Lekker Gezond wedda Snelkoken in een moderne klassieker Win 'n reis naar Zwitserland Quaker ontbijtprodukten, een gezond begin van de dag Mona introduceert cholesterolverlagende yoghurt Verantwoorde tussendoortjes Combi-magnetrons met unieke eigenschappen Extra energie met Melkunie Fris Fit Knapperige ovensnacks dankzij Snack- Fritespapier van Melitta-Toppits Aktie Baer smeerbare kaas 'V --- >',GA 5% CLARINS Uw haarkleur verdient het beste uit de natuur... 13 TP1Q5 In 1954 bracht Fissier de eerste snelkookpan op de markt. Door gebruik te maken van de allernieuwste technische ontwikkelingen is de 'klassieke' snel kookpan nu omgetoverd tot een uiterst efficiënte hulp bij het koken. Voor mensen die op gas ko ken bieden de extra brede vlambeschermers bescher ming tegen overmatige ver hitting van de grepen. Universeelbodem In de moderne keuken wordt steeds vaker gebruik ge maakt van een induktiekook- plaat. Snelkookpannen met de Cookstar universeelbodem kunnen zonder problemen op gas-, elektra- of induktie- fornuizen staan, zonder ook maar iets af te doen aan de goede bodemeigenschappen. Deze universeelbodem zorgt voor een snelle en gelijkmati ge warmteverdeling. De Su per Thermicbodem is makke lijk schoon te houden en voor komt vuilophoping langs de randen. Dankzij de brede, ergonomisch gevormde gre pen is de pan voor iedereen makkelijk te hanteren. De snelkookpan is gemaakt van hoogwaardig edelstïfal. wat een lange levensduur garan deert. Gezonder koken Snelkoken is koken onder druk en op hoge tempera tuur. Snelkoken is ook koken zonder zuurstof in een kook tijd die ca. 1/3 is van de kook tijd bij het normale koken. Hierdoor blijven vitamines en mineralen bewaard en behou den gerechten hun eigen kleur en smaak, zelfs meerde re groentesoorten kunnen te gelijkertijd gekookt worden. Ideaal dus voor mensen die van lekker en gezond eten houden en weinig tijd hebben. Voor meer informatie en ver koopadressen kunt u bellen met: Fissier Nederland B.V.. tel: 0164-243050 Als het om nieuwe normen gaat in de wereld van snelko ken, is Fissier toonaange vend. Niet alleen de uit voering en afwerking van de nieuwe Vita vit Royal snel- kook- en snelbraadpannen maar ook de vormgeving ga randeren optimaal gemak. Veilig De veiligheid staat voorop bij Fissier. De Euromatic (ge maakt van roestvrij edelme taal) zorgt er automatisch voor dat bij het bereiken van het kookpunt, de pan op het juiste moment wordt afgeslo ten. Het gebruiksvriendelijke kookventiel werkt als veilig heidsvergrendeling waardoor de pan pas kan worden geo pend als alle stoom is ont snapt. De praktische ope- ningsschuif maakt het ont luchten, openen en sluiten nog makkelijker, terwijl de volledige omkapselde bodem zorgt voor een uitstekende warmteopname en verdeling en dus zuinig is met energie. Voor wie van Zwitserland en echte Zwitserse kazen houdt is er nu een bijzondere reis te winnen voor 2 personen. Een week lang volledig verzorgd Zwitser land ontdekken. Zoals een treinreis met de Glacier Express via St. Moritz en een bezoek aan het kasteel van Gruyère. Bovendien zijn er meer dan 1000 overige prijzen. Wanneer u een verpakking smeerbare Emmentaler of smeerbare Gruyère koopt van het merk Baer vindt u hierop een aktiebon. De bedoeling is dat u antwoord geeft op de vraag: 'Zwitserland, waar denkt u dan aan?'. De leukste en origi neelste inzendingen worden beloond met een van de meer dan 1000 prijzen, zoals Swatch horloges, Raclette ap paraten, Zwitserse fondue sets, Tête de Moine/rond- schaafsets en kaaspakketten. Bergweiden Baer smeerbare Emmentaler of Gruyère wordt gemaakt van de échte Zwitserse Emmentaler en Gruyère. Deze kazen worden bereid van de melk van koeien welke op de bergweiden grazen rond het Vierwoudstedenmeer bij het dorpje Küssnacht. Van deze smeerbare kaas kunt u op elk moment van de dag genieten. Het smaakt heerlijk op een toastje of stukje stokbrood en zeker ook tussendoor op een cracker. Steeds meer mensen gebruiken het op