Nieuwbouw scouting volop aan de gang In Espelo brandt weer boake van flink formaat Te Wierik wint diner voor twee m GOOR numM® Vrachtverkeer verder geweerd uit centrum Natuurmuseum opent seizoen met expositie Vijftig ondernemers op bedrijvenuurtje 'SËÊÊfe, Voordes behoed voor ondergang 2e Paasdag f] l>V|| ~5rl Opening begin scoutingseizoen Dijkerhoek doet opnieuw gooi naar de schoonheidsprijs T»,r m?! 'im? GOOR OP DE KOP Raatakkerweg voorlopig niet verhard Erwincross Kledingbeurs bij Vosman Oekraïns koor in Kandelaar Gezinsdienst 2e 'PAA5DAGN GEOPEMD! Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 4 APRIL 1996 Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Niet alleen de Dorpsstraat oost en aansluitend ae Oran jestraat tot aan de Rietmolen straat, ook de rest van de Oranjestraat tot aan de roton de in de Rijssenseweg/Marke- loseweg, de Rietmolenstraat (met uitzondering van het ge deelte tussen de kruisingen met de Tuinstraat en de Schoolstraat), de Pastorie straat en de Noordenberg straat vanaf de Oranjestraat tot de Waardenborchstraat worden afgesloten voor door gaand vrachtverkeer. De aan vullende maatregelen zijn ge nomen om sluipverkeer tegen te gaan. Tegen het oorspron kelijke voorstel van B en W werden bezwaren ingediend door de Holtense Industrie- groep, een groep bewoners van de Pastoriestraat en een bewoner van de Tuinstraat, waarbij het bij de laatsten voornamelijk ging om de vrees voor toename van vrachtverkeer dat sluiproutes kiest en de daaruit voortvloei ende verkeersonveiligheid. Aan die bezwaren is het colle ge met de aanvullende maatre gelen tegemoet gekomen. Re den waarom deze zijn inge trokken. Het bezwaarschrift van de HIG is gehandhaafd. Een groep bewoners van de Kolweg en Rijssenseweg heeft daar inmiddels een bezwaar schrift aan toegevoegd, even als de directie en de medezeg genschapsraad van de Holte- renkschool. Beide groepen vrezen hetzelfde: meer vrachtverkeer op de Kolweg en dus meer verkeersonveilig heid. Medio april worden de bezwaarmakers door het col lege gehoord in een besloten zitting. «r» Ben te Wierik (links) zag zijn creatieve talent vorige week beloond met een dinerbon voor twee (Foto WV) Door de opvallende en creatieve manier waarop hij begin maart in zijn Méérmarkt een verkooppre sentatie inrichtte van het Zuidafri- kaanse fruit- en citrusmerk Cape (pruimen en druiven), viel Ben te Wierik tot zijn verrassing onlangs in de prijzen. In de winkel aan de Larenseweg overhandigden Rina Broeders van Capespan Promotie en René J onker van Prisma Food hem vorige week een dinerbon voor twee ter waarde van 125 gul den. Prisma Food werkt onder meer samen met de inkoopcombi natie van de Méérmarkt. Aan de 'display'-wedstrijd werd deelge nomen door Méérmarkt-vestigin- gen in het hele land. Alle deelne- mers moesten een foto van hun verkooppresentatie opsturen. Te Wierik was niet de enige die in de prijzen viel, ook negen andere winkeliers zagen hun inspannin gen beloond met een dinerbon. De Holtense supermarkteigenaar werd echter als enige persoonlijk opgezocht. De reden? „Op de eerste plaats is Ben een leuke, en thousiaste ondernemer die het domweg verdient. Bovendien con stateerden we dat de omzet van Cape-produkten in zijn winkel wel extra opvallend gestegen is," aldus René. Afgelopen zondag heeft natuur museum Bos Dierenwereld het nieuwe seizoen met een unieke foto-expositie onder de titel 'Van Evenaar tot Hoge Veluwe' inge- uid. Tot en met zondag 14 april