'Een echte krant met hoge attentiewaarde' LENTESHOW WELZIJN OUDEREN Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Henk Beijers van de Stichting Holtens Nieuwsblad: Vergadering gemeenteraad J? Collecte Vastere voet Goede toekomst Coördinatiepunt Uit het politierapport I kerkdiensten n. de nieuwe kollektie speciale trends Harmonie in beter wonen HOLTEN De week van 25 maart t/m 30 maart is het DE WEEK VAN DE WINKEL Op 30 maart a.s. zal in het Holtens Nieuwsblad een groot aantal foto's staan waaruit u kunt kiezen wie de verkoper/ster of zakenvrouw/man van Holten wordt. Een deskundige jury zal, mede naar het aantal inzendingen, bepalen wie winnaar wordt van een groot aantal prijzen, beschikbaar gesteld door De Holtense Handelsvereniging. medische diensten van dag tot dag Uitbreiding horeca van Twenhaarsveld Open Deurdienst burgerlijke stand DONDERDAG 21 MAART 1996 - De oplettende lezer onder u zal weten dat in de colofon van deze krant trouw de Stichting Hol tens Nieuwsblad wordt ge noemd. Een instituut waarvan velen het bestaan niet eens ken nen, maar dat op de achtergrond een onmisbare rol vervult. Om onze lezers eens een kijkje achter die schermen te geven, togen we naar secretaris Henk Beijers, zoon van de enkele jaren geleden overleden Willem Beijers die sa men met wijlen J an Wiggers ja renlang gestalte gaf aan net Hol tens Nieuwsblad. Niet zo verwonderlijk daarom dat we al snel het verleden in duiken en praten over hoe het allemaal be gon, hoeveel voeten het in de aarde had voor de krant uit kwam en hoe de rol van de stichting in de loop der jaren veranderde. Op initiatief van vooral oud-stationschef H. Beltman, D.J. Wansink (koop man) en H. Klein Velderman (smid) zag het Holtens Nieuws blad eind 1948 het levenslicht. Zij kregen versterking van H.J. Bel tman (kleermaker), W. Beijers (ambtenaar) en J. Wiggers (dag- bladbladinspecteur/verzekerings- agent). De eerste editie van het Holtens Nieuwsblad rolde 1 janu ari 1949 van de pers bij drukkerij Krommendijk in Nijverdal, later overgenomen door Hilarius in Al melo. Inderdaad - nog twee jaar en dan heeft de krant Abraham ge zien. Maar daarover te zijner tijd meer. Op 18 maart 1952 werd bovenge noemd gezelschap bij notaris H.W. Teeselink in Markelo 'ver ankerd' in de Stichting Holtens Nieuwsblad op. De (abonnemen tenadministratie plus het depot waar de kranten werden aangele verd en verspreid, werd in eerste instantie beheerd door H. Bel tman, later ging dat over naar de familie Kers. Henk: ,,In feite ex ploiteerde de stichting het Holtens Nieuwsblad - bezocht de drukker, maakte de kontrakten en inde het abonnementsgeld, terwijl mijn va der en Wiggers de redactie en ac quisitie (verwerven van adverten- Maandag 25 maart komt de ge meenteraad bijeen voor een twaalf punten tellende agenda. Daarop onder meer het voorstel over ver betering van het fietspad tussen Wullenbergweg en Plaggenweg en het fictpad tussen de Plaggenweg en de gemeentegrens met Hellen- doorn (langs de Nijverdalseweg). B en W vragen de raad een krediet van ruim 60.000 gulden beschik baar te stellen. Een krediet van 60.000 gulden is nodig voor het vernieuwen van de dakbedekking, het vervangen van loodslabben en voor buitenschilderwerk aan de Holterenkschool en ook de ver koop van een aantal stroken bos grond in villaterrein Look komt aan de orde. De vergadering begint om 19.30 uur. v .w.. In de week van 25 tot en met 30 maart wordt ook in Holten de Simavi-collecte gehouden. Met de opbrengst worden medische pro jecten gefinancierd in de derde we reld, zowel in Afrika als Azië. Speciale aandacht is er voor klein schalige hulp aan artsen, zieken huizen en andere medische instel lingen in ontwikkelingslanden. ties) voor hun rekening namen." Doelstelling van de stichting was het 'bevorderen van de berichtge ving in de gemeente Holten door het uitgeven en verspreiden van een periodiek en andere publica ties, het voorlichten van het pu bliek