Proeftuin biologisch tuinieren van de baan Reactie voorstel Ben W kerntakendiscussie Boomplantaktie met geld van mevrouw Nagelhout Bill's café restaurant Biologisch tuinieren HMV geeft weer voorjaarsconcert HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente ENTHOUSIASTE VAKANTIE MEDEWERKERS Volkstuinders en OKIA: houtwal langs terrein Expositie Dagelijks bestuur sportcommissie: Metsemakers: 'Grond niet verkopen' Vergadering LTO Holten bill's bar NBvP Overijssel 65 jaar DONDERDAG 14 MAART 1996_ De Volkstuindersvereniging Holten zal geen proeftuin voor biologisch tuinieren aanleggen in het volkstuintjescomplex aan de Larenseweg. Voorzitter Jan Bollee laat weten dat de ledenverga dering het voorstel enkele weken terug heeft afgewezen. Hoewel een groot deel van de kosten door de gemeente zou worden gedragen, was vooral het feit dat de tuin vermoedelijk nogal wat publieke belangstelling zou trekken doorslaggevend om de zaak af te blazen. ,,Het bezoek had geleid tot veel geloop op het complex, ook door mensen met kinderen. Velen waren bang voor vernielingen," aldus Bollee, die daar aan toevoegt dat de proef tuin door de leden moest worden onderhouden en de aanleg bovendien enigszins overbodig is, daar veel leden al op biologi sche wijze tuinieren. Naar zijn zeggen werkt bijna iedereen met stalmest of compost: „Biologische meststoffen dus. Kunstmest wordt door ons niet of nauwelijks gebruikt." Het idee tot aanleg van een de- monstratietuin stamt van vorig jaar. Bedrijfsdeskundige J. Kiers, verbonden aan het team Biologi sche Landbouw Amateurtuinen van de Dienst Landbouwvoorlich ting (DLV) in Dronten, richtte zich toen tot de gemeente met de vraag of het niet mogelijk was om in 1996 een dergelijke proeftuin in Holten te realiseren. De bedoeling daarvan was niet alleen de volk stuinders, maar de hele bevolking te stimuleren milieuvriendelijke middelen te gebruiken bij het tui nieren. De gemeente zou het pro- jekt met zo'n 2000 gulden finan cieren en zocht kontakt met de volkstuindersvereniging. De extra voorlichtingsavond en de kosten van een grondmonster van de proeftuin zou voor rekening ko men van de vereniging. Bollee: „Het plan is nu fchter van de baan. Nu willen wij de wethouder vragen of de gemeente bereid is dat geld te besteden voor de bouw van een schuilgelegenheid op ons com plex." Het volkstuinencomplex aan de Larenseweg telt 76 tuinen. Daarnaast beschikt de vereniging sinds kort over de zes volkstuinen aan de Beukenlaan. Tot voor kort werden die verhuurd door de ge meente. Bollee: „De huurders daar kunnen daar voorlopig nog blijven. Stopt men, dan wordt de tuin niet meer verhuurd." Wet houder Eb van Schooten (GB) ver klaart desgevraagd dat de gemeen te de verhuur van de zes tuinen overdeed om 'van de administra tieve rompslom af te zijn'. Bollee laat weten dat aan de Larenseweg nog vier en ook een halve tuin beschikbaar is. Belangstellenden kunnen zich daarvoor melden bij secretaris Dick Mondeel, tel. 362699. De kosten bedragen 25 gulden per jaar. Geen proeftuin dus, maar de volk stuindersvereniging houdt dit na jaar wel een speciale bijeenkomst over biologisch tuinieren. En voor belangstellenden: Hobbyhuis Holten heeft sinds kort een milieu vriendelijke onkruidbestrijdings middel in het assortiment opgeno men en nog vóór het seizoen start worden daar milieuvriendelijke ziekte- en insektebestrijdingsmid- delen aan toegevoegd. Voor de onkruidbestrijding op de paden tussen de volkstuinen zullen de amateurtuinders het middel zeker gaan gebruiken. Hoewel ze formeel niets mogen bouwen (schuurtje of iets derge lijks) op hun tuin, deden diversen dat in de loop der tijd wel. Van Schooten heeft het nieuwe be stuur, dat nu ruim een jaar in functie is, daar op geattendeerd. In het streven naar hogere