WACS: school is meer dan leerlingeninstituut WELZIJN OUDEREN HOITENS NIEUWSBLAD kker leven m Aanpak Espelodijk start 22 april Heuvelrugtocht start De Biester bij Wereldwinkel richt vizier op textiel Uit het politierapport Zakelijk BEKEKEN /I kerkdiensten Loesje-poster zet leerlingen aan het denken IS HET ANTWOORD - OP STOMME VRAGEN Opbrengst collecte Snoeien van houtsingels Oekraïns koor in Kandelaar Ester vijfde van Nederland Uitbreiding begraafplaats medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 18 APRIL 1996- 'Lekker leven is het antwoord op stomme vragen'. Zo luidt de tekst op de immense poster van Loesje die sinds vorige week vrij dag in de aula van scholenge meenschap De Waerdenborch prijkt. Resultaat van het initia tief van het WACS ofwel Waer denborch Actie Comité Scholie ren dat voorlopig nog uitsluitend in Holten opereert. „Alvorens ook te starten in Goor, willen we het hier goed op de rails hebben staan," legt Jeroen Siegerink (V3B) uit. Met Marlous Kempers (V6B), Jan-Willem Beusink (V2K) en Anne-Marije Prins (V2J) vormt hij het WACS. Ook lid, maar meer opererend op de achtergrond als een soort rugge steun, is muziekdocent Ruut te Velthuis. „Wij proberen van school meer te maken dan enkel een leerlingeninstituut. Dat is bij voorbeeld mogelijk met dit soort posters. Het fenomeen Loesje, ooit door drie studenten gestart om mensen aan het denken te zet ten, beoogt niet grappig te zijn. Soms hebben teksten wel dat ef fect, maar anderzijds kan het ook een vorm van protest zijn. On langs was er nog een posterpresen tatie getiteld 'Tien jaar na Tsjemo- i byl'. Daarmee werd duidelijk ge maakt dat tien jaar na de kernramp in feite nog niets gebeurd is." Jeroen, die enige tijd geleden als I één van de winnaars van de jaar- I lijkse prijsvraag van de Joop Wit- termansstichting ook al de schijn- werpers op zich gericht wist, ver telt dat het WACS vorig jaar al actief was maar 1 januari duidelijk gestart is voor de leerlingen. Het WACS heeft zich bewust aange sloten bij Loesje. Die organisatie, die domicilie heeft in Arnhem, bestaat ruim 12 jaar en Loesje internationaal 5 jaar. Jeroen: „Op de laatste internationale vergade ring is afgesproken om op 13 april in dertien verschillende landen posters te plakken. Er was keus uit vier teksten en deze werd gekozen en vertaald in het Nederlands. Een sterke tekst vinden wij." Elders in de aula hangt de tekst op klein formaat ook in verschillende bui tenlandse talen. Volgens Jeroen heeft Loesje in Nederland twintig afdelingen. Alle afdelingen kon den kiezen om wel of niet mee te doen aan deze actie. In Nederland is Holten de enige school die de actie steunt. De schoolleiding staat er volledig achter. Scholierencafé Het WACS is voortgekomen uit de Leerlingenraad van De Waer denborch, waar Jan-Willem en Marlous deel van uit maakten. Opvallend is dat op dit moment uitsluitend VWO'ers lid zijn. Je roen en Marlous verzekeren echter dat hard gewerkt wordt aan een bredere samenstelling: VBO, MAVO, HAVO en VWO. Hoe leerlingen reageren op de inzet en betrokkenheid van hun mede-leer lingen? „Ach, in het begin doen ze best wel negatief. Zo van 'dat doe je toch niet'. Maar nu je op een aantal punten scoort, verandert dat," constateert Jan-Willem. De WACS-leden zijn er van overtuigd dat steeds meer leerlingen door de komst van het WACS gaan mee denken over school. In dat ver band wijzen ze op de komende verbouwing, waarbij het WACS voornamelijk inspeelt op de in- richting van bijvoorbeeld het sportveld en de aula. „We horen heel veel dat de aula saai is. Als je na de les nog even wil blijven, dan word je weggestuurd omdat er moet worden schoongemaakt. Puur ongezellig dus. Wij hebben daarom het idee om te laten bekij- ken of er bij de verbouwing een soort 'scholierencafé' kan worden j gemaakt. Daar kunnen leerlingen In de