en het opvoeren van het cul turele peil der bevolking der ge meente Holten'. ,,Ik sliep toenter tijd boven de kamer waar mijn vader zijn bureau had," vertelt Henk. „Soms was het flink don deren tussen Wiggers en hem, maar toch konden ze goed met elkaar overweg. Beiden rammel den alle artikelen op een oude typemachine. Ze waren altijd weg en om alles op tijd af te leveren werkten ze vaak door tot in de nachtelijke uren. En dan de Kerst. Als er gegeten werd was mijn va der vaak foetsie, of we besteedden de Kerst aan het op karton in elkaar plakken van het jaarover zicht met allerhande foto's. Ik weet nog goed dat ik weggestuurd werd om solutie te halen..." In de loop der jaren breidde de acquisitie zich dusdanig uit en werden financiële risicio's door de stijgende kosten steeds groter, dat de sitchting het uitgaverecht van het Holtens Nieuwsblad in 1976 verkocht aan de Uitgeversmaat schappij Van der Loeff in Ensche de, inmiddels overgenomen door de Oostelijke Weekbladpers. Van der Loeff, tevens uitgever van Dagblad Tubantia, zag er wel wat in om via het weekblad vastere voet aan de grond te krijgen in het 'verre Holten'. Ook het stich tingsbestuur veranderde van sa menstelling, alle leden van het oor spronkelijk bestuur zijn trouwens in de loop der tijd overleden. In 1962 trad Herman Beltman toe - hij is nog steeds lid en promoot de krant vooral onder ondernemend Holten en verenigingen. Toen Willem Beijers er in 1979 mee stopte, trad Henk toe. Mans Klein Velderman volgde in 1980 en Jan Wansink (van Albert Heijn) volg de twee jaar later. Laatstgenoemde ziet vooral toe op de binding met de VW. De vroegere taken van het stich tingsbestuur zijn de laatste jaren PCOB Op donderdagmiddag 28 maart vergadert de PCOB in de Kande laar. "Na de pauze zullen 2 mede werkers van de woningbouwstich- ting Onze Woning ons op de hoogte brengen van de stand van zaken bij het EHAG - project. Al enige jaren leeft de Holtense ge meenschap mee met de gebeurte nissen rond de bouw van senioren woningen op het voormalige EHAG - terrein. Nu binnen af zienbare tijd met de bouw kan worden begonnen, is het zeker de moeite waard om meer te verne men over de inrichting van het woongebied en de indeling van de diverse woningtypen. De PCOB prijst zich gelukkig dat zij Onze Woning bereid heeft gevonden om ons over dit woonproject voor ouderen wat meer te vertellen. Ook niet - leden zijn welkom en worden van harte uitgenodigd deze bijeenkomst bij te wonen. Wij willen u hier op de hoogte brengen van het werk van een voor u nog nieuwe organisatie op het gebied van vrijwilligers werk in [Holten. Geheel nieuw is het werk van deze organisatie eigenlijk niet, want ze neemt -het werk over van meer naar de achtergrond verdre ven. Henk: „Wij zijn meer inter mediair. Naast promotie van de krant, proberen we klachten en gevoelens die er over het Holtens Nieuwsblad te vertolken naar En schede. Vooral in het verleden, toen de uitgever weinig voeling meer toonde met de krant en ook de redactrice niet in Holten woon de, werden we nogal eens met problemen geconfronteerd. Veel Holtenaren morden, vonden dat er een 'rotkrant' werd gemaakt, foto's waren zoek en we kregen verenigingen op de stoep met de klacht dat ze vaak geen redactione le aandacht kregen. Gelukkig is dat nu anders, hoewel er nog bijna wekelijks een spanningsveld be staat over de beschikbare ruimte." Henk benadrukt dat het stich tingsbestuur zeker ook bijgedagen heeft aan het terugdringen van de kosten. Zo verdween onder meer In het eerste nummer van het Holtens Nieuwsblad schreef toenmalig burgemeester mr. W.H. Enklaar onder meer het volgende: „Reeds geruimen tijd werd in deze gemeente de behoefte gevoeld aan een ei gen courant, waarin het leven in Holten ten volle zou zijn weerspiegeld. Het is te dan ken aan de ondernemende geest der initiatiefnemers, dat thans het eerste exemplaar van onze eigen courant voor U ligt. Aan hen zij hiervoor hul de gebracht. 