Holtens Nieuwsblad Rabobank Holten houdt derde Infodag Wonen Parkeerterrein Dalzicht zal worden uitgebreid Alternatief tracé voor Toeristenweg Knötterheukske bestaat 20 jaar Weer verkiezing van beste verkoper/ster NUMMER Automobielbedrijf Beltman, Autobedrijf Baltes, U ontvangt een fraaie BON BIB: samenwerking tussen organisaties en samenhang van maatregelen Bejaardensoos Nationaal Park Voorlichting over plannen Rode Kruis houdt bloed donoravond Zilveren jubileum Samenwerking aannemers- bedrij ven Jeugddienst Belevingstocht op Holterberg Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 28 MAART 1996 Komende vanuit Holten de Toeristenweg volgen tot de scherpe s-bocht op het punt waar het bosgebied overgaat in het heidegebied. Daar rechtsaf de Schouwenburg- weg (brede zandweg) op en aan het eind linksaf de Holter- weg op. Ter hoogte van cam ping Noetsele slaat men op nieuw linksaf (Bergleiding- weg) en komt uit op de Toe ristenweg bij het voormalige bezoekerscentrum. Die alter natieve route stelde Holtenaar Kees Bos vorige week voor tijdens de maar matig bezoch te ledenvergadering van de VW in zaal De Biester. Mid dels deze route wordt het cen trale en kwestbare heidege bied op de heuvelrug volledig ontlast. „Bovendien zou dit tracé even uniek zijn," be pleitte Bos zijn idee. Secreu- ris Henk Pol van de BIB- Stuurgroep Sallandse Heuvel rug, die naar Holten was ge komen om het BIB-rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug' toe te lichten, vreesde evenwel dat met name Staatsbosbeheer niet zal juichen over zijn idee. De gekozen zandwegen lopen allemaal door SBB-gebiea en zullen in het geval inderdaad voor een dergelijk alternatief tracé wordt gekozen, moeten worden verhard. „En we stre ven juist naar minder verharde wegen in het gebied," hield Pol Bos voor. Eigenaar Willy Veneklaas van camping De Holterberg had een geheel an der idee. Hij stelde voor om aan het begin van de Toeris tenweg in zowel Nijverdal als Holten een slagboom te plaat sen met daarnaast een mun- tautomaat.„Als men dan het gebied in wil moet eerst een munt van vijf gulden in de automaat worden gestopt. Op die manier haal je het foren senverkeer en de jakkeraars uit het gebied en beur je ook nog 'ns vijf gulden per auto. Dat geld kan dan weer besteed worden aan milieumaatrege len...." De Stichting peuterspeelzaal 't Knötterheukske bestond vorige week 20 jaar. Oprichtsters van deze Dijkerhoekse Peuterspeel zaal waren Mieke van de Meer en Bonnie de Kleine. Zij begonnen met 6 tot 10 peuters die één keer per week een ochtend en een mid dag naar de peuterspeelzaal kon den, terwijl de kinderen van thuis speelgoed meenamen. Met een tweede groep werd begonnen op 25 februari 1985. Tegenwoordig kunnen peuters geplaatst worden op de maandag- en donderdagoch tend of op de woensdag- en vrij dagochtend. 't Knötterheukske kent één peuterleidster, Thea Lub- bersen die geholpen wordt door de vaste hulpkrachten Ineke Haver slag, Betsie Goorman, Ans Oude Nijeweme en Siny Paalman. Bo vendien kent de peuterspeelzaal in Ria Berends ook een vaste inval kracht. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan werden de peuters getrakteerd op een ritje in de draai molen van Espelo en een rondrit door Dijkerhoek en de Waterhoek met het treintje van Wim Postel Van 28 maart tot en met 2e paasdag bij Jutestr. 