SV Holten atletiek start met groep 'G'-atleten Dagopvang Diessenplas belangrijk uitgebreid ORD NU ABONNEE. MAAK KANS OP FL. 200.000.- MET HET HOLTENS NIEUWSBLAD HEBT U EEN LOT UIT DE LOTERIJ! Holtens Nieuwsblad 4^ HOLTENS NIEUWSBLAD Abonnementenaktie en Week van de Winkel Gemeente Parkeerproblemen op Toeristen weg Holtens Hieuw^M Initiatiefneemster Hanneke van der Spek Octopus geeft concert in j de dorpskerk WD belicht Toeristenweg DONDERDAG 21 MAART 1996- Op initiatief van Hanneke van der Spek wordt de afdeling atletiek van de SV Holten binnenkort uitgebreid met een groep verstan delijk gehandicapte atleten. Het merendeel van hen is afkomstig van de sociowoningen van De Lathmer, één komt van buiten Holten. De groep 'G'-atleten gaat trainen op het atletiekterrein van sportpark Meermanskamp. Hanneke: „Opzet is om 15 april te starten, maar het lidmaatschap van de Nederlandse Sportbond voor verstandelijk Gehandicapten (NSG) moet voor die tijd in elk geval rond zijn. Dit in verband met de verzekering, je kunt dat risico niet nemen. Bovendien willen we bij voorkeur starten in een periode dat het 's avonds langer licht is. Voor deze groep atleten is trainen in het donker niet fijn." Hannekes idee om in Holten met 'G'-atletiek te beginnen is niet nieuw en evenmin verwonderlijk. Op de eerste plaats ligt het werken met verstandelijk gehandicapten haar na aan 't hart. De 47-jarige Holtense, onlangs nog genomi neerd voor de titel Sportvrouw van Holten 1995, werkte jarenlang als aktiviteitenbegeleidster van ver standelijk gehandicapten, zowel met volwassenen als met kinderen. Hanneke kent het klappen van de zweep als geen ander, temeer daar zij zelf in zoon Jochem een ver standelijk gehandicapt kind heeft. Daarnaast is ze zelf aktief atlete, met name op het gebied van hard lopen. „Het lopen beviel me des tijds zó goed, dat ik me aansloot bij de atletiekvereniging in Hol ten," verklaart Hanneke, die in diezelfde periode voor het eerst deelnam aan de Triathlon Holten. Inmiddels maakt ze al zo'n vijf jaar deel uit van het bestuur van de Stichting Triathlon Holten. Vorig jaar winter volgde ze in Nijverdal een cursus voor assistent jeugdat- letiek leidster, waartoe niet alleen het lopen hoort, maar ook simpele technische onderdelen als het star ten vanuit een startblok, versprin gen en kogelstoten. Aansluitend volgde in het voorjaar de opleiding assistent recreatieve loopgroepen bij de vereniging Daventria in De venter. Beide cursussen stonden onder auspiciën van de KNAU. De atletiekafdeling van de SV Hol ten heeft sindsdien al meermalen gebruik gemaakt van Hannekes bevoegdheden, maar met het oog op de intensieve trainingen voor de marathon van Rotterdam (28 april) maakt ze wat dat betreft op dit moment pas op de plaats. Stappenplan „Tot de komst van de kinderen heb ik altijd gewerkt. Daarna as- Zaterdag 23 maart verzorgt de in middels tien jaar oude zanggroep Octopus in de hervormde kerk het themaconcert 'De veertigdagen tijd'. De groep is niet gespeciali seerd in één bepaalde muziekvorm maar bestrijkt met haar uitvoerin gen een zeer breed muzikaal ter rein en zingt liederen uit alle eeu wen en genres, van kerk tot kroeg. Voor dit concert zal hoofdzakelijk de zestiende- en zeventiende eeuw aan bod komen en een enkel lied uit de twintigste eeuw. In de liede ren wordt de verlatenheid van de mens en het verlangen naar verlos sing uitgedrukt, de roep om hulp en de verwachting dat God uit komst zal bieden. Pasen is in zicht, maar we zijn er nog niet, toch blijft de mens hopen en God aanroepen. Met het vertrouwen in de goede afloop blijft de mens hopen op een betere toekomst. Tussen verschil lende liederen kan men luisteren naar meditatieve orgelmuziek, die zal worden uitgevoerd door orga nist Jan van Dijk. