Nieuwe variant: noordtak Betuwelijn langs Al Koninginnedag biedt keur aan aktiviteiten KBH: toelichting op BIB-rapport WELZIJN OUDEREN 'Aktie tendeert naar demagogie' HOLTENS NIEUWSBLAD Tracé Achterhoek lijkt aardig te scoren Uit het politierapport I kerkdiensten BELANGRIJKE MEDEDELING Buitenzonwering HOLTEN Expositie 7 medische diensten Bijna 480 wandelaars op de berg van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 25 APRIL 1996- Alleen een nieuwe spoorlijn tus sen Zevenaar-Zutphen-Deven- ter en de grensovergang bij Ol- denzaal (dus ook langs Holten) langs de Al of een nieuwe lijn door de Achterhoek via Henge lo/Enschede naar Oldenzaal. Dat zijn de enige mogelijkheden voor een noordtak van de Betuwelijn vindt de Gelderse gedeputeerde J. de Bondt (VVD) voor verkeer en vervoer. Een noordtak over het bestaande spoor via Zutphen- Hengelo-Oldenzaal of Deventer- Hengelo-Oldenzaal is volgens De Bondt 'onbespreekbaar'. Niettemin blijft die optie wel in beeld. De Bondt deed zijn opmerkelijke uitspraak naar aanleiding van de presentatie door Rijkswaterstaat' van de Startnotitie Noord-ooste lijke verbinding inzake de tracé mogelijkheden van het vervolg van de Betuweroute en De Start notitie Rijksweg 15 inzake de verbetering van de bestaande A15 tussen Varsseveld en En schede. Bij die gelegenheid werd voor het eerst de mogelijkheid aangeduid van een nieuw aan te leggen spoor lijn langs de Al. Het onderzoek naar dit nieuwe alternatief is een initiatief van de Regio Twente dat een spoorlijn langs de snelweg een realistische mogelijkheid vindt voor goederentransport tussen Arnhem en Oldenzaal. Het idee komt oorspronkelijk van Rijssen, dat grote bezwaren heeft tegen aanpassing van de bestaande lijn Deventer-Holten-Rijssen-Henge- lo, daar deze lijn door de bebouw de kom van Rijssen voert en deze enigermate in tweeën deelt. Ver breding van de bestaande spoorlijn Zutphen-Hengelo-Oldenzaal tot noordtak wordt door de Regio overigens niet afgewezen. Een nieuwe spoorlijn door de Achter hoek, die ook als mogelijkheid is genoemd, levert met name in het gebied tussen Delden-Haaksber gen en Hengelo/Enschede grote problemen op vanwege het door kruisen van de landgoederengor- del rond Hengelo en Enschede. HSL Hoewel nog niets zeker is, lijkt het erop dat de combinatie van noord tak met de doortrekking van de A15 op dit moment aardig scoort. Dat houdt mede verband met het feit dat men het gekoppeld kan worden met Hoge Snelheids Lijn (HSL) van de Randstad naar Scan dinavië en Berlijn. Weliswaar een forse investering van enkele milja- ren guldens, maar de inkomsten uit de HSL maken op termijn veel goed. Bovendien is zowel Gelder land als Overijssel bereid om aan V| SRi»iUe> Nftlmek>| Nieuwe spoorlijn Nr;.c-daT langs de Al - "vHengeto Enschedé «Ui Bestaand spoor Deventer- Aimelo uf "frier 1 Apeldoorn;;' unAi.sNKgen IfiaiiMÉ Verbreding bestaande spoorlijn Zutphen- Hengelo-Oldenzaal Nieuwe spoorbaan door de Achterhoek met varianten In de vierhoek Delden. Haaksbergen, Hengelo en Enschede COBDUWEMES Op dit kaartje zijn de verschillende tracémogelijkheden van de Twente- lijn aangegeven. deze variant mee te werken. Dan zijn er de varianten die voorzien in gebruikmaking van bestaand spoor, de zogenoemde nu-alterna- tieven (bestaand spoor zonder het treffen van extra maatregelen). Al lereerst lijkt de capaciteit te be perkt om de uitbreiding van het toch al aanzienlijke goederenver voer op te vangen en bovendien wordt men op de route geconfron teerd met allerlei infrastructurele problemen, geluidsoverlast, span ning tussen goederen- en reizigers- vervoer, veiligheid enzovoorts. Aanpassen van een dergelijke lijn brengt een forse investering met zich mee. Daarnaast is sprake van de zogenoemde nul-plus-alterna- tieven. Daarbij wordt uitgegaan van de bestaande rail-infrastruc tuur, waarbij extra maatregelen worden getroffen om een oplos sing te