tijn er prachtige dier- en land- ichapsfoto's van de natuurfoto- Jrafen Rob van 't Zelfde uit Hoen- Jerloo en Wim Tuitert uit Markelo •c zien. Van 't Zelfde is dagelijks te iinden in de Veluwse bossen en haakt schitterende foto's van de feluwse fauna. Zijn werk laat zich iet best omschrijven als 'puur na- iuur'. Regelmatig publiceert hij in Jekendc fotobladen. Wim Tuitert tagon vijftien jaar geleden met ;otograferen als hobby en is nu als zelfstandig fotograaf werkzaam in Eibergen. Hij maakt reizen door heel Europa en Afrika. In deze overweldigende natuur maakt hij unieke opnamen van vogels en groot wild. Natuurfotografie ver eist veel geduld. De fotograaf is namelijk afhankelijk van weers- en lichtomstandigheden en moet bo vendien over een grote natuurken nis beschikken. Dat daarbij foto graferen kunstzinnig kan zijn be wijzen de tentoongestelde wer ken, die tevens te koop zijn. Natuurmuseum Bos Dierenwe reld is dagelijks geopend van 9.30 tot 17.30 uur en zondags van 1100 tot 17.30 uur. Meer informatie op tel. 361979. walgemoed Accountants en Advi leurs is tot nu toe in Nederland de jnige organisatie die een zoge- foemde 'kennisbank' heeft ont wikkeld. Een computersysteem, Waar iedere vestiging gebruik van fan maken. „Is er een probleem, lan weten we binnen een kwartier jij welke vestiging de man zit die laar alles van af weet en binnen 24 lur krijgen wij op ons kantoor via |e printer de benodigde gegevens Jangeleverd," vertelde vestigin- Ueidcr Holten Wim Bouwhuis vo- i, ige week tijdens het matig be- n lochte bedrijvenuurtje in het kan- g 25Por aan Gaardenstraat. Het 2 0a°OrmaliSe administratiekantoor jdconed Huisman is 1 juli 1995 (en vestiging van Walgemoed ge worden. „Dat geeft meer duidelijk n uitstraling. Walgemoed is een ïndelijke organisatie die tot de ien grootste kantoren van ons Ind behoort. Holten is sterk ge richt op het midden- en kleinbe drijf en we hebben een speciaal team voor de agrarische sector." Het was het derde uurtje dat op touw was gezet. Tot zijn spijt constateerde Bouwhuis dat van de ruim zeventig ondernemers die zich vooraf hadden aangemeld, er ruim vijftig acte de présence gaven. Helaas waren de overigen zonder kennisgeving vooraf weggebleven. Onder het genot van een hapje en drankje werd niettemin op geani meerde wijze bijgepraat. Ook de Stichting Triathlon Holten pre senteerde zich op het uurtje. Zoals bekend is Walgemoed naast Oost nederland Zorgverzekeraar hoofdsponsor van het evenement. Dries Willems heeft het estafettes tokje voor de organisatie van het bedrijvenuurtje inmiddels overge nomen en ook nummer vijf heeft zich al aangemeld, camping De Hplterberg. Nadat het werk door de langdu rige vorstperiode heeft stil gele gen, is enkele weken geleden weer gestart met de bouw van de nieu we blokhut in voor de scouts aan de Liezenweg. Zoals bekend wordt het gebouw in gebruik genomen door de Holtense Waardenborchgroep en de pro vinciale groep voor gehandicapte scouts BE Sint Joris, op dit mo ment nog gevestigd in Raalte. De Holtenaren gebruiken het ge bouw door de week en op zater dagochtend, terwijl de Sint Joris- groep er iedere veertien dagen in de weekeindes zijn intrek in neemt. De gehandicapte scouts arriveren dan zaterdagmiddag en blijven er een nacht over. Door het samengaan van de twee scoutinggroepen is besloten tot de bouw van de nieuwe blokhut. Het is de bedoeling dat het stenen ge bouw aan het begin van het nieuwe scoutingseizoen geopend wordt. De