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten a vijf gulden zijn verkrijgbaar aan de kerk. sisteerde ik bij de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten, maar door de drukte thuis ben ik ermee gestopt," vertelt Hanneke, die toch de draad weer oppakte. Het werken met verstandelijk ge handicapten, vooral kinderen, trok haar aan en het idee om met 'G'-atletiek te starten sluimerde nog steeds. Naar aanleiding van een artikel in het blad 'Atletiek Wereld' van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie bezocht ze eind 1994 een symposium over 'G'-atletiek. „Ik stond er welis waar alleen voor maar had iets van 'dat moet toch kunnen in Hol ten'." Uiteindelijk kreeg Hanneke kontakt met de NSG, die haar voorzag van een stappenplan met de te volgen procedure om een sportgroep voor verstandelijk ge handicapten op te zetten. Voor Hanneke specifiek een groep atle ten dus. Het duurde niet lang of Hanneke kreeg steun van Ria Heuvelmans, eveneens aktief atle te en moeder van een verstandelijk gehandicapt kind. Jochem van der Spek traint al geruime tijd bij de roodzwarten en voegt zich niet bij de groep 'G'-atleten. Hanneke daarover: „Die 'G'-groep is meer bedoeld voor senioren en kinderen die een ZMLK-school (zeer moei lijk lerende kinderen) bezoeken en alles wat daar qua niveau onder zit." Nog voor de zomervakantie kregen Hanneke en Ria van atle- tiekbestuur en ledenvergadering groen licht voor hun voorberei dende werkzaamheden en ook het algemeen SV-bestuur is op de hoogte en toont zich positief. Bij het peilen van de behoefte aan atletiek voor verstandelijk gehan dicapten kwamen Hanneke en Ria onder anderen in kontakt met af delingshoofd Rein Grefhorst van de Holtense sociowoningen. Grefhorst was direct enthousiast en sloot zich met een collega aan bij de werkgroep. Het viertal ging vanaf september voortvarend aan de slag en al in november kreeg het atletiekbestuur een pasklaar voor stel aangereikt. Trainer Als trainer is Meindert Koopman aangetrokken, in Holtense atle- tiekkringen geen onbekende. Hanneke zelf assisteert en ook voor een invaller is gezorgd. „Continuteit is belangrijk," stelt Hanneke vast. De trainers weten zich bovendien verzekerd van de hulp van vier vrijwilligers. Met het oog op het aantrekken van atleten werden onder meer alle ZMLK- scholen in de omgeving benaderd. Aangegeven werd dat beweging voor velen van hen goed is. „Maar je kunt ouders nooit verplichten om hun kind aan atletiek te laten doen," aldus Hanneke, die bena drukt dat deze vorm van atletiek een heel andere invalshoek heeft dan de reguliere ateltiek: „Je moet geen verwachtingen hebben. Een training is doorgaans gericht op resultaat, prestatiegericht. Dat is hier geen uitgangspunt. Regelma tig bewegen is sowieso goed en voor 'G'-atleten heeft het boven dien een therapeutische waarde. Velen bewegen zich nogal houte rig, enigermate spastisch." De trainingen van de groep ver standelijk gehandicapten hebben plaats op de atletiekaccommodatie Vandaag en volgende week houdt het Holtens Nieuws blad een abonnementenaktie, waarbij volgende week ook aandacht wordt besteed aan de jaarlijkse aktie 'Week van de Winkel'. Beide weken wordt de krant huis aan huis verspreid. Niet-abonnees kunnen zich via een opgave- bon in de krant als abonnee aanmelden (zie ook elders in deze krant). De Week van de Winkel wordt in samenwer king met de Holtense Han delsvereniging gekoppeld aan de verkiezing voor de beste verkoper en nu ook de beste verkoopster van Holten 1995. In de krant van 28 maart wordt een bon afgedrukt waarop u uw favoriete verko per/ster kunt invullen met daaraan toegevoegd een dui delijke motivatie. De bon kan uiterlijk tot en met woensdag 3 april bij de redactie van het Holtens Nieuwsblad, Kerk- hofsweg 18 worden ingele verd. Een deskundige jury zal, mede naar gelang net aan tal inzendingen, bepalen wie de winnaars worden. Geno