brood; echt weer eens iets anders! Variaties Ook in de keuken biedt smeer bare Emmentaler of Gruyère u de mogelijkheid eens sma kelijk te variëren. Leng het bijvoorbeeld eens aan met melk voor een dipsaus of iets dikkere saus over de aardap pelen. Of meng de Emmentaler en Gruyère met kruiden als vul ling voor tomaten, avocado's en eieren. Makkelijk en het smaakt heerlijk. Baer smeerbare Emmentaler en Gruyère vindt u in de koe ling van de kaasspeciaalzaak of supermarkt. Het ontbijt is een maaltijd die niemand zo maar mag overslaan, 's Ochtends vroeg heeft ons lichaam immers weer nieuwe energie nodig. Daarom is een goed ontbijt een onmisbaar begin van de dag. Quaker Cruesli in een nieuw jasje Cruesli is rijk aan granen met haver in de hoofdrol. Het be vat een uitgebalanceerde mix van plantaardige eiwitten, voedingsvezels, mineralen en vitamines. Al deze voedings stoffen hebben we dagelijks nodig om ons lekker en goed te voelen. Quaker Cruesli heeft dit allemaal in zich. De zongerijpte rozijnen in Crues li Natural Raisin zijn lekker zacht. De echte stukjes appel zijn de frisse smaakmakers in Cruesli Apple Raisin. Een ex tra vleugje vanille geeft Cruesli Chocolate z'n verfijn de aroma en het vele vrolijke fruit in Cruesli Multi Fruit is een waar feest. Bij zoveel goed nieuws kan de verpakking niet achterblijven. Vandaar het nieuwe jasje van Quaker Cruesli. Even voorstellen: Quaker Corn Crakes Cruesli Crakes heet binnen kort Quaker Corn Crakes. Corn Crakes in plaats van Crakes om duidelijk te maken dat er volop 'Cornflakes' in 'Crakes' zitten. De basis van een Quaker Corn Crakes ontbijt wordt gevormd door een mix van granen en corn flakes die verrijkt is met heer lijke ingrediënten. Alles wordt licht geroosterd tot een lekker luchtig ontbijt met de unieke eigenschap dat het ook in melk en/of yoghurt knapperig blijft Met zoveel goeds kunnen we ons lichaam geen betere dienst bewijzen. De nieuwe Quaker Corn Crakes verpakkingen zijn duidelijk herkenbaar aan het portret van de vertrouwde Quaker en zijn tegenwoordig verkrijgbaar in een handig 300 grams formaat. Nieuw: Corn Crakes Crispy Chocolate Bovendien heeft Quaker Corn Crakes een smakelijke varië teit aan het assortiment toe gevoegd. Naast de bekende smaken Natural en Almond/Hazelnut, kunt u nu ook kiezen voor Crispy Chocolate waarbij de corn flakes overdekt zijn met een laagje chocolade. Voor meer informatie kunt u (gratis) kontakt opnemen met: Quaker Trading Ltd, 06- 0222900. tlMTIONltf nUHMMM: mSSfitMlS MM IS/ 1243 It'S GMVflANO Sinds kort is er een yoghurt die bijdraagt tot een ver antwoord cholesterolgehalte: Mona Fysiq. Mona Fysiq bevat de speciale melkzuurbacterie Lacto bacillus acidophilus Gilliland die een cholesterolver lagende werking heeft. Daarnaast bevat het de voe dingsvezel inuline die dit verlagende effect verder versterkt. Dagelijks een glas of een schaaltje is al voldoende om het cholesterolgehalte daadwerkelijk te laten dalen. voeding met voldoende voe dingsvezel en niet te veel vet. dragen bij tot een verant woord cholesterolgehalte. Evenals beweging en ont spanning. Fysiq bevat 0% vet, heeft een volle smaak en is verkrijg baar als gewone yoghurt en als drinkyoghurt, beide zowel naturel als met vruchten Deze lekkere en gezonde yoghurt bevat bovendien geen kleurstoffen, conserveermid delen of andere hulpstoffen Cholesterol Cholesterol is een belangrijke stof die het lichaam zelf maakt. Een te hoog choleste rolgehalte kan schadelijk zijn. Meer dan de helft van de Ne derlandse bevolking heeft een (licht) verhoogd cholesterol gehalte, voornamelijk als ge volg van onze leefwijze en ons voedingspatroon. Gevarieerde Evef3fee« fvsrgreen Tussendoortjes worden vooral gebruikt om de lekke re trek te stillen. Maar de meeste tussendoortjes zijn eenzijdig van samenstelling, terwijl ze juist een uit stekende manier zijn om het lichaam even snël van allerlei voedingsstoffen te voorzien. Verantwoorde tussendoortjes green bijvoorbeeld. passen uitstekend