3 te Rijssen en Larenseweg 78, Holten. Zie pag. elders in deze krant Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 74,50 Losse nummers f 1,60 Een informatiemarkt waar des kundigen uitleg geven over on der meer hypotheken, verzeke ringen, bestemmingsplannen en hypotheekgaranties. Dat is de opzet van de landelijke Infodag Wonen op zaterdag 30 maart. De dag is een initiatief van de Cen trale Rabobank. Ook de Rabo bank Holten aan de Oranjestraat 10 neemt deel aan deze dag en ontvangt de bezoekers met koffie en versnaperingen. Het kantoor is die dag geopend tussen 10.00 en 16.00 uur, de toegang is gratis. Wie wel eens een huis heeft ge kocht of zijn huis ingrijpend heeft verbouwd, weet er alles van: je wordt overladen met adviezen en waarschuwingen van vrienden, fa milie, kennissen en buren. Ze ken nen immers allemaal wel een voor beeld van hoe het mis kan gaan. Toegegevenvoor de koop van een huis moet heel wat geregeld wor den. En ook een nieuwe dakkapel komt er niet zonder enig breek- en rekenwerk. Maar zo ingewikkeld als het soms voorgespiegeld wordt is het ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voor lichten. En dat is precies waar het bij de landelijke Infodag Wonen om draait. Solide advies Erna Pasop, hypotheekadviseur en coördinator van de Infodag Wonen: „We hebben de voor gaande jaren gemerkt dat er bij het publiek enorme behoefte bestaat aan betrouwbaar advies over woonzaken. Want of het nu gaat om de aankoop van een huis of om een ingrijpende verbouwing: je hebt het over een grote beslissing. Bij de Rabobank kan men dage lijks terecht voor een solide ad vies." Tijdens de Infodag Wonen zijn niet alleen hypotheek- en fi nancieel adviseurs aanwezig, ook notarissen. Erna: „Het draait niet alleen om geld. Als je een huis wilt kopen, krijg je te maken met een bulk aan informatie waar je niet in thuis bent. Mensen willen graag van tevoren weten hoe dat nu pre cies zit met de koopakte en de andere officiële stukken en nie mand kan daar beter antwoord op geven dan een notaris. Ook op het gebied van wooncomfort is er het nodige te doen op de Infodag Wo nen. Voor inrichtings- en kleurad viezen zijn vertegenwoordigers van Woninginrichting Schuppert en de firma Gervedink Nijhuis aanwezig, voor adviezen op het gebied van woningbeveiliging is de firma Van Bruggen vertegenwoor digd. Ten slotte wordt men regel matig geconfronteerd met het in richten van de tuin. Voor een des kundig advies is Tuincentrum en Hoveniersbedrijf Mulder aanwe zig- Iedereen, ook degenen die geen klant zijn van de Rabobank, is van harte welkom op de Infodag Wonen. datvoor deze gelegenheid be stuurd werd door Gerrit Rietberg. Ook het schmincken en de poffer tjes die door Ria Stevens, Ria Be rends, Ineke Haverslag en Karin Rietman waren gebakken gingen er in als koek. Ter herinnering werd van de peuters een groepsfo to gemaakt en kregen ze een shirt met beertje Paddington mee naar huis. Over de toekomst van de peuterspeelzaal maakt men zich geen zorgen. De leiding was zeer tevreden over het feest dat bijzon der goed verlopen is. Dinsdag 2 april komt de Bejaar densociëteit vanaf 14.30 uur weer bijeen in de Kandelaar. De middag staat in het teken van een diaserie van Jantje Wiggers-Aanstoot, vo rig jaar gemaakt tijdens de festivi teiten in het kader van vijftig jaar bevrijding. Belangstellenden kun nen zich die middag opgeven voor het reisje naar Hilversum, dinsdag 14 mei. Centrale hoofdsteunpunten, parkeervoorzieningen aan de ran den van de heuvelrug, bosbeheer en recreatie/toerisme, het waren elementen die vorige week uitvoerig belicht werden tijdens de persexcursie