Octopus absoluut tekent voor klasseconcert Zwaard van Damocles hangt dreigend boven Socuwe Aktiecomité start met handtekeningaktie 'Het communicatiemiddel bij uitstek in Holten' HMV Paasconcert door Peter Eilander Splose schildersclub toont veel talent HQLTENS NIEUWSBLAD PvdA: 'Voorkom liquidatie, laat het schip vooral varen!' Gert van Eertjes over het Holtens Nieuwsblad 'Sluiting Toeristenweg nadelig voor Holten' WV: kritische noten bij BIB-rapport Verzoek om planschade DONDERDAG 28 MAART 1996 - Laten we het er maar op houden dat muziekminnend Holten zaterdagavond moest kiezen tus sen populair en geestelijk. Een mogelijke reden waarom het the maconcert van de zanggroep Oc topus in de dorpskerk niet meer dan zo'n zestig man trok. Met nadruk zeggen we 'slechts', want Octopus verdiende met een abso luut klasseconcert veel meer. Daarom hierbij de tip dat de groep eind mei met een eigen concert in de schijnwerpers treedt. Een optreden dat in het teken staat van een meer popua- lair gericht repertoire. Het zater dag gegeven concert was georga niseerd door de Interkerkelijke Commissie Vorming en Toerus ting en hield verband met de veertig dagen-tijd (vasten). Tien jaar terug werd de acht leden tellende zanggroep opgericht. Vier mannen en vier vrouwen die graag met elkaar wilden zingen zonder dat optredens tot de vaste ver plichtingen behoorden. Dat doet Octopus nog steeds niet regelma tig. Een enkele keer, zoals vorig jaar tijdens het Midzomernacht- concert op de Holterberg en nu tijdens de veertig dagen-tijd. „Ooit maakten we die keuze," legt dirigente Marjan Lahuis uit. „Zo'n optreden als dit, met een specifiek en lang niet altijd gemak kelijk repertoire, vereist enorm veel voorbereiding." Marjan is in Holten tevens bekend als dirigente van koor Campanella. Eveneens een gezelschap dat getuigt van klasse. Duidelijk is dat zij met haar deskundigheid en dicipline na drukkelijk bijdraagt aan het hoge niveau en het succes van beide groepen. Hoog niveau In tegenstelling tot Campanella re peteert Octopus in de huiskamer. Desondanks demonstreert de groep een opvallend hoog niveau: techniek, klank, dictie, muzikali teit, Octopus beheerst het allemaal perfect en zingt overwegend a ca- pella (zonder begeleiding). Met het oog op de uitvoering was die ochtend wel geoefend in de kerk. Wennen aan de natuurlijk veel be tere akoestiek. Het repertoire van de zanggroep is inmiddels vrij uit gebreid. Het bestrijkt vele eeuwen en vele genres uit de muziekge schiedenis. Afgelopen zaterdag werd het concert in verband met het thema omgeven met een stem mig en tegelijkertijd indrukwek kende sfeer. Er werden voorname lijk liederen uit de zestiende en zeventiende eeuw gezongen en een enkel lied uit de huidige twintigste eeuw. In de liederen werd de verla tenheid van de mens en het verlan gen naar verlossing uitgedrukt. De roep om hulp en de verwachting dat God uitkomst biedt. De acht leden van Octopus zijn verdeeld in vier stempartijen: Mar jan Lahuis en Willemien Grobben (sopraan), Tanja van Zeijts en Ti neke Oldenburg (alt), Bernard Gerritsen en Hans Oldenburg (te nor) en Jan Verboom en Jos van der Spek (bas). Het concert duur de slechts een uur, maar veel langer had ook niet gehoeven. Tweemaal werd het onderbroken door medi- datieve orgelmuziek van organist Anton Koopman die de verhinder de J an van Dijk verving. Het con cert bevatte verscheidene moeilijk gearrangeerde stukken, met name de stukken uit vroegere periodes die een madrigaal karakter en klankkleur droegen. Octopus sloeg zich er echter moeiteloos doorheen, leefde zich perfect in in de liederen en voerde ze ronduit schitterend uit. Wat voor dë één misschien wat vlak klonk, boeide de ander bovenmatig. Zo moet menigeen met kippevel op de ar men hebben gezeten toen Octopus prachtig en waar nodig ingehou den de Nederlandse versie van 'O Haupt voll Blut und Wunden' uit de