Holten verliest door slechte instelling EBZV wint vierde zaalvoetbaltoernooi Sport Sin Holten iWfmi Oude motoren razen over Beusebergring Zaterdag eerste van triathlontrainingen Sport g agenda De Bergruitertjes Handbaldames laten twee punten ligg en Alle tennisteams volop in aktie Waterpolo gaat voor hoofdprijs Resultaten sv Holten Resultaten Blauw Wit HOLTENS NIEUWSBLAD Jeugd atletiek succesvol 30 april klassieke en veteraan motoren Fietsen onder leiding van Henk Lubberding Blauw Wit tegen Daarle DONDERDAG 25 APRIL 1996- Holten moest op deze warme dag op bezoek naar het atijd lastige KOSC uit Ootmarsum. Door het wegvallen van butcher Brands moest het systeem gewijzigd wor den in het welbekende 4-4-2 sys teem. Dit moest er voor zorgen dat Holten met aantrekkelijk aanval len voetbal KOSC het bos in zou sturen maar dit pakte helaas anders uit. Hiervoor waren diverse rede nen aan te voeren. Het veld waar op gespeeld werd was extreem slecht. Hobbels en gaten te over, dit is echter geen excuus voor het verlies. De oorzaak van de verlo ren punten kwam omdat het col lectief en de motivatie van de Rood Zwarten ver te zoeken was. Zoals elke wedstrijd begon Holten goed, maar na tien minuten zakte het peil naar een bedenkelijk niveau. Het enige wapenfeit van Holten kwam uit een free-kick van Gerrit de Boer, nadat Free Willie genade loos gevloerd werd. Het schot stuitte op een verdediger van KOSC. Er waren nog wel enige kansen voor de gastheren, maar de sweeper Tox was wonderwel her stelt, en speelde weer als vanouds met zijn befaamde bloktekkels wist hij de spitsen het scoren te beletten. De beide teams gingen met 0-0 de kleedkamers in. Het was duidelijk dat Holten uit een ander vaatje moest tappen om nog kansen te hebben voor de tweede plaats en om zo het recht te behou den voor een rechtstreekse promo tie wedstrijd naar de KNVB. Na de thee betrad Holten het veld in een ietwat gewijzigde opstelling. Linksback Jan Kraman werd ver vangen door Eppie. De tweede helft was nog geen tien minuten oud of KOSC kwam door een verdedigingsfout op voorsprong en gezien het wedstrijdbeeld was deze voorsprong terecht. Tot overmaat van ramp werd het ook nog 2-0. Na een corner wilde Rit chie de bal een ongelooflijke hengst geven, maar voor lucky KOSC raakte hij de bal verkeerd en hoobelde schemielig het eigen doel in. Trainer (Ajax) Heek greep in en paste twee wissels toe. De tovenaar van de Noordenberg straat en de koning van de kluts mochten proberen de wedstrijd een andere wending te geven. Deze twee heren kregen nog enke le fraaie kansen, maar het kruit was 's morgens in het tweede al ver schoten. Het is duidelijk dat Hol ten zondag thuis tegen Twenthe met een andere instelling het veld moet betreden, om zo weer in vorm te raken voor de belangrijke nacompetitie. Het indoorseizoen is afgesloten. Op de laatste indoorwedstrijd (dressuur in Liederholthuis op tweede Paasdag nam Joanna Spak- man met Telly nog een beker mee voor haar derde plaats in klasse L categorie D. De eerste twee bui tenwedstrijden zijn inmiddels ook weer verreden. Het gezamelijke concours was in Diepenheim. Er werd gedressuurd en gesprongen. Bij de individuele dressuur gingen maar liefst vier prijzen naar Hol ten. Lucinda Anderson reed met pony Saskia twee proefjes in de klasse B categorie C en behaalde daarbij een eerste en een tweede plaats. Renske Deijk met Pucky werd derde in de klasse B categorie B. In de klasse L categorie D was Esther Lammers met Wendy K de beste combinatie. Het springen le verde een beker op vaoor Sabine de Roos met King Kadanz zij werd tweede in de klasse Z categorie D. Tijdens het concours in Nieuw Heeten waren maar liefst 19 leden van de ponyclub met hun pony's en begeleiders aanwezig. In de af- delingsdressuur "viertallen" be haalde de combinatie "Bergruiter tjes 1" een tweede plaats. Bij de individuele dressuur klasse B werd In de thuiswedstrijd tegen Voor waarts heeft Holten twee punten in moeten leveren. Door het gemis van enkele basisspeelsters moest Holten aantreden met drie inval sters. In een gelijk opgaande helft leidde Voorwaarts