'Holtens Nieuwsblad' opent wijde per spectieven voor de ingezete nen der gemeente. Ik geloof, dat wij in onze courant een uitnemend middel mogen zien om het gemeenschapsge voel van onze Holter ingeze tenen aan te kweken. Welk een prachtige gelegenheid kan het blad bieden om uit te dra gen wat er leeft in onze ge meente op maatschappelijk en cultureel gebied. Ook de plaatselijke overheid zal gaar ne zo nu en dan gebruik maken van de gastvrijheid welke dit blad haar wil bie den. Ik acht het verschijnen van onze courant een uitne mend besluit van het jaar 1948. Ik hoop dat 'Holtens Nieuwsblad' bij U allen die ontvangst zal genieten waarop het recht heeft.Dat het Hol tens Nieuwsblad bijna vijftig jaar nog steeds levensvatbaar heid toont, is niet alleen te danken aan de grondleggers, de inzet van nestoren als wij len Willem Beijers en Jan Wiggers. Ook de uitgever, de Stichting Holtens Nieuws blad en redactie en acquisitie, maar zeker ook u als abonnee van de krant heeft er een steentje aan bijgedragen. Voor die onmisbare steun zijn wij u vanzelfsprekend bijzon der erkentelijk. Wij hopen derhalve dat de vandaag ge starte abonnementeaktie een dusdanig succes wordt, dat het Holtens Nieuwsblad bin nenkort door alle Holtense brievenbussen glijdt. De re dactie verzekert u dat ze alles in het werk blijft stellen om haar lezers zo breed mogelijk te informeren over al het Hol tense wel en wee. Dinsdag 12 maart werd een brom fiets gestolen uit de rijwielstalling van de Scholengemeenschap. Een dag later werd de bromfiets in de gemeente Holten teruggevonden. De dader had hem reeds gedeelte lijk overgespoten en ook bleek de bromfiets enige schade te hebben opgelopen. Getuigen van deze diefstal of personen die iemand op deze bromfiets op 12 of 13 maan hebben zien rijden, worden ver zocht contact op te nemen met de politie. Het gaat om een zwarte bromfiets, merk Tomos, voorzien van het verzekeringsplaatje SJN 375. Op 14 maart vond een verkeerson geval plaats op de Al. Een perso nenauto, komende vanaf een in- voegstrook, kwam plotseling de rijbaan op, vlak voor een vracht wagen. De bestuurder van het laatstbedoelde voertuig moest krachtig afremmen om een aanrij ding te voorkomen. Een tweede vrachtwagen moest vervoleens ook krachtig afremmen. Hierdoor begon de lading te schuiven en werd de laadbak vrij ernstig be schadigd. De veroorzaker kon niet achterhaald worden. Vermoedelijk in de avonduren van de 11de maart hebben baldadige jongelui zich opgehouden op het sportpark Meermanskamp aan de Valkenweg. Totaal zinloos werd een afdeknoes van springmatten vernield met een scherp voorwei p. Tevens werd één van de matten beschadigd. De schade bedraagt enkele honderden guldens. In de nacht van 15 op 16 maart werd een bushokje bij het OAD- busstation vernield. Een ruit moest het ontgelden. Ook hier zou de politie graag getuigen wil len horen. Henk Beijers, secretaris van de Stichting Holtens Nieuwsblad bladert door een oude jaargang van de krant. Door vader Wim heeft hij heel wat lief en leed rond de krant meegemaakt. Henk voorziet een goede toekomst voor het Holtens Nieuwsblad (Foto WV) de steunkleur uit de krant. „We moesten zoeken naar een moge lijkheid om de krant levensvatbaar te houden. Ook de laatste kosme- tische verandering - dunner pa pier, kleinere letter waardoor ruimtewinst is geen probleem. Holtenaren zijn over het algemeen redelijk sober, accepteren het, mits ze het nieuws maar aangebo den krijgen. En liefst zo breed mogelijk. Kijk naar pupillen, die vinden het toch prachtig om hun naam in een wedstrijdverslag(je) terug te zien?! Daar ligt de kracht van het Holtens Nieuwsblad, het zorgt voor binding met de lezers. Een manier ook waarop de krant zich kan onderscheiden van de dagbladen." Henk is er ten slotte van overtuigd dat het Holtens Nieuwsblad zeker een goede toe komst heeft: ,,'t Is een echte krant en heeft een hoge attentiewaarde. Een huis-aan-huis blad