mineerden en winnaars wor den donderdag 4 april vanaf 18.00 uur bekend gemaakt in zaal De Biester. De genomi neerden ontvangen een waar debon van 50 gulden, een oor konde en bloemen, de win naars een wisselbeker, een vaste beker en een levensmid delenpakket. Wie de wissel- beker driemaal achtereen en vijfmaal totaal wint, mag hem definitief houden. Voor de winkel waarin de winnaars werken stelt het Holtens Nieuwsblad een taart be schikbaar. Op initiatief van Hanneke van der Spek rechtsstart de afdeling atletiek van de SV Holten binnenkort met de training van een groepje verstandelijk gehandicapte atleten. Naast haar Ria Heuvelmans, die eveneens intensief betrokken is bij de voorbereidingen Foto WV) van Meermanskamp. Ze worden er geconfronteerd met alle onder delen, dus ook met technische on derdelen. „We moeten eens kijken hoe het gaat, weten nog niet welk niveau ze hebben. Misschien kun nen sommigen niet eens goed lo pen en hebben we wat aangepast materiaal nodig, bijvoorbeeld een zachte kogel. VI. Niet zozeer vanwege veiligheid, maar dat voelt warmer aan. Voor deze atleten best belang rijk." Half april wordt gestart met een gemengde groep van vermoe delijk zeven atleten. Voorlopig willen de initiatiefnemers nog niet aktief 'de markt op'. „Het is beter om bescheiden te beginnen, te wennen en mogelijk dan te peilen hoe de behoefte buiten Holten is," verklaart Hanneke. Wel worden brieven gestuurd naar alle regiona le ZMLK-scholen, evenals naar de Sociaal Pedagogische Diensten. Veel concurrentie in de regio is er in elk geval niet. Enschede heeft een zeer bescheiden groep 'G'- atleten en Zwolle heeft een grote afdeling ateltiek voor uitsluitend lichamelijk gehandicapten. Een volstrekt andere doelgroep dus. De 'G'-atleten trainen ten slotte iedere maandag tussen 18.45 en 19.45 uur op Meermanskamp. Wie er meer over weten wil kan bellen met Hanneke, tel. 361284 of Ria, tel. 362954. Met ingang van 25 maart wordt de mogelijkheid voor ouderen uit Holten om deel te nemen aan dagverzorging uitgebreid. De uitbreiding kan plaatsvinden doordat de Stichting Thuiszorg Midden Overijssel en woon- en zorgcentrum Diessenplas samen zorgen voor de inzet van perso neel. Op dit moment kunnen slechts drie ouderen gebruik maken van de dagverzorging in Diessenplas. Door de samenwerking kan dit worden uitgebreid tot acht oude ren. Dagverzorging is ter over brugging en bedoeld voor ouderen wier geestelijke gezondheid ver slechtert en die thuis veel zorg en aandacht van de familie vergen. De dagverzorging ontlast dus ook de verzorgende partner of familie. Ook kan de dagverzorging dienen ter overbrugging naar een defini tieve oplossing, bijvoorbeeld ver huizing naar Diessenplas. Voor deelname is een indicatie vereist. In principe is de dagverzorging te bezoeken op maandag en donder dag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Het is ook mogelijk de dagverzor ging twee dagdelen per week te bezoeken, bijvoorbeeld de och tenden of middagen. Er worden allerlei gezellige dingen gedaan. Dat kan varieëren van gezel schapsspelen, muziek luisteren, bewegingsaktiviteiten, geheugen- spel en bakken tot themamidda gen. Ook wordt bij mooi weer gewandeld. In de huiskamer die zich bevindt op de vierde etage van Diessenplas wordt natuurlijk kof fie en thee aangeboden en tussen de middag een warme maaltijd. Ook de persoonlijke verzorging behoort tot de dienstverlening. De leiding is in handen van de aktivi- teitenleidster van Diessenplas, de medewerkster van Thuiszorg as sisteert daarbij. Voor de dagver zorging is een eigen bijdrage van 8,50 gulden verschuldigd, deze is door de gemeente vastgesteld. Voor de werkelijke kosten, die uiteraard hoger zijn, wordt subsi die verkregen. Voor vervoer naar Diessenplas moet zelf gezorgd worden. In het kader van de Wet Voorziening Gehandicapten kan men