bij rust met 4-5. Na rust liet Holten de gasten teveel I het initiatief, daarnaast werden en kele goede kansen gemist. Voor- I waarts kon daardoor uitlopen en de winst met 7-10 mee naar Twello nemen. Scores: Margot ter Schure 4; Judith Tiekink 3. I De heren speelden een ingelaste wedstrijd tegen het heren junio renteam van AHV/Achilles. In een doelpuntrijke wedstrijd leidde Holten bij rust met 13-10. Na rust 8'ng de partij gelijk op en eindigde de wedstrijd in 22-22. Scores: Nico Vorst 6; Andy de Jong 5; Stefan Jansen, Ton Muller 3; Rob Vos 2; Tristan Dorlas, Erwin Ool- bekkink en Erik Kraan 1Dames 2 kwam net iets kracht te kort tegen Wesepe. De gastvrouwen waren op alle fronten sterker en wonnen verdiend met 20-8. Meisjes B had een lastige tegenstander aan Over- wetering. Na bij rust geleid te hebben met 1-2 kwam men in de tweede helft zelfs achter. Een goe de inzet in de slotfase bracht Hol ten toch nog de 5-7 winst. Holten blijft daardoor op de eerste plaats. Welpen 1 verloor met 4-3 van Overwetering. Beide teams waren aan elkaar gewaagd, maar Over wetering trok aan het langste eind. Voor de vierde keer werd zater dagavond in sporthal 't Mossink het Mossink Blauw Wit-zaal- voetbaltoernooi gehouden, geor ganiseerd door de zaalafdcling van Blauw Wit. Winnaar door een beter doelsaldo werd EBZV uit Borne dat voor de eerste keer de wisselbeker beschikbaar ge steld door sponsor Ada en Kes Keulen van 'Bar 't Mossink' huis waarts keerde. In het sterk bezette toernooi met elftallen uit de eerste klasse onder afdeling, Blauw Wit 1 en 2 Car toon uit het Brabantse Geldrop, EBZV en winnaar van de vorige twee MBW-toernooien, Excelsior uit Rijssen. De eerste wedstrijd van Blauw Wit 1 met spelers An dre en Leo Aanstoot, Herman Deijk, Desmond Vorst en Dirk- J an van Zon werd van EBZV ver loren met 2-3 in het volgende on derlinge duel tegen het tweede, werd er gewonnen met 2-0, waar bij Rinus Bekkernens het eerste als invaller kwam versterken. Het tweede met aanvoerder Willem Hebeis, Herman Herbers, Gerrit en Jan Stam, Gerrit Dikkers en keeper Henk Bronsvoort kregen wel eerst de betere kansen maar die werden niet afgerond. Op deze avond viel het spel van Cartoon op door hardheid en traagheid, ter wijl het toch wel technische spelers in de gelederen had. Als terechte winnaars met negen punten en een doelsaldo van plus zes konden de spelers van EËZV 's avonds de wisselbeker en eerste prijs in ont vangst nemen van wedstrijdleider Jan Avezaath, geassisteerd door Ab Aaftink en toernooiorganisa- tor Gerrit Dikkers. Blauw Wit 1 werd tweede met negen punten, doelsaldo plus vijf, terwijl Blauw Wit 2 de derde prijs pakte ook met negen punten en doelsaldo plus vier, vierde werden de mannen van Erik Geugies-Excelsior. Cartoon sloot deze wedstrijden af als laat ste. Zoals u leest, was het deze avond een spannende strijd, waar bij de doelpunten echt geteld dien den te worden. De bal waarmee dit toernooi werd verspeeld was be schikbaar gesteld door de andere sponsor van dit toernooi DMC Deventer BV. De wedstrijden werden deze avond opnieuw pri ma geleid door Herman Schutte en Ben Hollink. Donderdag 25 april 's avonds 22.00 uur wordt de laat ste competitiewedstrijd door Blauw Wit 1 tegen Nijverdal 1 in sporthal 't Mossink gespeeld, waarbij op winst gerekend wordt. Lucinda Anderson met Saskia eer ste en Renske Deijk met Pucky vijfde. In de klasse L behaalde Joanna Spakman met Telly een eerste plaats; Claudia Vosselman met Vaya Con Dios en Esther Lammers met Wendy K beide een tweede plaats en Brigitte Heime- riks met Silvia een derde. Sabine de Roos met King Kadanz ging in de klasse M met de hoogste eer strij ken. Ook bij het springen waren de Bergruitertjes zeer succesvol in Nieuw Heeten. Angelique van Wanrooysprong haar E-pony Queenie naar een vierde plek in de klasse B. In de klasse L gingen drie bekers richting Holten. Een eerste plaats was er voor J ose Mol met Sissy in de categorie C en Brigitte Heimeriks met Silvia in de catego rie D. Marjan Noteboom met Ro- mandour behaalde in de categorie E een tweede plaats. Ook in de klasse