over de Sallandse Heuvelrug die de provincie op touw had gezet in het kader in november verschenen rapport 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug'. Basis daarvan vormt de samenwerking tussen organisaties en de samenhang van maatregelen. Op de heuvelrug wordt een centraal gebied ge creëerd waarin net gemotoriseerd verkeer wordt teruggedron gen. De recreant kan er van de natuur genieten: wandelend of met behulp van natuurvriendelijk vervoer. Aanleg van drie centrale hoofdsteunpunten (Avonturenpark, Dalzicht/bezoekerscen- trum, horeca/natuurmuseum Bos Dierenwereld met ruime par keergelegenheid, informatie, horeca, fietsverhuur, huifkarren en milieuvriendelijk vervoer als treintje Bello), van twaalf steunpun ten/parkeerplaatsen, van fiets-, wandel- en ruiterpaden en uit breiding van het aantal routes voor deze vorm van recreatie, maar ook promotionele aktiviteiten moeten de natuurvriendelijke recreatie bevorderen. Ook wordt in het rapport aandacht besteed aan voorzieningen voor oudere en gehandicapte recreanten. Eén van de grootste problemen bij de uitvoering van het rapport wordt de verplaatsing van het motocrossterrein aan de Hellen- doomse Koetreeweg. Een alternatieve lokatie is er niet, niemand wil het terrein als buurman. De excursie startte in natuurmu seum Bos Dierenwereld, waar ge deputeerde H.J.M. Kemperman, tevens voorzitter van de BIB- stuurgroep Sallandse Heuvelrug, in het kort het proces schetste dat voorafging aan de totstandkoming van het rapport. Het gebied heeft diverse functies en gebruikers, zo als natuur en landschap, recreatie en toerisme, bosbouw en water winning. Naarmate deze zich ont wikkelden, kwamen ze op gespan nen voet te staan met elkaar. In 1990 gaven Hellendoom en Hol ten aan dat er sterke behoefte be stond aan overleg over de toe komst van de heuvelrug. De vraag rees hoe al deze functies, ook in de toekomst, met elkaar in evenwicht konden blijven dan wel verder konden worden ontwikkeld. GS richtte daarop de BIB-stuurgroep (provincie, gemeenten Hellen doom en Holten, rijk en terreinei genaren en -beheerders) op die besloot tot een gebiedsgerichte aanpak met als voorlopig eindre sultaat een samenhangende visie, neergelegd in bovengenoemd rap- Als de Sallandse Heuvelrug met het in de directe omge ving gelegen agrarische gebied de status van Nationaal Park zou krijgen, stelt het rijk een half miljoen per jaar beschik baar. Tijdens de VW-leden- vergadering maakte secretaris Henk Pol van de BIB-Stuur- groep duidelijk dat het niet ondenkbeeldig is dat dit geld, of een aanzienlijk deel ervan, ook beschikbaar komt als het rapport definitief wordt vast gesteld en daarmee de aanbe velingen in het stuk gereali seerd worden. Zélfs in het geval de Sallandse Heuvelrug niet officieel de status Natio naal Park krijgt. Zou dat wel zo zijn, dan zouden hoe dan ook de omringende land bouwgronden in het verhaal moeten worden betrokken, hetgeen nu niet gebeurd is. Pol legde uit dat de meeste regels die voor een Nationaal Park gelden in grote lijnen overeenkomen met het rap port 'Vervlochten functies van de Sallandse Heuvelrug'. port. Na een mogelijke bijstelling op onderdelen als gevolg van voor lichting, meningen en gevoelens uit de samenleving, moet het plan worden vastgesteld door beide ge meenteraden, waarop met de uit- voerirtg van de voorgestelde maat regelen kan worden begonnen. Een samenvatting van het BIB- rapport is gratis verkrijgbaar bij de provincie, de gemeente, het be