produktieopbrengsten en op het bereiken van betere kwali teit, is de gangbare land- en tuinbouw in de loop der jaren steeds meer afhankelijk ge worden van kunstmest en chemische bestrijdingsmidde len. Omdat het insektenleven daarbij steeds ongevoeliger werd voor die bestrijdings middelen, was het telkens no dig om zwaardere middelen toe te passen teneinde de scha delijke insekten en plante- ziekten de baas te blijven. Al een aantal jaren groeit het be sef dat deze oplopende spiraal teveel schade toebrengt aan mens en milieu en dus moet worden doorbroken. Om die reden kiezen steeds meer be roeps- en amateurtuinders voor biologisch tuinieren, waarbij ze streven naar het uitsluitend toepassen van bio logische middelen en metho den. In de biologische tuin- hobby staat vóór alles het streven naar een rijk en vruchtbaar bodemleven cen traal. Bodemmoeheid en planteziekten worden bestre den door ze zoveel mogelijk te voorkomen. Bodemmoeheid en bepaalde bodemziekten treden op wanneer men een aantal jaren achtereen dezelf de groentesoorten op dezelfde plaats in de tuin verbouwd. Dat kan worden voorkomen door het toepassen van wissel bouw. Wie meer over al deze zaken weten wil kan zich wenden tot secretaris Dick Mondeel van de Volkstuin dersvereniging Holten, Ver- zetstraat 70, tel. 362699. HMV bereidt zich naarstig voor op het traditionele voorjaarscon cert dat zaterdag 23 maart gegeven wordt in De Kandelaar, ditmaal in samenwerking met het Kozakken- koor uit Lemmer. De avond wordt geopend door de drumband (die in april veertig jaar bestaat) onder leiding van Erik Broeke. Daarna is het de beurt aan het jeugdorkest onder leiding van Jan Pinkert. Het grote orkest zet het concert voort met onder meer Formation flight van Robert Allmend, Fanfare for a new Age, gearrangeerd door A.G. Bartelds en Mexicana van W.F. Norbisrath. Onder leiding van di rigent Bert Fransen zijn ook The Exodus Song en het Pelgrimskoor uit Tannhaüser ingestudeerd. Ze worden samen met net Kozakken- koor uitgevoerd. Het koor, dat gedirigeerd wordt door Sjoerd Tolsma, is vanzelfsprekend ook solo te beluisteren. Het koor vormt onderdeel van de muziek- en zangvereniging Excelsior in Lemmer. De vereniging werd in 1991 uitgebreid met het Kozak- kenkoor. Aanleiding daartoe was In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp expo seert docent/beeldend kunstenaar Tiemen Voorhorst met acryl en olieverfschilderijen. De expositie toont de ontwikkeling van zijn werk. Naast zelfportretten zijn er diverse 'stemmingsschilderijen' te bewonderen. Voorhorst is van mening dat meerdere interpreta ties van zijn werk mogelijk zijn. De tentoonstelling is op werkda gen te bezichtigen tussen 9.00 en 17.00 uur (met uitzondering van maandag- en dinsdagmiddag). é1WfÊm Bij de toegangsweg naar het volkstuinencomplex is inmiddels een bord geplaatst. Evenals het ernaast gelegen touwtrekterrein wordt het complex aan de kant van de Larenseweg binnenkort afgeschermd door een houtwal Foto WV) De vraag rees waarom er geen centrale schuilgelegenheid op het complex kon verrijzen. Hoewel de tuinders overwogen zo'n 3000 gul den te investeren in zo'n onderko men, liep het niet volgens wens, daar de gemeente het huurcontract in plaats van drie jaar achtereen wilde veranderen in een overeen komst die jaarlijks wordt ver lengd. Op de bewuste grond ligt de bestemming sport en de moge lijkheid dat het terrein nodig is voor bijvoorbeeld de Hockeyclub, was niet ondenkbaar. Diverse ma len trad Bollee in overleg met de wethouder en drong aan huurcon tract van ten minste vijf jaar, zodat de volkstuinders meer zekerheid hadden. Het werden er dus drie. Het huurkontrakt gaat 1 april 1996 in en wordt na drie jaar met weer drie jaar verlengd. Volgens Van Schooten zit het er niet in dat de volkstuinders