Te Wierik en In 't Hof gekozen tot titelhouder Nieuwbouw Ehag-complex start nog deze zomer UUüUDD TER STAL NUMMER Eind mei uitgifte 21 woningen Lukensveld Lente ingeluid met zesling lammetjes Gespreide huisvesting van de politie Slepseizoen start weer in Espelo 13 illegale Polen opgepakt bij Udema SUPERVOORDEEL IN HUISHOUDTEXTIEL Verkoper en Verkoopster van het Jaar Sloop oude panden Ehag, Maats en Koopman begint medio april nu ed ja edTM OiDffl NBvP Holten Onderzoek zwembad Seizoensdrukte is begonnen Oudheidkamer: expositie over trouwen Oud-strijders richten kijker op Indonesië NBvP Dijkerhoek Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 11 APRIL 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 De raadscommissie welzijn schaarde zich vorige week unaniem achter het voorstel van Ben W om drie percelen bouwterrein in Lukensveld aan MC Project Management in Heerlen te verkopen voor de bouw van totaal 21 wonin gen. De feitelijke bouw wordt uitgevoerd door bouwbedrijf Voordes. NC Project Mana gement is een landelijk beken de projectontwikkelaar, die bekend staat als een solide onderneming. Eind april (22) is het definitieve woord aan de gemeenteraad. Donderdag 25 april wordt één en ander ge publiceerd in deze krant, waarna belangstellenden tot 15 mei kunnen inschrijven. Op 23 mei worden de kavels uitgegeven volgens de onlangs aangepaste regels. De drie percelen omvatten 0,26 ha, 0,21 ha en 0,04 ha. De prijzen bedragen respectievelijk 414.000 gulden, bijna 411.000 gulden en 54.000 gulden. Voor de kavels in de vrije sector is een prijs van 164 gulden per vierkante meter en voor de kavels voor sociale koopwoningen een prijs van 23.000 gulden aangehouden, exclusief omzetbelasting en de kosten van aansluiting op de openbare nutsvoorzieningen. Er worden achttien twee on der één kap-woningen ge bouwd: acht stuks type A (295.000 gulden), zes stuks type B (159.000 gulden) en twee van het type D (230.00 gulden). Type C is het rijtje van drie. De prijzen van de twee hoekwoningen zijn 159.000 gulden, de midden woning kost 153.000 gulden. Op de woningen van het type B en C zit subsidie. De meeste woningen worden gebouwd aan Erve Lukensveld, twee aan de Vicarie en twee aan de Beusebergerweg. Harry Dul (CDA) wilde we ten waarom in plaats van de oorspronkelijke opzet om een rijtje van vijf woningen (drie sociale koop en twee vrije sec tor), te vervangen voor vier halfvrijstaande vrije sector woningen. Het levert de ge meente ruim 28.000 gulden meer op. Wethouder Bertus Rensen (WD) antwoordde dat het verband houdt met de vraag naar het type woning. Geflankeerd door moeder schaap toont Ans Velthuis trots de enkele uren tevoren geboren zesling lammetjes Foto WV) Dat Koning Winter het veld heeft moeten ruimen voor de lente, werd afgelopen paasweekinde dui delijk in huize Velthuis aan de Larenseweg. Tot grote verrassing van Herman en Ans werd maan dagochtend Tweede Paasdag een zesling lammetjes geboren! Drie prima ogende bokjes en drie even eens goed geschapen en direct dar tele schapen. Een uniek gebeuren, ook al vanwege de twee nageboor- tes. Reden waarom Ans direct de telefoon greep om de redactie van het heuglijk feit op de hoogte te brengen. ,,We wisten op het laatst wel dat er sprake zou zijn van een meerling, maar absoluut geen zès!," vertelt Herman als we even later de kraamkamer betreden. Voorzover nodig assisteerde hij moeder schaap bij de bevalling. „Eerste Paasdag liep ze nog bui ten, maar toen ze 's avonds bin nenkwam was ze echt uitgeput en liet het