verdwijnt in veel gezinnen regelrecht de prullenbak in...." Novalux Van de Maat heeft zich in een nieuw en eigentijds jasje gestoken. Gisteren opende eigenaar Albert van de Maat na een verbouwingsperiode de deuren van zijn vernieuwde winkel aan de Smidsbelt, die bovendien ruim twaalf vierkante meter uitgebreid is, daar de entree met hal bij de winkel getrokken is. Bij binnnenkomst oogt de winkel direct een stuk ruimer. Enerzijds het gevolg van de veranderde opstelling, anderzijds vanwege de vernieuwde, energie zuinige verlichting. Nieuw is ook de vloerbedekking, enkele nieuwe stellingen en het Novalux-naamlogo dat opvallend aangebracht is langs de randen van het plafond. In de vernieuwde winkel is een onderscheid aangebracht tussen het specifieke Novalux-assortiment en de artikelen die daarnaast worden verkocht, zoals tabakswaren, papier, tijdschriften, schrijfwaren en wenskaarten. Speciaal voor die artikelen is een aparte kassa geïnstalleerd naast de achteringang (vanaf het parkeerterrein bij Cl000). Daar kan men tevens terecht voor staatsloten. Wie dus enkel een pakje sigaretten of een wenskaart wil kopen, kan net zo vlot terecht via die ingang. In de winkel is ook de 'routing' aangepast, waardoor er voor klant en medewerkers meer systeem in gekomen is. De electronische apparatuur is overzichtelijk uitgestald in afsluitbare vitrinekasten. De entree aan de voorkant is veplaatst naar de andere kant van de winkel. Daar komen de klanten nu binnen via ruime, automatische schuifdeuren. Het assortiment van de winkel is niet uitgebreid met nieuwe artikelen. Nu er meer stellingruimte is, kunnen wel meer artikelen van het Novalux- assortiment worden uitgestald. Daarnaast verkoopt Van de Maat ook souvenirs en lederwaren als portemonnees en portefeuilles. Met het oog op Pasen is er weer uitgebreid keus aan allerhande paasartikelen. Ook beneden is het één en ander veranderd. De speelgoedafdeling is gebleven, maar de verlichting is aangepast en ook is er meer en overzichtelijker stellingruimte gecrerd. Hoewel nog enkele tuinmeu belen beneden staan uitgestald, wordt het merendeel buiten voor de winkel geplaatst. In verband met de feestelijke heropening van het al 107 jaar oude familiebedrijf ontvangen de klanten tot en met 23 maart bij aankoop van 25 gulden gratis een kop en schotel. Daarnaast gelden diverse aanbiedingen. Belangrijke mededeling! Kom kennis maken met: van 18 t/m 23 maart 1996 Tot ziens bij: Harmonie in beter wonen II O L T N Stationsstraat 3-5. Tel. 0548-36 12 23 Stichting Oppas - Thuishulp Cen trale. Deze mededeling zal velen van u weinig zeggen. Daarvoor was het werk van de Oppas - Thuishulp Centrale te weinig be kend en werd er nauwelijks ge bruik van gemaakt. Het werk van eerst de Oppas - Thuishulp Cen trale en nu van het Coördinatie punt Vrijwillige Thuiszorg is ech ter wel een belangrijke aanvulling op het bestaande vrijwilligers werk. Bovendien sluit het goed aan op het werk van de beroeps krachten. Dit werk is een onder steuning van de zorg die door partners, familie en vrienden wordt gegeven aan een chronisch zieke, een ernstig zorgbehoevende of een gehandicapte. Door het aanbieden van de mogelijkheid van oppassen overdag of 's avonds kan de verzorgende even tijd voor zich zelf vinden. Daarnaast kan hulp worden gegeven in de trant van knutselen, wandelen e.d. Ook voor vakanties kunnen regelingen worden getroffen. Voor meer in formatie, aanvragen en eventuele aanmelding van vrijwilligers kunt u kontakt opnemen met Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Deze is be reikbaar via de Centrale Thuis zorgtelefoon nummer 0570 - 686000. 's Morgens is iemand van het Coördinatiepunt aanwezig. Mijn favoriete verkoopster/verkoper is: omdat: Hij/zij werkt in de winkel van: Deze bon inleveren t/m 5 april bij het Holtens Nieuwsblad, Kerkhofsweg 18, Holten. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur, Ds. Braakman, uit Markelo Neven diensten. Oppasdienst: mevrouw Steunenberg, Elsbet Wolters. 