Wim Dalhuisen directeur openbaar basisonderwijs m LTO pleit voor plattelandsgemeente Opgeven aktiveiten voor koninginnedag Holten 13 biedt 'oude' foto aan Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD WELZIJN OUDEREN PvdA-raadslid en oud-wethouder zegt raad vaarwel Uit het politierapport I kerkdiensten 4» Welkomstborden w Komende week aktie voor dagverblijf medische diensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 28 MAART 1996- De meerderheid van de gemeen teraad heeft maandagavond in gestemd met het voorstel van B en W om Wim Dalhuisen, op dit moment groepsleerkracht aan de basisschool in Dijkerhoek, met ingang van 1 augustus te benoe men tot bovenschools directeur van het openbaar basisonderwijs in Holten. Reind Brouwer, thans directeur van basisschool De Holterenk, wordt met ingang van diezelfde datum benoemd tot plaatsvervangend bovenschools directeur. Alleen D66 stemde tweemaal blanco. B en W kwamen medio vorige week tot deze conclusie en legden hun voorstel maandag onmidde- lijk ter goedkeuring voor aan de raad - de Gemeenschappelijke Me- denzeggenschapsraad ging al eer der akkoord met de benoeming. Nu de gemeenteraad instemt is staat het vast dat oud-wethouder Dalhuisen na tien jaar politieke aktiviteit binnen enkele maanden opstapt uit de raad om een moge lijke verstrengeling van belangen te voorkomen. De nieuwe directie gaat zich pri mair bezighouden met de goede en effectieve opzet van de nieuwe structuur in het basisonderwijs en de daarbij horende algemene be leidsmatige zaken die voor de vier openbare basisscholen in Holten gelden (Haarschool, Holterenk, Dijkerhoek, Bosschool). Iedere school houdt zijn eigen lokatielei- der, die zich met de dagelijkse gang van zaken bezighoudt. Daar voor wordt een nieuwe sollicitatie procedure gestart. Voor volgende week vrijdag moeten de sollicaties binnen zijn. Net als voor de direc teursfuncties staan deze functies open voor iedere onderwijsgeven de in vaste dienst van het openbaar basisonderwijs. Half april begin nen de gesprekken en nog vóór 1 mei nemen B en W een besluit in dezen. De vier openbare basisscholen blijven dus zelfstandig en de loka- tieleider krijgt straks meer tijd voor lesgeven, daar de directie veel van zijn werk overneemt. Naar de directeursfuncties werd door zes personen gesolliciteerd; vier direc teuren en twee 'gewone' leer krachten. B en W besloten vorige week dinsdag de procedure met drie kandidaten voort te zetten: Dalhuisen, Brouwer en Haar- school-directeur Gert-Jan van 't Holt. Woensdag besloot Van 't Wim Dalhuisen: over enkele maanden PvdA-raadslid af en met ingang van augustus directeur van het openbaar basisonderwijs in Holten (Archief) Holt zijn kandidatuur in te trek ken. Over circa vijf jaar verlaat hij het onderwijs en in dat verband achtte hij het beter dat twee jonge re kandidaten de kar gaan trekken. Nu de raad akkoord is zal het college in overleg met de directie leden een 'duidelijk afgebakende' taakverdeling' vaststellen. De eindverantwoordelijkheid berust bij Dalhuisen. Uitdaging Wim Dalhuisen toonde zich zeer gelukkig over de benoeming. „Een zware functie, maar een hele uitdaging en bovendien een uitste kende combinatie van bestuurlijk en onderwijskundig werk. Dat heb .ik altijd graag gewild." Dal huisen, tien jaar raadslid en acht jaar wethouder, had door het ver trek van burgemeester Van Rap- pard naar Texel ook enige tijd onderwijs in zijn portefeuille. Daarnaast is hij al bijna 25 jaar werkzaam in het onderwijs. Of schoon uitermate blij met zijn nieuwe baan bekent de PvdA-kop- man 'lang en gedegen' nagedacht te hebben over het beschikbaar stel len van zijn raadszetel. „Je sluit iets af en toch is het een bewuste keuze. Ik heb er nu tien jaar op zitten, waarvan acht jaar als wet houder. Redelijk slopend werk trouwens, hoewel ik het met zeer veel