bieden voor een aantal toe komstige knelpunten inzake capa citeit en omgevingshinder. Bij één van die nul-plus-alternatieven komt Holten in beeld. Vanuit Ze venaar loopt de spoorlijn aan de oostkant van Deventer via een nieuw aan te leggen 'verbindings- boog' ten zuiden van Colmschate naar het bestaande spoor langs Holten richting Oldenzaal. Dat er behoefte is aan een verbe terde rail-infrastructuur houdt verband met het feit dat het goede renvervoer aanzienlijk wordt geïn tensiveerd. Rond het jaar 2010 wordt over de noordtak Betuwe lijn tussen de 17 en 20 miljoen ton goederen vervoerd. De eerste goe derentreinen rijden volgens de huidige inzichten al in 2005 over de Betuweroute. Veruit het meeste gaat naar Duitsland en Twente, een deel is bestemd voor het noor den van ons land en takt af via Deventer-Zwolle naar het noor den via de Sallandlijn. Naar die route moet nog onderzoek wor den gedaan. RONA Holten (de plaatselijke werkgroep Regionaal Overleg Noordelijke Aftakking) heeft in middels laten weten dat het uit gangspunt voor discussie over de Startnotitie Noord-oostelijke ver binding de aanleg van een hoog waardige spoorwegverbinding tussen de Betuweroute en de grensovergang bij Oldenzaal is, waarover de voorziene hoeveel heid goederenvervoer op een ener zijds voor de vervoerders adequate en voor de omgeving aanvaardbare wijze kan worden afgewikkeld. De Startnotitie ligt tot 10 juni ter inzage in het gemeentehuis. In spraak is ook mogelijk tot die datum. Om alle betrokkenen zo goed mogelijk te informeren over de inhoud van de beide notities worden 10 informatiemarkten ge houden. De eerste had dinsdag avond plaats in Deventer. RONA Holten roept haar donateurs en geïnteresseerden op om de infor matiebijeenkomst in zaal De Ha verkamp in Markelo te bezoeken (dinsdag 7 mei). Deskundigen be antwoorden vragen vanaf 17.00 uur en vanaf 19.30 uur worden plenaire presentaties gegeven. Op 17 april werden twee dode reeën aangetroffen op de Lichten- bergerweg. Eén van de' dieren was hoogdraentig. Ze zijn vermoede lijk door een aanrijding om het leven gekomen. De veroorzaker is onbekend gebleven. In de nacht van 16 op 17 april werd er ingebroken bij een miadenstan- der aan de Dorpsstraat. Men kwam het pand binnen door een achterdeur te forceren. Uit een portemonnee en uit een kassa werd een bedrag weggenomen van enke le honderden guldens. Van de da dels) nog geen spoor. Op 20 april werd in Lichtenvoorde een personenauto aangetroffen, die enkele weken geleden in de gemeente Holten was ontvreemd, met daarachter een aanhangwa gen. De auto was geheel uitge brand, kennelijk met de bedoeling sporen uit te wissen. De aanhang wagen, met daarin een kostbare lading aan vlees, werd niet aange troffen. Op vrijdagmiddag, 19 april, tussen ongeveer 16.30 uur en 19.00 uur werden vernielingen gepleegd op de speelplaats van de Haarschool. Een dure omheining van hout om een zandbak heen, werd moedwil lig kapot geschopt. De politie hoopt, gelet op het tijdstip, dat van deze vernieling getuigen zijn ge weest die zich zullen melden bij de politie. ,,Dit tendeert naar demagogie! Er doen indianenverhalen de ronde die kant nog wal slaan!" Dick van der Torre maakte maandag in de gemeenteraad onverbloemd dui delijk hoezeer hij zich ergert aan de aktiegroepen in Nijverdal en Holten die handtekeningen verza melen met het oog op de mogelijke afsluiting van de Toeristenweg. Van der Torre wees op het 'gebrek aan kennis' bij de actievoerders Naar zijn zeggen mede het gevolg van een gebrek aan goede voor lichting over het rapport 'Ver vlochten functies van de Sallandse Heuvelrug'. Aanleiding voor zijn felle reactie was een brief van de bewonerscommissie van Huize Salland in Colmschate, die bang is dat ouderen en invaliden op den duur niet meer optimaal kunnen genieten van de berg. Van der Torre benadrukte nogmaals dat het van essentieel belang is dat men