mogelijk voor taxivergoeding in aanmerking komen. De ge meente Holten kan daarover in lichtingen verstrekken. Met vra gen betreffende de dagverzorging kan men terecht bij mevrouw j.G. Reuser van Diessenplas, tel. 362505 of bij mevrouw D. Hiem- stra van de Stichting Thuiszorg Midden Overijssel, regiokantoor Gaardenstraat 29. Het kantoor is bereikbaar tussen 08.00-10.00 uur, tel. 362784. openbare kennisgeving inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1 Bouwvergunning is verleend voor: - bouwen bedrijfswoning Borkeldsweg (ongen.)i - bouwen tien recreatiebungalows Pannenweg (ongen 2 Toestemming is verleend voor de volgende meldingplichtige bouwwerken: - plaatsen dakkapel Mr G Vixseboxsestraat 20, - bouwen berging Postweg 55a: 3 Kapvergunning is verleend voor: - 7 dennen, 2 berken, 1 Am. eik Vianenweg 106; - 1 esdoorn Flisweg 8, - 1 berk Verzetstraat 60; 4 Voorts is vrijstelling verleend voor: - bouw tweede agrarische bedrijfswoning Evertjesweg 3 Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. openbare raadsvergadering De raad van de gemeente Holten vergadert op maandag 25 maart 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o a voorstel inzake voorbereidingsbesluit gedeeltelijke herziening bestemmingsplan "Holten 1966" (perceel Mr. G. Vixseboxsestraat 7), voorstel inzake achterstallig onderhoud fietspad: voorstel inzake vernieuwen dakbedekking en vervangen loodslabben en buitenschilderwerk 2e en 3e fase t b v. o.b.s. voor Daltononderwijs Holterenk; benoeming bovenschoolse directie basisonderwijs. voorstel inzake verkoop woning Oude Diepenveenseweg 9; voorstel inzake verkoop stroken bosgrond villaterrein Look; voorstel intake verkoop grond aan de Flisweg; voorstel tot wijziging van de CAR/UWO per 1 april 1996. De agenda met bijbehorende voorstellen ligt ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheek) voor een ieder ter inzage. vrijstelling bestemmingsplan "holterberg" De burgemeester van Holten maakt ingevolge het bepaalde in artikel 19a. lid 4. van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) bekend, dat met ingang van 25 maart 1996 gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, ter inzage zal liggen een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan "Holterberg". Dit verzoek heeft betrekking op het uitbreiden van een kantoorgebouw op het perceel kadastraal bekend gemeente Holten, sectie E, nr. 2403, plaatselijk bekend als Burg. van der Borchstraat 2 te Holten. Aangezien het ingediende bouwplan niet in overeenstemming is met de ingevolge het bestemmingsplan "Holterberg" voor genoemd perceel geldende bestemming "bebouwingsklasse BB, bedrijfsbebouwing", vanwege een overschrijding van de bebouwingsgrens en de maximaal toegestane goothoogte, kan een aanvraag om bouwvergunning slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Daar het bouwplan in overeenstemming is met een in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan, zijn burgemeester en wethouders voornemens bedoelde vrijstelling, alsmede de gevraagde bouwvergunning met toepassing van artikel 50, lid 5. Woningwet te verlenen. Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling naar voren brengen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 21 maart 1996 de burgemeester, D J. Verhoeven goedkeuring 17e wijziging bestemmingsplan "dijkerhoek" Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedeputeerde staten van Overijssel bij hun besluit van 7 maart 1996. kenmerk RGP 96/206. hebben goedgekeurd de 17e wijziging van het bestemmingsplan "Dijkerhoek". vastgesteld bij besluit van burgemeester en wethouders van 23 januan 1996. nr. 10/IJm. Het wijzigingsplan is vastgesteld met het oog op de bouw van een woning aan de Hakkertsweg 22 te Holten Het besluit van gedeputeerde staten en het goedgekeurde plan liggen ter