Bomen dragen bij aan duurzame samenleving Campingeigenaar vreest voor buffer villawijk Fré Lansink: 'Ik zou 'm niet willen missen' 'Plaatselijk nieuws wat breder voor 't voetlicht' HOLTENS NIEUWSBLAD Lammy Steenhuis in ANBO-bestuur Beltman Mannenmode en Sport 60 jaar Bouwbedrijf Ter Steege neemt Voordes over PvdA: bijeenkomst over gemeentelijke herindeling Weer controle op zomerhuis jes terrein B oomplantaktie NBvP Overijssel (65) met geld mevrouw Nagelhout Springlevend 'Gevolgen voor milieuvergunning' Bedrijven- uurtje bij Walgemoed Inspectie van wegen Expositie Burgemeester over Holtens Nieuwsblad: DONDERDAG 21 MAART 1996- Een varenbeuk, een rode beuk en een trompetboom. Holten is sinds maandag drie fraaie en duurzame bomen rijker. In het kader van het 65-jarig bestaan van de NBvP Overijssel werd op drie lokaties in de gemeente een boom geplant: in Dijkerhoek, in Espelo en in Holten zelf. Bij alle bomen is een sokkeltje van gere cycled kunststof met een naam plaatje erop geplaats. De boom- plantaktie bleef niet beperkt tot de Holten: in heel Overijssel werd in plaatsen met een NBvP- afdeling een boom geplant als bijdrage aan een duurzame sa menleving. Alle bomen werden bekostigd uit een legaat van wij len mevrouw J.W. Nagelhout- Klijzing. Zij was destijds niet al leen de motor achter de NBvP Holten, ook binnen de provincia le bond heeft zij ruimschoots haar sporen verdiend. De boom- plantaktie in Holten werd bijge woond door de 70-jarige Jan Na gelhout en zijn echtgenote Alie. Jan is een neef van mevrouw Nagelhout. Het echtpaar had de moeite genomen om er voor van uit Schagen naar Holten te ko men en benadrukte dat de aktie en 'alles wat er omheen gedaan werd' in een sfeer geschiedde zo als mevrouw Nagelhout voorge staan had. Halverwege de ochtend plantten de dames M. Reijlink-Kers en J. Reijlink-Reilink een varenbeuk naast Het Bonte Paard. Speciaal gekozen vanwege het feit dat de Dijkerhoekse plattelandsvrouwen daar sinds de oprichting ruim 45 jaar geleden bij elkaar komen. De twee dames, die al sinds de oprich ting lid zijn, zagen hun moeite beloond met een fraaie oorkonde. Die was er eveneens voor de fami lie Nagelhout. Een geheel andere verrassing was er voor mevrouw D. Klein Teselink-Jansen. Zij kwam als winnaar uit de bus van de rebus in het Dijkerhoekse buurt- blad en won daarmee een prachtige taart in de vorm van een boom. In Espelo plantte voorzitter Gerrit Blankena 's middags een rode beuk bij buurthuis 't Trefpunt, waar even later de expositie opende van de Schildersclub Espelo. Tegelij kertijd plantte burgmeester D.J. Verhoeven, die de boom namens het gemeentebestuur aanvaardde, met hulp van mevrouw G. Jon- kers-Willems en onder toeziend oog van een flink aantal buurtbe woners een trompetboom (catal- pa) op het grasveld hoek Keizers- weg-Ga'ardenstraat. Een bewuste keuze, zo bleek. Overleg met de gemeente leerde dat daar een aantal zieke lijsterbessen gekapt moest worden, hetgeen juist diezelfde ochtend gebeurd was. Niet tot genoegen overigens van alle buurt bewoners... Namens de NBvP Holten bena drukte mevrouw M. ter Borg dat het geloof en vertrouwen van me vrouw Nagelhout in het NBvP- werk met net bomenproject nog eens werd bevestigd. Ze was van mening dat het planten van een boom bijdraagt aan een leefbaar milieu in de toekomst en legde uit dat de Catalpa (trompetboom) als enkeling zeer goed tot zijn recht komt en bloeit in de zomermaan den. De burgemeester constateer de dat niet alleen de provinciale bond, maar ook de afdelingen in Holten ondanks de leeftijd spring levend zijn. „De NBvP biedt een uitgelezen mogelijkheid om socia le kontakten binnen de gemeen schap op te bouwen," aldus Ver hoeven, die voorts de vormende waarde van de aktiviteiten en za ken als emancipatie noemde. Hij wees ook op de 'hoge emotionele waarde' van Je boom, die met Nagelhout-geld gefinancierd is en op het feit dat de familie Nagel hout nog nadrukkelijk voortleeft in de Holtense