bouw is in handen van aanne mer Wesselink uit Weerselo, het ontwerp is van de hand van de Raaltese architect Van der Linden. Daarnaast verrichten veel vrijwilli gers en ouders in de vrije tijd allerhande hand- en spandiensten om de kosten te drukken en de klus op tijd te klaren. Met het oog op het gebruik door gehandicapte scouts wordt de nieuwe blokhut geheel aanpasbaar gebouwd voor deze doelgroep. Beide scouting groepen huren het gebouw van de overkoepelende Stichting Blokhut Holten, die nauw betrokken is bij de bouw van de blokhut en deze tevens gaat beheren en exploite ren. Met de nieuwbouw is totaal 542.000 gulden gemoeid. Veruit het leeuwedeel van het geld is bin nen, evenals de bouwvergunning. Via het uitgeven van renteloze obligaties, besparing op materiaal gebruik en natuurlijk zelfwerk zaamheid hoopt men de kosten verder te kunnen drukken. De nieuwe blokhut wordt een stuk groter dan het eind november ge sloopte houten onderkomen. Er komen drie speltakruimtes, een natte groep voor sanitair en keu ken, een slaapzaal voor circa 20 personen en een grote bergruimte voor onder meer het veelal om vangrijke materiaal dat de gehan dicapte scouts gebruiken. Ook de Nu de winter op z'n retour lijkt, wordt naarstig gebouwd aan de nieuwe en stuk grotere scouting-blokhut aan de Liezenweg. Opzet is dat het gebouw aan het begin van het scoutingseizoen geopend wordt (Foto WV) toegangsweg, nu nog een smal zandpad, wordt verbreed en ver hard, zodat de auto's tot vlak bij het gebouw kunnen komen in ver band met de rolstoelen van de gehandicapten. De Stichting Blokhut Holten werd circa twee jaar geleden opgericht. Als gevolg van de huisvestingspro blemen bij de Waardenborchgroep nam toenmalig burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard het Pasen nadert met rasse schreden en in de vier buurtschappen die traditiegetrouw deelnemen aan de strijd om het grootste en mooiste paasvuur van Holten, wordt koortsachtig gewerkt aan de bekende laatste loodjes. Vorige week richtte het Holtens Nieuwsblad de kijker op Beuseberg en Holterbroek, deze week is het de beurt aan Espelo en Dijkerhoek. De boake van Splo ligt op het vertrouwde terrein op de hoek van de Vijfhuizenweg en Weustenweg, op zo'n 3 kilometer afstand van Holten. De Dijkerhoekers hebben hun boake opnieuw opgebouwd aan de Oude Deventerweg, vlak bij de 'kom' van de buurtschap. genoeg is om een orginelere vorm van volksvermaak te bedenken. Lampionnen Een traditie die Splo al jarenlang in ere houdt, is de lampionoptocht, voorafgaand aan het ontsteken van het paasvuur. Voorafgegaan door De Braandheultjes staat opnieuw een sfeervolle tocht door bosrijk Splo op het programma. Vanaf 20.00 uur zijn de lampionnen voor een rijksdaalder verkrijgbaar bij de Bosschool. Voor deze prijs schenkt de oudercommissie ook weer een kop warme chocolade melk. De looptijd naar het paas vuur bedraagt ongeveer veertig minuten. Voor degenen die hun auto geparkeerd hebben bij de Bosschool en die later op de avond vanaf het paasvuurterrein terug willen, rijdt om circa 23.00 uur gratis een huifkar richting Bosschool. Dijkerhoek Ook in Dijkerhoek wordt met man en macht gewerkt aan de 'laatste loodjes'. De boake ligt op nieuw op het terrein van Mark voort aan de Oude Deventerweg. „Totvoor enkele jaren bouwden we het paasvuur aan de Dijker- hoekseweg, op een terrein in het waterwingebied. Om milieutech nische redenen moesten we daar De afgelopen tijd is op het paas vuurterrein