zich aanzien dat de geboor te op korte termijn zou volgen," vervolgt Herman. De zes lamme- De concept kadernota 1997 regio korps politie IJsselland, die de raa asle aen ter inzage hadden ge kregen, stemde de raadscommissie algemene bestuurlijke zaken vori ge week niet echt hoopvol, temeer daar de gemeenteraad er geen in vloed op kan uitoefenen. Deson danks benadrukte burgemeester D.J. Verhoeven dat er ook goede uitgangspunten zijn, zoals het voornemen om meer gebiedsge richt te gaan opereren. De politie zal bovendien met één team in maximaal twee gemeenten gaan werken. In dat verband legde hij uit dat hij de signalen vanuit de raad in het regionaal college kan laten doorklinken. In dat college zal hij aandringen op decentrale huisvesting van de politie (gesprei de huisvesting in de regio) en op het werken van het team in 'naast liggende' gemeenten. Aangren- zenden gemeenten dus. Of dat werkelijk veel zoden aan de dijk zet valt echter te bezien. De burge meester merkte zelf op dat er 23 gemeenten in het regionaal college vertegenwoordigd zijn: „Allemaal willen ze wat. Het is meer het verdelen van armoede." Verhoe ven legde nog eens uit dat het het korps IJsselland van 900 naar 800 Ben (en José) te Wierik van de Méérmarkt en Mariena in 't Hof van kaas- en zuivelspecialist Kloas in 't Hof werden vorige week in De Biester uitgeroepen tot Verkoper en Verkoopster van het Jaar. Vorig jaar werden ze al genomineerd voor de titel, dit jaar mochten ze de hoofdprijs in ontvangst nemen van bestuurs lid Johan Steunenberg van de Holtense Handelsvereniging: een wisselbokaal, een waardebon, een oorkonde en bloemen. Na mens het Holtens Nieuwsblad overhandigde Wil Vogel hen een vaste beker en een cd-bon. Voor de winkel waarin de winnaars werken stelde het HNB een taart beschikbaar. De verkiezing had plaats in het kader van de onlangs gehouden aktie Week van de Winkel. Vorig jaar nam de Holtense Handelsver eniging het initiatief om de aktie in samenwerking met het Holtens Nieuwsblad op touw te zetten. Toen ging het nog om de beste verkoper of verkoopster van het J aar, een titel die door Bert van der Wal van Jos Optiek in de wacht werd gesleept. Ditmaal ging het om zowel de beste verkoper als verkoopster. Compliment „Een beetje gehoopt had ik het natuurlijk wel," liet Ben te Wierik trots weten. Om zijn klanten na drukkelijk op de hoogte te bren gen van de verkiezing, had hij de bon uit de krant gecopieerd en bij de kassa gelegd. Een slimme zet, want menig bonnetje dat bij de redactie van het HNB belandde bevatte inderdaad de naam van de Te Wieriks. Overigens betrokken diverse inzenders ook de rest van het supermarktpersoneel daarbij. Een compliment aan het hele Méérmarkt-team is derhalve op zijn plaats. Mariena in 't Hof toonde zich blij verrast over haar verkiezing. Net als de anderen had zij niet extra rekening gehouden met de verkie zing. Doen zoals je denkt dat het het beste is. Ook Mariena had vooraf positieve reacties gehad van diverse klanten. Net als vorig jaar werd aan de hand van enkele tien tallen inzendingen door een HHV-jury een aantal kandidaten genomineerd: drie bij de dames en drie bij de heren. Allen werden gekozen op basis van zaken als prettige service, behulpzaamheid en vriendelijkheid. Naast Mariena in 't Hof waren dat bij de dames Hennie Veenstra (Reinaardus vis) en Suzanne Nales (kapsalon IJssel- dijk), bij de heren naast in dit geval het echtpaar Te Wierik Jan Bos (Happy Hobby Dikkers) en J ohan Schooten (Nine till Ninetynine). Winnaars en genomineerden