Matthëus Passion bracht. Hul de voor de perfecte uitvoering! Dat gold eveneens voor onder meer de spiritual 'Were you there' en het 'Ave Verum Corpus'. Wat ons betreft moet de zanggroep snel De acht leden tellende zanggrot klasseconcert in het kader van in overweging nemen de freque tie van haar optredens uit te br< p Octopus bracht zaterdagavond in de matig bezette dorpskerk een absoluut le veertig dagen-tijd. Rechts dirigente!sopraan Marjan Lahuis (Foto WV) den. Octopus verdient die waarde ring ruimschoots en Holten kan genieten van cultuur op hoog ni veau. Peter Eilander: paasconcert in de Lebuïnuskerk... (Eigen foto) Op uitnodiging van de orgelkring 'Vox Humana' verzorgt organist Peter Eilander op Tweede Paasdag (8 april) een concert op het driekla- viers Holtgrave-orgel van de De venter Lebuïnus-kerk. Het con cert begint om 20.00 uur en de toegangsprijzen bedragen respec tievelijk vijf gulden (tot en met 16 jaar) en acht gulden. Op het pro gramma staan composities van on der anderen J.S. Bach (Toccata in d-moll) en de blinde Engelse orga nist Wolstenholme (Romanza). Het geheel wordt omlijst met be werkingen van bekende paasliede- ren door Feike Asma en Jan Zwart. Peter Eilander is als orga nist verbonden aan de hervormde buitengewone wijkgemeente 'Eben-Haëzer' in Apeldoorn. Sa men met Herman Riphagen vormt hij het piano/orgel-duo 'Quatre Mains'. Tevens dirigeert Eilander enkele koren, waaronder het Christelijk Gemengd koor Canta te Deo in Amersfoort. Peter Eilan der ontving in 1993 een onder scheiding van de Parijse Société Académique 'Arts, Sciences et Lettres' voor zijn verdiensten voor de Frans orgelcultuur. In Holten is Eilander als orgeldocent verbon den aan het Muziek Onderwijs Centrum. Het beruchte zwaard van Damocles dreigt ditmaal boven de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. B en W zijn niet bereid een nieuw, zij het voorlopig bestuur te benoemen voor het onlangs afgetreden achtkop- pige stichtingsbestuur. Volgens het college ligt de bal bij het afgetreden bestuur. Is er binnen afzienbare tijd geen nieuw bestuur aangesteld, dan dreigt volgens burgemeester D.J. Verhoeven liquidatie van de stichting en ziet het er somber uit voor het sociaal-cultureel werk in Holten. Het Socuwe-bestuur trad onlangs af, daar B en W niet bereid zijn het budget te verhogen zodat een beroepskracht kon worden aangetrokken voor de financiële administratie. De werkzaamheden zijn door de explosieve groei van Socuwe dusdanig veelomvattend geworden, dat het een te zware druk legt op de vrijwillige bestuursleden. Verhoeven liet vorige week al weten dat het afgetreden Socuwe-bestuur op de eerste plaats moet trachten de raadsleden te bewegen meer geld bescnikbaar te stellen. Lukt dat niet, dan is er nog het middel van bezwaar indienen tegen de hoogte van de subsidie. „Als ook dat mislukt, dan is het simpelweg een kwestie van de tering naar de nering zetten," aldus de burgemeester. Het Socuwe-bestuur heeft zich bereid getoond de lopende zaken tot 31 maart waar te nemen en doet een beroep op artikel 7 van de statuten waarin zou worden gesteld dat de gemeente verplicht is een tijdelijk bestuur te benoemen. Volgens de burgemeester is dat echter onjuist. Het artikel geldt naar zijn zeggen uitsluitend in geval van calamitéiten (langdurig ziekte, ongeval en dergelijke) en niet in een geval als dit waar het om een verschil van mening inzake de hoogte van de budgetsubsidie gaat. Indien het afgetreden Socuwe-bestuur op korte termijn geen nieuw bestuur vormt, dan wordt volgens Verhoeven automatisch artikel 24 van de statuten van kracht, hetgeen inhoudt dat de stichting geliquideerd wordt. Om de statutaire kwestie goed in beeld te krijgen neeft de gemeente een juridisch adviseur ingeschakeld. Twee weken geleden is het standpunt van B en W per brief naar het Socuwe-bestuur gezonden. Socuwe heeft nu een advocaat ingeschakeld om eveneens de zaak onder de loep te nemen. Desgevraagd onthielden de afgetreden bestuursleden Frank Helmer en Teün Jansen zich maandagavond na de raadsvergade ring van commentaar in afwachting van een reactie van de raadsman. 