Poasboake van Beuseberg opnieuw aan Russen dijk Kandidaten muziek getuigen van talent 0RD NU ABONNEE. MAAK KANS OP FL. 200.000.- M m NIET HET HOLTENS NIEUWSBLAD HEBT U EEN LOT UIT DE LOTERIJ! Holtens Nieuwsblad Holtens Nieuwsblad 'Klas 2000 Holten' HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente Holterbroek toch van start gegaan met geheel nieuwe ploeg S®. NBvP Holten OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN WIJZIGING HUISVUILINZAMELING WET MILIEUBEHEER DONDERDAG 28 MAART 1996 - Zoals onlangs al berichtten, zijn heel wat enthousiaste buurtschappers al geruime tijd aktief met het 'poasvuur sleppn'. Hoewel het er even naar uit zag dat Holterbroek door gebrek aan mankracht zou afhaken, zijn de Holterbroekers toch weer ijverig bezig met het opbouwen van de houtstapel, dit jaar met een geheel nieuwe ploeg. Ook in de Beuseberg wordt al verscheidene maanden hard gewerkt aan het paasvuur. Het is voor de Beuse- bargse boakennbouwers zelfs traditie geworden om de eerste zaterdag van december met de bouw van het paasvuur te beginnen. Ditmaal werd begonnen op zaterdag 2 december met het het ophalen van snoeihout bij De Poppe. Woordvoerder Harry Ebrecht: „Dit jaar proberen we opnieuw het grootste paasvuur van Holten te bouwen en proberen ook voor de schoonheidsprijs te gaan." De eerste maanden waren de Beu- sebergers enkel op zaterdag in touw met het ophalen van hout. Gemiddeld met zes tot acht man, soms iets meer, maar ook wel eens met vier man. Daar de lokatie waar het paasvuur aanvankelijk had moeten komen, op de hoek van de Beusebergerweg en de Schup- pertsweg, door de brandweer werd afgekeurd, moesten de boa- kenbouwers weer op zoek naar een nieuwe lokatie. Ebrecht: „De brandweer oordeelde dat de hout stapel te dicht bij de huizen kwam te liggen." Evenals vorig jaar wordt de Beusebergse boake nu opgebouwd aan de Russendijk, ditmaal op een perceel van de fami lie Schutte, direct naast de lokatie van vorig jaar. Gevolg was wel dat het inmiddels verzamelde hout verplaatst moest worden. Veel snoeihout Met het aanbod aan snoeihout is het volgens Ebrecht goed gesteld. In de buurtschap zelf is heel veel gesnoeid en kan, zoals nu 's avonds, in een uur tijd voor het donker nog een vracht opgehaald worden. De boeren leveren zelf ook veel snoeihout aan. In de Beu seberg wordt de laatste twee maan den voor Pasen gedurende de hele zaterdag geslept. ,,'s Ochtends ha len we in de buurtschap zelf hout weg, 's middags gaan we meestal naar de Holterberg," aldus Ebrecht. Voor het verkrijgen van dennenhout op de Holterberg wordt naar zijn zeggen kontakt opgenomen met boswachter Ver beek om te informeren naar een recent gekapt perceel bos. Ebrecht: „Dit jaar is er minstens 25 hectare bos gekapt, dus hout genoeg daar. Nadeel is dat we vanaf de berg altijd lang onderweg zijn. De terugweg, wanneer we zo'n drie tot vier vrachten hout hebben, neemt toch gauw drie kwartier tot een uur in 1 Twee weken geleden zijn de Beu sebergse boakebouwers gestart met het 'oamd slepp'n'. Iedere avond wordt een vrachtje hout opgehaald, zodat in een week tijd heel wat kuubs bij elkaar verza meld worden. „Twee weken voor Pasen beginnen we met het op gooien van het hout. Eerst gebrui ken we een aantal wagens om als steiger te fungeren en na een paar dagen opgooien bouwen we echte steigers om zo tak voor tak al het hout naar boven te werken. Het aantal helpers stijgt dan met de dag en loopt de laatste week op tot wel zo'n twintig tot dertig man per avond," aldus Ebrecht, die boven dien vertelt dat het sinds jaren in de Beuseberg traditie is om op Goede Vrijdag om 05.00 uur te beginnen. „We regelen dan een perceel op de Holterberg dat we meestal zelf zagen. In alle vroegte vertrekken we dan met trekkers en wagens richting berg en keren meestal rond 10.00 uur terug met volgela den wagens hout. De rest van de dag wordt er hard aan het paasvuur gewerkt, totdat het donker wordt. Het aantal helpers is dan opgelo pen tot recordhoogte: wel zo'n zestig man en soms nog meer. De rest van de avond wordt doorge bracht in de kantine. Een 'hele lange, maar uiterst gezellige dag." Zaterdagochtend, de ochtend voor de keuring, wordt rond 9.30 uur begonnen. Langzaam komen we op gang om er na de koffie extra hard tegenaan te gaan teneinde het laatste hout nog boven te krijgen, 's Middags helpt iedereen met het afwerken van het paasvuur, de steigers worden afgebroken en al les wordt netjes opgeruimd. Ter wijl de jury het paasvuur keurt wordt alvast geproost door de boakenbouwersj