werden na de prijsuitreiking op de foto tweede van links Mariena in 't Hof, rechts vooraan het echtpaar Te Wierik (Foto JHtV/WV) De vier overige genomineerden waren totaal verrast, maar natuur lijk apetrots. Hennie Veenstra werd zelfs verrast met een bloeme tje van de collega's en Jan Bos werd door Albertha Dikkers met de overige genomineerden op de foto gezet. Johan Steunenberg benadrukte dat de verkiezing volgend jaar nog nadrukkelijker onder de aandacht zal worden gebracht door deze niet alleen in het Holtens Nieuws blad te publiceren, ook in de win kels wordt een pamflet opgehan gen en wordt een stapeltje bonnen neergelegd. „Dan kunnen de klan ten deze ter plekke invullen en achterlaten. Via de winkelier komt het dan wel terecht bij de krant. We hopen dat de aktie op die manier nog meer gaat leven." Steunenberg wees er op dat de koopkracht onder druk staat. „Wil je daarom als winkelier mee komen in de race, dan moet je het in grote mate hebben van service verlening, goede bereikbaarheid en parkeergelegenheid." Maandag 15 april wordt begonnen met de sloop van de oude panden aan de Dorpsstraat-west, waarin voorheen de Ehag- garage, smid Maats en meubelmaker Koopman waren gevestigd. Nog voor de zomervakantie wordt gestart met de fundering voor de nieuwe seniorenwoningen die medio 1997 kunnen worden bewoond. Goed nieuws dus voor alle oudere woningzoekenden in Holten en omgeving, aldus woningbouwstichting Onze Wo ning. Het zogenoemde Ehag-complex is een samenwerkingsver band tussen Onze Woning, de gemeente en bouwbedrijf Voor des. tjes behoren tot het zogenoemde Rijnlam-soort. Herman: „De moeder is een kruising van een aantal soorten. Er zit iets in van een Fins melkschaap, een Roma nov, het Suffolk-schaap en een Texelaar. Doorgaans zeer vrucht bare schapen die driemaal per twee jaar lammeren. Zeg maar iedere acht maanden." Zes lammeren te gelijk zogen bleek echter iets teveel van het goede. Herman en Ans voeden de borelingen bij met biest. Nog diezelfde avond werden drie lammetjes weggehaald door een bevriende hobbyist die het trio met de fles grootbrengt. Overi gens was de zesling niet de enige bevalling waar Herman en Ans die dag mee werden geconfronteerd. Totaal werden ongeveer veertien lammetjes geboren, maar in de stal huppelen nog veel meer, zij het eerder geboren lammetjes rond. De borelingen van Tweede Paas dag mogen naar verwachting vol gende week naar buiten. Het me rendeel van de lammeren wordt deze zomer verkocht. Op het bouwterrein aan de Dorps straat komt een nieuw, groten deels gesubsidieerd woningcom plex van een architectuur die aan sluit op het kleinschalige karakter van de Dorpsstraat. Het complex is ontworpen door het Apeldoorn- se architectenbureau MTB. De 48 huurappartementen zijn verdeeld over vijf kleine woningblokjes met maximaal drie bouwlagen. Twee van deze woningblokjes liggen di rect aan de Dorpsstraat en worden van elkaar gescheiden door een nieuwe weg. Midden in het langste blok aan de Dorpsstraat komt een voetgangersonderdoorgang, die aansluit op het achterpad van de achtergelegen appartementen. De overige drie blokken liggen aan een nieuw woonerf en kijken uit op de grote tuinen van de andere woningen aan de Dorpsstraat en Gaardenstraat. Onze Woning is als toekomstig eigenaar niet alleen verantwoordelijk voor de bouw van de woningen, maar heeft ook een coördinerende rol bij de in richting van de woonomgeving rondom het nieuwe complex. De gemeente en Voordes hebben een inbreng gehad bij -de voorberei ding van net