'Verduveld moeilijk' Naar aanleiding van schriftelijke vragen van de PvdA over het grim mige conflict, heeft het college „Ik beschouw het Holtens Nieuwsblad als het commu nicatiemiddel bij uitstek in onze Holtense gemeenschap. Tel nou eens op hoeveel eve nementen je per jaar moet aankondigen. Als je dat niet via het Holtens Nieuwsblad promoot, dan ben ik ervan overtuigd dat ze nog niet de helft aan bezoekers trokken. Onmisbaar dus, die krant." Aan het woord is Gert van Eertjes (Jansen), geboren en getogen Holtenaar en een man die 'niet anders weet dat het HNB gelezen wordt. Was het niet vroeger in het ouderlijk huis, dan wel bij hem zelf. „Als ik donderdagavond thuiskom, dan is de krant al gearriveerd. Meestal heeft mijn vrouw 'm dan al doorge bladerd en zelf loop ik er eerst snel doorheen om te zien wat er zoal in staat. Soms lees ik gelijk een artikel dat me extra interesseert. Eigenlijk kan ik zeggen dat ik de krant dan verder het hele weekeinde bij de hand heb en ook intensief lees. Ik begin gewoontege trouw met de rubriek 'In dit nummer' op de voorpagina. Dan weet ik direct wat de 'highlights' zijn. Wat ik van de inhoud vind Prima, ik ben zeer tevreden. Een enkele keer mis ik wel 'ns een voet balverslag, maar ik weet hoe het zit met de beschikbare ruimte." Ook de wijze waar op het HNB wordt opge maakt bevalt Gert goed, reden tot klagen is er absoluut niet bij. Hij ontpopt zich zelfs als een opvallend grote HNB- Gert van Eertjes beschouwt het Holtens Nieuwsblad als het commu nicatiemiddels bij uitstek in onze Holtense gemeenschap en grijpt eerder naar deze krant dan naar een dagblad (Foto WV) supporter als hij de krant op eigen initiatief vergelijkt met het regionale dagblad: „Als ik die in de bus krijg, pak ik toch steevast eerst het HNB. Dat heeft te maken met het feit dat je in deze gemeenschap leeft en je daar in de lokale krant toch meer van terugvindt. De drempel om als vereniging, sporter of noem maar wat an ders op, binnen te komen, is er een stuk lager dan die bij het dagblad. Zo hoort het ook trouwens. Het HNB moet ook zeker blijven, de Holte- naar kan z'n krant niet missen en is er denk ik zelfs toe bereid om een hogere abonnements prijs te betalen in gevaldat om financiële redenen zou moe ten. Ik vind trouwens dat de plaatselijke ondernemers het HNB zonder meer moeten steunen met advertenties. Het is tweëerlei: zij hebben de krant nodig, het HNB hen eveneens." Gert vindt dat de redactie hetgeen er leeft in onze Holtense gemeenschap voldoende weergeeft - de be richtgeving dekt de lading. „De toonzetting is bovendien positief, al wordt (en mag) hier en daar wel eens een kri tisch nootje (worden) ge plaatst. Ik ben wel sterk tegen negativiteit, zoals je nogal eens in het dagblad ziet. Kijk naar een paar jaar geleden toen de SV Holten een 'dip' door maakte. Toen zat men er bo venop, maar nu het goed gaat geeft men amper thuis. Daar kan ik absoluut niet tegen, dat is tegendraads." Al pratende komen we ten slotte op het punt dialect. Mist hij het in de krant? „Nee, maar misschien valt het te overwegen om een dialectrubriek(je) te begin nen, want het leeft erg..." laten weten geen inzicht te hebben in de mogelijkheden van het huidi ge bestuur om een nieuw bestuur te benoemen, evenals in de eventu ele pogingen die daartoe in het werk zijn gesteld. B en W bena drukken overigens dat ze bij her haling hebben aangegeven met het Socuwe-bestuur in goed overleg en met behoud van de eigen ver antwoordelijkheid van de partijen tot een oplossing van de gerezen problemen te willen komen. Naar hun zeggen heeft het bestuur dat echter telkens geblokkeerd door enkel te willen