want de poas boake is klaar. Ebrecht vertelt ten slotte dat de Beusebergse bouwers In de Beuseberg wordt al wekenlang ijverig gewerkt aan het opbouwen van het paasvuur. Nu Pasen nadert, volgen drukke tijden voor de sleppers. Op ae foto is men druk bezig met het verzamelen van hout op de Holterberg (Eigen foto) op Eerste Paasdag altijd bijeenko men voor een groepsfoto voor de boaken. Diezelfde avond is con form de VW-route Russendijk eenrichtingsverkeeringesteld op de Russendijk. De boake wordt die avontj omstreeks 21.00 uur ontstoken. Holterbroek Na de verontrustende berichten van een eventueel laatste paasvuur in het Holterbroek, bouwt de buurtschap dit jaar toch een boa ke. De houtstapel ligt net als vorig jaar aan de Doorlopendedijk, voor de vijfde maal op grond van de familie Veneklaas. Holterbroek is onder leiding van Harold ten Veen en Geert Stevens begonnen met een vrijwel geheel nieuwe ploeg boakenbouwers, van wie circa de helft afkomstig is uit Holten. Van zelfsprekend wordt getracht om voor de zesde achtereenvolgende maal de schoonheidsprijs in de wacht te slepen. Eind januari werd begonnen met het bij elkaar slepen van het hout. Gelukkig werd ook Holterbroek geconfronteerd met voldoende aanbod. Twee weken benutten de jongens menig avond en zaterdag om het verzamelde hout met de hand op te stapelen. Evenals in de andere buurtschap pen wordt de Holterbroekse boa ke op Eerste Paasdag rond 21.00 uur aangestoken. Het openbaar schoolonderzoek van de kandidaten muziek van scholengemeenschap De Waer- denborch werd vorige week in twee avonden geknipt: de eerste avond stond in het teken van klassieke, akoestische muziek, de tweede bracht het meer populai re genre met elektronische in strumenten. Onderdeel van het examen muziek is een openbaar concert. Ditmaal stonden in de aula aan de Haarstraat naast dertien havo leerlingen en zes vwo'ers, ook vijf mavo-leerlingen in de schijnwer pers. Soms werden de kandidaten bijgestaan door leerlingen uit de Ais lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd over alles wat zich in Holten afspeelt. Als abonnee krijgt u dit nieuws weke lijks in de bus. Wanneer u zich nu abonneert op het Holtens Nieuwsblad krijgt u van ons als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot kado*! Met de kans op de hoofdprijs van f200.000,-. Wilt u een proefabonnement? Dat kan ook, 8 weken kost u dan slechts f 10,00 Vul snel onderstaande bon in: mtslotedi *of f 2,50 reduktie op een jaarabonnement „a Bouw Criiui-wïte HediR op g£2 Noteer mij voor. een abonnement op het Holtens Nieuwsblad (voor f 74,50 per jaar) Als welkomstgeschenk: 1/5 staatslot f 2.50 reduktie op jaarabonnement een proefabonnement op het Holtens Nieuwsblad van 8 weken voor slechts f 10,- in hokje van uw keuze aankruizen s.v.p. j Postcode: 1 Woonplaats JM Tel rif I C^o I I Handtekening: Deze bon in een open envelop, zonder postzegel sturen naar: Holtens Nieuwsblad. Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede. II voorexamenklassen die op die ma nier al een beetje konden proeven aan wat hen komend jaar te wach ten staat. Zowel de havo- als vwo- kandidaten speelden een solo-stuk op onder meer dwarsfluit, viool en piano en traden daarnaast in groepsverband op. Maandag avond waren diverse muziekstijlen te beluisteren, variërend van barok en romantiek tot negro sprirituals en Zuidamerikaans koorwerk. Slotstuk van de klassieke avond was de gezamenlijk uitgevoerde Valse van Ernst Toch, waarbij de mavo-kandidaten de percussie voor hun rekening namen en de overigen een achtstemmig spreek koor vormden. Vrijdagavond volgde het tweede deel van het openbaar schoolon derzoek met enkel elektronische muziek. Een uitvoerig programma met maar liefst 22 onderdelen. De avond werd geopend door de ge zamenlijke mavo-, havo- en vwo- kandidaten, aangevuld met de leerlingen muziek uit de voorexa menklassen van havo en vwo. Zij brachten een vierstemmige canon. Tot de toppers uit het programma hoorden de eigen compositie van Jules Hopman (havo) 'I will fol low', waarbij hij zong en zichzelf begeleidde op gitaar met extra be geleiding van Arien -Roos (piano, havo) en Diederik Slooyer (per cussie, havo). Heel aardig was ook de uitvoering van Erik Stegeman (havo) op elektronisch orgel van het bekende 'Why God wny' uit de musical Miss Saigon. Heel bij zonder was ook het nummer 'I don't know how to love him' van Andrew Lloyd Webber, gezongen door Ilonka Broens (havo), op piano begeleid door muziekdocent Jan Kuiper, die de avonden met collega Ruut te Velthuis