liefde gedaan heb. Inderdaad, ik heb altijd ambities gehad op het bestuurlijke vlak. Liever bestuur lijk bezig dan politiek bezig, zeg maar. Ik kom met deze baan op een terrein wat mij na aan 't hart ligt en kan zoals gezegd het be stuurlijke met het onderwijskun dige combineren." Over de opvolging van Dalhuisen in de PvdA-fractie staat nog niets vast; bestuur en fractie hebben nog niet overlegd. Duidelijk is dat Gerrit Markvoort, die als niet- raadslid wel lid is van de raads commissie gemeentewerken en nummer drie op de lijst staat. Markvoort was PvdA-raadslid in het vorige CDA/PvdA-college, maar zag zijn zetel verloren gaan na de laatste gemeenteraadsverkie zingen. Daar de voorbereidende werkzaamheden van de nieuwe bovenschoolse directie al ruim voor 1 augustus starten, verwacht Dalhuisen dat Jan Metsemakers binnen afzienbare tijd het fractie- voorzitterschap overneemt. Hoe wel raadslid af straks, verzekert hij de PvdA zeker niet de rug toe te keren. Topzwaar CDA-fractieleider Harry Dul her innerde er aan dat het zijn fractie was die er in de commissie voor pleitte alle leerkrachten mee te la ten solliciteren en niet alleen de directeuren: „Eén van die 'gewo ne' leerkrachten is het nu gewor den, een bewijs dat er veel kwali teit aanwezig is. Met het duo Dal- huisen-is kwaliteit sowieso verze kerd." Dalhuisens partijgenoot J an Metsemakers prees het college voor de snelle afhandeling van de procedure en feliciteerde Brouwer en zijn binnenkort scheidende fractiegenoot: „Een directie die zich met hart en ziel aan zijn nieu we taak zal wijden." Instemming met de benoeming was er ook van Willemien Klein Velderman (GB) en Jan Kevelam (WD), alleen Dick van der Torre (D66) hield vast aan zijn eerder ingenomen standpunt: „Een bovenschoolse directie ja, maar niet in deze vorm. Een tweehoofdige directie is top zwaar en bovendien mis ik de financiële onderbouwing en is mij evenmin duidelijk waarom Dal huisen nummer één en Brouwer twee is geworden." Bij de schrifte lijke stemming was Van der Torre de enige die derhalve tweemaal blanco stemde. Onlangs werd de eerste jaarverga dering van de LTO afdeling Hol ten gehouden. Bij zijn opening ging voorzitter Henk Scheperboer in op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar met als hoofdpun ten de samenwerking tussen OLM, CBTB en ABTB, het ARP en het mestprobleem. Ook voor het komende jaar zag hij nog ge noeg werk liggen voor het LTO, zoals de gemeentelijke herindeling waarbij hij pleitte voor een platte landsgemeente. Penningmeester Henk Hulsman kon een sluitende begroting presenteren zonder daarbij de contributie te verhogen. Op passende wijze werd afscheid genomen van de OLM bestuursle den Mientje Bosman-Bronsvoort, Gerrit Groteboer en Henk Ool- bekking. Na de pauze kwam de heer Wolfhagen, directeur van LTO Vastgoed, aan het woord. Hij hield een boeiende inleiding over de mogelijkheden en proble men die boeren tegenkomen als ze gaan emigreren naar een Euro pees- of Oostblokland of een an der werelddeel. Hij zag duidelijk een grotere belangstelling van boe ren om te emigreren, de hoge grondprijs en regelgeving in ons land zijn hier mede de oorzaak van. Slechte afzet, de bereikbaar heid van diverse diensten en aan passingsproblemen zijn veel ge hoorde minpunten om te emigre ren. Vroeger zag je vaak dat boe renjongens die hier geen of een beperkte mogelijkheid hadden om boer te worden hun heil zochten in het buitenland, tegenwoordig zijn het vaak boeren met grotere be drijven. De voorbereiding op een emigratie laat nogal eens te wensen over terwijl je met een goede voor bereiding tegenvallers beter kunt opvangen. Opvallend was nog dat boeren uit deze streek bij verplaat sing eerder naar Drente of Gronin gen gaan dan naar het buitenland, ze zijn meer gehecht aan de streek. Aansluitend aan de gebruikelijke aubade aan