gedachten, onder meer door de prachtige kunstcol lectie in het gemeentehuis. Me vrouw G. Jonkers-Willems, voor zitter van de jubilerende bond, deed vervolgens een boekje open over het werk van de NBvP, met name ook in de toekomst wanneer de bond geconfronteerd werd met zaken als gemeentelijke herinde ling. Jan Nagelhout herinnerde er ten slotte aan dat het echtpaar Nagel hout veel nagelaten heeft aan Hol ten. Niet alleen de kunstcollectie, ook is er een straat naar wijlen JP. Nagelhout genoemd (huisarts van 1930-1967), de sterrenkijker op de scholengemeenschap waardoor het vak sterrenkunde kon worden geïntroduceerd en de landelijke Verloting Oppdracht Schilderijen die in deze gemeente gezeteld is. Mevrouw Nagelhout was mede oprichtster van de NBvP Holten, zes jaar lang provinciaal presidente en ook nog enige tijd plaatsvervan gend hoofdbestuurslid. Zij is ere lid van de afdeling Holten en ont ving in 1991, kort voor haar over lijden, de zilveren Anjer van het Prins Bernhardfonds, een erken ning voor haar inzet op cultureel gebied. De onderscheiding wordt bewaard in het gemeentehuis. Me vrouw Nagelhouts belangstelling voor mensen en haar betrokken heid bij de NBvP zijn voor velen van grote betekenis geweest. Enige tijd geleden had de ANBO afdeling Holten haar jaarvergade ring. Een veertigtal aanwezigen, onder wie Holtenaar Piet Bakker van het gewestbestuur, werkte zich snel door de officiële agenda. Naar aanleiding van een vraag over de verschijning van de informatie folders over de WVG, door de gemeente toegezegd voor "begin 1996", moest worden vastgesteld dat dit kennelijk een rekbaar be grip is: ze zijn er nog niet. In het bestuur maakte H. Fransen plaats voor mevrouw L. Steenhuis-Wie- ringa. De voorzitter nam met wel verdiende lovende woorden af scheid van Fransen aan wie zij een 'enveloppe' overhandigde. Voor mevrouw Fransen waren er bloe men. Gewestbestuurder Bakker sprak zijn zorgen uit over het hier en daar licht dalende ledental. De medewerking van gemeenten bij het verschaffen van adressen voor ledenwerving blijkt nogal uiteen te lopen. Er zijn plannen voor nauw overleg met de regionale zorgver zekeraars (Oost-Nederland, Sal- land, Groene Land). De voorzitter kon het officiële gedeelte van de vergadering sluiten met de mede deling dat de afdeling Holten zo juist twee nieuwe leden mocht no teren. Na de pauze vertoonde de heer Derksen zijn dia's van Noor wegen, vergezeld van onderhou dend en deskundig commentaart, waarmee hij veel waardering oogstte. Zondag 31 maart vindt in hotel restaurant Hoog Holten de pre mière plaats van een serie avon den van intiem karakter onder de noemer 'Diner Theater'. De avonden hebben wisselende the ma's op culinair en artistiek ge bied. Onder leiding van chef-kok Ronald Gebbinck en een aantal gastkoks worden de gerechten en begeleidende wijnen samenge steld in volledige harmonie met optredens van artiesten en musi- De dames M. Reijlink-Kers en J. Reijlink-Reilink hangen met hulp van mevrouw D. Boer en presidente Joke van Coeverden van de NBvP Dijkerhoek het lint met daaraan de namen van alle leden op een hondsvignet in de zojuist geplante varenbeuk (Foto WV) Bouwbedrijf Voordes is onlangs overgenomen door bouwbedrijf Ter Steege uit Rijssen. Over een eventueel faillissement wordt de komende weken beslist. Voor de veertig medewerkers van het Hol tense bedrijf heeft de overname geen consequenties. Ze blijven normaal in dienst en ook de pro jecten worden gewoon doorgezet. Dat geldt niet alleen voor woning bouw in Holten en wijde omge ving, ook het Ehag-project gaat gewoon door. Zoals bekend is bouwbedrijf Voordes met de ge meente en Onze Woning betrok ken bij de bouw van 48 senioren woningen aan de Dorpsstraat west. Duidelijk is wel dat diverse Holtense bedrijven slachtoffer zijn geworden van de forse financiële moeilijkheden bij Voordes. Die zijn het gevolg van onver wachte problemen in voormalig Oost-Duitsland, waar Voordes sinds enkele jaren aktief