daar binnen afzien bare tijd moeten verdwijnen: „Mijn inschatting is dat we de grond de eerstkomende tien jaar niet nodig hebben." Bollee bena drukt ten slotte dat de kontakten met Van Schooten 'uitstekend' zijn. Binnenkort wordt de wet- nouder uitgenodigd om het bord van de vereniging te onthullen. Het is geschilderd door Anton Stukker en prijkt inmiddels vlak bij de ingang van het volkstuinen complex. Houtwal Om het gezicht op het volkstuin- tjescomplex enigszins te verhul len, is het plan opgevat een hout wal aan te leggen langs de Larense weg. De wal gaat reiken vanaf de hoek Dorperdijk tot aan de visvij ver, dus ook langs het OKIA- terrein. De touwtrekvereniging heeft onlangs een eigen ingang naar het nieuwe club huis en wil de afrastering langs de Larenseweg verbeteren. Bollee: „We hebben voorgesteld een haag van krentebomen te plaatsen. Die zijn goedkoop, bieden prima ca mouflage en bloeien ook nog 'ns fraai in het voorjaar." Dick Mon deel voegt daar aan toe dat de krenten vogels aantrekken: „En die komen dan weer in onze tuinen om insekten en rupsen te verwijde ren." Beide verenigingen zullen zelf voor de kosten moeten zor gen. Het plan viel bij de gemeente weliswaar in goede aarde, maar van financiering is volgens Van Schooten geen sprake. Wanneer de haag geplaatst wordt moet nog worden overlegd. De twee vereni gingen willen zich ook bekomme ren om de houtwal die hun terrei nen scheidt, waarbij OKIA tekent voor het grovere werk, de tuinders voor de kleinere, meer specialisti sche klusjes. het jaarlijkse concert dat toen in het teken van Rusland stond. Er werd een medley van kozakkenlie- deren gezongen door de mannen van de zangvereniging, aangevuld met enthousiaste zangers van bui tenaf. Het werd een doorslaand succes, zodat besloten werd tot de officiële oprichting van het Lem- ster Kozakkenkoor. Binnen korte tijd telde het koor veertig leden. In haar nog prille bestaan verzorgt het koor jaarlijks tien concerten. Het concert in De Kandelaar be gint om 20.00 uur, de toegangs prijs bedraagt vijf gulden. Op ver toon van hun uitnodiging hebben donateurs vrij entree. „Uit oogpunt van landschappelij ke kenmerken en natuurwaarden heb ik hier veel problemen mee," vond Jan Metsemakers (PvdA). In de raadscommissie welzijn verzet te hij zich tegen de verkoop van circa 240 vierkante meter grond aan de Flisweg aan G.H. Brands. Brands wil de sloot, voor zover deze gelegen is langs zijn grond aan de Flisweg, vanaf zijn woning in noordelijke richting dichten en bij zijn weiland voegen. Onder zoek wees uit dat een deel van de sloot door de vorige eigenaar van het perceel reeds gedicht is. B en W stellen voor de strook te verkopen voor 1600 gulden. „Als we dit doen schept dit wellicht een prece dent," hield Metsemakers echter vol. „Het raakt me in mijn ziel, misschien wel omdat ik bioloog ben." Het dagelijks bestuur van de sportcommissie heeft een reactie opgesteld naar aanleiding van de plannen van het college om in het kader van de kerntakendiscussie te gaan bezuinigen op de sport. De commissie is bereid te onder zoeken of het onderhoud van ac commodaties aan de verenigingen kan worden overgedragen, maar wil daarvoor extra tijd krijgen, namelijk tot 1 januari 1997. Aan vankelijk zou het onderzoek 1 juni klaar moeten zijn. Het afschaffen van de presentiegelden wordt nog steeds beschouwd als bezuiniging maatregel. Het dagelijks bestuur wijst er daarbij op dat het steeds moeilijker wordt om burgers bij het openbaar bestuur, in dit geval de sportcommissie, te betrekken. Het bestuur stelt daarom voor de plaats van het nu gebruikelijke presentiegeld van 84 gulden per vergadering. Het dagelijks bestuur van de sportcommissie vindt dat het college ten onrechte de term schoolzwemmen hanteert, daar hiermee zwemonderwijs