praten over een aanmerkelijke verhoging van het budget, enige onderhandelings ruimte zou er niet meer zijn. „Li quidatie van de stichting is niet wenselijk, maar wij blijven derhal ve van mening dat de verantwoor delijkheid voor het bestuursva- cuüm en de gevolgen daarvan het het Socuwe-bestuur liggen," aldus het college. Burgemeester Verhoe ven schetste maandagavond de ontstane situatie als 'verduveld moeilijk' en benadrukte nog eens dat dat zeker niet komt omdat B en W het hoofd niet willen buigen. Het benoemen van vrijwilligers die de bestuurstaak op zich willen nemen lijkt verre van simpel. Eer dei al lieten Helmer en Jansen weten in het recente verleden po gingen te hebben ondernomen een nieuwe voorzitter te zoeken. Ge zien de enorme werkdruk op vooral de leden van het dagelijks bestuur haakten deze aanvankelijk geïnteresseerde personen bij nader inzien telkens af. Het afgetreden bestuur is geenszins voornemens om de Stichting Socuwe de nek om te draaien. Wat door vrijwilligers in een reeks van jaren met veel tijd en inzet tot grote bloei is gebracht, wil men niet zomaar afbreken. De PvdA-fraktie is van mening dat de gemeente als overheidsorgaan haar verantwoordelijkheid vor de haar toevertrouwde taak van 'zorg dragen voor het sociaal-cultureel werk', niet uit de weg mag gaan en niet tot het einde toe een afwach tende houding mag aannemen. Fractievoorzitter Wim Dalhuisen: „Dat is absoluut niet in het belang van het sociaal-cultureel werk in Holten. En dan gaat het niet zo zeer om de cursus bloemschikken die voor een tijd afgeblazen wordt, maar wel om het gat dat je schiet m de verhoudingen in het vrijwilli gerswerk, de goodwill die er van uit gaat. Liquidatie is het slechtste wat er zou kunnen gebeuren. De gemeente moet daarom nu het voortouw nemen, wellicht met be hulp van een commissie van goede diensten. Niemand in Holten wil dat het sociaal-cultureel werk een deuk oploopt. Daarom een drin gend beroep aan Socuwe en ge meente: doe wat, laat het schip vooral varen!" Ook Jan Soepnel (GB) en Harry Dul (CDA) pleit ten voor bemiddeling in wellicht de vorm van een commissie. Dul was niet bereid om extra geld in Socuwe te pompen, maar deed wat betreft de vorming van een bemid delende commissie een beroep op de Holtense bevolking: „Want zij vormt het brede draagvlak onder de Socuwe." Jan Kevelam (WD) vond eveneens dat het college op nieuw met het Socuwe-bestuur om de tafel moet gaan zitten, alleen Dick van der Torre (D66) schoof de zwarte piet naar het 'halsstarri ge' bestuur: „Zij moet zich realise ren waar ze mee bezig is. Zij neemt het besluit om af te treden en 'wie zijn billen brandt moet op de bla ren zitten'. Liquidatie is onvermij delijk, het beste is een streep onder de zaak te zetten en geheel op nieuw te beginnen." "HMV is nog op zoek naar: or kestleden, drummers en majoret tes" was de dringende boodschap die op het programma van het Voorjaarsconcert stond. Na de opening door voorzitter Gerhard Voordes maakte de drumband met zeer indringend gespeelde num mers een goede start, vooral het laatste nummer was uitermate boeiend. Als tweede liet het jeugd orkest een aantal nummers horen. Hierna nam het orkest plaats. On der leiding van Ben Fransen bracht men een goed repenoire ten gehore. Het laatste nummer van net orkest, favoriet van Franken, was Fanfare for a New Age - een goed gekozen slot dat door het publiek met een daverend applaus werd gewaardeerd. De keuze van het Lemster Kozakkenkoor als toevoeging aan het concen bleek een uitstekende. In de bijna volle kerkzaal liet het koor horen hoe een professioneel mannenkoor kan klinken. Voor de pauze wer den voornamelijk liturgische lie deren gebracht meestal afkomstig uit de Russisch Orthodoxe Litur gie. In het laatste lied voor de pauze gaf Gauke Bootsma nog een goede solo weg. Na de pauze ging het koor in aangepaste kleding ver der met de