projekt. Bodemsanering Voordat in juli de eerste paal kan worden geslagen moeten eerst de oude panden worden gesloopt. De bodemsanering ter plekke van de voormalige Ehag-garage wordt in mei uitgevoerd. De oude tanks worden dan verwijderd en er moet een deel van de grond worden afgegraven. De sanering is aan zienlijk vertraagd door het geschil tussen de gemeente en Subat (Stichting Uitvoering Bodemsane ring en Amovering Tankstations, Op deze situatieschets is te zien dat de 48 appartementen verdeeld worden over vijf bouwblokken Onze Woning) in aantal terug moet, anders krijgt men volgend jaar te maken met aanzienlijke financiële tekorten. Voor de circa honderd boventalli ge medewerkers staat het rijk fi nancieel garant tot 1 januari 1997. Drs. E. ten Broek, klinisch psy choloog-psychotherapeut in Aa- dorp, spreekt woensdag 17 april over het onderwerp 'Zin en onzin over de mogelijkheden van hyno- se' voor de leden van de NBvP Holten. De afdelingsavond wordt zoals gebruikelijk gehouden in zaal Vosman en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur staat de kof fie klaar. Dinsdag 23 april vertelt Magda Mook tijdens een koffie ochtend over haar reis naar China en haar deelname aan de Wereld vrouwenconferentie in Beijing. De bijeenkomst heeft plaats in zaal Vosman en begint om 9.30 uur. Bij voldoende belangstelling wil de NBvP Holten dit najaar een geza menlijk bezoek brengen aan de schouwburg. Wie interesse heeft kan zich opgeven op de afdelingsa vond. Gevelaanzicht aan de Dorpsstraat-west. De doorgang naar het erachter gelegen woonerf en de voetgangersonderdoorgang zijn goed zichtbaar (Onze Woning) Na een lange winterstop gaat za terdag 13 april het trekkerslepsei- zoen weer van start. Ook dit jaar vindt deze start weer plaats in Espelo, waar het Trekker Trek Team Splo samen met de schooi en volksfeestcommissie tekent voor de organisatie. Het is alweer de achtste keer dat men in Espelo deze wedstrijd organiseert en dus kan men gerust spreken van een traditie. Vorig jaar moest wegens omstandigheden gedwongen van een ander terrein gebruik worden gemaakt. Dit jaar echter mag er weer gebruik gemaakt worden van het terrein van J an Meijerink, be ter bekend als J an van Ap, aan de Okkenbroekseweg kruising Pas- mansweg. In totaal komen er za terdag zo'n 80 deelnemers aan de start, onder wie vrijwel alle cory feeën uit de wijde omgeving. Er wordt gestart in acht verschillende klassen, waaronder de nieuwe "loonwerkersklasse" tot 10 ton. de rijderscommissie, genoemd de "slepper van 't joar". Dit werkt via een bepaald puntensysteem, zo doende is men niet meer afhanke lijk van de Stoppelhaenefinale om kampioen van net jaar te worden. De verwachtingen zijn dit jaar dan ook hoog gespannen. De wedstrij den beginnen om 10.00 uur en eindigen zo rond 16.30 uur met de prijsuitreiking. De toegang is zoals gebruikelijk gratis. Onder de deelnemers ook een groot aantal leden van het Trekker Trek Team Splo. Nieuw dit jaar is de kompetitie onder de leden van Om inzicht te krijgen in de techni sche staat van het zwembad en in de te verwachten onderhoudskos ten en investeringen, voert inge nieursbureau Witteveen en Bos uit Deventer een onderzoek uit naar de technische staat en een meerja renplanning met kostenraming maken. De kosten bedragen 12.000 gulden en blijven daarmee ruim binnen de begrote 35.000 gulden die in het investeringssche ma 1996 is opgenomen. red.), een samenwerkingsverband van de gezamenlijke oliemaat schappijen. Subat reinigt vervuilde grona onder opgeheven