19.00 uur, Ds. E.R. van Veen uit Laren, Opendeurdienst in de Kan delaar. Collecte in dienst: Diaco nie. Uitgangscollecte: Kerkvoog dij. Dijkerhoek: 10.00 uur, Ds. A.J. Leerink. Collecte in dienst: Diaconie. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Diessenplas: Woensdag 27 maart: Leger des Heils. Geref. kerk: 9.30 uur, Ds H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. E.R. van Veen uit Laren, Opendeurdienst. Collecte: Jeugddienstcommissie. Tweede collecte: Rente en aflos sing. Kindernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Rita v.d. Voet; groep 3 en 4 o.l.v. Rob Meijerink; groep 6 en 8 o.l.v. Jenny Wieldraayer. Oppasdienst: 0-3 jaar: Ans Val- ster, Marita Withaar en Janneke Bolink. 4-6 jaar: Joke Beldman, Janny Landewcerd. RK kerk: 10.00 uur, pastoor A. Rademaker en Pastor Wiggers, Eucharistieviering. Oppasdienst: mevrouw Steunenberg, Elsbet Wolters. Nieuw Heeten: Zater dag 23 maart: 19.00 uur, pastoor A. Rademaker en Pastor Wiggers, Eucharistieviering. Zondag 24 maart: 9.00 uur, Woord- en com muniedienst. Evangelie gemeen te: HMV-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: 10.00 uur, Ds. J.H. Israël, Holten. Vijfde zondag veertigdagentijd. Uitgangscollec te: Prot. Interk. Thuisfront. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herha- ling). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizersweg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uit sluitend voor spoedgevallen: 11.00 uur en 16.00 uur (zonder af spraak). Apotheek: Vrijheidslaan 7, tel. 36 1111. Geopend op werkdagen van 8.30 tot 18.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feest dagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apotheek is. Tandarts: R. Jongkees, Midden straat 15, Goor. Tel. 0547-276021 Behandeling na telefonische af spraak. Dierenarts: Dierenartsencombi natie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00- 9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, 5. Minnema, Larenseweg 54, tel. 362835, bgg 0548-521629. Thuiszorg Zuidwest Overijssel: (Kruiswerk) Centrale Thuiszorg telefoon voor vragen, advies, of aanmelding over kraamzorg, ou der- en kindzorg en verzorging en verpleging: 0570-686000; maan dag t/m vrijdag bereikbaar van 8.00-18.00 uur, 's avonds, 's nachts en in het weekend uitslui tend voor spoedeisende zaken. Thuiszorg Hulpmiddelencen trum: Gaardenstraat 31, uitleen maandag t/m vrijdag 13.00-13.30 Ziekenvervoer: Alarmnummer: 06-11 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fy siotherapie Holten, Gaardenstraat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00- 17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oranjestraat 73a, tel. 36 42 51. Behandeling volgens afspraak (ook voor zie kenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrijdag van 8.30-10.00 uur en volgens af spraak in het Kruisgebouw, Gaar denstraat 29-31, tel. 36 14 36. Thuiszorg Midden Overijssel: Thuiszorg/gezinsverzorging en al gemeen maatschappelijk werk. Hoofdkantoor Nijverdal, Kerk straat 6, tel. 0548-616465. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreeku ren: maandag t/m vrijdag 8.30- 9.30 uur en volgens afspraak. Kan toor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekurenmaandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en vol gens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dinsdag van 9.00-10.00 uur, donderdag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 49 10. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572-360922. Bui ten de spreekuren wordt doorge schakeld naar buro Slachtoffer hulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woens dag 9.00-11.00 uur in het politie bureau Raalte. Politie: Alarmnummer: 06-11 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 06- 11 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 361972) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, defecte straat verlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantoor uren kan men naam, adres, tele foonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambtenaar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. Westhof, regio-inspecteur, tel. 0548- 517171. