Ilk machtig u hierbij tot wederopzegging eenmaal per maand het aangekruiste bedrag van onderstaande rekening af te schrijven. IA.u.b. uw keuze aankruisen en verder invullen in blokietters. Deelname houdt in aanvaarding van het reglement, op aanvraag verkrijgbaar, tel. 020 - 677 68 68. Henny Huisman bewaakt de extra prijzen. Mag hij ze bij u bezorgen 40,- (vier lotnummers) 30,- (drie lotnummers) 20,- (twee lotnummers) 10,- (één lotnummer) Elke maandag 21 .OO uur op RTL 4: de Postcode Loterij Record Show Stand Mega Jackpot: De overige Bingoprijzen: De Bingocijfers: Getal 1 t/m 21 07 13 43 21 45 42 28 15 05 37 09 04 26 I 33 25 Heeft u met deze 21 getallen een volle kaart, dan wint u de Thuisbingo 25.000,- Zetfouten voorbehouden Getal 22 t/m 36 11 10.000,- 35 20, 14 1.000,- 31 MO, 02 500,- 03 f 9, 30 100,- 06 f 8, 23 50,- 29 f 7, 44 ƒ40,- *24 f 6, 20 30,- 32 39 ƒ25,- Straatprijs: 3.000,- 9563 PG Keuze Prijs 9563 PG 164 De BMW: 3829 AW 068 in Hooglanderveen Naam:dhr. Q mevr. I Adres:I Postcode: J Plaats:j Bel mij bij een prijs I boven 10.000,- TelI I Postbanknummer: Banknummer: I I Datum: Handtekening: 168.96.04 Bon uitknippen en in een envelop NATIONALE (zonder postzegel) opsturen naar: I Nationale Postcode Loterij, I Uv I VvUC I Antwoordnummer 19503, hi O T C D I I I |^501 ZV Den Haag. «LU I t I J

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9