M en Z waren de Bergruiter tjes overtuigend aanwezig. Esther Lammers sprong met wendy K naar de eerste plek in de klasse M en Sabine de Roos deed hetzelfde met King Kadanz in de klasse Z. Afgelopen zondag werden er in Haaksbergen atletiekwedstrijden fehouden. Slechts vier SV Atleten wamen hier in actie, de prestaties waren er echter niet minder om. De D-junioren werkten een blok- meerkamp af, hierbij presteerde Tom Marissink redelijk goed op de onderdelen, ver; kogel; discus; 80 mtr en 80 mtr horden. Bij de A- pupillen, presteerde Carlos Baltus goed op de drie kamp, hoog; bom en kogel hij behaalde hier een veer tiende plaats. Op de 1000 mtr liep Carlos 4.21 minuten. Gijs Maris sink werd zesde op dezelfde drie kamp op de 1000 mtr. liep hij naar een nieuw persoonlijk record in 3.32,3 minuten. Goed voor een prima eerste plaats. Rob Marissink werd op de drie kamp tweede maar veroverde een eerste plaats op de 1000 mtr voor C-pupillen in een prima tijd van 3.59,2 minuten. Aanstaande zaterdag zijn er de open Twentse pupillenwedstrij- den te Enschede. Op koninginnedag houdt MAC De Holterberg de inmiddels traditionele wedstrijd voor klassieke en veteraan wegracemotoren op de 'Beusehergring'. Een prachtig spektakel dat doorgaans veel publiek trekt (Foto MAC). De leden van MAC De Holter- ren lopen uiteen van 1929 tot 1965 berg zijn druk in de weer met de organisatie van de vierde Regel matigheidswedstrijd voor Histo rische- en Klassieke Wegracemo toren, die opnieuw plaats heeft op Koninginnedag. Ook ditmaal wordt het evenement in nauwe samenwerking met de Histori sche Motorsport Vereniging ge organiseerd. Bij een Regelmatigheidswedstrijd, de naam zegt het al, betreft het geen race in die zin dat de eerstaan- komende ook de winnaar is. Het gaat er bij deze wedstrijd om wie 3ua tijd de meest regelmatige ron- en rijdt. Dat er desondanks toch best nog wel snelheid in het gebeu ren zit behoeft niet te verbazen: de deelnemende machines zijn im mers allemaal oude wegrace moto ren. Alleen al het geluid van een Norton, BSA, Matchless, Velo- cette, MV Augusta, Aermacchi en niet te vergeten de Sparta, NSU, DKW en Eijsink, klinkt de ware liefhebbers als muziek in de oren. Het circuit de "Beusebergring", ge vormd door de driehoek Beuse- bergerweg, Lambooysweg en Fliermatenweg, is gelegen rond het MAC-clubgebouw 't Stuur- huus. Dit bijzonder fraaie par cours met een lengte van circa 1700 meter zal ook dit jaar weer door een drietal ingebouwde chicane's nog aantrekkelijker gemaakt wor den. Dat de wedstrijden van voorgaan de jaren goed zijn aangeslagen blijkt wel uit het aantal inschrijvin gen dat reeds bij de organisatie binnen is. Ruim 110 deelnemers verdeeld over zeven klassen, zul len deze dag aan de start verschij nen, waarbij de klassen in elk geval twee manches en mogelijk zelfs drie manches rijden. Nieuw is dit jaar de 50cc klasse, in het verleden bijzonder populair, met 12 deelne mers. De bouwjaren van de moto en dat motorsport jong houdt blijkt wel uit het feit dat bij de deelnemers 65-plussers geen uit zondering vormen. Ook rond het centraal gelegen clubhuis zal deze dag van alles te beleven zijn, uit eenlopend van tentoongestelde ve teraan- en klassieke motoren en auto's tot stands met onder ander gebruikte motoronderdelen. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur en duren tot ongeveer 16.30 uur; de toegangsprijs bedraagt vijf gulden en voor kinderen een rijks daalder. HOLTEN 2 - U.D. Weerselo 3 Een over winning was nodig om dinsdag de titel in de 2e klasse TVB veilig te stellen. Het begin van de wedstrijd werd duidelijk gedicteerd door de antiek-handelaren uit Twente Door goed combinatie-voet bal wist UD redelijk druk uit te oefenen op het Holtense doel wat werd verde digd door Bert Reylink. Een noemens waardig feit is overigens dat deze doel man al 500 minuten de gang naar het net bespaard is gebleven. Aan het eind van de eerste helft had de Holtense combi natie de zaakjes beter onder controle. Holten-spits Herbert Beldman liet twee maal het netje bollen achter de UD- sluitpost, en heirdoor konden de