zoekerscentrum en natuurmu seum Bos Dierenwereld. Vooraf gaand aan een busrit door het ge bied werd een circa tien minuten durende videofilm bekeken, in op dracht van de Stuurgroep over het rapport gemaakt. De film is te leen bij. de bibliotheek van het provin ciehuis. Uitbreiding parkeerterrein Eén van de maatregelen die in het BIB-rapport genoemd worden is al uitgevoerd, namelijk de ver plaatsing van het bezoekerscen trum naar het begin van de Toeris tenweg, tegenover hotel Dalzicht. Tegelijkertijd werd de daar gele gen parkeerplaats uitgebreid, maar die uitbreiding blijkt onvoldoende getuige het stampvolle terrein en de rijen auto's aan weerszijden van de Toeristenweg ter hoogte van het uitzichtpunt op de Noetseler- berg. Henk Pol, secretaris van De BIB-Stuurgroep Sallandse Heu velrug, die het rapport een dag later toelichtte voor ae ledenverga dering van de VW, benadrukte dat de parkeerchaos als overgangs situatie moest worden gezien. Boswachter Sjaak van Dijk liet weten dat Staatsbosbeheer met de gemeente Hellendoom in overleg is over uitbreiding van de parkeer plaats bij Dalzicht, die deels op grond van Dalzicht zelf, deels op Staatsbosbeheer-grond ligt. De uitbreiding zou aangrenzend aan het terrein moeten liggen, de vraag is alleen op wiens terrein. Zowel Dalzicht als SBB beschikken er over grond. Voor aankomend sei zoen zit een permanente uitbrei ding er nog niet in. Volgens Van Dijk wordt gedacht aan een tijde lijk 'overloopterrein', een vlakbij gelegen stuk bosgrond dat enkel op hoogtijdagen als extra parkeer terrein zal gaan dienen. Wat be treft het enige tijd geleden opge broken parkeerterrein van SBB op de Noetselerberg liet hij weten dat dat zeker niet in ere hersteld wordt. Het opgebroken asfalt dat er nu ligt moet nog voor het begin van de zomer zijn verwijderd. Op het terrein wordt compost aange- oufc7vn| gebied Q steunpunt centraal hoofdsfeunpunt Hellendoom aandelen, hetsen en poard- Mariënheem Nijverdal Haare Nieuw Heeten Holten De BIB-Stuurgroep Sallandse Heuvelrug start komende maand een voorlichtingscam pagne over het rapport 'Ver vlochten functies van de Sal landse Heuvelrug'. Tijdens deze campagne kunnen be langhebbenden en belangstel lenden hun mening geven over het plan. Op basis daar van kan het rapport eventueel op onderdelen worden bijge steld. Dinsdag 23 april wordt in restaurant De Wielen een voorlichtingsbijeenkomst voor vertegenwoordigers van betrokken maatschappelijke organisaties en belangengroep gehouden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. In klei ner verband kunnen zoge noemde huiskamerbijeen komsten worden aange vraagd. De Stuurgroep zorgt bij deze bijeenkomsten voor sprekers en faciliteiten. De populaire versie van het rap port is gratis verkrijgbaarbij de provincie, de gemeente, Bos Dierenwereld en het be zoekerscentrum. Op het kaartje is duidelijk te zien dat de bezoeker de heuvelrug straks vanaf de randen moet intrekken Provincie Overijssel) bracht, waarna het teruggegeven wordt aan de natuur. Een beschei den stuk van het vroegere parkeer terrein is gehandhaafd voor hou ders van een invalidenparkeer- kaart. Overigens bleek tijdens de persexcursie dat menig 'gewoon' automobilist die restrictie aan zijn laars lapt en er toch parkeert. Van Dijk waarschuwde dat op korte termijn bekeuringen worden uit gedeeld. Wat betreft het uitvoeren van de maatregelen in het BIB-rapport doemt op dit moment een wat vertekend beeld op. Door de komst van het centrale