aan de Vijfhuizenweg veel hout anneslept. Dankzij het droge weer is het land waarop de boake staat prima begaanbaar - een luxe ten opzichte van de afgelopen jaren. Het Splose paasvuur heeft inmiddels een behoorlijke omvang en volgens ingewijden zal dit in de resterende dagen voor Pasen nog dusdanig groeien, dat er op Eerste Paasdag weer een boake van for maat zal branden. „Als de boake- bouwers het hadden gewild, dan hadden ze dit jaar wel weer een poging kunnen wagen hun eigen wereldrecord te verbeteren," ver telt woordvoerder Herman Nijen- huis. „Er was op de Holterberg namelijk een stuk bos gekapt van dusdanige omvang (circa 30 hecta re), dat dit eventueel voldoende hout zou opleveren om een boake te bouwen die de 30 meter-grens zou kunnen benaderen.De route naar het paasvuur in Espelo is weer met borden aangegeven. In geval van slecht weer kunnen liefheb- bers van het Splose paasgebeuren het vuur aanschouwen vanuit een grote tent. WC-pot gooien Zoals gebruikelijk omlijst Espelo het paasvuurfeest met een aantal randaktiviteiten. Zondagmiddag Eerste Paasdag hebben de organi satoren naar hun zeggen 'iets lu dieks' in petto, namelijk een wed strijd wc-pot gooien. Menigeen blijkt zich reeds te oefenen in het zo ver mogelijk kunnen weggooi en van een wc-pot, die toch al gauw tien kilo weegt. Om te voor komen dat bij iedere worp een nieuwe wc-pot moeten worden gebruikt, wordt een 'veldje' van stro aangelegd, waarop de wc-pot- ten moeten neerkomen. De wed strijd wc-pot gooien is een open wedstrijd, dus ook niet-Sploders kunnen er aan deelnemen. De strijd begint om 14.00 uuur, deel name kost een rijksdaalder de man. Belangstellenden kunnen zich opgeven via tel. 362801. Op gave op de dag zelf betekent dub bel inschrijfgeld. Voor de basis- schooljeugd is een speciale klasse bedacht, namelijk pispot-gooien. Omdat het gewicht van een wc- pot voor de jeugd te groot is, is voor deze variant gekozen. Ver wacht wordt dat de pispotten ver der vliegen dan de wc-potten. De gooiers in deze klasse kunnen gra tis deelnemen. Of het het middagprogramma in Espelo voor iedereen als ludiek geldt, valt volgens de redactie te betwijfelen. Dat wc-pot gooien een vorm van krachtsport in Ame rika is mag allemaal waar zijn, maar de vraag rijst of dat voor beeld op het Splose platteland ge volgd moet worden. Gooien met wc-potten roept ongetwijfeld een zekere sfeer op. Het lijkt de redac tie toe dat Espelo toch creatief V f** X v :r'' i.*- v**b Ook in Dijkerhoek wordt op het moment iedere avond voor het invallen van de duisternis hard gewerkt aan het opbouwen van de boake. Een enorme klus, want de hoeveelheid verzameld hout is gigantisch (Foto WV) weg en kozen allereerst voor een lokatie aan de andere kant van de Deventerweg, aan de Oude Sta tionsweg. Dat was echter verre van ideaal. De boake bleek gewoon te ver van Dijkerhoek te liggen," ver telt Wilco Paalman. Het terrein aan de Oude Deventerweg is in dat opzicht veel gunstiger gesitueerd. Kort bij de kern van de buurtschap en veel Dijkerhoekers komen ook lopend naar het vlammenspel kij ken. De Dijkerhoekse boakebou- wers zijn in de tweede week van januari begonnen met slepp'n. Een harde kern van ongeveer zeven man, op zaterdag doorgaans uitge breid tot circa vijftien man. Net als de collega's in de andere buurt schappen hebben ze geen gebrek aan hout. Wilco: „Er is zat. Van uit Dijkerhoek krijgen we veel kap- en snoeihout via boeren die het vaak zelf brengen. Verder ha