man nen van Gerrit Oolbekking met een ge rust hart de kleedkamer op gaan zoeken Na rust bepaalde het tweede de wed strijd volkomen, en UD bleek niet be stand te zijn tegen de hoge temperatuur, waardoor Holten veel ruimte werd ge gund om het door haar zo geliefde com binatievoetbal te spelen. Jeroen Hen driks werd na 10 minuten in de tweede helft op zijn wenken bediend door de man in vorm: Alwie Deterd Oude Rava- nelli; 3-0. HOLTEN 5 - NEO 4 Holten begon goed aan de thuiswedstrijd tegen NEO' de eerste 25 minuten werd er goed tegen stand geboden, maar daarna verslapte het elftal van R.Hofman, wat dan ook resulteerde in een 0-1 achterstand voor rust. In de tweede helft begon Holten de wedstrijd weer redelijk na een peptalk van de leiding. Na een "steif kwartiertje" kwam er steeds meer druk op de NEO- goal dat er nog maar weinig echt ge vaarlijk uitkwam. Door een goede orga nisatie en goed samenspel resulteerde dit uiteindelijk in de verdiende gelijkma ker door Erik Wechstapel. Hierna werd het spel weer een stuk minder van kwali teit en kon NEO weer in het spel komen. Echter door goed keeperswerk van stand-in doelman Andre Deyk bleef de wedstrijd uiteindelijk verdient steken op 1-1 Nijverdal 2 - HOLTEN 8 Nijverdal 2 was de tegenstander waar het achtste tegen moest spelen, en er moest gewonnen worden, want thuis had Holten ook ge wonnen van Nijverdal. Het pakte even wel geheel anders uit, want Holten speelde de eerste helft matig, en per soonlijke fouten brachten de stand voor rust reeds op 3-1 voor Nijverdal. De tweede helft begon Holten wederom goed, maar Nijverdal scoorde. Holten bleef vechten, maar liep steeds achter de feiten aan. Zodoende was na twee maal 45 minuten speeltijd een 6-4 eind stand een feit. Alle tennisteams zijnn deze week in touw geweest; voor de dinsdag en de woensdag was het de eerste wedstrijd en voor de anderen de tweede. Van de 25 teams hebben er 12 gewonnen. Van degenen die hun tweede wedstrijd speelden zijn er 7 teams die beiden hebben gewonnen. Van de damesteams op de dinsdag is Dames-1 goed van start gegaan, ze wonnen met 4-1. Dames-2 die voor het eerst in de vierde klas speelt gingen met 1-4 weer naar huis en Dames-3 moest alle partijen gewonnen geven. Bij de basisschooljeugd op de woens dag konden mix-1, mix-2 en het meisjesteam de volle winst pakken (5-0) en het jongensteam ging naar huis met 2-3. Van de dames op de donderdag hebben dames-1 en da mes-2 nu twee keer gewonnen en dames-3 moest genoegen nemen met 2-3. Ook twee zaterdagjeugd- teams (meisjes 15 jr en mix 17 jr) wonnen voor de tweede keer en bij jongens 17 jr kon alleen Erik Steenbergen het enkelspel winnen. Bij de senioren op zaterdag won nen voor de tweede keer mix-1 en mix-3 en na een slechte start van de eerste keer won nu ook mix-2; Mix-4 ging met twee invallers op weg en tijdens de le wedstrijd blesseerde Marcel vd Assem zijn pols, maar heeft toch doorge speeld, toch kon het team nog 2 punten meenemen. Heren-1 en Heren-2 moesten volstaan met 1 punt. De vier zondagteams heb ben verloren, maar konden allen toch nog 2 punten pakken. Het mix-junioren team op de zondag speelt vanaf nu verder met invaller Michiel van de Riet, omdat Thie- men Stegeman uitgevallen is en met de enkel in het gips zit. Uistiagen: Dinsdag dames: Holten 1 - P.Braband 2= 4-1; Holten 2 - DevLTC 1 1-4; Holten 3 - Lemelerveld 3= 0-5; Woensdag jeugd mi*: Holten 1 - Itter- sum 1= 5-0; Holten 2 - Wijhe 2= 5-0; Jongens: Holten 1 - Rijssen 1= 2-3; Meisjes: Holten 1 - Drijver's 1= 5-0; Donderdag dames: Holten 1 P.Braband 3= 5-0; Holten 2 - Heino 3= 4-1Holten 3 - P.Braband 5= 2-3; Vrijdag heren: Hol ten 1 - Veenhorst 2= 3-2; Holten 2 - WVF 1= 0-5; Zaterdag jeugd meisjes 15 jr.: Holten 1 - Albergen 1= 4-1; Mix 17 jr.: Holten 1 - Heeten 1 3-2; Jongens 17 jr.: Holten 1 - Nijverdal 2 1-4; Zaterdag senioren mix: Holten 1 - Heeten 1= 3-2; Holten 2 - Luttenberg 2= 4-1; Holten 3 - Enter 2= 4-1Holten 4 - Albergen 3= 2-3; Heren: Holten 1 - P.Braband 1= 1-4; Holten 2 - Albergen 1 1-4; Zondag mix senioren.: Holten 1 - Wegdamse Tc 1 2-6; Mix-Junioren: Holten 1 - Bathmen 