aula van de school hangen Jeroen Siegerink, Anne-Marije Prins, Jan-Willem Beusink en Marlous Kempers de veelzeggende Loesje-poster op. De poster blijft er circa twee weken hangen Foto WV) dan terecht voor een hapje en een drankje. Geen sterke drank, ge woon frisdrank. Misschien is net ook leuk om daar vrijdags van 18.00-20.00 uur een live (school- )bandje te laten spelen. Verder wil len we aandringen dat de school aansluit op Internet. Hartstikke mooi toch als een leerling achter de computer kruipt en informatie van een bieb in Amerika kan opvra gen!?" Van de schoolleiding ontvangt het WACS jaarlijks 2000 gulden. Daarnaast wordt jaarlijks ook 500 gulden beschikbaar gesteld voor materiaal. Jeroen: „We zitten te springen om een computer, want we geven ieder jaar een blaadje uit getiteld 'School up to date'. Nu wordt dat deels thuis, deels hier gemaakt. Het blad bevat oproe pen, aankondigingen, nieuws en ook een agenda. In feite een alter natief voor de anderhalf jaar gele den opgeheven schoolkrant voor leerlingen." Het blad Schouders, dat meer gericht is op ouders/be geleiders, bestaat nog wel. Vol gens Jeroen heeft het WACS on danks haar nog prille leeftijd al meer gescoord met een aantal za ken. Zo verscheen enige tijd terug een Cola-automaat in de aula. „We hebben daarvoor onderzoek gedaan en aan de hand van de behoefte bleek het wenselijk zo'n ding te plaatsen." Maandag 22 april, direct dus nadat Normaal in Splo voor het voetlicht is getreden, begint de firma Krekel met fase 1 van de Espelodijk, het deel tussen de voormalige S14 (provinciale weg Lochem-Raalte) en de kruising met de Okken- broekseweg. Een investering van circa vier ton, waarvoor de ge meenteraad reeds groen licht heeft gegeven. De werkzaamheden du ren een kleine twee maanden. Vo rige week berichtten wij al dat het aanvullende bodemonderzoek in fase II (het stuk richting Mane- schijnsweg/Pasmansweg dat in het grondwaterbeschermingsgebied ligt) geen dusdanige bodemver ontreiniging aantoonde, dat de provincie ook voor dat deel groen licht heeft gegeven. De raad moet echter formeel nog een krediet van circa vijf ton beschikbaar stellen voor dat stuk. Het voorstel daar voor komt volgende maand in de raadscommissies voor advies, waarna eind mei het woord aan de raad is. Burgemeester Verhoeven hoopt dat de twee delen van de Espelodijk in elk geval zoveel mo gelijk aansluitend kunnen worden aangepakt. Naast het verharden met asfalt wordt de weg op enkele plaatsen versmald in het streven de verkeerssnelheid te verminderen. De Wandelkring Oost-Nederland houdt zaterdag 20 april voor de derde maal de Overijsselse Heu velrugtocht. De routes (5-10-15- 25 - 40 km) zijn als vanouds uitge zet over de Sallandse Heuvelrug en voeren alle door een uniek, heu velachtig landschap. Het bosrijke gebied wordt afgewisseld door een open gebied, dat een breed uitzicht geeft op op uitgestrekte heidevel den. De langere afstanden voeren de deelnemers over de Holterberg, Sprengenberg, Haarlerberg, Noetselerberg en de Grote Ko ningsbelten. De oostzijde van de heuvelrug volgend komt men via het landgoed de Noetselerberg weer terug in het bosrijke gebied van de Holterberg, waarna langs de Canadese begraafplaats de fi nish wordt bereikt. Voor wande laars die een hond meenemen is het goed te weten dat op een gedeelte van de 40 kilometer geen honden worden toegelaten. Start en finish zijn bij café De Biester: 5/10 km tussen 9.00 en 14.00 uur; 15/25 km tussen 9.00 en 12.00 uur; 40 km tussen 8.00 en 9.00 uur. Meer informatie op tel. 0570-561142. PC0B Donderdagmiddag 25 april houdt I de PCOB haar jaarvergadering om 14.30 uur een bijeenkomst in de Kandelaar. Na de pauze is er gele genheid om van gedachten te wis selen over de toe komst van de AOW in het algemeen en het standpunt van onze bond in het bijzonder. Uitstapte Het uitstapje