Volksliederen; hierin traden twee solisten, Jan Kroes en Tjerk Postma, op de voorgrond. Vooral Tjerk Postma liet een mu zikale snaar trillen bij het publiek met zijn voortreffelijk gezongen solo. Alhoewel het koor een groot deel van de avond in beslag nam lieten ook vier Holtense orkestle den (Harry Willems, Berthien Mark voort, Tristan Dorlas en Truus Ongena) nog een solo horen tijdens het nummer Formation- Flight. Ter afsluiting trad het or kest eerst onder leiding van diri gent Sjoerd Tolsma van het Lem ster Kozakkenkoor tezamen met het koor een nummer uit de opera Tannhauser ten gehore, daarna onder leiding van Bert Fransen The Exodus Song. Het aanwezige publiek gaf terecht een staande ovatie na de toegift van het man nenkoor. Gerhard Voordes sloot de avond af met een bedankje aan de solisten, het koor en allen die zich ingezet hadden om deze avond tot een succes te maken, als ook aan de invallende orkestleden Bart van Bruggen, Bertus Westen- brink en Jeroen Rol. HMV kan terugkijken op een bijzonder ge slaagd Voorjaarsconcert. Waar een kleine gemeenschap groot in kan zijn. Het werd afgelopen week weer eens duidelijk in Espelo, waar acht dames (twee ontbreken op de foto) van de plaatselijke schildersclub hun talent demonstreerden tijdens een driedaagse expositie (Foto WV) Zo'n zes jaar geleden besloot men in Espelo een club op te zetten waarbij men naast gezellig samen zijn toch ook iets wilde presteren - zo ontstond de schildersclub. Acht dames onder leiding van An- net Schipper zijn iedere veertien dagen op woensdagavond bezig met verschillende schildertechnie ken. Er worden er stillevens ge schilderd maar ook de techniek van het naschilderen van foto's of het beschilderen van houtpanelen en aquarelleren wordt eigen ge maakt. Net als de leeftijden, van 11 tot 70 jaar, zijn ook de onderwer pen zeer divers. Bij voldoende be langstelling uit de Espelose ge meenschap is men vanwege net succes van de eerste groep van plan een tweede groep op te starten. „Op het moment zijn het alleen vrouwen die de groep bezoeken maar ook mannen zijn van harte welkom," zegt Annet. Tijdens de expositie die vorige week in het Trefpunt werd gehouden waren de kunstwerken van de dames te be wonderen. Naast schilderijen was er ook plek ingeruimd voor de volksschilderkunst van Henny Nijland, poppen van Diny Meek- ma en brooddeegfiguren van En- gelien en Mercedes Wegen. Mer cedes is zeer aktief in het kreatief bezig zijn met brooddeeg. Zij wil hiervoor in Holten dan ook graag een kursus opstarten. Voor 12,50 per les inclusief deeg, verf, lak en accesoires kan men bij haar te recht. Inlichtingen en opgave tel. 362361. Een ouderwetse leesplank zeer secuur geschilderd door Anja Kloosterman, trok de nodige belangstelling. Ook het jongste lid van de club Bertine Leunk had met haar houtpaneel waarop een kool mees geschilderd was een plekje binnen de expositie die waar schijnlijk eens in de twee jaar te rugkomt. Het Holtens comité tot behoud van de Toeristenweg is in navol ging van de collega's in Nijverdal begonnen met een handtekenin gaktie voor het openhouden van de Toeristenweg. Middels het verzamelen van handtekeningen willen de Holtenaren de gemeen teraad in kennis stellen van het feit dat afsluiting van de weg naar hun mening zeer nadelige gevolgen heeft voor Holten. „Derhalve moet afsluiting wor den afgewezen," aldus het comi té, dat middels de aktie tevens ijvert voor het zo snel mogelijk weer aanleggen van het onlangs opgebroken parkeerterrein bij het voormalige bezoekerscen trum op de Noetselerberg. En dan op verantwoorde, milieu vriendelijke wiize. De handtekeningaktie wordt ge voerd met hulp van zeer veel win keliers in Holten. Zij toonden zich bereid om een handtekeningenlijst in de winkel neer te leggen. De respons op de aktie blijkt inmid dels dusdanig groot dat diverse ondernemers al nieuwe lijsten moesten vragen. Zelfs vanuit