pompsta tions op voorwaarde dat de desbe treffende eigenaar niet elders in dezelfde plaats een nieuw benzine verkooppunt opent. Zoals bekend meende Subat dat dat hier wel het geval was. De Ehag-garage ver huisde naar De Kol, vlak naast het daar gelegen en binnen afzienbare tijd met gemeentelijke toestem ming geheel te vernieuwen tank station van U-Vlees. Daar tanken echter uitsluitend houders van een speciaal Udema-pasje, wellicht ook enkele Ehag-klanten. Dat zijn echter uitsluitend klanten die wer ken of op andere wijze iets te maken hebben met Udema. Het tankstation op De Kol heeft ook geen openbaar karakter. Daar het meningsverschil de voortgang in de voorbereidingsprocedure van het Ehag-complex danig ophield, stapte de gemeente uiteindelijk naar de rechter en kreeg het gelijk aan haar kant zodat Subat alsnog de grond aan de Dorpsstraat moet saneren. Het nieuwbouwprojekt omvat 48 huurwoningen die speciaal be stemd zijn voor senioren. De meeste woningen krijgen twee slaapkamers. Er komen zes wo ningen met één slaapkamer. Aan de Dorpsstraat verrijzen twee bouwblokken met drie woonla gen. Dwars daarop in de richting van de Gaardenstraat komen nog twee woningblokjes. Voor de meeste woningen geldt een huur prijs van 768 gulden per maand. Voor enkele woningen, waarvoor geen huursusbsidie is toegekend, geldt een huurprijs van 900 gulden per maand. Deze bedragen zijn exclusief de servicekosten voor schoonmaken, algemene verlich ting enzovoorts. Alle woningen zijn aanpasbaar: er is ruimte om met een rolstoel te draaien, licht schakelaars zitten op een bereikba re plek, de meterkast is anders ingedeeld en drempels ontbreken. Iedere woning heeft een buiten ruimte: op de begane grond een klein terras en op de etages een balkon. De bergingen worden ge clusterd in twee blokken achter de Dorpsstraat. Bijna alle woningen liggen gelijkvloers of zijn bereik baar met een lift. In het projekt komen vier portiek-etagewonin- gen, die enkel per trap bereikbaar zijn. Ook zijn er twee woningen die weliswaar aan een galerij lig gen, maar waarbij toch twee tre den genomen moeten worden. Dat houdt verband met het feit dat het bouwterrein niet geheel vlak is, maar volgens Onze Woning op een uitloper van de Holterberg ligt. Zo ligt de Dorpsstraat 2Vi meter hoger dan het achterste deel van het bouwterrein en ook langs de Dorpsstraat is een verval van 70 centimeter. Omdat dit verval bij aanpasbare woningen nu eenmaal niet met trappen tc overbruggen is, zouden er arie liften nodig zijn, hetgeen echter te kostbaar werd. Het achterste blok heeft daarom geen lift. De 48 woningen worden in juli 1997 opgeleverd. De woningtoe wijzing start dit najaar. Er ver schijnt een informatiebrochure over de het nieuwe woningcom plex en er volgt een informatiebij eenkomst. Belangstellenden kun nen een inschrijfformulier halen bij woon- en zorgcentrum Dies- senplas. De politie Salland heeft vorige week bij een inval bij Udema der tien Polen opgepakt. De Polen verbleven sinas oktober illegaal in ons land, werkten zonder ver blijfsvergunning bij U-Vlees en waren gehuisvest in pension Ruimzicht aan de Flisweg. Bij de inval waren circa dertig agenten, de Zwolse offioier van justitie, de vreemdelingendienst, het ministe rie van sociale zaken en werkgele genheid, de belastingdienst en de bedrijfsvereniging betrokken. De Polen zijn inmiddels bij Oldenzaal over de grens gezet. Volgens de politie werden de Polen na tips vanuit de bevolking al geruime tijd in de gaten gehouden. De firma Udema heeft zich