geduren de een heel schooljaar wordt aan geduid. Nu gaan basisschoolleer lingen in de zomer vijf tot maxi maal acht keer naar het zwembad, waarbij het gaat om vervanging van de reguliere gymlessen. Van daar dat het bestuur de voorkeur geeft aan de term 'natte gymnas tiek' en voorstelt het schoolzwem men, in de zin dat zwemonderwijs gegeven wordt door het zwem badpersoneel, wordt afgeschaft. In plaats daarvan wordt op de begroting 4000 gulden opgenomen voor toegang tot het zwembad. Voor schoolzwemmen staat nu 8900 gulden op de begroting. In het vervolg wordt dan zwemles gegeven door de eigen gymleraar of groepsleerkracht. De afdeling Holten van de LTO MidOost houdt woensdag 20 maart jaarvergadering in zaal Het Bonte Paard. In verband met in- presentiegelden met ingang van krimping van het bestuur wordt het de nieuwe zittingsperiode in afscheid genomen van Mientje het voorjaar van 1998 te vervangen Bosman-Bronsvoort, Gerrit Gro- door een systeem met een vaste teboer en Henk Oolbekkink. Na jaarlijkse onkostenvergoeding. De óe huishoudelijke mededelingen voorzitter en het tweede lid van vertelt de heer Wolfhagen, werk- het dagelijks bestuur (beiden geen zaam bij LTO Vasgoed, over de lid van het college) ontvangen dan voor- en nadelen die andere Euro- respectievelijk 1600 en 800 gulden. pese en Oosteuropese landen heb- Nu krijgen beiden nog 2352 gul- ben op het gebied van de land den. Alle andere leden (die geen bouw. Hij brengt mede de beteke- raadslid zijn) zouden dan een ver- njs en positie van de landbouw in goeding van 400 gulden krijgen in fleze landen in beeld. Aan de orde komen vragen als 'ondernemer worden in een ander land', 'welk land geeft een gouden toekomst?', 'vormen deze landen een bedrei ging voor ons' en 'hoe sterk zijn wij in Nederland?'. De bijeen komst begint om 20.00 uur. OPENBARE KENNISGEVING INZAKE VERLEENDE ONTHEFFINGEN OF VERGUNNINGEN 1. Bouwvergunning is verleend voor: - vergroten woonhuis Doorlopendedijk 1 2. Kapvergunning is verleend voor: - 2 elzen, 1 esdoorn, 7 berken. 5 eiken Maneschijnsweg 1 3. Voorts is vergunning, ontheffing e.d. verleend voor: - slopen schuur Doorlopendedijk 1 - wijzigen achtergevelkozijn Churchillstraat 52; - wielerwedstrijd (29 mei 1996). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningsdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Holten maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend, dat op de daarbij aangegeven data aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend voor - uitbreiden woonhuis Langstraat 2 (26-02-1996); - verbouwen/veranderen woonhuis/boerderij Hommelteweg 2 (28-02-1996); - uitvoeren meerwerk 8 woningen Erve Wiegmannink 14 t/m 28 even (01-03-1996); - bouwen erker Korte Diessenplasstraat 1 (01-03-1996); - uitbreiden zomerhuis Vianenweg 192 (06-03-1996); - uitbreiden zomerhuis Postweg 102 (07-03-1996); - veranderen woonhuis Ericaweg 6 (08-03-1996); - uitbreiden woonhuis Van Holtenserf 13 (08-03-1996) Bouwaanvragen liggen tijdens de openingsuren (van 9.00 tot 12.30 uur) ter inzage bij het bureau bouw- en woningtoezicht van de afdeling gemeentewerken. Smidsbelt 6 te Holten SPORTCOMMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 18 maart 1996 om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake kostenvergelijking accommodatielasten; diverse investeringen van de prioriteitenlijst 1996; vaststelling gebruiksvergoeding touwtrekterrein. HUIS-AAN-HUIS INZAMELING HUISHOUDELIJK CHEMISCH AFVAL Chemokar haalt huis-aan-huis huishoudelijk chemisch afval op De gemeente Holten gaat ook dit jaar in samenwerking met de Regio Stedendriehoek huis-aan-huis huishoudelijk chemisch afval inzamelen. Deze manier van inzamelen is de afgelopen jaren een succes geweest. De inzamelingsactie zal van donderdag 14 tot en met