het begin van konin ginnedag, hebben sport- en cultu rele verenigingen weer de gelegen heid om verschillende aktiviteiten te ontplooien op Smidsbelt. De Stichting Viering Nationale Feest dagen wijst er op dat verenigingen er met een kraam, waarvoor geen sta-geld verschuldigd is, kunnen plaatsnemen. Wel moet men zelf voor een kraam zorgen en een geschikt plekje op Smidsbelt op zoeken. Met het oog op eventueel benodigde elektriciteit: de elektri citeitskastjes bevinden zich bij Novalux, de telefooncel en bij het gemeentehuis, rechts van de in gang. In de kraam kunnen aller hande aktiviteiten worden ont plooid of artikelen worden aange boden. Wanneer men kiest voor het laatste, dan zou de Stichting het op prijs stellen indien daar naast iets voor de basisschool jeugd wordt gedaan, bijvoorbeeld touw tje trekken, grabbelton, ballen 'gooien, schminken. Het is de be doeling dat de Stichting in navol ging van voorgaande jaren aan kin- deren in deze leeftijdscategorie een waardebon uitdeelt, die zij bij de kraampjes kunnen besteden. Ach teraf vergoedt de Stichting de tota le waarde van de ontvangen bon nen aan de betrokken vereniging. De bonnen kunnen daarvoor wor den ingeleverd bij Charles Vogely, Pastoriestraat 35. Het ochtend programma op 30 april begint als vanouds om 9.00 uur met de auba de en duurt tot ongeveer 12.30 uur. Naast de kraampjes en andere aktiviteiten van verenigingen, is er natuurlijk weer de jaarlijkse rom melmarkt. Verenigingen die aan de aktiviteiten willen deelnemen worden verzocht zich uiterlijk 23 april schriftelijk of telefonisch aan te melden bij Margriet Hanewin- kel, Ab J ansenstraat 1, tel. 36277 of Hans Wissink, Nagelhoutstraat 35, tel. 363028. Centrale toon..? thulszorgtele- In brochures, folders en informa tieboekjes zult u steeds vaker heb ben gelezen voor het een of ander te bellen naar de Centrale Thuis zorgtelefoon. Dit is nog geen apart informatiepunt waar u met al uw vragen om hulp, of een speciale voorziening terecht kan. Dat zgn. "ene loket" bestaat nog niet in deze regio. Toch kan u met heel wat vragen om hulp, of informatie over hulpverlening terecht bij die Centrale Thuiszorgtelefoon. De Centrale Thuiszorgtelefoon maakt deel uit van Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Deze organisatie is de afgelopen jaren verantwoordelijk geworden voor een steeds groter aantal zorgvoorzieningen. Via de Centrale Thuiszorgtelefoon wordt uw hulpvraag genoteerd en door gegeven naar de betreffende afde ling. Meestal krijgt u daarna be zoek van een van de medewerkers van die afdeling om met u te be spreken welke hulp u precies no dig heeft en wanneer die zal wor den gegeven. Dit zijn de voornaamste vragen waarmee u terecht kan bij de Cen trale Thuiszorgtelefoon: verple ging of verzorging van een zieke of gehandicapte - extra hulp wanneer iemand uit het ziekenhuis komt, wacht op opname in verpleeg - of verzorgingshuis, voor iemand die thuis wil sterven - het lenen van kleine of grote hulpmiddelen om verpleging/verzorging thuis ge makkelijker te maken - voedings voorlichting en dieetadvisering (na verwijzing door een arts) - assis tentie van vrijwilligers vanuit het Coödinatiepunt Vrijwillige Thuis zorg - assistentie van vrijwilligers vanuit de Stichting Thuis Sterven - het huren van een personenalarm wanneer u niet in aanmerking komt voor een alarm via de Stich ting Welzijn Ouderen. Wanneer u een vraag heeft die niet in dit rijtje voorkomt zal men u proberen te verwijzen naar de instantie die u verder kan helpen. Het telefoon nummer van deze Centrale Thuis zorgtelefoon is 0570-686000. De receptie die Albert van de Maat hield ter gelegenheid van zijn ver nieuwde winkel werd door menig Holtenaar en zakelijke kenissen bezocht. Natuurlijk ontbrak het voor Albert zo belangrijke voet balelftal Holten 13 niet bij deze aangelegenheid. Namens