3= 2-6; Mix 35+Holten 1 - Bathmen 1 2-3; Heren 35+Holten 1 - Wehl 1 2-4. Sportlust Vroomshoop - HOLTEN 9 Nor maal gesproken had het negende ge wonnen van Vroomshoop. Zo normaal was deze zondagmorgen niet, en dit resulteerde in een elftal wat op de gras mat stond te slapen. Weliswaar was het goalgetter Gerrit Nikkels die normaal de score opende door schitterend 1-0 bin nen te schieten, ware het niet dat deze voorsprong even normaal binnen 5 mi nuten weer werd weggegeven door een knullige bal die via de handen van Mark in de goal verdween Dit was verder niet zo erg, omdat Edwin Beldman er daarna normaal voor zorgde dat de voorsprong werd gewaarborgd (2-1). Ware het niet dat Rick binnen dezelfde 5 minuten de stand gelijk trok door een keihard inge schoten (eigen) doelpunt. Na rust bleef Holten gewoon doorslapen, en daar door kon Sportlus Vr. zonder moeite uitlopen tot 5-2. De 6-2 werd wederom door het negende zelf ingeleid. Hierna was het wederom Gerrit Nikkels die de eindstand op 6-3 bepaalde. Al met al geen flitsende start voor interim-coach Bert Bekkernens. Holten Al - La Premiere A1. Bij één van de spaarzame Holtense aanvallen werd Robin onreglementair gestopt en moest LAP met 10 man verder. Ruud scoorde uit de vrije trap hard en laag 1-0 Voor rust scoorden nog Robin en Jakob. Ja kob speelde opmerkelijk goed en onder streepte dat met nog 2 goals. Hierna was het gedaan met LAP en door nog 2x Martijn, Robin en Ruud liep Holten uit naar 9-0. Met een tegendoelpunt wist LAP de eer te redden. Holten A1 - DOS 37 Al. Met goed ver zorgd spel werd Holten goed partij ge boden en waren de kansen duidelijk voor DOS. Trainer Willem voerde in de rust enkele taktische wijzigingen door en bereikte daarmee dat Holten in de 2e helft in ieder geval meer gelijkwaardig aan DOS was. Harmen behoedde Holten vlak voor tijd voor een tegentreffer door de ingeschoten bal nog net voor de doellijn weg te koppen. Holten C1 - Wilhelmina Cl. De rust werd bereikt met een 0-0 stand. Na rust kreeg Holten meer grip op de wedstrijd en het was topscorer Jeroen die de score open de. Wilhelminaschool kwam goed terug en scoorde de verdiende gelijkmaker Onze jongens wilden alleen maar kam pioen worden met een overwinning en dus ging er een schepje bovenop Dit resulteerde in weer een doelpunt van Jeroen. Uit één van de goede combina ties bracht Jeroen de stand op 3-1 en leek de wedstrijd gespeeld Wilhelmina school dacht hier anders over en kwam nog terug tot 3-2. Hiermee was hun kruit echter verschoten en kon Holten zich gaan opmaken voor hun kampioens feest. Enter Vooruit Dl - Holten D1. EV profi teerde van het zwak startende Holten door een 2-0 voorsprong te nemen. Een donderspeech in de rust had enig effekt Remon scoorde tegen en er ontstonden nog enkele goede kansen, maar helaas bleven de 3 punten in Enter. DES D2 - Holten D2. Ondanks dat enkele spelers er al een wedstrijd hadden opzit ten was Holten de betere ploeg Vooral aan het aanvallend zeer goede spel van Paul was het te danken dat Holten met rust reeds een 0-2 voorsprong had Bei de doelpunten werden gescoord door Paul. De 2e helft was het allemaal iets minder en slaagde DES erin om terug te komen tot 1-2 De Zweef D4 - Holten D3. In een boeien de wedstrijd tussen 2 aanvallende ploe gen sleepte Holten een verdiend punt uit het vuur. Na een stand van 3-1 werd het uiteindelijk nog 3-3. De Holtense doel punten werden gemaakt door Mark, Rene en een beauty van Harm Jan. SWN E1 - Holten El. Tegen SWN be gon Holten sterk en kreeg direkt al een aantal mooie kansen, maar zoals meest al gebeurt, SWN opende de score Kort voor rust maakte Maarten de gelijkma ker. Na rust begon SWN goed en kwam weer op voorsprong. Holten bleef goed aandringen en Tim maakte dan ook de verdiende gelijkmaker Door 2 enorme afstandsschoten liep SWN uit naar 4-2 Hierna gooide Holten alles op de aanval en door 2 doelpunten van Maarten in de laatste minuten bepaalde Holten de eindstand op een terechte 4-4 uitslag. Holten E3 - SWN E4. Jammer genoeg begon Holten met 6 spelers aan de wed strijd. Dit was er mede de oorzaak van