is met het bouwen van enkele woningen, een hotel en een winkelcentrum. Een eigen vestiging zou niet zo lang meer op zich hebben laten wach ten. Het mocht niet zo wezen. „Opdrachten verwerven daar is niet moeilijk, maar als het op beta len aankomt geven ze niet thuis," licht Alex Voordes toe. „Het be gon goed maar halverwege de bouw lieten die Duitsers het afwe ten, kwamen ze het kontrakt niet na. We hebben via diverse bodem procedures geprobeerd om de zaak te redden, maar het lukte niet." De projecten zijn op basis van het kontrakt wel opgeleverd. Door de gigantische financile strop besloot het Holtense bedrijf, dat volgens Alex in eigen land een orderportefeuille heeft 'waar je u tegen zeggen kunt', op zoek te gaan naar een aannemersbedrijf dat bereid was te helpen. Ter Stee ge kwam daaruit als beste naar voren en acht bouwbedrijf Voor des ook voldoende levensvatbaar. Het Rijssense bedrijf heeft de schuldeisers een aanbod gedaan waar deze zich momenteel nog op beraden. Vast staat dat Voordes onder de eigen naam wordt voort gezet, zij het nu als dochteronder neming van Ter Steege. Dat geldt eveneens als de crediteuren het aanbod niet accepteren en een fail lissement alsnog uitgesproken wordt. Volgens Gerhard Voordes levert Ter Steege maximale inspan ning om de zaak bij Voordes zo correct mogelijk op te lossen. Eigenaar Willy Veneklaas van camping De Holterberg deed on langs een dringend beroep op de gemeenteraad om niet in te stem men met het voorstel van B en W over de verkoop van stroken bos grond aan de bewoners van de westzijde van de Markollenweg. Tijdens de vergadering van de raadscommissie welzijn maakte hij gebruik van het spreekrecht en waarschuwde voor mogelijke problemen met zijn milieuver gunning, daar de bufferzone tus sen zijn bedrijf en de betrokken woningen wel eens voor een con flictsituatie kan gaan zorgen. Maandagavond komt het voor stel opnieuw ter tafel tijdens de gemeenteraadsvergadering. Veneklaas herinnerde er aan dat de grondstroken die nu te koop wor den aan geboden, destijds deel uit maakten van zijn bedrijf, toen nog eigendom van zijn ouders. „Er moest een bufferzone komen tus sen de camping en de toekomstige villawijk, opdat er geen sprake kon zijn van overlast", aldus Venek laas, die er op wees dat de stroken zeker geen 'overhoekjes' zijn, zo als enige tijd geleden aan diverse Holtenaren verkocht. Nu de ge meente de stroken bosgrond ver koopt gaat dit naar zijn zeggen ten koste van de bufferzone. Venek laas vreest dat de bewoners op hun grotere stuk grond wel eens bij de gemeente zouden kunnen aan kloppen voor een groter bouw blok. „De gevels komen dan te zijner tijd dichter bij mijn bedrijf. Dat heeft weer gevolgen voor de geluideisen die behoren bij de nog te verstrekken milieuvergunning," benadrukte Veneklaas. Wethou der Bertus Rensen (WD) pro beerde de campingeigenaar gerust te stellen met cfe opmerking dat de betreffende stroken grona in het huidige bestemmingsplan al de be stemming 'tuin' hebben. „De buf ferzone komen daarmee niet in het geding." Met een comité van bewoners uit Look is in 1991 het afstoten van stroken bosgrond onder meer aan de orde geweest. In het bestem mingsplan Look 1990 is daarmee al rekening gehouden en werden ze in principe al te koop aangeboden. Het gaat om zestien stroken bos grond. Nu de Kroon vorig jaar eindelijk uitspraak deed over het bestemmingsplanvorig jaar met betrekking tot het bestemmings plan, werden de stroken opnieuw aangeboden. Voorwaarde voor verkoop is wel, dat er rechte lijnen ontstaan in de grens van het bosge bied, zodat er geen inhammen ont staan. Hoewel er geen inhammen ontstaan, is wel sprake van een niet doorlopende lijn tot de hoek van de betrokken percelen. Het houdt verband met het feit dat één bewo ner niet tot aankoop wil overgaan. Vooral Wim ter Schure (GB) was van mening dat het college haar beleid op dat punt geweld aan doet en kreeg steun van Jan Metsema- kers (PvdA). Beide fracties