dinsdag 19 maart in de hele gemeente worden uitgevoerd. Huishoudelijk chemisch afval kan ook dagelijks worden ingeleverd bij de gemeentewerf, Waagweg 4. De openingstijden zijn: op werkdagen van 13.00-15.30 uur en op zaterdag van 13.00-15.00 uur. De huis-aan-huis inzameling De inzameling zal in de bebouwde kom van Holten en Dijkerhoek plaatsvinden met behulp van de chemokar, die stapvoets door de straten zal rijden. Door het gebruik van een geluidsinstallatie kunt u horen wanneer de chemokar bij u in de buurt is. Vooraf zijn de inwoners van de gemeente hiervan in kennis gesteld door middel van een huis-aan-huis bezorgde brief. Hierin staat ondermeer op welke dag de chemokar in de verschillende wijken zal verschijnen. Zo heeft iedereen de tijd om het huishoudelijk chemisch afval van tevoren te verzamelen in de milieubox of een plastic tas. Zet uw chemisch afval nooit aan de straat! Denk aan de kinderen. Aparte regeling voor het buitengebied en ,.de Borkeld" Voor de bewoners van het buitengebied en zomerhuisjesterrein „de Borkeld" geldt een aparte regeling Ook zij hebben de huis-aan-huis brief ontvangen. Hierin staat onder andere dat men zich telefonisch moet aanmelden bij de gemeente. Aan de hand daarvan wordt de route vastgesteld. Deze bewoners ontvangen daarna bericht wanneer de chemokar bij hen langskomt. Wat is huishoudelijk chemisch afval? Wat onder huishoudelijk chemisch afval wordt verstaan kunt u vinden in uw Afvalwijzer 1996. Huishoudelijk chemisch afval is steeds vaker herkenbaar aan het teken dat hiernaast te zien is. Bij twijfel kunt u informeren bij de chauffeur van de chemokar of bij de Afval-informatielijn (zie onderaan). Bedrijfsafvalstoffen De inzameling van huishoudelijk chemisch afval wordt bekostigd uit de afvalstoffenheffing, die elk huishouden betaalt voor de afvoer van al het huishoudelijk afval. Deze inzameling is daarom niet bedoeld voor chemische afvalstoffen afkomstig van bedrijven, zoals bijvoorbeeld drukkerij-inkt of landbouwbestrijdingsmiddelen. Maar ook TL-buizen en resten van carboleum of verf, die afkomstig zijn uit de bedrijfsvoering, behoren niet tot het huishoudelijk chemisch afval en mogen dus niet meegegeven worden aan de chemokar. U kunt bij de gemeente, of via de Afval Informatielijn informeren naar bedrijven die het chemisch afval van uw bedrijf kunnen afhalen. De gemeente hoopt met deze huis-aan-huis inzameling veel van het zeer schadelijke huishoudelijk chemisch afval op te halen, zodat ons milieu daar niet mee belast wordt. Bovendien hopen wij hiermee diegenen van dienst te zijn die dit afval niet of moeilijk op een andere wijze kunnen afgeven. Inlichtingen; - Afval-Informatielijn, tel. 0570-63 77 55; 9.00-12.00 en 13.30-15.00 uur; - Gemeente Holten, tel. 0548-37 38 39 of 36 19 72. WET MILIEUBEHEER Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorschriften die de nadelige gevolgen voor het milieu moeten voorkomen of zoveel als mogelijk is moeten beperken, op 7 maart 1996 vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: de maatschap Groteboer. Russendijk 4 te Holten, voor het veranderen van het melkrundveehouderij- en fokvarkenshouderijbedrijf op het perceel Russendijk 4 te Holten. De vergunning is ongewijzigd ten opzichte van de ontwerp-vergunning. De vergunning en alle terzake zijnde stukken liggen ter inzage van 15 maart 1996 tot 26 april 1996 op de Afdeling algemene zaken van het gemeentehuis in Holten (bezoekadres: Smidsbelt 6) dagelijks van 9.00 tot 12.30 uur. Beroep tegen de beschikking kan worden ingediend door: a. degenenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerp-vergunning zijn aangebracht. d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling. Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. (vóór 26 april 1996). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde spoed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op dat verzoek door de Raad van State is beslist. zoekt per 1-5-'96 nog enkele voor "keuken- en of bediening" ben je 16 jaar of ouder en geïnteresseerd, bel dan: 0547-36 12 88 en vraag naar Irma. De provinciale afdeling van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen bestaat maandag 18 maart 65 jaar. Eén van de aktiviteiten die in het kader van het 65-jarig bestaan plaatsvindt, is het aanbieden van een boom door de plaatselijke afdeling aan de gemeente. De NBvP wil als maatschappelijke organisatie een belangrijke bijdrage leveren aan een duurzame samenleving. Het planten van een boom is een op de toekomst gerichte aktiviteit waarbij het begrip duurzaam heid centraal staat. In alle plaatsen in Overijssel waar de bond een afdeling heeft, en dat zijn er precies 65, wordt die dag een boom geplant. Ze worden be taald uit een legaat van wijlen me vrouw J.W. Nagelhout-Klijzing die dat bij testament aan de Over ijsselse bond schonk. In de ge meente Holten wordt op drie plaatsen een boom geplant: op de hoek Gaardenstraat-Keizersweg, schuin tegenover het politiebu reau; in Dijkerhoek bij Het Bonte Paard en in Espelo bij 't Trefpunt. Bij elke boom komt een naam plaatje op een sokkel, gratis aange boden door de leveranciers. Mevrouw Nagelhout, destijds ge huwd met de Holtcnse huisarts J.P Nagelhout, was mede-oprichtster van de NBvP Holten. Ze was te vens provinciaal presidente van 1960 tot 1966 en plaatsvervangend hoofdbestuurslid van 1996 tot 1971. Tijdens haar zittingsperiode werden in Overijssel de meeste commissies opgericht. Na haar 'PB-tijd' was zij nog presidente van de Overijsselse Internationale Commissie en van de Perscommis sie. Haar belangstelling voor men sen en haar betrokkenheid bij de NBvP zijn voor velen van grote betekenis geweest. Rondom het planten van de boom is een leuk programma opgezet, waarbij leden, genodigden en be langstellenden aanwezig zijn. Op het grasveld op de hoek van de Gaardenstraat en de Keizersweg wordt door burgemeester D.J. Verhoeven om 14.00 uur een Ca- talpa ofwel trompetboom geplant. Aanwezig is ook mevrouw G. J onkers-Willems, voorzitter van de NBvP Overijssel. De buurtbe woners zijn eveneens uitgenodigd en na het planten wacht allen in de op het veld geplaatste tent koffie met cake. In Espelo wordt op hetzelfde tijd stip een rode beuk aangeboden aan de Stichting Buurtschapshuis Het Trefpunt. Het is ook aan voorzit ter Gerrit Blankena de eer om de boom te planten. Een half uur later opent in het buurthuis de expositie van de schildersclub Espelo, waar over elders meer in deze krant. Linten Twee leden van de NBvP Dijker hoek, die al sinds de oprichting (21 oktober 1950) lid zijn, hebben de eer gekregen om om 10.15 uur een zogenoemde varenbeuk te planten bij Het Bonte Paard. Het betreft de dames M. Reijlink-Kers en J. Reijlink-Reilink. Eigenaar Paal man van Het Bonte Paard heeft speciaal voor die gelegenheid een stuk grond beschikbaar gesteld. De beuk wordt aangeboden aan de buurtschap. Dat Het Bonte Paard uitgekozen is als lokatie houdt ver band met het feit dat het van meet af aan ontmoetingsplaats is ge weest voor de plattelandsvrouwen uit de buurtschap. Om zoveel mo gelijk Dijkerhoekers te betrekken bij de aktie, heeft de NBvP Dijker hoek een rebus laten opnemen in het buurtblad. De prijswinnaar wordt met de boomplantaktie be kend gemaakt. Op het terrein naast Het Bonte Paard worden kraampjes ingericht, waar de be zoekers koffie met een toepasselij ke traktatie krijgen. Als extra at- traktie hangen alle 112 leden een NBvP-vignet met daarop hun naam aan lange linten die in de boom worden bevestigd.

Holtens Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5