vindt plaats op don derdag 9 mei. Om 8.45 uur wordt vertrokken vanaf de Kandelaar. Na een kopje koffie in Borculo I wordt een bezoek gebracht aan het brandweermuseum. De lunch I wordt gehouden in museumboer derij "Erve Kots" te Lievelde, I waarna ook het museum wordt bezocht. Via een bezoek aan de barokkerk in Zwilbroek wordt huiswaarts gereden waar om rond j 17.00 uur probeert te zijn. Kosten f 40, inclusief de entree voor de 2 musea. Opgeven voor 1 mei bij I dhr. Schuppert tel. 361439. Verkeerstips Veilig Verkeer Nederland is een organisatie die zich ook inspant voor de veiligheid van de oudere weggebruiker. Er wotden talloze folders, posters en reclame cam pagnes voor alle weggebruikers gevoerd. Oudere weggebruikers zijn ervaren weggebruikers. Dat wil niet zeggen dat zij daarom betere weggebruikers zijn en min der bij ongelukken betrokken zijn. Het verkeer wordt steeds ingewik kelder en de rijstijl agressiever. Bij u zijn in de loop der jaren heel langzaam veranderingen opgetre den. Heel belangrijk is de bijna onzichtbare invloed van ver moeidheid, emoties, uw lichame lijke conditie en afleidende ge beurtenissen en handelingen (zoals radiozender zoeken, raamschoon- vegen, kaartlezen e.d.). Natuur lijk let u op of de medicijnen die u slikt niet uw rijvaardigheid bein- vlocden. Hoewel deze tips alleen voor automobilisten lijken te gel den, zijn ze bijna evenveel van kracht voor de andere verkeers deelnemers. Van dinsdag 23 april tot en met zaterdag 27 april besteedt de We reldwinkel extra aandacht aan tex tiel. Veel textiel in de Wereldwin kel is afkomstig uit India. Aan de textielwerkplaatsen daar wordt een eerlijke goede prijs betaald die de werkelijke kosten dekt. Zo is men in staat de textielarbeiders (veelal vrouwen) goede werkom standigheden en een goed loon te bieden. De textielarbeiders kun nen daardoor een beter bestaan voor hun gezin opbouwen. Een ander deel van het textiel komt uit Indonesië. Onder meer het welbe kende batikwerk, zeefdrukstoffen en prachtige geweven stoffen, waar onder meer rugtassen van zijn gemaakt. Speciaal voor de tex- tielweek in de Wereldwinkel is er een breder assortiment dan gebrui kelijk, zoals grote batikdoeken, placemats, diverse tassen en porte- monnaies. Verder zijn er artikelen van textiel uit Guatemala. Gewe ven, zeer kleurige stoffen zijn ken merkend voor het Zuid-Ameri kaanse textiel. In de winkel is een gevarieerd aanbod aanwezig. Wegens het succes van vorig jaar is opnieuw een ruime voorraad kleu rige handdoeken voor een aantrek kelijke prijs ingekocht. Onder an dere met het oog op Moederdag (12 mei) zijn daarnaast verschillen de setjes keukentextiel samenge steld, in gevarieerde kleuren en in diverse prijsklassen. Nieuw dit jaar is een aantal tafelkleden, die bijvoorbeeld het tuintafeltje een frisse opknapbeurt kunnen geven. Met de lente voor de deur een aantrekkelijke opkikker. In de tex- tielweek zal voor de gelegenheid een beperkte hoeveelheid T-shirts De jaarlijkse collecte van het Na tionaal Reumafonds heeft in Hol ten 3000,80 opgebracht. Helaas moesten enkele collectanten om diverse redenen verstek laten gaan, waardoor de opbrengst iets min der was dan vorig jaar. Gevers en collectanten worden hartelijk be dankt voor hun bijdrage. Dinsdag 9 april probeerde en tot nu toe onbekende man een soort wisseltruc toe te passen in een winkel. Hij haalde ongezien een blik verf van het schap en wilde dit blik te gelde maken. Hij vertelde daarbij dat hij onlangs enkele blik ken verf had gekocht, doch dat hij één blik had overgehouden. Hij wilde graag zijn geld terug. Aange zien de man geen koopbon kon overleggen, trapte de winkelier daar niet in. De man verliet de winkel, waarbij hij de blik verf achterliet. Eveneens op 9 april werd op de Al getankt zonder te betalen. Het kenteken van de auto kon echter worden genoteerd