wilden derhalve niet positief adviseren. De prijs die de bewoners voor de bosgrond moeten betalen, viel ook niet bij iedereen in goede aarde (10 gulden per vierkante meter). Met- semakers en ook Harry Dul (CDA) vonden het te goedkoop, Gerda Wibbelink (VVD) vond het daarentegen een 'te riant' bedrag: „Want wat kun je nou doen met bosgrond?" In aansluiting op het initiatief van de gemeente en het vervolg door de Rabobank, houdt Walgemoed Accountants en Adviseurs het der de bedrijvenuurtje. Mede door de reacties op de eerste bijeenkomst en het verplaatsen van de koop avond naar vrijdag is voor de don derdag gekozen. Het bedrijve nuurtje is een initiatief van burge meester D.J. Verhoeven, die net voor ondernemers een goede gele genheid acht om elkaar in informe le sfeer te ontmoeten. Voor het derde bedrijvenuurtje zijn ze don derdag vanaf 16.30 uur welkom in het kantoor van Walgemoed, Gaardenstraat 32. In verband met de enigermate krappe bezetting van gemeente werken en tevens met het oog op het geautomatiseerd beher van de wegen, heeft de gemeente de Grontmij Overijssel opdracht ge geven een 'visuele inspectie' van de wegen in het buitengebied uit te voeren. De gegevens worden ver volgens in de computer ingevoerd. Het team van Beltman Mannenmode en Sport dat zijn klanten met raad en daad terzijde staat: Jan en Herman Beltman met verkoopsters Sabine en Hetty (Eigen foto Tot en met donderdag 25 april is in de hal van het gemeentehuis een expositie ingericht van schilderijen van enkele plaatsgenoten. Naast schilderijen van Henk Mulder is er tevens werk te bezichtigen van Henk en Wim Breedveld. Niet alleen Holtenaren, ook buurtschappers werden be naderd met de vraag hoe zij over het Holtens Nieuws blad denken. Eén van hen is Fré Lansink, al tien jaar werkzaam voor de firma Broekhuis in Dijkerhoek. Hoewel hij al ruim twaalf jaar in Holten woont en sindsdien ook geabonneerd is op deze krant, is Fré eigenlijk Dijker- hoeker in hart en nieren: „Ik ken hier absoluut veel meer mensen dan in Holten, zélfs dan in mijn geboorteplaats Harfsen!" Om wat op de hoogte te komen van het plaatselijk wel en wee meldde hij zich destijds als abonnee: „Omdat ik van elders kwam wilde ik zoveel mogelijk lezen over Holten,legt Fré uit. Als we hem naar zijn mening vra gen over het Holtens Nieuws blad spreekt Fré bijna uitslui tend in superlatieven: „Als hij niet meer door de brievenbus zou komen, zou ik 'm zeker missen. De krant informeert redelijk uitgebreid en goed over wat zich in Holten af speelt op allerlei terreinen. Ei genlijk mis ik maar weinig. Bovendien is de opmaak van dien aard dat het makkelijk leest." Fré legt uit dat hij in zekere zin tot de categorie 'koppensnellers' behoort: „Als het Holtens Nieuwsblad bij ons binnenkomt pak ik 'm als eerste en blader 'm snel Fré Lansink is zeer te spreken over het Holtens Nieuwsblad: „Als hij niet meer door de bus zou komen zou ik 'm zeker missen...!" (Foto WV) door op wat er voor mij per soonlijk aan nieuws uit springt. Dan even kijken hoe onze advertentie (van de firma Broekhuis, red.) erin staat, vervolgens snel ik door het politierapport en de overlij densadvertenties. In het poli tierapport krijg je, hoewel kort weergegeven, een goed overzicht van wat zich zoal heeft afgespeeld in Holten. Dan leg ik de krant weg en pak 'm 's avonds opnieuw om het één en ander rustig te le zen." Inclusief de sportpagi na? „Nee, die sla ik meestal over. Alleen nieuws over de enduro en over andere motor- sportaangelegenheden vind ik leuk." Fré Lansink toont zich tevreden over de omvang van de krant. Hoewel hij weet dat het fenomeen ruimtegebrek de redactie regelmatig parten speelt is het niet zo dat hij essentiële onderwerpen mist. „Je kunt stellen dat het Hol tens Nieuwsblad veruit het grootste deel van het jaar als echte krant uitkomt, in de zomermaanden, voor jullie 'komkommertijd', heeft het soms meer weg van een recla meblad." Lansink wijst voorts op de toegevoegde waarde