gemeentesecretarie, kamer 6 (leeszaal/bibliotheekj voor een ieder ter inzage. Tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring kan een belanghebbende binnen 6 weken, ingaande op de dag waarop deze beschikking is bekendgemaakt, beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om een voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 21 maart 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D J Verhoeven Het veelvuldig parkeren in de ber men aan weerskanten van de Toe- ristenweg ter hoogte van de Noet- selerberg moet een halt toegeroe pen worden, daar de veiligheid op een deel van de berg in het gedrang kan komen. Hoewel de bezoekers van de Sallandse Heuvelrug sinds het opbreken van het immense parkeerterrein bij het gesloopte bezoekerscentrum moeten parke ren bij hotel Dalzicht, komt daar in de praktijk niet veel van terecht. Vooral bij op zondagen met mooi weer is dat parkeerterrein, hoewel uitgebreid, gauw vol, temeer daar ook de bezoekers van het nieuwe bezoekerscentrum daar hun auto kwijt moeten. Veel wandelaars hebben bovendien geen zin om een extra stuk te moeten lopen alvo rens een rondwandeling bij het oude bezoekerscentrum te starten en parkeren daarom gemakshalve langs de Toeristenweg ter hoogte van het uitzichtpunt. Van het oude parkeerterrein zijn slechts enkele plaatsen overgebleven voor hou ders van een invalidenparkeer- kaart. Door de rijen auto's aan weerszijden van de weg wijst de politie op de problemen waarmee brandweer of ambulance gecon fronteerd kunnen worden in geval zij in aktie moeten komen. Boven dien geldt langs de hele Toeristen- weg aan weerskanten een parkeer verbod en op sommige stukken zelfs een stopverbod. Tot nu toe werden de automobilisten er op geattendeerd middels een briefje tussen de ruitenwissers, maar het zal niet meer lang duren of de politie slingert de foutparkeerders op de bon. De WD Holten houdt maandag 1 april een openbare politieke avond rond het onderwerp 'Openhouden van de Toeristenweg te Holten' in restaurant De Wielen. Een bijzon der aktueel onderwerp, voor zo wel betrokkenen als bestuurders, alsmede aanwonenden, belang stellenden, (recreatie)ondeme- mers en de toerist uit zowel Hol ten als plaatsen uit de nabije omge ving. Het onderwerp wordt toege licht door ir. H.W.F. Jellema, lid van de provinciale staten en lid van de commissie milieu, landbouw, natuur en landschap. De verwach ting is dat Jellema standpunten en meningen van provinciale zijde over de plannen ter afsluiting van de Toeristenweg laat horen en de mogelijk gevolgen daarvan. Aan het eind van de bijeenkomst is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De verwachting is dat er duidelijke standpunten en visies Iedereen, ook niet-leden van de WV, is van harte welkom om deze avond bij te wonen. De bij eenkomst begint om 20.30 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd over alles wat zich in Holten afspeelt. Als abonnee krijgt u dit nieuws weke lijks in de bus. Wanneer u zich nu abonneert op het Holtens Nieuwsblad krijgt u van ons als welkomstgeschenk een 1/5 staatslot kado*! Met de kans op de hoofdprijs van f200.000,-. Wilt u een proefabonnement? Dat kan ook, 8 weken kost u dan slechts f 10,00 Nak^su"" AU 0 itsloteni 88233 •of /2.50reduktieop een jaarabonnement Vul snel onderstaande bon in: i Bouw Gno®wctc Ikxlic op sC"C,r Noteer mij voor: een abonnement op het Holtens Nieuwsblad (voor f 74.50 per jaar) I Als welkomstgeschenk: 1/5 staatslot f 2,50 reduktie op jaarabonnement een proefabonnement op het Holtens Nieuwsblad van 8 weken voor slechts f 10.- hokje van uw keuze aankruizen s.v.p. Naam: j Adres: Postcode Woonplaats: Handtekening- Deze bon in een open envelop, zonder postzegel sturen naar: Holtens Nieuwsblad. Antwoordnummer 97, 7500 VB Enschede. I1

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5