zich eerst goed op de hoogte stelt van de feiten alvorens te reageren. Dat gold ook voor de reactie van de besturen van een aantal wieler verenigingen in één van de regio nale dagbladen. Die hadden zich onder meer uitgelaten over de aan leg van drempels en andere ver- keersremmende maatregelen op de Toeristenweg. „Nergens staat dat de Toeristenweg dicht gaat, noch dat er drempels in worden aange bracht. Sluiting gebeurt pas na zeer zorgvuldige afweging van maatregelen en niet op basis van een enkele A4-tje waar onjuiste stellingen op worden geponeerd!" Wethouder Eb van Schooten (GB) was van mening dat het ieder goeds recht is om aktie te voeren. Over de juistheid van de stellingen van de aktievoerders hulde hij zich in stilzwijgen. Hij was het wel eens met Van der Torre op het punt van goede voorlichting. „Dat heeft veel te lang geduurd, waardoor ongewenste misverstanden kun nen ontstaan. Traditiegetrouw maakt Holten zich op voor de jaarlijkse viering van Koninginnedag. In menig huisgezin wordt al driftig ge zocht naar overbodige spullen die wellicht verkocht kunnen worden op de rommelmarkt. Daar de aktiviteiten zich uitslui tend afspelen op de Smidsbelt en het parkeerterrein van Albert Heijn, is de Dorpsstraat tussen Boer Biet en de Larenseweg ge durende die periode afgesloten. Op 30 april zijn de winkels geslo ten. In verband met de taptoe die f Knik/Terrasscherm Tot ziens bij: woninginrichting Harmonie in beter w H O L T E N Harmonie in beter wonen Stationsstraat 3-5 Tel. 0548-36 12 23 Direct na de aubade start het Oranjefestijn. Tal van verenigingen en instellingen presenteren zich daarvoor op de feestelijk versierde Smids belt. Vaste prik is natuurlijk ook de rommelmarkt Archief) Klusjesdienst Sinds kort draait er een klusjes dienst in Holten. Wanneer u met een klusje zit waar u niemand voor kunt vinden, kan de SWOH u in kontakt brengen met een vrijwilli ger van de klusjes dienst. Dc klus jes waar het hier omgaat zijn kleine klusjes in en om het huis. Denkt u daarbij aan lekkende kranen, pie pende deuren, vervangen van lam pen een extra stopkontakt of scha kelaar aanleggen e.d. Maar ook het verzorgen van uw huisdieren bij ziekte kan worden geregeld. I Iet is de bedoeling dat de vrijwilligers een symbolische vergoeding van f 5,= krijgen. Voor aanvragen belt u de SWOH. Denkt u daarbij aan de openings tijden van de SWOH! Deze is alleen op maandag- en donderdag morgen en op dinsdagmiddag be reikbaar. Her telefoon nummer is 364910. Vrijwilligers zijn natuurlijk van harte welkom om ons nog kleine aantal vrijwilligers uit te breiden. Voorkomen van inbraak Het zal u bekend zijn dat er de laatste tijd veel wordt ingebroken in Holten. Voor een groot deel wordt dit gedaan door "beroeps - inbrekers" die niet uit deze streek komen. Zij stropen soms enkele straten of een wijk tegelijk op een nacht af. Uit de kranten blijkt ook dat de dieven steeds door het for ceren van een deur of raam aan de achterkant van het huis binnen dringen. Kijkt u daarom eens hoe makkelijk uw ramen en deuren aan de achterzijde open te krijgen zijn. Vaak kan men eenvoudige midde len het openen van ramen en deu ren een stuk moeilijker maken. Denkt u daarbij aan extra knippen en schuiven onder en boven aan ramen en deuren, of het aanbren gen van een pin in de sponning van de ramen. U moet u natuurlijk ook afvragen hoe makkelijk er iets te halen valt bij u. Neem daarom nooit teveel geld in huis. Berg uw sieraden goed op. Ik hoorde on langs een goede tip. Zet een oude handtas met oud portomonnaitje, een kammetje en zakdoekjes in de kamer en neem uw goede tas mee naar-boven. 