van de krant, die vaak specifiek Holtense artikelen publiceert. „Dat extraatje mis je in de dagbladen.Fré steekt ten slotte de loftrompet over de samenwerking met de ac quisitie van het Holtens Nieuwsblad. Onmisbaar voor het commerciële belang van zijn werkgever. Donderdag 28 maart houdt de PvdA Holten een openbare the mabijeenkomst in De Boschkamp. Drs. Sven Booij, lid van de provin ciale staten van Overijssel en lid van de commissie ruimtelijke or dening en bestuurlijke organisatie, belicht de stand van zaken wat betreft de gemeentelijke herinde ling in de provincie en meer speci fiek voor Holten en omliggende gemeenten. Eventueel geeft hij ook een kort overzicht over de vorming van de stadprovincie Twente. Aansluitend is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Iedereen die geïnteresseerd is in het onderwerp is welkom. Wie geen vervoer heeft kan desgewenst worden opgehaald, tel. 361451. Men wordt dan gehaald en weer thuis gebracht. In samenwerking met de afdelin gen Diepenheim, Goor, Hellen- doorn, Markelo, Rijssen en het PvdA-gewest Overijssel wordt maandag 1 april een discussiea vond gehouden in het Rijssense Parkgebouw rond het thema 'Soci ale zekerheid - ons aller zorg?' De achterban krijgt soms het gevoel dat 'Den Haag' bezig is met een afbraakproces van de sociale ze kerheid en niet meer goed beseft wat de consequenties van hun maatregelen zijn voor de gewone man. De regionale en plaatselijke sociaal-democraten achten het derhalve zinvol om na twee jaar kabinet Kok eens de balans op te maken. Tweede Kamerlid en vice- voorzitter van de PvdA Ruud Vreeman zal het partij/kabinets standpunt nader toelichten. De avond staat onder leiding van San- der Quee, wethouder van Goor en begint om 20.00 uur. Beltman Mannenmode begon in 1936 met een kleermakerij waar maatkleding voor dames en he ren werd gemaakt. De zaak werd gerunt door Henk Beltman en zijn vrouw. Na de oorlog werd naast de maatkleding ook begon nen met konfektie in dames- en herenjassen, kostuums, kolberts, pantalons en werkkleding. De konfektie breidde zich in de loop der jaren verder uit en de nadruk kwam op de herenkonfektie en herenmode te liggen. Dit alles voltrok zich in het win kelpand Dorpsstraat 68 bij het via duct (Chinees restaurant Kwok Shing). In 1958 werd een woning in het centrum van het dorp ge kocht en verbouwd tot winkel woonhuis; dit is nog steeds de huidige plek, zij het met vele ver bouwingen nadien. In 1979 werd de winkel verbouwd tot de huidige afmetingen. Dit was mogelijk om dat het parkeerterrein van toenma lig hotel Ilolterman destijds te koop was. „Toen konden wij te vens onze eigen parkeerplaats aan leggen, wat momenteel een 'must' is," zegt Herman Beltman. De laatste verbouwing dateert van september 1994 en om alert in de markt te blijven werd bij iedere verbouwing het assortiment en in richting altijd aan de laatste eisen des tijds aangepast. Al zstig jaar is Beltman Mannenmode specialist op het gebied van mannenmode en ook nu nog kan men er een maat kostuum bestellen, maar het leeu wendeel is naturlijk konfektie en mannenmode-artikelen met onder meer jacht en sport. Beltman be weegt zich op een prijsniveau van midden tot hoog - kwaliteit en exclusiviteit heeft de winkel hoog in het vaandel staan. Sinds 1991 is Beltman Mannenmode lid van een inkooporganisatie welke zich ken merkt door zijn hoge eisen en het tegen normale prijzen op de markt brengen van artikelen. De naam is "leaders in style", dit zijn zo'n 60 zaken verdeeld over het hele land. Momenteel werken de gebroeders Herman en Jan Beltman samen met twee verkoopsters Hetty en Sabine in de mannenmode en sportwinkel. De derde generatie Beltman is zich al weer grondig aan het voorbereiden om het fami liebedrijf te exploiteren. „Maar zover is het nog niet," zegt Her man. Het huidige assortiment be staat uit herenkonfektie, heren mode, vnjetijdskleding en jacht- kleding. Sportkleding, accesoires en schoeisel is ook voor dames