dat SWN al snel met 0-1 voor kwam te staan. Holten kwam hierna sterk terug en kreeg steeds meer grip op de wed strijd. Na een afgeslagen hoekschop schoot Berry hard in, de keeper kon de bal eerst nog keren maar Sander maakte het koelbloedig af. Een paar minuten later kreeg Holten een penalty die door Sander werd benut. In de 2e helft had SWN orde op zaken gesteld en kregen ze kansen. Door nog 2 keer te scoren werd SWN winnaar met 2-3. Holten F2 - Haarle F1. Holten liet het betere van het spel zien maar vergat te scoren. Vooral Rene speelde een we reldpartij. Uit een counter wist Haarle bijna te scoren maar keeper Olivier wist op schitterende wijze redding te bren gen. Door mooie passes van Joost bleef Holten gevaarlijk. Na rust lette Holten niet goed op en kon Haarle op een 0-2 voorsprong komen. Doordat Joost de bal precies op de voeten van Jeffrey legde wist Holten te scoren. Door een ongelukkige uitval wist Haarle de eind stand op 1-3 te bepalen. SOS F1 - Holten F3. Tot aan de rust liep het nog niet zo goed: 0-0. Na rust werd het spel beter, de passes waren weer goed en na enkele mislukte jxigingen werd het eerste doelpunt gescoord. Dit gaf Holten zoveel zelfvertrouwen dat er in de resterende 15 minuten nog 5 keer gescoord werd. Enter Vooruit F4 - Holten F4. Holten was aanvallend de betere ploeg. Achterin waren het Bram en Daan die de deur goed dicht hielden. Jaap scoorde op fraaie wijze 0-1 en 0-2. Vervolgens was het Nick die uit een goede aanval doel trof. Jaap en Dieger bepaalden de eind stand op 0-5 uit een goed uitgespeelde kans. Tip voor onze hoofdtrainer Gerard Heck, kijk eens naar F4 en zie wat een kwaliteit. Vesos F2 - Blauw Wit F1 Met veel inzet werd er gespeeld en al na enkele minu ten was het Maarten Brilman die de Het eerste heren waterpoloteam :van Twenhaarsveld speelde zater- jdag een uit wedstrijd tegen Oost- idobb ers uit Raalte. De heren wa- ren gebrand op de overewinning, I temeer daar koploper Swoll had verloren van Maarkei en daardoor ihet vooruitzicht van Twenhaars- i veld op een eventueel kampioen schap bijzonder gunstig werd. In de eerste periode scoorde Holten al vlot een doelpunt gevolgd door een tegengoal terwijl de tweede periode werd afgegloten met een voorsprong van 2-3. De derde pe riode ging gelijk op en beide teams wisten niet te scoren. Direct na de start 'van de vierde en laatste perio de maakten de Oostdobbers weer gelijk. Door een ongelukkig eigen doelpunt van de keeper werd Twenhaarsveld de overwinning toe geworpen. Met 3-4 en nog één wedstrijd te gaan kunnen de heren kampioen worden van kring H 2A. Zaterdag spelen alle teams van Twenhaarsveld hun laatste compe titiewedstrijd. De aanvangstijden zijn: Dames 1, 20.00 uur; Heren 1, 20.45 uur; Heren 2, 21.30 uur. Hopelijk zullen vele supporters deze wedstrijden, waarvan de toe gang gratis is, bezoeken. In samenwerking met de spon sors Oostnederland Zorgverze keraar en Wegener Dagbladen biedt de Stichting Triathlon Hol ten recreatieve triathleten de ko mende weken de mogelijkheid een verantwoord en gericht trai ningsprogramma te volgen on der leiding van bekende (oud- )sporters in de betreffende disci pline. Stuk voor stuk zijn of wa ren het toppers. Tijdens de trainingen krijgen de deelnemers ook veel informatie over facetten als voeding, materiaal, blessure preventie en dergelijke. Zaterdag 27 april wordt de eerste van de vier speciale triathlontrainingen afgewerkt. Onder leiding van oud-wielrenner Henk Lubber ding wordt dan gefietst. De ove rige trainingen volgen op zater dag 11 mei (zwemmen) - zater dag 25 mei (hardlopen) - zater dag 1 juni (triathlontraining). STH-bestuurslid Hendri Mark voort laat weten dat zich maar liefst 120 deelnemers hebben aan gemeld voor het trainingspro gramma. ,,Een enorm succes. We hadden gehoopt op minimaal 40." Volgens Markvoort hadden zich nog meer dan 120 geïnteresseerden gemeld. ,,Die hebben we moeten STICHTING 1 TRIATHLON HOLTEN afwijzen. Door die beperking kunnen nu goede en verantwoorde trainingen worden gegeven." Vier groepen De 120 man is verdeeld in vier groepen van 30 personen. Zater