's avonds gehouden wordt op de Smidsbelt, wordt het plein de avond tevoren (maandag 29 april) in verband met de generale repetitie van HMV autovrij ge houden. Wie zijn auto daar regel matig parkeert gelieve daar reke ning mee te houden. Het feest wordt zoals gebruikelijk om 9.00 uur als vanouds geopend met de aubade op Smidsbelt, waar naast de alom bekende liederen ook het winnede Koninginnelied van Dick Mondeel zal worden ge zongen. HMV tekent voor de mu zikale begeleiding. Een kwartier later begint het Oranjefestijn op de Smidsbelt en het parkeerterrein bij Albert Heijn. Geen rommelmarkt achter het gemeentehuis dus. Di verse verenigingen en instellingen zijn tijdens het Oranjefestijn met een kraam vertegenwoordigd. Daaronder ook de supportersvere niging van de SV Holten, die dit maal zonder luchtkussen het fes tijn opluistert. Daarvoor in de plaats hebben de supporters zich verzekerd van een popcorn- en suikerspinkraam. „En alles wordt gratis verstrekt!," verzekert voor zitter Gert van Eertjes. Ook de andere SV-afdelingen geven er acte de présence. Voor de schoolkinde ren wordt weer een puzzelspel uitgezet. De prijsuitreiking heeft plaats om 11.00 uur op het bordes van het gemeentehuis. In de kraam van het koor Amazing, dat maan dagavond met succes optrad in Diessenplas, kan men terecht voor een verloting. De hoofdprijs blijft vooralsnog een verrassing. Voor kinderen biedt het koor de moge lijkheid een ritje op een pony te maken. De werkgroep Holten van Dorkas Hulp International ver koopt etenswaren, koffie en arti kelen als corsages en zeepjes. Evenals voorgaande jaren kan de schooljeugd bij de kraam terecht met de bekende oranje bonnen die ze via de basisscholen van de SVNF krijgen. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor de Dorkas-projckten in Armenië. In 1991 verklaarde Beze republiek zich onafhankelijke van de voor malige Sovjet Unie. Het bergachti ge land is iets kleiner dan Neder land en telt 3,6 miljoen inwoners. Een aantal dat stijgt, omdat veel Armeniërs uit andere landen te rugkeren naar hun thuisland. Ar menië voorziet voor slechts 30% in haar eigen elektriciteit, het ove rige deel wordt aangevuld door geïmporteerde petroleum. Wie een kijkje wil nemen bij de onlangs geopende expositie 'En dan is er de Trouw' kan terecht bij de Oudheidkamer Hoolt'n, die de deuren voor het publiek geopend heeft. Om 13.00 uur valt het startschot voor de eerste manche van de re gelmatigheidswedstrijd voor klas sieke en veteraan wegracemotoren (zie ook elders in deze krant), terwijl tussen 13.30 en 14.30 uur op de Smidsbelt gestart kan wor den gestart voor de traditionele gezinsfietspuzzeltocht van de Wielervereniging Holten. Om 14.30 uur brengt de Christelijke Ontspannings Club in gebouw Irene het blijspel 'En toen was het vakantie' op de planken voor de ouderen. De toegang is gratis. Op de Smidsbelt begint om 20.30 uur de traditionele taptoe. Deelnemers zijn het in Holten inmiddels be kende J achthoornkorps Euphonia uit Eibergen, de drumfanfare Wil- helmina uit Rijssen en HMV. La dyspeaker is Joke Voordes. Max Wille heeft vorige week af scheid genomen als bestuurslid van dc Kring Bewoners Holter- berg. Tijdens de jaarvergadering in 't Lösse Hoes bedankte voorzitter Henk den Herder hem voor zijn grote inzet. Een ingelijst en door Den Herder bewerkt en veelzeg gend stuk van 'Heer Bommel' werd in dank aanvaard en voorge dragen (zie hiernaast). Na de pau ze gaf wethouder Eb van Schooten een toelichting op het BIB-rap port, ofwel het rapport 'Verlocn- ten functies van de Sallandse Heu velrug'. Hij gaf ronduit toe dat de informatie en voorlichting met be trekking rond het stuk 'klungelig' was. Het rapport is niet meer dan een overeenkomst tussen verschil lende partijen met daarin een con ceptplan waarop nog alle mogelij ke inspraak mogelijk is. Na in stemming van de gemeente met het conceptplan werd toestemming gegeven het totale fietspad Beu kenlaan tot aan Nijverdal te ver harden. De Holterbergbewoners hadden voor de wethouder nog een aantal zeer kritische vragen met betrekking tot het rapport: Sluiting Toeristenweg (werkelijk nodig?) Van Schooten hierop: „Ook voor de Holtense