volgens de poli tie schuldig gemaakt aan een eco nomisch delict: er is geen werkver gunning aangevraagd en de Polen werden evenmin bij de vreemde lingendienst aangemeld. Volgens Udema zijn de Polen via een Duits uitzendbureau in dienst genomen. Ook de pensioneigenaar van kan een proces verbaal verwachten, Paasvuur De buurtschap Espelo kwam zaterdag als winnaar uit de bus van de jaarlijkse strijd om het grootste paasvuur van Holten. Beuseberg, de laatste drie jaar nummer één, eindigde dit jaar als der de, maar sleepte wel de schoonheidsprijs èn de per sprijs in de wacht. Het paas- vuurgebeuren trok weer massaal belangstelling, 's Avonds ontstonden er met name in Splo langdurige op stoppingen. Survival In de door de 75-jarige afde ling voetbal van de SV Hol ten georganiseerde Holter- berg-survival lijkt Holten vrijwel zeker van een nieuwe evenement van allure dat jaarlijks op de sportkalender weerkeert. De definitieve be slissing daarover valt over enkele weken, maar de voor tekenen zijn na de geslaagde eerste editie alleszins gun stig. 'n Hoop vremd volk. Het was de afgelopen Paasdagen duidelijk dat het vakantieseizoen van start is gegaan. Toch was alleen vakantie park Twenhaarsveld volgeboekt. De overige bungalowparken en hotels hadden nog ruimte beschik baar. Volgens VVV-beheerster Si- grid Fekken ziet de bezettings graad voor Hemelvaart en Pink steren er nu al beter uit: „Het heeft waarschijnlijk te maken met het weer. Met Pasen is dat nog niet zo zeker, maar in mei is de kans op goed weer aanmerkelijk beter." Reden waarom de belangstelling voor de campings dan ook toe neemt. Opvallend is wel dat steeds meer Duitsters een vakantie boe ken in Holten. Meer Duitstalig foldermateriaal is daarom wel kom. Op de bezetting in de zo mervakantie is overigens nog niet veel zicht. De Oudheidkamer Hoolt'n opent morgen, vrijdag 12 april, een nieu we tentoonstelling onder de titel 'En dan is er de Trouw'. De expo sitie gaat over vrijen en trouwen in Holten en omvat klederdrachten, trouwfoto's en volksgebruiken. De tentoonstelling is maandag, vrijdag en zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur te bezichtigen in de expositieruimte in het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat. Volgende week meer daarover. De Club van Oudstrijders en Verzet houdt donderdag 18 april haar jaarlijkse ledenver gadering in de bovenzaal van café-restaurant Vosman. Op de agenda staat onder meer de herdenking op 4 mei en de bespreking met het oog op de jaarlijkse voorjaarsreis. De vergadering neemt ongeveer een uur in beslag. Aansluitend vertoont JBaltus videobeel den van een reis door Indone sië, specifiek Java en Bali. Daar diverse echtgenotes be langstelling hebben getoond voor deze beelden, zijn ook alle dames van de leden wel kom. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. daar ook hij de Poolse gasten niet aanmeldde bij de vreemdelingen dienst, noch ze opnam in het ho- telregister. De NBvP Dijkerhoek houdt woensdag 17 april haar maande lijkse bijeenkomst bij Het Bonte Paard. De avond staat in het teken van alternatieve geneeswijzen. Di- nie Klijn-Velderman uit Okken- broek vertelt over voetzoolreflec tie en laat tevens zien hoe dit in de praktijk gaat. Bij voetzoolreflectie wordt de voetzool door middel van massage zo geprikkeld dat eventuele lichamelijke klachten hierdoor verminderen of verdwij nen. De avond begint om 20.00 uur. Gewoon Goed en Guldens Goedkoper Zie de advertentie in dit blad

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1