bij een ge zonde levensstijl. Zelfs de meest oplettende eter kan hier naar hartelust van snoepen. De Richtlijnen Goede Voeding van de Voedingsraad geven aan welke voedingsstoffen we dagelijks nodig hebben om ons lichaam gezond te hou den. Die richtlijnen zijn niet zozeer afgestemd op afzonder lijke produkten, maar geven een totaalbeeld. Toch hanteert Liga bij de ontwikkeling van haar produkten deze waarde volle richtlijnen. Uitgebalanceerd De samenstelling van Ever- is zorg vuldig uitgebalanceerd. Bo vendien zit er in Evergreen calcium en ijzer, mineralen die ons lichaam nodig heeft voor een optimale conditie. Deze heerlijke koek kan overi gens ook worden gegeten bij diverse diëten zoals een diabe tes dieet, cholesterolverla gend dieet en een voedingsve zel verrijkt dieet Wanneer de maaltijd wordt overgeslagen of nog even op zich laat wach ten kan Evergreen dienen als minimaaltijd. Voor sporters biedt dit tussendoortje een hoge bijdrage aan energie in de vorm van koolhydraten. Evergreen is per twee verpakt en is verkrijgbaar in verschil- CLARINS. Slanker en gladder voor lange tijd. Clorins, de ofslonkings- speciolist. Miljoenen vrouwen hebben Gel Multi-Actif Anti-Capiton van Clarins reeds getest en goed bevonden. Is er een beter bewijs dat het werkt? lende varianten Naast de be kende Evergreen Krenten is er nu ook Evergreen Bos vruchten. Sinaasappel, Appel en Choco. Er zijn geen kleur stoffen en conserveringsmid delen toegevoegd. Switch Net als Evergreen is ook Switch gebaseerd op de Richt lijnen Goede Voeding. Het is een voedzame biscuit die boor devol energie zit en rijk is aan ijzer en calcium en bevat geen kleurstoffen en conserve ringsmiddelen Het kan worden gebruikt door kinderen vanaf 3-4 jaar, schoolgaande kinderen, vol wassenen en sporters en is verkrijgbaar in verschillende vormen en smaken. Switch Haver is er in de smaken Appel, Bosvruchten en Noten. Switch Tarwe is een vierkante koek met een heerlijke vul ling van melk, framboos of chocoladesmaak Liga. zorgt voor stevige tus sendoortjes, waarmee het lichaam op verantwoorde wij ze energie krijgt. Verkrijg baar in de supermarkt. Voor meer informatie, bel de Con sumentenservice van General Biscuits Nederland BV. tel. 06-0226670 (9-12 uur). In menig keuken staat tegenwoordig een magnetron oven. Het is een snelle en makkelijke manier om ge rechten in te bereiden of op te warmen. Een van de alom gewaardeerde eigenschappen is dat door de kor tere bereidingstijd, veel meer vitamines bewaard blijven. Koken, bakken, braden en grillen wordt met de drie top modellen combi-magnetrons van Sharp zo eenvoudig, dat zelfs de meest, onervaren kok plezier krijgt in zijn werk De combi-magnetrons hebben unieke eigenschappen. De R-7A57 is voorzien van het unieke comcook, een electro- nisch kookboek in het dis play ..Uiteraard zijn de aanwij zingen in het Nederlands. Het toestel vertelt de gebruiker precies wat hij moet doen. Daarnaast is er een info-toets die het mogelijk maakt om in formatie over de werking van de andere toetsen op het dis play op te vragen. De twee an dere topmodellen zijn de R-9R56 en de R-10H56. Deze modellen hebben een draai- spit voor het braden of grillen van een kip of een rollade. Automatisch Alle modellen zijn zo ontwik keld dat de bediening een fluitje van een cent is. De In stant Action-functie bestaat uit een aantal toetsen op het display, waarop diverse ge rechten zijn afgebeeld Na het. indrukken van de gewenste toets worden deze gerechten automatisch gekookt, gebak ken, gegrilled of ontdooid. Verder zijn de modellen R-7A57 en R-9R56 voorzien van twee toetsen voor het au tomatisch opwarmen van kant-en-klare diepvriesmaal tijden. Vochtgehalte De R-10H56 heeft een Sensor- Cook functie: 8 automatische kookprogramma's met een vochtigheidssensor. Hiermee meet de magnetronoven het vochtgehalte in het voedsel, waarna voor acht verschillen de gerechten een perfecte kooktijd wordt ingesteld Met behulp van een apart ver krijgbaar