politiek is afsluiting niet direkt aan de orde zolang er niet duidelijk een alter natieve route is; het is echter wel mogelijk dat de provincie vanwege rijksbeleid een afsluiting oplegt." Verharden fietspaden, wordt er gedacht aan snelheidsremmende maatregelen met betrekking tot het grote aantal wielrenners op de Holterberg? Hoe wordt met het stappenplan gewerkt? Van Schoo ten: „Allereerst worden criteria vastgesteld - daarna zal per stap geëvalueerd moeten worden. Wanneer de evaluatie niet bevalt moet er de mogelijkheid zijn van het plan af te wijken of een bepaal de stap niet uit te voeren." Stilte- gebied? De dieren trekken zich niets aan van het geluid van auto's en motoren. „Bovendien veroor zaken deze maar een fractie van overlast in vergelijk met het vele luchtvaartverkeer dat hier over komt," aldus één van de aanwezi gen. Van Schooten kon alleen maar beamen dat ook hij het be grip stiltegebied niet kon verklaren en dat de keuze stiltegebied door het rijk is aangegeven. Voor de Minaretgroep, die volgens de wet houder een bestuurlijke en zeker geen ambtelijke invulling moet krijgen, en de stuurgroep wacht een moeilijke taak. Het is te hopen dat de voorlichting door aeze groepen, zeker naar belangheb benden, beter zal zijn dan de voor- lichtng over het BIB-rapport. "De weg die van Holten naar Nijverdal voert is terecht tot ver huiten de gemeentegren zen beroemd. Lieflijke heu vels welven zich over het landschap en statige bomen bieden rust aan het oog van de passerende reiziger. Het kla teren van heldere beekjes paart zich aan het gezang van zeldzame vogelsoorten, zoals de vermaarde korhoen die zich hier in de lentetijdbalt send over de heide begeeft, en de geuren van zeldzame krui den mengen zich met de reuk van wilde foelie, die als een tere wade over de glooiingen ligt. Het mag dan ook geen verwondering wekken, dat dit heerlijke oord meer en meer gezocht wordt door de ver moeide stedeling, wanneer hij na gedane arbeid een ogenblik verpozing zoekt". Dit staat in het boekje dat de plaatselijke Verenigingen Voor Vreemde lingenverkeer in de handel brengen. Het wordt weinig gekocht, want dok zonder aanbeveling trekken de stede lingen er in het weekeinde op uit om van de natuur te gaan genieten. Onder de talrijke verpozing zoekenden kon men ook de Oude Schicht waarnemen. Het trouwe voertuig bewoog zich tegen wi en dank voort in de stroom der zondagsrijders - op weg naar een picknick op de dagcam- ping. Ned. Herv. Kerk: Zondag 28 april: 9.30 uur, da. J.W. den Her tog, doopdienst. Nevendiensten 19.00 uur, ds. J.R. Zijlstra, Am sterdam Open Deurdienst. Col lecte in dienst: Diaconie* Uit gangscollecte: Kerkvoogdij. Dij- kerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Collect^ in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: Noodlij dend gem. en pers. Oppasdienst: mevrouw van Coeverden, Hilde "Beldman, RK vormsel Marloes Poonman. Diessenplas: Woensdag 1 mei: ds. Vons. Geref. kerk: Zondag 28 april: 9.30 uur, ds. H.J. Mulder, Olst 19.00 uur, ds. J.R. Zijlstra, Am sterdam. Open deurdienst in de dorpskerk. Collecte in dienst: S.S.K. Tweede collecte: Rente en aflossing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Herma Aan stoot; groep 4 en 5 o.l.v. Cisca Mijsters; groep 6 en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Annemieke Meiierink, Henriette Beldman, Karin Tromop; 4-6 jaar: janny Withaar, Sabrina Rietman. RK kerk: Zondag 28 april: 10.00 uur, deken van Doom en pastor H. Wiggers, Eucharistieviering, waaronder toediening van het H.Vormsel m.m.v. het jongeren koor. Oppasdienst: mevrouw van Coeverden, Hilde Beldman, RK Vormsel Marloes Poortman. Nieuw Heeten: Zaterdag 27 april: 19.00 uur, heilige mis Zon dag 28 april: 8.00 uur, heilige mis 10.00 uur, gebedsdienst. Evange lie gemeente: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samen komst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 28 april: 10.00 uur, Ds J.F. Scheffer m.m.v. Cathegezanten. Uitgangs collecte: Noodlijdende gemeenten en personen. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). De Overijsselse Heuvelrugtocht van de Wandelkring Oost Neder land lokte zaterdag bijna 480 deel nemers naar de Holterberg. Zij konden kiezen uit verschillende routes, variërend van 5 tot 40 kilo meter. Het aantal deelnemers overtrof dat van een jaar geleden. Het mooie weer was daar onge twijfeld een deel debet aan. De wandelaars kwamen vanuit heel Nederland naar café De Biester, waar start en finish waren inge richt. De deelnemers aan de lange afstand vertrokken al vanaf 8.00 uur. Met name de warmte midden op de dag speelde een aantal lopers toch wel parten. Bovendien waren de paden door de langdurige droogte hier en daar flink rul, hetgeen het lopen er niet makkelij ker op maakte. Wellicht reden dat de langste afstand dit jaar wat min der scoorde. Van 1 tot en met 29 mei is in de hal van het gemeentehuis een expositie ingericht van schilderijen van Coby Lammers uit Maassluis. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeen tehuis en op maandag 13 en dins dag 28 mei tussen 19.00 en 21.00 uur. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen1100 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Went, M. Samuel- straat 3, Enter. Tel. 0547-381653. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-52162?. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kind zorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570)686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisen de zaken. Thuiszorg-hulpmidde- lencentrun: Gaardenstraat 31, uitleen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht(06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3c dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Vrijdag 26 april: hand- en voet baltoernooi basisscholen Zaterdag 27 april: 8.00 uur, start triathlontraining (fietsbn) Meer manskamp; 20.30 uur, indoor touwtrektoemooi in sporthal 't Mossink Maandag 29 april: 20.00 uur, Oekraïns koor met dans in De Kandelaar Dinsdag 30 april: 9.00 uur auba de; 9.15 uur, Oranjefestijn Smids belt/parkeerterrein AH; 13.00 uur, start regelmatigheidswed-- strijd oude wegracemotoren Beu- sebergring; 13.30-14.30 uur, start gezinsfietstocht Smidsbelt; 14.30 uur, toneel voor ouderen in ge bouw Irene; 20.30 uur, taptoe op Smidsbelt. Woensdag 1 mei: bosschoon- maakdag (info bij VW). Zondag 5 mei: volleybaltoernooi Buurtvereniging Schoolkring Dij- kerhoek Maandag 6 mei: hand- en voetbal toernooi basisscholen. Donderdag 9 mei: bloemenactie HMK Vrijdag 10 mei: bloemenactie HMK Zaterdag 11 mei: 8.00 uur, start triathlontraining (zwemmen) in zwembad Twenhaarsveld Donderdag 16 mei: ponycon cours op paardesportterrein De Borkeld Vrijdag 17 mei: Voorjaarsfeest in de Beuseberg Zaterdag 18 mei: Bloemenmarkt; Open dag zwembad Twenhaars veld; Voorjaarsfeest Beuseberg Donderdag 23 mei: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaai Vosman;20.00 uur, voorlichtings bijeenkomst over BIB-rapport in De Wielen voor belanghebben den/belangstellenden Vrijdag 24 mei: ZPC Twenhaars veld dertig jaar/Polo vijftien jaar Zaterdag 25 mei: 8.00 uur, start triathlontraining (hardlopen) op Meermanskamp Zaterdag 1 juni: 8.00 uur, start triathlontraining (totaal) op sport park 't Vletgoor; Koningsschieten hoek Markeloseweg/Aalpolsweg; Fietspuzzelnt Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek Geboren: Dijowin, zoon van G. Meijerink en J.H. van der Zwaag; Soraya Jeleisha, dochter van W.R. Brouwer en G.B. Lodeweges; Maike, dochter van G. van de Pieterman en G.G. Vincent; Mar- lou Tessa, dochter van J.H. Bronsvoort en J.A. Thijsen. Overleden: H. Bronsvoort-Paal- man (90); G. J.A. Jacobs (72); J.A. Pasop (74). Ondertrouwd: H.H. Rensen en J.J. Dikkers.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3