dag wordt het spits afgebeten met het fietsen. De deelnemers moeten zich daarvoor tussen 8.00 en 12.00 uur melden op sportpark Meer manskamp. Markvoort: ,,Het wordt dan zo geregeld dat Lubber ding met één groep naar de Holter berg (onder meer de Motieweg) gaat, terwijl de overige groepen ondertussen in het clubgebouw voorlichting krijgen van medewer kers van Cannondale over fietsen en Volatile over massage-oliën en dergelijke." Na afloop kunnen ze zich desgewenst ook laten masse ren en is natuurlijk gelegenheid om te douchen. Iedereen krijgt boven dien een T-shirt met opdruk aan geboden. Op de tweede zaterdag (11/5) staat het trainingsprogramma in het te ken van zwemmen. Met het oog daarop is de gemeente bereid zwembad Twenhaarsveld iets eer der te openen. Tussendoor zal Ron Dekker, de enige nog actieve sporter van het kwartet prominen ten, de deelnemers het één en an der uitleggen. De derde triathlon- discipline is hardlopen. Zaterdag 25 mei wordt daarvoor getraind onder leiding van niemand minder dan Gerard Nijboer. Hij neemt de deelnemers aan de twaalfde Tri athlon Holten (10 augustus) even eens mee naar de Holterberg. Na afloop geeft hij informatie over loopschoeisel en dergelijke. Het speciale trainingsprogramma wordt besloten op zaterdag 1 juni. Onder leiding van Axel Koenders wordt een triathlontraining gege ven, die start op 't Vletgoor om vandaar vermoedelijk richting Beuseberg te gaan. Ook Koenders tekent na terugkeer in het clubge bouw voor een stuk aanvullende informatie. De oud-triathlect was vijfmaal Nederlands kampioen en tweemaal wereldkampioen en kent de triathlondisciplines tot in de finesses. Blauw Wit: Senioren:Zaterdag 27 april: Blauw Wit-Sp. Daarle, 14.30 uur; Blauw Wit 2-Achilles E. 3,12.30 uur; Blauw Wit 3, vrij; Blauw Wit 4 - De Esch 3, 14.30 uur; SVZW 9 - Blauw Wit 5, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Excelsior 15 - Blauw Wit 6, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 7, vrij. Junioren:Vrijdag 26 april: MW '29 A1 - Blauw Wit A1, 19.00 uur. Zaterdag 27 april: Markvogels B1 - Blauw Wit B1, 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit C1 - Hulz. Boys C1, 11.00 uur. Pupiilen:Zaterdag 27 april: Blauw Wit D1 - SWN D2,10.00 uur; SOS D2 - Blauw Wit D2, 11.00 uur (vertrek 10.15 uur); Enter E1 - Blauw Wit E1, 10.00 uur (ver trek 9.15 uur); Blauw Wit E2 - Markvo gels E1, 10.00 uur; Blauw Wit F1 - Enter V. F1, 11.00 uur; Hulz. Boys F5 - Blauw Wit F2, 9.15 uur (vertrek 8.30 uur). ZaahDonderdag 25 april: Blauw Wit 1 - Nijverdal 1, 22.00 uur. SV Holten:Zondag 28 april Holten - Twenthe, 14.30 uur; De zweef 3 - Holten 2, 10.00 uur; Holten 3 - Borne 2, 10.45 uur; Holten4- NE06,10.00uur; Haarle3 - Holten 5,10.45 uur; Holten 6 - Omhoog 5, 10.00 uur; PH 8 - Holten 7, 9.00 uur; Holten 8 - Sportlust vr 2,9.00 uur; Holten 9 - PH 20, 9.30 uur; Holten 11, vrij; Omhoog 8 - Holten 12,9.00 uur; Hector 9 - Holten 13, 10.45 uur Junioren:Zaterdag 27 april: KOSC A1 - Holten Al, 14J30 uur (vertrek 13.00 uur); Holten A2 - Vesos A2, 14.30 uur; Holten B1 - Enter V B1,14.30 uur; Excelsior B5 - Holten B2, 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Heracles C1 - Holten C1, 12.45 uur (ver trek 11.30 uur); OETO C2 - Holten C2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Pupillen:Zaterdag 27 april Holten Dl - Sp, Rijssen Dl, 10.00 uur; Holten D2 - Haarle D2, 11.00 uur; Holten D3 - SWN D3, 12.00 uur; Holten E1 - Enter V E1, 10.00 uur; Holten E2 - Enter E3, 10.00 uur; De Zweef E6 - Holten E3, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); De Zweef F1 - Holten F1, 9.15 uur (vertrek 8.15 uur); Enter V. F2 - Holten F2, 10.30 uur (vertrek 9.30 uur); Holten F3 - De Zweef F3,11 00 uur; Holten F4 - Wierden F2, 11,00 uur; Sp. Rijssen F2 - Holten F5,10.00 uur (vertrek 9.00 uur). HandbahZaterdag 27 april: MA - CVO, 13.10 uur (vertrek 12.00 uur); JA - CVO, 14.10 uur (vertrek 13.00 uur); JB, MB en Welpen 1, vrij; Welpen 2 -SDOL 2,10.00 uur (vertrek 9.00 uur). Zondag 28 april: Dames 1 - Lettele, 13.00 uur; Heren - WSV/Actief 3, 14.15 uur; Dames 2 - HHZD 2, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); Dames Jun. - SDOL 2,10.00 uur (vertrek 9.00 uur). SporthaLDonderdag 25 april: 08.10- 15.40 uur, SGW; 18.00-20.30 uur, H Bronsvoort o.v.b 20.30-22.00 uur, SV Holten All Stars; 22.00-23.00 uur, Blauw Wit zaal. Vrijdag 26 april' 08.10-15.40 uur, SGW; 18.30-23.00 uur, Mintonette volleybal. Maandag 29 april; 19.00-22.00 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 30 april: Koninginnedag. Woensdag 1 mei 19.00-22 00 uur. Badmintonclub Holten; 22.30-23.30 uur, J. ten Wolthuis. Don derdag 2 mei: 21.00-22.30 uur, SV Hol ten All Stars. Vrijdag 3 mei 19,30-20.30 uur Blauw Wit zaal. Zaterdag 4 mei: Herdenking 06.45-10.15 uur, instructie lokaal Wielervereniging; 7 00-16.00 uur, één kleedkamer Wielervereniging; 10.45-17.30 uur. Twee kleedlokalen Wie lervereniging. Weekendreserveringen vanaf vrijdag middag 12.30 uur bij de beheerders van de sporthal (tel. 63180). Blauw Wit speelt de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen tegen Sp. Daarle. Daarle verloor zaterdag kansloos bij kampioen Hulzen ter wijl Blauw Wit het volledig aan zichzelf te wijten had dat M.V.V. de punten thuis hield. Eversberg heeft hierdoor de tweede plaats zo goed als zeker veilig gesteld. Blauw Wit kan alleen via de na- competitie nog promotie afdwin gen. In de wedstrijd tegen Daarle zal de ploeg dan wel een goed resultaat neer moeten zetten. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheids rechter Spin. score opende 0-1Ruud Aanstoot, Maar ten en Kahou Wong wisten elk nog voor de pauze te scoren. In de rust werd besloten om de bal zoveel mogelijk rond te spelen. Ruud Aanstoot kon hierdoor blijk geven van een goed overzicht. Christian Heusinkveld twee keer en Ro bin Kolkman konden profiteren 0-7. Kjell van Zon wist niet zon snel of hij de achtste met links of rechts zou maken, waardoor de kans voorbij ging. Het was uiteindelijk Hans die deze in het net schoot en daarna samen met zijn ploeg genoten luidkeels zingend de kleedka mer opzochten. Blauw Wit F2 - Sp. Rijssen F2 Blauw Wit begon in de ze wedstrijd veel te afwach tend. Sp. Rijssen mocht veel te veel voetballen en dit leverde voor rust drie tegentreffers op. In de rust kregen de jongens van Blauw Wit te horen hoe het wel moest en na rust bleek het opeens wel te kunnen. Marten scoorde 2x en derren 1x. Sp. Rijssen dat een goede tegenstander was, scoorde ook drie keer waardoor de eindstand 3-6 werd. Enter E3 - Blauw W'rt E2 Tegen het fysiek sterke Enter had Blauw Wit weinig in te brengen. Blauw Wit kon de stand lang op 1-0 houden, maar moest uiteindelijk toch vier treffers voor rust toestaan. Ook na rust was de ploeg uit Enter sterker Rik Stoevenbelt scoorde na een fraaie aanval nog wel tegen, maar Enter wist uiteindelijk met 9-1 te winnen S.O.S. Dl - Blauw Wit Dl Door een doelpunt van Herbert kwam Blauw Wit op voorsprong. Hierna kregen de gasten nog enkele goede mogelijkheden, maar deze konden niet in doelpunten worden omgezet. S.O.S. begon hierna sterk te spelen en scoorde drie maal Na rust was Blauw Wit duidelijk sterker dan S.O.S De aanvallen werden goed opge zet en Martijn Vorkink scoorde 3-2 Na het laatste fluitsignaal baalden de spe lers van Blauw Wit, omdat onverdiend verloren was door tien slechte minuten voor rust. Blauw Wit 3 - Des 3 Blauw Wit 3 lijkt in de laatste wedstrijden duidelijk de vorm kwijt te zijn. Was vorige week nummer twee Hulzen met 3-1 te sterk. Ook het op de derde plaats staande Des, dat lang de ranglijst aanvoerde bleek sterker De eerste helft was duidelijk voor de gas ten. De ploeg uit Nijverdal kreeg enkele goede kansen en scoorde hieruit één maal. Na rust kwam Blauw Wit sterk terug en scoorde snel de gelijkmaker. De vreugde was echter van korte duur Een aanval over links van Des leek met een ongevaarlijke voorzet te worden afge rond. Tot ieders verbazing verdween de bal echter ineens in het doel. De thuis ploeg kwam deze klap niet meer te bo ven. Des kon in de slotfase nog gebruik maken van de geboden ruimte en de score tot 1-3 opvoeren.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7