inbouwraam kun nen alle combi-modellen pro bleemloos worden ingebouwd Bovendien zit er in de garan tieperiode een gratis aan-huis service. Wekelijks worden op dinsdag en woensdag in het Sharp gebouw in Houten magnetronkooklessen gege ven door de bekende magne- tronconsulente Rita Aalde- rink. Voor meer informatie- Sharp Electronics Benelux B.V., Houten, tel. 030-635 95 Ontdekking De melkzuurbacterie in Mona Fysiq is ontdekt door profes sor Gilliland en komt van na ture al in ons lichaam voor Twee onafhankelijke onder zoeken hebben aangetoond dat deze Gilliland-bacterie het cholesterolgehalte verlaagt Proefpersonen met een licht verhoogd cholesterolgehalte hebben gedurende enkele we ken dagelijks een portie yog hurt van 200 gram met deze bacterie gegeten. Hieruit bleek dat de Gilliland-bacterie het cholesterolgehalte aan zienlijk kan verlagen Boven dien zorgt de voedingsvezel inuline ervoor dat de verla gende werking wordt ver sterkt. Deze resultaten waren tot up heden alleen met een streng dieet en/of medicijnen te be reiken. Met het ontwikkelen van Fysiq maakt Mona het moge lijk om met een lekkere yog hurt voor een verantwoord cholesterolgehalte te zorgen Mona is in Nederland de be langrijkste aanbieder van ge zonde zuivelprodukten met een voedingskundige claim De Mona Fysiq yoghurt en drinkyoghurt vindt u in de koeling van uw supermarkt of zuivelspeciaalzaak. Voor meer informatie of een gratis brochure Mona Consumen tenservice. tel. 06-9229. ïi dat. ook wel eens? Dat u er even doorheen zit en Q-een vet en is verkriierbaa Hebt u dat ook wel eens? Dat u er even doorheen zit en wel wat extra energie kunt gebruiken? Dat u trek hebt in iets lekkers, liefst nog gezond ook? Dan is er nu Melkunie Fris Fit. rnelVunjt nelkunü Een verrassend frisse yog hurt met echte stukjes fruit, granen, druivesuiker en be langrijke voedingsstoffen zo als eiwitten, calcium en extra vitamines. Fris Fit bevat geen vet en is verkrijgbaar in twee smaken peer en sinaas appel-banaan. Bovendien is het verpakt in een handige, hersluitbare halve liter beker. Fris Fit is een lekkere yoghurt-opkikker. die thuis als verantwoord tussendoor tje maar ook als vervanger van de maaltijd kan worden gegeten. Door de samenstel ling - maar liefst 15% vruch ten en granen - en de toe gevoegde druivesuiker geeft het je extra energie. Fris Fit kost 2,19 en staat bij de andere zuivelprodukten in het koelvak van de super markt. Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10. Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a. Nijverdal Snacks en frites uit de oven kunnen slap en vochtig worden. Om dit probleem te verhelpen, is er nu Snack- Fritespa pier van Toppits. Dit spe ciale ovenpapier zorgt er voor dat snacks en frites lekker krokant en knap perig worden. Bovendien blijft de bakplaat schoon. Het papier is voor veel toepas singen te gebruiken. Voor het bereiden van pizza's, rösti's, kroketten of bijvoorbeeld het op warmen van gebak ken vis. Dit Snack- Fritespapier bestaat uit twee lagen. De bovenste laag, waar de snacks op liggen is po reus waardoor vet en vocht worden geabsor beerd. De onderste laag, die in contact staat met de bakplaat, houdt het vet en vocht vast. Het papier is ver- vaardigd uit 100% chloorvrij-gebleekt papier en is daarnaast volledig biologisch af breekbaar. U kunt het zelfs in de GFT-bak deponeren. Een rol Snack- Fri tespapier kost onge veer 4,95 en is ver krijgbaar in de super markt en huishoud- zaak. Voor meer informatie: Melitta Nederland B.V.. tel.: 0183-642626. .ONG LASTING I hair colou 15 Perfecte kleuren en excellente verzorging. 2-3 Maanden duurzaam kleurresultaat. Toepasbaar tot 100% grijs haar. Veilig door speciale Henna Kleur- en Structuur Beschermer. j Systeem 1 Houd 3-6 wassingen Systeem 2 Houd 10-12 wassingen Systeem 3 Permanent 2-3 maanden H Highlighting Vertrouw op de krachten uit de natuur... FRENCHTOP COSMETICS YOUR FAVOURITE HAIRCARE Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 11