en de verdachte werd door de politie van Hengelo van de weg geplukt. De man kreeg van de politie een geldboete van f 250,00. Uiteraard moest hij de niet verrekende benzine alsnog beta len. Dezelfde dag werd geconstateerd' dat een ruit van de telefooncel aan de Keizersweg was vernield. Dit is waarschijnlijk gebeurd in de nacht van 8 op 9 april. Schade ongeveer f 600,00. De politie zet haar actie met be trekking op het dragen van auto gordels voort. Op 12 april werden weer vijf autobestuurders bekeurd die de gordel niet droegen. In de nacht van 13 op 14 april vond op de Al een verkeersongeval plaats tussen twee personenauto's. Hierbij vielen drie gewonden. Tij- Een aantal bewoners van de Hout weg heeft de gemeente per brief gewezen op het feit dat Bepaalde houtsingels te drastisch gesnoeid zijn. Volgens de bewoners is daar mee een stuk privacy verloren gaan, daar passanten gemakkelij- k(er) in de tuin kunnen kijken. Bovendien werd herinnerd aan af spraken in dezen die in het verle den gemaakt zouden zijn. Het op- snoeien/afzetten van de singels wordt echter om praktische rede nen in één keer uitgevoerd in plaats van verspreid over meerdere jaren. In het kader van het 20-jarig be staan van het Holtens Mannen koor treedt maandag 29 april een Oekraïns koor op in de Kandelaar. Aanvang 20.00 uur. Het gaat om een gemengd gezelschap: dansers, zangers en muzikanten. De Oek- raïners treden op in nationaal kos tuum, de entree bedraagt 7,50 gul den. Zaterdag 4 mei werkt het HMK mee aan de nationale do denherdenking en donderdag 9 en vrijdag 10 mei houden het de jaar lijkse bloemenactie ter gelegenheid van Moederdag. Tijdens de open dagen bij de firma Broekhuis, 19 en 20 april aanstaande van 10.00 17.00 uur, zullen veel hand-, motor- en zitmaaiers in actie te bewonderen zijn. Naast demonstraties van medewerkers kan men de machines zelf proberen en natuurlijk van alle kanten bekijken. Ook voor het huren van divers tuingereedschap zoals: vertikuteermachine, takken- hakselaar of frees kan men bij Broekhuis terecht. Handgereedschap voor de tuin is er vanzelfsprekend ook, de op dit moment populaire tuinklauw is vooral een uitkomst voor mensen die een kleine tuin niet meer kunnen of willen omspitten. Bij de zaak is ruime gelegenheid tot parkeren. Bij goede weersomstandigheden zullen ook sproeiers in werking te zien zijn. Gemoedelijkheid staat bij Broekhuis noog in het vaandel en met gedegen kennis van zaken met betrekking tot allerhande machines en onderdelen zullen zij een ieder, voorzien van een kopje koffie, graag te woord staan. Reparatie en onderhoudsbeurten horen thuis in het service pakket van de firma. Verder heeft Broekhuis een grote keus in tweede hands machines. Aan de Deventerweg is tegenwoordig een etalage, ingericht met divers tuingereedschap, te bewonderen. in de winkel hangen, waaronder van Unicef en van Amnesty Inter national. Natuurlijk ontbreken ook de katoenen en zijden shawls niet. Onlangs werden de Nederlandse kampioenschappen indoor-sprin- gen (KNF) verreden in Ermelo. En ook dit jaar weer was een Holtense combinatie aanwezig. Als kersvers Overijssels kampioe ne mocht Ester Lammers acte de présence geven met pony Mark. Per klasse en categorie verliep de sportieve strijd over twee man ches. Ester en Mark kwamen uit in de klasse "zwaar", categorie D. De eerste manche verliep vlekkeloos voor de Bergruitertjes-cqmbina- tie: een foutloos parcours. In de tweede manche werd helaas een balkje afgeworpen. Al met al le verde deze knappe prestatie Ester en Mark een vijfde positie op. De komende zeven jaar kan Hol ten waarschijnlijk nog vooruit met de huidige begraafplaats. Daarna zal er behoefte zijn aan nieuwe mogelijkheden. Burgemeester D.J. Verhoeven laat weten dat nu reeds onderzocht moet worden hoe en waar zal worden uitge- dens een inhaalmanoeuvre kwa men