hoofsteun- punt bij Dalzicht, ligt sterk de nadruk aan die kant van de berg. Van Dijk verklaarde in dat ver band wel dat de 'bulk' aan bezoe kers voornamelijk vanauit Hellen- doorn/Nijverdal de berg in trekt. Over ontwikkeling van de andere centrale hoofdsteunpunten werd echter amper gerept. Regiomede werker Geys Th.M. van Keulen van het provinciaal Bureau recrea tie en toerisme liet weten dat de ontwikkeling van het steunpunt op de Holterberg samenhangt met het initiatief van de betrokken on dernemers daar. Conservator Kees Bos van het natuurmuseum liet weten dat de samenwerking welis waar uitstekend is, maar dat men formeel nergens van op de hoogte is: „Wij hebben tot nu toe alles uit de krant moeten lezen. Daarom hebben we een brief geschreven naar de provincie met de vraag of we in de MiNaRet-groep kunnen komen (een overlegorgaan met daarin vertegenwoordigd de secto ren milieu, natuur, recreatie en toerisme die de uitvoering van het rapport begeleiden, red.) en met de vraag wat men zich voorstelt van zo'n centraal hoofdsteunpunt. We willen weten waar we aan toe zijn. Wat kost het en wie becaalt het? Provincie, gemeente, onder nemers? We moeten in elk geval erg wakker blijven aan deze kant van de berg." Met ingang van dit seizoen gaat het museum trouwens op bescheiden wijze samenwerken met SBB met het organiseren van zogenoemde Belevingstochten. Daarover elders meer in deze krant. Vandaag is de tweede week dat het Holtens Nieuwsblad een abonne- mentenaktie houdt. Deze editie staat tevens in het teken van de Week van de Winkel. In verband met de abonnementenaktie wordt de krant huis aan huis verspreid in Holten. Niet-abonnees kunnen zich via een bon als abonnee aan melden (zie elders in deze krant). De Week van de Winkel wordt in samenwerking met de Holtense Handelsvereniging gekoppeld aan de verkiezing van de beste verko per en de beste verkoopste van het jaar. Op pagina 2 van deze krant is met het oog op deze verkiezing een bon afgedrukt, waarop u uw favo riete verkopers/ster kunt invullen met daaraan toegevoegd een dui- TOKKELROOM BOTTELIER Maak kars op een EK-reis bij uw Gulle Bottelier r- De Rabobank Holten houdt zaterdag 30 maart een Infodag Wonen. Wie zich wil laten informeren over allerhande zaken die met het kopen of verbouwen van een huis te maken heeft, is welkom tussen 10.00 en 16.00 uur (Eigen foto Directeur Met ingang van 1 augustus is Wim Dalhuisen benoemd tot bovenschools directeur van het openbaar basisonderwijs in Holten. Om belangenver strengeling te voorkomen verlaat de PvdA-fractieleider binnen afzienbare tijd het politieke toneel. Naast Dal huisen is Reind Brouwer aangesteld als plaatsvervan gend directeur. Paasvuur In de vier buurtschappen wordt door menig boaken- bouwer al wekenlang ijverig gewerkt aan het paasvuur. Net als in voorgaande jaren wordt op de eerste plaats ge streden om de prijs voor net grootste paasvuur, daar naast stelt de paasvuurjury opnieuw een schoonheids prijs beschikbaar. Vandaag een kijkje in Beuseberg en Holterbroek. Dinsdag 2 april houdt de plaatselij ke afdeling van het Rode Kruis in sporthal 't Mossink de halfjaarlijk se bloedafname-avond. Ruim 600 Holtenaren staan geregistreerd als donor en hebben inmiddels een oproep gekregen. Verder is een ieder die gezond en tussen 18 en 70 jaar oud is van harte welkom om een halve liter bloed af te staan. Men kan zich melden tussen 18.30 en 21.00 uur in de sporthal. Iedere donor ondergaat vooraf een kleine medische keuring. Met