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570- 691100 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-899889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Holten in ge meentehuis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens van 10.15- 12.15 uur; iedere 3e dinsdag van de maand 's middags van 14.15-16.15 Bibliotheek: Rörikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00- 17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorps straat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maan dag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Dat de Aegon Vakantieparken on langs zijn overgenomen door Roosland Beheer BV, onderdeel van de Infodin Group in Rotter dam, heeft geen consequenties voor het personeel van vakantie park Twenhaarsveld, 'noch voor plannen tot uitbreiding met hon derd vakantiewoningen. De opzet van alle Aegon-parken blijft onge wijzigd en het motto 'Rust en ruimte' blijft eveneens gehand haafd. Naast de op handen zijnde uitbreiding is Twenhaarsveld druk bezig met de verbouwing en uit breiding van de horecafaciliteiten: restaurant, keuken en snackbar. Voordat de bouwvergunning ver leend wordt moet de milieuver gunning rond zijn. Twenhaarsveld heeft te maken met zwaardere ei sen daar het in een grondwaterbe schermingsgebied ligt. Zondag 24 maan wordt in de Kan delaar weer een Open Deurdienst gehouden. Het thema luidt "Sa men in het zelfde schip". Voorgan ger is ds. E.R. Veen uit Laren, Tanja van Zeijts uit Zutphen zorgt voor de muzikale omlijsting. De dienst begint om 19.00 uur, vanaf 18.50 uur is er samenzang. Donderdag 21 maart: 19.45 uur. bijeenkomst CPB in de Kandelaar; 20.00 uur, Kunst en Cultuur met lezing over schilder Matisse in De Boschkamp; 20.00 uur, VW-le- denvergadering in De Biester. Vrijdag 22 maart: 19.30 uur, openbaar schoolonderzoek mu ziek SG De Waerdenborch Zaterdag 23 maart: 20.00 uur, voorjaarsconcert HMV in De Kandelaar (m.m.v. Lemster Ko- zakkenkoor); 20.00 uur, concert Octopus in de dorpskerk Zondag 24 maart: VH-examen VDH Kringgroep Bergspeurders, terrein Lambooysweg. Maandag 25 maart: 19.30 uur, gemeenteraadsvergadering; 19.45 uur, bijeenkomst NBvP Espelo in 't Trefpunt Dinsdag 26 maart: 19.00 uur, belastinginvulzitting CNV Holten in zaal Vosman Woensdag 27 maart: 14.00 uur, Hockeyclinic door internationals voor HCH-jeugd in het Sportdal Donderdag 28 maart: 16.30 uur, Bedrijvenuurtje bij Walgemoed; 19.45 uur, paaswijding HVG Hol ten in gebouw Irene; 20.00 uur, openbare themabijeenkomst PvdA over gemeentelijke herinde ling in De Boschkamp Zaterdag 30 maart t/m donder dag 4 april: aktie Stichting Vrien den van Diessenplas; 10.00-16.00 uur, Infodag Wonen Rabobank - Oranjestraat 10; 11.00 uur, Penal tybokaal jeugd SV Holten op Meermanskamp Zondag 31 maart: Miny Kemper- toernooi (handbal) Maandag 1 april: 14.30 uur, Paas- middag ouderen 70plus wijk Oost in gebouw Irene; 20.30 uur, open bare themabijeenkomst WD over Toeristenweg in restaurant De Wielen Dinsdag 2 april: 14.30 uur, Paas- middag ouderen 70plus wijk Zuid in gebouw Irene; 18.30 uur, bloe- dafname-avond Rode Kruis in de sporthal Woensdag 3 april: 14.30 uur, Paasmiddag ouderen 70plus wijk West in Het Bonte Paard. Donderdag 4 april: 18.00 uur, prijsuitreiking HNB/HHV beste verkoper/ster van het jaar in zaal De Biester. Vrijdag 5 april: 20.00 uur, Top 40 discoshow in J C De Schure Zondag 7 april: survival SV Hol ten voetbal rond Meermanskamp; paasvuren (route bij VW) Overleden: H.J. Koopman (72) Ondertrouwd: G.J. Harbers en N.C.M. Meinders; H.L. Bannink en E.H. Müller

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3