de twee auto's, die beiden richting Almelo reden, met elkaar in aanraking. Beide voertuigen sloegen over de kop. Eén kwam weer "op zijn pootjes" terecht, de ander belandde op de kop in een droge sloot. Twee personen wer den opgenomen in een ziekenhuis, met o.a. een armbreuk en enig ander nog onbekend letsel. Van één van de bestuurders werd een alcoholtest afgenomen. Hij bleek te veel te hebben gedronken. De auto's werden nagenoeg geheel vernield. Op 14 april werd er nogmaals getankt zonder te betalen bij een tankstation aan de Al. Eén van de pompbediendes ging de auto ach terna. Mede met behulp van een zaktelefoon, die de bompbediende bij zich droeg, kon de dader door de politie van Haaksbergen wor den aangehouden. Op 14 april werd bij de Esso- pompstation aan de Oranjestraat een aanzienlijk bedrag aan bank biljetten gevonden. De eventuele verliezer kan zich melden bij de Holtense politie, alwaar hij na tuurlijk waar moet kunnen maken dat dit geld van hem is. Vandaar dat hier ook niet het bedrag wordt genoemd. In de nacht van 14 op 15 april verdween en brievenbus bij een woning aan de Oranjestraat. In dien iemand deze brievenbus (No.56) heeft gevonden, dan kan men zich bij de politie melden. Ned. Herv. Kerk: Zondag 21 april: 9.30 uur, ds. S.M. Roozen- boom. Nevendiensten. 19.00 uur, da. J.W. den Hertog. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Kerkvoogdij. Dijkerhoek: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Collec te in dienst: Diaconie. Uitgangs collecte: Kerkvoogdij. Oppas dienst: mevrouw Hofman, Maria na Schooien. Diessenplas: Woensdag 24 april: Leger des Heils. Geref. kerk: Zondag 14 april: 9.30 uur, Ds. H.P. Mulder 19.00 uur, Ds. L. Kramer, Daarle. Col lecte in dienst: Diaconie. Tweede collecte: Kerkelijke activiteiten. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeannette Aanstoot; groep 4 en 5 o.l.v. Hans Paalman; groep 6 en 8 o.l.v. Chris Offringa. Oppas dienst: 0-3 jaar: Els Kamphuis, Annemie Kamphuis, Trijn Overkempe; 4-6 jaar: Jannek Lubberdink, Dineke Manen- schijn. RK kerk: Zondag 21 april: 10.00 uur, Woord- en communiedienst en kinderwoorddienst. Oppas dienst: mevrouw Hofman, Maria na Schooien. Nieuw Heeten: Za terdag 20 april: 19.00 uur, heilige mis Zondag 21 april: 8.00 uur, heilige mis 10.00 uur, gebeds dienst. Evangelie gemeente: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 21 april: 10.00 uur, Ds J.F. Scneffer. Uit gangscollecte: Diakonie. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: J. Koppert, T. van Ae- merongenstraat 25, Markelo. Tel. 3547-362200. Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: voor kraamzorg, ouder- en kind zorg, persoonlijke verzorging en verpleging. Tel. (0570)686000, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde alleen voor spoedeisen de zaken. Thuiszorg-hulpmidde- lencentrun: Gaardenstraat 31, uitleen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: infor matie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi- gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Maar weinig Holtenaren zal de prijsvraag zijn ontgaan die boetiek Nine till NinetyNine de vrijdag en zaterdag voor Pasen hield. Eigenaar Johan Schooten, onlangs nog genomineerd als beste Verko per van het Jaar, had daartoe een immense hond, de 'Salty Dog' op een aanhanger voor het VW-kantoor laten plaatsen. Om in de E rijzen te vallen moesten de deelnemers het juiste gewicht raden van ond plus onderstel. Ruim honderd oplossingen werden ingeleverd en vorige week vrijdag kon Schooten de winnaars feliciteren. Op de eerste plaats eindigde de familie De Jong uit Heiloo. Zij raadde het exacte gewicht: 999 kg. Natuurlijk een aangenaam slot van de geslaagde vakantie in Holten. Het gezin mocht voor 250 gulden kleding uitzoeken. Tweede werd de Holtense Ans Achterkamp (150 gulden), derde Sabrine