len ook wij het nodige weg van de Holterberg. Daarvoor nemen we wel vooraf kontakt op met de boswachter." Het opstapelen van het verzamelde hout is al enkele weken in volle gang. Daarbij wordt nauwlettena rekening ge houden met de regel dat één meter hoogte gelijk moet zijn aan acht meter omtrek. Volgens Paalman heeft de boake al een flink aantal meters in hoogte bereikt. Hij ver zekert ons bovendien dat Dijker hoek opnieuw voor de schoon heidsprijs gaat. Vorig jaar greep de buurtschap er nèt naast en ging de prijs opnieuw naar Holterbroek. De bezoekers van het Dijkerhoek se paasvuur kunnen in elk geval weer een fraaie entree verwachten met feestelijke boog en vlaggetjes. Op Eerste Paasdag wordt het paas- vuurgebeuren 's avonds opgeluis terd met muziek en ook de inwen dige mens wordt niet vergeten. Kadertje Het grootste en daarmee winnen de paasvuur wordt Eerste Paasdag rond 21.00 uur ontstoken door burgemeester D.J. Verhoeven. Pas daarna gaat de vlam in de drie andere boakes. De paasvuurcom missie gaat de paasvuren zaterdag middag 6 april deskundig beoor delen en reikt om ongeveer 19.00 uur in café Kalfsterman de prijs uit voor het grootste paasvuur en de schoonheidsprijs voor het mooiste paasvuur. Daarnaast wordt op nieuw een persprijs beschikbaar gesteld. De paasvuurcommissie wordt bemand door nestor Pieter Baan Müller, docent wis- en na tuurkunde Arjan Hakkert, Gerrit Markvoort (Kadaster), de VW'sters Sigrid Fekken en Tine ke Wolters en carnavalsprins Har ry van Schöppert (van Coever- den). Daar Beuseberg de wisselbe ker vorig jaar definitief in de prij- zenkast mocht plaatsen, heeft de burgemeester een nieuwe bokaal beschikbaar gesteld. Hij zal de Verhoeven-bokaal persoonlijk overhandigen. In navolging van voorgaande jaren geeft de WV een paasvuurroute uit die langs alle vier vuren in de buurtschappen voert. Bouwbedrijf Voordes heeft een moeilijke periode achter de rug. Met name een aantal bouwprojec ten in voormalig Oost-Duitsland hebben de financiële positie vorig jaar dramatisch beïnvloed. Om die reden heeft Voordes zelf een voor lopige surséance van betaling aan- gevraag, die op 19 maart jl. ver leend werd. Als bewindvoerder werd mr. H.B.J. Huiskes, advo caat en procureur in Deventer aan gesteld. Het familiebedrijf Voor des in 1996 aansluiting gezocht bij een sterke partner om hen met raad en daajl bij te staan. Het heeft op 20 februari geresulteerd in de tota le overname door het Rijssens bouwbedrijf Ter Steege, ofwel Ter Steege Invest III, een dochter van Ter Steege Holding. Tijdens de voorlopige surséance is getracht een akkoord te krijgen met de concurrente crediteuren. Gemeld kan worden dat het vereiste quo rum officieus is bereikt, hetgeen betekent dat Voordes BV behoed is voor de ondergang. Ter Steege Holding staat volledig garant voor de voortgang van de onderhanden zijnde werken en de op te starten werken richting opdrachtgevers en leveranciers/onderaannemers. Vanaf 3 april geeft ook de NCM (kredietverzekeringmaatschappij) weer kredietgaranties af op Voor des ten behoeve van de leveran ciers. Bouwbedrijf behoudt haar eigen klantgerichte identiteit en profiteert daarnaast van het opere ren in groepsverband van de ruim 20 werkmaatschappijen van Ter Steege. Te denken valt aan geza menlijke inkoop, materieelinzet, arbobeleid, planning enzovoorts. Kortom, Voordes kan de concur rentie in de toekomst slagvaardig aan. Voordes en Ter Steege zien derhalve de toekomst met vertrou wen