het elftal sprak waarnemend aanvoerder Jan Kurz tot de gehele familie Van de Maat. Natuurlijk waren er felicita ties voor de vernieuwde winkel maar ook een kritische noot naar voetballer Albert. „Het tijdstip van deze avond is in verband met de voetbalwedstrijd PSV-Barcelo- na niet echt ideaal gekozen" aldus Kurz. Ondanks dit gegeven wou het elftal toch niet ontbreken op deze voor Albert belangrijke avond. De foto van de oude Smidsbelt met daarop natuurlijk het oude pand van Van de Maat was een welkome aanwinst, zowel voor zijn eigen collectie als voor een plekje in de zaak. Ook het verkoopteam had voor een foto gekozen. Deze foto was van de oprichter van de winkel Gait van de Maat, en heeft een plekje gekre gen bij de rookartikelen en tijd schriften die nu makkelijk via de Afgelopen week kon de politie een inwoner uit Woudrichem aanhou den, die de afgelopen herfst twee zaken in Holten oplichtte. In een hotel had hij enige tijd gelogeerd en was met de Noorderzon ver trokken zonder te betalen. Bij een kledingzaak wist hij met mooie verhalen kleding te verkrijgen zonder te betalen. De man heeft een bekentenis afgelegd. Op 21 maart vond een verkeerson geval plaats op de Oranjestraat. Een bromfietsbestuurster ontdek te te laat dat de voor haar rijdende auto werd afgeremd en botste ver volgens met haar brommer tegen de achterzijde van de auto. Beide voertuigen werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. In de nacht van 20 op 21 maart werd er ingebroken in een woning aan de Nagelhoutstraat. Men kwam binnen door een boven- raampje te demonteren, waarna een groter raam kon worden ge opend. Weggenomen werden di verse goederen en enig geld. Nage noeg alle goederen, zoals rijbe wijs, een portefeuille met daarin diverse pasjes, werden in de loop van de dag teruggevonden op di verse plaatsen in de gemeente en in Laren. De daders hadden deze goederen kennelijk uit de auto ge gooid. Zeer waarschijnlijk hebben deze daders dezelfde nacht ingebroken in een woning aan de Kenemans- straat. Uit deze woning werd ech ter niets vermist. In de nacht van 23 op 24 maart werd door een oplettende inwoner geconstateerd dat enkele verdachte personen zich ophielden in de Dorpsstraat bij net voormalige pand van Heusinkveld. Toen ae politie even later Holten binnen reed, zag men een verdachte auto rijden. De bestuurder van deze auto probeerde de politie te ontlo pen door vol gas te geven. Op één van de verkeersdrempels in de Burg. van den Borchstraat werd de auto als het ware gelanceerd en kwam tot stilstand. (Waar deze drempels toch al niet goed voor zijn) De bestuurder rende het wei land in. Ondanks inzet van een speurhond kon de man niet achter haald worden. De betreffende auto bleek de vorige dag in Apel doorn te zijn ontvreemd. Op 23 maart vond op de kruising Larenseweg-Langstraat een ver keersongeval plaats, waarbij de veroorzaker doorreed zonder zijn identiteit bekend te maken. Deze persoon reed als bestuurder van een personenauto over de Larense weg en sloeg vervolgens rechts af. Hierbij nam hij de bocht veel te ruim, waardoor een bromfietser uit de tegenovergestelde richting in de problemen kwam. Hij kwam hierdoor te vallen. De bestuurder van de personenauto stapte wel uit zijn auto, doch toen hij kennelijk zag dat de bromfietsbestuurder niet gewond was, reed hij verder, zodat deze bromfietsbestuurder met de schade aan zijn brommer bleef zitten. Twee mannen, één uit Holten en één uit Deventer, konden de afge lopen week worden aangehouden, die werden verdacht de afgelopen herfst een inbraak te hebben ge pleegd in de schaftkeet bij de Hockeyclub. Onderzocht wordt of zij nog meer van dergelijke inbraken hebben gepleegd. Op 25 maart werd er langs de Al bij een benzinepomp getankt zon der te betalen. Aangezien het ken teken van het voertuig door perso neel van de tankstation werd opge nomen, kon de dader door de Deventer politie worden aange houden. Afgelopen week werden weer di verse fietsen gestolen uit de rij wielstalling bij het station. Deze diefstallen vinden hoofdzakelijk plaats overdag. De politie doet een beroep op mensen die menen iets verdachts waar te nemen in de omgeving van het station en bij onraad onmiddellijk de politie te waarschuwen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. A.JLeerink. Nevendiensten. Oppasdienst: mevrouw Vlogt- man, Mariska Noordam. 