Nieuw Heeten is belangstelling getoond om de aktie te ondersteu nen. Door een telefoontje naar het comité liggen nu ook handteke ningenlijsten bij de receptie van De Sallandshoeve. De aktie duurt nog voort tot maandag 22 april. Initiatiefnemer van het comité is oud-brandweercommandant Wim Eshuis, die inmiddels versterking heeft gekregen in J aap Bluemink, Charles Vogely en Henk Wilps- haar. Het initiatief kreeg aan de andere kant van de berg navolging van enkele Nijverdallers. Zij start ten al iets eerder met een handteke- ningenaktie en beoerken zich niet tot de bebouwde kom, maar pos teren zich ook op de Toeristen- weg/heuvelrug om handtekenin gen te verzamelen. Het Holtens comité vindt dat geen goede zaak. Eshuis: „öm een helder beeld te geven van hoe specifiek de Holte naren hier tegenaan kijken, prefe reren wij deze manier. Iedereen kan nu op eigen intiatief tekenen." Overigens blijkt de respons onder de toeristen groot. Volgens Eshuis zet zeker 97% van hen een handte kening. Eshuis en de zijnen zijn juist nu gestart met hun aktie, omdat de komende tijd ook in de fracties en de gemeenteraad van gedachten wordt gewisseld over net BIB- De belangstelling om een handtekening te plaatsen blijkt groot. Ook bij bakkerij Nijkamp liggen lijsten en wordt grif getekend, terwijl v.l.n.r. Wim Eshuis, Jaap Bluemink en Charles Vogely toekijken (Foto WV) rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug' met daar in opgesloten onder meer de (eventuele, red.)) afsluiting van de Toeristenweg. Eshuis: „Wij zou den het ten zeerste betreuren als dat voorstel zou worden overge nomen. Onze mooie Holterberg zou dan niet meer toegankelijk De leden van de WV kunnen zich op hoofdlijnen wel vinden in het BIB-rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug', dat vorige week centraal stond tijdens de voorjaarsvergadering in zaal De Biester. Toch werden vraagtekens geplaatst bij onder meer de mo menten waarop sommige maatre gelen genomen en vervolgens geë valueerd worden als ook bij het financiële deel. Ook de ontwikke ling van het centrale hoofdsteun punt bij de horeca op de Holter berg en natuurmuseum Bos Die renwereld is op dit moment erg vaag. Aan de hand van de opmer kingen in de vergadering zal het WV-bestuur haar standpunt gaan bepalen. VVV'ster Signd Fekken liet weten dat het kantoor aan de Dorpsstraat vorig jaar door 32.762 toeristen werd bezocht. Dat waren er vijftig minder dan in 1994. Des ondanks noemde ze 1995 een goed jaar voor de WV. Er werden meer binnenlandse vakanties geboekt, evenals dagtochten. zijn voor een ieder die zich niet gemakkelijk per fiets of te voet kan voortbewegen, zoals invaliden, bejaarden en gezinnen met kleine kinderen. Bovendien zou het doorbreken van het toeristenge bied Hellendoorn-Holten vaste en zeker de toeristische functie van Holten nadelig beïnvloeden." Es huis benadrukt daarnaast dat de discussie over een goed beheer van het zo uitzonderlijk mooie natuur gebied op zich een heel goede zaak is.De bedoeling is enkel om onze raadsleden te laten weten dat af sluiting van de weg zeer nadelige gevolgen heeft voor Holten en derhalve moet worden afgewezen. We moeten hen een steun in de rug geven door een duidelijk uitspraak te doen." De planschadecommissie zal voor stellen het verzoek om toekenning van planschade van de familie Vos aan De Visscher af te wijzen. De familie Vos had om planschade gevraagd naar aanleiding van het feit dat zij ingebouwd is door de nieuwbouwwijk Beuseberg. Als reden worden zaken aangevoerd als het verlies van de karakteristie ke stijl van de boerderij, van het onbelemmerd uitzicht, inbreuk op de privacy, geluidsoverlast, slech tere bereikbaarheid en enkele tien duizenden guldens waardevermin dering van het pand. Ook wordt gewezen op de meer 'verdichte bouw' van het bestemmingsplan Beuseberg.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 9