had voor bereid. Complimenten waren er ook voor de zuivere zang van Ber- thien Markvoort (vwo) in het nummer 'One moment in time' en Susan Kuipers (havo) in 'Love of the flowers'. Met de twee openba re schoolonderzoeken getuigden de kandidaten van muzikaal talent en vooral een flinke portie durg. Het vak muziek is lis examenvak langzamerhand volledig geaccep teerd. De NBvP Holten hield onlangs haar maandelijkse kontaktavond. Tijdens deze avond sprak me vrouw Zilverberg over de Joodse gemeenschap. Hierbij kwamen onder andere het koosjer eten en de Sabbat aan de orde. Omdat de Joodse gemeente in Twente erg klein en sterk verouderd is zijn er nog maar weinig mensen die naar deze wetten leven. Vooral het koosjer eten, waarbij het vlees uit Amsterdam en de kaas uit Fries land moet komen, vraagt veel voorbereiding. Ook de viering van de Sabbat, rustdag en heiligedag bij de Joden, werd besproken. Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen pluimveestal Langstraat 24: - bouwen berging Gaardenstraat 21 - bouwen woonhuis Buizerdweg 12 - bouwen opslagloods/werktuigenberging Maneschijnsweg 22: 2. Toestemming is verleend voor de volgende meldingsplichtige bouwwerken; - bouwen tuinhuisje Heideweg 43; 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - pony-concours Ponyclub „De Bergruitertjes" (16 mei 1996); - standplaats ijsverkoop op het perceel Kolweg 35; - aanwezig hebben van speelautomaten in diverse inrichtingen. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. De eerstvolgende vergadering van de commissie I vindt plaats op woensdag 3 april 1996 om 16.30 uur in kamer 9 van het gemeentehuis De agenda vermeldt o.a.: voorstel tot wijziging van de CAR/UWO. i.v.m. de privatisering van de ziektewet per 1 maart 1996; voorstel delegatie bevoegdheid tot vaststelling en wijziging rechtspositieregels gemeentepersoneel, voorstel tot wijziging van de legesverordening; concept kadernota 1997 regiokorps politie IJsselland, voorstel tot afwijzing verzoek om planschade door de heer en mevrouw Vos-Aanstoot te Holten (plan Beuseberg); standpunt college van burgemeester en wethouders inzake gemeentelijke indeling. De eerstvolgende vergadering van de commissie III vindt plaats op dinsdag 2 april 1996 om 16.00 uur in kamer 9 van het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: concept-raadsvoorstel inzake definitief projectvoorstel project 1996/verkoop grond aan de combinatie MC Projectmanagement/Voordes BV. De agenda's met bijbehorende voorstellen liggen op de gebruikelijke wijze voor een ieder ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) ter inzage. Degenen die van het spreekrecht gebruik wensen te maken kunnen dat tot uiterlijk 4 uur vóór de aanvang van de vergadering opgeven bij de secretaris van de commissie. In verband met de komende feestdagen zijn er de volgende wijzigingen met betrekking tot de lediging van de mini-containers: Vrijdag 5 april (Goede Vrijdag): De grijze mini-containers worden gewoon geledigd. Zet uw container tijdig - 7.30 uur - aan de weg. Maandag 8 april (2e Paasdag): De groene mini-containers worden op vrijdag 5 april geledigd. De tijd van inzameling kan sterk afwijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container tijdig - 7.30 uur - aan de weg. Het bovenstaande geldt voor de bebouwde kom en het buitengebied. Via de regionale Afval-lnformatielijn (tel. 0570-63 77 55), tijdens werkdagen van 9.00-12.00 en 13.00-15.00 uur) kunnen nadere inlichtingen verkregen worden. Bekendmaking ontwerp-vergunning Burgemeester en wethouders van Holten zijn voornemens vergunning ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: de heer B. Poliste, Lambooijsweg 1 te Holten voor het veranderen van het melkrundveehouderij-, mestvarkenshouderij- en konijnenhouderijbedrijf op het perceel Lambooijsweg 1 te Holten. De verandering in de inrichting bestaat uit een verandering van de veestapel. Voorheen werd milieubeheervergunnirtg verleend voor 15 stuks melkrundvee, 5 stuks jongvee of 100 konijnen en 60 mestvarkens. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om milieubeheervergunning te verlenen voor: 4 stuks melkrundvee, 4 stuks jongvee en 250 konijnen. De veestapel, waarvoor deze ontwerp-vergunning is vastgesteld, veroorzaakt een ammoniakdepositie op het dichtstbijzijnde voor verzuring gevoelige gebied die niet hoger is dan de ammoniakdepositie van de veestapel waarvoor reeds vergunning verleend is. Evenmin is er sprake van een toename van mestvarken-eenheden. Aan de te verlenen vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. De voorschriften van de van kracht zijnde vergunning voor het perceel Lambooijsweg 1 te Holten zullen van toepassing zijn op de nu te verlenen vergunning. Bij naleving van deze voorschriften is geen onaanvaardbare schade aan het milieu te verwachten. De ontwerp-vergunning ligt vanaf 29 maart 1996 tot 26 april 1996 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de Aldeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. De ontwerp-vergunning omvat het voornemen om tot verlening van de gevraagde vergunning over te gaan. Gemotiveerde bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ieder worden ingebracht tot 26 april 1996. Als u bedenkingen indient, dan dient u deze voor 26 april 1996 te zenden aan burgemeester en wethouders van Holten. Postbus 13. 7450 AA Holten. Ook kunnen tot 26 april 1996 mondeling bedenkingen worden ingebracht; hiertoe kan een bijeenkomst worden vastgesteld na telefonische afspraak, telefoon 37 38 42. Alleen zij die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen later beroep bij de Raad van State instellen tegen de milieubeheervergunning. Bekendmaking vergunning Burgemeeste/ en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 21 maart 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: de heer G. J. Lubbersen, Rutgersweg 4 te Holten, voor het veranderen van het melkrundveehouderij- en vleesvarkenshouderijbedrijf op het perceel Rutgersweg 4 te Holten. De vergunning is ongewijzigd ten opzichte van de ontwerp-vergunning. De vergunning en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 29 maart 1996 tot 10 mei 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres: Smidsbelt 6) dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerpvergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerpvergunning zijn aangebracht: d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden venweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak bij de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 10 mei 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed is vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. Holten, 28 maart 1996. Belastingen De verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges, zoals door de raad is vastgesteld op 26 februari 1996. is goedgekeurd bij besluit van de Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken, A.G.M. van de Vondervoort van 18 maart 1996. nr. FBA96/4/U7. De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op de gemeentesecretarie (leeskamer). Tegen betaling van de verschuldigde leges is een afschrift van het besluit verkrijgbaar. 'Real thing', 'Love can break your fall, 'Why don't you look into Jesus', Put a little love in your heart', 'Where are you going'... Tientallen tracks van topartiesten die allemaal te beluisteren zijn op de HQ-cd (Heavenly Quality). Een spannende mix met als titel 'An incredible Xperience', een ware muziale ontdekkingstocht op deze cd die uitgebracht is in het kader van 'Klas 2000'. Een lande lijk project met als doel om rond Pasen 1996 aan scholieren te ver tellen over wat christenen geloven. Op een eigentijdse manier wordt relavante informatie gegeven over God en het leven dat Hij biedt. Als de school toestemming geeft wordt aan de hoogste drie groepen van het basisonderwijs een strip boekje uitgereikt over het waar gebeurde verhaal van J ezus Messi as. Op scholen voor het voortge zet onderwijs wordt een HQ-spe- cial uitgedeeld. Een zeer aantrek kelijk ogende folder, waar je als jongere niet omheen kunt en waar onder meer ook een persoonlijk- heistest in staat. Ook in Holten is een werkgroep gestart om jonge ren tussen 9 en 19 jaar deze materi alen rond Pasen aan te bieden. Het is de bedoeling om in mei een avond te houden in het kader van het project. De precieze inhoud van die avond is nog niet bekend, maar een beetje nieuwsgierige jon gere mag deze bijeenkomst met veel muziek absoluut niet missen. Nadere informatie volgt binnen kort. Ook is er een rekeningnum mer geopend bij de Rabobank Schalkhaar. Wie het project steu nen wil kan zijn gift storten op rekeningnummer 12.02.19.042 ten name van 'Klas 2000 Holten'. Het ontvangen geld wordt uitsluitend besteed aan de plaatselijke aktie. De cd kan is voor slechts 7,50 gulden verkrijgbaar, de overige materialen zijn beschikbaar. Wie meer over 'Klas 2000' weten wil of een cd wil aanschaffen kan bellen met de volgende nummers: tel. 363604 of tel. 361158.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5