19.00 uur, Ds. C. Westerveen uit Goor, jeugddienst. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Dijkerhoek: 10.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollec te: Kerkvoogdij. Diessenplas: Woensdag 3 april: Ds. J.H. Israel. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds B.J. Heusinkveld, uit Sibculo. 19.00 uur, ds. C. van der Zanden, uit Hoogeveen. Collecte: Kerk. Tweede collecte: Kerkelijke activi teiten. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Rob Meijerink; groep 4 en 5 o.l.v. Joke Scheurwater; groep 6 en 7 o.l.v. Ria Kolkman. Oppasdienst: 0-3 jaar: Erna Huls man, Lianne Meijerink, Anke Aanstoot. 4-6 jaar: Rita v.d. Voet, Opnieuw een jonge Holtense ondernemer die een bedrijf in Holten begint. Erik Huzen die al enige tijd aan de Deventerweg aktief was met het repareren van auto's, heeft zich gevestigd aan de Markelose- weg 19 (voorheen Vruwink). Sinds twee maanden is hij als zelfstandig ondernemer met een eigen garagebedrijf bezig. Huzen beschikt over de nodige kennis in het autobedrijf. Hij begon als allround garageme dewerker bij een Saab-garage. Nu hij alle vereiste diploma's zelf in handen heeft, waaronder natuurlijk ook het APK, vond hij dat het tijd werd de uit de hand gelopen hobby om te zetten in een eigen bedrijf. Bij Autobedrijf Erik Huzen kan men terecht voor aanschaf van een nieuwe of gebruikte auto, allerhande accesoires, van ruiten- wiser tot autoradio, het in en uitbouwen van gasinstallaties en ook het afwikkelen van autoschades. Momenteel runt Huzen de zaak, met hulp van vrienden, kennissen en familie nog alleen. Wellicht dat daar in de toekomst verandering in komt. Bij noodgevallen is Autobedrijf Erik Huzen eventueel ook 's avonds te bereiken. Vanzelfsprekend hoopt hij menig klant te ontvangen, tel. 366101. i"i. achter ingang te bereiken zijn. Mede namens Gerda, Mark en Adinda bedankte Albert een ieder die ervoor gezorgd had dat de verbouwing, ondanks tien dagen sluiting, zo goed verlopen was, Novalux Van de Maat heeft er in de tijd dat Albert in de winkel staat, nu al zo'n 30 jaar, zes ver bouwingen ondergaan die naar zijn zeggen steeds een verbetering De borden 'Welkom in Holten' met op de achterkant Tot ziens in Holten' op de Holterbergweg worden niet verplaatst. Kees Bos pleitte er vorige week voor om de borden te verplaatsen tot even voorbij de afslag Motieweg op de Toeristenweg. Wethouder Eb van Schooten (GB) verklaarde echter dat daarvoor op de eerste plaats ontheffing nodig is van de provin cie. „Bovendien wordt met die verplaatsing de grens van de be bouwde kom opgeschoven. De vraag is of dat de bedoeling is. Zo simpel als het lijkt is het dus Administratiekantoor Beumer is onlangs samengegaan met admini stratiekantoor Busink en Leferink. De samenwerking houdt verband met het feit dat E.J. Beumer dit jaar 65 wordt en de tijd rijp achtte om de belangen van zijn cliënten ook voor de toekomst te waarborgen. Na weioverwegen beraad en grondige voorbereiding werd besloten samen te gaan met Busink en Leferink, dat verhuisd is van de Liezenweg naar het dorpscentrum. Nieuwe en vooral ruime en representatieve huisvesting werd gevonden aan de Oranjestraat 7a (naast de ING-bank), tel. 363507. Iedereen is er van harte welkom en ziet daar ook vertrouwde gezichten. Ook het huidige personeel van