tegemoet. Expositie In de hal van het gemeente huis is tot en met april een expositie te bewonderen van een drietal plaatsgenoten: Henk Mulder en Henk en Wim Breedveld. Voor foto graaf Mulder en Wim is het de eerste keer dat zij werken tentoonstellen, de 78-jarige Henk Breedveld heeft zijn impressionistische schilderij en over de hele wereld geëx poseerd. HHV De Holtense Handelsvereni ging is zeer te spreken over de Kontakten met het team van het Holtens Nieuws blad. Helaas werd de redak- tie vorige week geconfron teerd met het aloude feno meen ruimtegebrek, waar door het gesprek met een delegatie van het HHV-be- stuur pas deze week gepubli ceerd wordt. initiatief om de Holtense scouts in kontakt te brengen met de Sint Jorisgroep, die hun onderkomen bij een groep valide scouts in Raal te moesten verlaten en op zoek was naar vervangende huisvesting. Beide besturen toonden interesse in een gezamenlijk te gebruiken nieuwe blokhut in Holten, op voorwaarde dat gebouw en grond ondergebracht werden in een nieu we stichting. De Raatakkerweg wordt voorlo pig niet verhard. B en W hebben het verzoek van G.J. Bekkernens van de hand gewezen. Op de be groting is wel een bedrag van 25.000 gulden geresrveerd voor het verharden van zandwegen en op verzoek van de gemeenteraad wordt nu bekeken welke wegen daarvoor het eerst in aanmerking komen en welk prijskaartje daar aan hangt. In afwachting van dat onderzoek worden geen zandwe gen verhard. Maandag 8 april (Twwede Paas dag) houdt MAC De Holterberg op een terrein aan de Raalterweg de eerste Erwincross van het sei zoen.- De traditionele cross voor sloopauto's staat enkel open voor leden van de motor- en autombiel- club. Er wordt weer gestreden in diverse klassen met als spectaculair slot de afvalrace. De Erwincross begint om 13.00 uur. Donderdag 11 april is er weer een voorjaarsbeurs voor kinder- en tienerkleding in zaal Vosman. In leveren van kleding is op afspraak mogelijk op woensdag 10 april. Daarvoor kan men bellen met Ria Grave (tel. 361199, na 17.00 uur). Er mogen maximaal twaalf stuks kleding van goede kwaliteit wor den ingeleverd, geen ondergoed en/of schoenen (wel sportschoe nen en laarzen). Het bewaarloon is zoals gebruikelijk f 0,20 per stuk. Van de verkoopprijs wordt 20 pro cent ingehouden voor zaalhuur en overige onkosten. De kleding beurs is geopend van 8.45 tot 11.00 uur. Donderdagmiddag kan de verkochte kleding tussen 13.30 en 15.30 uur worden afgerekend. Te vens kunnen onverkochte spullen worden opgehaald. Alles wat overblijft gaat na 16.00 uur naar de Stichting Dorkas. In het kader van het twintigjarig bestaan van het Holtens Mannen koor treedt maandag 29 april vanaf 20.00 uur een gemengd koor uit Oekraïne op in De Kandelaar. Het circa vijftig man tellende koor neemt acht dansers mee en een begeleidingsensemble. Het gezel schap brengt een gevarieerd Rus sisch repertoire. Het HMK treedt die avond slechts op als gastheer. Het Holtense koor is vrijdagavond 19 april wel te beluisteren tijdens een drie korenavond in de her vormde kerk van Enter. Zondag 7 april wordt in de dorps kerk om 8.30 uur een gezinsdienst gehouden. Het thema luidt "Weg uit de diepte". Voorganger is Ds. Roozenboom. Muzikale mede werking wordt verleend door het leugdorkest van HMV. Na de dienst kan iedereen deelnemen aan het Paasontbijt in "De Bosc hkamp". j ft I badkamer VOOR u 1 WilMaiMflTMt 1.1U1 SC Kfartal Iet OM* «1791S/

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1