te koop evenals badkleding. De controle op het illegaal perma nent bewonen van een zomerhuis je op het zomerhuisjesterrein De Borkeld wordt voortgezet. P. van Geldrop van Vedior Projecten in Apeldoorn heeft er al een inspec tieronde op zitten, binnenkort volgt een tweede. De controleur bezocht het circa vierhonderd huisjes tellende terrein en hield de huisjes waar geen permanente be woning is toegestaan nauwlettend in de gaten. Zodra hij permanente bewoning vermoedde, belde hij aan, maakte duidelijk wie hij was en waar het om ging en verzocht de betrokkene aan te tonen dat hij er niet permanent woonde middels een vast adres elders, rekeninge n/afschriften van, reinigingsrech ten, gas, licht enzovoorts. Bleek dat niet mogelijk, dan werd de bewoner geacht het permanent wonen op De Borkeld te beëindi gen op straffe van een dwangsom. Voor een aantal mensen is het mogelijk om op basis van het over gangsrecht een zomerhuis perma nent te bewonen. Daarvoor moes ten ze op de datum dat het door de gemeenteraad vastgestelde be stemmingsplan De Borkeld (27 juli 1993) in het bevolkingsregister in geschreven staan. Een aantal ande ren, die dat niet waren maar aanga ven feitelijk al wel langer te wonen op het zomerhuisjesterrein moest dat via bovengenoemde bewijs middelen aantonen. Diversen val len inmiddels eveneens onder het overgangsrecht, anderen niet. Vandaag diende in Zwolle een rechtszaak inzake het beroep van C.P. Verlegh, die weliswaar enke le gegevens beschikbaar stelde, maar in de ogen van de gemeente was dat te summier. Verlegh wei gerde echter meer te geven en ging daarop in beroep. „We hebben ons gelijk opge geven als abonnee van het Holtens Nieuwsblad. Toen u naar Swifterbant kwam in verband met mijn benoe ming tot burgemeester van Holten begrepen we dat Holten een eigen nieuwsblad had. Een goede manier om op de hoogte te blijven van de echt plaatselijke aangele genheden," begint burge meester Dick Verhoeven als we hem vragen naar zijn me ning over deze krant. De vraag van 'waarom abon nee' is daarmee al gedeeltelijk beantwoord, maar nieuwsgie rig als we zijn, willen we toch meer weten. Verhoeven daar om: „Laat ik het zo uideggen dat je van veel aktiviteiten van verenigingen, organisaties, instellingen, van jubilea en dergelijke, in feite van allerlei zaken die zich voordoen in de gemeenschap, aardig op de hoogte blijft. De nieuwsfeiten in juist die sfeer worden in de plaatselijke krant wat breder voor het voetlicht gebracht dan in het dagblad. Zou ik het Holtens Nieuwsblad niet le zen, dan zou ik bovendien heel wat missen van de bezig heden en resultaten van lokaal aktieve sportverenigingen. Ik verneem dan in andere kran ten hooguit iets van het eerste van Holten of Blauw Wit, maar lees daarin niets over junioren of pupillen. Daar Burgemeester Dick Verhoeven: „Plaatselijk nieuws wat breder voor het voetlicht" (Archief) biedt het plaatselijk nieuws blad beduidend meer inzicht in. Ik vind dat ook de waarde van de krant - het wat breder geïnformeerd worden op wat zich in Holten voordoet." Een licht kritische kantteke ning heeft de burgemeester wel: „Dat de krant beperkt qua omvang is heeft tot gevolg dat de redactie soms geen of nauwelijks mogelijkheden heeft om wat meer achter grondinformatie te geven. Zeg maar een bepaald onder werp uitdiepen. Dat is wel jammer." De krant direct le zen als hij door de bus komt, is er voor hem lang niet altijd bij. Dan blijft het bij koppen snellen om pas in het weekein de echt te gaan lezen. Verhoe ven is na zeg twee jaar Holten goed gewend aan de lay-out van het Holtens Nieuwsblad. Altijd een vaste plek voor de bijvoorbeeld vaste rubrieken, voor de gemeentelijke publi catie en voor de sport. Het formaat van de krant, hoe her kenbaar ook, scoort minder goed, al geldt dat naar zijn zeggen net zo voor de dagbla den: „Geef mij maar een for maat West-Twente, dat is veel handiger om te lezen...."

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 7