Beumer blijft aan het kantoor verbonden. De nieuwe opzet heeft voor de cliënten aantrekkelijke kanten - de dienstverlening wordt geïnten siveerd en uitgebreid. Bij Busink en Leferink kan men terecht voor fiscaal advies, begeleiding bij bedrijfsfinanciering, vermogensbeheer en pensioenen. Het is niet nodig om voor elke financiële kwestie een aparte specialist op te zoeken, de cliënt kan rekenen op een samenhan gende aanpak van zijn belangen. Volgende week start de huis-aan- huis aktie voor het dagverblijf bij de ziekenafdeling van woon- en zorgcentrum Diessenplas. De to- Trudy Schuppert. RK kerk: 10.00 uur, Palmzondag, Eucharistieviering met Palmwij- ding, voorlezing van het Lijdens verhaal en kinderwoorddienst. Oppasdienst: mevrouw Vlogt- man, Mariska Noordam. Nieuw Heeten: Zaterdag 30 maart: 19.00 uur, pastoor A. Rademaker, Eucharistieviering en Palmwij- ding. Zondag 31 maart: 9.00 uur, Gezinsviering op Palmzondag, Werkgroep. Evangelie gemeente: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. J.F. Scheffer, Dienst van school en kerk. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: W. Pot, Bilderdijk- straat 3, Goor. Tel. 0547-272279 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 uur. Zieken vervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorgingen al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer1 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 uur. Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Donderdag 28 maart: 16.30 uur, Bedrijvenuurtje bij Walgemoed; 19.45 uur, paaswijding HVG Hol ten in gebouw Irene; 20.00 uur, openbare themabijeenkomst PvdA over gemeentelijke herinde ling in De Boschkamp Zaterdag 30 maart: 10.00-16.00 uur, Infodag Wonen Rabobank - Oranjestraat 10; 11.00 uur, Penal tybokaal jeugd SV Holten op Meermanskamp; 15.30 uur, recep tie TCH (25 jaar) op Meermans kamp Zondag 31 maart: Miny Kemper- toemooi (handbal) Maandag 1 april: 14.30 uur, Paas- middag ouderen 70plus wijk Oost in gebouw Irene; 20.30 uur, open bare themabijeenkomst WD over Toeristenweg in restaurant De Wielen Dinsdag 2 april: 14.30 uur, Paas- middag ouderen 70plus wijk Zuid in gebouw Irene; 14.30 uur, Be jaardensociëteit in de Kandelaar; 18.30 uur, bloedafname-avond Rode Kruis in de sporthal Woensdag 3 april: 14.30 uur, Paasmiddag ouderen 70plus wijk West in Het Bonte Paard. Donderdag 4 april: 18.00 uur, prijsuitreiking HNB/HHV beste verkoper/ster van het jaar in zaal De Biester. Vrijdag 5 april: 20.00 uur, Top 40 discoshow in JC De Schure Zondag 7 april: survival SV Hol ten voetbal rond Meermanskamp; 14.00 uur, wc pot-gooien bij paas vuur Espelo aan Vijfhuizenweg; 20.00 uur, verkoop lampionnen bij Bosschool en aansluitend lam pionoptocht naar paasvuur Splo; circa 21.00 uur, ontsteken paasvu ren (route bij VW) Donderdag 11 april: 19.45 uur, Belevingstocht omgeving Holter- berg (info VW); 19.45 uur, bij eenkomst HVG Holten in gebouw Irene; 19.30 uur, voorlichtings avond Hartstichting in De Bosc hkamp over gezonde voeding Vrijdag 12 april: 18.00 uur, lom- penaktie HMV (dorp) Zondag 14 april: 14.00 uur, start MAC-puzzelrit bij 't Stuurhuus Woensdag 17 april: 20.00 uur, bijeenkomst NBvP Holten in zaal Vosman tale kosten voor het dagverblijf zijn 85.000 gulden (bouw en in richting). Om met de werkzaam heden te kunnen beginnen mist nog steeds zo'n 45.000 gulden. De aktie duurt tot 7 april. Initiatiefne mer Wim Klein Velderman rekent op de steun van de Holtenaren en is er van overtuigd dat de bouw binnen afzienbare tijd kan begin nen! Geboren: Gerardus Yannick, zoon van M.A.H. Mijsters en F.W.J. van Engbrink Overleden: A.E.C. Beffers-Vin- cent (90);J.W. Nijland(68); A.W. Poppe (65); G.J. van der Wal- Ziggers (80) Ondertrouwd: J. Lammers en E.A. Keulen Gehuwd: G. Bekkemens en A. Potkamp

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3