Paalman (100 gulden). Beiden zaten met 999 kg en 99 gram net te hoog, waarop Schooten middels loting de tweede en derde prijs bepaalde. Bewegings- en bruiningssalon Slender You houdt vrijdag 19 april open huis van 10.00 - 19.30 uur. De Slender You-oefeningen hebben een heilzame invloed op arthrites, rugklachten, stramheid en het bevordert het herstel van de buikspieren na een zwangerschap. Bovendien is het een ideale manier om te relaxen want na een uurtje Slender You voel je je uitgerust en fit. Ook is het goed voor mensen met een handicap of mensen die denken niets meer te kunnen en zowel woor dames als voor heren. Slender You belast de spieren en gwrichten niet en bovendien wordt de hartslag niet versneld. Via een speciaal programma kan men afvallen op probleemgebieden zoals buik, zitvlak en en benen. Bij aankoop van een kaart in april en mei wordt 10 procent korting verleend. Bovendien krijgen de eerste twintig aanmeldingen nog een extra korting van 10 procent op aankopen van artikelen uit de salon en kost een kaart voor ae zonnebank geen 225 maar 205 gulden. Trudi en Tonnie staan voor iedereen klaar en helpen vakkundig bij de banken. De eerste sessie van tien minuten per bank is gratis en verplicht tot niets. Donderdag 18 april: 14.30 uur, ANBO-bijeenkomst over energie in De Boschkamp; 20.00 uur, le denvergadering Vereniging Oud- strijders in zaal Vosman. Vrijdag 19 april: 10.00-19.30 uur, open huis Bewegings- en brui ningssalon Slender You (Indus triestraat 2); 9.30 uur, Korhoen- dersymposium in restaurant De Wielen; 20.00 uur, Enschedese re vue 'Boer'nleu' in feesttent Espelo aan de Pasmansweg Zaterdag 20 april: 8.00-14.00 uur, start Overijsselse Heuvelrug- tocht (wandelen) over diverse af standen bij café De Biester; 20.00 uur, Oekraïns gemengd koor (met dans) in De Kandelaar; Normaal in Espelo; 20.00 uur, ledenverga dering Club Oudstrijders en ver zet in bovenzaal Vosman Zondag 21 april: 14.00 uur, ope ning nieuwe expositie galerie De Waerdenborch Maandag 22 april: hand- en voet baltoernooi basisscholen; 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering; 19.30 uur, voorlichting over nieu we Socuwe-kunstcursus in De Boschkamp; 20.00 uur, bijeen komst Stichting Kunst en Cultuur in De Boschkamp over 'Eten en drinken in de kunst' Dinsdag 23 april: 9.30 uur, kof- fie-ochtend NBvP Holten in zaal Vosman; 10.30-12.30 uur, ver koopdag Tesselschade Arbeid Adelt in de foyer van de Molen- beltflat; 14.30 uur, Bejaardenso ciëteit in gebouw Irene. Woensdag 24 april: 18.30 uur, film Beethoven 2 in De Bosc- hkamp Maandag 26 april: hand- en voet baltoernooi basisscholen Zaterdag 27 april: 20.30 uur, in door touwtrektoemooi in sporthal 't Mossink Maandag 29 april: 20.00 uur, Oekraïns koor met dans in De Kandelaar Zondag 5 mei: volleybaltoernooi Buurtvereniging Schoolkring Dij kerhoek Maandag 6 mei: hand- en voetbal toernooi basisscholen. Donderdag 16 mei: ponycon cours op paardesportterrein De Borkeld breid. „Daarom willen we op het investeringsschema van 1997 een bedrag opnemen waarmee onder zoek kan worden uitgevoerd. Tus sen de Deventerweg en Oude De venterweg, aan de overkant van de nieuwe begraafplaat, heeft de ge meente enkele jaren terug wel gronden gekocht die mogelijk als ruilgrond kunnen dienen, maar de voorkeur gaat toch uit naar uit breiding direct aangrenzend aan de bestaande begraafplaats." Geboren: Simone Josephina, dochter van M.J. Lammertink en M.J. Brands; Bertine Henrike, dochter van E.J. Steegink en H. Nijenhuis. Overleden: J.G. Paalman-Steu nenberg (84); G.J. ten Dam-Paal- man (85); G. van der Harst-van Gelderen (71); H.J. Klein Zand- voort (72); F.J. Sluiter (65); H. Kevelam (68). Ondertrouwd: H.J. Kruk en J Schuppert; N. Agoub en E. Mat- kashtchian Gehuwd: H.L. Bannink en E.H. Müller.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3