hulp van veel EHBO'ers en CLB-mede- werkers wordt geprobeerd lange wachttijden te voorkomen. H.G. Bekkemens (60) is maandag 1 april precies 25 jaar in dienst bij de gemeente Holten. Via het agra risch bedrijf van zijn vader aan de Oude Stationsweg en de Mengu- nie, startte de jubilaris in 1971 bij de buitendienst van gemeentewer ken (vuilniswagen en plantsoenen dienst). In verband met zijn zilver en jubileum krijgt Bekkemens vrijdagmiddag 12 april een receptie vanaf 15.30 uur een receptie aange boden in de kantine van het ge meentehuis. Aannemersbedrijf Paalman en Tempelman is een samenwer kingsverband aangegaan met het Nijverdalse bouwbedrijf Schot hans. Het zestig jaar geleden opge richte Holtense bedrijf is van me ning dat samenwerking de ver wachte marktontwikkelingen voor de komende jaren de conti nuïteit het best binnen een grotere organisatie kan waarborgen. Schothans heeft een ISO-9002 ge certificeerde bedrijfsvoering en een goed gevulde orderportefeuille in de woning- en utiliteitsbouw. De inbreng van Paalman en Tem pelman in Schothans vormt een garantie voor de toekomst voor zowel opdrachtgevers en relaties als ook voor het personeel van beide bedrijven. Paalman en Tem pelman blijft een zelfstandige on derneming. delijke motivatie. De bon kan ui terlijk tot en met 3 april bij de redactie van het Holtens Nieuws blad, Kerkhofsweg 18, worden in geleverd. Een deskundige jury zal, mede naar gelang het aantal inzen dingen, bepalen wie de winnaars worden. Genomineerden en win naars worden donderdag 4 april vanaf 18.00 uur bekend gemaakt in zaal De Biester. Winkeliers en winkelpersoneel zijn van harte welkom om de prijsuitreiking bij te wonen. De genomineerden ont vangen een waardebon van 50 gul den, een oorkonde en bloemen; de winnaars een wisselbeker, een vas te beker en een cd-bon. Wie de wisselbeker driemaal achtereen en vijfmaal totaal wint, mag deze de finitief houden. Voor de winkel waarin de winnaars werken stelt het Holtens Nieuwsblad een taan beschikbaar. Zondag 31 maan is er weer jeugd dienst om 19.00 uur in de dorps kerk. Voorganger is ds. Wester veen uit Goor. Het thema van de dienst luidt: "Hoe zo opstandi- g?/Opstandig hoezo?". Onder het motto 'Hoor en die de vogels' organiseen de VW dit seizoen in samenwerking met Staatsbosbeheer en na tuurmuseum Bos Dierenwe reld verscheidene keren een schitterende wandeltocht over de Holterberg. De eerste van deze serie zogenoemde 'Belevingstochten' is in de paasvakantie op donderdag 11 april. De wandeling staat on der leiding van een boswach ter en begint om 9.00 uur bij het museum en duurt circa twee uur. Onderweg vertelt de boswachter over wat er zoals leeft, groeit en bloeit op de Holterberg en nabije om geving. Na afloop is er voor alle deelnemers koffie met wat lekkers in restaurant De Wie len, waarna Kees Bos in het natuurmuseum een film of dia's vertoont over de heuvel rug. Aansluitend kan het mu seum op eigen gelegenheid worden bezichtigd. Het ge heel duurt tot circa 12.30 uur. In de zomer worden de Bele vingstochten iedere donder dag vanaf 6 juni tot en met 26 september gehouden. Groe pen van meer dan 30 personen kunnen de tocht op afspraak ook op een ander tijdstip maken. De kosten van het arrangement bedragen voor volwassenen 12,50 gulden, voor kinderen tot en met 12 jaar een tientje. Wandel- en natuurliefhebbers kunnen zich voor de Belevingstocht opgeven bij de VW Holten, tel. 361533.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1